McEnroe heeft geen moeite met Smid Ajax - Sparta voor de bekerl IZOETEMELK: RUST EN DRUKTE TIMMAN OP WINST Dick Schoenaker valt af, Jan van Dijk bij selectie K ZEEUWS- VI kleintje intje Belgische voetbalbond schorst zestien spelers Vier doden bij autorace in Zuid-Amerika Brons voor Koeleman Geen onderzoek naar oorzaak ongeluk Bellof SPORT IN 'T KORT B" INSDAG 3 SEPTEMBER 1! NEW YORK (SID/AFP) - De met spanning te gemoet geziene confrontatie in de kwartfinale van het open Amerikaans tenniskampioen schap tussen titelhouder John McEnroe en Wimbledon-winnaar Boris Becker is gisteren voor vijftig procent verwezenlijkt. McEnroe had nog geen twee uur nodig om de laatste acht te bereiken ten koste van de Tsjechoslo- waak Tomas Smid, die door de organisatoren als zestiende en laatste speler een beschermde status kreeg. Slechts de helft van de capaciteit rond het centre court (18.000 toeschouwers) was bezet voor het duel van McEnroe, die in New York en ver daar buiten met een mengeling van haat en liefde wordt bejegend. McEnroe, die in de eerste ronde flink op de proef werd gesteld, had in de vierde beduidend minder moeite. Na 1 uur en 55 minuten stond de uitslag vast: 6-3, 7-5,6-2. Het duel McEnroe - Smid werd door de Amerikaanse televisiegigant CBS rechtstreeks in de huiskamers gebracht, vergezeld van het commentaar van Jimmy Connors. De Ameri kaanse nummer twee van de laatste jaren stapte na afloop met een microfoon naar zijn grote rivaal toe voor een gesprekje. Op zijn eerste vraag reageerde McEnroe lachend met een wedervraag: „Heb je een nieuwe baan?". De journalist in spé ondervroeg McEnroe ver volgens over diens verwachtingen en de kan sen van de andere spelers op Flushing Mea dow. McEnroe zei de mogelijkheden van met name Becker, Nyström en Wilander hoog in te schatten. Van Lendl, Edberg, Leconte ver wachtte hij minder. Evenals van Connors. Connors had evenwel het laatste woord met: „Ik wens je succes in de rest van het toernooi, maar niet te veel". Beweerd wordt, dat Con nors, die maandag 33 jaar werd, na het beëin digen van zijn tennisloopbaan een langdurig conctract zal tekenen bij CBS als commenta tor. UITSLAGEN Herenenkelspel: derde ronde: Jaime Yzaga (Per) - David Pate (VSt) 6-3, 6-3, 7-6, Ivan Lendl (Tsj) - Horacio de la Pena (Arg) 6-1,6-1,6-3, Heinz Günthardt (Zwi) - Martin Jaite (Arg) 6-7,3- 6,7-6,6-4,6-1, Jimmy Connors (VSt) - Thierry Tulasne (Fra) 7- 5, 6-2, 6-4; achtste finales: John McEnroe (VSt, 1) - Tomas Smid (Tsj, 16) 6-3, 7-5, 6-2, Anders Jarryd (Zwe, 6) - Tim Mayotte (VSt, 13) 7-6,7-6,6-4. Damesenkelspel: derde ronde: Zina Garrison (VSt) - Belinda Cordwell (NZ1) 6-4, 6-4, Pam Shriver (VSt) - Anne Hobbs (GBr) 6-2,6-3, Kate Gompert (VSt) - Andrea Holikova (Tsj) 6- 4, 7-6, Manuela Maleeva (Bul) - Elise Burgin (VSt) 6-4, 7-5, Alycia Moulton (VSt) - Caroline Kuhlman (VSt) 6-4, 1-6, 7-6; achtste finales: Claudia Kohde-Kilsch (WD1,5) - Wendy Turn- bull (Aus, 5) 5-7, 7-5, 6-2, Martina Navratilova (VSt, 2) - Cata- rina Lindqvist (Zwe, 13) 6-4, 7-5, Pam Shriver (VSt, 4) - Alycia Moulton (VSt) 6-2, 6-4, Hana Mandlikova (Tsj, 3) - Ka thy Jor dan (VSt) 7-5, 3-6, 6-1, Zina