oudt d op ipen Boeiende strijd RES-competitie Handbalteams in oefenduels Fons Picavet boekt winst Westerweele is sterkste Toernooi Olympia voor Tulse Hill EERSTE ZEEUWS-VLAAMSE JEUGDKAMPIOENSCHAPPEN Grondman op dreef Verhagen winnaar trimkoers Adrie de Ridder pechvol PAGINA SPORT 1 ote toeloop j Ajax-PSY LOTTO OENSDAG 28 AUGUSTUS 1985 TÏF! Plaatsingen titelstrijd jeugdtennis Draaiboek RALLYCROSS RILLAND-BATH BRADERIELOOP AARDENBURG WATERPOLO- TOERNOOIGANZE DZV-formatie is sterkste ris Becker heeft de York in stijl en vol- alièr Doohan, de num- 7 Van de wereldranglijst, treffende cijfers opzij te ven. „De moeilijkste par- n het jaar", zoals Beckers er Gunther Bosch de eer- nde in New York betitel- indigde na ruim ander- ur in 6-4, 6-1,6-2. han bleek verre van een obstakel voor Boris Bec- ondag nog winnaar van arming-up in Cincinnati, ts in de eerste reeks ken- t serveerkanon uit Lei- enige problemen met an, die bij een achter van 1-4 voor de enige door de opslag van Bec- brak. „Boris had wat pro- en om op temperatuur te n. Toen hij eenmaal ge was aan het harde oppervlak, was het beke- oor mij", was het eerlijke entaar van de verslagen Doohan. lag is: Eerste ronde, heren enkel- oris Becker (WD1) - Peter Doohan 6-4, 6-1, 6-2 Tim Mayotte (VSt) - Moor (VSt) 6-4, 6-2, 6-4 Martin nholme (Can) - Hans Gildemeister 6-4, 6-3, 3-6, 3-6, 6-3 Dan Goldie - Martin Davis (VSt) 6-4, 6-3,3-6,7- Holmes (VSt) - Cassio Motta (Bra) 6-4, 6-7,7-6. Bud Shultz (Vst) Mi- •ch (Vst) 7-6, 6-4, 6-2 John Lloyd - Victor Pecci (Par) 7-5, 7-5, 7-5 Jo- Canter (Vst) - Robert Seguso -6, 6-4, 6-3, 6-4 Peter Fleming (Vst) rdo Acuna (Chi) 6-4, 6-2, 7-6 Guil- Vilas (Arg) - Wally Masur (Aus) 7- 6-4, 3-6, 6-1 Eerste ronde, dames pel: Hana Mandlikova (Tsj) - da Brown (GBr) 6-2, 6-1 Wendy uil (Aus) - Virginia Ruzici (Roe) 6- Annabel Croft (GBr) - Marcela 1 rska (Tsj) 6-1, 7-5 Robin White - Catherine Tanvier (Fra) 0-6, 7-6 i 6-4 Raffaella Reggi (Ita) - Carina on (Zwe) 4-6, 6-3, 6-3 Grace Kim 1 - Bettina Bunge (WD1) 6-4, 6-4 Eli- gin (VSt) - Yvonne Vermaak (ZAf) I Ann Hendrickson (VSt) - Kath- orvath (VSt) 6-0, 6-4 Petra Keppe- ~D1) - Andrea Betzner (WD1) 6-1. 3- Carling Bassett (Can) - Iva Buda- (Tsj) 6-0, 6-7, 7-5 Sylvia Hanika - Rosalyn Fairbanks (ZAf) 7-5,6-3 STERDAM (ANP) - Voor voetbalwedstrijd Ajax - van woensdagavond in Olympisch Stadion te Am- dam bestaat grote belang- Iing. In de voorverkoop den reeds zo'n 30.000 rtjes afgehaald. 11e overdekte zitplaatsen verkocht. Op verzoek van politie in verband met de achte verkeersdrukte be de wedstrijd om kwart r acht. De loketten van het mpisch Stadion gaan reeds II uur in de ochtend open. 34 van het afgelopen weekeinde twee winnaars van de eerste prijs leverd. De twee gelukkigen ontvan- 187.000 gulden bruto. De prijzen in en toto werden als volgt verdeeld: nr. 34: Eerste prijs: 2 winnaars angen elk bruto 187.429,00; Tweede 5 spelers ontvangen elk 30.000,00 e prijs: 90 spelers ontvangen elk 0,70 Vierde prijs: 4.115 spelers ont- en elk ƒ37,60 Vijfde prijs: 62.068 •rs ontvangen elk 5,00. nr. 34 Eerste prijs: 13 winnaars ont- gen elk 1 686,90 Tweede prijs: 213 nemers krijgen elk ƒ68,60 Derde fcs: 2.010 deelnemers krijgen elk 18,10. i-gelijk no. 34 eerste prijs: geen win- Tweede prijs: