Rechtbank bevestigt faillissement Milock 'Vrijwel onsch9 verdachte veroordeeld SisïS^, Tol Zeelandbrug voor iedereen omlaag )0NDERDAG COLLECTIEF ONTSLAG PERSONEEL Aardenburg zwieht voor nieuwe eisen in carillon-kwestie Vlissinger op 'alle' fronten in de fout VVD wil betere bewegwijzering richting Zeeland HET WEER ONKERS IEL I b&GINA ZEELAND 1 KAMER VAN KOOPHANDEL BEMOEIT ZICH ER OOK AL MEE: 12 Brommers gecontroleerd 10 deugen niet RENTE EN SCHADEVERGOEDING IN OMGEVING ROTTERDAM ER Bayer mag toch lozen op Schelde OOK OPSLAG Raadscommissie Borsele stemt in met bouw kerncentrale WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1985 Warm en zonnig Weer in Europa Temeuzense drugsdealers aangehouden BESTUURDER ZWAAR GEWOND Trein sleurt auto mee bij Sluiskil Bejaarde vrouw verongelukt op rijksweg 58 Reservisten vijf dagen op oefening in Brabant 01619-1228 Postbus 44 da - Tel. 076-133825 1/i :RltUtRS VAN ZEELAND T27 Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - In het koor van plei dooien voor verlaging van het toltarief bij de Zeelandbrug heeft zich nu ook de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Zeeland gemengd. De KvK bepleit een tariefsverlaging voor alle categoriën gebruikers. Vol gens de kamer kan een dergelijke ver laging leiden tot een meer dan evenre dige toename van het verkeer over de Zeelandbrug, waardoor de tolopbreng- sten per saldo op hetzelfde niveau zou den blijven dan nu het geval is. Zoals bekend is het dagelijks provin ciebestuur na heftige druk vanuit Schouwen-Duiveland, ondersteund door de Zeeuwse staten, uiteindelijk tot het voorstel gekomen om de toltarieven voor regelmatige gebruikers (kopers van meerrittenkaarten) verder te verla gen. Maar het college wil de provincie niet laten opdraaien voor de verliezen die daardoor ontstaan. Vandaar dat Ge deputeerde Staten de tarieven voor in cidentele gebruikers willen verhogen. In de staten wordt nu heftig gediscus- sierd over de mate van tariefverlaging, c.q. verhoging. GS stelden voor de tarie ven voor meerrittenkaarten met zo'n 30 procent te verlagen en de tarieven voor een incidentele rit met zo'n 50 procent te verhogen. Maar dat gaat de staten te ver. GS hadden zelf ook al aangegeven dat de maatregel niet vriendelijk is je gens de toeristen. Ook de Kamer van Koophandel legt de vinger op die zere plek. De kwestie lijkt ertoe te leiden dat in de staten nu ook een discussie losbarst over de vraag of men nu de Zeeuwsvla mingen niet uit moet gaan zonderen van de regelmatige tariefsverhogingen voor de Westerschelde-veren. Van een onzer verslaggevers 3ULST - Het doek is definitief gevallen over Idesokkenfabriek Milock in Hulst. e rechtbank in Middelltwrg heeft gisteren het fail- isement uitgesproken. Van onze correspondent HULST - De rijkspolitie heeft gisteren op twee plaatsen in de gemeente Hulst verkeerscontroles gehouden. Tijdens deze controles werden heel wat gebreken aan de aangehouden voertuigen geconstateerd. Tussen 08.00 en 10.00 uur werd een bromfiets- controle gehouden bij de Clingeweg en de rijwiel tunnel onder rijksweg 60. Er werden 12 bromfietsen getest op een rollentest- bank en bij 10 daarvan werden in totaal 28 ge breken geconstateerd. Later op de ochtend, van 10.30 tot 12.00 uur, werd een verkeerscon trole gehouden op de Woestijnestraat nabij Nieuw-Namen. Daarbij werden 25 voertuigen ge controleerd. Tegen zes automobilisten werd pro ces-verbaal opgemaakt omdat hun voertuig ver schillende gebreken ver toonde, zoals kapotte uit laten, gladde banden, niet in het bezit van deel III en stuurspeling. AARDENBURG - Het Aardenburgse gemeentebestuur