Beurs Hulst in opbouw C. Nachtegael onderscheiden EKAST VND TRAJECT SINT-NIKLAAS-TERNEUZEN Van Mosselvelde clubkampioen van TV Koewacht Van Agt zit sleper in het vaarwater rereld aan. DE STEM pleet lustriële pnKinERDAG 5 SEPTEMBER 1985 VAN ZEELAND LOPS TECHNOLOGIE naar uithoek, drukke baan ■n rustig it, eveneens, nzaam. Dat 't Maar wat doe )eseft, dat "die- lfde situatie nzaam gevoel. I, komt u wel- volleybal, een men gezellig len koken choolkantine? eenzaamheid een pakt een iendin. art en als u nummer van de achterzijde le nummer 7 wijst naar de rmatie over de s. Internationaal ballonspektakel in St. Niklaas Attractief programma kermis in Nw.-Namen VANAVOND OPENING IN DEN DULLAERT Amnesty houdt schrijf- bij eenkomsten 'MET BL USBOOT HAALT HIJ MIJ BROOD UIT DE MOND Plaatselijk nieuws Hulst Clinge Axel Koewacht T22 PAGINA ZEELAND 2 mer CIM-Magazine i IM-Magazme en heb rting van f 22,50. I inder postzegel j I SCHRIFTEN negen. .Iiting Ideéle Reclame SIRE Nog geen fietspad op oude spoorlijn Van onze correspondent SINT-NIKLAAS - Komend weekeind is de Grote Markt te Sint-Niklaas weer het decor voor een groot ballonspekta kel. Zowel zaterdag als zondag zullen er dertig heteluchtbal lons en drie ballons gevuld met gas het luchtruim kiezen. Startmeester is Jean Sax, de organisator van dit jaarlijks evenement. Het ballonfestijn vindt steeds plaats in de eerste week van september. Dit jaar is er op zaterdag zelfs een lan dingswedstrijd voor de dertig deelnemende heteluchtbal lons. Hierbij wordt van te vo ren op de kaart een landings- punt aangewezen en de bal- lonvaarders moeten dan pro beren hun gevaarte zo dicht mogelijk bij die plek aan de grond te zetten. Aan deze wedstrijd doen ballonvaarders mee uit België, Nederland, Frankrijk, Enge land en Duitsland. Onder de Nederlandse ballons bevinden zich ook die van Walhout-de Visser uit Heikant en Van Dijks Vishandel uit Hulst. Zaterdag stijgen de ballons op om 18.00 uur en zondag om 19.00 uur. Van een onzer verslaggevers I HULST - Er is geen kans dat op korte termijn een fiets- en wandelpad kan worden aange legd op het Hulster gedeelte van het oude I spoorwegtraject Sint-Niklaas-Terneuzen. Dat is niet omdat de Nederlandse Spoorwegen on willig tegenover een dergelijk plan zou staan, maar wel omdat de minister van Verkeer en Waterstaat eerst toestemming moet geven voor de opheffing van de spoorlijn. „En dergelijke zaken", aldus een woordvoerder van de NS jn Utrecht, „zijn veelal zeer langlopende procedures". Hoe lang? Daar heeft men ook bij de NS geen idee van. „Maar een paar jaar zou zeker geen uitzondering zijn". Vast staat dat, als de minister met de op heffing akkoord gaat, de ge meente Hulst de eerste is die ivoor aankoop van het tracé in aanmerking komt. Van onze correspondent NIEUW-NAMEN - Het feestcomité in Nieuw- Namen heeft ter gelegen heid van de jaarlijkse kermis een attractief programma op touw ge zet voor jong en oud. Zaterdag wordt om 15.00 uur het starsein ge geven voor een auto- oriëntatierit, waarvoor deelnemers al vanaf 12.30 uur in het café Praet- Verras kunnen inschrij ven. Om 19.00 uur begint in café Du Commerce een kaarting en een kwar tiertje later wordt de kermis muzikaal geopend met medewerking van de plaatselijke fanfare De Scheldezonen en de har monie St. Cecilia uit Kieldrecht. Zondag is er om 10.30 een eucharistieviering in de parochiekerk, met me dewerking van het zang koor St. Cecilia onder lei ding van G. Pollet, orga nist P. Pluym en de fafa- re De Scheldezonen onder leiding van P. van Hecke. 