geen winnaar Derde 21 deelnemers krijgen elk 146,50 de prijs: 487 deelnemers krijgen Jaap de Wit, de mecani- n van het Boskamp-vier - is er echter niet gerust „Het lijkt allemaal leuk aardig die nieuwe ont- kkelingen, maar het heeft eer ook nadelen. Van me- f weet ik dat ik redelijk el een wiel kan wisselen, aar zo'n dicht geval, dat is h moeilijker. Bij een ge- aakt wiel zie je of het ht staat, bij een dicht wiel iet je eigeniijk precies na- ten of het goed spoort. En ar heb je geen tijd voor in koers. Dus één lekke band hter en je bent als ploeg ;enlijk gezien." Coach André Boskamp: o'n tijdrit wordt verloren gewonnen door de weten- aappers, zo zegt men te- nwoordig. Maar het be- igrijkste blijft volgens mij h het trappen. De mensen de door computers uitge- chte fietsen moeten het en. Voor mij een zeer ge- ststellende gedachte." onze motorsportmedewerker AXEL - Op het Axelse Smit- chorre-circuit worden woensdag 28 en donderdag 29 augustus de finalewedstrijden verreden van de RES-motor- crosscompetitie. Hoewel in en- jjgle klassen de titelstrijd al beslist is. worden de belang rijkste duels deze week waar schijnlijk pas in de laatste me ters beslist. Woensdag wordt de finale verreden van de amateurs. Hier is alleen in de 80 cc- en 125 cc-klas de strijd nog in volle gang. In de 250 cc-klas verzekerde Marlon Hemelsoet zich enkele weken geleden al van de titel. In de 500 cc-cate- gorie werd Jaap van Tatenho- ve onbereikbaar voor de con currentie en prolongeerde daarmee zijn titel. In de 125 cc-klas is de be langrijkste titelkandidaat Yuri Nolet uit Yerseke. Zijn belagers Werner Rammeloo uit Philippine en Mare Tiele- man uit Kloosterzande kwa men in de laatste wedstrijden echter uitstekend voor de dag en vooral van Tieleman mag verwacht worden dat hij toch minimaal de dagzege zal wil len veroveren. In de 80 cc-klas is het pun- tenverschil tussen de beide ti- telkandiaten Patrick Piessens en de Belg Filip Schepens eveneens gering. Piessens kende in de laatste wedstrij den enige tegenslag, maar be zit genoeg kwaliteiten om in deze beslissende fase van de kampioensstrijd zijn slag te kunnen slaan. Daarnaast is er ook nog een spannende strijd te verwachten om de derde plaats in de eindrangschik king. Hiervoor komen Perry Benningshof, Jean Piere Göd- de en Frans Herwegh in aan merking. Donderdag wordt de finale verreden van de licentiehou ders-categorie en hierin wordt reikhalzend uitgekeken naar de eindstrijd van de 250 cc- klas, waarin maar liefst vier titelkandidaten aan de start komen. Het kampioenskwar tet wordt gevormd door Ben nie Poppe, Martien Jansen, Ronnie Walhout en Gino de Jonghe. Vooral deze laatste stak de afgelopen weken in een superieure vorm, maar waarschijnlijk heeft Martien Jansen door zjn regelmatig heid in het afgelopen seizoen toch de beste papieren. In de 125 cc- en de 500 cc- klas gaat de RES-kampioens- titel waarschijnlijk naar Bel gië. Patrick Meerschaert heeft in de 125 cc-categorie een rui me voorsprong op Jan Jansen en datzelfde geldt bij de halve liters voor Jean Luc Rossignol, die de titel nauwelijks meer kan ontgaan. Tennisclub Vogelvlucht zet poorten open Van ome tennismedewerker VOGELWAARDE - De plaatsingen in de diverse leeftijdscategorieën van de Zeeuws-Vlaaase