Eerste Meizontoernooi Braakman-race in Hoek DE Nolet kampioen 125 cc-klasse STEM Van Veldhoven in halve eindstrijd m I LEGENDARISCH KAMPIOENSTEAM WEER ACTIEF DE BTEM-SOQfe£ PAGINA SPORT 2 START ZEEUWS TAFELTENNISSEIZOEN Les spelers ran PSV selectie 3en kwijtschelding koor Hans Kraay jr Wielerkoers )ost-Souburg LOTTO l Wijk Slot seizoen langebaanzwemmen lUJIdhiWMiMiWïi Hoek wacht vergeefs op KY Ertvelde RIJDAG 30 AUGUSTUS 1985 T14 EIST (ANP) - PSV is met zes lelers de „hofleverancier" lm het Nederlands elftal dal blgende week woensdag in ■eerenveen een vriendschap, plijke interland speelt tegen ulgarije. I Voor deze wedstrijd, die als Jjorbereiding geldt op de be- lissende duels tegen België of olen voor een plaats in de Jndronde van het wereld kampioenschap volgend jaar Mexico, heeft bondscoach eo Beenhakker vier verande ringen in zijn selectie aange bracht. In vergelijking met ■roep die op 14 mei in Boeda- est met 1-0 van Hongarije kon, zijn de PSV-spelers Er- lie Brandts, Michel Valke en luud Gullit terug. Ook Mario feen (Feyenoord) maakt zijn entree in de groep. Niet gese- ^cteerd voor het duel in Hee- enveen zijn Dick Schoenaker FC Twente), Michel van de torput (FC Köln), Ton Lok- |off (PSV) en Peter Boevê' tjax). De komst van Willem Kieft lit Italië staat nog niet voor londerd procent vast. Volgens le bondscoach is de kans ech- ■er zeer groot dat de blonde aanvalsleider van Pisa het lefenduel kan meemaken. [)e zestien zijn: Ronald Koeman, Frank fïijkaard, Marco van Basten en Rob de «Vit (Ajax), Joop Hiele, Ben Wijnstekers, plario Been en Simon Tahamata (Feyen oord), Hans van Breukelen, Ernie Brandts, Huub Stevens, Willy van de kerkhof, Michel Valke en Ruud Gullit PSV), Adrie van Tiggelen (FC Gronin- pen) en Willem Kieft (Pisa). Van onze tafeltennismedeuxrker BDDELBURGH - Wie dit ■ekeinde in Zeeland topta- Itennis wil zien, kan zowel ■rdag als zondag terecht in Middelburgse sportacco- jdatie De Siaeghvaert. De tfdelburgse eredivisionist gt deze keer de zaken wat dotscheepser aan door de juoe start in de hoogste Ne- rlandse competitieklas wat eer te promoten en te laten orafgaan door een groots gezet evenement. Dat ge urt dan via het eerste Mei- „toernooi voor teams, waar- j MZ er in is geslaagd een mtal sterke landelijke teams interesseren en bovendien n Belgisch team naar Zee- nd te krijgen. Voorzitter Ton Aerts: „Het ,orhanden hebben van ta ut, alsmede het beschikken ler een goede accommodatie, uiteraard niet voldoende. JTRECHT (ANP) - De KNVB behoeft de langdurige schor ping van voetballer Hans traay jr. niet op te heffen. Dat beeft de president van de Jtrechtse rechtbank mr. Ion C.L. van Harinxma thoe Blooten woensdag bepaald it bet door Kraay jr. aangespan nen kort geding. De speler van eerste-divisieclub RKC moet nu nog vier wedstrijden aan ie kant blijven. De oorspronkelijke, door de Ituchtcommissie van de voet- Ibalbond opgelegde, schorsing |bestond uit 26 wedstrijden bij en Nederlandse club. Rechtbankpresident Van iHarinxma thoe Slooten was Ikort maar krachtig in zijn uit- Ispraak: „Ik wijs de vordering laf. De zaak is erg duidelijk. Er Ibleven voor Kraay acht wed- Istrijden, dus nu nog vier, over, [De details van mijn uitspraak Ikrijgt u zo spoedig mogelijk