Huizen of kantoren op terrein Breskens innen frika nt en sselen rs uit VOLGENS PLAN STAATSBOSBEHEER Provinciegeld voor toren in Sint-Kruis RT ZEEUWS Wekelijkse speurtocht naar scheepswrakken Verkeerde kleedlokalen geplaatst op sportvelden Belgen winnen interland van marktkooplui Uitslagen Orleans GINA ZEELAND .V in Terneuzen IDE PLAATS& DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1985 VAN ZEELAND Plaatselijk nieuws Nieuwvliet Aardenburg STICHTING BRENGT RESTEN IN DE WESTERSCHELDE IN KAART Schatduikers Staketsels NA SLOOP GEBOUW ROEST Containers markten Schietingen IN KOEWACHT Bankdirecteur Terneuzen weg Nijpend tekort aan leden Rode Kruis-colonne OOSTBURGSE WETHOUDER GEEFT TOE: Spartaans •jiggevers uaties kan het voed- zijn naar Afrika. Dat oedseldepot van het in Oosterhout, dat s geopend. aan te leggen is het feit, zowel de luchthaven iphol als de zeehaven terdam de mogelijkheid en om de hulp snel naar getroffen gebied te sporteren. 'n over de lokatie Ooster- t zei minister Schoo: t is vanuit Oosterhout ir Rotterdam en Schiphol r een goed uur rijden, endien vonden we hier goedkope ruimte", et voedseldepot is overi- al enige tijd in gebruik, daaruit zijn reeds ver- ngen gegaan naar anda en Nigeria. In het d van Huybregts liggen tant opgeslagen 900 ton e, 400 ton maïs, 300 ton taardige olie, 200 ton Ivruchten, 150 ton gevi- ineerde magere melk er, 50 ton Nederlandse uits en 32 ton Zwitserse uits. et pand heeft de status douane-entrepot, het- wil zeggen dat alle aneformaliteiten reeds vervuld, zodat onmid- ijke verzending mogelijk et is de bedoeling dat de rraad op peil gehouden dt. Direct na verzending partijen voor noodhulp nderszins moeten deze zo dig mogelijk worden gevuld. In verband met erkte houdbaarheid van mige produkten zullen indien niet eerder af- epen voor noodhulp, tot imaal vier maal per vervangen worden. Of- on de eerste aanleg van oorraad door Nederland eleverd, ligt het in de be ling dat verdere aanvul- of vervanging zal ge- eden uit bijdragen van ere donorlanden aan het P. Zo heeft Zwitserland 2 ton biscuits geleverd, e firma Huybregts dt constant transport- gens ter beschikking voor niddellijk vertrek. De fzending geschiedt dus vliegtuis of per schip, al ir gelang de haast en de vang van de partij laggevers ut voor Kunstzinnige Vor- rneuzen weer met een groot gelijking met het aanbod pende cursussen en de jaar enis. hem om getouwweven, zij irming (voor kinderen van6 uit boetseren/ beeldhouwen, en 6-8, 8-9 en 10-12 jaar), te tenbakken, grafische teek n textiel en cultuurgeschie' :e week en vinden plaats lan 40 te Terneuzen. spondent ;e Culturele Raad van ZelzatJ i van Gent zijn erin geslaa e zetten in het kader van de gemeenten. rij dag 13 september om 2( ur officieel geopend en oor het publiek toegankeWj aterdag 14 september ).00 tot 12.00 en van 14.00 r.00 uur; zondag 15 septemt* an 10.00 tot 12.00 uur en v" 1.00 tot 18.00 uur; maandag a dinsdag 17 september 00 tót 12.00 uur. De tweede tentoonstell™ 'ordt gehouden in het stak uis aan de Westkade te an Gent van 18 tot en me1 ktober. Dan zullen ongeve® kunstenaars uit Zelza' 'erken tentoonstellen. Op de expo in Zelzate 0J 'erken te zien van K. Hui]5 Fleur-Heystee, S. van Lan evelde-Heijko, allen uit PJ» ppine; H. Bronwasser-de 0"' inck, A. Ferket, P. Sarnek' oegiers, F. Kegels, E. W ïens, J. Dubbeldam, J. St®' ïens-Robrecht, F. de Kos^ a A. de Roos-Versluijs, al it Sas van Gent; J. Slock van Hest uit Westdorpef T20 