EEN DAGJE UIT r soms uitziet DESTEM RT ZEEUWS Axel leefde drie dagen op straat Openluchtmuseum Bokrijk centrum van volkscultuur -EGENHEID epilepsie werf U ft DERDE SEIZOEN START IN HULST RANCISCUS P.A. „SINT FRANS" DEgMM VAN ZEELAND lS^kte Vossenjacht leerlingen MDGO Hulst A1? rörruëzöënën A EN OMA RSKOSTEN 15.- fOORT! LANDROVER 90 ZATERDAGS AUGUSTUS 1985 PAGINA ZEELAND 2 n van 'gekte' zoals ers dan een korte ;1 signalen ineens, an. leven...als de om' iet zo gek als 't er krijgt 'm thuis ge' 9-12 uur). SIRE Ruud Geels naar W Vogelwaarde Plaatselijk nieuws Paal Hulst Lamswaarde Clinge HULST - Filmclub Ciné 83 start donderdag 5 september haar derde seizoen. Reductie Majorettengroep De Vossen Hulst krijgt het druk BRADERIE TOPPER DANKZIJ STRALEND WEER Ongekend r.k. kerkdiensten p.c. kerkdiensten larticulieren lankje, jubileum, receptie, i, verloving, overwinning, Abraham, openbare dank, >or, mag best eens in de pagina familieberichten. I en duur hoeft het niet te kosten nog geen tientje), kolom 1,85. Eén grote 2,35. Voor het plaatsen jeelding met een formaat (enen wij 13,00 toeslag. i op aanvraag. Bij niet- wordt 3,00 adm.kosten 'orden niet geretourneerd, of geef uw tekst 2 dagen ij één van onze kantoren, iven stuurt u eveneens 2 sing naar Postbus 3229, hriftelijke opgaven worden ;epteerd indien naam en ook indien Uw betaling behouden ons het recht Ier opgaaf van redenen te 'eigeren glngsnleuws kolom op donderdag. Hartelijk Gefeli- met Uw zilveren <sfeest. Thomas. 26 oktober 1985 0 uur tot 18.00 uur op het ngenhouszplein 2, Breda naken naar NMB-bank nr. .017, Nieuwe Haagdijk, n.v. reüniecommissie, Cr. inhouszplein 2, Breda irmelding van naam, adres, afstuderen, idatum inschrijving: 5. ïgt tijdig het programma, iecommissie: A. Brent, H. Stuyvenberg. v.a. 41.849.- excl. BTW SPEC. AANBIEDING april 1985 -16.000 km vele accessoires, van 52.000.- voor 39.500.- City'76 Ascona Diesel'79 Polo L'78 '0 244 DL'77 suwe en gebruikte onderdelen utomoblelbedrijf egenbeemd 23, Breda el. 076-870591 T22 V ichting Ideele Reclame. Aantal leden van filmclub blijft stijgen Voor demonstratie Van een onzer verslaggevers VOGELWAARDE - Oud voetballer Ruud Geels komt donderdag 5 septem ber naar Vogelwaarde om een demonstratietraining te geven. Geels is te gast bij de voetbalvereniging Vogelwaarde. De demon stratie, die bestaat uit een veldtraining en een korte videofilm, begint om 17.00 uur en zal ongeveer twee uur in beslag nemen. Een dag eerder, woens dag 4 september wordt in Vogelwaarde een. sleectie- wedstrijd gespeeld tussen de Zeeuws Vlaamse jeugd- selectie onder de vijftien jaar tegen de B-junioren van Vogelwaarde. De wed strijd begint om 19.00 uur. Eucharistie - Zondag 1 sep tember wordt een open lucht eucharistieviering in Paal ge houden. Het jongerenkoor- en combo uit Hulst onder leiding van Adrie Bogaert verlenen hieraan hun medewerking. Aanvang 11.00 uur. Bridge - Bridge club Hulst speelde de eerste wedstrijd van het seizoen. Uitslag groep A: 1. Bruyns-Sandrini, 2. Bies- broeck-Borm, 3. Hermans-van de Dries, 4. Mast-Kint, 5. Bies- broeck-Beusenberg. Groep B: 1. De Kort-Atkins, 2. echtpaar Kint. Groep C: 1. De Jonghe- Wendels, 2 en 3. Voet-Van Hootegem en echtpaar Veld horst Bridge - In café De Vier Jaar getijden speelden leden van de bridgeclub een bridgewed- strijd. Het was een howell 10 met tien paren. Uitslag: 1. he ren Rademakers-Van Leeu wen, 2. dames Smulders-Van Puyvelde, 3. mevrouw Van Waterschoot-de heer De Schrijver, 4. dames Van Hoot- egem-Heizler, 5. heren Van der Wielen-De Waal. Volleybal - Volleybalvereni ging CVC uit Clinge houdt vandaag voor de twaalfde maal een groot internationaal