I toegestuurd". Gelukkig is nu ook gebleken dat de bereidheid tot organise ren in eigen kring aanwezig is". Daarbij was ook de bereid heid van representanten uit het bedrijfsleven onder aan voering van sponsor Meizon bijvoorbeeld, onontbeerlijk. MZ hoopt in ieder geval een schot in de roos te hebben ge plaatst, want als voorberei ding op de nieuwe competitie is natuurlijk een wedstrijden reeks op één dag ideaal te noe men voor iedereen. MZ, de toonaangevende ver eniging in Zeeland, dat ko mend seizoen niet alleen bij de heren maar ook bij de dames uitkomt in de eredivisie, door dat de NTTB bij wijze van proef de teams uit ere- en eer ste divisie bijeen heeft ge voegd, start bovendien deze keer met twee debutanten die beiden in Terneuzen zijn ge rijpt. In het eerste herenteam worden Zeeuws kampioen Jan Henk Bomhof en routinier Koen de Vries deze keer bijge staan door Peter Roeland (ex- Effect), die vorig jaar al furore maakte in de landelijke jeugd- competitie en naast het vero veren van de nationale B-titel ook doordrong tot het Neder land jeugdteam dat in juli deelnam aan de Europese jeugdkampioenschappen in Den Haag. MZ heeft voor het toernooi de toezeggingen ontvangen van huidig kampioen van Ne derland De Blauewe Werelt, dat onder andere speelt met Frank Boute, Edwin Angenent (ex-Shot) en de jeugdige Mar co Kaminski. De samenstel ling van het Belgische team was nog niet bekend, maar ge tracht wordt daarbij de vorig jaar voor Nikon uitkomende Remo de Profetis aan te trek ken. Bovendien nemen sjaar- dema (onder andere met Her man van de Broek), Seine Meubelen (Hans den Boer), JCV met Edy Wigger en Jos Verhulst, Quick (Boele, Van der Aa en Westerhof) en Odion met Mirjam Kloppenburg en Erwin Beek, deel. In de eerste ronde speelt MZ, na vastge stelde loting, tegen Sjaardema. Ook voor het damesteam heeft MZ beslag weten te leg gen op zeven gerenommeerde teams. Ingrid van Osselaer en Ankie Kersten vormen dit jaar de basis van het eerste team met de Ternezuense Jea- nine Rouw, die hiermee met een vanuit de landelijke A- klas debuteert in de hoogste regionen. Uiteraard is ook St.- Aloysius met de beide Blanc- kaerts en Anja van de Vijver te gast in De Siaghvaert en de beide Zeeuwse teams zijn al in de eerste ronde eikaars tegen stander. Het Limburgse Koingslust met Lon Bos en Wilmie en Ria van Rijswijk is als eerste ge plaatst, terwijl het Tilburgse Irene met aanwinst Ellen Schers eveneens kansrijk wordt geacht. Treffers (met onder andere Sonja Heltzel), Docos uit Leiden, Megacles met de zusjes Willems en het Brabantse Hotak met Ciska Boute en Marlies van Happen, zijn eveneens te duchten te genstanders. Een dag later, op zondag, start het Meizontoernooi met het jongensjeugd-evenement voor teams van twee spelers, waarvoor 16 teams uit geheel Nederland hebben ingeschre ven. MZ, dat zelf twee teams inschreef, ontvangt uit Zee land de teams van Westerzicht en Zand en bovendien zijn in de poules Bartok, Te Zaanen en Backhands als eersten ge plaatst. Op beide dagen begint het toernooi om tien uur, ter wijl de finales om ongeveer 17.30 uur zijn gepland. De toe gang op beide dagen is gratis. Van onze spcyrtmedewerker OST-SOUBURG - De snelle leitjes snorren vrijdag 30 igustus (vandaag) in Oost- ouburg, waar om vijf uur de ieuwelingen het programma jenen. Om half zeven klinkt it startschot voor een kleine nentig amateurs die 80 kilo- ieter moeten afleggen. De Zeeuwse top wordt ver- ■genwoordigd door Karei van joethem, Ab Verplanke, Wer- er Wieme, Kees de Nooyer, [artin Stroosnijder en Thijs ase. Uit Brabant komen onder ndere aan de start Rinus An- iras en Matti en Christ de aat, die evenals Rob en Jac- ues Sienders uit Zwijndrecht educhte concurrenten zijn jor de Zeeuwen. Bij de nieuwelingen zijn er j inschrijvingen, waarbij die an Jacky Fortrei, Guido de mit, Maarten Goeree, Tonny loonen, Wilfred Raas, Mario lartens en Garvey Claessens. I DEN HAAG (ANP) - Twee en dertig I deelnemers aan toto 34a mogen de eerste I prijs verdelen. Zij krijgen allen f 336,40. I Het cijferspel heeft dit keer geen deelne- I mers die in aanmerking komt voor de I eerste prijs. Toto nr. 34a Eerste prijs: 32 winnaars, die elk f. 336,40 I ontvangen. Tweede prijs: 536 winnaars, I die elk f. 13,30 ontvangen. Derde prijs: I 3.520 winnaars, die elk f. 5,00 ontvangen. I Cijferspel nr. 34 en 34a I Zes cijfers goed: geen winnaar. VijfcJj- I fers goed: 1 winnaar. Vier cijfers goed: 1» I winnaars. Drie cijfers goed: 188 win- I naars. Twee cijfers goed 1.916 winnaars, f Mid-lotto nr. 34a I De winnende cijfers zijn. 7-12-21-25-34- 40. Reserve-getal. 24. 1 Eerste extra-prijs 696 Tweede extra prijs: 9351 Aantal deelnemers: 369.15& Inleg: f 1.521.542,00. Prijzengeld: L 722.732,45. Mid-lotto cijferspel nr. 34a De winnende getallen zijn; 6-2-3-4-3-S- Aantal deelnemers: 159.942. Inleg: t 239.913,00 Prijzengeld: f. 95 965,20. de 7e etappe van de Vredes- koers over een afzettings- paaltje brak hij drie ribben. Dat kostte de Noordhollander drie weken competitie en zijn deelname aan Olympia's Toet door Nederland. Pas in Rhein- land-Pfaltz hervond Jan vaI1 Wijk zijn vorm, terwijl M daarna in de Hessen Rund' fahrt op de laatste dag uit de leiderstrui werd gereden. 0°* afgelopen dinsdag in 'Dwars door Meerssen' bewees va» Wijk nog eens uit het beter wielerhout gesneden te zijn. Jan van Wijk richt zich dez dagen helemaal op het WK. 1 de zes-mansformatie van coach Piet Libregts zal tevo ren geen beschermde renn® worden aangewezen. Libreg»_ „Het zijn alle zes afmakers, dl evenveel kans hebben. Het 1 in ieder geval de beste pl°e®' die ik in de vijf jaar, dat ik m met de amateurs bezighoud, tot mijn beschikking heb. als de Lieve Heer mij goed ge zind is, geeft hij Nederland jaar na André Gevers wee een wereldkampioen bij amateurs." 1AREL VAN GOETHEM it Kloosterzande verovert eene ereplaats na de ander. het Belgische Kaprijke reep Van Goethem net aast de bloemen en werd nap tweede. Er waren 36 ertrekkers. Er deden ook andere Zeeuws-Vlamin- en mee. ROB BIJV ANK uit as van Gent klasseerde zich achtste, AB VERPLAN TE uit IJzendijke reed zich aar de tiende stek en IHRIS GOEREE uit ïraauw onderstreepte zijn orm door beslag te leggen p de twintigste plaats. HOCKEY Hympia-Voorne (derde klas 'aren), aanvang 14.45 uur, lude Vaart Terneuzen. ZAALHANDBAL Oefenduels. Dames: Driekamp ■SC, Animo en Sascha, Sport- 'antrum Goes, aanvang 13.00 mm Driekamp HVSV, EMM Initia Hasselt, 't Zwaantje lerneuzen, aanvang 13.00 uur. leze