oede generale repetitie België Nederland in Heizel-stadion Vermeulen en Stavenuiter wereldkampioen Oostenrijkse wielrenner verongelukt tijdens koers 'ÉBEDRIJF. U DE BESTE SLAGEN. TERECHT RESULTAAT NA BOEIENDE WEDSTRIJD BLESSUREGOLF BIJ FEYENÓORD GP Zuid- Afrika gaat door Fans tonen goede wil 44120. dat u bij ons tot] uur zelfs nog kunt eten nart K TO NAM UW DITO ïer komfort likt voor loodvrije incl. BTW Ml ook d al vanaf526,32 aler: lldeüitJS uitje Onverwacht SPORT IN 'T KORT Supporters Den Bosch aangehouden COMBINE BIJ CONCURRENTEN Ook voor: EVENEMENTEN KOUDE SCHOTELS I DINERS BUITENSHUIS ZAALTJE 30 PERS Stuur de bon op voor een gratis brochureoverdd irijf t >k 's avonds (tot 22.00 uur) en rsus Cafébedrijf Bellen mag ook 079-SIlOlil 0.00-16.00 uur). Stuur mij de brochure Cafébedrijf, tam: letters ODhr.DMevtj DS3I ednifstek Horeca Rl>) VB Zeetermen: Post/egel niet nodig. amstraat 37, tel. 01623-12619 MOEI 1194-298 OUD GASTEL H Autobedr .BURG Q Autobedrijf A. Opperman ndigen en kan u dus met raad en daad an. puder/accountant kent uw financiële u er aan twijfelt of u in aanmerking komt IZ '84 neem dan even contact met ap. Eenmalige Uitkering dan hebt u waarschijnlijk aan le informatie voldoende: eEUZ'84 kan per 1 september 1981 vorden aangevraagd, h0„, Je uitkeringsbedragen aijn vertm 9 r.g. 'meerjarige minima kunnen ;oeslag krijgen, haal of bestel zo snel mogel^aanv aanvraagformulier en dien u I voor aan vraagformuti® duidelijk in blokletters ingevuld, eén open enveloppe ZONDER EL naar: TWOORDNUMMER 17440 AMSTERDAM loral niet aan te kruisen in welke werkzaam bent. i.u.b. een aanvraagformulier voorde EUZ 8 'erkzaam in; len- en kleinbedrijf/vrije beroepen. 'ische/vissenj-sektor ankruisen wat van toepassing is). DE KTEMJS ^ANPAG 16 SEPTEMBER 1985 De mondelinge cursus start eind septemberil plaatsen in Nederland. U kunt de cursus zowtj erdag als 's avonds volgen. Van onze sportredactie nlELO - Ajax reist maan- L met een opgewekt gemoed 'hting Porto. De Amster- juners hadden in Almelo a SC Heracles, dat al na 56 tonden wist dat het kansloos Eas, geen kind. Toen al opende Lliren op aangeven van De kjt de score, die uiteindelijk is bij l"8 staakte. Grote man ij njax was Van Basten, die etst vijfmaal het net trof. f pe thuisclub kwam op alle Werdelen van het spel klas- Jen tekort tegen de ploeg van ohan Cruijff, die na afloop esondanks het leed bij de gastheren niet nog groter wil de maken. „Dit is vooral de verdienste van de ploeg", aldus de mae stro uit de Meer, „ben je tegen een tegenstander als Heracles niet vanaf het begin geconcen treerd, dan kun je het ver schrikkelijk moeilijk krijgen". Dat was nu dus in geen en kel opzicht het geval.Metz ver speelde in de openingsminuut de bal en De Wit ging op snel heid langs Poell en Dilling, die hem niets in de weg legden. De flankspeler plaatste de bal vervolgens terug op Mühren die met een diagonale schuiver scoorde: 1-0. Elf minuten later maakte van Basten er 2-0 van. Toen was het bekeken in Almelo. Ter Mors zorgde na een te ris kante pass van Van 't Schip nog wel erg fraai voor 1-2, maar echt in de wedstrijd kwam Heracles nooit. Nog voor rust tekenden Van Basten en Van 't Schip voor 1- 4. Een onnozele overtreding van doelman Tukker tegen Van Basten maakte na de pauze een einde aan een ople ving bij de thuisclub, die via Oude Wesselink twee kansen kreeg om dichterbij te komen. In het eerste geval greep Men zo knap in. Vervolgens werd de goalie gered door de paal. De strafschop was voor Van Basten het begin van