Axelsestraatfeest van start Veel amusement tijdens kermis in Vogelwaarde Gemeente nam afscheid van Piet Bertram Hel stro jezu Duivenclub krijgt vijfhonderd gulden voor jubileumfeest Kernen-rit moet Terneuzense VVV bekender maken DUIKEN NIEUWE SLEEPDIENST OPGERICHT DAIHATSU] DONDERDAG 29 AUGUSTUS 1985 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 3 Windhonden boeken successen in Axel GENT/TERNEUZEN - Cees Muller, voorma lig directeur van de sleep- en bergingsdienst Willem Muller BV te Terneuzen, heeft zich weer actief in het sleepboten-bedrijf gestort. 'VOORSTEL COLLEGE ERG MAGER' Zweefvliegclub houdt open huis Twee auto's total loss na botsing op rijksweg Y oetbal wedstrijd voor marktlieden examens MET PAARDEN EN KOETSJES Plaatselijk nieuws Sluiskil Terneuzen Zaamslag Eede Schieting DONDERDAG 29 AU Jaarlijks sportweekend in Sluis markten T16 Cees Muller weer actief vanuit Gent Van een onzer verslaggevers AXEL - Op de hondententoon stelling te Axel behaalden en kele windhonden, aangesloten bij de Zeeuwse Windhonden Renvereniging, grote succes sen. De Belgische keurmeester F. de Ridder keurde 15 Af ghaanse windhonden op schoonheid. De uitslagen van de raskeu ringen waren bij de Afghaan se windhonden:jonge honden teven:l. El Minja's A Midnight Sun van mevrouw De Meyer, Philippine; open klas teven: 1. en beste Afghaan teef: Fenna Sibt el Rih van de familie Tie- leman, Zaamslag; vetera- nenklas teven: 1. Atjewna from Syntia's Home van de fa milie Tieleman Zaamslag; open klas reuen: 2. Headway Dagmar Blue Boy el Basra van de familie De Lijzer, Ter- neuzen. Veteranenklas reuen: 1. Aljoesja from Synthia's Ho me van de familie Tieleman, Zaamslag. Bij de erekeuringen werd het achtjarige Afghaan teefje Atjewna fom Synthia's Home van de familie Tieleman beste veteraan van de ten toonstelling. Van een onzer verslaggevers Onder de naam Cees Muller Marines heeft hij een nieuwe onderneming opgericht, die opereert vanuit Gent. Dit bedrijf heeft niet de be schikking over eigen slepers, maar maakt gebruik van de 1250 ton metende sleepboot 'Eline Muller', die pas werd aangekocht door Multra Ship BV te Terneuzen - eigendom van de echtgenote van Cees Muller, Heieen Muller-Rib- bens - en in Gent is gestatio neerd. Twee andere slepers van 1500 ton, die gelijktijdig met de 'Eline Muller' door Multra Ship zijn gekocht, blij ven in Terneuzen maar wor den ook ingezet op het kanaal Gent-Terneuzen, evenals ove rigens op de Westerschelde. Omdat Cees Muller na de overname van Willem Muller BV door Wijsmuller zich op bevel van de rechter nog voor ongeveer twee jaar niet meer met sleep- en bergingsactivi teiten mag bezighouden in de Nederlandse wateren, kan Cees Muller Marines voorals nog enkel opereren in de Gentse haven en het Belgische deel van het kanaal Gent-Ter- „Maar meer willen we voor lopig ook niet", aldus Muller gisteravond in een telefoni sche reactie. „In de haven van Gent treden met de regelmaat van de klok piek-situaties op, waarbij de Unie van Red- dings- en Sleepdiensten (URS) -die van de lokale overheid het alleenrecht heeft gekre gen - de zaak niet meer aan kan". Hij verwacht dat in der gelijke situaties een beroep zal worden gedaan op zijn maat schappij om met de 'Eline Muller' bij te springen. Brodeloos Cees Muller: „Het enige dat ik wil is gewoon mijn boter ham verdienen. En zolang ik in België werk, zijn mijn acti viteiten niet