's middags begint om 14.30 uur een muzikale rondgang waar behalve de Scheldezonen ook Nooit Gedacht uit Graauw, St. Jan uit Sint- Jansteen en de muziek vereniging Heikant aan meedoen. Na de rond gang verzorgen de ver schillende muziekgezel schappen een concert in het gemeenschapscen trum De Kauter. Maandag 9 september zijn er om 14.00 uur acti viteiten voor de jeugd. Om half drie beginnen er kaartingen in de café's Thilleman en Du Com merce. In het laatste eta blissement klinkt vanaf 20.00 uur discomuziek voor jong en oud. Dins- bag tenslotte komen de schutters op de liggende wip aan hun trekken in café Picavet. Aanvang 1430 uur. Een half uuttje later klimmen de junio ren op de fiets voor een wielerwedstrijd. Om 18.00 uur is er weer disco in Du Commerce en om 20.00 uur een kaarting in café Thilleman. VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Storen yerneuzen, Hulst en Goes, bessen en telefoonnum mers op pagina 2 Openingstijden: 12.30/13.30-17.00 uur. areeuzen: Rein van der e|m (editie-chef), Jan Jan- (Plv. chef), Emile Calon, Meertens, Cor de Boer l° Ton Koomen (sport). J s': Frank Deij, Eugène erstraeten. Middelburg: enk Postma. Goes: Aad van aer Wouden. f^ertentle-expl. ^ecteur Zeeland: C. Me- rrivé 011 ftn-9S839 Zoals gemeld hebben burge meester en wethouders van Hulst begin dit jaar bij de NS geïnformeerd naar de moge lijkheid van een eventuele overname van de al jaren niet meer gebruikte lijn. Dit naar aanleiding van plannen die de Belgische buurgemeenten hebben met de spoorwegberm. Bij Koninklijk Besluit is daar bepaald dat het tracé vanaf de grens tot Sint-Niklaas wordt opgebroken. Uitstekend Daarmee is men inmiddels al begonnen. De berm wordt dan voor een schappelijk prijsje aan de gemeenten overgedaan, die er een toeris tisch wandel- en fietspad wil len aanleggen. In Hulst staat men in principe niet afwijzend tegenover het idee om dat pad dan meteen maar door te trek ken over de grens. „Zo'n spoorwegberm zou op zich uitermate geschikt zijn om er met weinig middelen een fietspad op aan te leggen", meent de NS-woordvoerder. „De ondergrond is natuurlijk uitstekend. Een laagje asfalt erop en het karwei is klaar". V oorwaarden Bij de NS blijft men, in af wachting van het ministerieel besluit, niet stilzitten. Intern gaat men al aan de slag met de voorbereiding van een even tuele opheffing en beraadt men zich al over de prijs en verkoopvoorwaarden. Binnenkort worden alvast ook de gemeenten Axel en Terneuzen gepolst over het stuk spoorlijn dat op hun grondgebied ligt. „Hulst heeft uit eigen beweging bij ons ge ïnformeerd, maar misschien hebben die twee andere ge meenten ook wel belangstel ling voor de spoorwegberm". m. j. i** Jong en oud waren gisteren in actie bij de opbouw van de beurs voor Handel en Gezin. - FOTO DE STEM COR J. DE BOER Van onze correspondente HULST - In het gemeen schapscentrum Den Dul- laert in Hulst werd gisteren koortsachtig gewerkt. Tien tallen standhouders sjouw den de hele dag met spul letjes heen en weer om van avond zo goed mogelijk