PAGINA ZEELAND A Oostburg krijgt vijf hectare bos Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG/AARDENBURG - Gedeputeerde Staten van Zeeland willen uit het fonds Bijzondere Voorzieningen 134.000 gulden beschikbaar stellen voor de restauratie van de noord- en oostgevel van de toren in Sint-Kruis. B en W van Aardenburg hadden de financiële hulp van de provincie ingeroepen, nadat deze tweede fase van de toren restauratie door de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf als leerlingbouwplaats was erkend. De totale kosten van dit onderdeel van de restauratie wor den geraamd op 335.000 gulden. De bijdrage die het provinciebestuur wil verlenen be draagt 40 procent van deze kosten. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Staatsbosbeheer wil vijf hecta re bos binnen de grenzen van de gemeente Oostburg aanleggen. Het oude voetbalveld van Breskens (twee hectare) en een gedeelte van het plan Vossekaai (drie van de lien hectare) zijn de meest geschikte locaties. Dit deel- je gisteren de Oostburgse wethouder A. de Feijter nee tijdens de bijeenkomst van de raadscommissie voor openbare werken. Enige tijd geleden heeft Staatsbosbeheer een bebos singsplan voor Zeeuwsch- Vlaanderen bekend gemaakt. De dienst wil een aantal hec tares laten beplanten. Deze week werd echter bekend dat de golf vereniging De Woeste Kop een golfbaan mag aanleg gen op het terrein Smitschorre in Axel dat 40 hectare groot is. Staatsbosbeheer had dit ter rein bestemd voor bosaan- plant. Nu daar echter een golf baan komt, van minimaal 20 hectare, wil de dienst toch vasthouden aan het beplan tingsschema. Men heeft daar om aan verschillende gemeen ten in Zeeuwsch-Vlaanderen om uitwijkmogelijkheden ge vraagd. De Oostburgse commissie ging gisteren akkoord gaan met de aanleg van een of meer stukken bos in de regio. De ge meente Oostburg heeft mini maal 21 hectare grond be schikbaar voor beplanting. Of er in het plan Vossekaai wer kelijk bos wordt aangeplant hangt af van de plannen van de projectontwikkelaar R. Coltof. Hij wil daar een va kantiedorp laten bouwen. Gaat dat niet door dan zijn er ook nog plannen voor de aan- van een concoursterrein. Veerhaven Naast een bos wil de com missie ook een speelterrein la ten aanleggen op het oude Breskense sportveld. Volgens wethouder De Feijter is dat mogelijk. Het voorstel van de PvdA om ook een gedeelte te reserveren voor volkstuintjes achtte hij niet haalbaar. Het voetbalveld heeft de ge meente onlangs terug kunnen kopen van het rijk. Het minis terie van Verkeer en Water staat had het gekocht voor de uitbreiding van de veerhaven. Later bleek dat het terrein daarvoor niet nodig was. Gospelzang - Zaterdagavod om 20.00 uur treedt gospelzan ger Henri Schipper op in de tent op camping Vogelenzang. Deze avond is georganiseerd door de werkgroep voor Zen ding en Evangelisatie van de Vrije Evangelische gemeente Nieuwvliet. De toegang is gra tis. Commissie - De Aardenburgse gemeentelijke adviescommis sie voor het welzijnsbeleid komt dinsdag 10 september bijeen op het gemeentehuis. Aanvang 19.30 uur. Aan de or de komt een groot aantal sub sidieverzoeken en het ont- werp-j aarprogramma sociaal cultureel werk 1986. O MIDDELBURG - Geitenkeuring - In manege De Gouden Draak aan de Oude Havendijk in Middelburg wordt zaterdag 7 sep tember de provinciale keuring voor melkgeiten gehouden. De keuring begint om 10.00 uur. Bijna honderd geiten werden inge schreven. Drie rassen zijn op deze dag