6Dzin' zorgt voor spektakel Libregts gelooft in Jan van Wijk KEVIN CURREN IN OPSPRAAK Hans K raay hervat werkzaamheden Weer gesprek Raas en Post Mfffi Amateurclubs willen meedelen in subsidies jeugdcompetitie INTWEEDE RONDE INTERPOLIS-SCHAAKTOERNOOI% Geldboete voor Peter Post ÏO^VCi kleintje intje VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1985 PAGINA SPORT Jacques de Kroon naai* Willem II Zes spelers van PSV in selectie Geldboete voor Reynierse Geen kwijtscheldin» voor Hans Kraay j Wielerkoers )ost-Souburg LOTTO WK Wielrennen DE STEM.Se><2££ i/RlJDAG 30 AUGUSTl r Van onze sportredactie BREDA - Jacques de Kroon blijft actief in het betaald voetbal. De verdediger van NAC tekende een eenjarig contract bij 'buurman' Willem II. De Kroon onderhandelde lang met de Bredase club maar kon niet tot een akkoord komen. Later wilde De Kroon toch bijtekenen, maar het ulti matum wat NAC gesteld had, was toen verlopen. Door Rutger van Santen TILBURG - En weer was het Roman Dzindzichasjvili die de meeste aandacht op zich vestigde. Slaagde hij er een dag eerder in de eerste winstpartij op zijn naam te brengen, gisteren ging hij tijdens de tweede ronde van het Interpolis-schaaktoer nooi in Tilburg op een ver schrikkelijke manier onder uit. De man die ervan profi teerde was Victor Kortsjnoi. De Zwitser kon het volle punt overigens goed gebrui ken om zijn score na twee ronden weer op 50 procent te brengen. De manier waarop Dzin zijn tegenstander tegemoet trad, getuigde niet van veel respect. Al op de derde en vierde set (D-5 en C-5) ver liet de Amerikaan begaan- pare paden om vervolgens met zijn vijfde (Da5x) hele maal inpertinent te worden. Waarschijnlijk had de zeer oorspronkelijk Georgiër, die na en Russische en Israëli sche nu al aan zijn derde (Amerikaanse) nationaliteit toe is, gehoopt Kortsjnoi in verwarring te brengen, maar deze verblikte of ver bloosde niet, speelde zijn eigen flank-spel en schoof zijn opponent binnen de kor- ste keren in een hopeloze po sitie. Zelfs een verzoek van de Amerikaan om ijsblokjes -het was ook zomers in de speelzaal- mocht niet meer baten. Toen hij wat was af gekoeld en er met recht ge sproken kon worden van 'Dzin on the rocks', (een vondst van commentator John van der Wiel) liep zijn schaakstelling op de klippen. De partij had toen 20 zetten geduurd. Het publiek maal de er overigens niet om, dat vindt vooralsnog alles prachtig wat Dzin onder neemt. De tovenaar zelf voelt zich wellicht wat van slag, aan gezien hij al bijna een week geen roulette-tafel gezien heeft. Hij heeft zich voorge nomen daar zeer binnenkort verandering in te brengen. Vandaag voltrekt zich de derde ronde. Het gaat om de volgende partijen: Miles - Romanisjin, Dzindzichasvili - Timman, Hüber - Kortsj noi en Poloegajevski - Lju- bojevisc. De uitslagen van de donderdag ge speelde partijen voor de tweede ronde van het internationale schaaktoernooi in Tilburg zijn:01eg Romanisjin (Sov) - Lev Poloegajevski (Sov) >4-14, Lju- bomir Ljubojevie (Joe) - Robert Hub- ner (WD1) 1-0, Viktor Kortsjnoi (Zwi) - Roman Dzindzichasjvili (VSt) 1-0, Jan Timman (Ned) - Anthony Miles (GBr) afgebroken. De stand na twee ronden is: 1. Kortsj noi 1 punt en 1 afg.; 2. Romanisjin, Po loegajevski, Ljubojevie en Dzindzi chasjvili 1, 6. Timman 14 en 1 afg.; 7. Hübner 148, Miles 0 en 2 afg. De partij tussen Kortsjnoi (wit) en Dzindzichasjvili (zwart) verliep als volgt: 1. Pgl-f3, g7-g6, 2. d2-d4, Lf8-g7, 3. g2-g3, d7-d5, 4. Lfl-g2, C7-C5, 5. d4xc5, Da8-a5 6. Pf3-d2, Pg8-f6, 7. Pbl-c3, Da5xc5, 8. Pd2-b3, Dc5-c7, 9. Pc3xd5, Pf6xd5, 10. Ddlxd5, Dc7xc2,11. Pb3-d4, Dc2-a4, 12. Dd5-b5 Da4xb5, 13. Pd4xb5, Pb8-a6, 14. Lcl-e3, Lc8-d7, 15. Lg2xb7, Ta8-b8,16. Lb7xa6, Ld7xb5, 17. Le3xa7, Lb5xa6,18. La7xb8, Lg7xb2, 19. Tal-bl, Lb2-c3 20. Kel-fl, 0-0 zwart geeft op. Becker mept Van Boeckel van de baan ZEIST (ANP) - PSV is met» .