heid eting eid Revolutie in cardiologie OVERHEID LOOPT MILJARD MIS 4 Proef met jeugdbanen uitgebreid 6Verdere bezuinigingen in gezondheidszorg mogelijk' I jeTelFd PTT: splitsing in twee NV's FEL DEBAT OVER BANKEN /Z.-AFRIKA De moeite waard Daniëls perzen 'T is weer voorbij ONDERDAG 5 SEPTEMBER 1985 1 BINNENLAND APPARAAT VERVANGT HARTCATHETERISATIE Wijnfestival jaar opgeschort Roermondse dierenarts gaat vrijuit DE STEM COMMENTAAR MET JEUGD DELINQUENTEN Kinderrechter had pedofiele verhoudingen ONDANKS TEGENVALLENDE RESULTATEN: BINNENLAND Illegale videobanden Subsidie woonwagens Veronica formeel A-omroep iy v? BONDEN: ONBEGRIJPELIJK EN ONAANVAARDBAAR Dienstenbond FNV krijgt weer OR zie onze etalages GUN UZELF EEN MOOI PERZISCH TAFELKLEED T5 PAGINA aar gevangenschap Mandela niet gebro- egendeel, zijn ontbe- p Robbeneiland heb- kennelijk nog ge- diegenen die hem in nschap hebben ont- ~an altijd versteld t onverzettelijke in arakter. De Ameri- jurist Samuel Dash ndela in januari en in de Pollsmoor- nis stond verbaasd kalme, zelfverzeker- aardige gedrag van „Ik kreeg tijdens rek dan ook de in- t ik niet te maken een guerillastrijder t een staatshoofd", p het blanke bewind Afrika heeft de on- lijke en waardige a in de loop der j aren 'k een sterke indruk t. Zo zeer zelfs, dat de oor diens vrijlating t van de bezwaren voortdurende gevan- p van Mandela. En zelfs de Zuidafri- (blanke) zakenwereld m de vrijlating van a lijkt een spoedig be- arover niet te ver- Het Zuidafrikaans dat nog geen werke- anstalten maakt de e willen delen met de meerderheid in het ldt vooralsnog geen •staatshoofd' naast t die macht bij zijn g ongetwijfeld op zal llicht ingegeven door dat de Russen bij de nderhandelingen in of de topontmoeting orbatsjov alleen tot ies bereid zijn als de vastberaden toont. usverre heeft de Sov- e echter geen duim- cgegeven. In een pro- over de Amerikaan huldigingen omtrent onagepoeder' die vori aan het Amerikaan isterie van buiten zaken werd overhan- erd de VS verweten ntmoeting in gevaar gen. „Achter het ter brengen van deze op- e kwestie kan men één bedoeling zien - orbereiden van een lastercampagne te- Sovjet-Unie om het t te verzieken in de ingen tussen onze en de vijandigheid je- t Russische volk aan eren". er of - erger - premier nnen worden, ran niet ontkent wor- t in de periode van het t-Den Uyl fouten zijn kt die de structuur van ederlandse economie hebben aangetast, iet gaat te ver Den Uyl huid van de economi- llende van de laatste aar te geven. Vaak vergeten dat in die pe- le eerste oliecrisis da- ishield en dat de Ne- dse economie sterk af- ijk is van wat er in het and gebeurt. genuanceerder dan irtij genoten is premier rs over mogelijke sa cking met de PvdA. 1 de premier er van uit lat de 'trend' van het le kabinet niet mag omgebogen ziet hij nde aanknopingspun- het PvdA-program. dien zegt hij wél reke- let de kiezers te willen cq. met de uitslag verkiezingen. erkent dat het beleid, at de laatste drie jaren oerd en wat hem ook e komende jaren voor staat, gemakkelijker orden uitgevoerd met D. Maar het gaat hem die samenwerking to rn de verkiezingen te t. Bovendien staat het program hem op tal mten hiet aan. Lasten- iting voor de midden- ens is een leuke ver- gsbelofte voor WD- :n maar, aldus de pre- als het betaalt moet n uit de sociale zeker- an is hij in ieder geval luis. geen ramp behoeft te r staat immers een al- ief voor de WD klaar. dA zal desnoods diep in >f buigen om regerings- twoordelijkheid te n dragen. En dat is -.ubbers een blij voor- it. T28 PAGINA 3 Door onze verslaggever (IJMEGEN - Het Nijmeegse -3nisius-Wilhelminazieken- lUis krijgt eind dit jaar als erste ziekenhuis in ons land en zogenaamde 'kleuren Dop per echo-cardiograaf*. Dit ap- iaraat betekent een revolutie „de cardiologie. Met deze Japanse cardio- rraaf van zes ton is het moge- ijk om de bloedstroom in het iaI-t