pl nld^l n n H.T.S.-ingenieur (ET) pnem korteweg V PART-TIME TYPISTE TEKSTVERWERKER all-round vervangers (m/v) ssim MENKEN-LANDBOUW B. Zwar Nerveuzi India pakt n Paus hou DOCENT(E) MUZIEK GROEPSLEIDER NI/V Assurantie-adviseur (m/v) voor zakelijke relaties DIREKTEUR (m/v) administratief medewerk(st)er DOCHTER 1 (2-ptoegendienst) SOCIAAL PSYCHIATRISCH VERPLEEGKUNDIGE M/V Stichting Psychiatrisch Centrum Jan Wier DE STEM VAN ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1985 Vakos algehele voetverzorging Amro Bank DE STICHTING TOT BEVORDERING VAN SCHOLING EN VORMING Voor ons zuivelbedrijf Menken-Landbouw B.V. te Oud Gastel, waar in totaal een 125 mede- werk(st)ers werkzaam zijn, zoeken wij op korte termijn binnen de administratieve afdeling een die zich onder meer zal gaan bezighouden met de volgende werkzaamheden: kontrole en kodering van de inkomende fakturen registratie van materiaalverbruik verwerking van uitgaande fakturen via een computer diverse boekhoudkundige werkzaamheden. Voor deze funktie gaan onze gedachten uit naar kandidaten met minimaal enkele jaren ervaring met bovengenoemde werkzaamheden en een opleiding op MEAO nivo. Indien u interesse heeft voor deze funktie, kunt u voor nadere informatie kontakt opnemen met de heer P. Bogers, Hoofd Administratie. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan de afdeling personeelszaken. Postbus 6 4750 AA OUD GASTEL tel. 01651-1756 ZATERDAG 31 AUGUST PRETORIA (ANP) - Twee vooraanstaande kerkelijke leiders hebben minister Van den Broek en zijn Lu xemburgse en Ita liaanse collega's in Pretoria dringend ge vraagd economische sancties tegen Zuid- Af rika te nemen. KANS OP CRIS1 NIEUW BLOEDE, Gevraagd aan de Streekmavo te Dussen voor 2 lessen per week. Brieven aan de secretaris van het schoolbestuur, de heer W. van Dortmont, Buitendijk 61A, 4273 GD Hank. ^Adverteren laat het geld rollen, banklei}} A5J I n.v. provinciate noordbrabantse elektriciteits-maatschappij (pnem) 's-hertogenbosch De N.V. P.N.E.M. is belast met de stroomvoorziening (opwekking, transport en voor een groot gedeelte de distributie) van de gehele provincie Noord-Brabant. Het totale vermogen van haar centrales te Geertruidenberg bedraagt 2112 MW. Voor haar afdeling Stadsverwarming wordt gevraagd een Afdelingsinformatie: De afdeling Stadsverwarming is binnen de PNEM belast met alle activiteiten die betrekking hebben op de levering van warmte aan woningen, gebouwen, industrie en glastuinbouw. Tevens is zij belast met de decentrale opwekking van warmte en elektriciteit. Door de snelle toename van de afzet aan vooral tuinbouw en industrie zullen de werkzaamheden zich de komende jaren sterk uitbreiden. De afdeling Stadsverwarming bestaat uit een projectgroep en een afdeling bedrijfsvoering. De afdeling beheert en onderhoudt een zeer moderne warmtekrachtcentrale in Helmond, een aantal pompstations en ketelhuizen, grote transportleidingen naar Breda en Tilburg en een groot aantal kleinere installaties, verspreid over de provincie. Het geheel wordt met behulp van een dubbel ASEA-Syndac systeem in een controlecentrum bewaakt. In de pompstations en warmtekrachtcentrale zijn moderne besturingssystemen geïnstal leerd, zoals het BBC-Prokontrol en het Contronic lll-systeem van Hartmann Braun. In de kleinere stations zijn eenvoudiger elektronische meet-, regel- en stuursystemen opgesteld. Voor de aandrijving van ongeveer 100 pompen, in vermogen variërend van 10 tot 1.000 kW, worden uitsluitend elektrisch regelbare