„toernooi voor teams, waar- snoioeo a» hnfipverannuV er in is geslaagd een intal sterke landelijke teams interesseren en bovendien en Belgisch team naar Zee spelers de „hofleverancier van het Nederlands elftal di volgende week woensdag Heerenveen een vriendschap pelijke interland speelt tega "V"krijgen. Bulgarije. Voor deze wedstrijd, die ai voorbereiding geldt op de bt slissende duels tegen Belgiëo int, alsmede het beschikken Polen voor een plaats in i w,r een goede accommodatie, WOERDEN (ANP) - Het be stuur van de wielrensport- commissie van de KNVVU heeft Peter Post een geldboete van 250 gulden opgelegd. De ploegleider werd een ontver- antwoorde manoeuvre verwe ten tijdens de Amstel Goldra- ce op 7 april. Hij zou geprobeerd hebben de renner Leo van Vliet van de weg te rijden. Van Vliet kreeg een lekke band en werd door de algemene materiaalwagen voorzien van een ander wiel. Na de reparatie greep Van Vliet de materiaalwagen vast en liet zich met hoge snelheid voorttrekken. Post greep in deze situatie in met zijn ma noeuvre. Peeters, de chauffeur van de materiaalwagen kreeg 50 gulden boete en Leo van Vliet een openbare berisping. ZEIST (ANP) - WV-speler Remi Reynierse heeft van de tuchtcommissie van de KNVB een boete gekregen van 500 gulden. Reynierse had zich in het weekblad Voetbal Inter national naar het oordeel van het college beledigend en kwetsend uitgelaten over scheidsrechter Jan Keizer. De commissie schorste Dave Wilkins van PEC Zwolle voor drie wedstrijden en gaf hem een boete van 200 gulden we gens het trappen van een te genstander tijdens de oefen wedstrijd PEC - Zwolse Boys op 6 augustus. Verzorger Keu len van Roda JC kreeg een even hoge boete voor zijn on bekookt optreden tegenover een grensrechter bij de wed strijd Go Ahead Eagles - Roda JC. K. Drost (PEC) en H. Erke- lens (Cambuur) werden voor één wedstrijd geschorst. De eerste kreeg in de wedstrijd Vitesse - PEC twee waarschu wingen. Erkelens liep in de ontmoeting Telstar - Cam- buur zijn derde registratie op. Wim Rijsbergen van FC Utrecht kreeg één wedstrijd voorwaardelijk NEW YORK (AFP/Reuter/SID/DPA) - De tenniswereld maakt zich langzaam op voor het duel tussen de beste speler van de laatste jaren en de man, of eigenlijk de jongen, die als zijn mogelij ke opvolger wordt gezien. John McEnroe en Boris Becker bereikten donderdag zonder enige moeite de derde ronde van de strijd om de open Amerikaanse titels op Flushing Meadow. Als alles volgens plan verloopt ontmoet het tweetal elkaar in de kwartfinales. De Amerikaan schakelde de Canadees Martin Wostenhol- me uit. Beter spelend dan in zijn partij tegen de Israëliër Shlomo Glickstein, kreeg McEnroe alleen in de tweede set, die hij won via een tie break, serieus weerwerk van Wostenholme. Wimbledon- kampioen Becker maakte een hardhandig einde aan het ver rassende optreden van Huub van Boeckel. Binnen vijf kwartier was het tweetal weer verdwenen van het centre- court, Becker met een duide lijk winst en Van Boeckel met een kater. De start van Van Boeckel op de door 13.000 toeschouwers omgeven baan, was hoopge vend. Na zijn opzienbarende overwinning in de eerste ron de op de Australiër John Fitz gerald, liet de Hagenaar weten 'ook hard te kunnen slaan'. Dat deed de voor het toernooi op de 119e plaats van de we reldranglijst staande Van Boeckel in het eerste gedeelte van de partij ook zeker. Tot 4- 3 kon hij de 17-jarige West duitser goed volgen. Het eerste