in strijd met het door de rechter opgelegde con currentiebeding. Een beding dat mij in Nederland brode loos heeft gemaakt en dat is natuurlijk ook te gek. Van daar dat ik in hoger beroep ben gegaan en deze zaak komt binnenkort voor in Den Haag". Van onze correspondent HONTENISSE - Geen hon derd, maar vijfhonderd gul den subsidie voor de jubi leumviering van postduiven vereniging De Herleving. Dit besloot de gemeenteraad van Hontenisse gisteravond in meerderheid. Het voorstel van het college van B en W was om de post duivenvereniging bij gelegen heid van haar 65-jarig be- staansfeest een subsidie te verstrekken van honderd gul den. De meerderheid van de raadsleden was het er over eens, dat het voorstel van het college erg mager was. Raads lid C. Roctus: „De 85 leden van de vereniging kunnen zelfs nog niet eens een biertje van dit bedrag kopen". Raadslid A. Roctus lanceer de het voorstel om de jubile rende postduivenvereniging, die nog nooit om een subsidie bij de gemeente gevraagd heeft, voor dit jubileum een eenmalig bedrag van 1.000,- toe te kennen. Dit voorstel werd met acht stemmen tegen verworpen. Voorstemmers waren A. Roctus, Joossen en Kindt. Het voorstel van C. Roctus om de duivenvereniging per lid een bedrag van 5,- toe te kennen, werd samengevoegd met het voorstel van Pauwers, dat inhield de club een subsi die van 500,- te geven. Met tegenstemmen van de wethou ders Mangnus en Bruggeman werd het voorstel aangeno men. Door het vrijkomen van de Alexanderschool had het col lege van B en W een keuze moeten maken, die geresul teerd heeft in het slopen van de H. Hartschool. Burgemees ter Somers wees op de achter uitgang van de toestand van het gebouw. De peuters en de VEJV kunnen nu in de Ale xanderschool terecht. Voor de vrijkomende grond van de H. Hartschool zal een plan ge maakt worden dat later in de raad behandeld zal worden. Raadslid A. Roctus atten deerde op de inschrijfformu lieren van een tweetal in schrijvers voor de sloop. Deze waren precies hetzelfde. Raadslid Gelderland vond dat het slopen gegund moet wor den aan de laagste inschrijver, H. de Mey-Fassaert uit Koe wacht, die een goede offerte met een bestek heeft ingele verd. Met algemene stemmen werd het voorstel van B en W aangenomen. Van een oner verslaggevers AXEL - De Eerste Zeeuws- Vlaamse Aero Club, die haar thuishaven heeft op het vlieg veld in Smitsschorre, viert binnenkort het twintigjarig bestaan. Ter gelegenheid hier van houdt de club open dagen op 14 en 15 september. Er bestaat dan ook gelegen heid tot het maken van een zweefvlucht. Van onze correspondente GOES - Twee personenauto's zijn dinsdagavond na tien uur total loss geraakt bij een aan rijding op rijksweg A 58 nabij Goes. Het ongeval vond plaats op de zuidelijke rijbaan. Een personenauto, bestuurd door de 29-jarige P. V. uit Roosendaal, die onder invloed van alcohol verkeerde, reed met hoge snelheid tegen een voor hem rijdende personen auto met aanhangwagentje, bestuurd door de 34-jarige G. de H. uit Dordrecht. Beide auto's kwamen tegen de vang rail tot stilstand. Daardoor raakte de vangrail ontzet. Het verkeer is enige tijd ge stremd geweest. Tegen be stuurder V. is proces-verbaal opgemaakt. Burgemeester Ockeloen laat de nagebouwde Axelsebrug. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Met het neerlaten van de nagebouwde Axelsebrug - die in vroeger jaren het stadscentrum ver bond met de rest van Terneuzen - open de burgemeester C. Ockeloen gisteren het derde Axelsestraatfeest, dat tot en met zaterdag wordt gehouden. Dat neerlaten deed Terneuzens' eer ste burger uiterst langzaam en niet zonder reden, zoals hij even later ver klaarde. „Het ging ongeveer in het tem po, waarin de brug bij Sluiskil wordt open- en dichtgedraaid". Het feest is een initiatief van de Ver eniging Ondernemers Axelsestraat en heeft tot doel de winkels in deze straat wat meer onder de aandacht van het publiek te brengen. Gisteren werd on der meer een kindermiddag gehouden en gaf de Terneuzense muziekvereni- - foto 0e stem cor j. de boer ging De Vliegende Hollander een con cert. Voor vandaag staan onder meer een bingo-middag voor bejaarden (14.30 uur bij dansschool Bilderbeek) en een zes kamp op het programma en zaterdag vinden een rommelmarkt (9.00 uur), zeepkistenrace (12.00 uur) en optredens van diverse muziekkorpsen (11.00 uur) en van de Zeeuws-Vlaamse liedjeszan ger Piet Brakman (15.30 uur) plaats. Van een onzer verslaggevers KOEWACHT - Op de sport velden in Koewacht wordt dinsdag 3 september een voet balinterland tussen Belgische en Nederlandse marktkooplui gespeeld. Het sportieve treffen is een voortvloeisel van de Meiker- mis Markt in Koewacht, een gezamenlijk initiatief van de Centrale vereniging voor Am bulante Handel en de Wase Marktkramersvereniging en is bedoeld om de goede onderlin ge verstandhoudingen te on derstrepen. De voetbalinterland begint om 19.00 uur. De aftrap wordt verricht door wethouder P. Apers van de gemeente Axel, tevens voorzitter van het overlegplatform Axel Promo tion. De toegang is gratis. (ADVERTENTIE) officiële dealer verkoper: Bertrand Vael GARAGE SU PONT TERNEUZEN BV Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 01150-13451 TILBURG - Aan de Katholie ke Hogeschool te Tilburg is Edwin Boeding uit Axel ge slaagd als drs. in de economi sche wetenschappen. eoorq TERNEUZEN - De VW-Ter- neuzen houdt zaterdag 7 sep tember met de Zeeuws- Vlaamse aanspannings-ver- eniging 'In den triem'n' een tocht met zestien paarden en koetsjes via Zaamslag, Spui en Sluiskil. In deze dorpen kun nen de 'aanspanningen' wor den bezichtigd en zal deskun dige uitleg worden gegeven. De actie is bedoeld om de WV - die enkel een kantoor heeft in Terneuzen-stad - ook in de andere kernen van de ge- Van onze correspondent VOGELWAARDE - In het tweede weekeinde van september is er weer het nodige te beleven in Vogel waarde. Tijdens de kermis zal in de feestttent op het parkeerterrein te Boschkapelle te genieten zijn van Nederlands amusement. Vrijdagavond 6 september om half acht starten de activi teiten in de feesttent met touwtrekwedstrijden. Inge schreven kan worden door da mes- en herenploegen, be staande uit zes personen. Het inschrijfgeld bedraagt tien gulden. Hiervoor krijgt iedere deelnemer twee consumpties. De organisatie berust bij de stichting Walhalla. Ploegen voor deze overdekte touwtrek wedstrijden kunnen zich op geven bij R. de Kort of tot een kwartier voor aanvang van de wedstrijden. Zaterdagmiddag 7 septem ber om half een kunnen kin deren terecht in de feesttent om er een ballon af te halen. Om 13.00 uur vertrekken de kinderen voor een kleine la- waai-optocht door Boschkpal- le. Alle apparaten die maar een geluid kunnen produceren zijn toegestaan, zoals toeters, trommels en sirenes. Om on geveer 13.45 uur