heeft de 90-jarige Pieter de Boer in Drachten schriftelijk meegedeeld in te zullen gaan op de nieuwe (financiële) eisen, die de hoogbe jaarde Fries heeft gesteld wat betreft de afwikkeling van de ca rillon-affaire. Zoals gemeld had De Boer onlangs via zijn advocaat de ge meente laten weten dat hij bovenop de al in februari overeenge komen afkoopsom van 85.000 gulden ook nog eens 1500 gulden wilde ontvangen als schadevergoeding voor in Aandenburg zoekgeraakte onderdelen van het klokkenspel, alsmede de wet telijke rente over de 85 mille, gerekend vanaf eind mei. Dit laat ste omdat de betaling van de afkoopsom, volgens De Boer, te lang op zich laat wachten. In het antwoord aan de Fries laten B en W van Aardenburg er echter geen misverstand over bestaan dat het nu afgelopen moet zijn met weer nieuwe vorderingen. Daarom zal de 85.000 gulden pas worden overgemaakt op de rekening van De Boer, nadat de ze heeft verklaard niet meer met andere eisen op tafel te zullen komen. DEN HAAG - De VVD Twee- ring vanuit de Randstad naar de Kamerfractie wil een bete- zeeland. Dat blijkt uit schrif- re en eenduidiger bewegwijze- - OOSTERHOUT B.V. it 01620-58506 Iderl-Tel. 01696-4227 Donderdag wordt collectief tslag aangevraagd voor de im 60 werknemers van het ioodlijdend bedrijf. Tot curator is benoemd mr. lager uit Helmond, die daar voor anderhalf jaar bewind voerder is geweest bij Milock. ij en directeur F. Poelmann gevende strijd echter nog niet op. „We knokken nu verder om toch nog een stuk werkge legenheid te behouden. De tijd we hebben is kort, maar vtè willen alles proberen", al dus Poelmann. Doorwerken De heer Poelmann kon gis ten nog niet bekendmaken welke richting precies wordt gedacht Uit zijn woor den kon wel worden opge maakt dat geprobeerd wordt een gegadigde te vinden, die tiet alleen de inventaris of ge louwen wil overnemen, maar laarbij ook nog een flink aan- ïl arbeidsplaatsen. Hoewel iet personeel de keuze is gela- fflom wel of niet door te wer- Iffl, gaat een groot gedeelte aag toch aan de slag om *t werk dat er nog ligt af te 'aken. „Daar heb ik enorme Wondering voor", zegt di recteur Poelmann. „Ze weten hen boven het hoofd maar ze werken ge woon door. Er zijn mensen bij die hier 20 of 30 jaar in dienst zijn. Dan wordt zo'n bedrijf een stuk van henzelf en dat schiet er toch een brok in de keel als je zo'n trieste medede ling moet doen". Loonachterstand Districtsbestuurder R. Ja cobs van de Unie BLHP zei er gisteren alle vertrouwen in te hebben dat curator mr. Kager er alles aan zal doen om een stuk werkgelegenheid te be houden. „Dat heeft al die tijd dat het bedrijf in de sursean ce-periode zat ook al gedaan. Helaas is het niet gelukt". Vol gens Jacobs is het faillisse ment bij het personeel hard aangekomen. Toch zeker om dat na de reorganisatie ander half jaar geleden de lucht wat leek op te klaren. Echter, de bedrijfsproduktie leverde uit eindelijk toch niet het beno digde rendement op. Milock kwam enkel toe aan het afbe talen van enkele forse lenin gen, terwijl oude schulden ble ven staan. Ook voor de uitbe taling van de salarissen is nu geen geld meer. Er is al een loonachterstand van twee we ken. De werknemers hoeven daarover echter niet ongerust te zijn. Ze krijgen het geld via de bedrijfsvereniging. MIDDELBURG - Diefstal van radvruchten, ze luidde de 'Mklacht dinsdag voor de po- «tierechter in Middelburg te- I's de 27-jarige J. S. en de 24- Mse a L„ beiden uit Vlissin- I's. Op 17 oktober van het vo- ken, een boete van 1000 gulden en toewijzing van de civiele vordering. Zijn maat L. kreeg (eveneens bij verstek) een boe te