te bestuderen zonder dat ,r een catheter in het lichaam de zogenaamde hartcathete- •isatie) hoeft te worden ge- jracht. Voor de hartpatiënt jetekent het dan ook een uit- komst. Het apparaat is met name geschikt voor hartklepdefec ten. Verder kan zonder in het lichaam in te grijpen de diag nose worden gesteld waar het de toestand van kunstkleppen betreft. Ook kan zo precies worden gezegd waar een lichte hartruis vandaan komt. Ook de hartkracht kan met het nieuwe apparaat nauwkeurig worden gemeten. Volgens de Nederlandse deskundige op het gebied van de Doppler echo-cardiografie, de Rotterdamse cardioloog J. Roelandt, heeft men hier te maken met een grote sprong voorwaarts voor de niet inva- sieve diagnostiek (voor de diagnose hoeft men niet het li chaam binnen) van hartklep aandoeningen en het meten ervan. Voor patiënten jonger dan 50 jaar met een hartklepafwij king of met een kunstklep is er, volgens Roelandt, geen en kele reden meer om hen nog te onderwerpen aan een hartca- theterisatie. Via een aan de kleuren Dop pler echo-cardiograaf gekop pelde monitor is precies te zien hoe het staat met de bloed stroom in het hart. Ook kan gemakkelijk worden gecon stateerd of er een breukje of een lekkage zit in de (kunst) hartklep. Tot nu zijn er in verschil lende Nederlandse ziekenhui zen wel zwart-witte Doppler echo-cardiografen aanwezig. Maar om daarmee de diagnose te kunnen stellen is nogal wat tijd en deskundigheid van de cardioloog gemoeid. Met het kleurapparaat is een diagnose veel sneller en juister te stel len. Van een onzer verslaggevers UTRECHT - De groots opgezette manifestatie WIJN 1985, die van 24 t/m 28 oktober a.s. in de Jaarbeurs in Utrecht zou worden gehouden, is verschoven naar oktober volgend jaar. Volgens een woordvoerder van de Jaarbeurs is gebleken dat voor een niet onbelangrijk aantal potentiële deelnemers, on danks de getoonde grote belangstelling, de tijd van voorberei ding op dit eerste wijnfestival in ons land te kort was. Voor een aantal ook bleek het niet mogelijk een verantwoorde inzending in te passen in hun budgetaire mogelijkheden voor het lopende jaar, waardoor zij, vaak tegen hun zin, op deze wijn beurs verstek moesten laten gaan. Op grond van deze omstandigheden heeft de Koninklijke Ne derlandse Jaarbeurs, na zorgvuldige afweging van het voor en tegen, besloten deze beursmanifestatie naar oktober 1986 te ver schuiven. Harde aanpak zwart circuit' Van een onzer verslaggevers IOERMOND - De Roermond - dierenarts J.S. is gisteren floor kantonrechter R. Houter- nan vrijgesproken. Hij stond terecht omdat hij >r van verdacht werd op on wettige wijze geneesmiddelen, waaronder hormoonprepara- en (geen groeihormonen, red.) e hebben verstrekt aan vee- lokkers. De dierenarts kwam eerder lit jaar in opspraak omdat hij lirecteur en aandeelhouder was geweest van Dopharma 3.V. in Raamdonksveer, een «drijf dat betrokken is bij het geruchtmakende hormonen- ichandaal dat twee maanden geleden de nodige opzien jaarde. De dierenarts ging xhter ook bij deze affaire zrijuit, omdat hij begin dit laar zijn aandelen van het be- irijf had verkocht. DEN HAAG (ANP) - Het aantal zwartwerkers in Nederland bedraagt 300.000 a 400.000. Bij el kaar verdienen zij per jaar zo'n 25 miljard gul den. De overheid loopt hierdoor circa 13 miljard gulden aan belastingen en sociale premies mis. Dat staat in een interne no titie van het Koninklijk Ne derlands Ondernemersver- bond (KNOV). Volgens de auteur van de notitie, drs L.B.E. Vonk, blij ven de verkiezingsprogram ma's van de grote partijen te veel steken in intentieverkla ringen om het zwartwerken te bestrijden. Met de notitie wil zijn organisatie bij de politiek gëhoor vinden voor de wens van het midden- en kleinbe drijf concrete maatregelen te nemen. Het KNOV is tot zijn ra ming gekomen op grond van een inventarisatie in de ver schillende sectoren. Daaruit