vertegenwoordigd: de bonte, de Nederlandse witte en de bruine Toggenburgergeit. Op bet middagprogramma staat een wedstrijd geitenmelken. De adspirant geitenhouder kan zich ruimschoots oriënteren, een beperkt aantal geiten is ook te koop. De keuring is gratis toe gankelijk. WILHELMINADORP - Plot'({kampioenschappen - In het Sloe- gebied, op een terrein van de Koninklijke Maatschappij De Wil- helminapolder, wordt zaterdag 14 september gestreden om de titel Zeeuws Ploegkampioen 1985. Aan deze kampioenschappen nemen 21 ploegers deel, geselecteerd tijdens verschillende regio- Wedstrijden. De categorieën: rondgaande ploegen, trekker-wen- telploegen, 2 en 3 schaar. Er wordt ook geploegd met paarden. Het terrein ligt aan de Langewgg te Wilhelminadorp. De kam pioenschappen beginnen om 12.30 uur. Organisator is de Rege- bngscommissie provinciale ploegwedstrijden in Zeeland. Bezoe kers kunnen meedoen met een toto. GOES - Jongerenwerk - De stichting jeugd - en jongerenwerk (SJJG), houdt dinsdag 10 september een programma-uitwisse- bngsavond in 't Beest te Goes. De avond is bedoeld voor leiding en vrijwillige leiding van jeugdgroepen uit de gemeente. Op de- ze bijeenkomst worden hen verschillende suggesties en pro- jjramma-ideeën aan de hand gedaan. Werkgroepen van de SJJG nebben een clownsproject en een toneelvoorstelling voor jeugd clubs op touw gezet. GOES - Kinderboeken - De jeugdafdeling van de bibliotheek, de S'JG en de stichting buurtwerk Goes-Zuid hebben activiteiten opgesteld voor de kinderboekenweek, die te gebruiken zijn in bet jeugdwerk en op scholen. Deelname aan deze avond is vrij blijvend en kosteloos. Geïnteresseerden kunnen zich tevoren boeiden. ^'W-MAARTENSDIJK - Ondernemingscentrum - Staatsse cretaris van Economische Zaken P. van Zeil verricht woensdag z oktober de officiële opening van het ondernemingscentrum te ™nt Maartensdijk. Hij geeft dan meteen ook het startsein voor be uitbreiding van dit centrum. De bestaande ruimte was bin- ben de kortste keren bezet. De gemeente Tholen spreekt dan ook Van een succesvolle formule. De officiële opening vindt plaats ',rri 17.15 uur bij het Mechanisatiecentrum Tholen aan de Pluim- Potweg. Om 20 uur begint in recreatiecentrum Haestinge een zo geheten ondernemersavond. Zowel de staatssecretaris als de drs. G Wijffels, lid van de hoofddirectie van de Rabobank Neder- jjjd, houden dan een inleiding. ^IDDELBURG - Sociale Zekerheid - De kerkelijke werkgroep uiSK Midden-Zeeland houdt op maandag 30 september een ma- b'festatie over de sociale zekerheid. Dat gebeurt in de concert en gehoorzaal te Middelburg (ingang Verwerij straat). Centraal «at het protest van DISK tegen de plannen van de regering tot •elselherziening. DISK vindt dat de regering de bestaanszeker- van velen op het spel heeft gezet. De predikant-directeur !an fJISK-Nederland, dr. H. Koetsier, zal een toelichting geven, coereen is welkom. Men begint om 20 uur. Men hoopt op zoveel gelijk adheasiebetuigingen. uiDDELBURG - Sociale Werkvoorziening - Het dagelijks pro- naebestuur is bereid om 7.500 gulden (de helft van de kosten) P rafel te leggen voor een brochure van de Federatie Sociale erkvoorziening in Zeeland. De federatie van sociale werk je aatsen bestaat 30 jaar. Ter gelegenheid daarvan wil men e j^chappelijke en kerkelijke organisaties, het bedrijfsleven onderwijs op de mogelijkheden van de sociale werkvoor- v„rï1?g wijzen. Daartoe wordt een brochure vervaardigd met Cfil foto's. Leden van