driekampen zondag 1 fPtember. Zaterdag 31 augus- us Jeugdselectie Hontenisse- WH, aanvang 19.00 uur en ®J5 uur Hontenisse-Dender- nonde Beide wedstrijden Den ■ullaert Hulst. Heren: HVSV- iMm 2, 't Zwaantje Terneu ren, aanvang 11.45 uur. ^iiiiiiiiiiiiUiiiimiiiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii| Voetbalfeest bij Hontenisse Door Paul de Schrijver KLOOSTERZANDE - „In de tijd van Bax, Neve. Steyns en Van Kruijssen, dat was nog eens voetbal....". Bij wellicht elk duel van de voetbalvereniging Honte nisse komen de verhalen los over het legendarisch kam pioenselftal dat in het sei zoen 1960-1961 de titel in de derde klas veroverde en zo doende promotie naar de tweede klas behaalde. Voor alle fans van de mannen van Cor Schelfhout, toenmalig trainer annex voorzitter van Hontenisse, is er goed nieuws. Zaterdag 31 augus tus komen de meeste spelers van dit elftal weer in de wei voor een duel tegen de vete ranen van Hontenisse. Hoewel het zaterdag 31 augustus om 17.00 uur een 'Avond der Abrahammen' wordt, is het publiek verze kerd van 'Leep spel, met vuur en beweging', aldus de toenmalig aanvoerder van Hontenisse Ed Steyns. Die zelfde Steyns kan zich nog als de dag van gisteren het seizoen 1960-1961 herinneren en waar zijn geheugen hem in de steek laat, spreken de verslagen uit die tijd boek delen. „De start was slecht. We verloren de eerste twee wedstrijden. Eerst van BSC en later van Corn Boys uit Sas van Gent, maar daarna ging het beter". Een kop in het 'krantje van Co' vermeldt de uitslag Axel-Hontenisse: 1-2. „Dat zie je nu niet veel meer", zegt Ed Steyns. Het seizoen verliep voor Hontenisse goed. De laatste wedstrijd was tegen Zeelandia. Door doelpunten van Co Jansen en Fer van Kruijssen werd het kampioenschap een feit. Ed Steyns: „Fer van Kruijs sen was toen de topscorer met 15 doelpunten. Om aan te geven dat er in die tijd veei aanvallender werd ge voetbald. Wij scoorden in dat seizoen 57 keer". Het is maar dat je het weet. Steyns weet het in ieder geval. Ook het kampioens feest herinnert de aanvoer der van het kampioenselftal zich goed. „Ik geloof dat we toen een hele week hebben gefeest. De eerste avond kregen we bezoek van bur gemeester Van Hootegem van Hontenisse. Ook de mu ziek bracht een serenade. En zo ging dat maar door. In elk café werden we uitgenodigd om een avondje te feesten. En wij maar bier drinken, afijn die mannen toch, ik niet". Enthousiast Steyns gaat enthousiast verder en roemt de kwalitei ten van zijn team: „We vormden een prima geheel met sterke individuele spe lers. We moesten winnen, opgeven dat kenden we niet. Erg gevaarlijk waren - en dat zullen we 31 augustus ook nog zijn, dus de vetera nen zijn gewaarschuwd - Co Jansen en Frans Kint. En dan had je de kopspecialist en spits Fer van Kruijssen. Ook de verdediging was sterk vind ik. Ik geloof dat Piet Bax wel de beste keeper van Zeeland was in die tijd. Hij pakte alles en was (altijd getooid met zwarte pet en bril, red.) net een kat. Maar ja, voordat je bij Bax kwam was je al wat tegen gekomen hoor. De spil was bijvoor beeld Ben Neve. Die kuiste alles op en was geen lieverd je". De ogen van Steyns glin steren wanneer hij vertelt over die roemruchte tijd. „Maar jastelt hij