blij kt dat het zwartwerken het meest voorkomt in sectoren waar de loonkosten een groot deel uitmaken van de prijs van het produkt. In dit ver band worden onder meer kap pers, garages, bouwvakkers, Van een onzer verslaggevers AMERSFOORT - Als het over Zuid-Afrika gaat verschuilt het bedrijfsleven zich achter de overheid die men overigens zo graag naar de achtergrond ziet gaan. Schuimbekkend van woede reageerde de Utrechtse hoogle raar H. de Lange gisteren op de stellingname van de bankier Th. Meys. Als de regering een boycot afkondigt zijn de banken de eerste die zich daarin voegen, aldus Meys (Amro Bank). De Dienstenbond FNV had deze heren uitgenodigd om te de- latteren over het thema 'Geld is niet neutraal'. Toen Zuid-Afri- ra ter sprake kwam sloeg de vlam in de pan. Banken zouden geen contacten mogen hebben met het be drijfsleven in landen waar de bevolking om een boycot vraagt en zeker niet als zo'n oproep tot boycot wordt gesteund door de Verenigde Naties. Zo luidde de stelling waarover Meys en De Lange elkaar in de haren' vlogen. DE TIJD dat in Noord-Brabant één partij de dienst uitmaakte en een belangengroep van notabelen binnenskamers bij handje-klap de zaken regelde, behoort tot een voltooid verleden. Dat moet zonneklaar zijn voor bestuurders die vanuit de hoogbouw van de politieke macht kunnen zien en aanvoelen wat er op straat ge- beurt. Daar waar Haagse ministeries en monumentale provincie buizen de ivoren torens zijn geworden van het technocratendom oo de vibratie van maatschappelijke veranderingsprocessen nog hiet of niet meer doordringt, kan het echter voorkomen dat er an- oo 1985 wordt bestuurd, als ware de klok in 1950 blijven stil staan. In de discussie rond de bouw van nieuwe kerncentrales en de daarbij behorende inspraakprocedure zijn duidelijk pogingen te herkennen om het regentendom van weleer weer te doen herle ven Langs de sluipwegen van het Haagse circuit zijn al maan denlang machtige pressie-groepen in de weer. Toch al volgzame Partijkaders worden nog eens extra onder druk gezet en in een onderonsje van ministers, ambtenaren en een paar Commissaris sen der Koningin is een koehandel geënsceneerd, waarbij 'Moer- di|k' bevrijd zal worden van een financiële molensteen in ruil voor de bouw van een of meer kerncentrales aan het Hollandsch Diep. Iedereen weet of kan weten, dat die vestigingsplaats uit het oog- Pont van ruimtelijke ordening verre van ideaal is, maar de meer derheid van de Tweede Kamer legt dit scenario voor een politiek van voldongen feiten geen strobreed in de weg. 'n zo'n situatie kan het geen verwondering wekken, dat de door het ministerie van Economische Zaken belegde 'informatie'- avonden in Heinkenszand en nog meer in Zevenbergen in een rellerige sfeer zijn verlopen. De volgende voorlichtingsavonden in de andere plaatsen die in aanmerking zouden kunnen komen om een kerncentrale te krijgen, zullen ongetwijfeld eenzelfde beeld te zien geven, want de informatie is eenzijdig en na alles wat er reeds bekokstoofd is of schijnt te zijn, is de kredietwaardigheid van de inspraak-procedure bij het publiek tot nul gereduceerd. Er zijn mensen die stellen dat er in de kwestie van de kerncen trales - om snel en goed tot zaken te kunnen komen - geen an- rfere weg openstaat dan die welke tot dusverre is gevolgd. Dat ®u dan met name voor Brabant gelden vanwege de koppeling van de kerncentrale-affaire aan de verstikkende schuldenlast van "et Industrieschap Moerdijk. Die stelling is, met enig cynisme, J|ei te verdedigen, maar alleen als er een optimaal resultaat uit de ws komt. 