opgelegd van 200 gulden. HET VERKEER op de Oostkade te Sluiskil is gister middag urenlang gestremd geweest. Oorzaak daarvan was een op het wegdek omgevallen mobile kraan van het bedrijf IGB te Breda. Het ongeval, waarbij nie mand letsel opliep, gebeurde omstreeks het middag uur. De machinist van de kraan, bezig met het uitvoeren van onderhoudswerkzaamheden aan de rails, waar over de kranen van de Nederlandse stikstof maatschap pij NSM zich voortbewegen, had bij het optakelen van een stuk rail verzuimd zijn mobile kraan te stempelen vast te zetten). Bij het zwenken tijdens het optakelen van een gedeelte van de rails, helde de kraan zo sterk over dat deze uit evenwicht geraakte, en op het weg dek viel. De beoordelingsfout beperkte zich tot een schade aan de giek van de 30 ton wegende mobile kraan. Direct na het ongeval werd getracht door twee kra nen van een Sluiskils bedrijf het gevaarte weer van het wegdek te krijgen, en in het rechte spoor te zetten. Een karwei dat ruim zes uur in beslag nam, zodat de politie, die het verkeer al die tijd in beide richtingen moest omleiden, pas om 18.15 uur gisteravond het ver keer weer kon vrijgeven. FOTO WIM KOOIJMAN met i de lattenvering. nu Pirelax: het eerste systeem balanssteunen. De groene tialanssteon is een Pirelli exklusiviteit.die a iedere lat van het Pirelax-sp i een totale bewegmgsvrijhe geeft En aan uw lictiaam. i een kot'0'' ronder wee'ë rriet Pirelax f systeem:latta n ringen. maVass hoofdkussens. kwaliteitsmeubelen Blaapcomfort-afdellns undlge gordl|nverwefK isplein 31-33 31173-1582. -was het tweetal diep fw nacht met een bestelauto ™«lschappen gaan doen' in ""vrije veld. Jkvst werd de aardappel- wraad aangevuld met drie "''miszakken vol aardap- ™n (30 kg) en vervolgens do- mi manner> in een mais- dat na dit bezoek met Mund^ maiskolven was uit- De politie zag de auto tussen «ïïen staan en nader on- bracht de aard van "acbtelijke boodschappen- het licht. De rest de nacht brachten de Janrien door op het politiebu- waar S. zijn ongenoegen "au, d't alles uitleefde op het ®?oed en een intercom .„„gulden). iJ'K'igens wordt S. boven- verweten dat hij gedu- W enlie'e Perioden van het Mi» ar eveneens op Illegale ioof i®an electriciteit kwam iaarl verle8Sen van een Sin if naar de meter van Cdh urman' En tenslotte :,a,'n Vlissingen rondge- L met een alcoholpromil- i.an 0.74 in een auto die j deugde. Itj„*erd (bij verstek) veroor- Han 6611 voorwaardelijke 8enisstraf van twee we- ■d1 Van onze correspondente MIDDELBURG - Een gevangenisstraf van 12 weken, waarvan de helft voorwaardelijk, zo luidde het vonnis van de politierechter dinsdag over de 32-jarige A. de V. uit Oost- kapelle. „Dan neem ik in boger beroep als nog een advocaat", aldus de man, die eerder had gezegd geen advocaat nodig te hebben omdat hij zich 'vrijwel onschuldig' voelde. De V. had het vonnis te danken aan een viertal hem ten laste gelegde feiten, die alle bewezen werden verklaard. Op 2 juli van het vorig jaar had hij in een bar in Domburg een man mishandeld en bood hij diezelfde dag verzet tegen de politie nadat hij een an dere bar, waar hij niet welkom was, gewei gerd had te verlaten. Op 21 oktober zou hij eveneens in een bar een tas met foto-appa- ratuur hebben weggenomen en in mei had hij van een in Middelburg afgemeerde mo- torkotter een hoeveelheid spullen (waaron der een dieptemeter en gasflessen) 'gehaald'. „Om te beginnen", aldus De V., „was dat incident in die Domburgse bar pure zelfver dediging. Bovendien was iedereen dronken en ik ook, na een krat pils en een tiental bor rels". Verder, zo vervolgde de man, was het 'gewoon