I GSC-dames tonen klasse ]L UISKILSE AM A TEURRENNER UIT DE ANONIMITEIT Gino de Jonghe vice-kampioen T oernooiwinst voor MZ-team in eigen huis Siereveld enige Zeeuwse winnaar Zevende plaats W estdorp Willemsen zestiende in Zolder ardigheids- lussen tikum Breda WOENSDAG 4 SEPTEMBER 1985 VRIENDSCHAPPELIJKE HANDBAL WEDSTRIJDEN STRIJD OM BLB- TITELS IKERS Fietscrossers in Tilburg in goede vorm JEUGDLICENTIEHOUDERS IN WESTDORPE Guido Tollioek clubkampioen Lichtpuntje voor Patrick van Passel Zeeuws-Vlaamse fietscrossers sterk in Axel Spaans - Portugees ks - Arabisch - Indone- b-14 14 70 onze handbalmedevoerker T14 m iRNELZEN - Het afgelopen ■keinde hebben weer veel idbalteams Intensief geoe- De dames van GSC spe- nog niet constant, maar inden wei hun klasse tegen scha. De dames van Honte- se wonnen van Dender ende. De HVSV-dames kre- D twee keer klop tegen res- ctievelijk EMM en Initia isselt, maar konden toch te- fczien op leerzame duels, [mes: GSC-ANIMO 10-17 - 5C speelde net als vorige tek onsamenhangend in dit el Er werd veel balverlies leden en daarvan profiteer- Animo optimaal. Eerste di- jionist Animo behaalde dan i een volkomen regelmatige je tegen een slecht gecon- atreerd spelend GSC, dat Ln enkel lichtpuntje kende pit duel. 1C-SASCHA 20-10 - Een on- herkenbaar GSC, dat in het tweede duel van de driekamp het Belgische Sascha aftroef de. Met goed en flitsend aan- valsspel werd de verdediging van Sascha weggespeeld. Ver dedigend zat het goed in el kaar, zodat de Belgische da mes weinig kansen kregen. „Deze lijn moeten we vasthou den. Dan zijn we op de goede weg", aldus trainer John Jan sen. HVSV-EMM 7-14 - EMM, met Diana Niemandsverdriet in zijn geleden, was beter, maar kon de socre pas in het tweede deel van de tweede helft op voeren. Tot aan de rust hield HVSV het redelijk bij. Rust stand 4-5. Halverwege de tweede helft liep EMM uit naar een ruime zege en was de weerstand van HVSV gebro ken. HVSV-INITIA HASSELT 8-16 - Vlot liepen de Belgische da mes, die ook van EMM hadden gewonnen met 11-14, uit naar een 1-4-voorsprong. HVSV herstelde zich redelijk en kon in het spoor blijven tot aan de rust: 4-8. Direct na de veldwis- seling ging Hasselt voluit en liep het uit naar 6-14. In het laatste deel van het duel nam Hasselt gas terug en bleef de stand op 8-16 steken. Toch was men in het HVSV-kamp rede lijk tevreden, omdat het leer zame duels waren. HONTENISSE-DENDER- MONDE 18-7 - Het eerste oefenduel van de Hontenisse- dames is goed verlopen. De ge hele wedstrijd werd Dender- monde uitstekend onder con trole gehouden. Zowel verde digend als aanvallend klikte het bij Hontenisse, dat dan ook een regelmatige en ruime zege behaalde. Bij rust leidde Hon tenisse al met 8-3 en deze voorsprong werd met goed lo pende aanvallen na de veld- wisseling uitgebouwd. HONTENISSE-HVH 8-14 - HVH speelde in de eerste helft slecht en het was dan ook te recht dat Hontenisse, een mix van dames-junioren en dames, een voorsprong had van 6-3 bij de rust. Na de thee speelde HVH veel beter en kwam Hontenisse er niet echt meer aan te pas. Verdedigend zat het goed bij HVH, dat in keep- ster Jolanda de Bakker een aanwinst heeft. Aanvallend liep het eveneens veel beter, waardoor een terechte zege werd behaald door HVH. Heren: GSC-FORTUNA 25-33 - In dit duel over drie perioden van 25 minuten kwam GSC redelijk goed voor de dag. Aanvallend kan het nog wel beter, maar verdedigend zit er al lijn in. Peter Eeman, over gekomen van EMM, is zonder meer een aanwinst maar