Wase boeren dreigen met 'harde acties' Storing tijdens kermis Nieuw Namen Drukte van belang bij festiviteiten HUIS DOOR WOONWAGENS MINDER WAARD TEGEN ANTWERPSE ZANDSTORT van Axelse iiuziekkorpseii Ia Sl "«W mpm. 1. Ch. Ras, 2. tha us' 3- gebr. Merk, 4. A. aaP, 5. J, Dierkx. 6. J. Manhave, ldi»i«Van de Wege NS, 8. G. Dusar- Ii2en 200n>9 A. Wille en Co., 10. CITROEN Schietingen ÏCHNOLOGIE [d naar uithoek, drukke baan een rustig lat, eveneens. eenzaam. Dat 't |e. Maar wat doe beseft, dat "die zelfde situatie eenzaam gevoel. )ekt, komt u wei samen koken ie schoolkantine? de eenzaamheid De een pakt een i vriendin, auurt en als u iet nummer van )p de achterzijde PAGINA ZEELAND 2 Collecte jtrobbe wint wedvlucht [vanuit Noyon I Van onze duivensportmedewerker W. DE BLOCK WISSE B.V. Drukbezochte taptoe in Koewacht MARIE ROBUN PROLONGEERT TITEL GAAIBOLLEN Verzoek intrekken surséance Milock Plaatselijk nieuws Nieuw-Namen Hulst Graauw Kloosterzande Heikant Hengstdijk St.-Jansteen Sluis Kieldrecht Eede Hoofdplaat ummer CIM-Magazine i CIM-Magazine en heb bkorting van f 22,50. f JDSCHRIFTEN lMSPAQ-10 SEPTEMBER 1985 BlBTUM VAN ZEELAND T22 Van een onzer verslaggevers BEVEBEN - De boeren uit het Wase grensgebied op de Linkeroever heb ben 'harde acties' aangekondigd, als ontwerpen pogingen doet van hun (ruchtbare akkers een reuzezand- bak te maken. Antwerpen zit namelijk met bijna vijf miljoen kubieke meter zand en slib in de maag, dat vrijkomt bij de aanleg van de Berendrechtsluis op de rechteroever. Alleen in het Waas land is nog plaats om al dat spul kwijt te raken. Nabij Doel zijn de voorbereidende werken al gestart. Het stortkarwei' wordt in twee fasen geklaard. Een eerste nog in november van dit jaar en een tweede eind volgend jaar. De Wase boeren zijn met die gang van zaken in het geheel niet ingenomen. Ze vinden dat eerst maar eens moet worden aangetoond dat er op de rechteroever geen plaats is. In geen geval dulden ze het dat de zandstort zou leiden tot nieuwe ont eigeningen. Ook al onteigende gron den, waarop nu nog geboerd wordt, mogen volgens de boeren niet aan de landbouw worden onttrokken, als ze niet echt nodig zijn voor een wezen lijke uitbouw van de linkeroever. Tenslotte mag de zandstort, zc meent men, niet tot gevolg hebben dat de verder afwerking van het zui delijke industrie- en havengebied in het gedrang komt, zodat voortijdig het reservegebied zou aangesneden worden. foor jaarlijkse Taptoe Van een onzer verslaggevers - Morgen (woensdag) jten de drie Axelse mu- liitligezelschappen uit om te (oUecteren voor de jaarlijkse Taptoe. Vanaf 19.00 uur mar keren Thalia, Showband tael en Hosanna door de Ixelse straten. De opbrengst gaat naar het |taptoecomité, dat het j aarlij k- muzikale evenement dit ar heeft geprogrammeerd op ll september. [TERNEUZEN - De Concours Com- linatie Hulst hield met een deelna me van 145 duiven een wedvlucht [vanuit Noyon. 