jeugdtenniskampioen schappen zijn als volgt: JE 10 jaar: 1. Jean- Loup van de Wiele, 2. Pa trick Hint, 3. Martin El- derson, 4. Jasper Ver- bunt. JE 12: 1. Tim van Veldhoven, 2. Bernd van Quekelberghe, 3. Guido Tolhoek, 4. Kim Lange- raert. ME 12: 1. Stephanie Rottier, 2. Isabella Leen houwers, 3. Francesca Adriaansens, 4. Angeliek Coenen. JE 14: 1. Gyon Asselman, 2. Jeroen Ver- straeten, 3. Tim van Veldhoven, 4. Bernd van Quekelberghe. ME 14: 1. Stephanie Rottier, 2. Francesca Adriaansens, 3. Angeliek Coenen. JE 16: 1 Ronald van Remor- tel, 2. Gyon Asselman, 3. Arjen Elderson, 4. Reggie Lambert. ME 16: 1. Sand ra Begijn, 2. Maaike Ver- straeten, 3. Annemarie de Blok, 4. Daniella de Schepper. JE 18: 1. Jan Willem Bartz, 2. Ronald van Remortel, 3. Arjen Elderson. ME 18: 1. Chan- tal Baecke, 2. Monique Baecke. In verband met te wei nig inschrijvingen ver viel de leeftijdscategorie tot en met 10 jaar bij de meisjes. Door Kees Hamelink VOGELWAARDE - De eerste Zeeuws-Vlaam se jeugdtenniskampioenschappen zijn een feit. Al het afgelopen weekeinde heeft men een be gin moeten maken met het spelen van de eer ste partijen, maar voor het zover was, hebben de organisatoren al heel wat werk moeten ver zetten. Het initiaitief voor deze 'puur' Zeeuws-Vlaamse strijd in het jeugdtennis werd al twee jaar geleden ge opperd. „In 1983 is er ooit sprake ge weest van de organisatie van een dusdanig toernooi in sa menwerking met Smash uit St.-Jansteen", aldus Aloys Sponselee, voorzitter van ten nisclub Vogelvlucht, de orga niserende vereniging. „Het ketste toen af op de afstand tussen St.-Jansteen en ook vo rig jaar kon het niet worden gerealiseerd. Dit jaar hebben we echter consequent doorge zet en het in ieder geval op de toernooikalender geplaatst", legt Sponselee uit. Tussen dit tijdstip en heden ligt een grote tijd van voorbe reiding, onontbeerlijk voor een goed verloop. Voor tennis club Vogelvlucht biedt het echter nog veel meer: "Het is voor ons een goede gelegen heid onze vereniging voor te stellen aan het Zeeuws- Vlaamse publiek", aldus Sponselee. „Het is dan ook ze ker te beschouwen als een pro motie voor de vereniging". De thans 19 jaar oude ver eniging, waarvan Aloys Spon selee evenzovele jaren als be stuurslid sleet, telt momenteel ruim 200 leden, hetgeen met de eigen drie gravelbanen een mooie combinatie vormt. „In een eerste gesprek met de Van onze handbalmedewerker TERNEUZEN - Steeds meer handbalverenigingen vatten de draad weer op, waardoor er afgelopen weekeinde al behoorlijk wat teams in actie kwamen om zich via oefenduels of toernooien voor te bereiden op de competitie. duel tegen Ajex Lebbeke moest HVSV zijn meerder er kennen en werd het een 11-9- nederlaag. Door dit resultaat eindigde HVSV op een tweede plaats. Een jeugdselectie van Hon- tenisse, bestaande uit dames en dames-junioren, deed aan het toernooi van Orion mee en legde beslag op de tweede plaats. Tijdens het toernooi werd gelijk gespeeld tegen Orion met 6-6. Gewonnen werd van HVH met 8-7 en Tholen met 31-2. Door een be ter doelsaldo won Orion het toernooi. De dames van GSC uit Goes hielden een driekamp. Het eerste duel tegen Atilla werd met 7-15 verloren. GSC leed teveel balverlies en speelde wisselvallig. De afwerking was