ook de jeugdige Barry Wijsters, overgekomen van Orion, doet het niet onverdienstelijk. On danks het verlies tevredenheid in het GSC-kamp, omdat de patronen al zichtbaar begon nen te worden. HVSV-EMM 2 17-24 - HVSV speelde dit eerste oefenduel niet goed. Er werd onsamen hangend gespeeld. Er zat wei nig snelheid in het spel van de Terneuzenaren, die ook geen raaad wisten met de offensie ve dekking, die EMM toepaste. Ken terechte nederlaag voor het team van trainer John Koelofs, die nog volop werk heeft om HVSV in het juiste .poor te krijgen. atrtck van Paasei Door Peter Snelders SLUISKIL - Het contrast is groot. Vorig sei zoen verkeerde Patrick van Passel, de 21-jari- ge amateurwielrenner uit Sluiskil, vrijwel in de anonimiteit. Toen genoot hij hoofdzakelijk bekendheid in een beperkte kring. Hij was een degelijke amateur, niet meer en niet minder en mocht mondjesmaat deelnemen aan wedstrij den op hoger niveau. Nu een totaal ander beeld. Een sterk voorseizoen zorgde er voor dat hij bij de gastrennersvereniging Duprie terecht kwam en uitnodigingen voor interes sante en belangrijke wedstrijden vielen regelmatig in de bus. topper Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - Op het weidecircuit van Semmerzake werd de finale van de strijd om het kampioenschap bij de 250 cc-catego- rie junioren van de Belgische Liefhebbers Bond verreden. Met twee overtuigende reeksoverwinningen pakte Gino de Jonghe de totaalzege en naderde in de eindstand van het kam pioensklassement leider Goethals tot op vijftig punten, waar door hij zich terecht vice-kampioen mocht noemen. In het begin van de kam- pioensstrijd werd De Jonghe tot drie keer toe getroffen door mechanische pech en was in feite hierdoor meteen al uitge schakeld voor de fel begeerde kampioenstrui. Hoewel De Jonghe in de resterende kam- pioensproeven uitstekend presteerde, had zijn voor naamste concurrent Jan Goet hals een onoverbrugbare voorsprong genomen en De Jonghe kon deze niet meer in lopen. Dat hij echter momen teel wel de te kloppen man is in de 250 cc-klas, bewees hij ten overvloede door de eerste reeks van start tot finish te leiden en de tweede manche vanuit derde positie op te ruk- 1-1228 Postbus 44 8l. 076-133825 )STERHOUT B.V. 10-58506 Tel 01696-4227 el van goethem was imeuw succesvol in een Bel- iche amateurkoers. Deze ir won hij in Oudenaard- le, waar hij veertig concur- iten achter zich liet. Onder de Zeeuws-Vlamingen [patrick van passel uit juiskil, die vijfde werd, erik jïreecken uit St.-Jan- n. die als twaalfde finishte len chris goeree uit Graauw, die als twintigste |er de meet kwam. erner wieme was in hldegem een van de Zeeuws- pmingen die zich in de prij- reed. De amateur uit IJ- hdijke voerde het eskadron aar. met een derde plaats. r03 bijvanck uit Sas van Geiit werd vijfde, conno van de sande uit IJzendij- ke zesde, ab verplanke uit IJzendijke achtste, cor vekvaet uit Walsoorden ne- |nde en hans moens uit Irneuzen elfde. Dit alles in ieen veld van 29 deelnemers. patrick van passel reed in een amateurkoers Ninove- "enderwindeke naar een vier de plaats tussen 61 deelne- jrs. DOP BROOYMANS uit Kui- reed zich opnueuw twee Ier in de prijzen het afgelo- in weekeinde. In Lambeek- iosdaal werd hij elfde tussen deelnemers en in Ninove issee^de hij zich als tiende een veld van 31 amateurs. iel hoefnagels uit linge pakt ook regelmatig 7$n prijsje mee. In Nazareth- :e, waar 56 amateurs hun |gnummer kwamen afhalen, [sseerde hij als zestiende de 'eep. :k de taeye uit Eede be- lalde een derde plaats in een lorenkoers in Jabbeke. Een 'de stek was er voor eddy omheecke uit Aarden- irg. In Jabbeke gingen 39 iners van start. ank geensen uit Terer- iuzen kwam als achtste over meet In St.