een hat trick binnen vijf minuten waarna Rijkaard vijf minuten voor tijd het toen al freewhee lende Ajax nog naar 1-8 mocht schieten. Ajax acteerde in Almelo zonder Ophof, die woensdag wel van de partij kan zijn. De Amsterdammers kunnen dan ook weer een beroep doen op Rijnink. Regtop, die zondag als in valler voor Vanenburg (maagklachten) zijn competi tiedebuut voor de hoofdstede lingen maakte en weinig geluk had met een paar aardige po gingen, reist om die reden niet mee naar Portugal. Net als De Wit (met een knieblessure ge wisseld voor Gasselich), zal Vanenburg tegen FC Porto wel in actie kunnen komen. SC Heracles-Ajax 1-8 (1-4). 1. Mühren 0- 1,12. Van Basten 0-2. 28. Ter Mors 1-2, 35. Van Basten 1-3. 45. Van 't Schip 1-4, 65. Van Basten 1-5, 69. Van Basten 1-6, 70. Van Basten 1-7, 85. Rijkaard 1-8. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschou wers: 12.000. Heracles: Tukker; Poell, Gritter, Dilling en Richardson; Ter Mors, Van Staa en Wigger (Schepers); Metz, Oude Wesse link en Krüzen. Ajax: Menzo; Silooy, Spelbos, Koeman en Boeve; Van 't Schip, Rijkaard en Mühren; Vanenburg (Regtop), Van Bas ten en De Wit (Gasselich). STEEN en Koewacht delen de buit Door Herman Muller b.-JANSTEEN - Zoals een echte derby moet tijn, boeiend van de eerste tot de laatste mi- jnuut, zo was de derby STEEN-Koewacht. Bei- |de ploegen toonden een enorme inzet en zagen "die beloond met een puntendeling, die volko- nen op zijn plaats was. Daarmee revancheerde Koewacht zich uitstekend Ivoor de 0-3-nederlaag, die het vorige week tegen HVV |24 leed. Het toonde dat het heel wat meer in zijn mars [heeft dan het vorige week deed vermoeden. STEEN-trainer Peter van Ide Boogaart was toch wel lenigszins teleurgesteld over [kelderde gelijke spel op rij, lat STEEN behaalde. „On- Idanks het feit dat we uit de I derde klas komen, hebben we Intli nog niet alles kunnen la llen zien. Met enkele nieuwe pachten erbij moeten we nog [wat zoeken. Het werd ook andaag duidelijk dat we wat e afwerking van de kansen betreft nog tekort schieten. Blaar we komen er wel, dat (geloof ik zeker". Dat de verwachtingen rond Jditduel hoog gespannen wa pen, werd al snel duidelijk. Beide teams zetten meteen na liet eerste fluitsignaal van peidsrechter Jochems een tempo in, hetgeen voor Jeide ploegen diverse moge lijkheden opleverde. Koe- jivacht opereerde met een veel Sterkere frontlinie dan het vo ltige week deed, toen alleen de [gebroeders Claessens als af- Jtverkers fungeerden. Deze fer waren de belangrijkste [spitsspelers Luc van Grem- |wghe, Luc Rombout, Erick |deBlock en Honnie Claessens. J STEEN moest het vooral Fan Dobbeiaer, Bianckaert en l"an Remoortel hebben, maar |iat bleek toch te weinig om de ■Koewacht-defensie echt aan |W wankelen te krijgen. Hoe- Vol de counters over en weer iMgen en Jo van Remortel Ivoor STEEN enkele fraaie kansen voorgeschoteld kreeg, bleef de blanco score ook na een half uur spelen nog steeds gehandhaafd. Toen kreeg Koewacht weer enkele glas- zuivere doelkansen. Eerst voor Claessens, die zijn inzet naast zag verdwijnen en even later voor Eric de Block, die op zijn beurt een knappe pass van Claessens verzuimde af te ma ken. Terwijl de ruststand al be paald leek, kwam Koewacht toch nog geheel onverwacht op een 0-1-voorsprong, toen STEEN-doelman Theo de Bot even een steekje liet vallen. De laatste minuut van de eerste helft was al ingegaan, toen Eric de Block vanaf de zijlijn een afstandschot loste, dat min of meer als een voorzet be doeld was. De Bot verkeek