1 en 4. E. Strobbe !,67 mpm.' 2. L. van Landeghem, |3 en 5. P. Antheunis, 6. E. Willaert, J, Goossen, 8. F. Kroes, 9. P. Id'Hondt, 10. L. van de Gucht. De Postduif te Heikant met 125 duiven 1592,99 mpm. 1 en 7. !Ad? Thijs, 2. Lex Thijs, 3 en 9. J. jLeenknegt, 4. Ed. Verschuren, 5. E. [Maas, 6. gebr. Smet, 8. F. van Hoye, Sturm met 53 oude duiven 11592,99mpm. 1. Adr. Thijs, 2. Th. de Block, 3. Ch. de Bruijn en zoon, 4. .Sturm, 5. J. Leenknegt. De Zwaluw te Sint-Jansteen met 0jonge duiven 1567,51 mpm. 1 en 3. [J. Antheunis, 2. Ed. van Goethem, |tJ van Daele, 5. A. Mattens met 27 oude duiven 1582,01 mpm. 1 en 4. J. Verheijden, 2. J. de Waard, 3 en 5. J.Vermorken. [Nieuw Leven te Koewacht met 244 [duiven 1597,2 mpm. 1 en 9. W. van de Bilt, 2 en 4. P. de Waele, 3. O. Bonne, 5 en 7. H. de Vliegher en zoon, 6. gebr. Van Hove, 8. R. Za- |man, 10. All. de Bock. lerleving te Kloosterzande met 284 duiven 1608 mpm. 1. Th. Voet, 2. Verschuren-Andriessen, 3 en 4. L. de Waal en zoon, 5 en 6. F. Roctus, pen 10. R. Ruben, 9. J. Roels. De Reisduif te Graauw in samen spel met De Postduif te Lams- jftaarde met 103 duiven 1576,09 .mpm. 1,2,4 en 5. L. van Vliemberg- I»n,3. Ed. Stael, 6. G. Platjouw en [zoon, 7 en 10. R. Heijens, 8. G. Kou- ijzer, 9. R. Harms, met 35 oude dui ven 1578,53 mpm. 1 en 4. P. de Calu- pé,2. G. Kouijzer, 3. E. Boshuizen, 5 Ed. Mattheijssen. [Quievrain Verwachting te Axel met 163 [duiven 1599,6 mpm. 1. Visser-Len te 2. J. Nolet, 3. A. Peersman, 4,6 Jtn 1. J. van Bellen, 5. J. Giele, 8. J. pHoux, 9. P. de Poorter, 10. A. Re- mory. Je Eendracht te Teneuzen met 213 [duiven 1564 mpm. 1,7 en 8. J. Ze- p, 2. M. de Roo, 3 en 5. G. van [Houdt, 4 en 9. M. Risseeuw, 6. A. if jdonck, 10. A. van Houdt, ge Reisduif te Philippine met 147 toen 1514,18 mpm. 1 en 5. Th. toimeloo, 2. S. Jansen, 3 en 7. F. fgiest, 4 en 8. D. Siben, 6. A. Jtomeloo, 9. Comb. Wiskerke, 10. ken L. Breepoel. Vrede te Sas van Gent met 97 Ne duiven 1556 mpm. 1. P. Koers, P,7 en 9. G Beghijn, 4. P. Goet- Pj, 5. Th. van Zeele, 8 en 10. G. flaert met 60 jonge duiven 1527 fPm 1 en 3. A. Regeling, 2. B. van ■de 4. P. Goethals, 5. W. I e Reisduif te Sluiskil met 110 dui- lv!\ l554,66 mpm. 1 en 2. A. van n oven> 2- A. Bouchaut en zoon, 8. Clerck-Dhaene, 5. A. de Ca- Je. 6. J. Dane, 7,9 en 10. J. Pica- et Hoop te Biervliet met 128 jonge I ""jen 1629,65 mpm. 1. J, Boeye, 2. I't?1?1 3en p- Dingemanse, 5 Lï^heeluyze, 6en 10. A. Simon- 11™r. de Dobbelaere, 9. Van de Iftit Begtmet 70 oude duiven ItV j1Pm. 1 A. de Boevere, 2. If,™Graaf,4. Her. deDobbelae- IgJacVersiuijs. Iln Vrede te Groede met 117 l&TBuijze- I Beste te Schoondijke met iuiven 1646,54 mpm. 1. E. de ij p I'2 en 8. J. Temmerman, 3 en l' Cornells, 4. M. Verherbrugge, j^gaard, 6. J. Buijze, 7 en 10. Iiai^heveland met 2088 duiven "ttte v Pm-1 en 7. gebr. Van Hijf- lefe^n eke' 2 en 4- M- Hengstdijk Iten e'3 M- Poley te Kruinj in- I' »an m 6'H Witte, Kruiningen, 8. p Maldegem, Heinkenszand, 9. ^"«vliet. Baarland, 10. De ll), d,eJ zoon, Hansweert. l'Mean b' Breskens vanuit Iff* met I52 jonge duiven If.;? mpm. 1. T. Bakker, 2 en 5. I«ak£.s'„3- Quaars, 4 en 8. J. ISiS W en 9. D. Dekker, 10. H. vanuit fhimay met 97 Lfl )11260'13 mprre 1. R. Versae- l'M o P35'J- Versprille, w S" racht Maakt Macht vanuit |UeJmet 197 duiven 1309 mpm. 1^8 p' ^Jheele, 2 en 5. P. Zegers, 3 IViYfe', *s en zoon, 4. D. Deur- Iferf 7'en 10. De Bruijne-Ze- Leunis. Huiseigenaar eist schadevergoeding AXEL - De Koewach tenaar J.Haver heeft bij de gemeente Axel een