-Gilles-Waas, ar slechts achttien junioren Ji de start kwamen. jan i0bach uit Sluiskil finishte wals twaalfde. [ian mobach greep in Mel- ie-Beveren de tweede plaats, '.ank geensen werd er inde en een heroptredende 'rk de smit uit Sluiskil rtiende. Dit in een veld van deelnemers. rold dhont uit reikte iar een negende plaats in veren-Melsele, waar 27 ju- ren aan de start kwamen. jacky fortrei uit Bres- 'ns eindigde In Lokeren- iknam als elfde en marco JENSEN uit Terneuzen als (p'ende in een veld van 39 lnemers. 'ri vermue van de wie- 'club Theo Middelkamp leg- op een negende plaats be- in een j uniorenklassieker Luik. peter mol werd nde. In het ploegenklasse- _nt werd de derde plaats be- |kt. itoine goense klasseer- r 4ch als tweede in de Cara- lomloop in Hellendoorn. De- juniorenklassieker werd wonnen door Michel Zanoli. ichard van gils van F° Middelkamp kwam als |eede over de meet bij de 13- figen tijdens jeugdwedstrij- njnAbbenbroek. Hoogtepunt was de deelna me aan de Grote Prijs Wil helm Tell in Zwiterland, waarin hij 26e werd. Absoluut hoogtepunt zou voor hem de Tour de l'Avenir worden. Die etappe wedstrijd kan hij in middels vergeten. In laatste instantie - de voorbereiding was in volle gang en de koffers stonden nagenoeg gepakt - ging dat feest niet door. Volgens ploegleider Piet Hoekstra lag de fout bij de KNWU, die niet tijdig inge schreven zou hebben. De KNWU weerlegt dat door te melden dat de organisatie geen plaats had voor een ama- teurploeg, omdat de profploeg Skala zich al had aangemeld. Wat de reden ook mag zijn van deze absentie, is voor Pa trick van Passel niet zo be langrijk. Het feit dat het niet doorgaat wel en dat sloeg in als een bom. Enigszins over de eerste schrik en teleurstelling heen, begint hij nu weer wat op zijn gemak te komen: „Het had een hoogtepunt voor me moeten worden. Een ideale gelegen heid om me in de kijker te rij den. Als je daar een goede klassering neer kunt zetten, of enkele in het oog springende resultaten kunt behalen, is de kans groot dat je in de belang stelling komt van profploegen. Dat is nu allemaal van de baan. Het wachten is nu, voor wat de Tour de l'Avenir be treft, op volgend jaar. En de vraag is of ik dan geselecteerd zal worden". De bittere nasmaak die deze absentie nalaat, kan toch niet het zoet van een succesvol sei zoen verdringen. Dat wil Pa trick van Passel wel beamen: „Het is allemaal zo hard ge gaan", zegt hij. „Wat tot nu toe gebeurd is overtreft mijn stoutste verwachtingen. Ik had plannen gemaakt, maar dit kwam in mijn mooiste dro men niet voor. Hoofddoel voor dit seizoen was voor mij bij een gastrennersvereniging on derdak te krijgen. Daar stelde ik het voorseizoen op in. Vroeg in vorm zijn en enkele aan sprekende resultaten neerzet ten. Dan was de kans niet uit gesloten dat er interesse voor me zou ontstaan. Dat kwam uit". Derde j Gent-Paden en in de Omloop van De Braakman, tweede in de Hel van Mergel land en eerste plaatsen in de strijd om de Wim Hendriks- trofee en de semi-klassieker Afligem-Hekelgem. Een greep uit de prestatielij st van dat zo succesvolle voorseizoen. Vol doende om in aanmerking te komen voor een gastrenners vereniging. „Daarna heb ik bewust wat gas terug geno men. De maand mei is een rus tige periode geweest. Wat minder wedstrijden gereden