slordig en in de verdedi ging maakten de Goese dames veel persoonlijke fouten. De wedstrijd tegen Avanti Leb beke ging beter. Er werd met meer concentratie gespeeld, waardoor het zowel aanval lend als verdedigend beter verliep. Een verdiende 13-10- zege werd behaald. De dames van HVSV speel den met veel succes in een toernooi van Mechelen. De Terneuzense vereniging nam met twee teams deel. HVSV 2 werd winnaar door de beslis sende wedstrijd tegen Stelmar Merksen met 6-1 te winnen. HVSV 1 legde beslag op de tweede plaats door een beter doelsaldo dan Stelmar Merk- sem. Zondag namen de dames van HVSV deel aan het toer nooi van DVS uit Schiedam. De drie wedstrijden werden met wisselend succes afge werkt. Tegen DVS werd het 7- Hollandiaan werd met 5-11 verslagen, maar in het beslis sende duel kwam HVSV te kort tegen de latere winnaar Westlandia. Het werd 13-6 voor Westlandia, dat vooral in de tweede helft sterker was. De heren van HVSV deden mee aan een toernooi van de Belgische vereniging Dender- monde. De eerste drie duels werden overtuigend gewon nen. Respectievelijk Dender- monde, Buchenhaut en Gent moesten de kracht van HVSV ervaren. In het beslissende jeugdcommissie en bestuur hebben we een draaibroek ge maakt, waarin het financieel gedeelte centraal stond", legt Sponselee uit. „Het is dan ook duidelijk dat met de uitgifte van ons programmaboekje aan dit doel werd beantwoord, dankzij de gulle giften van de vele sponsors. Ons commissie lid Guust de Schepper heeft hiervoor veel werk verricht", verklaart Sponselee. Het technisch gedeelte van deze jeugdkampioenschappen is duidelijk in handen van Eric Herman, die zijn stempel hier op drukt. De 19-jarige Herman heeft zich met volle overgave gestort op de toernooi-organi- satie en benadrukt tevens het belang van dit toernooi voor de eigen clubleden. „Het Zeeuws-Vlaamse karakter spreekt aan. Dit in tegenstel ling tot de vele open jeugd- toernooien, waaraan van bui tenaf meer deelname is te ver wachten", aldus Herman, die met deze organisatie tevens de eigen clubjeugd wil oppeppen. „De jeugd binnen onze ver eniging is niet zo fanatiek, maar dankzij deze kampioen schappen nemen er toch zo'n 18 jeugdleden aan deel", ver klaart hij. Hij is overigens niet zo gelukkig met het tijdstip van planning: „In de zomer maanden zijn er toernooien geweest te Sas van Gent, Ter- neuzen en Axel, terwijl er te vens veel jeugd heeft meege speeld in de C- en D-toernooi en in de omtrek. Een soort ver zadiging speelt er zeker mee", zegt hij. Overigens is Herman positief over het aantal in schrijvingen: „Ik had er min der verwacht". De regionale titelstrijd kan in de meeste leeftijdscatego rieën rekenen op de sterksten uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Bijna 100 partijen moeten er worden gespeeld, hetgeen in houdt dat er op het eigen park niet veel moet misgaan, hoe wel uitwijken naar Hontenisse tot de mogelijkheden behoort. Vogelvlucht staat open voor Zeeuwsch-Vlaanderen en sluit een vervolg van deze kam pioenschappen dan ook zeker niet uit. Wellicht is het 20-ja- rig bestaan volgend jaar een reden te meer om in deze rich ting te denken. Het organisatiecomité van de Zeeuws-Vlaamse jeugdtenniskampioenschappen in Vogel waarde. Van links naar rechts: Ferdi