volleybaltoernooi. Er zullen 57 teams deelnemen, waaronder ploegen uit België en Portugal. Het toernooi wordt gespeeld op het oefenveld van de voet balvereniging Clinge en begint om 9.00 uur. De prijsuitrei king, omstreeks 17.00 uur ge pland, wordt verricht door de AxelSe wethouder Kayser uit Hulst. DAGBIAD VOQR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren in Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnum mers op pagina 2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie lerneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Jan Jan sen (plv. chef), Emile Calon, Co Meertens, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deij, Eugène Verstraeten. Middelburg: Henk Postma. Goes: Aad van der Wouden. Advertentle-expl. Inspecteur Zeeland: C. Me nu, privé 01150-95839. Van onze correspondente Het bestuur was na een seizoen zeer tevreden met de enkele tientallen leden, maar het afgelopen seizoen kon men halverwege al het honderdste lid melden. Aan het begin van het nieuwe seizoen gaat de cinefie lenclub al met 150 leden van start. Een opmerkelijke vooruitgang. derland of dat hij goed draait in de grote steden en nog niet beschikbaar is voor het platte land", legt Ron uit „Het is diverse malen voor gekomen dat we op het aller laatste moment nog een ande re film moesten kiezen. Dit jaar hopen we tot een betere en snellere manier van keuze bepaling te komen". De leden van Cine 83 krijgen dan ook enkele dagen van te voren een informatieblad met alle gegevens over de volgende film thuis. Voor een rijksdaal der krijgen zij niet alleen de gratis informatie maar beta- Ten zij ook slechts zes gulden voor de Cinéfilm. Bovendien krijgen zij op een andere don derdag reductie voor de zoge naamde samenwerkingsfilm. „Een afspraak tussen het be stuur en de bioscoopexploi tant", vertelt Ron du Bois. Zo hebben de Cine leden vo rig jaar kunnen genieten van Broadway Danny Rose, Ge broken Spiegels, Bastille en Maria's Lovers. Na een seizoen met het accent op Franse en Engelse rolprenten begint Ci né 83 het nieuwe seizoen met de politiefilm Witness van Ed ward S. Feldman. „We hadden dit echt niet verwacht, wel gehoopt na tuurlijk", zegt Ron du Bois. „Je begint met zo'n ongesubsi dieerde club en dan is het steeds een gok. Zelf kun je dan wel een filmfreak zijn maar of de anderen dat worden moet je maar afwachten". Ciné 83 heeft echter niet te klagen. Elke eerste donderdag van de maand stroomt het zaaltje in het cinemacentrum De Koningin van Engeland in Hulst vol met enthousiastelin gen die een door het bestuur zorgvuldig uitgekozen kwali teitsfilm te zien krijgen. „Dat levert nogal eens wat problemen op. We trachten steeds een verantwoorde keus te maken, maar dan blijkt dat die flim nog niet uit is in Ne- Van een onzer verslaggevers HULST - Er breken drukke tijden aan voor de majoretten groep De Vossen uit Hulst. Zondag 1 september nemen de majoretten deel aan een groots bloemencorso in het Belgische Dendermonde. Op 14 september wordt er onder auspiciën van de West- Brabants Zeeuwse muziek- bond een instructiedag gehou den voor majoretten van de afdeling Zeeland. De organi satie en verzorging is in han den De Vossen. Een maand later, 13 oktober gaat de reis naar Etten-Leur voor het Druma-concours. De Vossen hebben eind oktober een primeur. Voor de eerst maal wordt op 27 oktober een majoretten-solisten wedstrijd gehouden van de Zeeuwse muziekbond. Dat staat te ge beuren in Den Dullaert. De Vossen mogen de zaak organi seren. Aan dit showgebeuren doen majoretten uit Brabant, Zuid- Holland en Limburg mee. Los van deze activiteiten zijn De Vossen nog steeds op zoek naar versterking. Meisjes voor de minigroep van zes jaar en ouder en meisjes voor de majoretten van twaalf jaar en ouder kunnen lid worden. Be langstellenden moeten contact openemen met voorzitter me vrouw Van Hoije. EERSTE SCHOOLDAG Van een onzer verslaggevers HULST - De eerstejaarsleer- lingen van het Middelbaar Dienstverlenings en Gezond- heidsonderwijs in Hulst heb ben gisteren op aangename wijze kennis gemaakt met de school. In de ochtenduren werden de gebouwen aan de hand van een opdrachtentocht verkend en kennis gemaakt met de le raren. 