en wat minder getraind. In ju ni ben ik er weer tegenaan ge gaan, omdat ik toen enkele be langrijke wedstrijden moest rijden". Op het eiland Man werd hij vierde en in de Ostschweizer Rundfahrt, een etappewed strijd, behaalde hij de vijftien de plaats in de eindklassering. Toen werd hij geconfronteerd met bergen en bleek hij klim merscapaciteiten te bezitten. „Dat ging goed", zegt hij. En vervolgt: „Maar de bergen die we toen beklommen waren eigenlijk nog niets bijzonders vergeleken bij hetgeen me in de Grote Prijs Wilhelm Teil te wachten stond. Daar kreeg ik te maken met echte cols. Ach teraf zeg ik, het is me meege vallen. Ik miste duidelijk nog ervaring in het zwaardere werk bergop, bijvoorbeeld op de juiste manier je krachten verdelen en ik was er niet op voorbereid. Pas enkele dagen voordat die ronde van start ging, vernam ik mijn selectie. Tijd om er goed naar toe te le ven had ik niet meer. Daarom ben ik wel tevreden met de 26e plaats. Je moet niet vergeten dat daar ook staatsamateurs uit Oost-Duitsland en Rusland van start gingen. En niet te vergeten de Zwitsers natuur lijk, die in het bergop rijden sterk zijn". Tevreden Tevreden kwam hij terug uit Zwitserland. Vanwege de behaalde klassering - tweede Nederlander - maar zeker ook vanwege de uitnodiging die hij kreeg, aan de hand van zijn prestaties in Zwiterland, voor de Tour de l'Avenir. Al leen de tevredenheid over zijn verrichting in de Grote Prijs Wilhelm Teil bleef, want de Tour de l'Avenir is inmiddels van de baan Over de Tour de l'Avenir wil hij nog het volgende kwijt: „Die ronde is natuurlijk heel iets anders dan de Grote Prijs Wilhelm Teil. Er is een zwaar dere bezetting (Oost-Duitse en Russische amateurs, Colum- bianen, beloftevolle jonge Franse profs en nog tal van andere professionals) en de ronde is ook veel zwaarder. Er moesten zeven bergen van de eerste categorie beklommen worden. Veertien etappes wa ren er, met halverwege een 'rustdag. De bijnaam 'Kleine Tour de France' is wel terecht. Toch was ik er vol vertrouwen naar toe gegaan. De vorm was na de Grote Prijs Wilhelm Teil goed. Zelfs beter dan in het voorseizoen. Het ontbrak me alleen nog aan wat ervaring, maar het is ook allemaal zo snel gegaan. De Tour de l'Ave nir was een ideale ronde ge weest om ervaring op te doen en tevens te ervaren wat mijn mogelijkheden waren. Jam mer dat het niet doorging. Ho pelijk ben ik er volgend jaar bij". Van onze tafeltennismedewerker MIDDELBURG - Het sterk bezette eerste Meizontoernooi dat de Zeeuwse eredivisievereniging Middelburg-Zuid in het afgelo pen weekeinde hield, heeft de gastheer een dubbele zege opgele verd. De opzet van het toernooi, een goede voorbereiding voor de komende zware comeptitie, bleek geslaagd, want deze moeilijke conditietest leverde positieve resultaten op. Vooral de in het eerste he- wedstrijd MZ met 2-3 het renteam van MZ debuterende loodje legde tegen Te Zaanen. Eindwinnaar werd tensltote het Brabantse Backhands, dat de finalewedstrijd met 3-0 won. Patrick van Passel, de talentvolle Sluiskilse amateurren ner moest even zijn teleurstelling wegslikken nadat bekend werd dat hij toch niet naar de Tour de l'Avenir kon. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Van onze sportmedewerker fee - Tijdens de derde pastrijd, meetellend voor het Pj ingskampioenschap fiscrossen, hebben de regio- knwu-renners zich pri- 4 gemanifesteerd. Met acht fs e plaatsen kwamen zij te- fslagen junioren 6 jaar: 1. Ste- fan Dobbelaar, Terneuzen; 2. Tris tan Verhage, Sluis; 4. Dennis Ploegaart, Terneuzen. 