sport IJzendijkers gaan eraan trekken Sociale school weer van start Verkeersmaatregelen bij school in Aardenburg aan laars gelapt Commissie Aardenburg behandelt brief over optreden van A. Keijmel lOOSTBURG HOUDT f100.000 OVER Internationaal ^ehengelen 'n Breskens Schietingen Uitslagen wedvluchten Plaatselijk nieuws aatselijk nieuws rvliet lippine van Gent rneuzen uikil OUDERS EEN LEERKRACHTEN OP DREEF MAKEN ZICH ZORGEN Watersporters Bergen op Zoom struikelen over schutting Burgemeester C. Spijkerbóer van Oostburg herbenoemd Pastoraat voor jongeren in IJzendijke Aardenburg Oostburg Modelbouwers Oostburg winnen van club Knokke IN OOSTBURG, TERNEUZEN EN HULST 13 SEPTEMBER 1985 lalf zes op een doorde. 1 nu zal men verhuizatl I ^gochtend. i niet langer in de gro^ I Le kleinere gymzaal. Dat I lier. De mensen die fc0.1 Jch niet meer bekeken tè Ide Sasse wethouder, dje leresseerde gehandicap. It te kunnen verwelko. lorthal. turs - In het Biervliet I jt Oude Raedhuis wordt lag 14 september een lurs van postzegels en In gehouden, aanvang ke - De collecte ten bate I pt Koningin Wilhelmina heeft in Philippjne |,40 opgebracht. kien - Aan de zeehengel- Irijd van de CPC, gehou- lan het Schulpenhoekje, In 60 vissers deel. Uitslag: I [Ploegaert 430 punten; 2. baurain 350; 3. A. Ploeg- E90; 4. mevrouw De Wit p. W. Guinau 20 punten. heren; 1. R. de Smit 2. J. Radius 2870; 3. H. pin 1970. Dames; 1. me- d'Hont 1670; 2. me- Hofman 840; 3. me- Beaurain 650 punten, i blgende en tevens laatste ftrijd is zaterdag 12 okto- iV - De vrouwenbeweging afdeling Sluikil, houdt sdag 18 september in het kgebouw De Ark een bij- bmst, waar Annie Dvids iTerneuzen voorlichting 1 over het onderwerp kin- lishandeling. Zij doet dit Be hand van een inleiding Ie film 'Isolement'. Deze [gaat over het omstreden oma bij kindermishande- I Na de pauze kan iedereen pver discussiëren. De ld begint om half acht. |ijn Ouderen - De stich- /elzijn voor Ouderen af- |ig Sluiskil heeft het cultu- programma voor het sei- I 11985-1986 rond. Dit begint iptember met de bekende Iws-Vlaamse troubadour Brakman. Op 23 oktober de jeugdgroep van De Imoole en 9 november de rdeongroep De Accona's. Ie jaarwisseling komt dan per Avanti, de toneelgroep pluiskil, maar daar is de nog niet van bekend, [lat het in januari is. Op 12 Lari komt G. Schelfaut en ■aart Hulsthacker. Datum |d worden nog bekend ge it. Tenslotte op 3 april to- |De Veste. De activiteiten pen gehouden in De Ster- I misdags om twee uur. [doop - Vandaag (vrijdag) It de politiesportvereni- I Terneuzen in samenwer- I met de atletiekvereniging lldesport een trimloop de Scheldedijk te Ter gen. Daarvoor is in de om- ng van de buurtschap De te een parkoers uitgezet 2,4 en 10 kilometer. In- ij ven voor deelname is ;elijk vanaf 18.30 uur aan nschrijfafel die is geves- nabij het haventje aan de eense kreek. De start is om uur. ge - Leden van de bridge- Emergo speelden in res- ant De Millianop te Ter zen de tweede wedstrijd w erste helft van de winter- petitie. De uitslagen wa ds volgt; Groep A: 1 Heren Irini-Visser, 2 mevrouw der Peijl en de heer Ver- 3 dames Touw-Brouwer. evrouw Sandrini en de IJsebaert, 5 echtpaar ten. Groep B: 1 Dames