's Middags volgde een vossenjacht door Hulst met veertien vossen. Zeven posten met twee vossen. Op de markt stonden bijvoorbeeld twee parkeerwachters. In het post kantoor een kip en een haan. Halverwege de middag zat de eerste 'schooldag' er op. O BAARLAND - Kerk - De restauratiewerkzaamheden van de Nederlands hervormde Kerk te Baarland zijn afgerond. Hier door is een halt toegeroepen aan de lekkages waarvan het inte rieur veel schade dreigde te gaan ondervinden. Ook de kerk diensten werden hierdoor bemoeilijkt. De kosten van de laatste fase bedroegen ongeveer 350.000 gulden. De restauratie werd mogelijk gemaakt door subsidies van de gemeente Borsele, de provincie Zeeland en een bijdrage van het Prins Bernhardfonds. GOES - Expositie - Oude bankattributen worden in de cliënten hal van de Amro bank Goes tentoongesteld. Een deel van van de gebruiksvoorwerpen is meer dan 100 jaar oud. Hieronder bevin den zich oude kasboeken, een rekenmachine en een schrijfma chine. De tentoonstelling is te bezichtigen van 6 tot en met 18 september tijdens kantooruren. Vanaf 20 september kunnen be langstellenden de expositie in Yerseke bezoeken. VLISSINGEN - Winst - Hoechst Holland NV - met een vesti ging in Vlissingen - heeft op de binnenlandse markt een omzet stijging behaald van 8 procent tot 307 miljoen gulden. Het succes op de Nederlandse markt is voornamelijk te danken aan de pro- duktgroepen vezels, kleurstoffen en pigmenten en kunstharsen. De produktgroepen organica en cosmetica bleven enigszins ach ter. GOES - Museum - B en W van Goes staan positief tegenover het verzoek E. Klompers uit Giethoor. Hij wil een mineralogisch museum in Goes vestigen. Het college overlegt met de man over de mogelijkheden die de gemeente kan bieden. GOES - Kunststofveld - Het nieuwe zandkunststofveld in het Goese sportpark het Schenge wordt woensdag 25 september of ficiéél in gebruik genomen. Burgemeester mr. W. Blanken ver richt om 19.00 uur de bijbehorende handeling. Een feestpro gramma rondom de ingebruikname is nog niet vastgesteld. Van een onzer verslaggevers AXEL - De woorden van burgemeester A. Hack woensdagmiddag bij de ope ning van de braderie in Axel 'het kan niet meer stuk' zijn volledig bewaarheid gewor den. Axel heeft de afgelopen dagen dankzij het stralende weer de topper van het jaar beleefd. Drie gezellige dagen, waarin op straat werd ge leefd. De terrasjes bleven tot laat in de avond bezet. Met name in de Weststraat, waar 't Amstelhoekje levende mu ziek bracht en De Pieper kinderprogramma's en klepperwedstrijden hield, bleven de terrasliefhebbers lang plakken. Een dissonant, donder dagmiddag in de Weststraat waar een kledingzaak be zwaren maakte tegen de aanwezigheid van een ham burgertent, dreigde de bra derie te ontsieren. Tussen komst van de politie voor kwam echter dat niet alleen de geur maar ook de ham burgers tussen de kleding terecht kwamen. De middenstand zag het gebeuren deze week als een prima promotiestunt. „Veel wijzer word je er als onder nemer niet direct van. Maar het is erg belangrijk dat Axel weer eens in de picture komt. De mensen hebben kunnen zien wat er allemaal te koop is. En