19 Brazilië eist boycot van GP Zuid-Afrika Sergeant en Wijnants op doping betrapt Raadscommissie bezorgt over financiële risico's Beenhakker nodigt 18 spelers uit voor trainingskamp Oranje Tijd Van Oosten-Hage niet haalbaar voor Top en Havik GRENSRECHTER MET STENEN BEKOGELD ngskaarten ageren op ities met mmers bist! België- Nederland vrijwel zeker in stadion l&nderlecht I 'O'sten SPe' staat' mag huis- Shirtsponsor van NAC ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1985 verkrijgbaar bij: s Rode Kruis Vleeskaarting Kermisbal Bingo vlooienmarkt relatie geschenken heeft een prim; iv favoriete 689,- pp deze krant hebben lijnt a.s. maandag en RECORDPOGINGEN MISLUKT EREDIVISIE Voorbeeld De Goede Oersted Hockeyteam Ieren sterker dan Schotten Nederlaag voor wereldkampioen tennis junioren Prost dreigt rijbewijs te verliezen Van Olympische Spelen in Amsterdam T26 PAGINA SPORT 2 Ie Kerkstr. 30 Sluis Kapellestr. 34 Sluis ude Kerkstr. 15 Sluis ude Kerkstr. 39. Sluis ian De Stem, Postbus 3229, en van onze rayonkantoren! de enveloppe linksboven het 19-28-45-42-09-41 -33-48-20- 06-39-29-80-65-78-11 -95-63- 79-37-77-61 -54-51 -08-52-81 - 31 -70-22-93-76-01 -02-57-46. Deeln.nr. eindigend op: 7 9414. op zondag 22 sept, t W.BIommaert, Hulst. Begin 14.30 uur. /EIST (ANP) - Bondcoach Leo Beenhakker heeft achttien spelers uitgenodigd voor de tweedaagse trai ningsbijeenkomst van het Nederlands elftal begin volgende week in Zeist. 19 op zaterdag 21 sept Caléj de Vier Jaargetijden, 1 Lamswaarde. Aanvang! 21.00 uur. Entréé 5,-. Zaterdag 21 sept. om 20.00 u., mooi prijzenpak ket. Rest. de Bruijn, Hulst. Grote voor part. Jubileumhal j Eindhoven, 12 en 13 okto-J ber. Geopend van 10001 tot 17.00 uur. Inl. 08812-f 2112/2564. Gratis folder van 1001 v.a. 10 ct met Uw tekst. Briefk.: box 2278, Utrecht ;mming!. AL ir 1985 h in vakanti in vakantiewensen. akt an. Deze tweedaagse, die als voorbereiding geldt op de twee kwalificatiewedstrijden tegen België in de voorronde van het wereldkampioenschap, wordt dinsdag 24 september afgeslo ten met een oefenduel in Arn hem tegen Vitesse. In de gese lecteerde groep ontbreekt de gam van Wim Kieft die van pisa uiteindelijk geen toe stemming heeft gekregen voor de oefencampagne naar Ne- derland te komen. Uit de voorlopige selectie I die Beenhakker aan het begin van deze week bekendmaakte, ajn in eerste instantie de na aien van Theo Snelders (FC Twente), Edo Ophof en Peter Boeve (Ajax) verdwenen. Ma vo Been (Feyenoord) en Ge rald Vanenburg, die aanvan- I kelijk niet op de nominatie I stonden, zijn door de bonds coach na de Europacupduels van deze week alsnog opgeno men. „Het wegvallen van Snelders, Ophof en Boeve is zeker niet definitief. Ze blij ven bij mij in beeld", aldus Beenhakker. De selectie voor de bijeenkomst in Zeist bestaat uit: Marco van Basten, Ronald Koeman, Frank Rijkaard, Sonny Silooy, Ronald Spelbos, Ge rald Vanenburg en Rob de Wit (Ajax); Mario Been, Joop Hiele, Si mon Tahamata en Ben Wijnstekers iFeyenoord); Hans van Breukeien, Ruud Gullit, Willy van de Kerkhof en Michel Valke (PSV); Adri van Tiggelen (FC Groningen), Michel van je Korput (FC Köln), en Dick Schoenaker (FC Twente), i Leo Beenhakker en assis tent-coach Dick Advocaat hebben achttien spelers gesle- lecteerd voor de vriendschap pelijke jeugdinterlandwed- strijd voor spelers onder acht tien jaar tussen Oost-Duits- iand en Nederland op woens dag 25 september in Grabow. Van deze groep zullen nog twee spelers afvallen. Geselec teerd zijn vier spelers van