onzin' dat hij die andere bar niet meer in mocht en de tas met fotoapparatuur ?ou hij 'voor de gein' even hebben 'wegge zet'. Waar het ding vervolgens was gebleven kon hij niet vertellen. En tenslotte was De V. van mening dat hij de spullen rechtmatig van de kotter had gehaald, omdat hij of zijn vader een grote som geld in het schip had gestoken, die de eigenaar niet kon terugbe talen. Zoals gebruikelijk wilde de politierechter na uitvoerige behandeling van de zaak we ten wat het inkomen was van verdachte: „Hebt u werk of een uitkering?" De V.: „Niets van dat alles, ik ben geheel zelfstan dig en wordt onderhouden door mijn zes vriendinnen". Maar de V. zou dit inkomen ongemoeid mogen laten, want officier van justitie mr. Van der Bel eiste, mede gezien het straf rechtelijk verleden van De V., een gevange nisstraf, die onverkort door politierechter mr. Vermeulen werd overgenomen. „Wat een mafketels", mompelde de man geschokt. Van een onzer verslaggevers ANTWERPEN - De Antwerpse chemie-gigant Bayer mag toch het afvalwater, dat overblijft na de produktie van titaandioxy- de, blijven lozen op de Schelde. De Belgische justitie heeft het eind vorige week aan het bedrijf opgelegde lozingsverbod weer ingetrokken. Dat is gebeurd nadat Bayer heeft aangetoond dat het dan wel niet over een officiële lozingsvergunning beschikt (gebaseerd op de nieuwe wet van 1971), maar dat dit de schuld is van de Belgi sche overheid die voor de sector titaandioxyde nog steeds geen uitvoeringsbesluiten met lozingsnormen heeft gepubliceerd. Het parket van justitie te Antwerpen heeft deze uitleg geac cepteerd en het uitgevaardigde lozingsverbod weer ingetrokken. telijke vragen van de Kamer leden Te Veldhuis en Jorrits- ma-Lebbink aan minister Smit-Kroes (Verkeer en Wa terstaat). Na de Beneluxtunnel en Maastunnel in Rotterdam treft de automobilist borden voor zowel Vlissingen als Zie- rikzee aan, maar komend van af de Brienenoordbrug wor den Vlissingen noch de Zee landroute aangegeven. Auto mobilisten die langs deze route Rotterdam 'ronden', worden dus eerst via Dordrecht naar de Moerdijkbrug geleid voor dat ze borden richting Zeeland aantreffen. Als hun bestem ming Zierikzee is, hebben ze dan al vele kilometers omge reden. Volgens de beide Kamerle den heeft de ANWB Rijkswa terstaat al verschillende ma len een betere bewegwijzering aangeboden, maar Rijkswa terstaat zou dit steeds hebben afgewezen. Te Veldhuis en Jorritsma willen daarom dat Smit-Kroes in overleg met de ANWB de twee grote routes naar Zeeland - via de Zee landroute en via Dordrecht en de Moerdijkbrug - beter aan geeft. Beide Kamerleden vin den dat te meer noodzakelijk nu binnenkort de stormvloed kering in de Oosterschelde en het werkeiland Neeltje Jans als toeristische trekpleister moeten gaan functioneren. Van onze correspondent HEINSKENSZAND - De ge meenteraad van Borsele zal de komst van een nieuwe kern centrale in Borsele niet tegen werken. De meerderheid van de raad zal tijdens de behan deling van deze zaak op 24 september vóór stemmen. Dat bleek gisteren in de ver gadering van de raadscom missie Ruimtelijke Ordening. De meerderheid van het colle ge van B en W had zich al eer der uitgesproken vóór uitbrei ding van het aantal kerncen trales in Borsele. Tijdens de vergadering van gisteren bleek, dat B en W en de meerderheid van de raad zich ook niet zullen verzetten tegen de opslag van radio-ac tief afval. Burgemeester drs. G. van den Heuvel zei veel waarde te hechten aan de nog uit te voeren milieu-effectrap portage. Dan zal namelijk ook blijken of Borsele voldoet aan de veiligheidsnormen qua be