Garrison (VSt, 6) - Kate Gompert (VSt) 6-3, 6-2, Helena Sukova (Tsj, 7) - Carling Bassett (Can, 15) 4-6, 7-6,7-5. Jongensenkelspel: eerste ronde: Mark van Eekeren (Ned) - Augusto Solano (Col) 6-2,7-6 (7-3). Damesdubbelspel: derde ronde: Marcella Mesker/Pascale Pa radis (Ned/Fra) - Anne en Elisabeth Minter (Aus) 6-4,3-6,7-5. SANTÉ FE (EFE) - Ook in Zuid-Amerika is een ernstig ongeluk gebeurd tijdens auto races. In een provinciale wed strijd voor formule 4-wagens in Rafaela, op vijfhonderd ki lometer ten noordwesten van Buenos Aires, kwamen vier personen, twee technici, een cameraman en een official, om het leven, nadat de coureur Danilo Werlen de macht over het stuur had verloren. KOBE (ANP/Rtr) - Hans Koe leman heeft gisteren op de ne gende dag van de Universiade in Kobe de eerste atletiekme- daille voor Nederland behaald. Op de 3000 meter bindernis- loop eindigde de in de Ver enigde Staten studerende Ne derlander als derde in de tijd van 8 minuten en 32,19 secon den. Het nummer werd gewon nen door de Italiaan Boffi in 8.28,75. Hij bleef in de eind sprint de Brit Wedderburn juist voor (8.28,90). Marjan Olyslager bereikte op de 100 meter horden de fi nale, met een tijd van 13.19. BRUSSEL (Rtr) - Er zal geen onderzoek worden ingesteld naar de oorzaak van het onge luk, dat de Westduitse auto coureur Stefan Bellof zondag op het circuit van Francor- champs het leven kostte. De Belgische race-officials ver klaarden maandag, dat het noodlottige ongeval geheel te wijten was aan een beoorde lingsfout van Bellof zelf. WIELRENNEN - Bernard Hinault, de winnaar van de Tour de France, was gister avond in Chateaulin.de snel ste in een criterium over 150 kilometer. Hinault won de spurt voor zijn landgenoten Marc Madiot, Gilbert Du- clos-Lassalle en Dominique Arnaud. Oranje met vier spitsen ZEIST (ANP) - De eerste ronde van het KNVB-be- kertoernooi omvat een re prise van de finale van het seizoen 1984/85. In de ope ningsronde ontmoeten FC Utrecht en Helmond Sport elkaar. Een bijzonder inte ressant duel is Ajax - Spar ta, een van de drie confron taties tussen ploegen uit de eredivisie. De wedstrijden worden in het weekeinde van 12 en 13 oktober gespeeld. Ajax, Feyenoord, PSV en FC Gro ningen, de leveranciers van de het Nederlands elftal, werken hun duels op 9 okto ber af. Een week later speelt Oranje zijn eerste wedstrijd tegen Polen of België, de Van onze zwemmedewerker GISSINGEN - Het sluitstuk m het langebaan-zwemsei- €n werd afgewerkt in Vlis- „gen. In het kanaal werd on- DAfïINA CPflDtr meer de zestiende race ge- rHuiinH orun^uaen over een afstand van meter. De nationale emtop op de langebaan was Vlissingen aanwezig en die jhotelde het talrijke publiek eweldig spannende wedstrij- In voor. i Het ene na het andere on- erdeel was zo spannend dat e onderlinge verschillen tien- van een seconde bedroe- en De deelname van de top- Ërs uit geheel Nederland was ,or de Zeeuwse deelnemers jitengewoon interessant. De latsten konden zich nu eens landelijk niveau meten. De juwen werden met de neus "de feiten gedrukt. Er is een laatste kwalificatiedremi voor de eindronde om hel wereldkampioenschap if