BV: Trommelen, Viscaal, Vos aLaamers, drie spelers van ijst: Beukenkamp, Verlaat fflRestop, drie spelers van ftfenoord: Magielse, Latt- mann en Uitman, twee spelers van PEC Zwolle: Grotenhuis fit Duim, twee spelers van Sparta: Van Polanen en Spork, twee spelers van FC Groningen: Manders en Was- lander en twee spelers van FC Utrecht: Lindenaar en Aiflen. ;aande de nieuwe gratis rekrant" met 750 actuele banen Huisnummer: laats:- ervaring. Ja/Neen inden aan ASB Uitzendbureau/Med'® j nere-Haven Postzegel is niet nodij I BRUSSEL (ANP/BELGA) - Be inspectiecommissie van de nereldvoetbalfederatie (FI FA) heeft het Constant Van- faistoek-stadion goedgekeurd voor de interlandwedstrijd tussen België en Nederland op oktober. De commissie, be tonde uit de Noordierse vi- «-voorzitter van de FIFA jjHgrry Caven en het Westduit- te lid van het WK-organisa- Uecomité Horst Schmidt, heeft er bovendien geen bezwaar te ken, dat alle 42.000 beschikbare Plaatsen in de verkoop gaan. Formeel dient de Belgische «halbond (KBVB) nu aan FIFA toestemming te vra- gen interland in het stadion Anderlecht te mogen hou- 1 De FIFA zal meer dan Waarschijnlijk zijn fiat geven lezien het positieve inspectie- aPport. Caven en Schmidt ar ceerden donderdagavond in russel en onderwierpen het tadion, dat vroeger het Astrid ark werd genoemd, gisteren J grondige inspectie. De '7~y,B werd daarna medege ld dat het Vandenstock- dion aan alle veiligheids- wmen van de FIFA voldeed l de ontmoeting tussen I tir-u ')uurlanden, waarin een Ihetw V00r deelneming aan I. "K-eindtoernooi in Mexi- wilde in eerste in- Ihst i;ede interland houden in I hari ^eize'"sta(iion. Daartegen Ibezvv6 onoverkomelijke In een telegram Lev KBVB te verstaan K ve". dat de °r de finale |beker voor ige- Heizel, waar - om de Europese ■epn ui landskampioenen ■aancT °e?bad <39 doden) werd Bencht' voortaan niet ln aanmerking kwam 17-6e? interlandwedstrijd. werte rt heeft de KBVB Ikond ë6n protest aangete- MUNCHEN (ANP) - Hennie Top uit Wekerom is er giste ren niet in geslaagd het we- relduurrekord naar zich toe te trekken. Na zeventig ronden op de Olympische piste van München had zij een achter stand van bijna 30 seconden op het schema van de Zeeuwse Keetie van Oosten-Hage, die in 1978 op dezelfde baan het rekord van 43 kilometer en 80 meter neerzette. Top begon voortvarend, had na tien kilometer een lichte voorsprong op het schema van Van Oosten-Hage, maar zakte na 20 kilometer volledig ineen. Coach Ben van Scheperkamp maakte daarna een einde aan de rekordpoging en haalde zijn pupil uit de baan. Hennie Top gaf als verkla ring op dat zij de hoge tempe ratuur (26 graden) had onder schat, waardoor zij te vroeg in de zuurstofschuld kwam. Op dat moment voelde zij zelf ook dat zij uit kadans raakte. Ook de aanval van Mieke Havik op het werelduurrecord is mislukt. Na zestig ronden had zij een achterstand van ruim 30 seconden op de tijd die Hennie Top eerder reed en die was toen al in een uitzichtloze positie geraakt. Havik ging nog door voor een aanval op het 100 kilometer-record voor buitenbanen, een rekord dat met 2 uur en 31 minuten op naam staat van de Italiaanse Menuzzo, maar die aanval werd na twee uur gestaakt. Zowel Hennie Top als Mieke Havik gaven na afloop hoog op van het rekord van Keetie van Oosten-Hage, die in 1978 in hetzelfde stadion 43 kilometer en 80 meter bijeen trapte. Zij stond in het Nederlandse da- meswielrennen op eenzame hoogte en haar opvolgster is er nog steeds niet. Tijdens de re kordpoging van Top zou