Konijnen en pluimvee op expositie in Sluis Een in opkomst moet :est ihoekje' Koch-Riemens nu fondkampioen in kring Midden D'66 WEST-ZEEUWSCH- VLAANDEREN: INA ZEELAND 3 laatselijk nieuws |stdorpe )SSE BUURT VI. Rodts wint ringvlucht anuit Orleans WOENSDAG 28 AUGUSTUS 1985 PAGINA ZEELAND 4 Schietingen Plaatselijk nieuws Aardenburg Cadzand Schoondijke examens FOTO-EXPO SLUIS OOK DIT WEEKEINDE JOOST HEEREN UIT IJZENDIJKE lak - Hengelsportvereni- 1 Platzak heeft dit seizoen (druk programma af te len. De vereniging is za- Ig 31 augustus vertegen- Jdigd op het kampioen- van Zeeuwsch-Vlaan- in Sluis. Zondag 1 sep- er wordt 's middags in [trijdverband gevist op de Molenkreek. Een week zondag 8 september fit de hengel wedstrijd ge- ten om de trofee Huize de Jtvisser voor zowel de l als senioren in Westdor- Jilietoernooi - Ondanks Ileehte weer is het familie Timet-voetbaltoernooi, dat t de vier keer werd gehou- leen succes geworden. De lranenploeg van RIA was |id in te vallen voor de fa- Spuesens. De veteranen, Ir leiding van Jaap Len- 1 waren te sterk voor de Uitslag: 1. Veteranen 2. familie De Smet, 3. fa- Van Dam, 4. familie Dik- Oosten, 5. familie liaansen, Sas van Gent. eidsrechters waren H. de bne en R. Möhring. Top- |er werd Geert-Jan de I t met vijf doelpunten Alle Inemers kregen een mini- |tje als aandenken. Vol- jaar, bij de viering van [eerste lustrum, wordt het rnooi grootser opgezet. hgelen - Op het viswater 1 De Molenkreek hield hen- kportvereniging De Platzak tweede wedstrijd van het Er waren zeventien Irtvissers. Uitslag: 1. A. van pren 2220 gram; 2. F. Sijne- II 1750; 3. L. Selis 1590; 4. E >thaert 1500; 5. W. Lafort gram. ise Dijkstraat, de voor- ïeldestad, moet via een ïag 7 september uit het |en en om 16.00 uur begint er en playback-show, waarvoor hen zich ter plekke kan opge- ren. Maar ook voor de volwasse en is er heel wat te doen. Zo taan onder meer een steprace ingsteken op hobbelfietsenen en dikke buiken-wedstrijd op et programma. En uiteraard raait ook het rad van avon- .lur. „Een opwaardering van de iijkstraat is nodig, nu deze traat weer een woonfunctie eeft gekregen", vindt Nico an Leeuwen. „Ons doel is dal e Dijkstraat in de toekomst al worden betrokken bij de aarlij kse festiviteiten die zich de Noordstraat en Jieuwstraat afspelen". Postduif Heikant, 168 jon^ uiven, 1606 mpm: 1. Adr. Thijs,''' h. de Bruijn en zoon, 3. Cl. Thuy, gebroeders Van Houten, 5 en ex Thijs, 6. gebroeders Sturm, n 10. J. de Kind, 8. D. Nice. Met 4b ude duiven, 1604 mpm: 1. Ch. o® ruijn en zoon, 2. gebroeders turm, 3. P Vonck, 4. A. de Vlieg er, 5. gebroeders Smet. ieuw Leven Koewacht, 163 jon, uiven, 1622,59 mpm: 1. A. 1 iruijne, 2. gebroeders Van Hove, Jansen, 4 R. van Damme, 5 en Zaman, 6. O. Bonne, 7,9 en 10 u /an Damme. loop Biervliet, 149 jonge duive^ 1672,52 mpm: 1 en 7. J. Lecluijze. A. Simonse, 3. Ch. de Graaf, Weeda, 5. P. Dingemanse, 6. Her. Dobbelaere, 8. H. de Ruijsscher, J. Moens, 10. J Boeye. Met 56 ouo« duiven, 1762,34 mpm: 1. Her Dobbelaere, 2 en 3. Jac. Versluijs. en 7. J. Lecluijze, 5. A. de Boevere Nog Sneller Breskens, 169 duive'i 1730,67 mpm: 1. gebroeders PiJcKV 2. J. Reynvoet, 3. J. Quaars, 4. Klaaysen, 5 en 7. Iz. de Kruyter, Iz. de Jonge, 8. I. de Jonge-M, Ras, 10. J. van Gijs. [0„ Strijd in Vrede Groede, 133 duiv 1752,8 mpm: 1. G. Schautteet, 2P* 9. L. van de Wege NS, 3. O. de ter en zoon, 4. A. Schaap, 5 en„ gebroeders Merkx, 7. Ch. Ras> 8 Manhave. Eerste de Beste Schoondijko» duiven, 1726,43 mpm: 1. J. de PO" ter, 2. J Buijze, 3. H. van K-ouvf berg, 4. mevrouw Beijer, 5. J 7 merman, 6,8 en 10. C. Booga^*" S. Huigh, 9. P. Cornelis. j. De Snelvliegers Oostburg, 237 o ven, 1723,32 mpm: 1 G. van Hee. W. Tanghe, 3 en 9. C. Bron, Boekhout, 5,6 en 7. P. de Smet, