Ronnie Walhout kampioen ONTWIKKELING DAMESVOETBAL VERLOOPT TRAAG Bekervoetbal Sas van Gent Weinig interesse voor titelstrijd Everling verslaat Van Quekelberghe ende YELDRITTEN VOOR TRIMMERS TOERNOOIYAN BC ZIERIKZEE jers m/v HE DIE landse ig bv Irzekering b.v. ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1985 PEfiTEM-SOOt^ BOEIENDE STRUD OP RES-CIRCUIT TM PAGINA SPOBT 3 )ow is een dynamisch eranderende maat- Ièrneuzen. Hier staan I In totaal werken bij ïHBO'er/HLO'er buiten het skt en zich voelt f eldwerk. Een jeit en inventivi- ïrvaring is niet ^an gaschromato- t uw voordeel. I (Nederland) BV., levrouw A. van i vraag haar u een irea euzen is plaats et een goed zelfstandig erstrekking. en bieden Fietscross in Sluis en Tilburg Prestatieloop PSY Terneuzen Start zaalvoetbalcompetitie TRIMLOPEN TERNEUZEN Jeugdrenners koersen in Westdorpe Krappe zege Aardenburg ZEEUWSE KAMPIOENSCHAPPEN SENIOREN EN AB-JUNIOREN Uitslagen zeilduel kel 10 - Venlo 1925 Blende maatschappij. (ist zoeken wij standige medewerkers bezwaar tegen hebben sn behoort tot hun taak Inze verzekerden. Ken opleiding bieden wij ne onkostenvergoeding eving. Goede promotie kan zullen wij graag een richten aan 27 - 5900 AH Venlo rdelen van door bedrijven sarjverslagen; etrelaties en het op schrift zen; afwikkeling van moeilijk spondentie. maakt, is dat u door de en bedrijf ziet. ïnancieringsproblematiek e bedrijven en u komt voor taan. of SPD-er zo tussen de 25 ne bankervaring. Opgrond ng beschikt u overeen goed omische vraagstukken met ietengebeuren bij de bank. kennis van de moderne talen nslotte bent u commercieel ime kennis van en inzicht in sstructuur van het Midden- ed salaris en dito secundaire ironder een 13e maand, emievrij pensioen en een eling. aten aan de NMB, afdeling 2906,3000 CX Rotterdam, ten, bel dan met de heer )on: 01150-95451. 1712 Van onze motorsportmedewerker AXEL - In de laatste wed strijd om het RES-motor- c ross kampioenschap bij de li centiehouders, die donderdag avond op het Axelse Smit- schorre-circuit verreden werd, heeft Ronnie Walhout uit Sluiskil de titel in de kwartli- terklasse op zijn naam ge schreven. Walhout deed dit door in beide reeksen telkens achter Gino de Jonghe en Martien Jansen als derde over de finish te komen, waardoor hij in de totaalstand onbereikbaar bleef voor zijn belangrijkste twee concurrenten. Gino de Jonge stak op het zware Axel- se zandcircuit weer in een on genaakbare vorm. Hij wist dat hij in beide reeksen maximaal moest scoren om nog kans te kunnen maken op de titel, want in het voorbije seizoen kwam hij in vijf reeksen niet tot scoren, terwijl er slechts drie reeksen mochten worden afgetrokken. De twee overblij vende 'nullen' op zijn scorelijst kon hij echter niet compense ren, hoe hard hij daar ook voor reed. In beide manches dook De Jonghe meteen als eerste de bocht in en liep ronde na ronde verder weg van zijn concurrenten, om uiteindelijk met precies één minuut voor sprong te finishen. Martin Jansen had eveneens goede kansen op de titel, maar on danks zijn tweede plaats in beide reeksen bleek dat niet genoeg om Walhout in de eindklassering te passeren. Achter Walhout pakte hij nu de tweede plaats in de eind klassement voor het kam pioenschap. In de gecombineerde 125/500 cc-categorie kregen