iOUDSTE VOETBALCLUB VAN ZEELAND Judoka's beginnen seizoen W ereldrecord hoogspringen voor Paklin Ider... AZW wil klantenbinding Huldiging van RES- kampioenen BeVoBo Hulst in de startblokken Fietscross in Sluis Graauw is baas over Hulsterloo IdONDERDAG 5 SEPTEMBER 1985 U1Ü 17 lSMANMI MATIGE STARTZEEUWS-VLAAMSE TEAMS Prog: ramma ZEEUWS- VLAMINGEN NAAR OPEN NK De Stem-bokalen De Bruin Zwaar gestraft Piquet Squash Boksgevecht Overwinning Niek de Taeye Tl4 PAGINA SPORT 2 Afd. lakens en slopen I I-P m 318 "VILLA NOVA", CE HAZELZET, 1 DER POEL, iEBR. V.D. ELSHOUT, 'LENSTRAAT 2, ZN B.V., ALVAREZ- /IOLENSTRAAT 45, Van ome sportmedewerker ;L - De regionale KNVB- ams in de tweede en derde Jjas zijn de competitie niet Lvertuigend gestart. Hoek en terneuzense Boys verloren, jpfwijl AZW en Zaamslag JLt verder kwamen dan een Wintendeling. Belangstellend Lrdt dan ook uitgekeken naar de tweede competitiedag. ken dag waarop AZW voor L eerst onder leiding van roach Hans Radt voor eigen nubliek een competitieduel speelt. Opponent is De Zwer ver dat voortvarend met een j-0-zege opende. Eveneens voor eigen aan- Lang spelen doet Terneuzense Boys. Deze derdeklasser krijgt «jieuwdorp op bezoek. Hoek reist af naar Spang-Capelle, waar SSC'55 gastheer is. Zaamslag heeft eveneens een uitwedstrijd voor de boeg. De ontvangende ploeg is Yerseke. Zoals al gesteld, de blikvan ger is het duel tussen de man nen van trainer Hans Radt en De Zwerver uit Kinderdijk. Een treffen waarin duidelijk moet worden of AZW de slechte gewoonte (in eigen huis zwak optreden) heeft af gezworen of blijft volharden in die fout. Hans Radt: „Ik ben van mening dat we wat goeds moeten laten zien. Zeker ge zien de nederlagen die wij tij dens de voorbereiding thuis opliepen. Dus wat mij betreft verlaten wij die gewoonte". AZW kan overigens niet be schikken over spits Eric Klaassen. Hij liep een enkel blessure op. Zijn vervanger is Jan de Pooter. Voor Hoek-coach Jan Dooms was de 3-1-nederlaag tegen SSS een fikse domper op het optimisme. Een dreun die nog harder aankwam door de uitsluiting van Franz van der Pijl. Zonder deze spelmaker zal Hoek het voorlopig moeten redden. Een punt pakken te gen SSC'55 lijkt voorlopig 'winst' te betekenen. In de derde klas moet Ter neuzense Boys partij geven aan Nieuwdorp. Deze nieuw komer opende goed met een 2- 2-gelijk spel tegen Kloetinge en kan dus in Terneuzen voor een verrassing zorgen. „Daar zullen we goed voor op moeten passen", aldus Terneuzense Boys-trainer Arie Dekker. Zaamslag kende in de ouver ture slechts het probleem van op tijd 'wakker' worden. Te gen Bruse Boys lukte dit nog net. In en tegen Yereske zal het deze fout niet maken. De groen-witten van voorzitter Dees starten dan ook als favo riet. Tweede klas: SSC'55-Hoek, SSS-Arnemuiden, Altena- Heukelum, AZW-De Zwer ver, SC Everstein-Dinteloord, Herovina-Good Luck. Derde klas A: Bruse Boys-Kapelle, WHS-Veere, Kogelvangers- Serooskerke, Terneuzense Boys-Nieuwdorp, Kloetinge- Wemeldinge, Yerseke-Zaam- Van onze sportmedewerker SLUIS - In Sluis komen zon dag 8 september de regionale fietscrossers aan de start voor de laatste wedstrijd in de zo genaamde Grand Prix-reeks. Een sportieve ontmoeting die op het terrein van De Belfort- crossers wordt afgewerkt. De club van voorzitter Kees Rijsdijk kreeg de organisatie van deze slotontmoeting via loting toegewezen. De Belfort crossers