10 jaar: 1. Barry de Rijcke, Sas van Gent. 11 jaar: 1. Walter Finze, Terneuzen. 13 jaar: 1. Dominique Schouten, Oostburg. 15 jaar: 1. Sandy de Muynck, Sas van Gent; 3. John de Jongh, Terneuzen. 16 jaar: 2. Alex de Koning, Axel. Experts 9 jaar: 1. Michel Schellekens, Sas van Gent. 12 jaar: 4. Daniël Dobbelaar, Ter neuzen. 17 jaar: 8. Danny de Muynck, Sas van Gent. Meisjes 16 jaar: 1. Monique Schouten, Oost burg. Van onze sportmedewerker WESTDORPE - Richard Sie reveld van de wielervereni ging Theo Middelkamp was de enige Zeeuw die bloemen in ontvangst mocht nemen tij dens districtswedstrijden voor jeugdlicentiehouders in West- dorpe. Hij won de spurt van een kopgroep van twaalf, waarin ook plaatselijke favo riet Johnny van Cadsand en Randy van Gils zaten. Dit in de categorie van de 13-jarigen, die voor een levendige wed strijd zorgden, waarbij de Zeeuwen zich niet onbetuigd lieten. In de overige categorieën ging de winst naar Zuid-Hol landers, waarbij met name de leden van Westland Wil Voor uit zich in de kijker fietsten. In totaal waren elf verenigingen met ruim honderd rennertjes van de partij in deze enige dis trictswedstrijd, die dit jaar in Zeeuwsch-Vlaanderen op het programma stond en waar voor met name Rinus van Cadsand veel werk verzette. Uitslagen: 8 jaar: 1. Murielle van Rijk, WWV; 2. Kitty Karre- man, Swift. 9 jaar: 1. Maurice van Rijk, WWV; 2. Stefan van Dijk, WWV; 3. Jurrien van Velthoven, WWV. 10 jaar: 1. Freddy de Ruiter, Excelsior; 2. Charles Overgaag. WWV; 3. Arno Loreaux, WV Zoe- termeer; 8. Richard van Cadsand, Z-Vi; 9. Richard van Gils, Middel kamp. 11 jaar: 1 Danielle Overgaa, WWV; 2. Onno Meijer, WV Zoeter- meer; 3. Sandor Gouw, Excelsior; 8. Wilmar van de Berghe, Z-Vl; 11. Antoine Verschuur, Z-Vl. 12 jaar: 1. Barry de Ruiter, Excelsior, 2. Ri chard van Niel, Delft'73; 3. Robert Kool, Delft'73. 13 jaar; 1. Richard Siereveld, M; 2. Rob Lentink, Delft'73; 3. Patrick de Reijer, Kam pioen; 7. Johnny van Cadsand, Z- VI; 10. Randy van Gils, M; 13. Jean-Pierre Fortrei, Z-Vl. 14 jaar; 1. Michel de Ruiter, Kampioen; 2. Erik Glotzbach, Avanti; 3. Patrick Kiela, Spartaan; 17. Frank Zoete- wij, M; 18. Ewald Provoost. M. Terneuzenaar Peter Roeland bleek al in glanzende vorm en met zijn spel in de laatste par tij in de finale tegen ex-eredi visiespeler Hans den Boer (Sein M) bracht hij de handen veelvuldig op elkaar. Bij een 4-3-voorsprong bleek de 15-ja- rig Roeland niet uit zijn con centratie te brengen door rou tinier Den Boer, die tot dan toe nog ongeslagen was in het toernooi. In de uit het vuur ge sleepte derde game zetten de MZ-er een kleine achterstand na een overtuigende eind sprint nog om in 21-18-winst, waardoor de eindzege een feit werd. Samen met Jan Henk Bom- hof zorgde Peter Roeland voor zeven keer winst uit negen partijen en hij legde daarmee een duidelijk beter resultaat op tafel dan zijn teamgenoot Koen de Vries, die zijn oude niveau nog niet bleek te kun nen halen. In de eerste ronde klopte MZ met 5-3 Sjaardema en in de halve finale met de zelfde cijfers het als eerste ge plaatste Blauewe Werelt. Het Belgische team, waarin ex- St.-Aloysius-speler Romain Schalley stond opgesteld, bleek zwakker dan verwacht. De zuiderburen moesten zelfs met de laatste plaats genoegen nemen. Bij de dames mondde de eindstrijd uit in een duel tus sen het als eerste geplaatste Limburgse Koningslust en MZ. Helaas moest Ria van Rijswijk in die laatste con frontatie wegens ziekte afha ken, waardoor de glans van de 5-1-zege van MZ wat ver bleekte. MZ had het veel moei lijker gehad in de eerste ronde, waarin het positief spelende St.