idershoven-Van de Wege. rouw Biesbroeck en de Risseeuw, 3 dames jgdehil-Timmerman, paar Enthoven, 5 echtpaar oers. ideltocht - Het wandelco- Sluiskil hield met succ®t zomeravondwandeltocn de 5 kilometer namen 73 sonen deel aan de 10 kilo- er 80 mensen. Onder nemers was een groep van Sterre uit Clinge en dn epen van de drie basisscho- uit Sluiskil. Iedere deelt®' ontving een herinnering' Van onze correspondent „DENBURG - De leiding <je rk basisschool Op 'nrpei maakt zich zorgen over j, toenemende onveiligheid n het verkeer in de omge- •ne van de school. De school v'" t in Aardenburgs plan 5,"id met betrekkelijk smalle i .«.ten, waar veel verkeer nu» Aardenburg-west I doorkomt, maar ook grote "achtwagencombinaties en combines, die de Kaaipoort Loeten mijden. I Jaren geleden was de ver- Ikeerssituatie rond de scholen K. Dreef en Lentebloesem ge- Ivaarlijk- Ouders, leerkrachten I n bestuur vonden toen dat daaraan iets gedaan moest worden. Met name het ouder comité heeft zich toen ingezet om een veiliger weg naar school te krijgen. Er kwamen oplossingen uit de bus, te we ten de aanleg van zebrapaden, het plaatsen van waarschu wingsborden en het invoeren van éénrichtingsverkeer in de Hennequinstraat, Zuidstraat, Reinaertstraat en Utenhove- straat. Hoewel niet optimaal, werden de getroffen voorzie ningen een stuk veiliger geacht voor het schoolgaande kind en de overige weggebrui- Thans blijkt dat steeds meer weggebruikers de veiligheid van het verkeer in de school- omgeving in gevaar brengen, vooral door het negeren van het éénrichtingsverkeer. De genen die voor het verkeerde verkeer zorgen, zijn in de eer ste plaats buurtbewoners, die de kortste weg naar huis ne men en borden aan hun laars lappen, maar ook ouders die hun kinderen naar school brengen of op komen halen. En dan zijn er leerkrachten die zich niet aan de regels houden en door hun gedrag ervoor zorgen dat de leerlin gen de verkeersregels laten voor wat ze zijn. De directeur van de basis school, Leo Ducheine, zegt hierover: „Zo halen we het ge vaar weer terug, waar het eerst met veel moeite geweerd is. Wat halen op deze manier verkeerslessen op school nog uit? Wat voor zin heeft een dag voor de verkeersveiligheid dan nog"? De heer Ducheine doet een hartstochtelijk beroep op iedere weggebruiker om in eigen gedrag op de weg een goed en veilig voorbeeld te zijn voor een ander. Want: „In het verkeer is er maar één rich ting: de veilige. Want het zal jouw fout maar wezen. Minder vraag naar woningverbetering Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De Aarden- burgse raadscommissie alge mene bestuurlijke zaken be handelt maandag 16 septem ber de brief van J. Geurtz in zake het PvdA-raadslid A. Keijmel-Cambier. De brief schrijver beschuldigt het raadslid van inbreuk op de persoonlijke levenssfeer. Verder vindt Geurtz dat mevrouw Keijmel persoonlij ke en politieke belangen on voldoende gescheiden heeft gehouden. Hij vraagt de raad een standpunt in deze zaak in te nemen en zo bij te dragen tot een politiek klimaat waar in burgers die kritiek wensen te uiten, niet langer angst hoe ven hebben dat ze door politici in hun persoonlijke belangen worden geschaad. Volgens de briefschrijver