de stichting Behoud Onderwaterschatten buigen zich over een kaart van de Westerschelde. Links voorzitter D. Roos. - FOTO JAAP WOLTERBEEK Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN - In de mon ding van de Westerschelde liggen honderden scheeps wrakken, veelal ijzeren kar kassen, waarvoor niemand ook maar enige belangstel ling heeft. Maar daartussen bevin den zich ook waardevolle overblijfselen uit het verre en nabije verledens, zoals de verongelukte schepen van de Verenigde Oost-Indische Compagnie die de Schelde- mond als uitvalsbasis had den. Men vermoed dat er ze ker acht van die houten wrakken kunnen worden aangetroffen. Als het aan de stichting Behoud Onderwaterschat ten in Zeeland ligt worden die onderwaterschatten zo snel mogelijk beschermd, desnoods door ze weer uit het smoezelige water op dui ken. Niet, zoals een Engels team dat de afgelopen jaren heeft gedaan bij het Vlie gend Hert, maar met meer zekerheid dat de vondsten wetenschappelijk verant woord in musea geconser veerd kunnen worden. Im mers, zegt voorzitter D. Roos -in het fagelijks leven werk zaam als loods-, ze behoren tot het Zeeuwse erfgoed. De stichting werd in ja nuari van dit jaar opgericht. Sinds die tijd kiezen leden van de organisatie elke za terdag -wanneer het weer dat toelaat- het ruime sop om de Westerscheldemon- ding naar scheepswrakken 'af te grazen'. Het is de be doeling de wrakken zo snel mogelijk in kaart te brengen om ze later eventueel te ber gen. Wat het laatste betreft is de hoop gericht op finan ciële steun van rijk en pro vincie. Of de overheid bereid is de beurs open te trekken, weet Roos nog niet. Maar dat de leden van zijn stich ting elke zaterdag gebruik kunnen maken van het gea vanceerde meetvaartuig Wijtvliet, beschikbaar ge steld door Rijkswaterstaat, ziet Roos in ieder geval al als teken van erkenning. De oprichters van de stichting constateerden de afgelopen jaren met lede ogen dat in de (Zeeuwse) musea maar weinig restan ten van Zeelands rijke mari tieme verleden te vinden zijn. Daarnaast vreest men dat schatduikers, waterver vuiling en de op handen zijnde uitdieping van de Westerschelde ertoe bijdra gen dat er straks niets meer is terug te vinden van de 'schatten' die nu nog op de zeebodem rusten. Het te onderzoeken gebied omvat duizenden hectaren water, in diepte variërend van 5 tot ruim 20 meter. Er wordt systematisch gezocht. Men heeft overigens al een vrij aardig beeld van de si tuatie. Dit dank zij aanwij zingen van Zeeuwse vissers, die regelmatig met hun net ten op de zeebodem blijven haken aan staketsels. Verschillende wrakken zijn inmiddels gelokaliseerd. Naast houten wrakken zijn ook restanten van ijzeren schepen gevonden. Voor de kust van Walclieren zijn zelfs landingsvaartuigen aangetroffen, die door de geallieerden zijn gebruikt bij de landing op Walcheren in 1944. Van een onzer verslaggevers BRESKENS - Het college van B en W van Oostburg wil de bedrijfspanden aan de Zinnia straat te Breskens van de transportonderneming Roest aankopen en vervolgens laten slopen. Dit voorstel werd gisteren behandeld door de raadscom missie voor openbare werken. Volgens de meerderheid van de commissie kunnen na de sloop daar woningen gebouwd worden. Dit in het kader van het programma Dorpsver nieuwing. Het college had in eerste in stantie het voornemen het ter rein te bestemmen voor be jaardenwoningen. Dit omdat het in de onmiddellijke omge ving van het dienstencentrum Goedertijt ligt. Verder