'Eind goed, al goed' is een argument, waarvoor velen Woelig zijn. Tot dusverre heeft de tot nu toe gevolgde procedu- re echter alleen nog maar een negatief saldo opgeleverd: een nieuwe, forse deuk in de geloofwaardigheid van de democratie. Het is niet eerlijk om alleen de pro-kerncentrale-lobby verant woordelijk te stellen voor de devaluatie van democratische begin gen. Actie-middelen als inbraak en diefstal, ordinaire scheldka nonnades, intimidatie en ordeverstoring, waarvan sommige te enstanders zich bedienen, getuigen evenmin van een volwas- :eri democratische gezindheid. Ook langs deze weg komen we in ^berland steeds meer in een situatie terecht waar argumenten nauwelijks nog tellen en de democratie de speelbal wordt van be rgengroepen en de hardste schreeuwers. Het blijft de moeite waard om daartegen in het geweer te komen. schoonmakers, hoveniers, ho reca, loodgieters schilders en schadeverzekeraars genoemd. Om het zwartwerken tegen te gaan zou daarom volgens Vonk de afstand tussen bruto en netto lonen moeten worden verkleind door belastingen en premies met tien procent terug te dringen. Ook zou de BTW op diensten moeten worden verlaagd van 19 tot 5 procent. Dat laatste zou de schatkist circa 900 miljoen gulden min der inkomsten bezorgen, maar voor een deel zou dit worden gecompenseerd door hogere inkomsten als gevolg van de vermindering van het zwart werken, waardoor immers meer mensen belasting en so ciale premies gaan betalen. Van een onzer verslaggevers NIJMEGEN - Een Haagse kinderrechter heeft vanaf 1973 pedofiele contacten gehad met zes jongens over wie hij von nis moest vellen. De rechter paaide de jongens onder meer met toezeggingen over straf vermindering. De schrijfster Yvonne Keuls onthult dit deze week in een interview met Vrij Nederland. Haar binnenkort te verschij nen nieuwe boek 'Annie Ber ber en het verdriet van een te dere crimineel' gaat hierover. De verhouding met de kin derrechter heeft een jongen tot een overdosis heroïne ge bracht, aldus Keuls. Zij be sloot in 1982 de kinderrechter aan te klagen. Onderzoek door de rijksrecherche bevestigde de aanklacht. Tot vervolging kwam het echter niet. De Rotterdamse hoofdoffi cier van justitie, mr. J. de Jong seponeerde de zaak „omdat de feiten oud waren." Er werd al leen in 1973 een strafbaar feit geconstateerd, in de daarop volgende jaren niet. De rech ter nam zelf ontslag. Mr. Berger, procureur-ge neraal, ontkent dat de affaire in de doofpot is gestopt. „Jus titie wist niets van de strafba re handeling in 1973. Als iemand de man had moeten aanklagen, was het mevrouw Keuls geweest, maar zij heeft gewacht tot 1982." De affaire spijt Berger vooral omdat de rechter „bijzonder veel voor het kinderrecht heeft gedaan. Zelfs mevrouw Keuls zegt hem te waarderen. Ik kan het dan ook niet appreciëren dat zij hem na drie jaar nog een trap na geeft, terwijl ze weet dat de zaak hem geestelijk heeft gebroken." NU de zomer toch echt voorbij lijkt te zijn, kan men zich maar beter met een paraplu wapenen alsvorens naar het strand te gaan, zoals deze dame in Scheveningen. - foto anp Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De proef om langdurig jeugdige werklozen aan een tijdelijke baan te helpen is geslaagd en zal binnenkort wor den uitgebreid. Het experiment dat in Schiedam, Enschede en Noord-oost Groningen was opgezet krijgt zeer spoedig een vervolg in de Oostelijke Mijn streek, Nijmegen, Midden- Brabant, Eindhoven en enkele rayons van de arbeidsbureaus in het noorden van het land. Minister De Koning (Sociale Zaken) heeft dat gisteren ge zegd tijdens een vergadering van de vaste kamercommissie van Sociale Zaken. De regeling heet JOB (en is begonnen als Start) en maakt het werkgevers mogelijk lang durig werkloze jongeren in dienst te nemen. Het rijk past een derde van de loonkosten zelf bij. Op dit moment wer ken zo'n 450 jongeren via JOB in kortlopende contracten. De bewindsman heeft dat eerder al aangegeven en meldde toen enigszins teleurgesteld te zijn. De bedoeling van de regeling is dat jongeren op deze manier minimaal een jaar aan de bak komen. Bij de presentatie een jaar geleden was De Koning ervan uitgegaan dat