worden de ballonnen bij de feesttent op gelaten. Om 14.00 uur volgt een pop penkastvoorstelling door pop pentheater Opgepast uit Axel, volgens de artistiek leider van het Zuidlandtheater de beste poppenkast van Zeeland. Voor een entree van een rijksdaal der krijgt iedereen in de pauze een verfrissing aangeboden. Zaterdagavond om negen uur komt de Nederlandse groep De Havenzangers met een avondvullend programma tot twee uur 's nachts. Momen teel prijken ze in de hitlijsten met 'Je kunt niet altijd 16 zijn'. De entree bedraagt tien gul den. Zondagmiddag 8 september is er een gaaibollling op twee banen. Alvast een mooie gele genheid om te oefenen voor de open kampioenschappen, die de volgende dag op het pro gramma staan. Zondagavond om acht uur knallen de singles van de Top De dames van Risque treden zondagavond 8 september op in Vogelwaarde. - foto archief de stem 40 drive-in-show van Veroni ca door de tent en zullen de dj's van de voormalige pira tenzender er een swingende boel van maken, zodat de mei dengroep Risque om ongeveer 22.30 uur voor een opgewarm de zaal kan optreden. Deze voormalige begeleidsters van Doris D. behoren tot een van Nederlands spectaculairste li ve-acts en verzorgen een flit sende show. De entree be draagt tien gulden. Zeemansbal Maandag 9 september zijn er 's middag om twee uur de derde open kampioenschappen gaaibollen van Vogelwaarde, die vanwege de grote deelna me ook op twee banen worden gehouden. Maandagavond wordt de kermis afgesloten met een zeemansbal met me dewerking van het orkest Ca lypso. Aanvang 21.00 uur en de entree is 6,-. De organiseren de stichting Walhalle heeft er voor gezorgd dat danslustigen niets te klagen hebben, want in de afgelopen koude winter maanden heeft men een nieu we dansvloer aangelegd. lil"*1 BP 'u meente wat meer bekendheid te geven. Volgend jaar zal met de paarden en rijtuigen van 'In den triem'n' Hoek, de Braakman en Biervliet wor den aangedaan. Zaterdag 7 september zal de stoet van zestien door paarden getrokken koetsjes om 11.30 uur vanuit Terneuzen via Othene en de Polderstraat naar Zaamslag afreizen. In dat laatste dorp wordt dan de jaarlijkse Maxi-Markt gehou den en krijgt het publiek de gelegenheid de stoet te bekij ken. Om 14.00 uur gaat men dan verder via de Magrette, Spui (waar de tocht wordt onder broken op het parkeerterrein) en de brug naar Sluiskil, waar wordt uitgespannen op Groenoord. Na een pauze van 1,5 uur zal de stoet rond 17.00 weer terug in Terneuzen arri veren. Burgemeester C. Ocke loen en wethouder J. van Rooijen rijden als ere-gasten deze eerste kernen-rit mee. ZCS - Zeehengelclub Sluisln houdt zondag 1 septembt, voor haar leden een viswed. strijd in de Westerschelde. Ge. vist wordt van 15.15 tot 18.ij uur op het parkoers nabij dè Terneuzense watertoren en di wedstrijd telt mee voor he clubkampioenschap van ZCS. Cursussen - In het kader van het alfabetiseringsproject in de kanaalzone gaat woensdag 4 september weer een lees- schrijf- en rekencursus vat start. Deze zijn bedoeld voor mensen die moeite hebben m« lezen, schrijven en/of rekenet en geldt ook voor niet-Neder- landstaligen. Het lesmateriaal is aangepast aan volwassenen Dit cursusjaar wordt voor her eerst alleen in groepen werkt. De groepsgrootte be-' staat maximaal uit acht cur sisten met twee begeleiders Momenteel worden deze gege ven in Terneuzen en Sas van Gent. Als het noodzakelijk