heeft het 'raadslid insinueren de vragen gesteld aan zijn werkgever nadat hij kritische kanttekeningen plaatste bij de kwaliteit van het openbaar onderwijs in Aardenburg. De echtgenoot van A. Keijmel is directeur van de openbare ba sisschool Vorsterman van Oyen te Aardenburg. Voordat de brief behandeld is wil me vrouw Keijmel geen commen taar geven. De commissie bespreekt ook de brief van het bestuur van de afdeling West-Zeeuwsch- Vlaanderen van D'66. In het schrijven roept deze politieke partij de college's van B en W in de regio op de gemeentehui zen minstens één avond in de een of twee weken voor het publiek open te stellen. De ge meentesecretarieën zijn ge woonlijk uitsluitend in de och tenduren geopend. Volgens D'66 komt de dienstverlening aan de bevolking hierdoor in het gedrang. De commissievergadering begint maandag om 19.30 uur in het gemeentehuis. Van een onzer verslaggevers lOOSTBURG - Het aantal aanvragen voor wo ningverbetering in de gemeente Oostburg is dit jaar sterk gedaald. Het gereserveerde be drag voor dorpsvernieuwing zal bij lange na niet opgebruikt worden. Dit meldt het college van B en W in een raadsvoor- stel. Voor dit jaar heeft de ge- Imeente een bedrag van 175 [mille beschikbaar als subsidie [voor de verbetering van parti- I culiere woningen. Dit bedrag [was gebaseerd op de ervarin- gen van de afgelopen vier jaar. [Het college verwacht echter dat dit jaar slechts 75.000 gul- I den nodig is. Het wil het reste- I rende bedrag gebruiken voor aankoop van de oude be- |drijfspanden aan de Zinnia- at te Breskens en de '.'oordwal te Oostburg. I BERGEN OP ZOOM - Water sportvereniging De Schelde, I die zijn thuishaven heeft in gen op Zoom, is verre van I gelukkig met de bezuinigingen I die ie gemeente in de sluis- diensten heeft doorgevoerd. Het aantal schuttingen loopt j daardoor terug, wat de ple- I eervaart van en naar Bergen Zoom beperkingen oplegt. I Automatisering van de sluis- I brug is volgens Schelde-voor- etter Van Dort dé oplossing I voor de ontstane problemen. I Hoewel het vaarseizoen er I bijna op zit, hikt de water- I sportvereniging aan tegen het I geringe aantal schuttingen bij I de Burg. Peeterssluis op zater en rond het middaguur. 1 augustus heeft de ge- Imeente de bezetting- van de sluis terugggebracht tot een w.mansdienst op zaterdag. l hqudt in dat pleziervaar- s zich voor elven aan de I sluis moeten melden om er 1 door te mogen. Tussen 11.00 en 115.00 uur gaat de sluismeester I aar huis voor een korte siesta IM 15.00 uur. Vanaf dan kan er IWM geschut worden. «Voorwaar een zware be- I Perking in onze vaarmogelijk- I «eden, terwijl we toch meer I Pacht zijn gaan betalen", I schrijft Schelde-voorzitter I nans van Dort in het vereni- I pgsblad. Hij zet de Bergse I jcestanden af tegen de opvat- I 'ogen van minister Braks van I '-andbouw en Visserij. „Die 1 voor de pleziervaart juist |®eer vaarwegen openstellen r sluizen en bruggen fre- I Pienter te gaan bedienen", al- Ibis Van Dort. RReskens - Hengelsport- creruging De Zeekrab houdt n medewerking van Spor- I de 28e internationale zee- I cugelwedstrijd in Breskens. Iiiïvec'strÜd wordt zondag louden van 13.45 tot 16.45 I |jlr- De inleg