het te warm zijn geweest, toen Ha vik reed was het windstil en aangenaam koel. Maar ook dat hielp kennelijk niet. MW 'makkie' voop PSV Van onze sportredactie MAASTRICHT - De vooruitgeschoven wed strijd tegen PSV had voor MW een topper van de eerste orde moeten worden. Maar in driedubbel opzicht werd dat gisteravond een bittere teleurstelling. Slechts 5500 bezoekers, een kansloze nederlaag (0-6) en daar nog bovenop vlak voor rust een gedwongen onderbreking. Scheidsrechter Bakker last- te die rustperiode twee minu ten voor het verstrijken van de eerste helft in, omdat Maastrichtse supporters tot twee keer toe een grensrechter met stenen bekogelden. Na een afkoelingsperiode van vijf mi nuten liet Bakker de resteren de twee minuten van de eerste helft alsnog uitspelen, om na rust probleemloos 45 minuten te kunnen volmaken. MW werd tegen PSV het slachtoffer van zijn eigen 'driften'. Eerder deze week na melijk had trainer Cor Brom zijn spelers in een soort straf- training de 'kikkersprong' la ten doen en als gevolg daarvan had de halve selectie last van spierpijn en dat was in het duel tegen PSV duidelijk te merken. De spelers waren nauwelijks vooruit te branden en afgezien van een unieke kans van Van Mierlo in de derde minuut, had MW niets in te brengen. Al na de eerste treffer van PSV, door McDonald in de 14e minuut, was het duidelijk dat de partij voor PSV een unieke gelegenheid was het doelsaldo op te vijzelen. Dat het uitein delijk bij zes treffers bleef, mag men de Eindhovenaren dan ook gerust kwalijk nemen. In de eerste helft voerde Gul lit, Lokhof en Valke met regel matige tussenpozen de voor sprong op naar 0-4. Na PSV's vierde doelpunt vond een MW-fan het eigenlijk genoeg en zorgde er met enkele stenen voor dat het duel werd onder broken. De doelpuntenhonger van PSV werd er echter niet door gestild, want nadat Bak ker de spelers voor de reste rende twee minuten van de eerste helft weer had terugge roepen, kon Thoresen na aan geven van Gerets zelfs nog voor 0-5 zorgen. De tweede helft was daar mee nog maar een formaliteit geworden en PSV dacht er eender over. Zonder tempo, vaak vanuit stand, werden de acties plichtmatig afgewerkt. Niemand bekommerde zich meer om een doelpunt en MW werd daarmee een echte af straffing onthouden. Slechts McDonald, na een combinatie tussen Stevens en Gerest, trof nog doel, maar dat was dan ook het enige hoogtepunt van een tweede helft die beter ach terwege had kunnen blijven. Dan was in ieder geval MW's Delahaye nog een gele kaart bespaard gebleven. MW-PSV 0-6 (0-5). 14. McDonald 0-1, 23. Gullit 0-2, 30. Lokhof 0-3, 42. Valke 0-4, 45. Thoresen 0-5, 65. McDonald 0-6. Scheidsrechter: Bakker, toeschouwers: 5500. Geel: Delahaye (MVV). MW: Baetsen., Van Staveren (Smeets), Busk, Van Marwijk (Driessen) en Lin- ders., Van jier Luer, Maas en Delahaye., Van Mierlo, Adam en Van de Bogaard PSV: Van Breukeien., Gerets, Stevens, Gullit en Heintze., Lokhof, v.d.Kerkhof (Van Rooy) en Valke., Van der Gijp, McDonald en Thoresen. Uitslagen MW-PSV 0-6 Stand PSV Feyenoord Fortuna S Den Bosch Utrecht Ajax Sparta Groningen GA Eagles Twente Roda JC Flaarlem Excelsior MW AZ '67 NEC V.V.V. Fleracles 1 13 1 12 1 10 2 9 2 9 2 8 1 8 2 8 3 8 1 3 3 4 3 5 5 5 6 22- 6 16- 3 12- 7 16- 6 14- 9 23-11 8- 5 9- 6 13-14 5- 7 13-11 8-10 7-13 5-12 6-12 5-16 3-19 7-25 Van onze sportredactie BREDA - De Bredase eerste divisieclub NAC heeft sinds gister avond weer een shirt-sponsor. In de eerste thuiswedstrijd (van daag over een week tegen PEC