Lambert, Frank Lambert, Ronny van de Broecke (zit tend), Aloys Sponselee (op de stoel) en Eric Herman. - foto wim kooyman Van onze atletiekmedewerker AMSTERDAM - Een uitstekende prestatie leverde Stehpen Grondman Van het Hulsterse RKHAV tijdens de C-spelen (de officieuze nationale kampioenschappen voor C-junioren) te Amsterdam. Hij pakte immers de officieuze titel op de 1500 meter steeple in A0.7, wat een verbetering van zijn persoonlijk record betekende Wot acht seconden. Marco Hoogerland van Marathon werd ze vende in 5.08.0. Revelino Rijk van Marathon werd vierde in zijn serie op de 1500 meter, maar pakte een tweede plaats op de 800 meter in 2.03.2. KRUININGEN - Marcel Ver hagen is winnaar geworden van de trimkoers in Kruinin- gen. Hij was bleek in de A-ca- tegorie de rapste in de massa spurt. Ook in de C-categorie moest een eindsprint de beslissing brengen. Eddy Bogaert toonde zich de snelste. Bij de vetera nen zegevierde Bert Tolhoek en Ina van Otzel was bij de dames opnieuw superieur. UITSLAGEN: A-categorie: 1. M. Verhagen, Schayck 70 kilometer in 1.49.10; 2. C. Konings, Hoogerheide; 3. F. van de Berghe, Krabbendijke; 4. S. Rommers, Rilland; 5. C. van de Corput, Ossendrecht; 6. W. Blok, Lewedorp; 7. W. Hoondert, Hein- kenszand; 8. M. Hertogh, Wouw; 9. P. Hoondert, Heinkenszand; 10, S. Balleur, 's-Heerenhoek. C-catego rie: 1. E. Bogaert, Heinkenszand; 2. C, Mollet, Hansweert; 3. P. Remijn, Heinkenszand; 4. R. Deurloo, Kloe- tinge; 5. W. van Zundert, St.-Wille- brord; 6. C. Steenbakker, Hein kenszand; 7. E. van Oosten, 's-Heer Arendskerke; 8. P. Bastiaansen, Bergen op Zoom; 9. A. Rijk, Drie wegen; 10. W. de Koeyer, Biezelin- ge. Veteranen: 1. B. Tolhoek, Yer seke; 2. J. van Dalen, Goes; 3. U. de Marco, Goes; 4. J. van Stel, Krui- ningen; 5. T. van Poecke, Hooger heide; 6. G. Lagers, Souburg; 7. C. Geys, Goes; 8. A. Raas, 's-Heeren hoek; 9. F. Wassink, Middelburg; 10. C. Wisse, Kruiningen. Dames: 1. I. van Otzel, Oude Tonga; 2. J. Goe- ree, Driewegen; 3. P. van Kampen, Oude Tonge; 4. A. Lauwen, Etten- Leur; 5. W. Rijk, Kwadendamme. Van onze motorsportmedewerker RILLAND-BATH - Hevige strijd werd er weer geleverd op het Scheldecircuit van Ril- land-Bath, waar de AEWBR een rallycross hield. In de Formule 2-klas werd het, mede door de afwezigheid van Ko Koppejan, een Zeeuws-Vlaams onderonsje tussen Fons Pi- cavet, Eddy Audenaert en Siem van Hoeve. Picavet bleek duidelijk de snelste van dit ge zelschap en lijkt door deze zege weer regel recht op het clubkampioenschap af te steve nen. De Zaamslagse autocoureur schreef in Ril- land-Bath zowel de eerste als de derde reeks op zijn naam, waarbij hij telkens de snelste rondetijd liet noteren. In de tweede manche werd Picavet uitgeschakeld doordat Siem van Hoeve over hem heen wilde, in plaats van er langs, maar gelukkig had deze ma noeuvre alleen blikschade tot gevolg. Overi gens werd Van Hoeve in Rilland opnieuw met pech geconfronteerd, want in de tweede reeks kreeg hij een lekke koppakking, waar door hij in de resterende reeksen niet hele maal voluit kon gaan. Eddy Audenaert stond vooral bij de starts op scherp en dook meermalen als eerste de bocht in, wat hij ook in de finale deed. De aandringende Picavet kon hij echter niet achter zich