Mexico. Aamateurclubs, dij aan een profteam werdej gekoppeld, spelen de eerst] ronde thuis. De loting, gisteren verricht op KNVB-sportcenu um in Zeist, had volgende resultaat: Voerendaal - Graafschap, Oostkapelle - Limburj GWV - Hoek, Papendrecht - DV Excelsior - FC Den Haag, Go Ahea Eagles - Veendam, Rohda - Spijken se, Eindhoven - RBC, AVW '66 - NI Telstar - RKC, RCH - Willem II, Marl ken - Rheden, WV - PEC Zwolle, Url - AZ '67, DHC - FC Twente, FC Grc ningen - FC Den Bosch, Feyenord MW, SW - Roda JC, EHC - NAC Ajax - Sparta, Cambuur - DS Rood Wit Willebrord - Heracle ASWH - Emmen, FC Utrecht - He; mond Sport, Fortuna Sittard - Wage ningen, SC Enschede - Heerenvee; EDO - Kozakken Boys, DETO - Haar lem, De Bataven - VVÓG, Wilhelmw '08 - Spakenburg, Drachten - Volen dam, Vitesse - PSV. duide sen h< zich minu To< dette doen gewo neert zich kwan tijd v mee 1 den sselm Door Kees Hamelink VOGELWAARDE - „De kof eker voor de organisati leeuws-Vlaamse tennis! oor de jeugd in de leef tij ds Door Ted van Leeuwen ZEIST - Pas in de loop van vandaag zal bond- coach Leo Beenhakker de opstelling van het Nederlands Elftal bekend maken, zoals dat morgenavond in Heerenveen een oefenwed strijd tegen Bulgarije speelt. Het uitvallen van de geblesseerde libero Ronald Koeman heeft de coach de nodige hoofdbrekens be zorgd. „Het wegvallen van Koe man is een lelijke streep door de rekening", mompelde de coach gisteren in Zeist, waar de selectie zich voorbereidde op de interland, die een testca se wordt voor de twee in het najaar te spelen WK-kwalifi- catiewedstrijden tegen België of Polen. Beenhakker had Koeman een belangrijke rol toegedicht in een samenwerkingsverband met Rijkaard, zoals zij dat ook bij hun club Ajax in de prak tijk brengen. Voor Koeman was FC Twente-speler Dick Schoenaker opgeroepen, maar die meldde zich gisterochtend met een dikke enkel af. Been hakker riep vervolgens FC Groningen-aanvoerder Jan Van Dijk op. Een verrassende keuze, aangezien hij voorbij gaat aan spelers als Lokhoff, Vanenburg en Van 't Schip. „Van Dijk", aldus Beenhak ker, „is precies de man, die we nodig hebben. Hij kan zowel rechtsback als rechtshalf spe len. Van die mensen heb ik er twee nodig, een in het veld en een op de bank. Overigens is zijn keuze niet zo'n verrassing. Vorig jaar waren we al van plan hem bij de selectie te ha len, maar toen kreeg hij een blessure. En Zoetemelk heeft bewezen dat een hoge leeftijd (Van Dijk wordt in december 29 - T.v.L.) geen probleem hoeft te zijn". Beenhakker wil tegen de Bulgaren - en dus ook tegen Polen of België - spelen met vier aanvallers, twee cen trumspitsen en twee 'hangen de' vleugelaanvallers. Om het veld niet al te groot te maken, zal de vrije verdediger zoveel mogelijk moeten 'inschuiven'. Geen nieuw plan overigens, want ook Beenhakkers voor ganger Rijvers predikte een dergelijke strijdwijze. Moeilijker BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond (KBVB) heeft gis teren zestien beroepsvoetballers voor onbepaalde tijd geschorst, omdat ze bij hun club nog steeds geen contract hebben getekend. Volgens secretaris-generaal Albert Roosens van de KBVB had