Zwolle) zullen de spelers van NAC met met de naam van de horecagroothandel ISPC op hun borst lopen. Het bedrijf was al eerder sponsor (en dan met name tijdens de na-competitie van het seizoen '83-'84) van het eerste elftal van NAC. De naam van de ISPC kwam gisteravond te voorschijn na een besloten vergadering van het NAC-bestuur. Daarin werden via verschillende procedures de kandidaten uitgeloot. Alle gega digden hadden een bedrag van rond de 2500 gulden moeten stor ten om eventueel in aanmerking te kunnen komen. In totaal heeft de actie rond de honderd duizend gulden opgebracht. BRASILIA (SIK) - Het gekrakeel rond de Grote Prijs van Zuid-Afrika blijft voortduren. Als eerste natie heeft de Bra ziliaanse regering giste ren officiëel de annule ring van de formule I-ra- ce op het circuit van Kya- lami geëist. In een telegram aan Jean- Marie Balestre, de voorzitter van de FISA (organisator we reldkampioenschap formule I), motiveert de Braziliaanse minister van Buitenlandse Za ken, Olavo Steubal, zijn stap met de verwijzing naar de ac tuele situatie in Zuid-Afrika, het rassenconflict, de algeme ne onzekerheid en de geweld dadige onderdrukking van de mensenrechten. Twee weken geleden heeft de Brazilaanse autosportfede ratie reeds de coureurs Piquet en Senna verboden deel te ne men aan de Grote Prijs in Zuid-Afrika. Dat voorbeeld werd gevolgd door Zweden en Finland. Frankrijk gaf een aanbeveling uit, waarin de Franse renstallen opgeroepen werden niet naar Kyalami te gaan. Aan die oproep gaven Renault en Ligier inmiddels gehoor. Ondanks alle protes ten van regeringen, renstallen en coureurs houdt Balestre evenwel halsstarig vast aan het doorgaan van de race op 19 oktober. Scheidsrechter Bakker staakt het duel tussen MW en PSV nadat MW-supporters een van zijn grensrechters met ste nen hadden bekogeld. Van Breukeien en Valke van PSV wil len uitleg. - fotoanp ANTWERPEN (SID) - De Belgische beroepsrenners Ludwig Wijnants en Mare Sergeant zijn betrapt op het gebruik van verboden stimulerende middelen in de Grote Scheldeprijs op 30 juli. Beide renners kregen een voorwaardelijke schorsing van een maand, met een proeftijd van een jaar, en een geldboete van 1500 gulden. De Schelde prijs leverde een overwin ning op voor Adrie van der Poel. Wijnants en Sergeant eindigden als tweede en derde. Hun prijzen raakten ze eveneens kwijt. Beide Belgen behoorden dit jaar tot de uitblinkers in de ronde van Frankrijk. Wij nants won de zevende etappe in Nancy. Sergeant eindigde als vijfde in de tijdrit van Villard-de- Lans. De laatste was begin '83 eveneens verwikkeld in een dopingaffaire. Jac de Goede, de ex- ploegleider uit Standdaar- buiten, wordt in Engeland vastgehouden omdat hij wordt verdacht van smok kel van zo'n veertig kilo hasj. De Goede werd door de douane van het Engelse Sheerness aangehouden nadat hij Engeland vanuit Vlissingen per auto wilde binnenkomen. De hasj werd aangetroffen tussen monsters van wielren- handschoentjes in de laad bak van de auto van De Goede. De Goede zit sinds half augustus in Engeland vast. Binnen afzienbare tijd zal hij voor de rechter moeten verschijnen. De Deense wielerprof Hans-Henrik Oersted, de wereldkampioen achter volging van 1984 en 1985, zal geen aanval onderne men op het wereld uurre cord hooggelegen banen, dat met 51.151 km/uur in handen is van de Italiaan Francesco Moser. De 30-jarige Deen kreeg bij de voorbereiding in Co lumbia last van een oog ontsteking en moest met anti-biotica worden be handeld. Als gevolg daarvan heeft