aandrijvingen toege past, waarvan de meeste van het thyristorgestuurde type zijn. De elektrische installatie bestaat verder uit 380 V- en 10 kV-installaties, transforma toren, generatoren, gelijkstroomvoor zieningen, lekdetectiesystemen voor leidingen, apparatuur voor de kathodische i bescherming van leidingen enzovoorts. Functie-informatie: - De aan te stellen functionaris geeft leiding aan een groep EM&R-monteurs op MTS-niveau en een opzichter. De functionaris rapporteert aan de chef bedrijfsvoering, die op zijn beurt aan het hoofd van dienst rapporteert. - De functionaris is verantwoordelijk voor de goede werking van alle elektrische en elektronische apparatuur waarover de afdeling het beheer voert. Hij organiseert en coördineert de binnen de groep uit te voeren activiteiten en organiseert het periodiek onderhoud. - De functionaris geeft adviezen (op zijn vakgebied) voor de bouw van nieuwe- en ter verbetering van bestaande installaties. - De functionaris is verantwoordelijk voor het op peil houden c.q. brengen van de kennis en ervaring van monteurs. Door de snelle ontwikkeling op het gebied van de besturingstechnieken is dit uitermate belangrijk. - De functionaris wordt opgenomen in een storingsdienstrooster. Functie-eisen: - diploma H.T.S-E; - aantoonbare kennis van en ervaring met moderne meet-, regel- en stuursystemen; - bereid zijn tot het volgen van aanvullende studies; - bereid zijn om op onregelmatige tijden te werken (storingsdiensten); - rijbewijs B-E. Een psychologisch onderzoek zal deel uitmaken van de selectieprocedure. Het resultaat hiervan kan door de sollicitant met de psycholoog worden besproken, waarna eventueel niet tot rapportering zal worden overgegaan. Betrokkene wordt opgenomen in het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. Bij verhuizing wordt een ruime tegemoet koming in de verhuis- en herinrichtings kosten verleend. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk te richten aan de Bedrijfsdirecteur Sociale Zaken van de N.V. P.N.E.M Postbus 222, 5201 HA 's-Hertogenbosch, met vermelding van het vacaturenummer; 85-0-334. Het medisch kleuterdagverblijf „Kleuterheil" Dr. Keyzerlaan 1, 5051 PB Goirle, heeft op korte termijn een vacature voor een Vereiste diploma's: - MAVO 3-jarige KV/JV-opleiding - MAVO MBO-IW-opleiding Van de kandidaten wordt verwacht, dat zij na diplomering minimaal 1 jaar ervaring hebben opgedaan met jonge kinderen. Sollicitaties te richten aan: mevr. T. Zwijen- berg, adj.-directrice, op bovenstaand adres. 3 Opleidingsinstituut - pedicure - September a.s. start de cursus Het examen van deze vakcursus wordt afgenomen door de Dr. Willem Mol Stichting. Keuze uit: dag- of avondopleiding. Cursusduur: 10 maanden. Voor informatie en inschrijving: Vakos Opleidingsinstituut „Esthetica" Delpratsingel 28 - Breda - telefoon 076-146466 2 min. lopen v.h. N.S.-station. Het binnenlands kantorennet van de Amro Bank is verdeeld in ruim 60 districten. De activiteiten van ieder districtskantoor zijn gericht op cliënten en op de Amro kantoren binnen het dis trict. Voor de sector Zakelijke Relaties van districtskantoor Ter- neuzen zoeken wij een assurantie-adviseur. De functie Uw taken zijn als volgt te omschrijven: bezoeken van zakelijke cliënten en hen adviseren en informeren over verzekeringen, teneinde planmatig de vastgestelde afzet er van te realiseren signaleren van behoeften aan overige bankdiensten samenwerken met collega's van de zakelijke sector, andere secto ren en kantoren