de toe schouwers een paar leuke duels te zien. In de 125 cc-klas- se waren Henk Buys uit Mid delburg en Jan Jansen uit Sluiskil aan elkaar gewaagd. In de 500 cc-klasse ging de strijd om de dagoverwinning tussen Bram van de Velde uit Breskens en André van Sun- dert uit Etten-Leur. Bram van de Velde bleek in de eerste manche de sterkste en finishte met een voorsprong van 21 se conden op Van Sundert. In de tweede manche lag de Bres- siaander opnieuw aan de lei ding, maar een valpartij kost te hem de zege. Van Sundert passeerde hem namelijk en pakte éen voorsprong van 38 seconden, zodat de Brabander met de overwinning ging strij - ken. UITSLAGEN: 125 cc-klasse: 1. Patrick Meerschaert, Sint Gillis Waas; 2. Henk Buys, Middelburg; 3. Jan Jansen, Hoek; 4. Steven Mangnus, Vogelwaarde; 5. Kenny Vertenten, St-Niklaas; 6. Patrick Sponselee, Kloosterzande. 250 cc- klasse: 1. Gino de Jonghe, Sluiskil; 2. Martien Jansen, Sluiskil; 3. Ron nie Walhout, Sluiskil; 4. Frank van Kruyssen, Kloosterzande; 5. Fran- ky Apers, Hamme; 6. Jaap van Cadsand, Axel. 500 cc-klasse: 1. André van Sundert, Etten-Leur; 2. Bram van de Velde, Breskens; 3. Franky van Eecke, Lembeke; 4. Jean-Luc Rossignol, Erembode- gem; 5. Jaap van Tatenhove, Ter- neuzen; 6. Riggy de Bruyne, Steke- ne; 7. Marco Roos, Axel. Broekhoven: 'Weinig continuïteit' DoorRinus Verberkmoes AXEL - „Te weinig continuïteit in het dames voetbal houdt de ontwikkeling tegen. De groei in ledenaantal en spelverbetering verloopt daardoor uiterst traag", aldus Wim Broekho ven, bestuurslid en competitieleider van de KNVB afdeling Zeeland. Deze in Middelburg woonachtige ex-Axelaar kent ais geen ander de problemen waar het damesvoetbal mee worstelt. Elk jaar opnieuw wordt hij geconfronteerd met een ver loop onder de dames. Een ver schuiven dat bepaald niet in het voordeel werkt van het Zeeuwse damesvoetbal. „Het probleem is dat veel clubs nog te weinig het dames voetbal promoten en dat veel 'ouders hun dochter liever niet zien voetballen. Daarbij is er nog steeds een fikse achter stand bij de jongens, die veelal al jaren voetballen voordat de meisjes beginnen. Zodoende lukt het bij diverse clubs het ene jaar wel en het andere jaar niet een damesteam op de been te brengen. Resultaat van dit alles is dat er bijvoor beeld in Zeeuwsch-Vlaande ren, en dan nog met hangen en wurgen, hooguit slechts tien pkegen op de been gebracht kunnen worden", aldus Broekhoven. b (bnfcii;h.- Pal voor de competitie - de ze start voor de dames in het weekeinde van 6 tot 8 septem ber - zag het er voor de regio rooskleurig uit Tien teams zouden van start gaan in de regionale tweede klas, terwijl AZW het eersteklasserschap waar moet gaan maken. Dit optimisme kreeg echter een terugslag door de terugtrek king van de RIA-formatie en het niet aanmelden van Clin- ge, dat wel al ingedeeld was. Door deze tegenvaller verval len op de eerste speeldag al twee duels en mag Broekho ven zijn competitie-indeling gaan herzien. „Zoals het er nu naar uitziet zal Breskens te rugkeren naar de regio. Voor waarde hiervoor is op vrijwl- lige basis. Willen de Breskense dames dit, dan komt de Zeeuws-Vlaamse tweede klas weer uit met negen teams. Een minder dan verleden jaar", weet Broekhoven. Naast deze clubproblema- tiek om voldoende speelsters