vervangt daarmee de op de rol staande organisatie in Hulst. Evenals de voor gaande edities begint de eerste manche om 13.00 uur. nes viert 90-jarig jubileum Van onze sportmedewerker GOES - De voetbalvereniging Goes gaat 15 september feest vieren in verband met het 90- jarig bestaan. Deze oudste voetbalclub in Zeeland werd in 1895 op gericht onder de naam Zeelandia. In de loop van de jaren koos men diverse keren voor een andere club naam, maar vanaf 1937 tot op heden bleef het Goes en betekent Gezamenlijk Opwaarts Eendrachtig Sterk. Wat de jubileumviering be treft wordt zaterdag 14 sep tember een receptie gehouden in het clubhuis van half drie tot vijf uur, die gevolgd wordt door een feestavond in de Iprins van Oranje. Ook op de grasmat werd of wordt deze maand een pro gramma afgewerkt met een feestelijk tintje, zoals de on langs gespeelde wedstrijd van de Goese selectie tegen de eer ste divisieclub RBC en toer nooien voor lagere elftallen. Leerlingen van de HBS in Goes waren destijds de eersten die het voetbalspel actief gin gen beoefenen in clubverband. Onder hen de notariszonen Pieten Max Oele en Frans den Hollander, die later bekend heid kreeg als president-di recteur van de Nederlandse Spoorwegen. De eerste voor zitter van de vereniging was Louis Snijder. De 'witte boordenclub', zoals Zeelandia toen ook wel in de volksmond werd genoemd, sloot zich in 1910 aan bij de Nederlandse Voetbal Bond. Omdat inmiddels in Middel burg een club onder dezelfde naam zich had aangemeld bij de KNVB, moest de Goese ver eniging kiezen voor een ande re naam. Het werd Zeeland Vooruit. In 1918, toen het Goese ge meentebestuur geen voetbal meer op zondag wenste in de Ganzestad, kwam men even in de problemen. Als redder in de nood trad toen op de toenmali ge directeur van de maatschap De Wilhelminapolder, de heer Henken. Hij bood de voetbal lers een perceel weiland aan, gelegen op het grondgebied van de gemeente Kattendijke, waartoe ook Wilhelminadorp behoorde. Van deze zoge naamde Schengeweide mocht toen ook een inmiddels andere opgerichte club in Goes, Hol- landia, gebruik maken. Holiandia fuseerde in 1917 met Zeeland Vooruit en de clubnaam van het huidige Goes werd toen GW. Bekende spelers uit die tijd waren on der andere Joost le Conté, Ma- hen Schipper (als doelman de 'Kikker' genoemd) en de be faamde linksbuiten Piet Schrijver. GW deed het be paald niet slecht in KNVB- verband en maakte in 1935 een sprongetje van de derde naar de tweede klas. In 1937 kwam raen tot een fusie met de in '927 opgerichte zustervereni ging Zeeuwse Boys en toen ontstond de clubnaam Goes. Door genoemde fusie groei de Goes niet alleen in ledental, maar ook kwalitatief. Tot de meest bekende spelers, die voorheen in Zeeuwse Boys hadden geopereerd, behoorde ook Chiel de Kok. Deze drukte trouwens ook als bestuurslid 2iin stempel op het vereni- g'ngsleven bij Goes. De Kok werd in 1938 secretaris, ging in 1964 de voorzittershamer han den en deed dat tot 1973. De grote verdiensten die Chiel de Kok ongetwijfeld heeft gehad voor Goes (tijdens het 75-jarig butaan van de club werd hij onderscheiden met de gouden sPeId van de KNVB), kregen zeker niet altijd de juiste waardering van enkele andere Goese bestuursleden. Maar in 19,T toen Ko Berks voorzitter Was, werd dit nog enigszins recht getrokken.'Berks zorgde er voor dat Chiel de Kok tot crevoorzjtter