Kuiper twee jaar bij Ben van Erp Becker houdt zijn stand op Ook Kos grijpt mis 'Het belangrijkste blijft het trappen' Hancü). in oefei Topschakers in Tilburg ANJO VAN LOON MAAKT ZWARE VAL IN MEERSSEN Zilver en brons voor zwemploeg EERSTE Grondma Transfer Torres onzeker ANDRÉ BOSKAMPCOACH VAN NATIONALE TIJDRITPLOEG kleintje intje WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1985 Schroen kwaad op werkgever Twee bronzen plakken in keirin Engelse competitie Grote toeloop bij Ajax-PSY WK Wielrennen WOENSDAG 28 AUGl Plaatsingen titelstrijd jeugdtennis 076-236ÖÖ 2 E36882 DE STEM Van onze sportredactie PUTTE/HOOGERHEIDE - Hennie Kuiper gaat de ko mende twee jaar koersen voor de Skala-ploeg, waar mee hij gisteren overeen stemming bereikte. In het kielzog van Kuiper gaat Jac van der Poel mee. De jongere broer van Adrie van der Poel bereikte een aCcoord over een eenjarig contract. Hennie Kuiper, die ook een aanbieding had van Skil, koos voor de formatie van het televisie-verhuurbedrijf vanwege de vele jonge ren ners, waarmee hij te maken krijgt. „Bij Skil was er ook sprake van een tweejarig contract. Ue andere zaken vond ik bij Skala wat aan trekkelijker. Het feit dat ik met jonge renners kan gaan werken was voor mij een be langrijk aspect. Skala is echt een ploeg in opbouw. Het volgend jaar willen ze voor het eerst aan een grote ronde deelnemen, waarschijnlijk de Ronde van Italië. Een jaar later zou het debuut in de Tour moeten volgen. Of ik dat allemaal ga meemaken, is echter nog de vraag". De 36-jarige Puttenaar ziet beslist mogelijkheden met Skala, dat vorig jaar te vergeefs naar hem hengelde. „Er zitten met een Verhoe ven en Van Poppel enkele goede elementen in. Die moeten evolueren. Daarbij is een stuk ervaring, die ik dus in ga brengen, meegeno men". Kuiper is door Skala tot kopman gebombardeerd, maar ziet zichzelf meer ais wegkapitein. „Me helemaal wegcijferen zal ik echter niet doen. Daarvoor heb ik dit jaar in de voorjaarsklassie kers nog te goed gereden", aldus de Westbrabander, die al over enige ervaring be schikt betreffende de bege leiding van jeugdig talent. „In 1983 bij Aernoudt heb ik het meegemaakt en met De Vlaeminck bij DAF ging het ook goed. Ik heb er vertrou wen in dat het bij Skala ook naar wens zal gaan". Jac van der Poel heeft zijn verbintenis, die vorige week al rond kwam, te danken aan streekgenoot Kuiper. Jac van der Poel: „Hennie, die nogal eens bij ons thuis komt, weet hoe ik koers. Hij vond dat ik een kans bij de profs verdiende en beloofde mij mee te nemen naar de ploeg, waarvoor hij zou te kenen. Het is natuurlijk fijn als je zo'n kruiwagen hebt. Het maakt het wel wat ge makkelijker". De Hoogerheidenaar zegt naar zijn gevoel echt toe te zijn aan een overstap naar de profs. „Ik heb er de leef tijd voor - in januari word ik 23 jaar - en ik rijd er denk ik ook goed genoeg voor. Ik maak een heel redelijk sei zoen door. In het verleden had ik altijd een week of drie vier in een seizoen dat ik niets presteerde. Dit j aa£ ben ik veel constanter. Ik ben steeds prijzen blijven rijden. Het is voor mij een teken dat ik er nu meer rijp voor ben om over te gaan naar de be roepsrenners". NEW YORK (DPA/SID) - Boris Becker