Oersted de recordpo ging afgelast. Deze had eind september in Mexico stad moeten plaatsvinden. Inplaats daarvan vormt hij samen met Moser een team voor de Trofeo Ba- racchi op 28 september in Italië. AMSTELVEEN (ANP) - Het Ierse hockeyteam heeft vrij dagmiddag in Amstelveen met 2-1 gewonnen van Schotland. Het betrof de eerste wed strijd uit het drielanden kwa lificatietoernooi (heren) voor deelneming aan de strijd om de Intercontinental Cup (12 - 20 oktober in Barcelona). Naast Ierland en Schotland is ook België van de partij in Amstelveen. Van het trio valt de laagst geklasseerde af. In het Wagener-stadion nam Schotland in de 11e mi nuut de leiding door Danny Hay. Na de hervatting sloeg Ierland sterk terug. Door tref fers van Martin Sloan in de 51e en Jimmy Kirkwood in de 63e minuut bogen de Ieren de achterstand om in de eerste overwinning. Programma voor het weekeinde: zaterdag: België-Ierland; zondag: Schotland-België. Rob McDonald (links) scoort 1-0 voor PSV. MW- doelman Chris Baetsen is kansloos. - foto anp GENEVE/BORDEAUX (AFP) - De Mexicaanse wereldkam pioen bij de junioren, Leonar do Lavalle, is vrijdag in de kwartfinales van het 100.000 dollar toernooi in Geneve uit geschakeld. Hij verloor in twee sets (5-7,1-6) van de Spanjaard Juan Aguilera. Lavalle, winnaar op Wim bledon bij de junioren, was in de Zwitserse ontmoetings plaats tussen Oost en West met zijn gedachten niet bij de partij. De Mexicaan maakte zich bezorgd over de toestand van zijn familie na de zware aardbevingen in zijn land. Di rect na zijn verlies probeerde hij twee uur lang zonder suc ces telefonisch contact op te nemen met zijn ouders. Op de gravelbanen in Bor deaux, waar het prijzengeld 80.000 dollar bedraagt, verze kerden Thierry Tulasne (ze vende geplaatst) en Jose Luis Clerc (eerste) zich van een plaats bij de laatste vier. De uitslagen zijn: Geneve, kwartfinales: Aguilera (Spa) - Lavalle (Mex) 7-5,6-1, Smid (Tsj) - Argueloo (Arg) 6-2, 6-2, Wi- lander (Zwe) - Hlasek (Zwi) 7-5, 6-4, Le-' •bonte (Fra) - Wajda (Tsj) 7-5,6-1. Bordeaux, kwartfinales: Tulasne (Fra) - Pimék (TSj) 6-1,6-1; Clerc (Arg) - Agenor (Hai) 6-2,6-4, Brown (Vst) - Bardou (Spa) 6-2, 6-2, Perez (Uru) - Maciel (Mex) 6-3, 6-3. VALENCE (DPA) - De voor naamste kanshebber op het wereldkampioenschap in de formule I, de Fransman Alain Prost, dreigt zijn rijbewijs kwijt te raken. De Parij zenaar overtrad op 12 november van het vorig jaar alle snelheidsbeperkin gen. In de buurt van Valence werd hij door de politie ver rast, toen hij met een snelheid van 174 kilometer per uur over de weg daverde, terwijl de li miet 80 kilometer bedroeg. Prost kreeg gisteren van het gerecht in Valence te horen, dat hij zich op 25 oktober moet verantwoorden voor de rech ter. Intrekking van zijn rijbe wijs plus een fikse boete lig gen in het verschiet. SPORTRESULTATEN Europese kampioenschappen tram polinespringen, tumbling en dubbel minitramp in Groningen. De resultaten zijn: Trampolinesprin gen: Tussenstand individueel dames na verplichte oefeningen: 1. gelijk: Susan Shotton (Eng) en Andrea Hol mes (Eng) 27,6 punten; 2. Beate Krus- wlcki (WD1) 27,3; 4. Lilia Ivanova (Sov) 27,2; 5. Irina Bloedova (Sov) 27,2; 6. gelijk: Imazulada Pazos (Spa) en Svetlana Glebova (Sov) 27,0; 8. Gaby Bahr (WD1) 26,4; 9. Hiltrud Roewe (WD1) 26,3; 10. Jacqueline de Ruiter (Ned) 26,2; 11. Marjo van Dier- men (Ned) 25,8. Tussenstand indivi dueel heren na verplichte oefenin gen: 1. Igor Bogatsjev (Sov) 28,2; 2. Igor Sjelembatovski (Sov) 27,8; 3. Sergei