van Goes werd benoemd. Hoogtepunten in het be- wan van de rood-witten wa- en de veertiger jaren. Men werd toen trouwens geleid door een voortvarend en krachtig bestuur met aan het roer Piet Koster. Tijdens de noodcompetitie in de oorlogs jaren (seizoen 1942-1943) werd Goes kampioen in de tweede klas en speelde promotiewed strijden tegen Sittardse Boys, WV en Limburgia. Laatstge noemde club behaalde het eer steklasserschap. De Goese selectie bestond toen uit Piet en Henk Wijs, Chiel de Pan, Frans Leijnse, Adrie van Sabben, Japie van der Sluis, Chiel de Kok, Dries Lockefeer, Jo Bekenes, Jan Beuns, Adrie Foudraine, Flip Paauwe en Frans de Munck. De talenten van laatstge noemd tweetal bleven niet on opgemerkt bij Sittardse Boys. Een goede baan werd in het vooruitzicht gesteld en beide Goesenaars vertrokken naar Limburg. De tweede keer dat Goes duelleerde om de eerste klas te bereiken, was in 1947. TSC, Helmondia en RBC waren nu de tegenstanders. Het draaide na een spannende promotie competitie uit op beslissings wedstrijden tegen RBC en Helmondia. Goes miste op het nippertje de boot en Helmon dia was de gelukkige. De gouden jaren waren toen voor Goes voorbij. In 1961 moest men een stap terug doen naar de derde klas en zelfs moest men nog enkele jaren vertoeven in de vierde klas. In 1971 volgde promotie naar de tweede klas, maar na één sei zoen was dat verleden tijd. Zo wel bestuur als supporters van De selectiegroep waarmee Goes de nieuwe competitie begint. FOTO TANNIE DE JONGE. de rood-witten verlangen vu rig naar een trapje hoger. Wellicht kan de huidige for matie van trainer Lieven van Belzen daaraan gestalte geven in het komende seizoen. Van onze sportmedewerker GRAAUW - Graauw heeft een verrassend ruime 4-1-zege be haald in een vriendschappe lijk duel tegen Hulsterloo. Al in de eerste minuut trof Graauw het houtwerk en ook in het resterende gedeelte van die eerste helft was de thuis ploeg het meest gevaarlijk. Toch leverde dat slechts één treffer op. Die kwam op naam van William van Passel, die vanaf de zestienmeterlijn fraai in de hoek schoot. Vlak na de hervatting scoorde Eric Mahu 2-0 en dat was het sein voor Hulsterloo om nadrukke lijker de aanval te zoeken. Toen Paul Goossens de aan sluitende treffer scoorde ver wachtte iedereen dat Hulster loo op gelijke hoogte zou ko men. Graauw bleek echter op nieuw de gevaarlijkste ploeg en liep uit tot 4-1 door doel punten van Guido van Cam- pen (rechtstreeks uit een cor ner) en Jo de Blok, na een fraaie combinatie met William van Passel. Van onze motorsportmedewerker AXEL - Op het Axelse Smitschorrecircuit wordt het motorcross-seizoen van de RES- competitie vrijdag 6 september op sfeervolle wijze afgesloten met een feestavond, waar op de diverse kampioenen uit de licentie houders- en amateurcompetitie worden ge huldigd. Omdat er net als vorig jaar een grote op komst wordt verwacht, heeft het bestuur van de stichting Recreatieve Exploitatie Smitschorre een grote feesttent op het ter rein neergezet. De RES-competitie was ook dit jaar bij zonder succesvol en kende in totaal meer dan tweehonderd deelnemers. Door de me dewerking van diverse sponsors werd het weer mogelijk gemaakt deze avond groots op te zetten. Zo is er voor iedere piloot een herinneringstrofee, terwijl voor de eind rangschikking vijf bekers per categorie worden uitgereikt. Daarnaast worden ook weer