houden, maar toch was zijn twee de plaats in de finale een uitstekende presta tie. In de Formule 1-klas boven de 1600 cc had Hermie de Windt een echte baaidag. Doordat hij niet op de goede bandensoort reed, moest hij bij de start telkens Adrie Nijssen voor la ten gaan. In zijn pogingen om Nijssen bin nendoor of buitenom te verschalken, reed hij in de eerste reeks de linker voorpoot van de ophanging krom tegen de baanrand. In de tweede reeks maakte hij een uitzondering op het bekende spreekwoord en knalde voor de tweede keer tegen de betonnen rand, waarbij deze keer de rechter voorpoot sneuvelde. In de derde reeks nam De Windt genoegen met de tweede plaats achter Nijssen, maar in de finale ging het opnieuw mis en belandde hij buiten de baan, waardoor hij als vijfde afge- vlagd werd. In de standaardklas behaalde Tineke de Poorter een uitstekende zevende plaats in de B-finale. Uitslag standaardklas: 1 Jo van de Ven, 2. Ge rard Mirre, 3. Leo Francke, 4. Dick Maljers, 5. Wil Ketelaar. Formule 2 tot 1600 cc: 1. Fons Picavet, 2. Eddy Audenaert, 3. Gaston Hendricks, 4. Siem van Hoeve, 5. Pierre Hesters. Formule 1 boven 1600 cc: 1. Adri Nijssen, 2. Peter Alewijnse, 3. Bert van Rooy, 4. Kees Hoebeke, 5. Hermie de Windt. T14 PAGINA SPORT 2 Van onze atletiekmedewerker AARDENBURG - Piet Westerweele won voor eigen publiek de Braderieloop, een trimloop over 7,7 kilome ter, in zijn eigen Aardenburg. Westerweele, die zelf een groot aandeel had in de organisatie van dit evene ment, liep vrij vlug in de frontlijn. Eerst met Hans- Jan Jasperse (hij won de 1,1 kilometer) en Walter Snouwaert. Daarachter een groepje met Peter Provoost, Peter van Waes, Peter Picavet en Adri Versluys. Na drie ronden liep Westerweele echter van de concurrentie weg en won on bedreigd. Snouwaert hand haafde zich op de tweede plaats, waarna Peter van Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - Na zijn suc cessen in de historische Grand Prix kende Adrie de Ridder uit Terneuzen een pechvol weekeinde tijdens internatio nale wegraces in het Belgische Gedinne. Op het zeven kilome ter lange stratencircuit kwam de eerste tegenslag al tijdens de training toen de uitlaat los raakte. In de tweede training, die tevens bepalend was voor de startopstelling, zat het al evenmin mee, want toen brak de transmissieketting. Ondanks een moeilijke start kwam De Ridder in de wed strijd toch als derde uit de eer ste bocht, maar toen kwam de pechduivel opnieuw om de hoek kijken. De triton begon door ontstekingsproblemen zo nu en dan op één cilinder te lo pen, waardoor iedere keer de geboekte terreinwinst verlo ren ging. In de laatste ronde weigerde de tweede cilinder verder alle diensten en zakte De Ridder terug naar de zesde plaats. De overwinning in de veteranenklas ging naar de Nederlander Joop Vroom. Van onze waterpolomedewerker GOES - Elk jaar opnieuw ko men er sterke teams naar het waterpoiotoernooi voor heren van het Goese Ganze. Ook dit jaar moest de organiserende vereniging optornen tegen te genstanders die allen op een hoger niveau spelen. Wist Ganze voor eigen publiek in het verleden nogal eens te stunten, afgelopen zondag moest het met een laatste plaats genoegen nemen. De winst was voor het Delftse DZV met oud-Ganze- doelman Otto 't