bijeen te krijgen, er zijn er al gauw zestien nodig om steeds met elf speelsters op te kunnen draven, is er nog een zoge naamd wisselprobleem. Im mers, als er zestien dames zijn, willen die ook spelen. Om hieraan te kunnen voldoen is er in de meeste gevallen spra ke van een rouleersysteem. Een regeling die tot gevolg heeft dat er niet altijd het sterkste team binnen de lijnen staat. Temeer daar de meer ervaren dames te maken krij gen met speelsters die pas be ginnen. „Het beroerde is dat er in verreweg de meeste geval len maar één damesteam bij een club is en daarin moeten zowel de meisjes onder de zes hen jaar spelen als de gerouti neerde dames. Geen ideale si tuatie, maar bij gebrek aan een tweede team, kan het eigenlijk niet anders. Dat dit het spelpeil niet ten goede komt, mag voor iedereen dui delijk zijn", zegt Broekhoven. Verbeteren Een man die het damesvoet bal op een hoger plan moet zien te brengen, is de Zeeuwse damescoach Hans Mewiss. Een trainer die, zoals hij zegt: „Ge start is vanuit de "nulpositie' en dus alleen maar winst heeft geboekt". Dat deze winst uiterst karig is, geeft hij toe. «Het is steeds een opnieuw in passen en aanpassen", aldus deze Middelburger. Dat het voor hem ook vaak roeien is met de riemen die hij krijgt, bleek overduidelijk tij dens de demonstratietraining vorige week in Philippine. Van de opgeroepen vijftien meisjes kwamen er slechts ze ven opdagen, terwijl er van de zestien uitgenodigde dames er eveneens vier verstek lieten gaan. Belangstellenden waren er eveneens nauwelijks, zowel niet tijdens de training als bij het praatje achteraf. Voor het aan techniek en conditie mank gaande damevoetbal, ronduit teleurstellend. Temeer daar tijdens de de monstratietraining eenvoudig vast te stellen was dat er zelfs bij de Zeeuwse selectie bijna niemand tegen een bal kan trappen, zoals het zou moeten. „Dat is dan ook de reden dat ik bij elke centrale training veel aandacht besteed aan het trappen tegen en dribbelen mét de bal", aldus Mewiss, die ■j, overigens in Philippine slechts aanwijzingen vanaf de zijlijn kon geven wegens een blessu re. Voor het veldwerk was Vilé opgeroepen. Uit voorgaande blijkt tevens dat er bij de clubs ook nog het een en ander schort aan de trainingen. „In vele gevallen is het simpelweg een vrijwilliger die voor de begeleiding aangesteld wordt. Daarbij komt de vraag wat de man of vrouw in zijn of haar mars heeft, niet aan de orde. Dat dit geen ideale benadering is, is bekend. Toch zou het zon der deze goedwillenden hele maal niet gaan", erkent Broekhoven. Promotie Een club waar wel behoor lijk is gewerkt om boven de grauwe middelmaat uit te ko men, is AZW. Onder leiding van de inmiddels gestopte Piet de Feyter, promoveerden de AZW-dames naar de eerste klas. Een klas waarin Vlisln- gen de eerste viool speelt. En dat weet AZVV-aanvoerster Marleen Houg maar al te goed. „Vlissingen is door ons nog niet te pakken. Trouwens, aan kampioen worden denkt bij ons niemand. Goed meedraai en in de middenmoot moet kunnen en dat is het enige dat we voorlopig voor ogen heb ben", aldus deze in Zaamslag woonachtige AZW-speelster. Dat het voor haar team een leuke opsteker is hogerop uit te komen, staat boven alle twijfels verheven. Toch zal zij er met name in het begin en zeker in