uiteindelijk 16.000 jongeren aan een baan zouden worden geholpen. Daarvoor trok het kabinet 100 miljoen uit. Daarvan is dit jaar niet meer dan 10 mil joen van gebruikt. Een kamermeerderheid van CDA, VVD en D'66 vroeg zich gisteren af of niet gebruik moet worden gemaakt van uitzendbureaus en de normale arbeidsbureaus in plaats van dat de jongeren exclusief be middeld worden door het overheidsbureau Start. Dat slaagt er kennelijk niet in vol doende interessante en vol waardige banen te vinden. WEGENS het in bezit hebben van illegaal gekopieerde vi deobanden is woensdag de 25- jarige videotheekhouder P.V. uit Zeist veroordeeld tot 1500 gulden boete en een maand voorwaardelij ke gevangenis straf. De 418 videobanden die de politie bij V. in beslag heeft genomen worden aan het ver keer onttrokken. De officier van justitie noemde het jam mer dat tot nu toe alleen vi deotheekhouders en geen dis tributeurs of producenten van illegale videobanden voor de rechter zijn gebracht. DE rijkssubsidie voor ver strekking van woonwagens door gemeenten moet niet worden gekoppeld aan de er kende standplaatsen, want daaraan bestaat in ons land nog een fors tekort. De advies commissie voor uitvoering van de woonwagenwet heeft dit minister Rietkerk voorgehou den met het verzoek dit advies door te sturen naar de staats secretaris van volkshuisves ting, ruimtelijke ordening en milieubeheer. VELDHOVEN (ANP) - De ge zondheidszorg in Nederland is veruit de duurste van Europa. Toch is onze zorg qua resul taat niet zichtbaar beter dan die in vele andere landen. De voorzitter van de Natio nale raad voor de Volksge zondheid, J.P.M. Hendriks, zei dit donderdag in Veldhoven op een cursus voor medewerkers van ziekenfondsen en particu liere verzekeraars. Volgens hem moet er dan ook nog veel rek in ons sys teem zitten. Alhoewel dat geen vrijbrief voor ongenuanceerde en willekeurige bezuinigingen betekent, noemde Hendriks verdergaande maatregelen al leszins begrijpelijk. Hij ziet mogelijkheden in substitutie (bij voorbeeld thuisverpleging voor patiën ten die dat willen in plaats van opname in een verpleeghuis) en in het aanpakken van de bureaucratie, die nu giganti sche bedragen vergt. Besluiten over de gezond heidszorg zullen dichter bij de burger, in de regio, moeten worden genomen. Centraal vastgestelde regels, die voor het hele land gelden, zullen moeten verdwijnen. Zo kun nen volgens Hendriks gezien de verschillen tussen grote steden en het platteland ver schillende normen worden vastgesteld voor de omvang van huisartsenpraktijken. Hendriks pleitte voor het vaststellen van budgetten per regio. De planning van de voorzieningen zou dan moeten gebeuren door regionale orga nen, waarin behalve de ge meenten ook de hulpverleners en de verzekeraars zijn verte genwoordigd. De bestaande uitvoeringsorganen moeten zich per regio bundelen tot één regionaal bureau dat zich gaat bezighouden met beleidsvoor- bereidende en uitvoerende ta ken. Concurrentie binnen de ziektekostenverzekering is in strijd met het solidariteits principe en moet dan ook wor den verboden, aldus Hendriks. De bestaande geldstromen zullen volgens hem moeten worden gekanaliseerd via een volksverzekering. „We moeten al het praten van de afgelopen jaren nu eens trachten te doorbreken en ook eens iets gaan doen", aldus Hendriks. „De wil om tot za ken te komen is bij velen aan wezig, maar het gevaar is niet denkbeeldig dat de animo ver slapt en verkeert in een lijd zaam afwachten". DEN HAAG (ANP) - De om roeporganisatie Veronica heeft woensdag formeel de A- status verkregen, zo is desge vraagd door het ministerie van WVC meegedeeld. Minister Brinkman heeft op basis van de uitspraak van de Raad van State tevens bepaald dat hier sprake is van een bij zonder geval en dat de zend- tijduitbreiding die met de sta tusverhoging gepaard gaat, vervroegd kan worden inge voerd. Dit blijkt