zich op het schot, liet de bal uit zijn handen glippen en het leer verdween in het doel. Een flin ke domper uiteraard voor de moraal van de gastheren. Die misstap werd echter snel rechtgezet, want het of fensief dat STEEN in de twee de helft inzette, werd meteen beloond met de gelijkmaker. Nadat Paul Dobbeiaer aan de linker zijlijn onderuit was ge haald, leverde de blonde STEEN-spits een haarzuivere Voorzet af op Jo van Remoor- Spelmoment uit de boeiende derby tussen STEEN en Koewacht. Een van de vele duels op het middenveld. In witte shirts de STEEN-formatie aan het werk. - fotowimkooyman tel, die met een kopstoot de bal in de uiterste hoek van het Koewacht-doel plaatste, onbe reikbaar voor Marc van Gremberghe. Tien minuten later zorgde diezelfde doelman er voor dat Koewacht door het bekende oog van de naald kroop. Bij een van de vele STEEN-ope- ningen uit het eerste kwartier moest Paul de Gronckel flink aan de noodrem trekken, maar hij deed dit op de verkeerde plek. De laatste man maakte hands binnen het doelgebied en scheidsrechter Jochems wees resoluut naar de stip. Fons Sturm stelde zich op om het karwei te klaren, maar met een schitterende redding haalde Van Gremberghe de bal uit de hoek. Gestimuleerd door deze meevaller was het weer de beurt aan Koewacht om een offensief in te zetten. Op zijn beurt kwam ook STEEN bij zonder goed weg. Eerst werd Honnie Claessens in het doel gebied neergelegd, waarvoor een fluitsignaal uitbleef. Even later was de spits opnieuw dicht bij een doelpunt, toen zijn kopstoot rakelings over de lat ging. Een schot van dezelf de man smoorde in het zijnet. Ook in het resterende verloop bleven beide ploegen onop houdelijk eikaars doel besto ken, tevergeefs echter. Een puntendeling was ook de enige rechtvaardige uitslag. VOETBAL - Twee weken voor de belangrijke WK-kwalifica- tiewedstrijden tegen de Ver enigde Arabische Emiraten heeft de voetbalbond van Irak bondscoach Akram Ahmed Salaman ontslagen. De opvol ger heet Watheq Nadschi. Twee nederlagen tegen Saoe- die-Arabië tijdens een oefen campagne werden op Sala- mans rekening geschreven. BRUSSEL (ANP) - De voetbalinter land België - Nederland, de eerste Van de twee beslissingswedstrijden voor een plaats in de eindronde van net wereldkampioenschap in Mexi- «Ual op 16 oktober in het Brusselse "«zei-stadion worden gespeeld. Dit Htett de voorzitter van de Belgische oetbalbond, Louis Wouters, zater- aS verklaard na afloop van een e[gadering van het bondsbestuur '"Brussel. Volgens Wouters is de plaats van hande- 'n8 op 16 oktober al 'meer dan zeker', maar jjwdt de definitieve beslissing pas woensdag sWomen na verdere besprekingen met alle *™kken instanties. De gemeente Brussel 11 niet meer dan 45.000 toeschouwers toela- maar volgens de Belgische voetbalbond unnen er best 50.000 mensen in het stadion, sth Belglschö' politie ziet de te verwachten "are Nederlandse voetbalsupporters met Lj z°rg tegemoet. Om ongeregeldheden in ,.sfedi°n en op weg er naar toe zo veel mo- te voorkomen, wil men niet meer dan "aartjes in Nederland aan de man laten engen. De Belgen zijn bereid voor hun uit wedstrijd, op 20 november in de Rotterdamse Kuip, met eenzelfde aantal kaartjes genoe gen te nemen. De overige kaarten kunnen al leen bij de Belgische voetbalclubs worden be steld. Om de zwarte markt buiten spel te zet ten zullen de toegangsbewijzen pas een week voor de wedstrijd kunnen worden afgehaald. Onvolkomenheden bij de kaartverkoop werden door een parlementaire onderzoeks commissie aangewezen als