reëel. „We zijn nu natuurlijk wel 25 jaar ouder geworden. Toch zullen de veteranen het niet gemakkelijk krijgen. Ondanks zere voeten en slechte knieën zullen we ze met tactisch en bekeken spel in de luren proberen te leg gen". De reüniewedstrijd is een initiatief van de veteranen van de voetbalvereniging Hontenisse. Secretaris van de veteranen Dees Pauwels zegt: „Het is spontaan opge komen. En tegen wie kun je nou beter voetballen dan te gen dat elftal. Iedereen kent het. Ook onder de spelers is het idee met veel enthou siasme ontvangen. Ze ko men er zelfs voor van Sche- veningen. Na de wedstrijd is er een koffietafel in de kan tine. Ja, om wat bij te pra ten, want daar is het eigen lijk allemaal om begonnen". Pauwels, een fervent spe ler van het veteranenelftal, kan overigens zelf niet mee doen. Hij is geblesseerd. „Zeg maar dat zijn knoessel gebroken is geweest", zegt Steyns. „Dan weet iedereen wat hem is overkomen". Maar het veteranenelftal zal in het belangrijke duel niet alleen Pauwels moeten mis sen. Ook de beste spelers uit dat elftal. Want dat zijn nou Het oud-kampioens elftal van Hontenisse uit het seizoen 1961- 1962, dat het tegen de veteranen van Honte nisse zal gaan opnemen. Staande van links naar rechts: Ben Neve, Piet Bax, Johan Burm, Paul van Waterschoot, Bruno Biesbroeck en Ed Steijns. Voorste rij van links naar rechts: Frans Kint, Jac. Jansen, Wim Steijns, Joop Neve en Fer van Kruyssen. - FOTO ED STEIJNS net de kampioensploegspe- lers. „Toch hebben we nog gevaarlijke mannen als Ru- die Goossen, Albert Vernim- men, George Schillemans en bijvoorbeeld George Kint. Die speelt nog als een vent van 25", zegt Pauwels. „De troeven die hij nu noemt, die kunnen wij ge makkelijk aan", stelt Ed Steyns geamuseerd. En het moet gezegd worden, de kampioensploeg start als fa voriet in dit bijzondere voet balduel. Compleet in de sfeer van de jaren zestig met strijdlied en al. De knieën wat stram, de benen wat stijf, maar uitleggen.. ^IIIIIIIIMUUlllillllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllliiilllllllllllllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ Van onze zwemmedewerker HOEK - Het Zeeuwse seizoen langebaanzwemmen wordt in het komende weekeinde beëindigd met wed strijden in Hoek en Vlissingen. In het recreatiegebied De Braakman wordt zaterdagmiddag - aanvang 13.00 uur - de Braakman-race gehouden over een afstand van 2000 meter. Deze wedstrijd telt mee voor de strijd om de Zeeland-be kers, waardoor weer alle pro minente Zeeuwse langebaan- zwemmers aan de start zullen verschijnen. De wedstrijd is eveneens opengesteld voor zwemmers van buiten Zee land. Voorafgaande aan de wed strijd wordt voor de zwem- jeugd van onder de 12 jaar de 800 meter vrije slag gezwom men. Na afloop van het wed- strijdprogramma is er nog ge legenheid voor het zwemmen van een prestatietocht van 250 of 1000 meter. Zondagmiddag vindt in Vlissingen de laatste wed strijd plaats. Dan komt de na tionale langebaanzwemtop aan de start. Ook voor deze zwemmers is het de laatste 3 kilometer van het seizoen en ook zij zullen proberen nog iets in het klassement te stij gen. In Vlissingen wordt even eens begonnen met de 800 me ter voor de jeugd onder de 12 jaar, gevolgd door een wed strijd