schadeclaim van 32.000 gulden inge diend. Volgens Haver is zijn huis aan de Emmabaan door de aanleg van het woonwagen- centrum pal naast zijn deur minder waard geworden. Het huis, dat al voor de aan leg van het centrum te koop stond, wordt nu nog geschat op 48.000 gulden. „De zeer matige ligging vlak naast het regio naal woonwagencentrum is in deze waardering ingbegre- pen", vermeldt het taxatierap port. De gemeente Axel gaat echter bij de berekening van de onroerend goedbelasting uit van een waarde van 80.000 gulden. De waardevermindering, met 32.000 gulden, is volgens Haver tot stand gekomen na de aanleg van het woonwa gencentrum. Voor die periode namelijk dienden zich serieuze kopers aan. Allen trokken zich echter terug nadat bekend werd dat er naast de deur een woonwagencentrum zou ko men. Nu kan Haver het niet meer aan de straatstenen kwijt. Slechts één gegadigde heeft zich nog gemeld, een woonwagenbewoner die er niet meer dan 30.000 gulden voor wil geven. Geringe kans De kans dat Haver in het gelijk wordt gesteld, is overi gens zeer gering. Volgens een notitie van het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimte lijke Ordening worden derge lijke planschadevergoedingen zelden gehonoreerd. 'Normale maatschappelijke verschijnse len en ontwikkelingen (daar onder vallen ook woonwagen centra, red) moeten worden getolereerd en de daaruit voortvloeiende schade zal re delijkerwijs door de getroffen burger moeten worden gedra gen', aldus een zinsnede uit de notitie. „Zulks impliceert dan ook dat de vestiging van een der gelijk centrum in het alge meen geen aanleiding kan vormen tot vergoeding van vermeend geleden of te lijden bestemmingsplanschade". Verdagen De schadeclaim komt woensdag aan de orde tijdens een gecombineerde vergade ring van de commissies ruim telijke ordening en financiën. Omdat het college nog geen afgerond voorstel kan aanbie den, wordt gevraagd de be sluitvorming met twee maan den te verdagen. Volgens de procedureverordening moet voor 7 oktober een besluit zijn genomen. De wet staat toe dat dit besluit met uiterlijk twee maanden kan worden uitge steld. De commissie begint om 19.30 uur. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tivollweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Van onze correspondente KOEWACHT - Het hoogte punt van Taptoe Koewacht 1985 was het tweede optreden van showkorps Excelsior uit Goes. Dit korps, dat uit onge veer 70 leden bestaat en be kend is van optredens in bin nen- en buitenland, boeide het in grote getale opgekomen pu bliek met zijn muziek en show. Verder was er showdrum band Jeugd Belang uit IJzen- dijke. Die bracht liedjes uit Jesus Christ Superstar en een Beatles-medley. Jeugd Belang telt ongeveer 45 leden in een variërende leeftijd van 9 tot 35 jaar en geeft optredens in eigen streek, België en Frank rijk. De organiserende vereni ging Eendracht Maakt Macht (55 leden) gaf een show en deed de afsluiting van Taptoe 1985 met het Wilhelmus. Op het eind kreeg iedere muziek vereniging uit handen van burgemeester Hack uit de ge meente Axel een aandanken als blijk van waardering voor hun optreden. De schoolkinderen konden zich uitleven tijdens het straattekenen. - FOTO