voor de dag te komen. Om 19.00 uur wordt name lijk de tweede beurs voor Handel en Gezin geopend in de Zuidhal. Dat gebeurt door burgemeester mr. F. Jacobs. Een kwartier eerder heeft dan al, als het weer meezit, een heteluchtballon het luchtruim gekozen. Op de beurs presenteren zich vier dagen lang een kleine veertig standhouders aan het belangstellende pu bliek. Tussendoor zijn er al lerlei shows, demonstraties en optredens. Daarvoor is een speciaal podium opge richt. De beurs is vanavond ge opend tot 22.00 uur. Vrijdag en zaterdag kan men er te recht van 14.00 tot 22.00 uur en zondag nog van 14.00 tot 18.00 uur. Iedere dag zijn er prijzen te verdienen op de nummers van de toegangs bewijzen. De entree kost twee gulden. Behalve de beurs wordt in Den Dullaert vrijdag, zater dag en zondag ook nog een expositie over exotische kunst op touw gezet. Voor werpen uit Afrika, Bali, China en India worden te koop aangeboden. ST.-JANSTEEN - Twintig leden van de Camere van Khetorica St.-Jan ten Steene bezochten in café Den Ouden Arend de jaar vergadering. Uit de gebruikelijke jaarverslagen bleek onder meer dat de financiële positie nagenoeg gelijk was aan die van het vorige toneelseizoen. De aftredende bestuursleden George Martens en Linda Buijs werden met algemene stemmen herko- Na meer dan 40 jaar actief te zijn geweest als decorbou wer, had Camiel Nachtegael besloten er mee op te houden. Hoofdman Dobbelaer noemde hem in zijn huldigingstoe- spraak niet alleen als decor bouwer, maar ook als 'doek trekker', sjouwer en manusje van alles, waarop meer dan 40 jaar steeds een beroep kon worden gedaan. Namens het Nederlands Centrum voor Amateurtoneel kreeg hij de zilveren Rede- rijksspeld opgespeld. Me vrouw Nachtegael kreeg bloe men. In zijn dankwoord zei Nachtegael dat hij nog steeds bereid is om in te springen als de Camere in nood mocht ko men te zitten. Voor het nieuwe toneelsei zoen is gekozen voor het dra ma 'Op hoop van zegen' van Herman Heyermans. Omdat dit stuk een enorme kluif is voor regisseur en spelers, wordt vanaf deze week twee tot drie keer per week gerepe teerd. De uitvoeringen zijn ge pland in de maand december. Een spel van de zee in vier be drijven, behorend tot een van de meest bekende vertaalde Nederlandse toneelwerken. Alle acteurs en actrices ko men op de planken. Voor dë belichting en het geluid is de Camere op zoek naar een ge schikte kracht, die deze klus op zich wil nemen. De huidige belichtingsman is vanwege studies verhinderd. Van een onzer verslaggevers KOEWACHT - De zestienjari ge Ad van Mosselvelde is club kampioen van de tennisvere niging De Eikenhof in Koe- Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De afdeling Terneuzen/Oost-Zeeuwsch-Vl aanderen van Amnesty Inter national houdt deze maand weer een aantal schrijfbijeen- komsten in Terneuzen, Sas van Gent, Zaamslag, Hulst en Axel. Ditmaal zullen brieven ge schreven worden waarin bij de betrokken autoriteiten de vrijlating wordt bepleit van gewetensgevangenen in Tsje- choslowakije, Syrië en Thai land. De bijeenkomsten vinden plaats op maandag 9 septem ber in Terneuzen (Goede Her derkerk, 20.15 uur) en Sas van Gent (De Parochie, 20.00 uur); dinsdag 17 september in Zaamslag (Klupuus, 9.00 uur) en Hulst (Grote Bagijnen- straat 25, 20.00 uur) en