de Dagblad De Stern-trofeeën uitge reikt aan de meest spectaculaire, de meeste beloftevolle en de meest pechvolle rijder. Van onze sportmedewerker HULST - De Hulsterse be- drijfsvolleybalcompetitie gaat dinsdag 10 september voor de negentiende keer van start. Een begin dat bij de dames voor 23 teams en bij de heren voor 18 zestallen het signaal is voor recreatieve sport in drie klassen. In totaal betekent het voor 300 recreanten ontspan nen bezig zijn in de Hulsterse sporthal tot de slotdag op 1 mei 1986. In zijn totaliteit verandert er weinig in de BeVoBo Hulst. Het zoeken is nog steeds naar een zevende bestuurslid. Een vacature waarin volgens ver wachting spoedig voorzien zal worden. De indeling is als vanouds. Dat wil zeggen drie klassen bij de heren en een zelfde aantal bij de dames. „Deze klassen worden nog sa mengesteld. Eerst moeten wij de kracht van de teams ken nen. Dan pas gaan we over tot de indeling. Een samenvoegen dat halverwege alsnog bijge stuurd kan worden als dat noodzakelijk is", aldus Gerrit Naessens, voorzitter en mede oprichter van de Hulsterse be- drij fsvolley balbond. En hiermee houden de Hul stenaren vast aan een inge- iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiinii Van onze sportmedewerker AXEL - Evenals de meeste sporten staat de judosport voor een nieuw seizoen. Men start met de open nationale ti telstrijd 7 september in Den Haag. Een gevecht, waaraan door vier regionale toppers, Marion van Dorssen, Maud de Moor, Querine van Meurs en Maddy van de Brande, wordt deelgenomen. Om tijdens deze kampioen schappen goed voor de dag te kunnen komen, begonnen deze Delta-judoka's al ruim een maand geleden de trainingen op te voeren. De Sasse Marion van Dorssen komt uit in de groep tot 72 kg, Axelse Maud de Moor knokt in de categorie tot 66 kg, haar stadgenote Querine van Meurs doet dit in de categorie tot 52 kg en de llllllllllllilllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllIHlIlllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllftllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Clingse Maddy van de Brande moet haar 'mannetje' staan in de groep tot 56 kg. Naast dit kwartet heeft coach Staf de Moor nog enkele talentvolle jongens onder zijn hoede. Met name Bert Bos uit Terneuzen en Bart Vermeire uit Nieuw- Namen zijn uitschieters in po sitieve zin. Judoclub Breskens van voorzitter Bram Heyboer, or ganisator van het jaarlijkse Perminta-toernooi in Oost burg, richt de aandacht op de jeugd. Jongeren als Sjaak van de Velde en Barry de Wilde bij de jongens en Christien Pari- daen, Wendy Simonse, Astrid Vlierberghe en Marijke Dae- nen bij de meisjes, dienen zich aan om in de voetsporen te treden van het alom bekende Breskense trio Peter en John ny Heyboer en Frans de Boe- vere. Mannen die dit seizoen weer onder leiding staan van coach Blaas Schroevers. Judoclub Hontenisse („Wij hebben met name met jeugd te maken", aldus voorzitter Broekmeyer) tekent evenals voorgaande jaren voor het Zeeuwse kampioenschap. Een titelstrijd die 5 oktober in de Hulsterse sporthal wordt ge houden. Verder wil deze actie ve judoclub in de toekomst meerdere acticiteiten op touw zetten. „Hoe we dat precies in het vat gieten, is nog even af wachten", stelt Broekmeyer. In Clinge ziet men het voor het komende seizoen weer he lemaal zitten. Deze bloeiende club van voorzitter Theo van de