daar blijft toch iets van hangen", aldus een van hen. Het publiek genoot zicht baar. „Met zulk weer hoef je niet naar Spanje te gaan. Of je nu daar op een terras zit of hier. Dat maakt niets uit". De meest gehoorde uitdruk king donderdagavond, toen showband Axel met schitte rende nummers een ware muzikale happening ontke tende op de braderie, was wel „Wat gezellig, zo ieder een op straat". Er viel dan ook op vele fronten wat te beleven. De touwtrekwedstrijden, op het laatste moment verschoven van het Szydklowkiplein Binnen enkele minuten kon een portret worden vervaardigd op de Axelse braderie. - foto de stem/cohj.de boer naar de knussere Kaaiwal, brachten in de finale de twee toppers uit Axel, Broodje Ben en Cambrinus, tegenover elkaar. Bij de tweekamp trok Cambrinus aan het langste eind. Sporters Wordt touwtrekken door velen nog steeds als kermis attractie beschouwd, het evenement in Axel gaf strijd te zien tussen zoveel geoe fende sporters met vele uurtjes trainingsarbeid ach ter de rug dat die stelling nog nauwelijks hard is te maken. De klepperwedstrijden bij de Pieper vroegen om een andere discipline. Mevrouw A. van der Zwaan bleek het spelletje uit haar jongere ja ren nog steeds niet verleerd en sleepte voor A. Wattel de eerste prijs in de wacht. De rommelmarkt door de jeugd, op elke hoek van de straat zat wel iemand, was een regelrecht succes. De or ganisatie telde meer dan honderd deelnemers. „Onge kend". De festiviteiten vrijdag avond genoten, met het weekend voor de deur, een zo mogelijk nog grotere be langstelling. Toppers waren het optreden van Appie en Flappie, de braderieloop en het optreden van de Foot steps Streetparade orkest. Vandaag het staartje van de braderie, de weekmarkt, met de officiële opening van De Wagenschuur achter het streekmuseum Boerderijen, een oude school en een kerkje maken deel uit van het openluchtmuseum in Bokrijk. - fotoerikossewaarde Ten zuidwesten van Genk- centrum bij de grens met Hasselt ligt het domein Bok rijk. De provincie Limburg kocht in 1938 het 540 hectare uitgestrekte gebied. Elf jaar later werd het centrum voor bosbiologie opgericht en legde men een 12 hectatre'groot Arboretum aan met ruim 1500 geïdenti ficeerde bomen en struiken en een rozentuin. In 1953 kwam daar een dierenpark bij en begon men met de verwezenlijking van de plannen om een openlucht museum te openen, waar de geïnteresseerde een indruk krijgt van een materiële volkscultuur in de Kempen van ongeveer 1500 tot 1920. Gestart werd met het Kempische gedeelte. Rond om een driehoekig dorps plein werden een aantal hoeven, schuren, een her berg en kerk met kerkhof en nog andere gebouwen neer gezet. Met een eindeloos ge duld en een grote precisie werden huisjes, die tot ver val gedoemd waren in ver schillende Kempische dor pen, steen voor steen afge broken, genummerd, even tueel gerestaureerd en over gebracht naar Bokrijk om daar in de oorspronkelijke staat weer opgebouwd te worden. Wegkruizen, woon huizen, een kapelletje, een schandpaal, een brouwerij, een molen en vele andere gebouwen tot en met een 12e eeuws romaans kerkje toe, werden in een zo oorspron- kelijk mogelijk cultuurland schap opgesteld. De bezoeker kan dan ook uren dwalen door dit inte ressante museum, waar de vele reconstructies gegroe peerd staan in een uniek ka der. U vind er drie cultuur landschappen: de heide met gebouwen uit de Limburg se- en Antwerpen Kempen, het vruchtbare heuvelland waar de bouwsels uit het Maasland, de haspengouw en Brabant zijn opgetrokken en het uitgestrekte laagland waar verspreid temidden van de weilanden landelijke gebouwen Uit West- en Oost-Vlaanderen liggen. Of u nu een arbeidersop