bedraagt 7,50. I ^'nemers kunnen zich laten I r; .f'Jvcn bij het secreta- I aat in Breskens. Koppelen is mogelijk tot za- *raae 14 september tot 20.00 l '- V>e deelnemers kunnen n aeelnamekaarten afhalen groepen kregen epsherinnering. een vanaf 10.30 uur in Het IW- 1 van Breskens. De jj uitreiking is om 18.45 uur f Zonneke. Er mag niet |».?en gevist met 'rollood'. I te krab is toegelaten. Waarom dit jaar het aantal subisdie-aanvragen voor wo ningverbetering zo sterk is ge daald, is onbekend. Een amb tenaar vermoedt dat de econo mische crisis een rol speelt. „Zeker weten doe ik het niet, maar misschien heeft men geen geld meer voor de ver bouwing van de eigen woning. Ik kan mij niet voorstellen dat alle huizen optimaal zijn", zei hij. Het college stelt verder voor het bestemmingsplan 'Nieuw- vliet-Bad-Oost' zodanig te wijzigen dat de projectont wikkelaar R. Coltof daar vijf winkels en 48 appartementen kan bouwen. Coltof heeft bij Nieuwvliet al een groot aantal zomerwoningen laten neerzet ten. Hij heeft ook nog plannen voor een hotel aldaar. Volgens het bestaande bestemmings plan mogen op het desbetref fende perceel alleen horeca- vestigingen komen. De appar tementen en winkels zijn voor het grootste deel al in optie uitgegeven. B en W willen verder 62 mille beschikbaar stellen voor de aanleg van een voetbal veldje en de bouw van een kleedlokaal aan de Loodijk te Zuidzande. De bewoners van deze kern hebben lang actie gevoerd om zo'n veld te krij gen. De gemeenteraad komt don derdag 19 september bijeen in het gemeentehuis, aanvang 19.30 uur. OOSTBURG - Burgemeester C. Spijkerboer (50) is bij ko ninklijk besluit van 15 juli per 16 september opnieuw be noemd als eerste burger van de gemeente Oostburg. Hij is eerst tien jaar burge meester van Gieten in Drenthe geweest. In 1979 aanvaardde hij het burgemeestersambt in Oostburg. Hij vertrok uit Gie ten omdat hij tien jaar werken in dezelfde plaats lang genoeg vond. „Misschien verander ik over vier jaar weer van baan", zei hij gisteren. „Daar kan ik echter nu nog niets van zeg gen". De gebroeders Van de Bossche sleutelen aan 'Billy' Van onze correspondent IJZENDIJKE - Morgen (za terdag) nemen Frans en An- toine van de Bossche uit ÏJ- zendijke deel aan de Euro pese kampioenschappen trekker-trek in de Flevohof. Als enige Zeeuwse deelne mers aan deze titelstrijd wacht hen een zware taak. In de afgelopen maanden was het duo succesvol, want beide piloten veel zelfver trouwen geeft. De IJzen- dijknaren zijn dan ook al enkele weken bezig met de voorbereidingen. Om de drie jaar worden de Europese kampioen schappen in Nederland ge houden, de andere jaren in Duitsland of Engeland. De trekker-treksport is de laat ste jaren enorm in opkomst. Vooral het spektakel maakt het voor het grote publiek aantrekkelijk. Vijftig trac toren komen tijdens deze ti telstrijd in verschillende groepen tegen elkaar uit. Vanaf 9.30 uur komen Frans en Antoine in de cate gorie tot 2,4 ton aan de start. Hierdoor dient het duo al vrijdag te vertrekken, maar dat is voor beiden geen pro bleem. „Dat hebben we er graag voor over", vertelt Frans. Het is de eerste keer dat deze categorie aan het kampioenschap mag deelne men. De