verlies van zijn opslag kostte Van Boeckel de set. De winst van Becker werd door het pu bliek met gejuich begroet. Door zijn optreden in de eerste ronde heeft tennisser uit Lei- men al een enorme populari teit bij het Amerikaanse pu bliek opgebouwd. In de tweede set kwam de Nederlander helemaal niet meer in het stuk voor. Binnen twintig minuten was het 6-0 en de strijd eigenlijk ook wel gestreden. In de derde reeks kon Van Boeckel het eerste wedstrijdpunt voor de West duitser op 1-5 en 30-40 nog wegwerken. Becker verzilver de het derde wedstrijdpunt echter met een ace. De jonge Westduitser was na zijn zege tevreden. „Het ging redelijk, beter in ieder geval dan tegen Doohan in de eerste ronde. Ik heb in deze wedstrijden goed de tijd gehad te wennen aan de baan en aan de omstandighe den waarin gespeeld moet worden. Veertig graden is ten minste niet niets". Van onze sportredactie EINDHOVEN - Hans Kraay, de directeur technische zaken van PSV, hervat vandaag zijn werkzaamheden bij PSV. Uit voorzorg dook hij gisteren de gehele dag onder in Antwerpen. Kraay wordt bewaakt door de politie. Gisteravond keerde hij te rug in zijn vrij eenzaam gele gen woning in het dorp Beusi- chem bij Utrecht, waar hij de afgelopen dagen in zijn auto een dode kat vond, waarvan de hals was doorgesneden. Hans Kraay wordt sinds twee weken zeer frequent be dreigd met de dood. Een man belt regelmatig op met de me dedeling dat hij Hans Kraay dood zal schieten Aanvanke lijk schonk Kraay er niet te veel aandacht aan. De doods bedreigingen houden echter aan. De man (of de mannen) die Kraay bedreigen eisen niets. Geen geldbedragen en ook geen bepaalde handelingen in voetbalzaken. Hans Kraay hoort alleen dat hij zal worden doodgeschoten waarna de te lefoon wordt opgegooid. Hans Kraay had de gewoon te zijn auto voor zijn huis niet af te sluiten. Degene die de kat de hals heeft doorgesneden en vervolgens in de auto heeft ge legd, heeft dus niet in de auto hoeven in te breken. Nadat Kraay de dode kat vond is hij de bedreigingen pas echt se rieus gaan nemen. Vooralsnog ziet de Eindho- vense politie, die vier recher cheurs voor deze zaak heeft vrijgemaakt, geen enkel ver band tussen de chantage- praktijken tegen vijf PSV- spelers van dit voorjaar en de kwestie Hans Kraay. Kevin Curren, twee maan den geleden nog finalist op Wimbledon, heeft op de twee de dag van de strijd om de open Amerikaanse tennis kampioenschappen voor grote beroering gezorgd. De anders zo stoïcijnse tot Amerikaan genaturaliseerde Zuidafri kaan kon zijn verrassende ne derlaag tegen de Fransman Guy Forget (6-7,1-6,2-6) niet verkroppen. Met ongenuanceerde uit spraken bracht hij zichzelf na afloop op de personferentie in opspraak. „Ik haat New York. Ik haat Flushing Meadow en zijn omgeving. Ze moeten op die plek een atoombom laten vallen". Na zijn woede-uitbarsting haastte hij zich zijn uitspra ken nader te precisieren. „Dit is een ongewoon lastig cen trum om tennis te spelen. De Open Amerikaanse zou hier niet gehouden mogen wor den", aldus de in Dallas wo nende Amerikaan. Later verontschuldigde hij zich min of meer voor zijn uit spraak over het droppen van een atoomboom op het tennis- centrum. „Maar ik blijf er bij, dat ik deze stad en dit tennis- centrum haat". Chris Evert-Lloyd heeft zich donderdag in New York opgeworpen als een tennis- oma die haar kleinkinderen wil beschermen. De Ameri kaanse maakte tijdens de strijd om de open Amerikaan se tenniskampioenschappen op Flushing Meadow een plan bekend dat het optreden van jonge tennissters moet beper ken. Als voorzitster van de World Tennis Association, de spelersvakbond bij de dames, wil zij de