de maand oktober niet bij zijn. „Dit jaar geef ik de voor keur aan het power liften. Pas als de nationale kampioen schappen achter de rug zijn, ga ik me weer inzetten voor het voetballen. Dit dan nog een jaar, daarna stop ik omdat ik mijn aandacht dan op de gezinsplanning wil gaan rich ten", verduidelijkt de Zaam- slagse sportvrouw. Op zich is het laatste een normale gang van zaken. Een gewoon ver schijnsel dat echter als een ne gatieve rode draad door het damesvoetbal loopt. En mede daardoor blijft het in de pree- kwoordelijke kinderschoenen staan. „Toch blijf ik er bij dat als clubs inderdaad iets aan le denwinst willen gaan doen, ze zich meer op de dames moeten gaan richten. Doen ze dat, dan komt het spelpeil eveneens omhoog, omdat we dan in meer klassen kunnen gaan spelen dan we nu doen. De uit slagen met meer dan vijf doel punten verschil zullen dan eveneens minder worden. Nu komt dit helaas door te grote krachtsverschillen nog te vaak voor", weet Broekhoven. De competitie-indeling voor de regionale teams, is als volgt: Eerste klas: AZW, Kloetinge, GDW, Vlissingen, Patrijzen, Nieuwdorp, De AZW-aanvoerster Mar leen Houg: „Goed meedraai en in de middenmoot moet voor ons mogelijk zijn in het komende seizoen". - FOTO DE STEM/COR J. OE BOER. Meeuwen, Oostkapelle en WIK. Regionale tweede klas: Breskens (onder voorbehoud), Terneuzen, Terneuzense Boys, STEEN, Spui, Philippine, Hoek, Biervliet en HW'24. Van onze sportmedewerker GOES - Er bestaan plannen om in het komende winterseizoen boven de Westerschelde een aantal veldritten voor timmers te houden in de periode vanaf november tot en met januari. De stichting Trim belangen Midden-Zeeland heeft daarvoor het ini tiatief genomen via een aan de wielercomité's gericht schrijven. Daarin wordt onder andere gezegd dat men de wegrenners eens nader kennis wil laten maken ijiet het veldrijden zonder dat ze overigens in de modder blijven steken. Wat de keuze van het parkoers betreft, denkt men dan ook aan behoorlijke onver harde paden en grasstroken. Maandag 7 oktober wordt in café De Tol in 's-Heer Arendskerke een vergadering gehouden, waarin men dan gestalte hoopt te geven aan een eventueel vel- drittenprogramma. Tevens blikt men dan terug op het afgelo pen wegseizoen, waarin de stichting TMZ voor het eerst optrad als overkoepelende organisatie. Van onze sportmedewerker AXEL - Het komende week einde kunnen de fietscrossers hun hart weer ophalen tijdens wedstrijden in Sluis en Til burg. In Sluis komen de regionale renners zaterdag aan de start voor een wedstrijd, meetellend voor-het Zeeuwse kampioen schap en in Tilburg wordt zondag gereden onder de KNWU-vlag. Het treffen op het terrein van De Belfort crossers begint om 13.00 uur. Va» onze sportredactie TERNEUZEN - De sport en ontspanningsvereni ging van de Terneuzense politie, PSV, houdt vrij dag 13 september de ze-' vende PSV-prestatieloop. De afstanden bedragen 2, 4 en 10 kilometer. Gestart wordt aan de Zeedijk bij De Griete. De prestatieloop begint om 19.00 uur en de inschrijf kosten bedragen drie gulden per persoon Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - De Sasse zaalvoetbalcompetitie gaat maandag 2 en dinsdag 3 september van start met het bekervoetbal. In tegenstelling tot voorgaande ja ren, toen iedere ronde