concurrentie is groot, maar beiden hebben er veel vertrouwen in. Goed seizoen „We hebben een goed sei zoen achter de rug. Vier keer een eerste en drie keer een tweede plaats is natuurlijk niet niets", aldus Antoine. Toch is het moeilijk om een voorspelling te doen. „We weten niets af van onze ze ven tegenstanders", vervolgt de IJzendijkenaar, die nog maar vanaf 1982 in het trek- ker-trekgebeuren mee draait. Het trekker-trekgebeuren kwam in Zeeuwsch-Vlaan deren van de grond in Wa terlandkerkje, tijdens de Meerminnefeesten. De pu blieke opkomst en het spek takel waren groot en Van de Bossches waren aan deze hobby verknocht. Na een bouwtijd van drie maanden stond 'Billy' startklaar. Frans: „We hebben onze trekker geheel zelf gebouwd. Natuurlijk hebben we in de beginperiode veel moeten le ren en bij anderen kijken. Als we dan weer eens een motor hadden opgeblazen, kostte ons dat veel uren werk. In de afgelopen maan den mogen we zeker niet klagen. Vrijwel geen grote brokken en dat scheelt fi nancieel ook behoorlijk". Face-lift De gebroeders werken hun wedstrijden (in totaal dertien per seizoen) vooral af in Brabant, Zuid-Holland en Limburg. Vooral nadat Billy een complete face-lift heeft gekregen, zijn de me chanische problemen min der geworden. „Het verschil in onze groep is niet groot, meestal zit er maar één of twee meter tussen de num mers een en twee", aldus Antoine. Natuurlijk valt er een leuk prijzengeld te verdie nen, maar alleen als alles meezit (onder andere een eerste plaats) is het mogelijk de kosten eruit te halen. Want deze uit Amerika overgewaaide hobby kost toch behoorlijk wat geld. „We hadden een nieuwe brandstof voor Billy, maar dat kostte dertig gulden per liter en dat werd toch erg veel", glimlacht Antoine. Maar niet getreurd, ook met vliegtuigbenzine krijgen de gebroeders Van de Bossche de trofeeën mee naar IJzen- dijke. - FlJrOG- blaakman Het plezier, dat beiden er aan beleven, is groot. Om de beurt rijden Frans en Antoi ne een wedstrijd. Omdat het seizoen straks afgelopen is - alleen vijf oktober rijden ze nog in Vlissingen - zouden beiden graag willen probe ren deel te nemen aan de in door wedstrijden in Ahoy in Rotterdam. „Of dat zal luk ken blijft nog even een vraag", vertellen beiden. Goede kans Morgen krijgen de IJzen- dijkenaren zware tegen standers, zoals een Engelse, Zweedse en Belgische deel nemer. Hun vermogen is 600 pk, terwijl een van de tegen standers zelfs 1200 pk aan boord heeft. Toch zijn bei den niet kansloos voor de Europese titel. Daarnaast staan ze in hun categorie eerste in de strijd om The Puller of the Year-trofee. „We maken een goede kans", zegt Frans. Vergezeld van een aantal supporters kun nen de Van de Bossches de Zeeuwse eer hoog houden. Zowel 's morgens als 's mid dags moeten ze een pull doen. Traditiegetrouw zijn er veel bezoekers tijdens de ze titelstrijd, ongeveer 15.000. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Binnen het parochieberaad leeft al gerui me tijd de gedachte om iets positiefs op te gaan zetten voor jongeren. Met die categorie wordt bedoeld de jeugd die de basisschool achter de rug heeft. Men wil met hen ont spannend en vormend in hun vrije tijd werken, om verder op weg te gaan. Om dat streven op gang te helpen is een beroep gedaan op de jeugdige jongerenpastor uit de regio. Dat is sinds enkele maanden Jan Damen, woon achtig aan het Dorpsplein in Eede. Die licht het komende weekeinde tijdens de twpe kerkdiensten in zijn preek een en ander toe. Aansluitend daarop wordt maandag 23 sep tember in de pastorie van IJ zendijke een bijeenkomst ge houden voor diegenen, die met bedoeld gegeven verder op stap willen gaan. Personeelsvereniging - De sinds kort opgerichte Perso neelsvereniging Gemeente Aardenburg heeft ook een eigen blad. Het heeft de veel zeggende naam 'Keerpunt 85' gekregen. De vereniging houdt woensdag 19 september een krulbolling bij E. de Geeter-de Vriend te Eede, aanvang 19.30 uur. Van onze correspondent OOSTBURG - De model bouwvereniging Oostburg, die het afgelopen seizoen in het strijdperk trad tegen model yachting club Knokke-Heist, is winnaar geworden van deze tweekamp. Dit ondanks het feit dat tijdens de laatste wed strijddag de Belgen met name in de klasse F2A (modellen tot één meter) de eerste drie plaatsen opeisten. In de klasse F2B (één tot an derhalve meter) pakte Jacky van Sluys met Deremberti- turm de eerste plaats. G. Goet- hals uit het Belgische Water vliet won in de klasse F2C (groter dan één meter) met het model John Ross. Uitslagen laatste wedstrijd dag F2A: 1. F. van Oudenaarde 94 punten, 2. C. van Oudenaar de 93, 3. R. van Oudenaard 92, allen met De Trojan uit Knok ke. F2B: 1. J. van Sluys met Derembirtiturm, Oostburg 91; 2. E. Detens met De Bermphol, Knokke 86; 3. M. Gilles met De Wezer, Knokke 80,5. F2C: 1. G. Goethals met John Ross, Wa tervliet 69,5; 2. B. van de Meu- len met De Kortenaer, Oost burg 60,5 punten. Eindstand F2A: 1. C. van Oudenaarde 96,5, 2. R. van Oudenaarde 95,5, 3. F. van Oudenaarde 95,25 punten, al len Knokke. F2B: 1. J. van Sluys, Oostburg 95,5; 2. E. De tens, Knokke 98,75; 3. M. Gilles, Knokke 86,75. F2C: 1. E. De tens, Knokke 71,5; 2. G. Goet hals, Watervliet 69,5, 3. J. van de Meulen, Oostburg 69 pun ten. In de totaalstand was de winst voor Oostburg met een gemiddelde van 75,7 punten. Yachting club Knokke kwam tot een gemiddelde van 70,5 punten. Van onze correspondent OOSTBURG - „Vroeg van school gegaan? Niet te oud om te leren? Weinig kansen ge had? Graag wat meer algeme ne ontwikkeling? Kom dan naar de sociale school!" Dat is de slogan van deze school, die de komende weken van start gaat (of al is gegaan) in Oostburg, Terneuzen en Hulst. „De speciale school is voor iedereen toegankelijk, zonder speciale vooroplei ding", aldus Annelies Sturm uit Oostburg, contactpersoon voor deze school in West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Zowel in Oostbiirg als in Hulst is deze school al enige jaren bezig met succes. De sfeer tijdens de cursusavonden is uitstekend en gemoedelijk en de cursist staat steeds cen traal. „De ontwikkeling van de eigen persoon staat in het middelpunt, daar draait dus alles om", aldus Annelies. „Het meer durven, het sterker staan in allerhande situaties, het meer weten en meer kunnen, zijn daarvan afgeleid". Weerbaarder De cursist krijgt niet alleen meer algemene ontwikkeling, maar wordt ook