trekje binnengaat, of een Mikke (polderschuur), een paanhuis (brouwerij), een abdij hoeve of herberg, steeds is alles in de kleinste details afgewerkt. Het dak, de muren en de vloer zijn hersteld in de staat zoals de laatste bewoners het achter lieten. De huisraad van tin nen soeplepel tot vliegen vanger, het meubilair, werktuigen en gereedschap pen, alles is aanwezig. De 'oppassers' zijn gekleed in de Kempische hoerendracht en zij zorgen voor het onder houd en een aparte sfeer (open haardvuren, aange legde tuintjes enz.). De her bergen serveren het echte boerenbrood op plankjes. In de herfstdagen van eind oktober is het niet echt druk meer, de schoolreizen nog ver weg en de drommen toeristen weer naar huis. In deze periode is het werkelijk een prachtige gelegenheid om naar dit wondermooie openluchtmuseum te gaan en nog eens rond te neuzen in het landelijke verleden van onze zuiderburen. Enkele jaren geleden is de 'oude stad' geopend. Deze af deling biedt een overzicht van de stedelijke architec tuur in Vlaanderen van de late middeleeuwen tot de 19e eeuw. De meeste huizen zijn afkomstig uit het centrum van Antwerpen. De gebou wen hier hebben een mu seum- en tentoonstellings functie. Zo herbergen ver schillende woningen werken van grafici en kunstschil ders (Masereel, Minne, Or- lowski en anderen) en ande re zijn ingericht voor wisse lende of vaste exposities. Er is een papiermakerij en de Hulstenaren vinden er de oorspronkelijke suikerbak kerij van Messagie gedeelte lijk terug. Kortom, het is iets verder van huis, maar wel een idea le uitstap voor het hele ge zin, ook buiten de vakantie periode. Bij het museum zijn nog grote speeltuinen en en kele kilometers verderop een automuseum met een keur aan old-timers. Bok rijk is geopend van 1 april tot 31 oktober. Dagelijks van 10.00 tot 18.00 uur. Dit was de laatste afleve ring, volgend jaar 'reizen' we weer verder. NOORD - ZUID - BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdalena zat 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Zierikzee - H. Willebrord, Molensti 62, zat. 9 u. zond. 11 u. Hansweert - O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangenis, zat. 17 u. zond. 11 u. Ma ria-oord, zat 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat. 19 u. zone 10.30 u. Rilland-Bath.- H. Jozef, ofwel zat. on 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 1- dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat. 19 u. of wel zond. 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemelvaart zat. 19 u. zond. 9.30 u. WEST - ZEEUWSCH - VLAANDE REN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat 19 u., zond. 8 en 10 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zat 17 u. zond 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaartzat 11 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. zond. 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat 17 u zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat. 19 u. zond 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel zond. 9.45 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart zat. 19 u. zond. 10.30. Huize Emmaus zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper, zat 11 u. zond. 