via één duel beslist werd, wordt er nu in de eerste ronde twee keer tegen elkaar ge speeld. Dus volgens het thuis- en uitsysteem. Dat geldt aUeen voor de eerste ronde, die 2 en 3 september van start gaat en 9 en 10 september een vervolg krijgt. Voor die eerste bekerronde zijn de regioploegen vrij ge loot. Dat zijn Fabricom 1, De Rijke, Corn Boys 1, W Molen kreek 1 en IZV. Ook dit sei zoen is het aantal deelnemen de ploegen in de Sasse rayon competitie iets teruggelopen. Zowel de eerste als tweede klas heeft een bezetting van tien ploegen. Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - De stichting Sportieve Recreatie Terneu zen houdt in samenwerking met AV Scheldesport maan dag 2, dinsdag 3 en donderdag 5 september de zevende uitga ve van de Otheense Kreek loop. Deze drie trimlopen starten iedere avond om zeven uur bij de zuidelijke jachthaven, waar tevens kan worden ingeschre ven. De afstanden bedragen 2650, 4750 en 7400 meter. Voor diegenen die twee van de drie lopen van de partij zijn, ligt een fraaie herinnering te wachten. WESTDORPE - Circa 100 jeugdlicentiehouders komen zondag 1 september in actie tijdens de jeugdwielerrónde in Westdorpe. Deze is georgani seerd door de jeugdleider van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen, Rlnus van Cadzand, in samenwer king met Bert van Gils, jeugd- secretaris van het Zeeuwse district en van de ZRTC Theo Middelkamp. De wedstrijden beginnen om 12.00 uur. Naast leden van de drie Zeeuwse wielerclubs zijn de volgende verenigingen pre sent: Sparta, Den Haag; De Spartaan, Rijswijk; Wieler vereniging Zoe termeer; Excel sior, Gouda; De Kampioen, Scheveningen en Westland Wil Vooruit In de eerste klas komen uit: De Rijnvaert 1 en 2, Philippine 1, Schippershuis, Corn Boys 2 en 3, De Rooien Oedt, De Tuk ker, Fabricoam 1 en W Mo lenkreek 2. In de tweede klas spelen De Crab 1 en 2, Com Boys 4, Philippine 2 en 3, CSM, Royal, De Leeuwkes, Suiker Unie en CPC. De loting van de eerste be kerronde is als volgt: Maan dag 2 september: De Rijnvaert 1-Schippershuis, Philippine 1- Com Boys 2, De Rooien Oedt- De Tukker. Dinsdag 3 septem ber: Fabricom 2-W Molen kreek 2, De Rijnvaert 2-Corn Boys 3, Royal-De Leeuwkes, Suiker Unie-Corn Boys 4, De Crab 2-CPC. Philippine 2-De Crab 1 en Philippine 3-CSM worden 28 oktober gespeeld. De wedstrijden voor zowel de beker als de competitie wor den ook dit seizoen op maan dag- en dinsdagavond afge werkt. SAS VAN GENT - Het Hul- sterse HW'24 2 speelde met 1- 1 gelijk in een vriendschappe lijke ontmoeting met Hulster- loo en Aardenburg had de grootste moeite met Cadzand, dat met krappe 1-0-cijfers klop kreeg. HVV'24-HULSTERLOO 1-1 - De openingsfase was voor een beter Hulsterloo en ook in het resterende gedeelte van de eerste helft zorgde die ploeg voor het meeste gevaar. Het was dah ook in die periode dat de bezoekers door Frank van Dam op voorsprong kwamen. Na de hervatting een iets beter HW'24, dat verdiend gelijk maakte via Peter van Dries- sen. AARDENBURG-CADZAND 1-0 - Al na vijf minuten stond de eindstand op het bord. Toen scoorde Henk van Sprundel voor Aardenburg. De thuis club bleef wel de gehele wed strijd licht domineren, maar kwam niet tot vloeiend aan- valsspel en vond in Cadzand een tegenstander die goed te genspel bood. De beste