WIM KOOYMAN Van onze correspondent NIEUW NAMEN - Tijdens de kermis-activiteiten te Nieuw Namen ontstond er een storing in een PZEM- kast. Overbelasting was de oorzaak. Een gedeelte van Nieuw Namen kwam hier door zonder stroom te zitten. De storing was overigens snel verholpen. Naast de gebruikelijke muziek-activiteiten, heerste er in de diverse cafés een ge zellige sfeer, waar de schut ters en de kaarters goed aan hun trekken kwamen. Maandagmiddag waren er straattekenwedstrij den, waarbij 47 schoolkinderen hun creativiteit konden to nen. Alle deelnemers ont vingen een prijs. Het sport en feestcomité van Nieuw Namen was uiterst tevreden over het verloop van de ker mis. Van onze correspondent VOGELWAARDE - De festiviteiten, gehouden in het afgelopen weekeinde, ter gelegenheid van de kermis hebben zich kunnen verheugen in een grote belangstelling. Enige dissonant was eigenlijk de matige opkomst (ongeveer 250 personen) voor het optreden van de Veronica drive-in-show en de groep Risque op zondagavond. Vrijdagavond werd door tien ploegen deelgenomen aan de touwtrekwedstrijden, die gewonnen werden door de sterke mannen van Walhout- De Visser, die de grootste fa vorieten zijn voor de Bami strofee op 30 september in Kloosterzande. De uitslag luidt: 1, Walhout-De Visser, 2. De Tukkers, 3. De Nozems, 4. Reizende Man. Zondagmiddag werd door ongeveer 150 kinderen deelge nomen aan de lawaai- annex ballonoptocht. De poppenkast Optater uit Axel trad op met veel succes. Zaterdagavond was de tent afgeladen vol (zo'n 650 personen) voor de Haven zangers, die vanwege een stroomstoring met een uur vertraging begonnen. Zondag avond verzorgde Risque een perfecte show, aangevuld met de Veronica drive-in-show. Maandagmiddag streden 62 personen om het persoonlijk kampioenschap gaaibollen in Vogelwaarde. Na afloop wer den door de scheidende burge meester Somers van Hontenis- se de bekers uitgereikt. Uit slag: heren: 1. Theo Wauters, 2. Jozef de Klerk, 3. Jo de Poorter. Dames: 1. Marie Ro bijn, 2. Marie-Louise van Es- broek, 3. Tiily Polfliet. Voor Marie Robijn was het voor de tweede achtereenvolgende keer dat zij de grootste beker won. Gisteravond werd de kermis afgesloten met een zeemans bal door het orkest Calypso uit Breskens. Van een onzer verslaggevers HULST - Bewindvoerder mr. Kager van de sokkenfabriek Mi lock in Hulst heeft de rechtbank in Middelburg gevraagd de surséance van betaling in te trekken. Aangenomen wordt dat de rechtbank nog deze week over het verzoek zal beslissen. Verwacht wordt dat dan meteen ook het faillissement over het Hulster bedrijf wordt uitgesproken. Zoals gisteren gemeld in De Stem zal nog worden geprobeerd het aantal lopende orders af te werken. Daarna staan de ruim 50 werknemers op straat. Kaarting - In zaal Tilleman werd een kaarting gehouden waaraan 64 personen deelna men. Uitslag: 1. P. Jonkers, Kloosterzande; 2. P. Valent, 3. P. Bogaert, beiden Heikant; 4. J. de Burger, Clinge; 5. J. de Bakker, Graauw. Kaarting - In zaal De Smickel werd een kaarting gehouden waaraan 80 personen deelna men. Uitslag:l. J. de Burger, Clinge; 2. A. Boon, Hulst; 3. mevrouw Van de Ha, Nieuw- Namen; 4. mevrouw De Cock, Huist; 5. J. Praet, Nieuw-Na men. Bridge - Bridgeclub Hulst speelde de tweede wedstrijd van de eerste competitiehelft. Uitslag: groep A (10 paren): 1. Echtpaar Borm, 2. dames Snu- verink-Beuzenberg, 3. heren Biesbroeck-Beuzenberg, groep B (10 paren): 1. heren de Booy- Van Aart, 2. heren de Nijs-van Leeuwen, 3. dames Neve-Van Damme, groep C (10 paren): 1. mevr. Baggen-hr. de Jonge, 2. mevr. Van Dorsselaar-hr. Van Dorsselaar, 3. mevr. Snoodijk- hr. van Leeuw. Kaarting - In zaal De Kroon werd een kaarting gehouden waaraan 48 personen deelna men. Uitslag: 1. W. Boon, Hulst; 2. J. de Winkel, Nieuw- Namen; 3. mevrouw Van Voo- ren, 4. E. van Vooren, beiden Ossenisse; 5. W. van Swaal, Philippine. Collecte - De collecte voor het Koningin Wilhelmina Fonds heeft 940,80 opgebracht. Kaarting - In zaal De Reizen de Man werd een kaarting ge houden waaraan 32 personen deelnamen. Uitslag: 1. G. Sponselee, Kloosterzande; 2. W. Sorber, Paal; 3. Th. Hiel, 4. mevrouw Rijk, beiden Kloos terzande; 5. A. Lauwers, Ter hole. Hengelen - De zeehengelvere- niging De Vogel houdt zondag 15 september de zesde club wedstrijd in de Westerschelde. Er wordt gevist aan het Zee dorp te Ossenisse van 15.00 tot 18.00 uur. Inschrijving en prijsuitreiking zijn in café De Kastanje. Zeehengelen - De zeehengel- club De Knorhanen houdt zondag 15 september de ne gende en voorlaatste wed strijd. Er wordt gevist van 13.30 tot 16.30 uur tussen het oude en nieuwe gemaal in de Westerschelde te Ossenisse. De prijsuitreiking is in café Bogaert. Bingo - Op recreatiecentrum De Vogel werd een bingo avond gehouden waaraan 150 personen deelnamen. Uitslag: 1. mevrouw Van Bellen, Hengstdijk; 2. F. Freyser, Hulst; 3. L. Buys, Oudenbosch; 4. P. van Drongelen, Sas van Gent. Collecte - De collecte voor het Koningin Wilhelmina Fonds bracht ƒ2028,19 op. In dit be drag is niet inbegrepen de op brengst in Heikant en Absda- le. De collecte in St.-Jansteen werd gedaan door jeugdleden van de voetbalvereniging STEEN. Herbestrating - Gedurende zes weken is de Burgemeester IJsebaertstraat voor alle ver keer afgesloten. De reden is dat een herbestrating wordt aangelegd, waarbij tevens de strook grond, die tussen het trottoir en het wegdek ligt, van klinkers wordt voorzien. Prijskaarting - De rk Bond van Ouderen hielden een prijskaarting in de Warande met 36 deelnemers. De be schikbare prijzen werden als volgt gewonnen: 1. W. Wilmer, Hulst, 2. Fr. Piessens, Clinge, 3. Th. de Vet, Hulst, 4. mevrouw De Burger, Hulst, 5. P. Pols poel, St.-Jansteen. Controverse - Voetbalvereni ging STEEN houdt maandag 16 september om 20.00 uur de jaarvergadering in de kantine op het gemeentelijk sportter rein. Mede in verband met vragen die zullen worden ge steld over de controverse die heeft geheerst tussen de voor malige trainer Van Duyse en het bestuur, die volgens velen tot degradatie van STEEN hebben geleid, wordt een goe de belangstelling verwacht. Enkele bestuursleden hebben aangekondigd zich niet meer als zodanig beschikbaar te stellen. Koningin - De afdeling Sluis van de Nederlandse bond van Plattelandsvrouwen houdt donderdag 19 september een bijeenkomst in restaurant Bon Appetit Die avond worden onder andere dia's vertoond van het bezoek van koningin Beatrix aan