jonge beoefenaren van het spel beschermen tegen te grote inspanningen op jeug dige leeftijd. Volgens de bond moeten tennissters tot hun zeventien de jaar niet langer zelf bepa len aan welke evenementen ze deelnemen. Tot hun zestiende jaar is de vrijheid van spelen nog meer beknot. Speelsters tot 15 zouden slechts aan tien 'grote' toernooien mogen mee doen, het jaar daarna mag dat dan oplopen tot twaalf. Het deelnemen aan kleinere eve nementen is onbeperkt, maar na drie weken tennissen moet minstens een week rust wor den genomen. Daarnaast zou de WTA nog graag zien dat meisjes tot hun zestiende ge dwongen worden minstens twee maal per jaar een maand te pauzeren. Uitslagen: Heren, enkelspel eerste ron de: Paul Annacone (VSt)-Tom Gullikson (VSt) 6-4, 6-4, 3-6, 6-1 Miloslav Mecir (Tsj)-Andy Kohlberg (VSt) 5-7, 4-7, 7-6, 6-3, 6-1 Vitas Gerulaitis (VSt)-Tarik Benhabiles (Fra) 7-6, 3-6, 7-5, 7-5 Jaime Yzaga (Per)-Jakob Hlasek (Zwi) 5-7, 7-5, 3-6, 6-4, 6-3 Jimmy Connors (VSt)-Garry Muller (Zaf) 6-4,6-3,4-6,6-2 Luke Jensen (VSt)-Christo van Rensburg (Zaf) 2-6, 4- 6, 6-1, 6-4, 7-5 Dan Cassidy (VSt)-Ahmed El Mehelmy (Egy) 6-4, 6-7, 6-0, 6-3, Thierry Tulasne (Fra) - Jaro Navratil (TSj) 6-7, 6-3, 6-7, 6-3, 6-0; Brian Teacher (VSt) - Alejandro Ganzabel (Arg) 6-1, 6- 4, 7-5, David Pate (VSt) - Bruno Oresar (Joe) 6-2, 6-3, 2-6, 6-0; Hank Pfister (VSt) - Scott McCain (VSt) 6-3, 6-4, 6-4; Hans Schwaier (WD1) - Balasz Taroczy (Hon) 6-7,6-4,7-6,7-5; Peter Lundgren (Zwe) - Shahar Perkiss (Isr) 6-4,7-6,6-2; Diego Perez (Uru) - Steve Meister (VSt) 6-3,6- 3,6-4; Claudio Panatta (Ita) - Tim Gul likson (VSt) 7-6,6-3,2-6,6-4; Bill Scanion (VSt) - Ben Testerman (VSt) 7-6,7-6, 0- 6.5-7,6-3; Todd Nelson (VSt) - Mark Dickson (VSt) 7-6,4-6,7-6,7-6; Stefan Ed- berg (Zwe) - Jose Luis Clerc (Arg) 6-4,6- 3.6-3; Henri Leconte (Fra) - Wojtek Fi- bak (Pol) 6-4,6-3,6-4; Brad Gilbert (VSt) - Crito van Rensberg (ZAf) 6-2,6-2,6-2;Bud Schulz (VSt) - Richard Matuszewski (VSt) 6-3,6-4,7-6; Dan Goldie (VSt) - Ma rian Vajda (TSj) 1-6,6-3,6-2,6-2, Tim Wil kinson (VSt) - Pavel Slozil (TSj) 6-,6-3,6- 1. Horacio de la Pena (Arg) - Leo Palin (Fin) 3-6,6-3,6-4,4-6,6-4. Tweede ronde: John McEnroe (VSt) - Martin Wostenholme (Can) 6-0,7-6,6-1; Joakim Nvström (Zwe) - RobCï*t Green John McEnroe in actie. Als alles goed gaat ontmoet hij in de kwartfinales 'wonderkind' Becker. - fotoap (VSt) 6-3,3-6,6-3,6-ü; Jimmy Arias (VSt) - Amos Mansdorf (Isr) 6-4,6-7,6-7,6-1,0-1 Mansdorf geeft op wegens kramp; Boris Becker (WD1) - Huub van Boeckel (Ned) 6-3,6-0,6-2. Dames, enkelspel eerste ronde: Belinda Cordwell (GBr)-Maria Lindstróm (Zwe) 6-3, 6-4 Molly van Nostrand (VSt)-Wen- dy White (VSt) 7-6, 6-1 Amy Holton (VSt)-Eilzabeth Smylie (Aus) 5-7,6-4, 6-1 Mercedes Piaz (Arg)-Vicki Nelson (VSt) 0-6, 6-1, 6-0 Jane Young (Can)-Joanne Russell (VSt) 7-6, 6-3 Steffi Graf (BRD)- Patty Fendick (VSt) 4-6, 6-1, 7-5 Shawn Foltz (VSt)-Peanut Louie (VSt) 7-6, 6-3 Pam Casale (VSt)-Eleni Rossides (VSt) 6-3, 6-4 Pam Shriver (VSt)-Tine Scheuer-Larsen (Den) 6-3,6-3 Maryanne Werdel (VSt)-Myriam Schrop (WD1) 6-2, 6-4 Lilian Drescher (WD1)-Terry Holla- day (VSt) 6-0, 6-2; Chris Evert-Lloyd (VSt) - Janine Thompson (Aus) 6-1, 6-3; Kterina Skronska (TSj) - Sophie Amiach (Fra) 6-4,6-7,6-1; Michelle Torres (VSt) - Kimberly Shaefer (VSt) 7-6,6-7,6-2; Anne White (VSt) - Helen Kelesi (Can) 6-3,2- 6,6-4; Barbara Potter (VSt) - Gabriela Sabatini (Arg) 6-4,6-2; Lisa Bonder (VSt) - Anna Ivan (VSt) 6-2,4-6,6-3; Sabrina Goles (Joe) - Rene Uys (ZAf) 7-6,1-6,7-6; Zina Garrison (VSt) - Barbara Gerken (VSt) 7-5,6-3; Alycia Moulton (VSt) - Be verly Mould (ZAf) 6-2,7-5; Rosie Casals (VSt) - Betsy Nagelsen (VSt) 1-0, opgave Nagelsen; Kate Gompert (VSt) - Patricia Medrado (Bra) 6-3,6-4; Andrea Holikova (Tsj) - Ka thy Rinaldi (VSt) 7-6,7-6; Regi- na Marsikova (TSj) - Emilse Raponi- Longo (Arg) 6-3,6-2; Sandra Cecchini (Ita) - Etsuko Inoue (Jap) 2-6,6-1,6-2. Uitslagen tweede ronde: Dames enkel spel: Hana Mandlikova (Tsj) - Annabel Croft (GBr) 6-3,6-3; Helena Sukova (TSj) - Beverly Bowes (VSt) 6-3,6-1; Ann Hen- rickson (VSt) - Mary-Jo Fernandez (VSt) 6-1,6-4; Sylvia Hankia (WD1) - Leslie Al len (VSt) 6-0,6-0; Linda Gates (VSt) - Li sa Spain-Short (VSt) 6-0,2-6, 6-3; Bonnie Gadusek (VSt) - Mima Jausovec (Joe) 6- 0,4-6, 6-2; Grace Kim (VSt) - Mary-Lou Piatek (VSt) 7-6,7-6;Robin White (VSt) - Petra Keppeler (WD1) 6-2,6-2. ALKMAAR (ANP) - De onge lijkheid in de financiële steun voor de deelnemende voetbal clubs aan de zaterdag starten de gemengde jeugdcompetitie willen de 33 betrokken ama teurverenigingen tot in de Tweede Kamer uitgevochten zien. De betrokken amateurclubs beschuldigen het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (WVC) van onge lijke rechtsbedeling ten op zichte van de betaald-voetbal- organisaties (bvo's). De 33 amateurclubs hebben voor de nieuwe competitie een totaalbedrag van 50.000 gulden aan reiskosten te verdelen. De 37 bvo's ontvangen ieder zo'n 45.000 gulden voor de kosten van reizen, promotie en trai ning. Zeven ton van die 1,6 miljoen steun voor de profes sionele jeugd wordt door de overheid opgehoest, als deel van de gezondmaking van het betaald voetbal in de periode '85-'90. „Het gaat ons echter niet om die penningen, maar om de principes. We nemen aan dezelfde competitie deel, hebben dezelfde kosten, maar een belachelijk verschil in de tegemoetkoming daarvan", betoogde Bart de Lange, voor zitter van de Alkmaarse hoofdklasser AFC'34 donder dag bij een persbijeenkomst. Vorige week heeft De Lange namens de '33' een vlammende protestbrief geschreven aan WVC-staatssecretaris Van der Reijden. Binnen tien dagen verwacht De Lange een door PVDA-fractielid Joop Worrell aangevraagd kamerdebat over de verdeling van de WVC- subsidie van 1,2 miljoen voor de KNVB. De amateurclubs hebben hun voorlopige hoop op veran derde verhoudingen gesteld op de politiek, die ingeschakeld is. Aan een boycot van de jeugdcompetitie wordt niet gedacht. „We doen graag mee, zelfs als ons dat tienduizend gulden extra kost", was het slotwoord van AFC-voorzitter De Lange. eindronde van het wereld kampioenschap volgend in Mexico, heeft bondscoatl Leo Beenhakker vier verande ringen in zijn selectie bracht. In vergelijking mett groep die op 14 mei in Boeda- pest met 1-0 van Hongari) won, zijn de PSV-spelers Ei nie Brandts, Michel Valkes Ruud Gullit terug. Ook Mar.: Been (Feyenoord) maakt zijl rentree in de groep. Niet lecteerd voor het duel in He renveen zijn Dick Schoenate: (FC Twente), Michel van ii Korput (FC Köin), Ton Lok- hoff (PSV) en Peter Boeii (Ajax). De komst van Willem uit Italië staat nog niet vm honderd procent vast. Volgen de bondscoach is de kans eek- ter zeer groot dat de blonde aanvalsleider van Pisa lui oefenduel kan meemaken. De zestien zijn: Ronald Koeman, Franl Rijkaard, Marco van Basten en Rob4 Wit (Ajax), Joop Hiele, Ben Wijnstekers, Mario Been en Simon Tahamata (Feyen- oord), Hans van Breukelen, Emi Brandts, Huub Stevens, Willy vani Kerkhof, Michel Valke en Ruud Git: (PSV), Adrie van Tiggelen (FC Gronin gen) en Willem Kieft (Pisa). Van onze speciale verslaggever GIAVERA DEL MONTELLO - Het is nog steeds niet bekend of Peter Post en Jan Raas ge zamenlijk in de ploegleiders auto van de Nederlandse prof- équipe in het wereldkam pioenschap op de