-Aloysius felle tegenstand leverde. Vivian Blanckaert bleek in ouderwetse vorm en zij rolde achtereenvolgens An- kie Kersten, Jeanine Rouw en Ingrid van Osselaer op. Dank zij de spannende winstpartij en van Jeanine Rouw en An- kie Kersten op Anja van de Vijver, scoorde MZ tenslotte winnend met 5-3. St.-Aloysius klopte in de tweede ronde met 5-3 Hotak en in de strijd om de vijfde en zesde plaats bleek eredivisie team Megacles slechts op het nippertje sterker: 4-5. Vivian Blanckaert was van alle deel nemers de enige die ongesla gen bleef. Van de 16 jeugdteams van twee spelers die zondag aan traden, kwamen Bartok, MZ, Te Zaanen en Backhands als poulewinnaars tevoorschijn. Backhands plaatste zich via 3- 0 op Bartok voor de eindstrijd, terwijl in een gelijkwaardige Van onze tennismedewerker AXEL - Van de totaal 24 jongens die meestreden voor de club kampioenschappen van de jeugd van de tennisvereniging Axel, was het Guido Tolhoek die met ruim verschil won in de finale van Riny Kort met 6-2,6-1. In de strijd om de derde en vierde plaats zegevierde Jacco Sloover via een 6-3, 6-0-overwining op Angelo Cornelissen. Bij de meisjes kwam Peggy Löchter als winnares uit de bus. Zij versloeg in de finale Yvonne Cox met 6-2, 7-5. Nancy Linden- berg werd derde door haar overwinning op Danielle van Don gen: 3-6, 7-6,6-2. TERNEUZEN - Op het circuit van Zolder werd de Belgische ronde om het Europees wegra cekampioenschap in de 500 cc- klas verreden. In een sterk deelnemersveld finishte John ny Willemsen uit Terneuzen als zestiende. De Imog-Suzu- ki -piloot moest echter een flinke financiële tegenvaller incasseren, want in de tweede trainingsronde leverde een ge broken drijfstang een schade post op van duizenden gul dens. Behalve de drijfstang sneu velden namelijk ook de kru kas, de inlaatschijf en de cilin der en dat betekende tevens dat er tot diep in de nacht doorgewerkt moest worden om nog aan de start te kunnen verschijnen. Het was overi gens nog een geluk dat Wil lemsen in de eerste training een uitstekende tiende trai ningstij d liet noteren, want in de volgende trainingen zakte deze tijd naar de 23e plaats in een veld van 36 starters. Door het nachtelijke sleu telwerk bleef de afstelling na tuurlijk een gok, maar in de wedstrijd draaide Willemsen keurig in het kielzog van de andere Nederlandse deelne mers mee. Willemsen, die vo rige week in Brno in Tsjecho- Slowakije nog genoegen moest nemen met de negentiende plaats, hoopt volgend week einde in eigen land toch een goede score te kunnen maken. Op 8 september wordt in As sen namelijk de Nederandse ronde om het Europeese kam pioenschap betwist. Uitslag: 1. Mario Bogania, Italië; 2. Paul Iddon, Engeland; 3. Steven Buckaster, Engeland; 9. Maarten Duyzers, 13. Peter Lemstra, 15. Pe ter Smeters, allen Nederland; 16. Johnny Willemsen, Terneuzen. TERNEUZEN - Op het heu velachtige en spectaculaire circuit van Angreau werd de finalewedstrijd om het Belgi sche kampioenschap motor cross in de 250 cc- en 500 cc- klas internationalen betwist. De Schoondij kse motorcros" scr Jacky Westdorp behaalde m de eerste reeks een zesde plaats bij de kwartliters en in di' tweede manche kwam hij pa een slechte start terug naar de zevende plaats. In de eind- stand om het Belgische kam pioenschap in de 250 cc-klas behield Westdorp de zevende plaats. De titel ging naar Mare