en hen ondersteunen bij de afzet van assuran tiën ten behoeve van een optimale advisering zonodig contacten on derhouden met onze assurantiecentrale U kunt zelfstandig handelen binnen de hiervoor bestaande richtlij nen en rapporteert regelmatig aan het Hoofd Zakelijke Relaties. Wat wij vragen U heeft een opleiding op middelbaar niveau, aangevuld met het diploma Assurantie-A (of u studeert daarvoor) en de nodige er varing als assurantie-adviseur. In uw contacten met de cliënten moet doorklinken dat u de problemen van de cliënten onderkent en hiervoor passende oplossingen weet. Uit hoofde van uw werk zaamheden is commerciële feeling een vereiste. Wat wij bieden Naast een vast salaris kent de Amro Bank goede arbeidsvoor waarden zoals een zogenaamde 13e maand, een aandeel in de winst, een premievrij pensioen en minimaal 25 dagen vakantie. U kunt gebruik maken van een gunstige studiekostenregeling. De sollicitatie Een psychologisch onderzoek maakt deel uit van de selectie procedure. Het resultaat hiervan kunt u met het onderzoekbureau bespreken voordat rapportage aan de bank plaatsvindt. Voor meer informatie kunt u bellen met de heer E.F. van Straaten, Hoofd Zakelijke Relaties, tel. 01150-94041. Uw schriftelijke sollicitatie graag richten aan de heer C.E. Klijn- tunte van de Amro Bank, afdeling Personeelzaken, Postbus 1029, 4530 GA Terneuzen. Nationaal en internationaal speelt de Amro Bank een vooraanstaande en actieve rol in de bancaire dienstverlening aan overheden, instellingen, bedrijfsleven en particuliere relaties. De Amro Bank heeft ruim 20.000 medewerkers, werkzaam in meer dan 800 vestigingen in binnen- en buitenland Korteweg Bouw en Aanneming Maatschappij B.V. is een middelgrote bouwonderneming met activiteiten op het gebied van utiliteitsbouw, woningbouw en renovatie Ter versterking van onze correspondentie-afdeling vragen wij voor spoedige indiensttreding een; Wij denken aan minimaal MAVO- en typediploma, bij voorkeur reeds enige ervaring op het gebied van tekstverwerking. Wanneer U interesse voor deze funktie hebt, schrijf dan een sollicitatiebrief naar Postbus 3304, 4800 DH Breda. Op de afdeling Bereiding Suikerwerk kunnen op korte termijn nog enkele medewerkers worden geplaatst, die opgeleid willen worden tot All-round Vervanger. Een All-round Vervanger, het woord zegt het al, is een medewerker die op diverse plaatsen op de afdeling ingezet kan worden. Dit kan uiteraard echter pas na het succesvol afsluiten van diverse werkstages en interne opleidingen. Op de plaats waar de ARV-er ingezet wordt is hij verantwoordelijk voor het bedienen van de hem toevertrouwde apparatuur en de kwaliteit en kwantiteit van het door hem geproduceerde halffabricaat. Dit geschiedt aan de hand van bedieningsvoorschriften en receptuur Voor deze functie zoeken wij medewerkers die minimaal een afgeronde LTS-B of -C opleiding hebben (metaal/electro) en die in staat moeten zijn in de nabije toekomst een VAPRO (Vakopleiding Procesindustrie) of LSBL (Landelijke Stichting Beroepsopleiding Levensmiddelenindustrie) opleiding te volgen. Daarnaast is een flexibele instelling vereist. Wij denken aan kandidaten in de leeftijd van 18 tot 35 jaar Van Melle biedt: - een aanvangssalaris, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring, van maximaal f 2737,45 bruto per maand; - een financiële doorgroeimogelijkheid naar maximaal f 2923,66 bruto per maand; - een 2-ploegendiensttoeslag van 15%; - 25 snipperdagen; - 8% vakantiegeld; - gratis