weg, dat zon dag in het Italiaanse Giavera del Montello wordt verreden, zullen plaatsnemen. KNWU- coördinator Piet Libregts hoopt vandaag met Post en Raas tot een akkoord te ko men, zodat hij zondag zelf langs de kant kan blijven. „Als ze verstandig zijn be seffen ze dat het hun eigen keuken is en dat zij het potje moeten koken en dat ik alleen de tafel heb gedekt", aldus Piet Libregts gisteren in Tre- viso waar de Nederlandse ploegen zij n ondergebracht. Libregts probeert vandaag eveneens de Nederlandse profs op één lijn te krijgen wat be treft de aan te wijzen be schermde renners en zij die zullen moeten knechten. „Het zal niet eenvoudig op te lossen zijn, maar we zullen er wel moeten uitkomen. Ik hoop dat de heren tijdens de vliegreis van Amsterdam naar Venetië al wat met elkaar gepraat hebben. Dan zouden de kaar ten voor we bij elkaar gaan zitten al duidelijk kunnen zijn." De KNWU heeft in ieder ge val ƒ35.000,- beschikbaar ge steld als een Nederlander bij de profs op de weg wereld kampioen mocht worden. Die opvolger van Claude Criquie- lion moet dan zelf ook nog eens 35.000,- in de pot doen, zodat de elf overgebleven Ne derlandse beroepsrenners 70.000 - te verdelen hebben. De Nederlandse amateurs en dames, die morgen in het Italiaanse Giavera del Mon tello uitkomen in het wereld kampioenschap wielrennen op de weg, zijn geschrokken van de zwaarte van het 14.7 km. lange parkoers. De dames moeten dat morgenochtend 5 maal afleggen om tot de to taalafstand van 73.5 km. te ko men, de amateurs gaan 12 maal 'rond'. Peter Harings, de nationaal kampioen, die gistermorgen twee rondjes reed: „Er komen hier geen 20 man aan. Die ene beklimming is veel lastiger dan ik dacht. Ik had gehoord dat dit een parkoers voor sprinters zou zijn, maar ik weet zeker dat op die klim veel mannen zullen moeten lossen. Vooral op het laatst van de koers gaat dat tellen. Ik moest op het binnenblad naar boven, dus het is vrij stijl." En Petra de Bruin: „Ik heb het al twee keer verkend en het valt mij qua moeilijkheid tegen. Die klim, die erin zit, is lastiger dan de heuvels van Limburg. Het lijkt op de Slin- gerberg van het Nederlands kampioenschap; alleen is het hier geniepiger." UTRECHT (ANP) - De KNVS behoeft de langdurige schot- sing van voetballer Ha» Kraay jr. niet op te heffen. Dal heeft de president van 4 Utrechtse rechtbank mr. ba ron C.L. van Harinxma (ha Slooten woensdag bepaald het door Kraay jr. aangespan nen kort geding. De speler va eerste-divisieclub RKC mot nu nog vier wedstrijden de kant blijven. De oorspronkelijke, door4 tuchtcommissie van de voet balbond opgelegde, schorsiitj bestond uit 26 wedstrijden bi een Nederlandse club. Rechtbankpresident Val Harinxma thoe Slooten WJ kort maar krachtig in zijn uil- spraak: „Ik wijs de vordennj af. De zaak is erg duidelijk,!: bleven voor Kraay acht wed strijden, dus nu nog vier, ova. De details van mijn uitspraat krijgt u zo spoedig mogelij! toegestuurd". Van onze tafeltennismedewerker 1DDELBURGH - Wie dit ■ekeinde in Zeeland topta- jtennis wil zien, kan zowel terdag als zondag terecht in Middelburgse sportacco- jodatie De Slaeghvaert. De liddelburgse eredivisionist ,gt deze keer de zaken wat rootscheepser aan door de |eUwe start in de hoogste Ne- crlandse competitieklas wat ieer te promoten en te laten „orafgaan door een groots jgezet evenement. Dat ge- purt dan via het eerste Mei- Voorzitter Ton Aerts: „Het oorhanden hebben van ta- uiteraard niet voldoende. Van onze sportmedewerker )OST-SOUBURG - De snelle «eitjes snorren vrijdag 30 ugustus (vandaag) in Oost- ouburg, waar om vijf uur de ieuwelingen het programma penen. Om half zeven klinkt