Hart onder de lat. Deze formatie won alle partijen, zodat er geen discus sie mogelijk was. Merwede, dat de vorige twee toernooien in Goes had gewonnen en bij winst voorgoed de wisselbo kaal mee naar Dordrecht had mogen nemen, verloor in het laatste duel met 2-4 van DZV. DKD uit Leiderdorp, onder leiding van coach en oud- Ganze-speler Roel Veenstra, eindigde als derde. Ook deze keer kon Ganze, ondanks dat de lage watertemperatuur van 18 graden niet bepaald mee werkte, terugzien op een ge slaagd toernooi. Uitslagen: Ganze-DZV 3-7, Merwede-DKD 5-5, Stormvogel- Hieronymus 5-1, Ganze-DKD 1-6, DZV-Hieronymus 9-1, Merwede- Stormvogel 5-3, Ganze-Hierony- mus 3-7, DKD-Stormvogel 5-1, Ganze-Merwede 1-10, DKD-DZV 0-8, Ganze-Stormvogel 3-2, Mer- wede-Hieronymus 6-3, DZV- Stormvogel 5-0, DKD-Hieronymus 5-2, Merwede-DZV 2-4. Eindstand: 1. DZV 10 punten, 2. Merwede 7,3. DKD 7,4. Stormvogel 2, 5. Hieronymus 2, 6. Ganze 2 pun ten. Van onze hockey medewerker TERNEUZEN - Het Vliegende Hollander-toernooi van de hockeyvereniging Olympia uit Terneuzen is bij de heren ge wonnen door het Engelse Tul- se Hill. Bij de dames bleek Waalwijk de sterkste. Bij de heren waren de achttien teams verdeeld over vier poules. Na de poulewedstrijden bleek de finale een Engelse aangele genheid te worden, want de latere winnaar Tulse Hill trof Men's hockeyclub als mede-fi nalist. Na een spannende fina le won Tulse Hill verdiend met 1-0. Rapide kwam goed voor de dag en legde beslag op een fraaie derde plaats. Olympia werd vijfde. Bij de dames bleven na de poulewedstrijden vier teams over voor de kruisingswed strijden. Waalwijk speelde te gen Promoteam, won met 2-0 en plaatste zich door deze zege voor de finale. DVS kwam ook in de finale door van Leonidas met 1-0 te winnen. Een knappe prestatie van DVS, dat het ge hele toernooi met zeven dames heeft gespeeld. De dames uit Aalst-Waalre wilden geen in valsters en wensten het volle dig op eigen kracht te doen. Pas in de finale vond DVS zijn Waterloo. Aanvankelijk leek DVS op de toernooizege af te stevenen, want het nam veras send een 1-0-voorsprong, maar in de laatste tien minu ten ging de conditie meespelen en kon Waalwijk twee keer scoren en met 2-1 winnen. Leonidas werd derde en het Terneuzense Promoteam legde beslag op de vierde plaats. Na afloop kon een tevreden voor zitter Vercauteren de prijzen uitreiken, waarbij hij de toer- nooicommissie, bestaande uit Waes de achtervolgers over de streep leidde. Naast de 7,7 ki lometer stonden er ook een 1,1, 2,2, 3,3, 4,4 en 5,5 kilometer op het programma. In totaal kwamen zo'n zeventig deelne mers naar de Aardenburgse Weststraat, waar dit evene ment een omlijsting vormde voor de jaarlijkse braderie. Uitslag 1,1 km: 1. Hans-Jan Jas perse, Axel; 2. Bas Jasperse, Axel. 2,2 km: 1. Jeroen Boeye, Aarden burg. 3,3 km: 1. Edwin van Waes, Aardenburg; 2. Ronald Roctus, Axel; 3. Jeroen Provoost, Cadzand. 4,4 km: 1 Daniël Dekker, Oost burg; 2. Ronald van Vlierberghe, Oostburg; 3. Ronald Quataert, Aardenburg. 5.5 km: 1. Robbert Vroon, Breskens; 2. Peter Heyboer, Breskens. 