over 1000 meter voor 13- en 14-jarigen. Dit is voor Zee land een nieuw onderdeel. Reeds nu bestaat hiervoor veel belangstelling. De leiders van de strijd om de Zwemkroniek- bekers, Jack Takken, Ale xandra Worm, Guus Razoux Schulz en Ingrid van der Fritz staan in Vlissingen aan de start. Met veel belangstelling wordt uitgekeken naar de con frontatie tussen de Zeeuwse langebaanspecialisten, zoals de Bruinvis-leden Els van Haelst, Miranda de Zeeuw, Il se Schramm en Peter Claes. Tevens zal worden getoetst waar de sterke Anton Thoen uit Koewacht staat in het lan delijke zwemmen. Het zwem feest in Vlissingen begint om 12.30 uur. e> Van0712esportmedewerker RES'COMPETITIE AMATEURS ^XEL - Op het Axelse Smit- tnorre-circuit van de stich- ln8 RES werd woensdag avond de laatste wedstrijd om le kampioenstitel in de RES- "nateurcompetitie verreden. ■J1 de 125 cc-categorie greep r' Nolet uit Yerseke met Wee tweede plaatsen naar de 'ampioenstitel. In de 80 cc- "asse slaagde Patrick Pies- ens uit Kapellebrug er niet in |"'P Schepens achter zich te lauden, zodat deze met twee wksoverwinningen zijn kampioenschap nog wat extra pns kon geven. In de 125 cc-klasse was deze ®er Marc van der Plas uit 1'legem de snelste, maar °°r de strijd om het RES- ■atnpioenschap in deze cate- wie ging de aandacht veel "eer uit naar Yuri Nolet, erner Rammeloo en Mare ueleman. In beide reeksen 'st de kersverse kampioen de elangrijkste concurrenten enter voor te blijven. Bijzonder spannend was de strijd in de 250/500 cc-catego- rie, waarin de oud-internatio nal en Europees kampioen Guido Verburgh aan de start kwam. Verburgh bleek het rij den in het Axelse zand nog niet verleerd te zijn en ging van start tot finish aan de lei ding. Achter hem ontspon zich een hevig duel tussen Johan Schelleman, Jaap van Taten- hove en Jaap van Cadsand. Van Cadsand was na een val partij naar de negende plaats teruggeslagen en kwam ge weldig sterk terug tot de derde stelling. Van Cadsand moest in de pauze ook nog flink de handen uit de mouwen steken, want zijn frame bleek gebroken na die eerste reeks, maar hij kon de zaak tijdig repareren om zo ook in de tweede reeks aan de start te kunnen komen. In die tweede manche ging eerst Marco Roos heel verrassend drie ronden aan de leiding, maar daarna was het ook aan Guido Verburgh niet gegund de koppositie vast te houden. Een ontketende Jaap van Cad sand kwam namelijk vanuit de vierde positie onstuitbaar oprukken en slaagde er in een regelrecht duel in zowel Johan Schelleman als Guido Ver burgh te verslaan, waarmee hij zijn eerste reekszege van dit seizoen behaalde. UITSLAGEN: 80 cc-klasse: 1. Filip Schepens, Waasmunster; 2. Patrick Piessens, Kapellebrug; 3. Fabian Rijkaert, Terneuzen; 4. Jimmy Verburgh, Zelzate; 5. Jean- Pièrre Gödde, Koewacht; 6. Perry Benmngshof, Breskens; 7. Frans Herwegh, Koewacht; 8. Jimmy Vermeire, Hoek. 125 cc-klasse: 1. Mare van der Plas, Wijnegem; 2. Yuri Nolet, Yerseke; 3. Martin Boodt, Biggekerke; 4. Mar Tiele- man, Kloosterzande; 5. Werner Rammeloo, Philippine; 6. Etienne Sucaet, Zulte; 7. Robin Ploegaert, Terneuzen; 8. Patrick Bellon, Mel- sele; 9. Mare van Dorsselaer, St.