kansen waren overigens voor Aarden burg, maar de thuisclub be nutte die kansen niet. Van onze atletiekmedewerker VLISSINGEN - Op de Vlissingse kunststofbaan Baskensburg worden zaterdag 31 augustus de individuele open Zeeuwse atle- tiekkampioenschappen voor senioren en AB-junioren afge werkt. De organisatie is deze keer in handen van de Middel burgse atletiekvereniging Dynamo. Wat de belangstelling be treft is die ook nu matig. Een tendens die al het gehele zomersei zoen in het Zeeuwse merkbaar is, zowel in de stratenlopen (met uitzondering van Wolphaartsdijk) als op de atletiekbanen. Op het programma staan zaterdag bij de senioren de onderde len 1500 meter, 5000 meter, 400 meter, 100 meter en de technische nummers discuswerpen, kogelstoten, hoogspringen, speerwer pen en verspringen. De 5000 meter is met onder meer Ad Tierie, Peter Hameeteman, Rien de Wilde, Gerard Bras en Johan Smits nog één van de sterkst bezette nUjnmers. Op de 1500 meter ko men van Zeeuwse zijde in actie René Zweedijk, Jan Konijnen burg en Ad Mol. André Stroo en Paul Sturm zijn de kanshebbers op de titel op de 400 meter, terwijl Paul Sturm bij afwezigheid van Alfons Frankevijle (hij zit in de nationale ploeg voor de in terland tegen Zwitersland) ook als favoriet van start gaat op de hectometer. Het trio Bert de Jonge, Sidney van Hoek en Gerben Rodts strijdt om de titel bij het kogelstoten en discuswerpen en Roel van Laere staat als favoriet te boek bij het verspringen. Bij de A-jongens kan André Verwei weer de nodige medailles in de wacht sleDen. De talentvolle A-iunior van AV'56 komt uit op de 100 en 400 meter, verspringen en hoogspringen en we zien niet in wie hem van de titel af moet houden. Bram van Peenen is topfavoriet bij het kogelstoten. Hetzelfde geldt voor Hulstenaar Ivan Beck bij de B-junioren op de onderdelen discus en kogel. Is bij de heren de spoeling dun, bij de dames is het nog magerder gesteld. Silvia Rodts is in elk geval wel van de partij en de Ma rathon-atlete gooit hoge ogen bij het discuswerpen, speerwer pen en verspringen. Op de 1500 meter vertrekken Jackeline Vermeule en Jopie Danae in de favorietenrol. Bij de A- en B-meisjes is de belang stelling groter. Bij die A-meisjes onder meer een sterke Schelde- sport-afvaardiging met Ilse Murre en Nanette Koers bij het hoogspringen, Ellen Roose en Jolanda van der Hooft op de 100 meter, Hilde Poppe op de 400 meter en Carla Jonker bij het ver springen. Trouwens ook RKHAV telt hier mee met onder meer Tessa Slootmans (verspringen en 400 meter). Bij de B-meisjes zijn de Zeeuws-Vlaamse atletes eveneens niet zonder kansen. Esther Schrier bij het hoogspringen, Jolan da de Nijs op de 400 meter en Christel en Christian van Waes op de 100 meter, kunnen in het rijtje van de kanshebsters op de titel worden gezet. Dit laatste deel van de Zeeuwse kampioenschap pen, eerder werden in Hulst al diverse onderdelen afgewerkt, begint om 12.00 uur. Van onze tennismedewerker VOGELWAARDE - De eerste echte verrassing is gevallen in de strijd om de Zeeuws- Vlaamse jeugdtennistitels. In de leeftijdcategorie tot en met 14 jaar zorgde Terneuzenaar Jeroen Everling voor een ver rassende overwinning op Bernd van Quekelberghe. Met 6-4,6-3 pakte Everling de zege en plaatste zich hiermee voor de halve finales. In