heeft de Amerikaanse titelstrijd in New York in stijl en vol gens 'standing' geopend. De 17-jarige Westduitser, de verrassing van het tennisjaar door zijn overwinning op Wimbledon, hield op het cen- tre-court van Flushing Mea dow zijn stand op door de BASSANO DEL GRAPPA (ANP) - Voor de tweede keer in de stayersstrijd heeft een Nederlander zich opgeofferd voor een ander. En opnieuw heeft het in de finale niet geholpen. Matthé Pronk deed het tevergeefs voor Jan de Nijs, Cees Priem stelde, feitelijk voor niets, zijn mogelijkheden ter beschikking van Re- né Kos, die toch niet verder kwam dan de vijfde plaats, achter Bruno Vicino, Danny Clark, Werner Betz en Giovani Renosto. De werkwijze van Priem toonde aan dat er Nederlanders zijn die wat voor een ander willen doen. Of de sport ermee gediend is, blijft de vraag. Op bijna een ronde achterstand stopten Priem en Zijlaard de combinatie Vicino-De Lillo af toen er nog een kwartier gereden moest worden. Vicino beet zijn tanden stuk op de verdedigend en ongeoorloofd hoog in de baan rijdende Ne derlander. Vicino revancheerde zich'de volgende minuut bij de eerste en laatste aanval van René Kos op de toppositie, die Vici no van het startschot had ingenomen. Vicino ging zo mogelijk nog verder omhoog dan Priem en Zij laard hadden gedaan. De deur was dicht en Kos kon de klap, die de Italiaan een minuut eerder te verwerken had gekregen, niet verstouwen. Drie man gingen hem nog voorbij Kos weet zijn nederlaag aan de onreglementaire actie van De Lillo, de gangmaker van Vicino. „Het was het moment dat het had moeten gebeuren. Daarna kon ik niet meer. Verschrikkelijk dat zo'n jury mijn jaarsalaris in één klap tot de helft terug brengt." Tsjecho-Slowakije heeft dinsdagavond de finale van de we- reldtielstrijd op de tandem gewonnen. In de eindstrijd was het duo Rehounek/Voboril sterker dan het Amerikaanse koppel. De Bondsrepubliek Duitsland werd derde door winst op Frankrijk. De uitslagen van de laatste dag van de wereldkampioenschappen op de baan zijn: Amateurs, tandem, halve finales: eerste serie: Verenigde Staten (Nails/Barczewski) wint ïn'twee ritten (10,57,10,45) van West-Duitsland (Walscheid/Weber) tweede serie: Tsjecho-Slowakije (Rehounek/Voboril) wint in twee ritten (10,39,10,18) van Frankrijk (Colas/Depine). Finale: Tsjecho-Slowakije (Rehounek/Voboril) wint in twee ritten van de Verenigde Staten (Barczewski/Vails), 10.39 en 10.32 seconden. Om de derde plaats: Bondsrepubliek Duitsland (Wallscheid/Weber) wint in twee ritten van Frankrijk (Colas/Depine), 10.60 en 10.81. Professionals, stayers, finale: 1 Bruno Vicino (Ita, gangmaker De Lillo), afgelegd in 1 uur en 33 seconden 71 km en 637 meter, 2. Danny Clark (Aus, Koch) op 55 meter, 3. Werner Betz (WDL, Durst) op 80 meter, 4. Giovani Renosto (Ita, Corradini) op 82 meter, 5. René Kos (Ned, Walrave) op 280 me ter, 6. Horst Schutz (BRD, Dippel) op 2 ronden en 10 meter, 7. Cees Priem (Ned, Zij laard) op 2-170, 8 Joachim Schlaphoff (WD1, Rudolph) op 5 ronden en 140 meter. Vit- torio Algeri (Ita, Valentini) werd uit de strijd genomen. As.