den de gestraften voor 1 augustus met hun clubleiding tot over eenstemming moeten komen. Tot de geschorsten behoren de IJslander Petur Petursson, die vorig seizoen door FC Antwerp aan Feyenoord werd uitgeleend, de voormalige Ajacied Johnny Dusbaba (Sint Niklaas), de oud- PSV'er Paul Posthuma (Lierse SK) en de Belgische internatio nal Raymond Mommens (SK Lokeren). „Wij willen voorkomen, dat de spelers alsnog bij een buiten landse vereniging in dienst treden, zonder dat hun club een transfersom ontvangt", legde Roosens uit. Voor Petursson bete kent het, dat hij nog niet kan gaan spelen voor de Spaanse eer steklasser Hercules Alicante. „Het voetballen is aanval lend moeilijker geworden", meent Beenhakker, „omdat iedereen geleerd heeft te ver dedigen. Dus moet de aanvals- kracht verhoogd worden. Toe vallig hebben we met Van Basten en Kieft twee uitste kende centrum-aanvallers en veel wijst erop dat ook Gullit die kwaliteiten heeft. Uit gaande van het 4-4-2 systeem zullen de buitenste midden velders eigenlijk aanvallers zijn. Zoals Jesper Olsen bij Manchester United vanaf het middenveld komt. Daar tus senin moeten twee allrounders spelen. Verbindings-spelers dus. Dat kunnen bij ons Koe man, Rijkaard en, mits in goe de doen, Valke". „Het is erg vervelend dat Koeman is afgevallen. Het makkelijkste is, om Van Tig- gelen, die ook voor zijn defen sie kan spelen, als libero op te stellen. Maar dat kan niet, om dat we anders geen linksback hebben, aangezien Boeve ge blesseerd is. Stevens is er wat minder geschikt voor, aange zien hij vrij statisch speelt". Bezetting Het ligt dus voor de hand dat Rijkaard vrije verdediger speelt, met Brandts als voor stopper en Van Tiggelen en Wijnstekers als vleugelbacks. Bij de bezetting van de mid denveld-positie heeft Been hakker nog een paar vraagte kens. Maar het meest voor de hand liggend is dat Gullit en De Wit de buitenste midden velders worden en Valke en Van de Kerkhof de verbin dingsspelers. Kieft en Van Basten zullen als aanvallers beginnen en Van Breukelen als doelman, waardoor Hiele, Tahamata, Been, Stevens en Van Dijk op de bank terecht komen. glIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllimilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllMIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIimillllllllllllllllllllllllllllMIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllllllll!!] Door John Hoofs TEGELEN - Joop Zoetemelk was gisteren de meestge- zochte man van Nederland. E Camera-ploegen, journalis- E ten, supporters, allemaal E waren ze naar hem op zoek. E Taktisch slim had de nieuwe E wereldkampioen het ge il rucht laten verspreiden dat E hij maandagavond om 19.15 uur met vlucht AZ 378 van Alitalia op Schiphol zou ar- riveren met de andere ren- ners van de Nederlandse ploeg. Zondagavond laat, na het drinken van enkele glaasjes champagne, achtte Zoetemelk het moment ge il komen om vast een eind richting Milaan te rijden, ten einde gisterochtend vroeg een vliegtuig te boe- ken waarin hij niet ver- wacht werd. Zodoende ont- liep hij de drukte en waren slechts wat reizigers en zijn S sponsor Joop Steenbergen E getuige van zijn aankomst in Nederland. E De rest van de dag dook E Joop onder in het huis van E zijn ouders in Rijp wetering, E gaf alleen interviews aan E het Algemeen Nederlands Persbureau en het NOS- journaal en vulde de dag met het kijken naar de vi- deo-beelden van het voor hem zo succesvol verlopen 5 wereldkampioenschap. 1 Geheim In Tegelen steeg de span- ning intussen naar ongeken- 5 de hoogten. Duizenden sup- E porters omzoomden al vroeg E het parkoers, waar pas na E 21.30 uur de wereldkam- E pioen zijn opwachting zou E maken. De speaker bleef de toeschouwers vertellen dat Zoetemelk om 19.15 uur op Schiphol zou landen. In wer- kelijkheid reed hij in alle E rust met zijn verzorger Cock E van Leeuwen en zijn vrouw E Frangoise richting Tegelen, E waar hij in het diepste ge- heim het zorgvuldig afge- grendelde huis van zijn gro- te vriend en jacht-kameraad Piet Janssen, organisator van de profronde van Tege- E len, werd binnengeloodst. E Frangoi.se sliep als een blok E in zijn schoot, toen de we- reldkampioen in de duister- nis de laan naar de villa op- reed. De reisuren vermengd met de emoties van de laat- ste 24 uur hadden hun tol E geëist. Op het parkoers S wachtten tientallen journa- E listen, tientallen fotografen E en drie camera-ploegen op Zoetemelk, die in de woon- kamer van Janssen in alle rust, ver weg van de tot Joop Zoetemelk tijdens de huldiging in Tegelen. twintigduizend man aange dikte menigte, een stuk vla at en koffie dronk. Behoefte Alleen een camera-ploeg van KRO's Brandpunt en onze krant stond hij te woord. Voor persconferen ties en lange reeksen inter views voelde hij niets. „Ik wil rust", aldus de zichtbaar gespannen Zoetemelk. „Eer lijk gezegd heeft die wereld titel me overvallen. Ik moet me er nog op instellen dat ik wereldkampioen ben. Toen ik de Tour won, kon ik me daar dagen tevoren al op in stellen. Ik wist dat er heel wat verplichtingen op me zouden afkomen. Nu wist ik dat niet. Maar ach, alles went. Geef me een dag om bij te komen en het is in or de. Ik zie niet op tegen mijn verplichtingen, omdat ik maar al te goed besef dat de Nederlandse wielersport be hoefte had aan een nieuwe topprestatie na de wat ma gere laatste jaren. Het is fantastisch dat ik die pres tatie heb kunnen leveren. Ik zie het ook als een soort be loning voor de toeschou wers, die ondanks tegenval lende prestaties de laatste jaren in de Tour, de crite riums trouw zijn blijven be zoeken. Voor hen vind ik het ook fij n dat ik de regenboog trui mee naar Nederland heb kunnen brengen". Nooit goed In de Italiaanse kranten had Joop ('voor zover ik dat kan lezen natuurlijk') slechts waardering voor zijn prestatie kunnen ontdekken en ook de reacties op het vliegveld van Milaan waren positief. De Belgische kran ten hadden het over 'opa' Joop en de grote Eddy Merckx deed zijn vroegere collega onrecht door de spreken van 'een klap in het gezicht van de wielersport'. Voor zijn doel ongewoon fel schamperde Zoetemelk gis teravond: „Ach Merckx. Die heeft ook altijd wat te zeu ren. Voor hem is het nooit goed. De manier waarop ik mijn leven heb ingericht, is kennelijk het beste geweest voor