- Jansteen; 10. Tjerk Hoek, Terneu zen. 250 cc-klasse: 1. Guido Ver burgh, Zelzate; 2. Jaap van Cad sand, Axel; 3. Johan Schelleman, Axel; 4. Hans Kolijn, Terneuzen; 5. Patrick Duit, Gent; 6. Walter Ho- rions, Kontieh; 7. Eddy Janssens, St.-Jansteen; 8. Laurens Paauwe, Yerseke. 500 cc-klasse: 1 Jaap van Tatenhove, Axel; 2. Eddy Leen- knecht, Axel; 3. Marco Roos, Axel; 4. Luc Delplanque, Puurs; 5. Chris de Pooter, Axel. Amateurs: 1. T. van der Steen, Bruinisse 663 punten; 2. W. van Loenhout, Nieuw- Vossemeer 562; 3. Th. Akker mans, Nieuw- Vossemeer 443; 4. M. de Baat, De Heen 4315. N. van der Klundert, Hoo- gerheide 389; 6. A. van Loon, St.-Willebrord 362; 7. F. Lau- rijssen, Zundert 352 8. W. Wieme, IJzendijke 338; 9. Th. Fase, Nieuw-Vossemeer 297; 10. R. van Vlimmeren, St.- Willebrord 283; 11. J. de Crom, Hoogerheide 277; 12. P. Bol, Hoeven 265; 13. K. de Nooyer, Aagtekerke 263; 14. R. Bijvanck, Sas van Gent 249; 15. P. Hofland, Roosen daal 220 punten. Junioren: 1. P. Barten, Ze venbergen 624 punten; 2 J. van Ginneken, Etten-Leur 473; 3. A. Tak, Oud Gastel 409; 4, J. Melsen, Roosendaal 351; 5. A. Goense, Ovezande 348; 6. P. Haast, Rijsbergen 338; 7. R. Tak, Oudenbosch 334 8. H. Bogers, Fijnaart 303 9. B. Vermunt, Etten- Leur 279; 10. K. Smits, Zun dert 249; 11. J. Bol, Hoeven 228; 12. J. Buikmans, Hoeven 220; 13 J. van de Luytgaar- den, St.-Willebrord 215; 14. J. Oerlemans, Dongen 210; 15. J. van de Ameele, Terneuzen 207 punten. Nieuwelingen: 1. J. Valen- tijn, St.-Willebrord 579 pun ten; 2. K. Kools, Oudenbosch 381; 3. J. van de Boom, Roosendaal 345; 4. V. Tim mermans 335; 5. F. van Son, Zevenbergen 282; 6. ex aequo R. Lockefeir, Oudenbosch en M. van Steen, Dongen 274; 8. R. Kroon, Oud Gastel 260; 9. C. Wouters, Zevenbergen 244; 10. W. Geys, Kwaden- damme 237; 11. B. van Aar- sen, Bosschenhoofd 213; 12. R. Hellemons, Bosschen hoofd 205; 13. M. Martens, 's- Heerenhoek 173; 14. ex aequo R. van Wezenbeek, Heerle en J. Akkermans, Nieuw-Vos- semeer 172 punten. Van onze sportmedevoerker HOEK - De amateurclubs hebben net de eerste ronde van de strijd om de districts beker achter de rug, maar de afdelingsploegen moesten nog niet in actie komen voor hun competitieverplichtingen. Daarom grepen enkele ploe gen de gelegenheid aan nog een oefenwedstrijd te spelen. Ook Hoek, dat vrij was voor het bekergebeuren, had een interessante oefenwedstrijd gepland en wel tegen KV Ert velde, een Belgische ploeg, die in de eerste klas provinciaal speelt. Een formatie die ongeveer op het niveau van Hoek ac teert. Alleen kwam het niet tot een krachtmeting, want de Belgen kwamen niet opdagen. Een telefoontje van Hoek leer de dat door interne moeilijk heden KV Ertvelde deze wed strijd niet wenste te spelen. Een teleurgesteld Hoek, dat enkele honderden toeschou wers huiswaarts kon sturen, zal zich de volgende keer nog wel eens bedenken weer tegen KV Ertvelde te willen spelen. GROEDE-SPORTPARK BOYS 3-2 - Een stevige partij voetbal tussen twee aan el kaar gewaagde ploegen. De Belgische bezoekers kwamen op voorsprong, maar Sjaak van der Hooft zorgde er voor dat Groede nog voor rust langszij kwam. Na de hervat ting nam Sportpark Boys op nieuw afstand, maar hielp Groede een handje door in eigen doel te schieten. Tien minuten voor het einde kreeg Groede een strafschop toege wezen, die door