ï /i ik/ Door Rutger van Santen TILBURG - „Ik hoop en verwacht van de KNSB-de- legatie, die momenteel aanwezig is op het FIDE-con- gres in Graz (Zwitserland), dat zij zal pleiten voor een zodanige organisatie van de wereldkampioenschaps cyclus, dat het organiseren van toptoernooien -zoals het Interpolis-toernooi- tot de mogelijkheden blijft behoren." Met deze woorden opende topman Berndsen het negende schaaktoernooi op rij van zijn Tilburgse verzekeringscon cern. Berndsen refereerde daarmee aan de moeilijkheden die het organisatiecomité heeft ondervonden om ook dit jaar weer voor een zodanige topbezetting te zorgen, dat het toernooi kan worden inge deeld iri de allérhoogstè cate gorie die de internationale schaakwereld kent: 15. Aanvankelijk liepen de voorbereidingen buitenge woon succesvol. Al in het voorjaar van 1984 hadden zo wel wereldkampioen Anatoli Karpov als zijn uitdager Gary Kasparov zich vastgelegd om in 1985 in Tilburg deel te ne men. De inmiddels wel beken de perikelen om de match om het wereldkampioenschap tussen de beide Russen gooide echter roet in hét eten. Waar schijnlijk wordt er vanaf 3 september aanstaande op nieuw om de wereldtitel ge schaakt door Karpov en Kas- MEERSSEN - Ondanks dat hem de avond ervoor werd meegedeeld dat hij door Skala op staande voet ontslagen was, stond Peter Schroen gister middag toch in het shirt van zijn sponsor aan de start van de semi-kliassieker 'Dwars door Meerssen'. Peter Schroen aanvaardt het ontslag niet en hij gaat via een advocaat ook de gang van zaken bij de do pingcontrole aanvechten, om dat hij ervan overtuigd is het slachtoffer te zijn geworden van frauduleuze handelingen door derden. Maandagavond deelde ploegleider Ben van Erp tele fonisch aan Schroen mee dat hij ontslagen was omdat hij positief heeft gereageerd op dopingcontrole na afloop van de 'Nacht van Linne' op 31 juli jongstleden. Schroen zou vol gens de ploegleider niet mogen starten in 'Dwars door Meers sen' en hij zou onmiddellijk al zijn materiaal dienen in te le veren. parov. Zeker is dat dat duo in Moskou blijft en niet in Til burg verschijnt. Grote attractie dit jaar is Viktor Kortsjnoi die nog niet eerder in Tilburg deelnam. Na jaren van een slepende offi cieuze boycot, door met name Sovjet-Russische schaken, is de lucht voor de tegenwoordig met de Zwitserse nationaliteit getooide ex-Rus opgeklaard. Hij verschijnt weer in toer nooien waar ook voormalige landgenoten optreden. In Til burg zijn dat dit jaar: Oleg Romanishin en Lev Poloega- jevski, na het duo 'Kas en Kar' twee van de sterkste Russen. Een andere opmerkelijke ver schijning is Roman Dzindzi- chasvili. Eenmaal eerder was de man uit Georgië, die nu Amerikaan is, in Tilburg. In 1977 eindigde hij als tweede achter Karpov. Verder is ook nu in Tilburg Jan Timman weer van de par tij. Als derde op de wereld ranglijst en als magistraal spelend winnaar van het on langs gehouden kandidaten toernooi te Montpellier is Tim man natuurlijk de grote favo riet, hoewel hij aan alle vorige toernooien in Tilburg deelnam en daar nog nooit won. De loting leverde voor de eer ste ronde, die vandaag wordt gespeeld, de volgende partijen op: Timman - Romanishin, Miles - Kortsjnoi, Dzindzi- chasvili - Ljubojevic, Hübner - Poloegajevski. BASSANO DEL GRAPPA (AFP/SID) - De jury heeft dinsdag besloten twee