een van de oorza ken voor het drama tijdens de Euopacup-fi- nale op 29 mei van dit jaar. Na gevechten tus sen Britse en Italiaanse supporters bezweek er toen een muurtje in het stadion. Er vielen 39 doden. Om een dergelijke ramp tijdens de 'derby der lage landen', waarbij dit keer grote be langen op het spel staan, te voorkomen heb ben de politie en andere hulpdiensten een uitgebreid draaiboek opgesteld, dat voor het eerst werd beproefd tijdens atletiekwedstrij den op 30 augustus. Het draaiboek schrijft de aanwezigheid voor van een groot aantal agenten van politie en rijkswacht in en om het stadion. Ook in het stadion zelf werden na het drama enige nieuwe voorzieningen aangebracht, zoals een commandotoren voor de politie. Het fatale muurtje is weer opge bouwd en op enkele plaatsen zijn nieuwe hekken neergezet. Van onze sportredactie BREDA - Het ziet ernaar uit dat Feyenoord min of meer met het tweede elftal gaat aantreden in de Europacup wedstrijd woensdag in Por tugal tegen Sporting Lissa bon. Het staat al vast, dat Ling niet meegaat, omdat hij hinder ondervindt van een oude enkelblessure en vorige week een griep-aan- val heeft gehad. „Viak voor ons vertrek naar Lissabon, maandag middag om halftwee, bekij ken we wie er nog meer af- vallen", meldde Feyenoord- oefenmeester Ab Fafié gis teravond. „Zondagmiddag heb ik er vier geblesseerde spelers bijgekregen. Mario Been heeft een enkelblessu re, net als Joop Hieie en Ke- je Molenaar. Wijnstekers kampt met een pijnlijk bo venbeen. Het zijn 'verse' blessures. Er is niets over te zeggen, de dokter moet er morgen nog naar kijken". De andere Europacup deelnemers lijken min of meer blessurevrij. Bij Ajax kan Edo Ophof waarschijn lijk meespelen, bij Sparta kampt Lengkeek met een liesblessure en bij FC Utrecht raakte Gert Kruys gisteren geblesseerd. Dat laatste leek zich aanvanke lijk ernstiger aanzien dan het was; hij speelt vrijwel zeker tegen Dynamo Kiew. DEVENTER (ANP) - De politie van Deventer heeft zaterdag voor de wedstrijd Go Ahead Eagles-FC Den Bosch achttien aan hangers van de club uit Den Bosch aangehouden wegens onder andere diefstal in winkels en openlijke geweldpleging. De supporters waren in de loop van de zaterdagmiddag al naar Deventer gekomen om in de drukke binnenstad 'rotzooi te trappen' zoals een woordvoerder van de politie verklaarde. Te gen de arrestanten is proces-verbaal opgemaakt. LA ROCHELLE (ANP) - Tonny Vermeulen en Hen- neke Stavenuiter zijn op het woelige water in de baai van La Rochelle de eerste wereldkampioenen bij de dames geworden in de 470 klasse. Nederland heeft daarmee na Stefan van der Bergs over gang naar de beroepsklasse weer een kandidaat voor een Olympische medaille. Over drie jaar staat bij de Spelen van Seoel het dameszeilen in de 470-klasse voor het eerst als afzonderlijk onderdeel op het Olympisch programma. De combinatie van de Utrechtse onderwijzeres Ton ny Vermeulen en de Medem- blikse sportlerares Henneke Stavenuiter bestaat ongeveer een jaar. Hij kwam tot stand, toen John Stavenuiter bij wie Henneke als bemanning zeil de, werd geselecteerd voor de Olympische Spelen van Los Angeles. De nieuwe dames combinatie werd bij de open wereldkampioenschappen van enige weken geleden tweede achter de Canadese zusjes Ka ren en Gail Johnson. Het had niet veel gescheeld of deze volgorde was in La Rochelle dezelfde gebleven. Het Nederlandse tweetal raakte in de eerste race van vrijdag achterop, toen aan het einde van het eerste kruisrak Van onze sportredactie FRANCORCHAMPS - De Grand Prix van Zuid-Afrika gaat door, althans dat heeft de FIA (Fédération Internationa le de l'Automobile), het over koepelend orgaan van de in ternationale autosportwereld, dit weekeinde bekend ge maakt. De FIA wenst niet te zwich ten voor de politieke druk, die de laatste weken is uitgeoe fend om de race in Zuid-Afri ka wegens de apartheidspoli tiek en onlusten in het land van de kalender te schrappen. Balestere, de voorzitter van de FIA, verwacht dat er on danks de afzeggingen van een aantal coureurs in Zuid-Afri- ka op 19 oktober voldoende formule 1-bolides aan de start zullen verschijnen. GRAZ (SID/AFP) - De Oos tenrijkse wielrenner Norbert Huber, die onlangs bij het we reldkampioenschap op de weg voor amateurs in Giavera del Montello achtste werd, is za terdagmiddag tijdens de laat ste etappe van de Ronde van Stiermarken om het leven ge komen. Huber fietste tijdens in de slotfase van de laatste etappe naar Graz in een kopgroepje, toen een Joegoslavische mo torrijder met hoge snelheid het pelotonnetje probeerde in te halen en met hem in botsing kwam. De 23-jarige renner werd per helicopter naar het ziekenhuis in Graz gebracht, maar overleed nog tijdens het transport. De artsen gaven een schedelbasisfractuur en een ingeklapte long als doodsoor zaak aan. De motorrijder, die zich niet aan allerlei waar schuwingsborden had ge stoord, belandde met verwon dingen in het hospitaal. De overige amateurs in de kopgroep bleven ongedeerd. De etappe werd door de wed strijdleiding afgebroken en geneutraliseerd. De eindzege ging naar de Oostenrijker Helmut Wechselberger, die het algemeen klassement van af de vierde etappe had aange voerd. de trapeze-lijn brak. Alleen als Vermeulen/Stavenuiter de laatste race van zaterdag zou den winnen en de zusjes John son niet bij de eerste zeven zouden eindigen, zou er in het Nederlandse kamp iets te vie ren zijn. Het eerste onderdeel van het plan verliep naar wens. Vermeulen/Stavenuiter lagen al bij de eerste boven- boei vrij van de rest van het veld. Na de finish was het af wachten wat de zusjes John son zouden doen. De Canadese boot was in het midden van het veld gestart en kwam langzaam naar voren. In ne gende positie kwamen de Ca nadese meisjes op de finish af, waarbij het leek of zij' de Westduitse deelneemsters nog zouden voorbijlopen. Bij het zien van deze manoeuvre hield de Francaise Florence Lebrun in. Kennelijk was er sprake van een combine tussen de zusjes Johnson en de Francai se, die derde stond in de alge mene rangschikking. De Ca nadese meisjes kwamen ech ter de Duitse boot niet voorbij en na enige aarzeling finishte ook de Franse nog eerder. Daarmee waren Tonny Ver meulen en Henneke Stavenui ter wereldkampioen. AMSTERDAM (ANP) - Dat niet alle voetbal supporters over één kam geschoren kunnen worden liet zondag avond een groep FC Den Haag-supporters weer eens blijken. Tijdens de terugreis van een uitwedstrijd van de ploeg werd voor de Coentunnel bij Am sterdam een sanitaire stop bij een benzinesta tion gemaakt. Vier sup porters namen uit het winkeltje snoepgoed en zonnebrillen mee zon der te betalen en stap ten weer in de bus. De pompstationhouder waarschuwde echter meteen de politie van Amsterdam, die het ge zelschap achter de Coentunnel opwachtte. De vier supporters be kenden de diefstal. Om te laten zien dat zij het niet eens waren met de ze daad, gingen andere supporters met de pet rond om de gedupeerde pompbediende schade loos te stellen, aldus de Amstgerdamse politie.

de Stem | 1985 | | pagina 9