zijn twee kerken en een winkel centrum in de buurt. Wethou der A. de Feijter deelde mee dat het terrein geschikt is voor zogenaamde aanleunwonin gen. Dat zijn huizen in de om geving van een bejaardencen trum, waar ouderen zelfstan dig in kunnen wonen, maar waar ze tevens een beroep kunnen doen op de diensten en de hulp van het centrum. De groothandel in faillisse mentsgoederen, handelson derneming Alco, heeft enige tijd geleden de gemeente be naderd om de gebouwen van Roest over te nemen. Het be drijf wil daar een vestiging openen. Het bezwaar van de gemeente richt zich echter op het feit dat Alco naast een groothandel ook een detail handel in het gebouw wil be ginnen. Dat is in strijd met het bestemmingsplan. De meer derheid van de commissie wil de dan ook de handelsonder neming niet steunen. Alleen de fractie van D&T voelde daar wat voor. De WD vond het nog te vroeg om nu al uit te spreken dat op het terrein bejaarden woningen komen. De andere fracties sloten zich daar bij aan. Wethouder A. de Feijter deelde daarop mee dat in het nieuwe bestemmingsplan het betreffende gebied de bestem ming woningbouw of kanto- renbouw krijgt. De wethouder deelde tijdens de vergadering mee dat de ge meente een nieuwe verorde ning aan het voorbereiden is. Volgens hem zullen in de na bije toekomst de bewoners van recreatiewoningen een extra bedrag aan reinigingsheffing moeten betalen. De gemeente wil namelijk in de vakantie dorpen vuilcontainers laten plaatsen. De bewoners zijn dan niet meer afhankelijk van de rei nigingsdienst maar kunnen hun vuilniszakken in de con tainers werpen. Doordat de vuilniswagens maar een maal per week de dorpen aandoen komt het vaak voor dat vuil niszakken meerdere dagen buiten staan. Zoiets trekt on gedierte aan. De bewoners zet ten de zakken al zo vroeg bui ten omdat ze op de dag dat de reinigingsdienst langs komt vaak niet meer aanwezig zijn. AMSTERDAM - In Bintje 35- 50 mm werden 28 contracten verhandeld voor levering april tegen 16,90 tot 16,40 per 100 kg. De stemming was kalm. In Bintje 50 mm werden 174 con tracten verhandeld voor leve ring april bij een prijs van ƒ28,90 tot ƒ28,40 per 100 kg, voor levering mei 1 contract tegen 30,00. De stemming was kalm. KWADENDAMME - ADLM, staande wippen, 46 schutters: Wip 1eer ste hoge vogel: J. Korstanje, Spes Nostra; tweede hoge vogel: L. Verdonk, Concor dia; derde hoge vogel; Jac. Traas, Eens gezindheid: vierde hoge vogel: R. Steen bakker, Victoria; eerste zij vogel: M. Ver donk, Doel naar Hoger; tweede zij vogel: M. van Liere, Soranus; derde zij vogel: C. van de Guchte, Spes Nostra; vierde zij- vogel: J. Korstapje, Spes Nostra; grootste aantal (4): J. van de Dries, Eensgezind heid. Wip 2: eerste hoge vogel; M. Ver- donck, Concordia; tweede hoge vogel: M. Steenbakker, Victoria; derde hoge vogel: E. Rentmeester, Willem Teil; vierde hoge vogel: C. van 't Westeinde, Soranus; eer ste zij vogel: M. Verdonk, Doel naar Ho ger; tweede zij vogel: Jac. Doene, Victo ria; derde zijvogel: A. Rijk, ADLM; vier de zij vogel: P. Repkes, Victoria; grootste aantal (7): mevrouw Verdonk, Concor dia. KW ADENDAMME Verenigde sociëteiten, blokschieting, staande wip pen, 45 schutters: de blok werd niet afge schoten. Deze schieting wordt zondag 8 september overgedaan. KWADENDAMME Verenigde Sociëteiten, koningsschieting, 33 leden: beker: W. Huige. Hierna werd een mos selmaaltijd gebruikt. Van een onzer verslaggevers KOEWACHT - De markt kooplui uit het Waasland