bronzen medailles uit te reiken in de maandagavond laat gehouden eindstrijd keirin bij de profs, waarin de winst naar de Zwit ser Urs Freuler ging. Uit de foto van de finish bleek, dat de Westduitser Die ter Giebken en de Japanner Matsamitsu Takizawa gelijk tijdig de streep waren gepas seerd; voor het menselijk oog was althans geen verschil zichtbaar. De Italiaan Dazzan werd tweede. Hanegraaf fit voor WK Jolanda de Rover in actie tijdens haar spectaculaire rugslag-race. KOBE (SID/ANP) - De doos met eremetaal van de Nederlandse zwemploeg op de dertien de Universiade in het Japanse Kobe is op de derde dag bijgevuld met een zilveren en bron zen medaille. Na de twee gouden plakken van Conny van Bentum veroverde Jolanda de Rover in Kobe op de 100 meter rugslag zilver en de dames-estafettploeg op de 4x100 meter vrije slag brons. De meest indrukwekkende prestatie in het zwemtoernooi werd geleverd door Matt Biondi. De Amerikaanse reus (1 meter 98) uit Cali- fornië verwezenlijkte in de finale van de 100 meter vrije slag met 49,14 seconden de op een na snelste tijd ooit. Met die tijd scherpte hij zijn exclusieve rechten op de sprint aan. Alleen hij zelf was ooit een keer, drie weken geleden, sneller. Een voorname rol van betekenis speelde wel Jolanda de Rover op de 100 meter rugslag. De Amsterdamse leek regelrecht op weg te zijn naar de derde gouden medaille voor Neder land. In de series verwezenlijkte ze de snelste tijd met 1.03,55. Een evenaring van die chrono in de eind strijd had goud betekend, maar de zwemster van DJK was later op de dag een fractie min der snel en verloor na een thrillerachtige eind sprint met handslag van de Europese nummer vier, de Roemeense Carmen Bunaciu, 1.03,67 te gen 1.03,75. De uitslagen van de zwemfinales op de derde dag zijn: Heren 100 meter vrije slag: 1. Matt Biondi (Vst) 49.14 2. Stephan Caron (Fra) 49.97 3. Scott McCadam (Vst) 50 63 8. Patrick Dybiona (Ned) 52.02. 200 meter rugslag: 1. Igor Poljanski (Sov) 1.59.76 2. Sean Mur phy (Can) 2.02.69 3. Michael West (Can) 2.03.14. Dames 100 meter rugslag: 1 Carmen Bunaciu (Roe) 1.03.67 2. Jolanda de Rover (Ned) 1.03.75 3. Michelle Donahue (Vst) 1.03.83. 400 meter vrije slag: 1 Patricia Sabo (Vst) 4.16.23 2. Andrea Orosz (Hon) 4.16.88 3. Stacey Shupe (Vst) 4.18.34 4x100 meter vrije slag 1. Verenigde Staten 3.49.10 2. Sovjetunie 3.51 17 3. Nederland 3.51.42 (Wilma van Velsen, Laura Leideritz, Ria Willemse, Conny van Benti,rr** Van onze sportredactie MEERSSEN - Jac Hanegraaf en Teun van Vliet zullen zondag deel uitmaken van de Ne derlandse profploeg bij het WK in Italië. Hanegraaf legde gisteren in Dwars door Meerssen, gewonnen door Gerard Veldscholten, een zeer bevre digende test af en bondsocah Libregts verwacht dat Van Vliet vandaag in Veenendaal zijn deelname zal bevestigen. „De eerste keus staat in Italië aan de start", aldus Libregts, „daar twijfel ik niet aan". Jac Hanegraaf reed gisteren een opvallende wedstrijd. Steeds in de aanval en ogen schijnlijk gemakkelijk. „Het is me niet tegengevallen en ik zie geen beletsel om te starten in Italië", aldus de nationale kampioen. „Er moeten natuur- Van een onzer verslaggevers ALMELO - De transfer van de FC Twente spits-speler