start er ook een cursus in Axel Voor nadere inlichtingen kan men terecht via telefoonnum mer 01150-94781. Soosavond - Het COC' Zeeuwsch-Vlaanderen houdt vrijdag 30 augustus een extra soosavond. Mede door de stij gende belangstelling voor soosavonden op de tweede vierde vrijdag van de maand gaat het COC bij wijze van ex periment ook op andere (de vijfde vrijdag van de maandj vrijdagen soosavonden beleg gen. De avond begint om ne gen uur in het pand Blokken 16. DVV - Leden van de kaartver- eniging DW speelden in café Het Wapen van Zeeland de ze vende wedstrijd in dit seizoen, meetellend voor het clubkam pioenschap. Uitslag: 1. J. van Doorn, 2. H. van de Voorde, l mevrouw Gelderland, 4. D Machielsen, 5. N. Knol. Dt stand is momenteel: 1. N. Knol 345 punten, 2. M. de Vos 333,3. J. Hamelink 331 punten. Uit slag jokeren: 1. mevrouw Lambert, 2. mevrouw Pladdet, 3. mejuffrouw Almekinders. Piet Brakman - De West- Zeeuws-Vlaamse zanger Piel Brakman treedt zaterdag avond 7 september op te Eede bij gelegenheid van de na jaarskermis tijdens een ker- misbal in een feesttent. Hel bal begint om 20.00 uur. 'S-HEERENHOEK - Concordia jubileumschieting, M. Verdonk 15 jaar en mevrouw Verdonk-Van Gurp 10 jaar schutter, 60 schutters wip 1eerste hoge en eerste zijvo- gel: M. Verdonk, Concordia; twee de hoge vogel: J. Smallegange, Zorgvlied; derde hoge vogel: W.de Jonge, ADLM; tweede zij vogel. Verberkmoes, Terneuzen; groot aantal (7)W. Voet, Soranus en L de Jonge, Concordia. Wip 2: eerste hoge vogel: J. van de Guchte, Spes Nostra; tweede hoge vogel: i Smallegange, Zorgvlied; eerste zij vogel: W. Voet, Soranus; tweede zij vogel: A. Rentmeester, Willem Teil; derde zij vogel: M. Verdonk, Concordia; grootste aantal (8 Boonman, Vrije Schutters. ST.-JANSTEEN - St.-Jan, staande wippen, 87 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: L. Vermeulen, Nieuw- Namen; tweede hoge vogel: F. Her- rewegh, Axel; eerste zij vogel: H Merckx, St.-Jansteen; tweede zij vogel: A. de Mey, Elversele; derde zij vogel: J. Goossen, Kloosterzan- de; vierde zij vogel: E. Jonkheym, Kloosterzande. Wip 2: eerste hoge vogel: H. Merckx, St.-Jansteen; tweede hoge vogel: J. Smet, Axel; eerste zij vogel: J. de Letter; tweede zij vogel: E. Verschueren, beiden St.-Jansteen; derde zij vogel: A. de Mey, Elversele; vierde zij vogel: R- van Essen, St.-Jansteen. ZUIDDORPE - Zaal M. de Cock, 30 schutters: hoge vogel: Ch. Boeye, Zuiddorpe; eerste zij vogel: J. Suy, Koewacht; tweede zij vogel: me vrouw De Mey, Zuiddorpe; groot ste aantal (5): P. Samijn eri R D'Hondt, Zuiddorpe en O, de Jae ger, Westdorpe. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Gistermid dag nam Piet Bertram, tot voor kort hoofd van de open bare basisschool Prins Frede- rik Hendrik, officieel afscheid van de gemeente Sas van Gent. Dit afscheid vond plaats in de burgerzaal van het ge meentehuis op de Westkade en in aanwezigheid van familie, B en W, gemeenteraadsleden, gemeentelijke vertegenwoor digers, personeel, vertegen woordigers van ouder- en me dezeggenschapsraad en colle- ga-hoofd. Namens de gemeente Sas van Gent, jarenlang werkge ver van het scheidende hoofd, memoreerde burgemeester W. Dusarduijn de loopbaan vï Bertram. Onder de officio sprekers bevonden zich veraf mevrouw M. de Kroon, insp#' trice voor het basisonderwijs' mevrouw J. Horstra name® het personeel en Jo de 1# deze week nog directeur