CHADE IN BEIDE GEVALLEN EEN HALF MILJOEN Festival voor kleine koren en ensembles Paardenspannen vallen in de smaak Jzendijkenaren derde bij trekker-trek in Flevoliof ttig, ooi kan zijn, leeftijden mmen e wereld aan. uropese kampioenschappen Scouting in Je picture zaterdag in goes Majorettes krijgen instructie BANDAG 16 SEPTEMBER 1985 Dinsdag" de voltallige lands r Hulst voor ar van het g roting. erhoff: petto voor nderen zijn kom op fé-restaurant 0 uur. tad naar uithoek, een drukke baan or een rustig lerflat, eveneens, .s eenzaam. Dat 't de. Maar wat doe en beseft, dat "die- iezelfde situatie :r eenzaam gevoel. 7oekt, komt u wei- men, volleybal, een of samen gezellig samen koken de schoolkantine? ct de eenzaamheid tv. De een pakt een re vriendin, buurt en als u het nummer van op de achterzijde mtrale nummer r weg wijst naar de informatie over de alaats. VANZEELA2STD PAGINA ZEELAND 2 ^slaagde oinmelmarkt Jzendijke politierapport Dreumesland geopend in Kloosterzande Kunstenaars Groot Sas exposeren in Zelzate Schoondijke Terneuzen Walsoorden Westdorpe IJzendijke de Stichting Ideële Reclame. SB® yon onze correspondent ev0POLDER IJZENDIJ - _De gebroeders Frans en 10ine van de Bossche uit IJ- ndijke hebben zaterdag een (je plaats behaald op de Kopese kampioenschappen W-trek in de categorie i 2,4 ton. Onder het toeziend oog van ongeveer 12.000 toeschouwers wisten de IJzendijkenaren toch nog verassend voor de dag te komen. Hardwick Beast uit Engeland werd OP DE Fle- vohof Europees kampioen. Tijdens de eerste trek scoor den Frans en Antoine 86,04 meter, hetgeen goed was voor een derde plaats. Hardwick Beast (1800 pk) en Martini (900 pk) behaalden een full-pull. In de middaguren kregen de ge broeders Van de Bossche nog een herkansing om een full- pull te pakken. Doordat de baan enorm zwaar was ge worden, bleef de afstand be perkt tot 66,80 meter. Blue Smoker uit België haalde 67,62 meter. Ook tijdens deze titelstrijd geldt de beste trek als eindre sultaat, zodat Frans en Antoi ne uiteindelijk de derde plaats pakten. De Engelse Hardwick Beast wist de kamp met Mar tini in zijn voordeel te beslech ten. De overige Nederlanders hadden trouwens veel pech. „We zijn zeer tevreden met onze derde plaats", aldus Frans van de Bossche. „Het was boven verwachting". De IJzendijkenaren werden ge steund door een veertigtal supporters. Binnekort zullen zij wellicht the Puller of the year-trofee in ontvangst mo gen nemen, want ook daar staan ze in de top genoteerd. Eindstand kampioenschap: 1. hardwick Beast (Eng.), 2. Martini (Eng.), 3. Billy, Frans en Antoine van de Bossche, 4. Blue Smoker (B). Brand in Hulst en Sluis Van een onzer verslaggevers ULST SLUIS - Twee felle, uitslaande iranden hebben het afgelopen weekend een andbouwschuur in Hulst en de gemeentelijke pslagplaats in Sluis in de as gelegd. Er is lierbij voor een miljoen gulden schade aange- icht. In Sluis gaat het om een inbraak met brandstich- ing, „Daar bestaat geen twijfel over", zei brandweer- immandant C. de Craene gistermiddag. „Vreemd is at er wel sporen van inbraak zijn gevonden maar liet van vermissing". De brand in de gemeentelij1- opslagplaats aan het Gelde- »ze pad werd zaterdagavond in kwart voor zeven ontdekt, oen de brandweer van Sluis iet zestien man sterk kort aama arriviveerde, trof ze én grote vlammenzee aan. In doods, die twee jaar geleden jas werd neergezet, waren brandbare attributen op slagen. Verf, teer en kunst- ot. Ook een vrachtwagen, een eegmachine en enkele maai- lachines, die in de loods ston- sn, werden verwoest. Een chadepost van een half mil- jen gulden. Rond 20.30 uur as de brand bedwongen. De landweer is daarna nog eni- tijd bezig geweest met na- luswerkzaamheden. fiets te redden De brand in de landbouw- ctaur van de familie V. in de landstra at in Hulst vond later li de avond plaats, om 22.45 sr. De vlammen hadden op iet moment