Ma nuel Sanchez Torres naar het Spaanse Valencia is plotseling op losse schroeven komen te staan. Hoewel bij FC Twente wel een bankgarantie binnen is is de garantie niet gedekt en kan Twente de transfersom die in twee termijnen betaald zou worden niet innen. FC Twente wil nu voor vrijdag het geld op zijn bankrekening hebben an ders laat men Manuel Sanchez Torres telegrafisch weten dat hij zich bij de selectie in En schede moet voegen. LONDEN (DPA) - De uitsla gen van de dinsdag gespeelde wedstrijden voor de hoogste klasse van de Engelse voetbal competitie zijn: Luton Town - Arsenal 2-2 Queens Park Ran gers - Nottingham Forest 2-1 Southampton - Aston Villa 0-0 lijk geen wonderen van me verwacht worden. Alleen als ik een superdag heb zal ik voorin kunnen eindigen. De slechtste Nederlander zal ik zeker niet zijn." Voor de Kwantum-ploeg van Jan Raas is de deelname van Hanegraaf van groot be lang omdat Ludo Peeters zich gisteren heeft afgemeld voor het WK. De Belg sukkelt met een flinke voetontsteking en wordt daar waarschijnlijk de ze week nog operatief aan ge holpen. „Erg vervelend", oor deelde Jan Raas, „Peeters was onze beste man vóol' Viet WK. Nu wordt het afwachten wat het wordt". Kwantum moest gisteren ook Maarten Ducrot bijna afschrijven. De blonde coureur kwam zwaar ten val in Dwars door Meerssen toen een bal van een spelend kind plotseling in het peloton te recht kwam. Vier renners gin gen onderuit. Ducrot werd met hoofd- en schaafwonden naar het ziekenhuis gebracht, maar zal vandaag weer de training kunnen hervatten. Ook Ne vens, Luyckx en Van Loon gingen tegen de grond. Van hen was amateur Anjo van Loon er het ergst aan toe. Hij liep een zware verstuiking aan zijn pols op. Aanvankelijk werd gevreesd voor een pols breuk. Vooral de amateurs lever den in Meerssen een goede prestatie. Liefst, zes van hen klasseerden zich bij de eerste tien. „Wat de amateurs heb ben laten zien, was uniek", oordeelde bondscoach Lie- bregts. „We reizen met groot zelfvertrouwen af naar Italië. Ja, ik verwacht eerlijk gezegd meer van de amateurs dan van de profs Uitslag: I. Veldscholten 221 kilometer in 5.18.03, 2. Anderson op 41 seconden, 3. Van der Poel op 43, 4. Van Wijk, 5. Ste- venhaagen, 6 Plantaz, 7 Siemons, 8. Poels, 9. Talen, 10. Van de Klundert, 14. Hofland, 19. Bol, 24. Hanegraaf. Australiër Doohan, de num mer 97 Van de wereldranglijst, met treffende cijfers opzij te schuiven. „De moeilijkste par tij van het jaar", zoals Beckers trainer Günther Bosch de eer ste ronde in New York betitel de, eindigde na ruim ander half uur in 6-4,6-1,6-2. Doohan bleek verre van een echt obstakel voor Boris Bec ker, zondag nog winnaar van de warming-up in Cincinnati. Slechts in de eerste reeks ken de het serveerkanon uit Lei- men enige problemen met Doohan, die bij een achter stand van 1-4 voor de enige keer door de opslag van Bec ker brak. „Boris had wat pro blemen om op temperatuur te i komen. Toen hij eenmaal ge wend was aan het harde speeloppervlak, was het beke ken voor mij", was het eerlijke commentaar van de verslagen Peter Doohan. De uitslag is: Eerste ronde, heren enkel spel: Boris Becker (WD1) - Peter Doohan (Aus) 6-4, 6-1, 6-2 Tim Mayotte (VSt) - Terry