Robbie Faes werd verzilverd. Daarmee be zorgde hij de thuisclub de ze ge. SDO-GRAAUW 2 7-0 - Aan vankelijk zouden de eerste elf tallen van beide clubs tegen elkaar gespeeld hebben, maar omdat die in dezelfde klas uit komen in de naderende com petitie, zag men daar van af. Na een 4-0-ruststand liep een veel beter spelend SDO na de pauze uit tot 7-0. Voor SDO scoorden Jos d'Hont (3x), Jos van Driessche (2x), Rudie van Waterschoot en er was een eigen doelpunt van Graauw 2. GRAAUW-SDO 2 5-1 - Voor rust werd het veldoverwicht van Graauw nog niet uitge drukt in de score. Toen stond het nog maar 1-1. Na de her vatting scoorde Graauw er wel lustig op los. Voor Graauw tekenden Pièrre Taalman, Fons Buys, Marc van de Walle, Guido van Campen en Eric Mahu (strafschop) voor de doelpunten. Piet van Troost scoorde voor de SDO-reserves tegen. Van onze tennismedewerker VOGELWAARDE - Ten einde tijdig met de finalepartijen te kunnen starten worden er de ze week volop partijen ge speeld voor de Zeeuws- Vlaamse jeugdtenniskam- pioenschappen op de banen van Vogelvlucht. In de leef tijdscategorie tot en met 14 jaar bereikte Tim van Veldho ven de halve finale via een moeizame overwinning op Frank Wille: 6-4,6-4, In dezelf de leeftijdscategorie speelden Bern van Quekelberghe en Je roen Everling zich een ronde verder en worden hierdoor el- kaars tegenstander. Van Quekelberghe ontmoet te weinig tegenstand van Mark Vonk (6-0, 6-0) en Ever ling versloeg Detlef Pieters met 6-2, 6-2. Bij de 16-jarige jongens won de als tweede ge plaatste Gyon Asselman met 6-2,6-3 van Alain Hiel en werd hierdoor eveneens halve fina list. Hetzelfde recept geldt voor Ronald van Remortel bij de 18-jarigen, hoewel zijn par tij tegen de taaie Evert van Kampen niet vlekkeloos ver liep. In drie sets won Van Re- mortel echter (2-6, 6-4, 6-1) en moet met Arjen Elderson uit maken wie zich in de finale plaatst. Bovenin het schema plaat ste zich Reggie Lambert bij de laatste vier door met 6-4, 6-0 Onno van Quekelberghe terug te wijzen. Bij de meisjes overheerst Stephanie Rottier in twee leef tijdscategorieën. Zonder een game af te staan plaatste zij zich voor twee halve finales. Bij de 16-jarige meisjes be staat de mogelijkheid dat de finale zal gaan tussen Sandra Begijn en Maaike Verstraeten. Begijn won met 6-0, 6-0 van Wendie van Dorst en Ver straeten versloeg Mireille An- theunis met 6-0, 6-1. Voordat beiden zich voor de finale plaatsen ontmoet Sandra Be gijn eerst in de halve finale Daniella de Schepper en Maai ke Verstraeten moet strijd le veren tegen Annemarie de Blok. Enkele uitslagen: JE 10: Jasper Verbunt-Bart Rienties 6-1, 6-0 JE 12: Tim van Veldhoven-Philippe de Clercq 6-1, 6-0; Jean-Marc Del- tour-Ralf Kusters 6-0, 6-2; Bernd van Quekelberghe-Martin Elder son 6-0, 6-0; Sebastien Rottier-Di- mitri van de Wiele 6-0, 6-2; Guido Tolhoek-Milan Albicher 6-2, 6-2. JE 16: Jeroen Everling-Paul van Haelst 6-2, 6-4. ME 12: Stephanie Rottier-Cindy van Goethem 6-0, 6- 0; Nathaly Tijssen-Tamara van Bunderen 6-0, 6-0; Veronique d'Hooghe-Marisa Everling 2-6, 7-5, 7-6; Francesca Adriaansens-Joyce de Booy 6-2, 6-0. ME 14: Stephanie Rottier-Yvonne Cox 6-0, 6-0. ME 18: Chantal Baecke-Daniella de Schepper 6-3,7-5.

de Stem | 1985 | | pagina 7