dat de brandweer an Hulst, die met alle aanwe- mankracht en materieel krukte, ter plekke kwam, al om zich heen geslagen dat van de schuur niets meer te edden viel. In de schuur van 20 bij 25 ierkante meter was hooi en ro als wintervoorraad opge ld Naast deze voorraad ogen ook een tractor, een kunstmeststrooier en enkele andere machines in de vlam men op. Een tiental koeien en kalveren, op het moment van de brand in de stal naast de schuur, kon worden gered. Ook de stal bleef behouden. De brand werd door de eige naar zelf ontdekt. De brand weer van Hulst, gaf na onge veer drie kwartier het sein brand meester. Een ploeg van tien spuitgasten is de hele nacht bezig geweest met na blussen. Een woordvoerder van de rijkspolitie heeft mee gedeeld dat de schade onge veer een half miljoen gulden bedraagt. Over de oorzaak is nog niets bekend. De techni sche recherche van de rijkspo litie in Middelburg zal een on derzoek instellen. V. is verze kerd. De brand in landbouwschuur in Hulst. FOTO WIM KOOYMAN ^KLOOSTERZANDE Van onze correspondent 100STERZANDE - Vele ffltalle mensen tooqden za- fdag belangstelling voor het ftutinggebeuren in Klooster- gade door een bezoek te bren- w aan de open dag van de ,(lpen en verkenners. De open dag werd gehouden fflter gemeenschapshuis St. «rtinus te Groenendijk, jaar de club probeerde duide- 1'te maken wat de scouting doet. Voor de kinderen 'as er een spellencircuit uit- ftet met sjoelen, mister bib- *r. telefoonspei, brood bak- en en andere verkenners- Mietjes. 1 an de 17 kinderen die hier in deelnamen was Pascal de ,'Ppelaer uit Kloosterzande bes te. Deze open dag bracht k een ledenwinst met zich ae voor de scouting doordat z'ch enkele welpen en ver- nners als nieuw lid hebben Van onze correspondent - De openbare te Uzendijke heeft za- üarvi ee,n geslaagde rommel- teiurieh°?del1, De brut0"°P- li "6 t bedroeg 3500 gulden. IvitL Wortlt besteed aan ac- In o V00r de 'eerlingen. It It, i-morgenuren bielden tn ur!« gen huis-aan-huis er elactie- billis de Jae- w Schoondijke boekte ö-troiCeS met zijn mini trek- 'ekkwT °,0k het enveloppe «dar, c naast de aange- fiaav en' enorm in de Ie a..,,'een Steijaert won Men n ud suikerklontjes iwJf «-langstelling voor element was erg groot. ai» ■««F»#» De brandweer van Sluis moest eerst ook nog het hek van het gemeentelijk opslagterrein open zien te krijgen. FOTO GERARD BLAAKMAN TERNEUZEN - Bij een in braak in de slagerij van R. van de E. aan de Guido Gezelle- straat te Terneuzen is een elektronische weegschaal ter waarde van 5000 gulden gesto len. De diefstal is gepleegd tussen zaterdagmiddag en zondagmorgen. De daders zijn binnengekomen door het ver nielen van een ruit in de toe gangsdeur van de slagerij. TERNEUZEN - Gisteren werd bij de gemeentepolitie van Terneuzen aangifte gedaan door G.S. van een inbraak met vernieling in het Zeldenrust- college aan de Zeldenrustlaan te Terneuzen. De daders zijn in twee lokalen geweest en hebben daar een aantal boe ken verscheurd. Verder was op een terras een twintigtal tuinstoelen vernield. HULST - Bij de tijdelijke ver keerslichten op de Koolstraat vond zaterdagavond om 19.50 uur .een kop-staartbotsing plaats tussen twee personen auto's. Hierbij ontstond mate riële schade. Bestuurder M. van M. uit Zundert stopte voor het rode stoplicht. De achter hem komende bestuurder M. van der W. uit Hulst bemerkte dit te iaat en reed achterop de auto van M. GOES - Zaterdagavond tussen half acht en half tien is inge broken in de woning van de familie J. E. in de Anthony Fokkerstraat. De achterdeur van de woning werd gefor ceerd en alle kasten en laden werden doorzocht. Er werd een geldbedrag van 10.000 gul den weggenomen. REIMERSWAAL - Zaterdag avond tussen 20.30 en 02.30 uur werd een rijdende alcoholcon trole gehouden in de gemeente Reimerswaal. Er werden vijf tig voertuigen gecontroleerd waarvan zes bestuurders een rijverbod kregen opgelegd. Bij vijf bestuurders moest de bloedproef worden afgeno- AARDENBURG - De rijkspo litie heeft in de Beekman straat een snelheidscontrole gehouden. Er passeerden 656 voertuigen. Daarvan reden er 182, dus bijna een derde, te hard. De hoogstgemeten snel heid was 98 kilometer. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Hon derden belangstellenden, waaronder peuters, oud-peu ters en ouders waren zater dagmiddag samengekomen op het plein van de vroegere Wil lem Alexanderschool in de Ro zenstraat om de officiële ope ning bij te wonen van het nieuwe onderkomen van peu terspeelzaal Dreumesland. Na muziek en show door showband Kloortje verricht ten de beide wethouders, de heren Bruggeman en Mang- nus, bijgestaan door gemeen te-secretaris De Schepper, de officiële openingshandeling door de eerste bloempjes van een bord te plukken. Daarna plukten de peutertjes de overi ge bloempjes eraf en werd de naam Dreumesland zichtbaar. Alle aanwezigen kregen daar na gelegenheid om de twee lo kalen van de peuterspeelzaal te bezichtigen onder het genot van een hapje en een drankje. Van een onzer verslaggevers GOES - De Culturele Raad Goes houdt zaterdag 21 september een klein koor- en ensemble-festival. De Raad kwam tot dit ini tiatief na de constatering dat er weinig aandacht bestaat voor deze vorm van muziek. Om het muciseren in kleine groepen te stimuleren is nu het initiatief genomen de klein koren en ensembles in het Jaar van de Muziek eens on der de aandacht te brengen. In dit Muziekjaar hebben enkele componisten (Bach, Handel, Schütz, Scarlatti en Berg) de bijzondere aandacht. Op dit festival komen vooral kleine koren en ensembles aan bod, die 'niet-commerciële muziek' op hun repertoire hebben staan. Zowel amateurgroepen als professionele ensembles nemen aan deze muziekmani festatie deel. Het fesival is niet bedoeld als concours, prijzen zijn dan ook niet beschikbaar. De uit voeringen van de diverse groepen duren minimaal 20 minuten, een tweede optreden -behoort tot de mogelijkheden. Naast Zeeuwse ensembles zijn er ook deelnemers uit andere delen van Nederland. Boven dien hebben verschillende groepen uit België ingeschre ven. Het festival wordt op drie locaties in de Goese binnen stad gehouden: De trouwzaal van het Stadhuis aan de Grote Markt, de Grote- of Maria Magdalenakerk en de H. Ma ria Magdalenakerk. De ope ning van het festival is zater dag 21 september om 10.00 uur in de trouwzaal van het Stad huis. Hier worden dan tevens de deelnemende gr.oepen ont-- vangen. De uitvoeringen be ginnen om 11.00 uur. De toe gang van de verschillende op tredens is gratis. Op de loca- Van onze correspondente HULST - Ongeveer 60 meisjes namen zaterdag deel aan de majoretten-instructiedag die de Westbrabantse en Zeeuwse muziekbond hield in sporthal Den Dullaert in Hulst. De or ganisatie, die vlekkeloos ver liep, was in handen van 'De Vossen' onder leiding van de heer en mevrouw Hoye. De deelneemsters kregen deze dag een aantal onderde len van het majorettenwerk te verwerken. Jolanda Dekkers uit Hoeven behandelde samen met een instructieteam het on derwerp twirling (stickbehan deling). Ook de dansvormen, bewegingsleer en het geven van een aantrekkelijke show kwamen aan bod. De voorzitter van de Zeeuwse afdeling bood het or ganiserende Hulster majoret te-peloton en de instructrices aan het eind van de dag een bloemetje aan. De instructie dag leverde de deelnemers een certificaat op, waar ze hard voor hadden moeten werken. Mevrouw van Hooyen, afde lingsbestuurslid, reikte deze uit aan deelnemers uit Clinge, St. Jansteen, Koewacht en Hulst. Van onze correspondent SLUIS - De door de Sluise VVV in het kader van de actie 'Sluis Promotion' georgani seerde paarden- en koetsen- show, heeft zondag veel be langstelling getrokken. De twintig originele koetsen met ongeveer zestig begelei ders in aangepaste