heb ben dinsdagavond de vriend schappelijke voetbalinterland tegen him collega's uit Zeeuwsch-Vlaanderen met 2-0 gewonnen. De ontmoeting, die door een misverstand aan Belgische zijde een uur later begon, vloeide voort uit de Mei-ker mis Markt. Een jaarlijks te rugkerend grensoverschrij dend gebeuren, ondersteund door Axel promotion. Al kort na de aftrap door wethouder van sportzaken P. TERNEUZEN - Directeur W. Jansen van de Terneuzense vestiging van de Algemene Bank Nederland maakt met ingang van 1 oktober gebruik van de VUT-regeling. Hij zal worden opgevolgd door J. Lugt, op dit moment nog mede-directeur van het ABN-kantoor in Terneuzen. Tijdens een receptie in hotel Rotterdam wordt vrijdag 20 september tussen 15.00 en 17.00 uur afscheid genomen van di recteur Jansen. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Terneu zense Rode Kruis-colonne heeft een nijpend tekort aan leden, waardoor het steeds moeilijker wordt om de vele evenementen te blijven bege leiden. Daarom wordt in oktober als ledenwerf-actie een EHBO-cursus gestart. Het cursusgeld bedraagt 100 gul den, maar cursisten die beslui ten lid te worden van de Rode Kruis-colonne (voor tenminste twee jaar) krijgen hun centen terug. „Onze colonne telt momen teel 16 leden en we hebben minstens 20 nieuwe mensen nodig, willen we in staat zijn om al die evenementen - waarvoor we gevraagd wor den - te blijven begeleiden", aldus mevrouw A. Timmer mans van het Terneuzense Rode Kruis. „Voetbalwedstrij den bijvoorbeeld hebben we al af moeten stoten, maar ook het begeleiden van grotere activi teiten, zoals de Tour du Flic, de avondvierdaagse en de Ha venfeesten, komt steeds meer in het gedrang". Het zo nodig verlenen van eerste hulp bij allerhande eve nementen behoort tot het ta kenpakket van een Rode Kruis-colonne, maar is uiter aard wel afhankelijk van de beschikbare menskracht. Vandaar de EHBO-cursus voor aspirant-leden, die zal worden gehouden in de mu ziekschool aan de Leeuwen laan in Terneuzen en wel tot en met mei 1986, elke donder dagavond om de veertien da gen. Belangstellenden kunnen daarna nog een zogeheten Gor (Gewondenzorg onder ramp- omstandigheden)-opleiding volgen. Wie zich aan wil melden voor de EHBO-cursus of lid wil worden van de Terneuzen se Rode Kruis-colonne, kan contact opnemen met me vrouw A. Timmermans, tel. 01150-19441. Apers bleek dat de Belgen o) het veld meer in hun mar hadden dan de Zeeuws-Vla mingen. Het overwicht weri echter pas laat in de eerst helft uitgedrukt in een doel punt. Een goed keepende Pau de Graeve, aangemoedigi door talrijke supporters, ver hinderde dat die voorsproni verder werd uitgebouwd. Tocl kon ook hij niet voorkomei dat de Belgen in de tweed< helft het karwei definitief af maakten. In de laatste fase van di strijd probeerden de Zeeuws Vlamingen het tij nog te ke ren. Dit werd tegengehoudei door de scheidsrechter die eer zuivere treffer van Rudy var Acker afkeurde. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - In het inkorf centrum Hulst vlogen vanui Orleans 227 jonge duivel (1450.53 mpm). 