Brande, tekent traditiege trouw voor twee internationa le toernooien en onderhoudt daarbij goede contacten met de Belgische judoka's uit Kor- temarke. Evenals voornoemde ver enigingen zal sportschool De Wee uitkomen in de diverse kampienschappen en toer nooien. Met name in de jeugd groepen gooit De Wee hoge ogen. Talenten uit Terneuzen die zich prima ontwikkelen in deze sportschool, zijn Paul en Jeroen Indenbosch en Carlo Meeusen. De kans dat De Wee volgend jaar de Zeeuwse kam pioenschappen voor zijn reke ning zal nemen, zijn aanwezig. „Ik heb daar met de judover eniging Hontenisse contact over gehad en het ziet er naar uit dat ik die organisatie, zij het met een iets andere aan pak, over zal nemen", aldus de Axelse j udoleraar. burgerde gewoonte. Namelijk het indelen van klassen naar sterkte en niet alleen als een gevolg van promotie en degr- datie. „Wij willen dat systeem beslist niet, omdat het dan re gelmatig voorkomt dat een team moet degraderen dat toch veel sterker is dan de ploeg die moet promoveren. Voor beide ploegen houdt dan de volgende competitie weinig in. Ten eerste omdat de gede gradeerde ploeg dan vrijwel alleen maar met winst te ma ken krijgt en het gepromo veerde team alleen maar met nederlagen geconfronteerd wordt. En dat is bepaald niet leuk", licht Naessens toe. Deze indeling naar gelijk waardigheid krijgt in de be kercompetitie om De Stem- bokalen eveneens een eigen gezicht. Was het voorheen al tijd zo dat een eersteklasser met de beker ging lopen, nu kan het verrassend een twee- dklasser of zelfs een der deklasser worden. De reden hiertoe is de invoering van een handicapsysteem. Dit bete kent dat de derdeklassers te gen een tweedeklasser begin nen met een voorsprong. Het zelfde geldt voor de ontmoe tingen tussen eerste- en twee deklassers. Wat toernooien betreft houdt de BeVoBo Hulst het voorlopig op het Reinaert- toernooi. Temeer daar de ani mo om deel te nemen de laat ste jaren niet zo groot te noe men was. „We moeten niet gaan organiseren om te orga niseren", aldus bestuurder Ro bert van Kerkhoven, die deze portefeuille onder zijn beheer heeft. Is het de gewoonte kritiek te spuien tijdens een algemene vergadering, deze keer was dit niet het geval. Het tegendeel zelfs. De man die lof kreeg toe gezwaaid was competitieleider Eric Burm. Zijn verdienste was een grote dosis van tole- ratie tijdens de competitie. Naast voornoemd drietal gaat de Hulsterse bedrijfsvol- leybalbond verder onder lei ding van penningmeester Ad d'Hont, Aartje Prummel en secretaresse Mia Marsé. Een zestal dat tijdens dit seizoen wordt bijgestaan door een commissie die het 20-jarig ju bileum moet gaan voorberei den KOBE (SID/AFP) - Igor Paklin uit de Sovjet-Unie heeft giste ren op de laatste dag van de Universiade in de Japanse haven stad Kobe het wereldrecord hoogspringen op 2 meter en 41 cen timeter gebracht. De beste wereldprestatie stond tot dat moment op naam van zijn landgenoot Rudolf Povarnitsjin, die op 11 augus tus in Donetzk 2.40 hoog sprong. De Amerikaan Dwight Sto nes haalde ais eerste de 2.30 meter. Dat lukte hem in 1973 te München. Daarna verbeterde hij zijn eigen wereldrecord twee keer. Naast Stones is de Chinees Zhu Jianhua drievou dig recordhouder geweest in de recente geschiedenis van het hoogspringen, met als maximale hoogte 2.39 meter (1984). Rudolf Povernitsjin be reikte op 11 augustus van dit