Sluis op 2 juli. Ruilbeurs - De Kieldrechtse Verzamelaarsvrienden hou den hüh maandelijkse ruil beurs op zondag 15 september in zaal Centrum aan de Beu kenlaan. Van 9 tot 12 uur. Er is dit keer een mini-tentoonstel ling prentbriefkaarten van Franse kerken van Fred Braem. Collecte - De collecte ten bate van het Koningin Wilhelmi- nafonds heeft 636,- opge bracht. Grensbollers - De Grensbol- lers hield de laatste clubbol- ling bij mevoruw E. de Geeter. Rudolf de Vriend uit Aarden burg is kampioen geworden. Uitslag: 1. M. Wieme-A. Stan- daert-R. de Vriend, 2. C. van Rie-P. van Maele-R. Goethals, 3. A. Blauw-W. de Taeye-R. Verwulst. Grensrakkers - De Grensrak- kers hield een bolling voor in validen en bejaarden bij me vrouw E. de Geeter. Uitslag: 1. Th. Voet-J. Focke-C. de Croock, 2. R. Verwulst-F. Gij- sel-P. Martens, 3. H. Marclé-A. Breijaert-P, Laridaen. Oogstdankdag - In de paro chiekerk van Hoofdplaat wordt zondag 15 september om 11.00 uur een eucharistievie ring gehouden in het kader van de oogstdankdag. Als the ma van de viering is gekozen 'En hij zag dat het goed was'. De leden van de NCB, KVO en KPJ zijn uitgenodigd deze dienst bij te wonen. Na de vie ring is er in het plaatselijk Dorpshuis de mogelijkheid om nog even met elkaar van ge dachten te wisselen. KOEWACHT - Zaal R. van Steene, 36 schutters: hoge vogel: R. Smet, Koewacht; eerste zij vogel: L. van Kerkhoven, Heikant; tweede zij vo gel: J. van Kerkhoven, De Klinge; grootste aantal (4): J. Pieters, Steke- ne. KOEWACHT - Staande wippen, St.-Sebastiaan, 97 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: F. Joos, Stekene; tweede hoge vogel: O. Stevens, Overslag; eerste zij vogel: C. Ver- mandel; tweede zij vogel: E. Inghels, beiden Koewacht; derde zij vogel: L. Vermeulen, Nieuw-Namen; vierde zij vogel: J. de Bakker, St.-Jansteen. Wip 2: eerste hoge vogel: A. Suy, Koewacht; tweede hoge vogel: H. D'Hollander, Stekene; eerste zijvo- gelrJ. Koekelberg, Deurne; tweede zij vogel: R. Thiebaut, Moerbeke; derde zij vogel: R. van Hecke; vierde zij vogel: F. Joos, beiden Stekene. Wip 3: eerste hoge vogel: A. Neyt, Saffelare; tweede hoge vogel: R. Beelaert, Yerseke; eerste zij vogel: E. de Maayer, Stekene; tweede zij- vogel: J. de Bakker, St.-Jansteen; derde zij vogel: F. van Poucke; vier de zij vogel: R. Vermeire, beiden Koewacht. KOEWACHT - Staande wip, St.- Sebastiaan, 72 schutters: Wip 1: eer ste hoge vogel: R. Martens, Sinaai; tweede hoge vogel: G. Poppe, Steke ne; eerste zij vogel E. Castelij n, Ert- velde; tweede zij vogel: W. Toen, Koewacht; derde zij vogel: C. van Diest, Deurne; vierde zij vogel L. van Remoortere, Koewacht. Wip 2: eerste hoge vogel: E. Verschraegen; tweede hoge en eerste zij vogel: L. van Remoortere; tweede zij vogel: A. Suy; derde zij vogel: R. Schepens, al len Koewacht; vierde zij vogel: J. de Smet, Axel. Wip 3: eerste hoge vo gel: F. de Dijker, Axel; tweede hoge vogel: M. de Letter, Kallo; eerste zij vogel: P. Mertens, Koewacht; tweede zij vogel: H. Verbraeken, Burcht; derde zijvogel: R. Ongenae, Destelberge; vierde zij vogel: R. Vermeire, Koewacht. KOEWACHT - Staande wip, St.