kleding, getrokken door Gelderse, Friese en Hackney-paarden, maakten eerst een rondrit door Sluis. Daarna Werd op de Kaai een ringrijderij gehou den. Het evenement werd af gesloten met een presentatie van de deelnemende koetsen voor het bordes van het stad huis. Deze werd verzorgd door de heer G. Missiaen uit Oost- burg. De heer A. van Beijster- veldt, secretaris van de Sluise VVV dankte tot slot vooral de heer Missiaen, voor zijn in spanningen om dit leuke eve nement weer in Sluis te doen plaatsvinden. Ook dankte hij de deelnemers aan deze show, die voornamelijk werd gele verd door de vereniging 'in de Triemen Zeeuwsch-Vlaande ren' en de paardenkoetsvere- niging uit De Haan (België). ties zijn voor de bezoekers in formatiestencils beschikbaar waarop ook het programma is vermeld. Ringsteken in stijl. - FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent ZELZATE - Zaterdagmorgen is in de feestzaal van het stad huis van Zelzate de officiële opening verricht van een ex positie van kunstwerken van 14 amateur-kunstenaars uit Sas van Gent, Westdorpe en Philippine. Dit gebeurde in aanwezig heid van burgemeester W. Du- sarduijn van Sas van Gent en bestuurders van de gemeente Zelzate. Bij de opening hadden zowel de heer Notte, schepen van cultuur van Zelzate, als Dusarduijn van Sas woorden van waardering voor het werk van de exposanten. Beiden wezen op de goede samenwer king tussen 'buren' In totaal hadden 75 werken, van pentekening tot olieverf schilderij, een plaatsje gekre gen. De expositie werd druk bezocht door Vlamingen, maar ook veel Zeeuws-Vlamingen kwamen een kijkje nemen. De expositie in Zelzate is tot stand gekomen door samen werking tussen de gemeente lijke culturele raad van Zelza te en de culturele commissie van Sas. De expo is ook van daag en morgen nog te zien. Beide dagen van 9.00 tot 12.00 uur. Plaatselijk nieuws Oecumene - De coördinatie groep voor regionale evangeli satie West-Zeeuwsch-Vlaan deren wil met alle kerken en parochies van West- Zeeuwsch-Vlaanderen in het begin van het nieuwe werk jaar een gezamenlijke start maken. Vandaag is er een bij eenkomst in Laus Deo te Schoondijke, aanvang 19.45 uur. Men begint met koffie, waarna een bezinning volgt en als afsluiting een korte vesper. Toertocht - De toerclub van de PZEM in Terneuzen heeft voor zaterdag 21 september een toertocht door Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen uitge schreven. De start hiervoor kan plaatsvinden tussen 08.00- 09.30 uur vanaf de kantine van de PZEM aan de Mr. Haar- manweg 52-54 in Terneuzen. Bejaarden - Evenals vorig jaar houdt de bejaardenbond een competitie voor de leden. Naast kaarten kunnen de be jaarden in verenigingsgebouw Concordia ook sjoelen, dobbe len, pieken en ringw^rpen in competitieverband. Maande lijks wordt een middag gehou den. Dit jaar op 17 september, 22 oktober, 7 november en 3 december. Na nieuwjaar ko men er nog drie wedstrijdmid dagen. De deelnemers kunnen zich telkens tussen een en half twee laten inschrijven in Con cordia. Het inleggeld wordt iedere keer in zijn geheel ver speeld. Hengelen - De watersportver eniging De Sloebers hield een viswedstrijd in het Gat van Hansweert met zes boten. Er waren 21 deelnemers. Uitslag: 1. Robert Vernimmen, Kloos terzande; 2. Roger Vereecken, St.-Niklaas; 3. Johnny Kints, Walsoorden; 4. Anton Gelder land, 5. Marcel de Rooij, bei den Vogelwaarde. Touwtrekken - Zaterdag 21 september vindt nabij café De Gravin een touwtrekwedstrijd plaats voor wedstrijdteams, gelegenheidsteams en dames teams. De wedstrijden begin nen om 14.00 uur. Handwerktentoonstelling - In bejaardentehuis Huize Em- maus is zaterdag een hand werktentoonstelling gehou den. De bewoners van het te huis hadden veel handwerk- spulletjes gemaakt. De ver- koop was goed te noemen. Zo wel de organisatoren als de bewoners waren tevreden.

de Stem | 1985 | | pagina 7