Moor (VSt) 6-4, 6-2, 6-4 Martin Wostenholme (Can) - Hans Gildemeister (Chi) 6-4, 6-3, 3-6, 3-6, 6-3 Dan Goldie (VSt) - Martin Davis (VSt) 6-4, 6-3,3-6,7- 6 Greg Holmes (VSt) - Cassio Motta (Bra) 6-3, 2-6, 6-4,6-7,7-6. Bud Shultz (Vst) Mi- 1 ke Leach (Vst) 7-6, 6-4, 6-2 John Lloyd 1 (Gbr) - Victor Pecci (Par) 7-5, 7-5, 7-5 Jo nathan Canter (Vst) - Robert Seguso (Vst) 4-6, 6-4,6-3, 6-4 Peter Fleming (Vst) - Ricardo Acuna (Chi) 6-4, 6-2, 7-6 Guil- lermo Vilas (Arg) - Wally Masur (Aus) 7- 6, 6-7, 6-4, 3-6, 6-1 Eerste ronde, dames enkelspel: Hana Mandlikova (Tsj) - Amanda Brown (GBr) 6-2, 6-1 Wendy Turnbull (Aus) - Virginia Ruzici (Roe) 6- 4, 6-1 Annabel Croft (GBr) - Marcela 1 Skuherska (Tsj) 6-1, 7-5 Robin White (VSt) - Catherine Tanvier (Fra) 0-6, 7-6 i (10-8), 6-4 Raffaella Reggi (Ita) - Carina Karlsson (Zwe) 4-6, 6-3, 6-3 Grace Kim (VSt) - Bettina Bunge (WD1) 6-4, 6-4 Eli- se Burgin (VSt) - Yvonne Vermaak (ZAf) 6-0, 6-1 Ann Hendrickson (VSt) - Kath leen Horvath (VSt) 6-0, 6-4 Petra Keppe- ler (WD1) - Andrea Betzner (WD1) 6-1,3- 6, 6-3 Carling Bassett (Can) - Iva Buda- rova (Tsj) 6-0, 6-7, 7-5 Sylvia Hanika (WD1) - Rosalyn Fairbanks (ZAf) 7-5,6-3 AMSTERDAM (ANP) - Voor de voetbalwedstrijd Ajax - PSV van woensdagavond in het Olympisch Stadion te Am sterdam bestaat grote belang stelling. In de voorverkoop werden reeds zo'n 30.000 kaartjes afgehaald. Alle overdekte zitplaatsen zijn verkocht. Op verzoek van de politie in verband met de verwachte verkeersdrukte be gint de wedstrijd om kwart over acht. De loketten van het Olympisch Stadion gaan reeds om 11 uur in de ochtend open. LOTTO Lotto 34 van het afgelopen weekeinde heeft twee winnaars van de eerste prijs opgeleverd. De twee gelukkigen ontvan gen 187.000 gulden bruto. De prijzen in lotto en toto werden als volgt verdeeld: Lotto nr. 34: Eerste prijs: 2 winnaars ontvangen elk bruto 187 429,00; Tweede prijs: 5 spelers ontvangen elk ƒ30.000,00 Derde prijs: 90 spelers ontvangen elk 1.720,70 Vierde prijs: 4.115 spelers ont vangen elk ƒ37,60 Vijfde prijs: 62068 spelers ontvangen elk 5,00 Toto nr. 34 Eerste prijs: 13 winnaars ont vangen elk 1.686,90 Tweede prijs: 213 deelnemers krijgen elk ƒ68,60 Derde prijs: 2.010 deelnemers krijgen elk 18,10. Toto-gelijk no. 34 eerste prijs: geen win naar Tweede prijs: geen winnaar Derde prijs: 21 deelnemers krijgen elk 146,50 Vierde prijs: 487 deelnemers krijgen 8,70. GIAVERA DEL MONTEL- LO - De coach van het Ne derlandse viertal, dat van daag in het Italiaanse Gia- vera del Montello begint aan de 100 km ploegentijdrit op de weg, André Boskamp praat alsof er niets aan de hand is. Toch dacht diezelfde Boskamp, toen hij afgelopen winter de eindverantwoor delijkheid voor dit onderdeel van het wereldkampioen schap kreeg, aan een heel andere ploeg dan die van morgen rond half tien aan de start staat. Boskamp had Stephan Rakers, Herbert Dijkstra en Johnny Rogers op de korrel, maar omstan digheden (vooral blessures) dwongen hem het roer totaal om te gooien. De 'Raspoetin' van de Ne derlandse wielrennerij viel terug op de bijna 34-jarige Piet Kleine, de 28-jarige Henk Boeve plus de young sters Rob Harmeling (20) en Tom Cordes (19). Een mixtu re dus van ervaring en