Yelkeneers. ken naar de leidersplaats, die hij vanaf de derde ronde niet meer uit handen gaf. Behalve De Jonghe stak ook Frank van Kruyssen in die zelfde klas in puike vorm. Van Kruyssen werd zesde in de eerste reeks en met een derde plaats in de tweede manche eindigde hij in de totaalstand op de derde plaats. In de 125 cc-klas debutanten Klom Jan Jansen uit Hoek de ze keer op het hoogste schavot. De beloftevolle telg uit de mo torcrossfamilie schreef de eer ste reeks met overmacht op zijn naam, maar moest in de tweede manche genoegen ne men met de derde plaats. Zijn totaalzege kwam hierdoor niet in gevaar. Daarmee was voor de Zeeuws-Vlamingen de koek nog niet op, want in de beide categorieën internationalen draaide zowel Johan Scheeie als Eduard van de Klooster weer voorin mee. Scheeie be haalde zijn zoveelste zege in de kwartliterklas door een eerste en een tweede plaats in de reeksen te boeken. Bij de halve liters komt Eduard van de Klooster na zijn enkelbles sure weer in zijn vertrouwde vorm en in Semmerzake werd hij met een derde en een zesde plaats in de reeksen, vierde in de eindstand. Uitslagen Debutanten 125 cc: 1. Jan Jan sen, Hoek; 4. Steven Mangnus, Vo gelwaarde; 17. Patrick Sponselee, Kloosterzande; 18. Jacco Bol, Yer- seke. Junioren 250 cc: 1. Gino de Jonghe, Sluiskil; 2. Wil van Hoof, Bladel; 3. Frank van Kruyssen, Kloosterzande; 5. Eric Blaeke, Sluis; 9. Chris Marcusse, 's-Heer Arendskerke; 11. Ronald Doens, Biervliet. J00 cc: 1. Guy Dhaene, België; 6. Alex Warrens, Ossenisse. Nationalcn 250 cc: 1. Rik Claus, België. 500 cc: 1 Peter Dhauwe, België; 2. Peter Nefs, Ossendrecht; 4. John Feynaut, Oostburg. Inter nationalen 250 cc: 1. Johan Scheeie, Zaamslag; 3. Ad Valentijn, Ruc- phen; 6. Kees Sep, Bergen op Zoom; 8. Tonnie Colijn, Axel; 12. Marius Valentijn, Rucphen; 14. Martien Jansen, S1 tiskil; 20. Ko Walhout, Sluiskil; 21. Marco Hop mans, Bergen op Zoom. 500 cc: 1 René van der Mode, Oosterhout; 4. Eduard van de Klooster, Hulst; 9. Bram van de Velde, Breskens. Van onze sportmedewerker SLUISKIL - Na de te leurstelling over zijn af wezigheid in de Tour de l'Avenir, lijkt er toch nog een lichtpuntje te zijn voor Patrick van Passel. Wel blijft voorzichtig heid geboden om niet nog eens een enorme teleur stelling tegen het lijf te lopen. Er is eeri kansje dat hij ;n oktober in Australië aan kan treden voor wedstrijden. „Het is nog lang niet zeker, maar ze zijn er mee bezig. Ik re ken echter op niets, dan kan het niet tegenvallen ook", zegt hij. Dat zou een pleister op de wonde zijn voor het missen van de Tour de l'Avenir. Van onze sportredactie AXEL - Onder goede weers omstandigheden werd zater dag op het fietscrossterrein van EZFVA in Axel het fiets- crosskampioenschap van Vlaanderen van de BLFCB verreden. Deze wedstrijd telde mee voor de strijd om het kampioenschasp van België, waarvoor over twee weken de finale wordt verreden in Ba- vegem. De Zeeuws-Vlaamse fiets crossers zorgden voor uitste kende resultaten op de Axelse baan. UITSLAGEN: Jongens 7 jaar: 1. Michel Dev. Oostburg. 10 jaar: 1, Jimmy Vermoire, Hoek. 12 jaar: 1. Arjan de Moy. Westdorpe; 6. Davy van Hul le. Oost burg. 13 jaar: 4. Pe ter Vermoire. Hoek. 16 jaar en ouder: 1 Eric Fijnaut, Oostburg. Meisjes B: I Judith de Mey, West dorpe. Meisjes C: 1. Claudia Dey, Oostburg. Dagvergunninghouders 5 jaar: 3. Mario de Ritter, Oost burg. Zaterdag 7 september komen de Zeeuws-Vlaamse crossers van de BLFCB in actie in een cross te Borsbeke.

de Stem | 1985 | | pagina 7