volkingsdichtheid, die de rijksplanologische dienst in 1984 heeft opgesteld met het oog op de vestiging van nieu we kerncentrales in een be paald gebied. Na het verdwijnen van de och tendnevel of mist wordt het op nieuw zonnig. Windstil of zwakke veranderlijke wind. Maximum temperaturen van 20 tot 25 graden. Minimum tem peraturen van 5 tot 10 graden. Vooruitzichten van donder dag tot en met zondag: Eerst nog mooi en vooral warm overdag, maar vanaf zaterdag kans op regen. Amsterdamzwaar bew.19 gr Eindhovenlicht bew21 gr Vlissingenlicht bew.19 gr Aberdeenzwaar bew19 gr Atheneonweer28 gr Barcelona.onbewolkt26 gr Berlijnregen17 gr Boedapestonbewolkt19 gr Bordeaux onbewolkt27 gr Brussellicht bew21 gr Dublinmist21 gr Frankfortonbewolkt20 gr Genèveonbewolkt20 gr Helsinkilicht bew.12 gr Innsbruckonbewolkt Klagenfurtonbewolkt18 gr Kopenhagenmotregen17 gr Lissabonzwaar bew.31 gr Locarnolicht bew21 gr Londenlichtbew23gr Luxemburg.... onbewolkt17gr Madridlichtbew.35gr Malaganietontv Mallorcanietontv. Maltalichtbew.28gr Moskouregenbui15 gr TERNEUZEN - Verdacht van handel in heroïne en cocaïne heeft de politie maandag avond de Terneuzenaars A.S. (27) en I.K. (24) aangehouden. Deze laatste verbleef in Sas van Gent. Volgens de politie heeft het duo de afgelopen zes maanden gehandeld in bovengenoemde harddrugs. Beiden zijn in ver zekerde bewaring gesteld. SLUISKIL - Op de spoorweg overgang aan de Langeweg bij Sluiskil is gistermorgen rond 08.00 uur een auto in botsing gekomen met een NS-locomo- tief. De auto werd over een af stand van ruim 75 meter mee gesleurd. De bestuurder van de auto, de 23-jarige J.D. uit Sluiskil, raakte daarbij zwaar gewond. Hoe het mogelijk is dat D. op de beveiligde overweg met zijn auto onder de locomotief terecht is gekomen, wordt nog door de politie onderzocht. De automobilist kwam als gevolg van het ongeval bekneld te zit ten in zijn voertuig en kon slechts met moeite worden be vrijd. Zwaar gewond werd hij naar het Elisabethziekenhuis in Sluiskil vervoerd, waar overbrenging naar het Acade misch Ziekenhuis te Gent noodzakelijk werd geacht. De auto van D. raakte totaal vernield en moest worden op getakeld. De spoorwegrecher che stelt een onderzoek in naar het rijgedrag van de machinist van de locomotief, Ch. van de B. uit Axel. VLISSINGEN - De 81-jarige mevrouw M. S. H. uit Nieuw- dorp is gistermiddag om het leven gekomen bij een ongeluk op rijksweg 58 tussen Middel burg en Vlissingen. Mevrouw S. zat als passa gier naast haar 82-jarige echt genoot, die de macht over het stuur verloor en met zijn auto over de kop sloeg. Beide men sen werden uit de auto geslin gerd. Mevrouw S. overleed na aankomst in het ziekenhuis. Haar 82-jarige echtgenoot raakte bij dit ongeval zwaar gewond. TERNEUZEN - Drie pelotons van de Nationale Reserve uit Terneuzen, Axel en Hulst (sa men ruim 100 man sterk) zijn gisteren onder leiding van een compagniestaf begonnen aan een grootscheepse vijfdaagse oefening, die zich hoofdzake lijk zal afspelen in Brabant. Om 07.00 uur gisterochtend kwam men bijeen bij de BB- post in Terneuzen, vanwaar werd afgereisd naar Breda. Daar start vandaag een veld- oefening in een heidegebied bij Oosterhout. Donderdag en vrij,dag wordt dan nog geoe fend in Oost-Brabant, waarna de drie pelotons zaterdagmid dag weer in Zeeuwsch-Vlaan deren worden terugverwacht. Volgens de Zeeuwse militair commandant Van Lokven heeft de oefening tot doel de reservisten voor te bereiden op oorlogstaken. Het gaat daarbij voornamelijk om de bewaking en beveiling van vitale objec ten, zoals bruggen, spoorlijnen en gebouwen.

de Stem | 1985 | | pagina 9