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Paulus Lombardstr. zat. 19 u. zond. 10 u Kerkcentrum De Hoeksteen, Rozen burglaan, zond. 11.30 u. Vlissingen: Paauwenburg. Kerkcen trum Open Hof, A. Gogelweg: zond. 1] en 19 u. Lieve Vrouwekerk, Singel zat. 19 en zond. 9.30 u. Souburg - Martinuskerk. zond. 10 u. Domburg- Willibrorduskerk- zond 8.45 u. OOST - ZEEUWSCH - VLAANDE REN Clinge - H. Hendrikus. zat. 19 u. zond 8.30 en 10 u. Hulst - H. Willibrordus. zat 19 u zond. 9.30 en 11.30 u. Graauw - Maria ten Hemelopening zat 19 u. zond. 9 u. St Jansteen - H. Johannes de Doper zat 19 u. zond. 10 u. Boschkapelle - H. Petrus en Paulus zat 19 u. en zond. 9.00 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat IS u. zond. 8 en 10 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 17 u en zond. 11.30 u. Heikant - H. Theresia. zat. 19 u. zond 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat 18.30 u. zond. 9 en 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Jaco bus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zat 19 u, zond. 10 u. Nieuw-Namen - H. Jozef, zat 17 u zond. 10.30 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19 u, zond. 8 en 10 u. Sluiskil - St. An toni us. zat. 19 u. zond 11 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat IS u. zond. 8 en 10 u. Axel - H. Gregorius de Grote, zat 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart. zat 17 u. zond 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart. zat. 19 u. zond 9 en 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Trini- teitskerk). zat. 19 u. zond 9.15 en 10.30 u. Verrezen Christus: Maand tm. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk! zond. 10.30 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat 17 u. zond 9.45 u. zaterdag 31 augustus ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 ds. F. Teeuwen. Middelburg (Doopsgezinde kerk): u. ds. H.v. Rijn. Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. d H.v.Rijn. zondag 1 september HERVORMDE KERKDIENSTEN AARDENBURG: 10.30 uur, ds. I Valk. AXEL: 10.00 uur, ds. H. van de Berg. BIERVLIET: 9.30 uur, Kandidaat Va de Bauwlede. BRESKENS: 9.30 uur, ds. W. Meeuse. C ADZ AND: 9.30 uur, de heer V Kruidenier. GROEDE: 10.00 uur, ds. P. de Vri< (gezinsdienst). HOEK: 10.00 uur, ds. W. van Meet wen. HONTENISSE: 9.00 uur, de heer 1 van de Wel. HOOFDPLAAT: 10.00 uur, ds. L. Vc gelaar. HULST: 10.30uur, ds. R. Hartog. NIEUWVLIET: 9.30 uur, de hec Schoenmaker. OOSTBURG: 10.00 uur, ds. P. Feer stra (HA). RETRANCHEMENT: 11.00 uur, ds. Balk. SAS VAN GENT: 10.30 uur, d SCHOONDIJKE: gezinsdienst 1 Groede. ST.-ANNA TER MUIDEN: dienst 1 Sluis. ST.-KRUIS: 9.00 uur, ds. H. Valk. SLUIS: 9.30 uur, ds. C. Balk. SLUISKIL: 9.00 uur, ds. Geerts. TERNEUZEN: Grote Kerk: 10.00 uu ds. C. Hoogendoorn; Goede Herder kerk: 10.30 uur, ds. E. Rietveld en 19.C uur, ds. G. van Tricht; Opstandings kerk: 9.00 uur, ds. E. Rietveld. WATERLANDKERKJE: 10.00 uu: gezinsdienst te Groede. IJZENDIJKE: 11.00 uur, ds. W. Meeu se. ZAAMSLAG: 10.00 uur, ds. N. Vael. ZUIDZANDE: 11.00 uur, de hee Schoenmaker. GEREFORMEERDE KERKDIEN STEN Axel: 10 u. dhr. R. Heemskerk, Sou burg. 17 u. vesperdienst Hoek: 10 en 15 u. dhr. D. de Best, Ter neuzen. Terneuzen (Noordstraatkerk): 10.301 ds. J. Jurjens. (Opstandingskerk): en 17 u. ds. J. Jurjens. Zaamslag: 10 u. ds. R. de Jonge. 15 i ds. M. Voet Aardenburg: 10.45 u. kand. G. de Har tog, Groningen. Breskens: 17 u. drs. C. Weijs, Veere. Oostburg: 9.30 u. kand. G. de Hartog Groningen. Schoondijke: 9.30 en 14.30 u. mevr. v.c Putte, Zundert. GEREFORMEERDE KERKE! (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. ds. J. Verkade. Hoek: leesdiensten. Terneuzen: 10 en 15 u. ds. C. Mewe. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. A, Kruizin CHRISTELIJKE GEREFORMEER DE KERK Zaamslag: 10 en 15 u. ds. L.v.cL Meij. EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen (De Kandelaar): 10 u. dhi Goudszwaard. LEGER DES HEILS Terneuzen (gebouw Donze Vis serstr.): 9.30 u. bidstond. 10 u. heili ging^samenkomst. 17 u. verlossings samenkomst

de Stem | 1985 | | pagina 17