weerbaarder, leert voor zichzelf op te ko men. Dat wil eigenlijk niet zeggen dat hijfcij te pas en te onpas maar alles kan gaan zeggen, maar leert spreken waar dat nodig is. Tijdens het voorbije cursusjaar had men in Oostburg onder andere ge sproken over recht. Sommige cursisten ontdekten een nieu we wereld. Niemand wordt graag "dom' gehouden, maar wil de informatie krijgen waar men recht op heeft. Om misverstanden te voor komen moet toch even worden verduidelijkt dat de sociale school geen echte school is, waar je wordt opgeleid voor een rijkserkend diploma. Ook heeft deze school niets met po litiek te maken. Een vooroor deel, dat bij velen nog blijkt te leven. Per jaar zijn er dertig cur susavonden van half acht tot tien uur. Het cursusgeld be draagt 75 gulden per cursus jaar. De totale opleiding duurt drie jaar, telkens met een an der hoofdthema. In het eerste jaar wordt gesproken over maatschappelijke vraagstuk ken, praktisch taalgebruik, so ciale geschiedenis, sociale vaardigheden, terwijl in het tweede jaar het burgerlijk recht, levensbeschouwelijke vragen, arbeids- en sociaal verzekeringsrecht ook aan de orde komen. Eigen inbreng In het derde en laatste cur susjaar worden onder andere makro-economie, mikro-eco- nomie, belasting en burgerlijk recht behandeld. Hierbij dient wel te worden aangetekend dat de inbreng van de cursist zelf groot is. Bij vakken zoals maatschappelijke vraagstuk ken of levensbeschouwelijke vragen, wordt alleen uitge werkt wat de cursisten zelf aandragen. Hun invloed is dus groot. Niet alleen in Oostburg, maar ook Terneuzen en Hulst zal men alle moeite doen om de mensen over deze cursus te informeren. Het is zelfs moge lijk geheel vrijblijvend een aantal lesavonden mee te ma- ken.Er kunnen nog steeds cur sisten (NB.boven de 18 jaar) geplaatst worden. De nieuwe groep voor Oostburg start woensdag 25 september om 19.30 uur met een introductie avond in het SJC-gebouw aan de Schouwburgstraat. Meer informatie over deze sociale school is te krijgen bij Anne lies Sturm te Oostburg, Ellen de With te Terneuzen en Jan van de Sande in Hulst. Kinderbolling - Bolclub Raak tegen Staak hield een kinder bolling. Uitslag: 1. Danny de Paepe-Berry de Paepe-Chris Mussche, 2. Brian Blaauw-Ar- janne van Hee-Alex van der Horst, 3. Edwin Martens- Anouschka, Bousse-Nadja Haak, 4. Ronald Lobel-Joris van Hee-Wilco Beerens, 5. Dennis van de Herick-Mario de Vilder-Ronny de Paepe. Bridge - Bridgeclub Oostburg hield een competitiewedf- strijd. In beide groepen werd een howell met tien paren ge speeld. Uitslag A-groep: 1. echtpaar Buysrogge, 2. dames Spierenburg-Plasschaert, 3. mevrouw Christiaansen-de heer Wagenaars. B-groep: 1. dames Barendregt-De Vries, 2. mevrouw De badts-de heer Van Wanrooy, 3. echtpaar Den Hamer. Clubkampioen - In de A- pgroep van de bridgecompeti- tie in Oostburg is de titel in het algemeen clubkampioen schap voor 1985 ook dit jaar naar de heren Ramondt-Vis ser gegaan. In de B-groep ging de titel naar de dames Goos- sens-Lampaert. Tijdens de na jaarsvergadering bood voor zitter Ramondt de winnaars een wisselbeker aan. OVEZANDE - Spes Nostra, staan de wippen, 67 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: P. Rentmeester; tweede hoge vogel: W. Boudens, beiden Willem Teil; eerste zijvo gel: J. van de Guchte, Spes Nostra; tweede zij vogel: J. de Rijke, Edele Handboog', derde zijvogel: J. de Jonge, Soranus. Wip 2: eerste hoge vogel: E. Rentmeester, Willem Teil; tweede hoge vogel: mevrouw M. Verbeem, Spes Nostra; eerste zijvogel: A. de Jonge-Rijk, Willem Teil; tweede zij vogel: B. Cuyt-Hin- gene, België. WOLPHAARTSUIJK - Doel naar Hoger, extra prijzen, jubilarissen: A. van Loo (30 jaar schutter), J. de Jager (25 jaar) en M. van Oosten (10 jaar). 44 schutters: eerste hoge vogel: M. Repkes, Victoria; tweede hoge vogel: C. Stouthamer, Edele Handboog; derde hoge, tweede en zesde zijvogel: M. Verdonk, Con cordia; eerste zij vogel: P. Repkes, Victoria; derde zijvogel: L. de Jon ge, AD LM; vierde zijvogel: C. Westdorp, Eensgezindheid; vijfde zijvogel: C. Jeremiasse, Zorgvlied. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - De Concoursbond Zuid-Beveland hield met 1988 dui ven een kringconcours vanuit Compiègne. Winnaar werd een duif van A. Boone uit Kruiningen met een gemiddelde snelheid van 1379,38 meter per minuut. 2. J. Ge luk, Heinkenszand; 3 en 6. R. Pe- kaar, Yerseke; 4. J. Blom, Hans- weert; 5. A. de Leeuw, Hansweert; 7. P. Oele, Oudelande; 8. Steen- hard-Princen, Goes: 9. gebroeders Van Hij f te, Yerseke; 10. M. Poley, Kruiningen. Vriendenkring 's-Heerenhoek, 197 duiven, 1346 mpm: 1,2,3,7 en 8. G. Verbart, 4 en 9. Sj. van Eykeren, 5. C. Rentmeester, 6. H. Janse, 10. P. Rijk. De Postduif Lewedorp, 127 duiven, 1285 mpm: 1 en 3. P. van 't Westein de, 2,4,6 en 8. C. Hermes, 5 en 10. A. Driedijk, 7. S. Traas, 8. P. Pieters. O vervliegers Ovezande, 121 dui ven, 1363 mpm: 1 en 4. P. Oele, 2. J. Oele, 3,6,8 en 10. Joh. Rentmeester, 5. P. Rentmeester, 7. gebroeders Den Toonder, 9. J. Kievit. De Uiver 's-Heer Arendskerke, 119 duiven, 1372 mpm: 1. J. Geluk, 2. C. Steenhard, 3,4 en 8. F. Westdorp, 5. H. Tijdens, 6. M. Beenhakker, 7. J. van Maldegem, 10. B. Poelman. Quievrain De Vrede Sas van Gent, 96 oude duiven, 1377 mpm: 1. P. Koers, 2,3 en 7. G. Begijn, 4. J. van Oppen, 5,6 en 9. J. du Puy, 8. W. Winne, 10. combinatie Elegeert. Met 59 jonge duiven, 1340,14 mpm: 1. R. de Grof, 2. C en B. van de Berghe, 3. P. Koers, 4 en 5. W. Winne. Volharding Westdorpe, 51 jonge duiven, 1340 mpm: 1. P. Baecke, 2. combinatie Gijsel-Istas, 3. Roger Kwikkelberghe, 4. G. Gijsel, 5. A„ Rombout. Met 61 oude duiven, 1375,89 mpm: 1 en 4. C. van Acker, 2 en 5. P. Baecke, 3. combinatie Gij- sel-Istas. De Reisduif Sluiskil,. 117 duiven, 1354.3 mpm: 1,4 en 7. A. de Caluwé, 2,3,5,8 en 9. J. Picavet, 6. J. Sijs, 10. J. Dane. Roodeschool CC Zuid-Beveland, 128 duiven, 1068,53 mpm: 1 en 3. H. van Noor den, 2 en 8. F. Roctus, beiden Krui ningen; 4. A. Moison, 's-Heeren hoek; 5. P. Poortvliet, Baarland; 6 en 10. J. Verhaagen, Goes; 9. F. Hil- lebrand, Rilland. Inkorcentrum Axel, 80 duiven, 1013.4 mpm: 1. A. Peersman, Axel; 2. A. Baart, Terneuzen; 3. H. Koèrs en zoon, Westdorpe; 4 en 10. R. de Schoolmeester, Terneuzen; 5. D. Dieleman, Axel; 6 en 7. J. Doorns, 8. A. Arens, beiden Terneuzen; 9. A. de Caluwé, Sluiskil. T20 PAGINA ZEELAND 4

de Stem | 1985 | | pagina 15