va! de Nijverheidsschool in maar per 1 september opff' volgd door Piet Bertram zelf Piet Bertram bedankte |ii termiddag de aanwezigen vod de jarenlange samenwerk'# Uit handen van de Sasse bur gervader ontving hij work-mate als afscheids» deau. Het personeel bood zif scheidende hoofd een tinna' tabakspot aan. Vandaag, tussen 15.00 16.30 uur, is er in de school afscheidsreceptie voor oude11 en andere belangstellenden NEDERLANDSE bergers g een poging doen een ladin per ter waarde van anderh twee miljoen gulden te ber Het metaal bevindt zich in wrak bij het Kanaaleiland S, De berging is een initiatief een Franse firma, maar wo uigevoerd door het Vlissin bergingsbedrijf Van den Ak en het duikbedrijf Vriens te gen op Zoom. Een Zeeuws- bants bergingsteam op zoe naar een 'koperschat'. Het i zeer de vraag of de poging slagen gezien de omstandi den ter plaatse. „Er staat ee hel van een stroom en het i jezusdiep", aldus directeur Wout Mange van Van den A ker. Door Paul de Schipper IN DE zomer van 1918 torped een Duitse U-boot het Franse st schip Jeanne-Marie (2971 brt). schip zonk onder de kust van Sa een diepte van vijftig meter, Sa een eiland in de buurt van het E se Guernsey. De Jeanne-Marie met een lading koper en andere talen onderweg van New York ie Havre. In de zomer van 1931 deden liaanse duikers een eerste pogin de lading koperen 'knuppels' va 150 kilo te bergen. Volgens de eil bewoners slaagden de Italianen om 700 ton koper boven wate krijgen. Een van de twee inge bergingsvaartuigen raakte tij het werk verward in de eigen an kabels, werd gegrepen door de ste stroom, sloeg om en zonk. Van onze correspondent SLUIS - Vrijdag 30 en zaterdag 31 augustus wordt door de Sluise Sportraad weer het jaar lijkse sportweekeinde voor de Sluise bevolking gehouden. De deelname aan dit weekeinde is gratis. Vrij dagavond om zeven uur is er een Wallenloop, geen wedstrijd. Gestart wordt vanaf De Stenen Beer richtng molen en verder over de wallen naar De Zuiddijk, langs camping De Meidoorn, over de kleine wallen naar het Walplein, waar de finish is. Zaterdag is er een fietstocht van ongeveer 20 kilometer in de omge ving van Sluis, waar jong en oud aan kunnen deel nemen. Gestart wordt om tien uur op het school plein aan de Klooster straat. Bij voldoende belang stelling wordt om 14.30 uur vanaf het zwembad een een-kilometer- zwemwedstrijd gehouden voor zwemmers en zwemsters van alle leef tijden. Iedere deelnemer aan een onderdeel van het sportweekeinde ont vangt een herinnerings vaantje. AMSTERDAM - In Bintje 35/ jHJmm werden 2 contracten ver handeld voor levering november jfgen ƒ12,00. De stemming was Kalm. In Bintje 50mm werden 4 contracten verhandeld voor leve- november bij een prijs van T ,70 tot ƒ19,90, alsmede 200 con- zjacten voor levering april tegen J ,50 tot ƒ27,40. De stemming was voor november prijshoudend en voor april vast. TERNEUZEN - Per stuk: bloem kool A 101-297, A2 74-83, B 137, ïf^kornmers 39-60, meloenen 184- Per bos: selderij 13-25, peterse- jje 7-14, bospeen 49-70. Per kg: Meerlanders 8-25, andijvie 58-75, Kroten 40-48, prinsessebonen 149- f19, savoyekool 76-86, rodekool 49- spitskool 100-120, kassnijbonen Klasse 1 194, stoksnijbonen 189-281, Sïï™, 150' waspeen 45, Deense wittekool 23-38, pruimen Belle de Louvain 100. Per bakje a 6 kg: to- 4re^r>n,i™480'idem vleestomaten A 400, B 430-500, BB 510.

de Stem | 1985 | | pagina 18