tenslot te woensdag 18 september vanaf 20.00 uur in de Ned. Herv. Kerk te Axel. Van een onzer verslaggevers DINTELSAS - De Dinteloord- se sleper en berger Geert Theunisse wil op audiëntie bij commissaris der koningin mr. Dries van Agt. Het steekt Theunisse dat Van Agt een brief op poten heeft geschreven aan Den Haag om wat te doen aan de veiligheid op de Rijn-Schelde- verbinding en rond het Volke rak. Een blusboot voor de rampenbestrijding te water wordt in dit gedeelte van de provincie node gemist, zo vond Van Agt vorige maand tijdens een bezoek aan B en W van Fijnaart. En daarmee stootte hij sle per Theunisse, bekend van de Mi Amigo-affaire, voor het hoofd. En niet alleen dat: Theunisse vreest zelfs dat de commissaris hem het brood uit de mond haalt, als er vanwege overheidswege een blusboot wordt gestationneerd bij de Volkeraksluizen. Theunisse is thans bezig met de bouw van de Furie 3, een hulpverleningsvaartuig dat hem anderhalf miljoen gulden heeft gekost. Eind deze maand is het schip bedrijfs klaar. Vanuit zijn ligplaats in Dintelsas kan Theunisse dan uitrukken bij calamiteiten op de omliggende wateren. De eerste hulp te water heeft op zijn gasdichte schip de be schikking over averij pompen, schuim- nevel en waterblus- pompen, persluchtapparatuur en een hoeveelheid technische snufjes om koud van te wor den. IJs is voor de Furie niet meer dan een oxer voor een geoefend springpaard. De voorsteven is namelijk opge trokken uit 100 mm dik staal en de 1700 pk van de Furie 3 doen de rest. „Het typische is dat ik via een procedure bij de Raad van State een bijdrage van 250.000 De nieuwe Furie 3. gulden volgens de rijksgroep- regeling zelfstandigen heb ge kregen om een nieuwe boot te bouwen. Daarnaast heb ik bij de bank 680.000 gulden ge leend. En nu ik op het punt sta mijn verouderde schuit van de hand te doen en te beginnen met de Furie 3, hoor ik dit van de commissaris. Ik zou willen dat hij vorige week toen hij hier op het water rondkeek even langs was gekomen. Dan had hij met eigen ogen kunnen zien wat ik voor materiaal bij de hand heb", aldus Theunisse. In de brief aan Van Agt wijst hij erop dat hij als parti culier al 12 jaar ongevallen en rampen op het water bestrijdt. Zijn actieradius ligt op het Haringvliet, Hollandsch Diep, Schelde-Rijnkanaal, Greve- lingenmeer en het Volkerak. Honderden „Dat er in al die jaren geen ongevallen (en dat waren er honderden, red.) tot een groot schalige ramp zijn uitge groeid, is niet te danken aan het gezeur, dat al evenzo vele jaren duurt, over de noodzaak van het her en der stationeren van een blusboot, maar aan bedrijven als het mijne", schrijft Theunisse aan de commissaris. Volgens Theunisse is brand bestrijding een volslagen on dergeschikt onderdeel van to tale hulpverlening aan de scheepvaart. „Het is geheel van de gekke om hiervoor mil joenen aan belastinggeld weg te smijten", meent Theunisse, die vindt dat de overheid er verstandiger aan doet om met particuliere ondernemers in zee te gaan, die gespecialiseerd zijn in hulpverlening te water. Bergen Hij licht dat toe. „Kijk, in Dordrecht hebben ze ook een blusboot, De Zuid-Holland, een pracht van een schip. Maar dat kost alleen maar veel geld: voor bemanning, 24- uurs inzetbaarheid en nauwe lijks werk. Wat gaan die gas