het leveren van top prestaties. Ik ben gelukkig met de manier waarop ik leef. Ze zeggen dat ik een kluizenaar ben, maar dat is niet zo. Ik drink ook wel eens een glas wijn, maar niet vaak. Ik heb er geen be hoefte aan, ben tevreden met dat leven. Ik ben er van overtuigd dat ik er mijn po pulariteit aan te danken heb". Landauer Rond 22.00 uur werd Zoe temelk naar het parkoers gereden waar een beige lan dauer van het merk Conti nental met 73.499 kilometer op de teller wachtte voor een huldigingsrondrit langs de hartstochtelijk juichende toeschouwers. Even eerder had assistent-ploegleider Hilaire Verschueren hem vier hagelnieuwe regen boogtruien met sponsor- naam overhandigd. Zoete melk doorstond de huldiging professioneel en beter dan de landauer, die gedeukt uit de strijd der fotografen te voorschijn kwam. Maar zijn gedachten waren bij zijn fiets en de toeschouwers. Al ver vóór de huldiging had hij Piet Janssen op het hart gedrukt niet te veel poespas te maken. „De mensen moet je niet te lang laten wachten, Piet. Ze komen voor het wielrennen. Dat moeten we niet vergeten". Joop Zoete melk in hart en nieren. Uitslag: 1 Ad Wijnands (Eysden) 60 km in 1.18.49, 2. Kim Andersen (Den) z.t., 3. Peter Winnen (Venray) z.t., 4. Joop Zoetemelk (Germigny l'Eveque) z.t., 5. Bert Oosterbosch (Lekkerkerk) z.t., 6. Theo Smit (Badhoevedorp) op 22 sec., 7. Fons van Katwijk (Oploo) z.t., 8. Theo Appeldoorn (Zegge) z.t., 9. Ad Tak (Oud-Gastel) z.t., 10. Jos Alberts (Neede) z.t. iet 10,12,14,16 en 18 jaar. Met de organisatie door tei erd in Vogelwaarde de basis g ;rijd voor de jeugd, die de kome ijgt en een vaste plaats gaat iooikalender. Het afgelopen zomerseizoen duidelijk geworden, dat de !-jarige Tim van Veldhoven St Philippine zich als de rkste heeft ontpopt in zijn ftijdscategorie. Zowel >rnd van Quekelberghe als ■uido Tolhoek moest toestaan t zijn tot dusver geldende igemonie door Van Veldho- :n werd opgeëist. Ook in Vo lwaarde maakte hij dat erduidelijk waar, maar niet Heen in zijn eigen leeftijdsca- igorie, hoewel hij aan zijn roverde eindzege bij de 12- rigen geen tweede meer kon voegen. Zijn tegenstander jij de 14-jarigen, Gyon Assel- an, had de grootste moeite zijn twee jaar jongere te- instander van het lijf te hou- in. Het trio Van Veldhoven, 'an Quekelberghe en Tolhoek eheerste de 12-jarige catego- le, waarbij Van Veldhoven ich via Kim Langeraert een naleplaats had veroverd: 6-0, -0. Onderin het schema speel- e het 'prestigeduel' zich af issen Van Quekelberghe en 'olhoek. Axelaar Guido Tol- oek bestreed de wellicht tiigszins met vormverlies ampende Van Quekelberghe iet succes (6-1, 5-7, 6-4) om ich zodoende van een finale- laats te verzekeren. Het slotduel tussen Van geldhoven en Tolhoek leek anvankelijk een gemakkelij ke prooi te worden voor Van Veldhoven, die zich een com- irtabele 5-1-voorsprong eëerde. Van Veldhoven ver- iste zich duidelijk in de rijdlust van de Axelaar, die jich knap herstelde en zijn op- slopen achterstand omboog een 6-5-voorsprong. Van geldhoven forceerde een tie- ireak die hij met 7-2 winnend ifsloot. Deze setwinst bete- :ende tevens de eindzege: 7-6, Frappant, ook