1 en 10. J. Leet ens, Absdale, 2. J. van Goe them, Clinge, 3. en 5. G. van di Heijden, 4. H. van Poorten Nieuw-Namen, 6. Ed van di Walle, Hulst, 7. S. van Duyse Clinge, 8 en 9. J. Dhanis, Hulst De Reisduif te Clinge in sa menspel met De Postduif t< Lamswaarde met 65 jongi duiven (1385,23 mpm): 1 en 5. E Boshuizen, 2. H. Blanckaert, Em. Verstraeten, 4. Ed Mat theijssen. Hoop te Biervliet met 114 jon ge duiven (1360.40 mpm): 1,5,' en 9. J. Lecluijze, 2. A. Neve, 3 Van de Linde-de Regt, 4. M Brevet, 6. Jac. Versluijs, 8. B de Dobbelaere, 10. P. Dinge- manse. Strijd in Vrede te Groede me 119 jonge duiven: 1. A. Ekke- bus, 2. A. Beun, 3. mevrouv Buijze, 4. J. Faas, 5. Ch. Ras, 6 L. v.d. Wege, 7. J. Manhave, 8 J. Dierkx, 9. G. Schautteet, 10 A. Schaap. Nog Sneller te Breskens me 287 jonge duiven (1392,1: mpm): 1. P. Gernaert, 2 en 9. A Vinjé, 3. A. Vermeulen Zoon, 4 A. Merrelaar, 5. B. Neve, 6. W Daansen, 7. A. Manhave, 8. Th Smallegange, 10. J. vanm Oos- tenbrugge. De Snelvliegers te Oostburj met 153 jonge duiven, (1323,31 mpm): 1 en 8. J. de Krijger er Zoon, 2 en 4. J. Simpelaar, 3. T de Jonge, 5 en 10. J. de Smet, 6 M. Buysse, 7. G. Tas, 9. R. var Hee. Eerste de Beste te Schoondijkt met 103 jonge duiven (1330,0" mpm): 1. A. Siben, 2. W. v.d Velde. 3. S. Huigh, 4. M. var Houte, 5,6 en 9. C. Boogaard, 7 P. de Hullu, 8. J. Dhont, 10. me vrouw Beijer. De Bonte Duif te Aardenburj in samenspel met De Grens vliegers te Eede met 133 jong< duiven (1299,1 mpm): 1. J. d< Mey en Zoon, 2,3 en 10. O. var Queckelberghe, 4 en 6. M. dt Smet, 5 en 9. J. Gernaert, 7. E Buzeijn, 8. M. Verwulst. De Reisduif te Philippine mei 173 jonge duiven (1390,64 mpm): 1. H. v.d. Hemel, 2. D Siben, 3 en 6. E. en H. van Voo- ren, 4. E. en L. Breepoel, 5. A v.d. Bossche, 7. J. Kornelis, 8 F. Roegiest, 9. A. Buijze, 10. F de Mul. Eendracht Maakt macht te Terneuzen, vanuit Chimay met 1297 duiven (1309,74 mpm): 1. Gebr. Scheele, 2 en 5. P. Ze- gers, 3 en 8. G. Neels en Zoon 4. D. Deurwaarder, 6,9 en 10 De Bruijne, 7. P. Leunis. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - „De gemeente heeft acht jaar geleden ver keerde kleedlokalen geplaatst op het sportveldencomplex te Oostburg". Dit zei gisteren wethouder A. de Feijter tij dens de bijeenkomst van de raadscommissie voor openba re werken. De kleedlokalen verkeren nu in een zeer slechte staat. Het college van B en W wil een nieuw onderkomen laten plaatsen. Dat voorstel was gis teren aan de orde. Vorige week verklaarden raadsleden, tijdens de vergadering van de raadscommissie voor finan ciën, dat baldadigheid door jonge voetballers ten dele de oorzaak is van de slechte staat van het gebouw. In de krant van gisteren reageerde de jeugdcommissie van de Oostburgse voetbal vereniging op de beschuldi gingen, geüit door de raadsle den. Ze deelden mee dat de vloer rot is omdat de deuren niet goed sluiten, het afvoer- putje op een verkeerde plaats zit, dat de gemeente gaten heeft laten boren waardoor nog meer schade ontstond en dat een groot aantal klap ramen niet open of dicht gaa waardoor er een slechte venti latie is. Wethouder De Feijter be aamde gisteren dat de ge meente er verkeerd aan heef gedaan om een gebouw me een houten vloer te plaatsen „Niemand heeft daar toen oj gelet", zei hij. Hij bleef er we bij dat een deel van de schad veroorzaakt is door baldadig heid. Andere raadsledei weerlegden dat niet. De Feijter deelde verde mee dat het college het voor nemen heeft om de voetbal vereniging in de toekomst eer bepaald bedrag voor onder houd van het nieuwe gebouv te geven. „Ze krijgen dan eei eigen verantwoordelijkheid er hopelijk zorgen ze dan ook be ter voor het gebouw", zei hij. Het raadslid A. Legranc (WD) deelde mee dat de nieu we kleedlokalen zo Spartaans mogelijk moeten worden, zo dat zo min mogelijk schadi door baldadigheid kan ont staan.

de Stem | 1985 | | pagina 17