ten na verloop van tijd doen om toch wat om handen te hel pen: juist bergen, ons werk. En dat zie ik hier ook gebeuren. Dat komen ze aan onze omzet, Sleper Theunisse bij de bel van het schip. - FOTO'S DE STEM DICK DE BOER die wij moeten draaien om te blijven bestaan". Volgens hem werkt een con tract met een particuliere hulpverlener efficiënter. „Daarin moet geregeld wor den wat opstappunten voor de brandweer zijn en dat ik bij geval van een ramp beschik baar ben, ook al zou ik elders een schip kunnen bergen", al dus Theunisse *r wacht geworden. In de slot- strijd van het kampioenschap wist hij Boudewijn Bonte ach ter zich te laten. De clubkampioenschappen werden de afgelopen twee we ken afgewerkt. De verdere uitslagen: dames enkel: 1 Ja- nine van de Poel, 2 Veronique de Moor; heren dubbel: 1 Jo van Waesberghe en Fonny van Damme, 2 Boudewijn Bonte en Dierick de Pau; mi xed: 1 Annelies Agterhuis en Karei Coene, 2 Eugenie Smet en Jan Stam; dames dubbel: Astrid Coene en Frida van Waesberghe, 2 Truus Duchei- ne en Annelies Agterhuis; meisjes enkel: 1 Carla Gijsel, 2 Machteld Kips; mixed jeugd: 1 Carla Gijsel en Werner de Schepper, 2 Claudine Buys en Peter Buys; jongens enkel: 1 Olaf Adam, 2 Joris de Caluwé; jongens dubbel: Philipe van Waesberghe en Joris de Calu wé, 2 Werner de Schepper en Olaf Adam; meisjes dubbel: Carla Gysel en Machteld Kips, 2 Cindy Boeckling en Babs de Schepper. Deze zomer is ook voor de eerste keer een zogenaamde laddercompetie gespeeld. Winnaar bijde heren werd Fonny van Damme, bij de da mes Marleen van Mosselvelde. Kaarting - Aan de prijskaar- ting bij Ron de Vilder deden 46 kaarters mee. De uitslag: 1. mevrouw Fruytier, 2. J. Leer- aert, 3. P. Jonkers, 4. R. van de Branden, 5. F. Zegers. Geweerschieten - Afgelopen twee weken zijn weer wed strijden gehouden op het schietcentrum te Clinge op het onderdeel klein kaliber ge weerschieten 50 meter liggend. Er deden Belgische en Neder landse schutters mee. Uitslag: H-klasse: 1. R. Bultinck, 2. P. Luyten, 3. P. Groesser, A-klas- se: L. Bultinck, 2. J. Nijsse, 3. W. Goetheer, B-klasse: 1. J. Eaasse, 2. V. Bosman, 3. L. Maljaars, C-klasse: 1. A. Vine- rius, 2. H. Rijnberg-Traas, 3. P. Eversdijk, D-klasse: 1. A. de Bruin, 2. M. Nuis, 3. J. Mouws, korpsen: 1. s.v. Schutterij, 2. c.o.m. Rotterdam, 3. s.v. Nim rod. Kinderspeeldag - Buurtvere niging De Boemerang heeft voor zaterdag 7 september een kinderspeeldag georganiseerd op het Gen. Meyerplein. Be gonnen wordt om 10.00 uur. 's Middags vindt een picknick plaats waarbij de deelne- mertjes zelf voor brood moe ten zorgen, 's Middags is er een gezellige bijeenkomst voor het gehele gezin. Eindstand - De individuele eindstand van de door de brid geclub Axel gehouden zomer competitie bridge, is als volgt: 1. de heer Pel 467,61 procent, 2. Arnoldi 460,92,3. Olyslager 457,84,4. Van Bambost 448,94, 5. IJsebaert 448,26, 6. mevrouw Keeman 448,02, 7. Bode 446, 8. mevrouw Scheele 443,8, 9. De Koek 442,4, 10. echt paar Haagsma 441,76 procent. Soos - De soos voor alleen staanden in Axel en omgeving houdt zaterdag 7 september een gezellige dansavond in De Vlasschaard. Aanvang 20.00 uur. Er wordt bingo gespeeld en een loterij gehouden. De muziek wordt verzorgfVdoor het dansorkest The Will ims.

de Stem | 1985 | | pagina 15