bedrijfskleding. Voor eventuele informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de heer J. Vos, afdeling Personeelszaken. Uw uitgebreide sollicitatiebrief kunt u richten aan: Van Melle Nederland B.V., t.a.v. de heer J. Vos, Zoete Inval 20,4815 HM Breda. Van Melle Nederland BV., producent van suikerwerk- en biscuit-artikelen is een dochteronderneming van Van Melle N.V. Andere dochterondernemingen zijn gevestigd in Nederland, de Nederlandse Antillen, België, Duitsland, Frankrijk, Engeland, de Philipijnen, Brazilië en de Verenigde Staten van Amerika. De exportaktiviteiten zijn ondergebracht in een aparte dochteronderneming en strekken zich uit tot een 70-tal landen. vraagt kandidaten voor de funktie van van het KANTOORPRAKTIKUM te Roosendaal. Het Kantoorpraktikum is een samenwer kingsverband tussen het C.A.V.V. te Eind hoven en de Arbeidsbureau's te Roosen daal en Bergen op Zoom, waar werkloze mannen en vrouwen praktische vaardigheid opdoen in administratieve beroepen. Het Kantoorpraktikum is voorlopig opgezet voor de duur van 2 jaar. Van kandidaten wordt verwacht dat zij: - bedrijfservaring hebben - kennis van de arbeidsmarkt hebben - kunnen werken met computerapparatuur - kennis hebben van funkties en werkzaamheden in de secretariële, boekhoudkundige en commerciële richting - kunnen funktioneren op H.B.O.-niveau. Splitsing van de funktie, ook in deeltijd, is mogelijk. Inlichtingen bij: W.A.M. Matthijsen, coördi nator van het kantoorpraktikum. Telefoon C.A.V.V. 040-524845, privé 013-422199. Sollicitaties vóór 13 september 1985 te rich ten aan de coördinator van het kantoor praktikum; Centrum voor Administratieve Vakopleiding van Volwassenen te Eindho ven, Postbus 8536, 5605 KM Eindhoven. Menken-Landbouw Holding BV. omvat een aantal productie bedrijven, waar een breed assortiment consumptie- melkprodukten, kaasprodukten, frisdranken en vruchtesappen wordt vervaardigd. MENKEN LANDBOUW ,V. Psychiatrisch Centrum Jan Wier is een kleinschalig opgezet instituut, dat voor een belangrijk deel voorziet in de psychiatrische hulpverlening binnen de regio Midden- Brabant. De organisatie kent de sektoren kortdurende^ langdurige, dag- en poliklinische behandeling. Daarnaast zijn een viertal "lokale vestigingen" in voorbereiding. Na de geplande nieuwbouw zal het totale aantal klinische plaatsen 252 bedragen. Er werken momenteel 310 medewerkers bij Jan Wier. In verband met het vertrek van de huidige medewerk ster zoeken wij op korte termijn, ten behoeve van 2 opname-afdelingen met elk 12 patiënten en de nazorg polikliniek, een in volledig dienstverband. Funktie-inhoud: onderhouden en bewerken van kontakten tussen de patiënt en zijn sociale relaties en kontakten met externe instanties; verrichten van huisbezoek en milieu-onderzoek en individuele behandelingen. Funktie-eisen: opleiding tot SPV, aangevuld met kennis van sociale wetgeving; bij voorkeur enige jaren ervaring in de (acute, klinische) psychiatrie; affiniteit met systeemgerichte behandelmethoden en het planmatig uitvoeren van sociaal-psychiatrische strategieën in het kader van nabegeleiding en opnamepreventie; in staat zijn tot multidisciplinaire samenwerking en het leveren van een eigenstandige bijdrage in het team; rijbewijs BE en in het bezit van een auto. De arbeidsvoorwaarden zijn overeenkomstig de richt lijnen van de CAO Ziekenhuiswezen. Het salaris bedraagt min. 2.705,- en max. 3.584bruto per maand. In verband met de invoering van funktie- waardering in de gezondheidszorg (FWG) zullen de salarisschalen mogelijk een wijziging ondergaan. Bovendien vroegen ze de ministers al het mogelijke te doen opdat de politieke gevan genen in Zuid-Afrika worden vrijgelaten en de noodtoestand wordt opgeheven. De Anglicaanse bisschop Desmond Tutu en de secteta- ris-generaal van de Zuidafri- kaanse Raad van Kerken dr. Beyers Naudé waren de eer sten met wie de Europese mi nisters onmiddellijk na aan komst in Zuid-Afrika spra ken. De ministers ontmoetten ook vakbondsleiders, maar geen vertegenwoordigers van de mijnwerkersbond en de vakbondsfederatie Fosatu. Het United Democratie Front (UDF), waarvan de afgelopen dagen opnieuw talrijke leiders zijn gearresteerd, had geen vertegenwoordigers naar de Nederlandse ambassade ge- BRUSSEL (ANP) - Het voortbest Belgische kabinet tot de verkiezi oktober hangt aan een steeds dunn In politieke kringen acht men premier Martens nog een oplossing ken voor het conflict over de split onderwijs steeds kleiner. Marten vrijdag na afloop van de minister! 'nerveuze atmosfeer'. Dit weekeinde zullen de vice-pri minister van institutionele herv aan een compromis werken. Maan zaak terug in het kabinet. De regering staat onder grote tij dat het parlement volgende week op de naderende verkiezingen fc ontbonden. De Franstalige christen-democ verzetten zich met hand en tand te dracht van het onderwijs aan de Waalse gewestregeringen. Voor d( sering is een herziening van de g NEW DELHI (RTR/DPA) - Meer dan 3.500 Indische Ta mils zijn gisteren in de Indi sche deelstaat Tamil Nadu gearresteerd na protestacties tegen de uitwijzing van twee Tamil-leiders. Verscheidene duizenden protesterende Tamils versper den treinen de doorgang en blokkeerden spoorwegstations in heel Tamil Nadu waardoor veel treinen vertraging oplie pen of in het geheel niet kon den vertrekken. Vier parlementsleden van de oppositiepartij Dravida Munnetra Khazhagam (DMK), die tot de blokkade had opge roepen, waren onder degenen die in hechtenis werden geno men. Guerrillaleiders Anton ba- lasingham en K. Satyendra, wier manschappen strijden voor een onafhankelijke staat in Tamil-gebieden op Sri Lan- k It C d k v n zi le v e: n h e z v d it h b G rc T g Nadere informatie kan worden ingewonnen bij de heer H. Hendriks, afdelingshoofd afd. F, of de heer K. Pels Rijcken, psycholoog/behandelteamleider, telefoon (013) - 35 93 55. Schriftelijke sollicitaties kunnen binnen 14 dagen gericht worden aan de afdeling personeelszaken, t.a.v. dhr. A. van de Wetering, Stichting Psychiatrisch Centrum Jan Wier, Postbus 10052,5000 JB TILBURG. Inlichtingen: De Stem, 076-236911 Van onze correspondent VATICAANSTAD - Paus Johannes Paulus 2 heeft achttien van 's werelds beste denkers in Rome, om precies te zijn in zijn buitenverblijf in Castelgandolfo, verza meld. Zij beraden zich dezer dagen onze zijn supervisie over de crisis waarmee de mensheid worstelt. Deze crisis voltrekt zich binnen de mens, in zoverre dat hij zich meer dan ooit schijnt af te vragen waarom hij en waarom de wereld be staat. Maar crisis is er ook volop in de relatie van de ene mens tot de andere, in de politiek, in de economie, in de kunst, en op vele andere sociale terreinen. Is de crisis geboden aan plaats en tijd? zo luidt de belangrijkste vraag op dit colloquium. Filosofen (o.a. Kolakows- ki, Levinas, Gadamer, Spae- mann, Ricoeur, en Von Weiszacker), historici (o.a. Ce Roy Ladurie, Koselleck), economen, wiskundigen, theologen, natuurkundigen t c 1 1 t I

de Stem | 1985 | | pagina 4