die halve finale zal hij strijd moeten le veren tegen de als eerste ge plaatste Gyon Asselman, die Milan Albicher versloeg met 6-0,6-0. De als èerste geplaatste Jan Willem Bartz stuitte bij de 18- jarige jongens op fel verzet van Vogelvlucht-speler Pa trick Vonk, maar slaagde er toch in de eerste set via tie break in zijn voordeel te be slissen, om daarna met 6-2 de overwinning definitief binnen te halen. Bartz plaatste zich hierdoor voor de halve finale, waarin hij uitkomt tegen Reg gie Lambert. Bij de 12-jarige meisjes voegden Angeliek Coenen en Isabella Leenhouwers zich bij de halve finalistes. De als tweede geplaatste Leenhou wers stond Veronique d'Hoog- he geen enkele game toe, ter wijl Angeliek Coenen met 6-0, 6-2 de jongere Nathaly Tijssen versloeg. Angeliek Coenen plaatst zich met deze zege te genover Stephanie Rottier en Isabella Leenhouwers moet strijd leveren tegen Franceses Adriaansens voor de fel be geerde finaleplaats. Enkele uitslagen: JE 10: Patrick Kint-Eduard van de Wiele 6-2,6-1. JE 12: Detlef Pieters-Vincent van den Berg 6-1,6-0; Kim Lange rt- Jeroen Ysebaert 6-1, 6-0; „-an- Loup van de Wiele-Gerben Geus 6-4,3-6,6-4. JE 16: Arjen Elderson- Frank Wille 6-2, 6-1. ME 18: Da- niella de Schepper-Chantal de Dijcker 6-0,6-2. Van onze badmintonmedewerker ZIERIKZEE Het Zeeuwse badmintonseizoen gaat offi cieel van start met het toernooi van BC Zierikzee, dat za terdag 31 augustus en zondag 1 september wordt gehou den. Het betekende de veertiende editie van het BC Zie- rikzee-toernooi. Het toernooi wordt afgewerkt in de Krayenstein-hal in Burgh-Haamstede. De 225 deelnemers spelen in totaal 334 partijen in de categorieën Al, A2, B, C, D en X. De Zeeuwse A-spelers Mol, Valckenier en Van der Water hebben niet ingeschre ven. Wel van de partij is Tanja Tienpond. Is het aantal inschrijvingen in de klassen A en B niet overweldigend, er nemen toch heren aan deel met gevestigde namen, zo als Clemens Wortel, oud-Nederlands kampioen en de top pers van BC Carlton uit Helmond, Ronnie Michels en Frans Swinkels. De meeste inschrijvingen kwamen bin nen voor de categorieën C en D. Bondsgedelegeerde voor dit toernooi is P. Oerlemans; als hoofdscheidsrechter fungeert S. Christiaansen en wedstrijdleider is B. Schimmelpenninck. Zaterdag wordt gespeeld van 09.00 tot 22.00 uur en zondag van 09.00 tot 18.00 uur. De finalepartijen beginnen zondagmiddag om één uur. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Ondanks het slechte weer bestond er voor de door Dow Zeilclub (DZC) gehouden wedstrijden op de Otheense Kreek, veel belang stelling. Vooral van de zijde van de surfers. De reddings brigade van de Dow-onder- watersportvereniging was pa raat en heeft heel wat keren hulp moeten bieden aan omge slagen boten, hoofdzakelijk la sers. Uitslag Optimisten: 1. Hugo Vennis, die in deze vier uur duren- ,de race 14 ronden aflegde; 2. Klaartje Zuiderbaan, 3. Dirk Nijs- ten, 4. Philip ter Stege, 5. Bart Bor des. Surfplanken divisie 1: 1. Pim Dohmen, 2. André Gruissen, 3. Rob den Haan. Divisie 2:1. Frans Boe kamp, 2. Edwin Janssen. Lasers: 1. Ron Lenssen, 2 Stefan Mercx. Vauriën: 1. Hans Hoogerheide. Partners: 1. Martijn van Rijsber- gen, 2. Wim Kentie. Handicap: 1. Joachim Hoogendoorn, 2. Maurits van Pijnen.

de Stem | 1985 | | pagina 11