jaar de magische grens van 2.40 meter. De nieuwe wereldrecord houder hoogspringen Igor Paklin uit de Sovjet-Unie is in de atletiekwereld bekender dan zijn voorganger en land genoot Rudolf Povarnitsjin, die in augustus de magische grens van 2 meter en 40 centi meter overschreed. Dragan Tancic, de befaamde coach van Olympisch kampioen Mö- genburg, omschreef hem na het horen van de record-ver- richting als 'de nieuwste Rus sische raket'. Paklin werd vo rig jaar april met 2.36 wereld recordhouder indoor. Korte tijd later kwam de Westduit ser Carlo Thranhardt overi gens één centimeter hoger. De 22-jarige Paklin, in 1983 we reldkampioen bij de studen ten, werd niet direct als de man gezien om over de grens van 2.40 te wippen. Het lukte hem woensdag wel tijdens de slotwedstrijden van de Uni versiade in Kobe. In zijn derde poging sprong de student tech nologie aan de Hogeschool van Frunse, in de staat Kirgizië ten Zuidoosten van het Oeral- gebergte, 2.41 hoog, de door Povarnitsjin ingezette ten dens, op naar de 2.50, voorzet tend. Paklin, 1.91 lang en slechts 72 kilogram zwaar, reageerde beheerst na zijn onverwachte succes. Onmiddellijk liet hij de lat op 2.43 leggen. Na twee mislukte sprongen gaf hij het op, toch nog in de verrukking van zijn nieuwe record. Net als bij Povarnitsjin, die vóór zijn record nooit hoger was gekomen dan 2.30, was het bij zondere aan de prestatie van Paklin, dat hij de laatste maanden zelfs niet in de buurt van de 2.40 was geëindigd. In augustus werd hij met 2.26 derde bij de Europacup- finale in Moskou. Het publiek in zijn eigen hoofdstad trak teerde hem wegens deze 'wan prestatie' op een fluitconcert. Verder kan Paklin bogen op de vierde plaats tijdens de eer ste wereldkampioenschappen te Helsinki in 1983 (2.29). Vorig jaar werd hij recordhouder van de Sovjet-Unie met 2.36, dit jaar nationaal kampioen met 2.32. In plaats van gefluit kreeg Paklin in de Japanse haven stad een ovatie. Het applaus was in feite al voorzichtig be gonnen, toen de Sovjet-atleet de lat van 2.35 naar 2.41 liet verhuizen. Hij voelde zich sterk, omdat hij de 2.33 en 2.35 in één keer had gehaald. Nie mand, de hoogspringer zelf niet uitgezonderd, begreep waarom Paklin juist nu zo in vorm was. Toen zijn voormali ge concurrent Thranhardt het nieuws hoorde, gaf hij de alge mene verbazing aardig weer: „Paklin springt slecht. Vorige maand zat hij volgens mij aan zijn top. Ik begrijp er niets van. Ik moet nu eerst even rustig een sigaretje gaan ro ken". Nadat hij de langdurige fe licitaties in ontvangst had ge nomen, had Paklin even de tijd de pers te woord te staan. „In drie, vier jaar kan de 2.50 worden gehaald", vertelde Paklin, die er nooit aan had gedacht het wereldrecord te verbeteren. „Maar ik was wel in supervorm. Bij mijn twee pogingen de 2.41 te halen was ik bang. Maar bij de derde keer was die angst voorbijBij 2.43 hield ik het na twee keer voor gezien, maar waarschijn lijk is die hoogte binnenkort te verwezenlijken". Paklin vertrok daarna on middellijk naar zijn woon plaats Frunse voor het weer zien met zijn familie. Hij is van zijn zestiende jaar bege leid door zijn broer Vladimir, die zelf ooit tot 2.10 kwam. De 22-jarige Igor heeft overigens geen bekende hoogspringer als voorbeeld: „Jatsjenko ken ik niet en met Povernitsjin heb ik twee, drie zinnen gespro ken". Op de vraag, wat de vol gende stap in zijn