Nestrelai (Sov) 27,7; 4. Ralf Pelle (WD1) 27,6; 5. Bo Turbey (Den) 27,3; 6. gelijk: Richard Kobling (Eng), Laurent Mainfray (Fra), Vadim Krosnosjavka (Sov), Michael Kuhn (Brd) en Nigel Randell (Eng) allen 27,0; 16. Marcel Verstraten (Ned) 26,4. Dubbel minitramp. Tussenstand na vrije keuzestof: 1. Imazulada Pazos (Spa) 14.50; 2. Gaby Dreier (WD1) 14.30; 3. Maria Perez (Spa) 13.90; 4. Eettina Lehmann (WD1) 13.80; 5, ge lijk: Heike Holthoff (WD1), Maria Batista (Por) en Nicole Krueger (WD1) allen 13.40; 8. gelijk: Theresa Moukino (Por) en Veronique de Bak ker (Bel) 13.20; 10. Lurdes Pereira (Por) 12.80; 13. gelijk: Anneke Milius en Barbara Spit (beiden Ned) 12.20. Tussenstand na vrije keuzestof: 1. Angel Ballasteros (Spa) 15.90; 2. Manfred Schwedler (WD1) 15.50; 3. Rui Santos (Por) 14.90; 4. Jose Serra no (Spa) 14.80; 5. gelijk: Christian Pollath (WD1) en Dieter Wozniak (WD1) 14.70; 7. Torsten Hartmann (WD1) 14.50; 8. Juan Casero (Spa) 14.20; 9. Luis Nunez (Por) 14.10; 10. Chris de Vos (Bel) 14.10; 16. René Brinkman (Ned) 10.20. Paardesport .Kwalificatieproef voor de open Be- nelux-kampioenschappen voor springruiters in het Belgische Lana- ken: 1. Bert Romp (Ned) Renville 81.28; 2. David Broome (Gbr) Royale 82.50; 3. Peter Luther (Brd) Lasalle 84.69; 4. Peter Luther (Brd) Lucky 84.74; 5. Emiel Hendrix (Ned) Texas 86.18; 6. Gerd Wiltfang (Brd) Aviatia 86.30; 7. Piet Raaymakers (Ned) Jog- ger 87.05. SPORT IN 'T K0RT Bundesliga IN DE Bundesliga werden vrijdagavond twee wedstrij den gespeeld. Leverkusen diende op eigen veld VFL Bo- chum de vierde nederlaag in dit seizoen toe (4-2) en Borus- sia Dortmund verliet de posi tie van hekkesluiter door winst met dezelfde cijfers voor eigen publiek op Eintracht Frankfurt. De uitslagen zijn: Leverkusen-VFL Bo ehum 4-2, Borussia Dortmund-Eintracht Frankfurt 4-2. Niet mee JOCK WALLACE, de mana ger van Glasgow Rangers heeft de aanhang van zijn club gevraagd niet mee te reizen naar het Spaanse Pamplona, waar op 2 oktober de tweede ontmoeting voor de eerste ron de van de UEFA-beker tussen Atletico Osasuna en de Ran gers wordt gespeeld. „Het was groots zoals het publiek in het Ibrox-park achter ons stond (het werd daar 1-0 voor Glas gow), maar ik hoe pijnlijk het ook is; ik moet zeggen: maak de reis niet. De club is verant woordelijk als er iets mis gaat". Clerc UITDAGER ROB Clerc speelt in de tweekamp om de wereld titel dammen tegen titelverde diger Anatoli Gantwarg in de oneven partijen met wit. Dat was het resultaat van de lo ting, die gistermiddag in het stadhuis van Dordrecht werd gehouden onder het toeziend oog van drs. J. van Gorssel, van het ministerie van WVC. Staatssecretais drs. J.B. van der Reijden was door een mi nisterraadvergadering ver hinderd. De WVC-vertegenwoordi- ger verrichtte tevens de offi ciële opening van de bondsbu- reaux van de werelddambond en de Nederlandse dambond, die sinds begin dit jaar in Dor drecht zijn gevestigd. Profcontract NA MICHAEL Jordan heeft ook Patrick Ewing, lid van het goudenOlympische basket balteam van de Verenigde Staten een profcontract gete kend. De New York Krucks garandeerden de 22-jarige op Jamaica geboren voor de ko mende vijf a zeven jaar een salaris tussen de twaalf en vijftien miljoen dollar. Nooit tevoren heeft een debutant in het prof-milieu een dergelijk bedrag verdiend. Michael Jor dan tekende vorig seizoen bij de Chicago Bulls voor een jaarcontract van anderhalf miljoen dollar. Selectie tennis HET NEDERLANDS dames team, dat deelneemt aan de