et startschot voor een kleine eventig amateurs die 80 kilo- leter moeten afleggen. De Zeeuwse top wordt ver- ïgenwoordigd door Karei van Joethem, Ab Verplanke, Wer- er Wieme, Kees de Nooyer, lartin Stroosnijder en Thijs 'ase. Uit Brabant komen onder ndere aan de start Rinus An- sms en Matti en Christ de laat, die evenals Rob en Jac- ues Sienders uit Zwijndrecht educhte concurrenten zijn oor de Zeeuwen. Bij de nieuwelingen zijn er inschrijvingen, waarbij die 'an Jacky Fortrei, Guido de Imit, Maarten Goeree, Tonny loonen, Wilfred Raas, Mario lartens en Garvey Claessens. 5AREL VAN GOETHEM it Kloosterzande verovert e ene ereplaats na de ander. het Belgische Kaprijke Teep Van Goethem net aast de bloemen en werd :nap tweede. Er waren 36 [ertrekkers. Er deden ook ,og andere Zeeuws-Vlamin- en mee. ROB BIJV ANK uit las van Gent klasseerde zich ils achtste, AB VERPLAN- IE uit IJzendijke reed zich laar de tiende stek en 1HRIS GOEREE uit Iraauw onderstreepte zijn ;orm door beslag te leggen ip de twintigste plaats. DEN HAAG (ANP) - Twee en derj deelnemers aan toto 34a mogen deeetff prijs verdelen. Zij krijgen allen f 336). Het cijferspel heeft dit keer geen deelt mers die in aanmerking komt voor a eerste prijs. Toto nr. 34a Eerste prijs: 32 winnaars, die elk f. ontvangen. Tweede prijs: 536 winnaar die elk f. 13,30 ontvangen. Derde pnj> 3.520 winnaars, die elk f. 5,00 ontvangen Cijferspel nr. 34 en 34a Zes cijfers goed: geen winnaar Vijlt fers goed: 1 winnaar Vier cijfers goed:" winnaars. Drie cijfers goed: 188 wi naars. Twee cijfers goed: 1.916 winnaars Mid-lotto nr. 34a De winnende cijfers zijn: 7-12-21-25-^ 40. Reserve-getal24. Eerste extra-prijs: 696. Tweede e> prijs: 9351. Aantal deelnemers: 369, Inleg: f. 1 521 542,00. Prijzengeld' 722.732,45. Mid-lotto cijferspel nr. 34a De winnende getallen zijn: 6-2-3-4-3*) Aantal deelnemers: 159.942. Inleg: 239.913,00. Prijzengeld: f. 95.965,20. GIAVERA DEL MONTELLO - In de Nederlandse wielren nerij maakt menigeen zich zorgen over het feit dat er na Joop Zoetemelk, Peter Win nen, Hennie Kuiper en Johan van de Velde eigenlijk geen jongere klaarstaat om het vaandel van gerenommeerd etappe-coureur over te nemen. Volgens KNWU-coach Piet Libregts hoeft echter niemand zich zorgen te maken en staat de opvolger te trappelen van ongeduld om zich waar te ma ken. Libregts: „De man van de komende jaren wordt Jan van Wijk. Die kan alles. Berg op is hij goed. Hij kan redelijk sterk tijdrijden en hij sprint rap. Maar zijn belangrijkste eigen schap vormt toch dat hij zeer slim is. Als in een ritten-wed- strijd de slag valt, zit Jan van Wijk er altijd bij." Morgenmiddag staat de 23- jarige Jan van Wijk, ex- vrachtwagenchauffeur, aan het vertrek van de strijd om het wereldkampioenschap van de amateurs op de weg in het Italiaanse Giavera del Mon tello. Voor de eerste maal, want, zo zegt hij „tot nu toe zaten mij altijd meer gerouti neerde renners als Teun van Vliet en zo in de weg." Samen met nationaal kam pioen Peter Harings, Peter Stevenhaage, John Talen, Erik Breukink en Arjan Jagt be gint Van Wijk aan het helse karwei onder de in de middag waarschijnlijk weer moorden de zon, dat een van zijn laatste zal zijn binnen de gelederen van de amateurs. Maandag namelijk tekent hij een prof- contract voor de ploeg van Roy Schuiten. Dat zal trou wens ook Peter Stevenhaage doen, terwijl Harings zich in middels verbond aan de equi pe van Peter Post en Breukink overstapt naar de profploeg van Ben van Erp. Jan van Wijk, woonachtig in Haarlem, ziet het profavon- tuur wel zitten, al betwijfelt hij of de formatie van Schui ten die grote opzet krijgt als nu bijna elke dag van