loopbaan moet worden, antwoordde Paklin: „Ik wil in Seoel Olym pisch kampioen worden". van het wereldrecord hoogspringen vanaf 2.30 meter is: 2.30 Dwight Stones (VSt) München, 11 juli 1973; 2.31 Stones Philadelphia, 5 juni München, 11 juli liladelphia, 5 juni 1976; 2.32 Stones Philadelphia, 4 augustus 1976; 2.33 Vladimir Jatsjenko (Sov) Rich mond, 3 juli 1977 2.34 Jatsjenko Tiblisi, 16 juni 1978; 2.35 Jacek Wszola (Pol) Eberstadt, 25 mei 1980; 2.35 Dietmar Mö- genburg (WD1) Rehlingen, 26 mei 1980; 2.36 Gerd Wessig (DDR) Moskou, 1 augustus 1980, 2.37 Zhu Jianhua (Chi) Peking, 11 juni 1983, 2.38 Jianhua Sjang hai, 22 september 1983, 2.39 Jianhua Eberstadt, 10 juni 1984; 2.40 Rudolf Po varnitsjin (Sov) Donetsk, 11 augustus 1985; 2.41 Igor Paklin - tember 1985. (Sov) Kobe, 4 sep- OP de laatste dag van de Uni versiade eindigde Erik de Bruin bij het discuswerpen als vierde. Hij bereikte een af stand van 62,94 meter. Een aanvaardbare prestatie, maar ruimschoots onder zijn natio nale record (66,38), dat hij vo rige maand in Schwechat boekte. Beste werper werd de Cubaan Luis Deiis Fournier met 66,84. Rob de Brouwer, in de Ver enigde Staten net als Hans Koeleman studerend aan de Universiteit van Clemson, werd elfde op de 5000 meter. De Brouwer, lid van Unitas uit Sittard, kwam in 14 minuten en 17,56 seconden binnen. De Italiaan Mei won de vijf kilo meter in 13.56,48. naliteit heeft ingeruild voor de Britse om als professional ver der te komen in de bokswe- reld. ZEVEN Hongaarse voetbal vandalen zijn dinsdag in Boe dapest tot gevangenisstraffen van acht tot 28 maanden ver oordeeld. De jongens, die in leeftijd variëren van 15 tot 23 jaar, hebben op 1 juni na het com petitieduel tussen Ferencvaros en Banyas Tatabanya in een metro-trein in de Hongaarse hoofdstad de verlichting on klaar gemaakt en het mes in zittingen gezet. DE Nederlandse damesploeg heeft bij de wereldtitelstrijd squash in Dublin twee neder lagen geleden. Nieuw-Zeeland was met 2-1 te sterk voor Oranje, dat Babette Hoogen- doorn de partij van Susanne Devoy, de nummer twee van de wereld, zag winnen door een blessure van de Nieuwzee- landse speelster. Het team van de Verenigde Staten won met 3-0. HET boksgevecht om het we reldkampioenschap in het ve dergewicht tussen de Britse ti telverdediger Barry McGui- gan en de Amerikaan Bernard Taylor wordt ondanks bedrei gingen met de dood voor de Brit toch, op 28 september, in Belfast gehouden. De uitdager wilde uit angst het gevecht naar Engeland of de Verenigde Staten verplaat sen. Extremisten in Ierland beschouwen McGuigan als een verrader, die zijn Ierse natio- T WEEV OUDIG wereldkam pioen Nelson Piquet zal vol gend jaar plaats nemen achter het stuur van een Williams. De formule I-coureur uit Brazilië zal in de door Arabische olie sjeiks gesponsorde renstal de plaats innemen van Keke Ros berg. De Fin, die in 1982 we reldkampioen werd, heeft ge tekend bij McLaren, waar hij de opvolger wordt van Niki Lauda. De 33-jarige Piquet, wereldkampioen in 1981 en 1983 voor Brabham, treedt twee jaar in dienst van Wil liams. Van onze sportmedewerker EEDE - In het Belgische Rui- selede sleepte Niek de Taeye, de junior uit Eede, zijn zeven de seizoenzege in de wacht. Hij deed dit op zijn bekende manier, met een solo, die hij vlak na halfkoers inzette. Er kwamen in Ruiselede 23 junioren aan de start.

de Stem | 1985 | | pagina 9