7,7 km: 1. Piet Wester weele, Aardenburg 26.00; 2. Walter Snouwaert, Eede 26.55; 3. Peter van Waes, Aardenburg 26.57; 4. Peter Picavet, Hulst 27.23 5. Peter Pro voost, Cadzand 27.28; 6. Adri Ver sluys, Oostburg 27.42. Hans Dieleman, Gerda Pieper, Will van Damme, Jan Boer booms en Frans van de Hemel, complimenteerde met de uit stekende organisatie. Eindstand heren: 1. Tulse Hill, 2. Men's hockeyclub, 3. Rapide, 4. In diana, 5. Olympia, 6. Vlissingen, 7. Warts, 8. Apple TT, 9. Imperial College, 10. Olympia 3, 11. Waal wijk, 12. Forward, 13. Upwards, 14. Tegenbosch, 15. Olympia 2,16. Leo nidas, 17. Green Devils, 18. Waran de. Dames: 1. Waalwijk, 2. DVS, 3. Leonidas, 4. Promoteam, 5. Warts, 6. Vlissingen, 7. Rapide, 8. Apple TT, 9. Indiana, 10. Tulse Hill, 11. Olympia, 12. Brugge, 13. Oud-leden Olympia. KAREL VAN GOETHEM uit Kloosterzande was opnieuw succesvol. De 'lange' won een amateurkoers in het Belgische Verrebroek, waar 38 renners van start gingen. CYRIEL HOEFNAGELS uit Clinge en COR VERVAET uit Walsoor den kwamen respectievelijk als tiende en dertiende over de meet. KAREL VAN GOETHEM reikte in Zaffelare, waar 44 amateurs aan het vertrek kwamen, naar een tweede plaats. AB VERPLANKE uit IJzen- dijke finishte als tweede in Izegem, waar 44 renners de strijd aanbonden. ROB BIJVANK uit Sas van Gent kwam als tweede over de meet in een amateurkoers in Wondelgem. Dit in een veld van 46 amateurs. WERNER WIEME en CONNO VAN DE SANDE uit IJzendij- ke eindigden in Assebroek op respectievelijk de zevende en dertiende plaats in een ama teurkoers met 30 renners. ERIK VEREECKEN uit St.- Jansteen boekte een elfde plaats in St.-Niklaas. Hier trokken 41 amateurs de toe clips dicht. JOOP BROOIJMANS uit Kuitaart reed zich twee keer in de prijzen. Zaterdag eindig de hij als twaalfde in een veld van 44 coureurs in Aveneux en zondag kwam hij in Borg worm, waar 50 renners van start gingen, als elfde over de meet. WILFRIED DE KRIJGER, de amateur uit Biervliet, wist in de Luxemburgse klassieker Luxemburg-Condors over een afstand van 141 kilometer op een knappe zeventiende plaats beslag te leggen. De Krijger reed lange tijd met vijf mede vluchters aan de leiding. Een vlucht die meer dan 70 kilome ter duurde. In de slotfase ont snapten elf renners met Pascal Kohlvetter als winnaar. De Krijger eindigde in de daarop volgende groep van acht man. NIEK DE TAEYE uit Eede en JAN MOBACH uit Sluiskil kwamen in actie in een junio- renkoers in leper met 51 ver trekkers en werden daar res pectievelijk vijfde en achtste. FRANK GEENSEN uit Ter- neuzen bereikte een dertiende plaats in een juniorenkoers in Nevele-Merendree, waar 50 renners van start gingen. GUIDO DE SMIT uit IJzen- dijke en FRANK VERBIEST uit Hulst klasseerden zich res pectievelijk als negende en elfde in een nieuwelingen- koers in Oostakker, waar 17 renners de deelnemerslijst vulden. MARCO GEENSEN uit Ter- neuzen werd dertiende in een nieuwelingenkoers in Stekene met 22 deelnemers. JACKY FORTREI uit Bres kens kwam in een nieuwelin genkoers in Lapscheure als dertiende over de meet. Hier gingen 32 renners van start. PATRICK VAN HULLE uit Sas van Gent was succesvol in een WAOD-koers in Gent. Hij versloeg in de spurt met twee CARLOS BOERMAN. Er wa ren in Gent 38 vertrekkers. THEO VAN DE BKANDE uit Heikant reike naar een ver dienstelijke vierde plaats in een VWB-koers in Hamme, waar 63 deelnemers werden weggeschoten.

de Stem | 1985 | | pagina 9