de da ken wordt geschreeuwd. „Ik ben juist naar Schuiten ge gaan omdat het een lekkere jonge ploeg wordt. Ik heb nu begrepen dat de komst van Pedro Delgado niet doorgaat. Waarschijnlijk zullen Steven Rooks en Gerard Veldscholten de ervaren mannen worden, terwijl ik als knecht zal moe ten fungeren. Dat vind ik niet erg. Tot nu toe heb ik alleen van Teun van Vliet gehoord hoe het in het prof-milieu een beetje reilt en zeilt. Dus ik moet nog veel leren. Toch hoop ik volgend jaar soms mijn eigen kans te mogen gaan. Om te bewijzen dat ik het aan kan." De sinds zijn 8e jaar op de racefiets zittende Jan van Wijk kon vorig seizoen al 'over'. Kwantum toonde be langstelling, maar de Haar lemmer hield de boot nog af. „Ik was er niet klaar voor. Ik wilde eerst nog wat buiten landse amateurkoersen doen om mezelf te bewijzen dat ik sterk genoeg ben. Ik heb het langzaam opgebouwd. In 1981 zat ik al in de Ronde van Tur kije en die van Oostenrijk. La ter kwam de Milk-race in En geland en in 1983 de Tour de l'Avenir. Daar zag ik voor het eerst de echte grote cols. Maakte ik ook fouten door berg op geforceerd aan te wil len klampen. Nu weet ik dat je beter in je eigen tempo om hoog kunt gaan en in de afda ling trachten de eventuele schade te herstellen." Dit seizoen zag het er aan vankelijk slecht uit voor Jan van Wijk. Bij een valpartij in de 7e etappe van de Vrede koers over een afzetting paaltje brak hij drie ribbel Dat kostte de Noordhollantk i-Jtm o xrrolron nnmnptitIP GD ZIJ -_i P door Nederland. Pas in RW land-Pfaltz hervond Jan V1 Wijk zijn vorm, terwijl K daarna in de Hessen Run» fahrt op de laatste dag uU leiderstrui werd gereden afgelopen dinsdag 0( 'Dwaï door Wijk nog eens uit het belt' dagen helemaal op het WK. de zes-mansformatie met de amateurs beziging amateurs." HOCKEY Dlympia-Voorne (derde klas leren), aanvang 14.45 uur, Dude Vaart Terneuzen. ZAALHANDBAL Oefenduels. Dames: Driekamp fSC, Animo en Sascha, Sport centrum Goes, aanvang 13.00 uur. Driekamp HVSV, EMM an Initia Hasselt, 't Zwaantje Terneuzen, aanvang 13.00 uur. Oeze driekampen zondag 1 ptember. Zaterdag 31 augus tus: Jeugdselectie Hontenisse- SVH, aanvang 19.00 uur en 10.15 uur Hontenisse-Dender- nonde. Beide wedstrijden Den Oullaert Hulst. Heren: HVSV- EMM 2, 't Zwaantje Terneu- »n, aanvang 11.45 uur. Van onze sportmedewerker het Axelse Smit drie weken competitie en BI M,h .- 7-7" 777" deelname aan Olympia's W ™n de stich- ,lng RES werd woensdag- vond de laatste wedstrijd om «e kampioenstitel in de RES- imateurcompetitie verreden. de 125 cc-categorie greep ri Nolet uit Yerseke met Wee tweede plaatsen naar de Meerssen bewees Va ^Pioenstitel. In de 80.ee- dasse slaagde Patrick Pies- ®ns uit Kapellebrug er niet in wielerhout gesneden te zijn TV"7-7- Jan van Wijk richt zich de; J/P ®clkepens achter zich te Juuden, zodat deze met twee ^eksovcrwmningcïi zijn ae zes-nicuiöJLui.mctt,i»= ratv, coach Piet Libregts zal te»» ,la^P1,®®"sJ=haP noS wat extra ren geen beschermde renne n geven, worden aangewezen. Libref» „Het zijn alle zes afmakers, In de 125 cc-klasse was deze evenveel kans hebben. Het; teer Mare van der Plas uit in ieder geval de beste pl<*j ™Ünegem de snelste, maar die ik in de vijf jaar, dat ik 1» 'Oor de strijd om het RES- .ampioensehap in deze cate- 111CI. - in UCtC tdic— tot mijn beschikking heb.» >une ging de aandacht veel als de Lieve Heer mij goed P^'or uit naar Yuri Nolet, zind is, geeft hij Nederland- Verner Rammeloo en Mare jaar na André Gevers »ve; Meieman. In beide reeksen een wereldkampioen bij bist de kersverse kampioen de tlangrijkste concurrenten "ter voar te blijven.

de Stem | 1985 | | pagina 6