jeugd. Daarnaast verblijft de 18-jarige Gerrit de Vries als reserve in Treviso, waar de Nederlandse équipe werd ondergebracht. Met de samenstelling van de Hollandse formatie heeft André Boskamp nu vrede. „Begin juli hebben we in het Oostduitse Forst tegen de wereldtop gereden. We ein digden met deze ploeg als tweede achter de Russen, maar voor de DDR, Polen en Tsjechoslowakije. Dus als het een beetje marcheert, moeten we een kans maken om hoog te eindigen." André Boskamp zegt het voorzichtig, want ook hij weet dat Nederland in die jaren dat het op de tijdrit voor viertallen over 100 km tot de kanshebbers werd ge rekend, het meestal niets werd. En juist op de momen ten dat de KNWU een ploeg afvaardigde, omdat men als wielernatie niet wilde ont breken, verraste. Zoals in 1978 in het Westduitse Braunweiler met Bert Oos terbosch, Jan van Houwelin- gen, Guus Bierings en Bart van Est. En in 1982 in het En gelse Goodwood met Solle- veld, Van Binsbergen, Du crot en Schipper. Daar haal de Nederland tot ieders ver bazing beide malen vier re genboogtruien af. Vorig jaar 'strandde' Nederland met Albert, Jacos, Breukink en Ducrot tijdens de Olympi sche Zomerspelen van Los Angeles op het moderne ma teriaal van Italië, de Ver enigde Staten en dat van Zwitserland. Het vaderland se viertal eindigde als vierde op luttele seconden van het Zwitserse brons. De Nederlandse wieier- afvaardiging werd in Los Angeles een beetje overdon derd door de dichte wielen, de ingekrompen frames en de ossekop-sturen. André Boskamp, die vorig seizoen wel de voorbereiding deed maar in Amerika zelf ont brak: „Dat zal ons dit keer niet gebeuren. We hebben hier voor zeker 160.000 aan materiaal bij ons. Via de gastrennersverenigingen van onze jongens beschikken wij over aangepaste frames, terwijl de KNWU in Italië vier dichte achterwielen van 4500 per stuk heeft gekocht. Die wielen hebben we getest in het wereldkampioenschap voor junioren in Stuttgart en daar ging het uitstekend. We werden derde." Boskamp wil zich niet op de borst slaan, maar de sinds 1 juli in vaste dienst van de KNWU zijnde coach, die aan het eind van het volgend sei zoen Piet Libregts zal opvol gen (of eerder als Libregts besluit het aanbod van PDM aan te nemen en terugkeert bij de profs), vindt het puur noodzakelijk dat de Neder landse ploeg vandaag met het beste materiaal aan het vertrek staat. „Ik geloof niet dat de andere landen ons kunnen verrassen. Alleen zullen er ploegen zijn die ook met dichte voorwielen rij den. Zoals ik al van de Tsje chen heb gezien. Om eerlijk te zijn: zover zijn we nog niet. Dat vereist meer trai ning, omdat het bochten werk met zulke voorwielen aanpassing vraagt. Kijk, ik sluit een revolutionaire vin ding niet uit, maar wat we tot nog toe hier gezien heb ben, is allemaal bekend." Jaap de Wit, de mecani cien van het Boskamp-vier tal, is er echter niet gerust op. „Het lijkt allemaal leuk en aardig die nieuwe ont wikkelingen, maar het heeft zeker ook nadelen. Van me zelf weet ik dat ik redelijk snel een wiel kan wisselen, maar zo'n dicht geval, dat is toch moeilijker. Bij een ge- spaakt wiel zie je of het recht staat, bij een dicht wiel moet je eigenlijk precies na meten of het goed