- Sebastiaan, 101 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: Th. van Damme, Saffelare; tweede hoge vogel: R. van Grembergen, Koewacht; eerste zij vogel: F. Verschraegen, Beervel- de; tweede zijvogel: H. Merkx, St.- Jansteen; derde zij vogel: W. Ver schraegen; vierde zij vogel: H. de Caluwè, beiden Koewacht. Wip 2: eerste hoge vogel: P. Baart, Koe wacht; tweede hoge vogel: R. Mar tens, Sinaai; eerste zij vogel: C. Tim mermans, Moerbeke tweede zij vo gel: G. Pardon, Sleydinge; derde zij vogel W. D'Hondt, Elversele; vierde zij vogel: E. Vermandei, Koewacht. Wip 3: eerste hoge vogel: M. Wisse, Terneuzen; tweede hoge vogel: J. de Keuster, Nieuw-Namen; eerste zij- vogel: Th. van Damme; tweede en derde zij vogel: J. Windey, beiden Saffelare; vierde zij vogel: R. Sche pens, Koewacht. BOSCHKAPELLE - Bejaarden- schieting, zaal J. van Schaick, 20 schutters: hoge vogel: R. van Gas-b sen; eerste zij vogel: F. Rijk; tweede zij vogel: P. D'Hondt; grootste aan tal (8): P. de Waal, allen Klooster zande. PAAL - Zaal P. Verras, 89 schut ters: Wip 1: hoge vogel: M. van Kampen, Paal; eerste zij vogel: A. Rottier, Ossenisse; tweede zij vogel: P. de Koster, Paal; grootste aantal (8): W. Goeman, Vrasene. Wip 2: ho ge vogel: P. de Caluwé, Graauw; eerste zij vogel: B. Visser, Boschka- pelle; tweede zij vogel: J. Pieters, Kieldrecht; grootste aantal (5): J. Sorber, Paal. TERNEUZEN - Staande wip, Wes terschelde, 32 schutters: eerste hoge vogel: A. Hermans, Axel; tweede hoge vogel: D. de Vrieze, Westdor- pe; eerste zij vogel J. Mollet, Ter neuzen; tweede zij vogel: A. Assel- man, Graauw; derde zij vogel: B. Verberkmoes, Terneuzen; vierde zij vogel: M. Wisse, Treneuzen. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 62 schutters: eerste hoge vogel: K. Vonk; tweede hoge vogel: J. van Dorsselaer; eerste zij vogel: J. Pies sens; tweede zij vogel: P. Kiekens, allen Kemzeke; derde zij vogel: S. Hamelink; vierde zij vogel: P. Strob- belaar, beiden De Klinge; grootste aantal (5): G. Segers, Clinge. ZUIDDORPE - Zaal M. de Cock, 33 schutters: hoge vogel: R. Herwegh, Heikant; eerste zij vogel: mevrouw Bil, Terneuzen; tweede zijvogel: R. Ongenae, Koewacht; grootste aan tal (5): W. de Munk, Zuiddorpe en M. Hamers, Westdorpe. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 37 schutters: Wip 1: eerste hoge en eerste zij vogel: A. Dobbe laar; tweede hoge vogel: P. Crom- been, beiden Vogelwaarde; tweede zij vogel: R. de Sterke, Zelzate; grootste aantal (5): C. van Leuven, Vogelwaarde. Wip 2: eerste hoge vogel: M. van Schaick, Vogelwaar de; tweede hoge vogel: P. van Mee- len, Lamswaarde; eerste zij vogel: A. Dobbelaar; tweede zij vogel: P. Boeter; grootste aantal (5): A. van Dijk, allen Vogelwaarde. KLOOSTERZANDE - Zaal De Kas tanje, 30 schutters: eerste hoge en eerste zij vogel R. Boone; tweede hoge vogel: F. van Swaal, beiden Hulst; tweede zijvogel: P. Maas; grootste aantal (6): W. van Rijt, bei den Kloosterzande. KOEWACHT - Zaal R. van Steene, 56 schutters: hoge vogel: G. Windey, Eksaarde; eerste zij vogel: C. Ko ning; tweede zijvogel: Rita van Steene, beiden Koewacht; grootste aantal (4): F. van Overloop, Stekene. HULST - Zaal W. Blommaert, 22 schutters: hoge en tweede zij vogel: A. Geerts, Moerbeke; eerste zijvo gel: R. Wilking, Hulst; grootste aan tal (6): J. Vermeirsen, St.