uit een telex die het departement aan Veronica heeft gestuurd. J Hup Holland Hup, laat de leeuw niet in zijn hempie staan, zongen we vroeger bij sportwedstrijden. De tijden zijn veranderd. Holland heeft nu alles, maar dan ook alles uitgetrokken. Miss Holland heeft zich poe delnaakt laten fotograferen. Daar heeft ze nu ontzettend veel spijt van. Ze wil publica tie van de foto's verbieden. Ze vreest dat ze het b-lootje moet leggen. Wie Miss Holland wordt, moet een heel jaar de kleren aan houden. Voor die kuisheid moet ze dus maar lie/st twaalf maanden uittrekken. Dat staat ergens onderaan op het contract. Met hele kleine lettertje, die je met het blote oog nauwelijks kunt zien. Waarom bedenkt een jury die zoveel oog heeft voor lichame lijke schoonheid zoiets? Vol gens mij moeten we spreken van een schoonheidsfoutje. Het is weer zo'n planologische kernbeslissing (PKB) waarop het enige antwoord is: een bord met het woord gelul. De wet gelijke behandeling zal voor de 15-de oktober in de Tweede Kamer aan bod komen. Waarom wordt die wet niet ge lijk behandeld? U hebt mij gemist misschien, gisteren. Het was een ongeluk je. Het zat namelijk zo- Nee, daar hebt u ook niks mee te maken. Het was ge woon een planologische kern beslissing. MERIJN DEN HAAG (ANP) De PTT moet snel veranderen van een staatsbedrijf in een naamloze vennootschap, om te voorkomen dat het bedrijf op het gebied van de telecommunicatie te ver achter raakt. De centrale directie van de PTT heeft woensdag aan mi nister Smit-Kroes (verkeer en waterstaat) bericht dat zij het advies steunt van de commis sie-Steenbergen, om van de PTT een holding met twee werkmaatschappijen te ma ken, BV Post en BV Telecom municatie. Directeur-generaal 7v it schat dat de operatie begin 1989 voltooid kan zijn, als re gering en parlement de nodige wetgeving in een jaar rond kunnen krijgen. De PTT-top hecht er zeer aan dat de advie zen van de commissie in één keer worden opgevolgd, om te voorkomen dat de concurren tiepositie van het bedrijf scha de lijdt. De ambtenarenbonden Ab- vakabo, CFO en het Ambtena- rencentrum vinden de keuze voor een NV-structuur op dit moment onbegrijpelijk en on aanvaardbaar. Zij willen op korte termijn een organisatie bureau nader laten onder zoeken wat de gevolgen zijn voor het personeel, dat zijn status van ambtenaar zou ver ruilen voor die van werkne mer in een gewoon bedrijf. Wit ziet de toekomst in 'NV- structuur' niet zo somber als de bonden. „Er zal een CAO afgesloten moeten worden, of wel voor de hele NV-PTT, of bij voorbeeld een aparte CAO voor Post en een aparte voor Telecommunicatie", zo schrijft hij. „Het betekent wellicht ook dat PTT-ers niet meer aange sloten kunnen zijn bij het Al gemeen Burgerlijk Pensioen fonds, maar dat er een eigen PTT-pensioenfonds gesticht moet worden. Dat behoeft ove rigens niet per sé een ver slechtering te betekenen ver geleken met de huidige situa tie". Het ABP, waarbij 920.000 ambtenaren en werknemers zijn aangesloten, heeft al ge waarschuwd dat een uittocht an de PTT-ers zijn financiële positie sterk zou aantasten. AMSTERDAM (ANP) - De Dienstenbond FNV gaat onder zijn leden bij de vakcentrale FNV kandidaten zoeken voor een nieuwe ondernemings raad. De oude OR was in mei van dit jaar opgestapt uit woede over de plannen van de vak centrale het huishoudelij k werk uit te besteden en een aparte afdeling op te richten voor de tekstverwerking. Over die twee geschilpunten zijn de FNV en de Diensten bond het woensdag eens ge worden, zodat er geen belet sels meer zijn voor het op nieuw oprichten van een on dernemingsraad. Dat hebben de twee partijen laten weten. (ADVERTENTIE Schitterende partij PERZISCHE TAFELKLEDEN BELOUTCH 140X 90nu 395.- SHIRAZ 160x110nu 550.- M. BELOUTCH 155x100nu 495.- Hoek Ginnekenstr.-v. Coothplein Breda Donderdag koopavond Telefoon 076-134666 y

de Stem | 1985 | | pagina 3