spoort. En daar heb je geen tijd voor in de koers. Dus één lekke band achter en je bent als ploeg eigenlijk gezien." Coach André Boskamp: „Zo'n tijdrit wordt verloren of gewonnen door de weten schappers, zo zegt men te genwoordig, Maar het be langrijkste blijft volgens mij toch het trappen. De mensen op de door computers uitge dachte fietsen moeten het doen. Voor mij een zeer ge ruststellende gedachte." Van onze motorsport-medewerker aXEE - Op het Axelse Smit- cchorre-cireuit wordet woensdag 28 en donderdag 21 augustus de finalewedstrijdei verreden van de RES-motor crosscompetitie. Hoewel in en kele klassen de titelstrijd a beslist is, worden de belang rijkste duels deze week waar schijnlijk pas in de laatste me ters beslist. Woensdag wordt de final verreden van de amateur: jjier is alleen in de 80 cc- ei 125 cc-klas de strijd nog ii Tennis Van onze tennismedewerker VOGELWAARDE - De plaatsingen in de diverse leeftijdscategorieën van de Zeeuws-Vlaaase jeugdtenniskampioen- schappen zijn als volgt: JE 10 jaar: 1. Jean- Loup van de Wiele, 2. Pa trick Kint, 3. Martin El- derson, 4. Jasper Ver- bunt. JE 12: 1. Tim van Veldhoven, 2. Bernd van Quekelberghe, 3. Guido Tolhoek, 4. Kim Lange- raert. ME 12: 1. Stephanie Rottier, 2. Isabella Leen houwers, 3. Francesca Adriaansens, 4. Angeliek Coenen. JE 14: 1. Gyon Asselman, 2. Jeroen Ver- straeten, 3. Tim van Veldhoven, 4. Bernd van Quekelberghe. ME 14: 1. Stephanie Rottier, 2. Francesca Adriaansens, 3. Angeliek Coenen. JE 16: 1. Ronald van Remor- tel, 2. Gyon Asselman, 3. Arjen Elderson, 4. Reggie Lambert. ME 16: 1. Sand ra Begijn, 2. Maaike Ver- straeten, 3. Annemarie de Blok, 4. Daniella de Schepper. JE 18: 1. Jan Willem Bartz, 2. Ronald van Remortel, 3. Arjen Elderson. ME 18: 1. Chan- tal Baecke, 2. Monique Baecke. In verband met te wei nig inschrijvingen ver viel de leeftijdscategorie tot en met 10 jaar bij de meisjes. Van onze handb TERNEUZEN - Steeds vatten de draad weer weekeinde al behoorlijk om zich via oefenduels o op de competitie. De dames van HVSV speel den met veel succes in ee toernooi van Mechelen. D Terneuzense vereniging nar met twee teams deel. HVSV werd winnaar door de beslis sende wedstrijd tegen Stelma Merksen met 6-1 te winner HVSV 1 legde beslag op d tweede plaats door een bete doelsaldo dan Stelmar Merk sem. Zondag namen de dame van HVSV deel aan het toer nooi van DVS uit Schiedan De drie wedstrijden werde met wisselend succes afgt werkt. Tegen DVS werd het 7 1. Hollandiaan werd met 5-1 verslagen, maar in het beslis sende duel kwam HVSV tt kort tegen de latere winnar Westlandia. Het werd 13- voor Westlandia, dat vooral i de tweede helft sterker was. De heren van HVSV dede mee aan een toernooi van c Belgische vereniging Dendei monde. De eerste drie due werden overtuigend gewor nen. Respectievelijk Dendei monde, Buchenhaut en Gei moesten de kracht van HVS ervaren. In het beslissent Van onze atletie AMSTERDAM - Een uitste Grondman van het Hulsterse officieuze nationale kampio Amsterdam. Hij pakte immers de officie 4 40.7, wat een verbetering var ^et acht seconden. Marco He vende in 5.08.0. Revelino Rijk serie op de 1500 meter, maar meter in 2.03.2.

de Stem | 1985 | | pagina 8