-Jansteen. HULST - Ozo-terrrein, 35 schutters. Hoge vogel en extra hoge vogel: T. Stenthler Rotterdam, eerste zij vo gel: P. van Meele, Graauw, tweede zij vogel: J. van Kerckhoven, Sint- Jansteen, meeste kleine vogels (5 stuks): mevr. van Meele, Graauw en Hannie Stenthler, Rotterdam. KLOOSTERZANDE - Bejaarden- schieting, zaal De Kastanje, 42 schutters: hoge vogel: A. Roels, Graauw; beide zij vogel: R. Wilking; grootste aantal (5): P. Schelfhout, beiden Hulst. KOEWACHT - Bejaardenschieting, zaal Oude Molen, 29 schutters: hoge en tweede zij vogel: J. van Kerkho ven, St.-Jansteen; eerste zij vogel: F. Saye, Moerbeke; grootste aantal (3): E. Baart, Koewacht. WESTDORPE - Staande wip, St.- Sebastiaan, 57 schutters: Wip 1: eer ste hoge vogel: A. Hermans, Axel; tweede hoge vogel: W. de Vrieze, Westdorpe; eerste zij vogel: H. de Busker, Ertvelde; tweede zij vogel: G. Savoye, St.-Jansteen; derde zij vogel E. de Vos, Stekene; vierde zij vogel: G. Tieleman, St.-Gillis. Wip 2: eerste hoge vogel: J. de Smet, Axel; tweede hoge en derde zij vo gel: W. de Vrieze, Westdorpe; eerste zij vogel: R. van Hecke, Westdorpe; tweede zij vogel: L. Ducheine, Til burg; vierde zij vogel: J. Fopma, Terneuzen. WESTDORPE - Staande wip, car navalsvereniging Sas van Gent, 45 schutters: Wip 1eerste hoge en eer ste zij vogel G. D'Hondt, Doornzele; tweede hoge vogel: J. Verberkmoes, Terneuzen; tweede zij vogel: A. Wamzele, Zelzate; derde zij vogel: R. Vermeire, Koewacht; vierde zij vo gel: J. Remery, Westdorpe. Wip 2: eerste hoge vogel: W. de Vrieze, Westdorpe; tweede hoge vogel: R Saye, Zelzate; eerste zij vogel: F. de Smet, Heyst; tweede zij vogel: A. Goethals, Gilze; derde zij vogel: J. Visser, Axel; vierde zij vogel: A. Wamzele, Zelzate. KLOOSTERANDE - Zaal De Kas tanje, 26 schutters: beide hoge vo gels: P. Kint, Kloosterzande; eerste zij vogel: R. Wilking, Hulst; tweede zijvogel: E. de Kort; grootste aantal (7): L. Roelands, beiden Ossenisse. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 38 schutters: hoge en eerste zij vogel: F. Martens, Koewacht; tweede zij- vogel: J. Bolleman, Axel; grootste aantal (4): J. Boogaert, Stekene. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 19 schutters: hoge vogel: S. Visser, Vogelwaarde; eerste zijvo gel: S. de Block, Heikant; tweede zij vogel: P. Boeter; grootste aantal (5)mevrouw Dobbelaar, beiden Vo gelwaarde. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 25 schutters: hoge en eerste zij vogel: J. de Waal, Koewacht; tweede zij vo gel: C. van Gassen, Hulst; grootste aantal (6): J. Suy, Koewacht en J. de Beul, Hulst GRAAUW - Staande wip, De Frie zen, 85 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: D. de Vrieze, Westdorpe; tweede hoge vogel: M. Suy; eerste zijvogel: G. Suy; tweede zijvogel: J. Roeland; derde zijvogel: B. Her mans, allen Ziiiddorpe; vierde zij vogel: J. de Maayer, Kruibeke. Wip 2: eerste hoge vogel: R. Staes, Haas donk; tweede hoge vogel: J. Ver- kruyssen, Zwijndrecht; eerste zij- vogel: J. de Bakker, St.-Jansteen; tweede zij vogel: A. Marres, Zwijn drecht; derde zij vogel: F. Stevens, Kemzeke; vierde zij Vogel: H. Sor ber, Graauw.

de Stem | 1985 | | pagina 11