wedstrijden om de Federation Cup van 7 t/m .13 oktober in Nagoya (Japan) zal bestaan uit Marcella Mesker, nationaal kampioene Marianne van der Torre, Nanette Schutte en Ma- rielle Rooimans. De laatste twee kwalificeerden zich door door te dringen tot de finale van het in Apeldoorn gehou den selectie-toernooi. De eind strijd werd gewonnen door de Eindhovense Marielle Rooi mans. Non-playing-captain Betty Stöve zal in een later stadium beslissen, wie in Japan in de enkel7 en dubbelspelen wordt opgesteld. Ferrari-coureurs DE ITALIAAN Michele Aibo- reto (28) en de Zweed Stefan Johansson (29) hebben giste ren hun verbintenis met de formule I-renstal van Ferrari met een jaar verlengd. Voor Alboreto wordt het zijn derde jaar, voor Johansson zijn tweede. De Zweed volgde dit seizoen na de eerste WK-race de Fransman René Arnoux op, die tussentijds ontslag nam. De posities van beide coureurs worden gehandhaafd. Dat be tekent dat Alboreto kopman blijft. AMSTERDAM (ANP) - De raadscommissie voor sport en recreatie in Amsterdam maakt zich zorgen over de af bakening van het financieel risico voor de gemeente Am sterdam bij de organisatie voor de Olympische Spelen. Dat bleek gisteren tijdens de behandeling van het voorstel van het college van B en W voor de kandidaatstelling van de hoofdstad voor de Olympi sche Spelen door de commis sie. De commissie sprak slechts in eerste termijn over dit onderwerp. De behande ling wordt op maandag 30 sep tember voortgezet. In het voorstel van het col lege worden twee belangrijke randvoorwaarden gesteld: dat het rijk een garantie geeft van negentig procent van de moge lij ke tekorten met een maxi mum van 225 miljoen gulden en dat het financieel risico van Amsterdam zich dient te be perken tot maximaal 25 mil joen gulden. De raadscommissie vindt echter dat de berekeningen daarover niet voldoende on derbouwd zijn. WD-woord- voerder Groothoff: „U denkt toch niet dat iemand erin trapt dat dat risico tot 25 miljoen beperkt kan blijven als de spe len grote verliezen opvleveren. Als de trein eenmaal loopt kun je hem niet meer stopzetten. En wie gaat betalen, als toch tekorten ontstaan die die 25 miljoen gulden overschrij den?". PSP-commissielid F. Kohier noemde de slechte manier waarop de kandidaatstelling van Amsterdam financieel on derbouwd is 'shockerend voor een project waarmee zoveel geld gemoeid is'. Wethouder Walraven wees er tijdens de commissieverga dering echter op dat het voor stel van het college gebaseerd is op diverse nota's die over de haalbaarheid van de Spelen ln Amsterdam zijn uitgebracht. „En allemaal concluderen ze dat het financieel mogelijk is de Spelen te houden en ze zelfs met een positief saldo af te sluiten bij een goede organisa tie", aldus Walraven. Hij gaf toe dat nog veel as pecten over de organisatie van de Spelen in de hoofdstad on duidelijk zijn, maar zei dat dat nu eenmaal het geval is met een 'project in ontwikkeling'. Temeer omdat het om het meest veelzijdige project gaat dat de afgelopen vijftig a zes tig jaar in Nederland heeft plaatsgevonden. Volgens Wal raven is het financiële risico voor de gemeente Amsterdam minimaal, en daarvoor kan zelfs een verzekering worden afgesloten. Gesprekken daar over zijn gaande. De wethouder sprak zijn vertrouwen uit over de beslis sing van het kabinet over de kandidaatstelling van Am- sterdam voor de spelen. „Uit contacten is duidelijk gewor- i den dat het kabinet zo goed als zeker de kandidaatstelling zal steunen", aldus Walraven.

de Stem | 1985 | | pagina 11