in dit toer- latWaS krachtsverschil IIIlllllllllIIminimumIlllllllllllllllllllllllllllinnillllllllllllllIlllllllllllllllllllllllllllinillllLmkkfng bracM°Jammer wis Van onze schaakmedewerker TILBURG - Eindelijk gaf Jan Timman het weer talrijke pu bliek waar het voor kwam. Tijdens de vijfde ronde van het In terpolis-schaaktoernooi in Tilburg speelde de Nederlandse fa voriet een zeer spannende partij met Poloegajevski, waarin Timman uiteindelijk met de zwarte stukken een afgebroken stelling bereikte, die zonder meer gewonnen is. Daarmee boekt Timman de eerste winst in het toernooi en brengt hij zijn sco ringspercentage weer op vijftig procent. De Amsterdamse grootmeester behandelde de Grünfeld-Indi sche opening uiterst bekwaam en slaagde erin grote druk te ont wikkelen op de witte dame-vleugel. Toch moet worden gezegd dat Timman nog niet in zijn vertrouwde vorm steekt, want in het middenspel liet hij wat steekjes vallen, die de oudste Rus uit het gezelschap tegenkansen boden. Maar toen kreeg de man uit Moskou voor de zoveelste keer te maken met tijdnood. In de hec tische zetwisseling, die daaruit voortvloeide, zag Timman kans zijn opponent te foppen. De partij werd afgebroken met een to- 12-jarigen, Isa- uitkomst van het spel van Romanisj in gedurende de hele part a Leenhouwers, verstek 'Dzin' slaagde er niet in pressie uit te oefenen en maakte een laten gaan wegens een passieve indruk. Iemand als Romanisj in profiteert daar onrni dellijk van. Het geheel zal nog wel een vervolg krijgen, maar u^i!r8er\ werd haar geen Snvipt-Pnfi Van al vnnrïi^htifr oan niin+Kn nbrCCd in de Weg gelegd. Sovjet-Rus kan al voorzichtig een punt bij schrijven. ren tegen een pion voorsprong voor Timman, die - na de gebrui kelijke hotelkameranalyse van Poloegajevski - het punt zeer waarschijnlijk zonder verder spelen krijgt bijgeschreven. Robert Hübner had maar 27 zetten nodig om Tony Miles wer kelijk te verpletteren. Miles faalde al in de opening. Waar schijnlijk was zijn dertiende zet (Pxd5) het moment waarop de ondergang onvermijdelijk werd. Er werden vervolgens nog der tien zetten gedaan. Toen zag de Engelsman in dat hij zeer spoe dig mat dreigde te lopen en legde zijn koning om. Het zal niet vaak gebeurd zijn dat een dergelijke ruïne in een toernooi van het Tilburgs niveau te bezichtigen was. Dat juist Tony Miles iets dergelijks moest overkomen maakt een en ander des te opmer kelijker. Overigens was het juist de man die de puinhoop van de Brit had veroorzaakt, Robert Hübner, die alles weer relativeer de met de opmerking dat hij 'slechts wat geluk had gehad'. Victor Kortsjnoi heeft de kans laten liggen koploper Ljuboje- vic te verslaan. Nadat Kortsjnoi heel sterk uit de opening was gekomen, waarin hij Ljubojevic een pion ontfutselde, werd de Zwitser ietwat overmoedig. Hij ging pijlsnel op pad met de randpion op de h-lijn zonder zich al te zeer te bekommeren op de verdedigende positie, die zijn tegenstander opbouwde. Na afruil van een aantal stukken kwam de anticlimax voor Kortsjnoi. Hij had wellicht wat positioneel voordeel, de witte stukken van de Joegoslaaf bleken zodanig geposteerd, dat remise de enig logi sche uitkomst was. Na veertig zetten werd die overeen gekomen. Dzindzichasjvili en Romanisj in tenslotte braken af na veertig zetten. De stelling die toen op het bord stond, was duidelijk in het voordeel van de zwartspeler. Dat was overigens de terechte Uitslagen vijfde ev Poloegajevski (Sov) Ljubomir Ljubojevic (Joe) - Viktor Kortsjnoi (Zwi) 1/2-1/2, Roman Poloegajevski H Jan Timman (Ned) afgebrl 1/2-1/2, Roman Dzindzichas] (VSt) - Oleg Romanisjin (Sov) afgebroken, Robert Hübner (WD1) (GBr) 1-0. Stand: 1. Dzindzichasjvili en Ljubojevic 2,5 en 1 afg., 3. Hübner 2,5,4. RomanisjinH afg., 5. Kortsjnoi 2 en 1 afg., 6. Miles 2,1 Timman 1,5 en 1 afg 8. r afg.. De partij tussen Hübner (wit) en Miles (zwart) had het volgende verloop: 1 e2-e4 c7-c5, 2. Pgl-f3 d7-d6,3. d2-d4 c5xd4,4 Pf3xd4 Pg8-f6,5. Pbl-c3 g7-g6,6 Ll'i Lf8-g7. 7. 0-0 0-0,8. Lcl-e3 Pb8-c6, 9. Pd4-b3 Lc8-e6, 10 f2-f4 Dd8-c8,11. Le2-f3 U"1 12. Pc3-d5 Lg4xf3, 13 Ddlxf3 Pf6xd5,14. e4xd5 Pc6-b4.15 Df3-e4 Pb4-a6,16. c2-c3t| C7, 17 Tal-el Ta8-e8, 18. f4-f5 Pa6-c5, 19 Pb3xc5 d6xc5. 20. Tfl-f3 g6xf5, 21 D^T Dc7-d6, 22. Le3-f4 Dd6-b6, 23. Tf3-h3 h7-h6, 24. Th3-g3 Kg8-h8, 25. Tel-e6 f7»M Lf4xh6 c5-c4 schaak, 27. Kgl-hl zwart geeft op. listen herha Smak ook waart scorer mum voor uiteiri recht 3. Vot koek i de d« voor Gyon ge jon Ee; zo ge malei langs onder leek 1 kome niet spelp. stand set n; 5-3-vt set, ie lucht, langs zege de tr» in de drukl Bij de la tussei Monii partij minsl Het z dat Monic mee haar Jansti eerste spron geen voor t Een 7 in de ge in kende voor I erdienstelijk J JE Loup a 6-1, 6-< son 6-' Kint 6- van Vt 6-0; Gi kelberj Veldho halve geliek houwe 6-2. F walk o Gyon 6-4; Ti straete Van V halve nielle ca Adi 2,6-0.1 0,6-0. Remor 2, 6-3; son 6-2 Asseln finale: Schepi ten-Ar nale: straeté [et dat haar tegenstandster in 6-2,6-: e categorie 12-jarigen, Isa- Eldersi Remor que Ba 6-0. Gyon Asselman uit Kloos- irzande werd de verwachte talist bij de 14-jarigen via verdienstelijk spelende leroen Everling uit Terneuzen '"3. 6-4), terwijl Tim van 'eldhoven in de halve finale ijn visitekaartje afgaf door [eroen Vers traeten met duide- ijke cijfers te verslaan: 6-2,6- Hij begon dan ook vol goede moed aan de strijd tegen As- ilman, die hij de eerste set itfutselde met 6-3. Een gelijk ■gaande tweede set werd loor Asselman gewonnen, die laarna in de beslissende set de ■verwinning pakte: 3-6,7-5,6 oiieblessure, maar ook bij de - «V- "V.t 5L.lCgU. L4 6"°' 6-0 ging Francesca Vandaag spelen de grootmeesters de zesde ronde. De partij idriaansens ten onder In de zijn: Romanisjin-Kortsjnoi, Timman-Ljubojevic, Miles-PoH 'ijf gespeelde Dartiien WerHo gaj evski, Dzindzichasjvili-Hübner. Stephanie Rottier in dit toer- iooi geen enkele game in. De titelstrijd in Vogelwaar de was zondag weer goed voor 'et samenbrengen van Sandra gijn en Maaike Verstraeten. 'e winst voor Begijn was niet o verwonderlijk, hoewel de iitslag van 6-3, 7-5 voor Ver- jtraeten eervol was. Jan Willem Bartz en Ronald n Remortel waren de fina- TERh klas HVY" 0-ove Het Terne rikzee doelp Ter Kloet loor n fers k move< delbu Goes:

de Stem | 1985 | | pagina 8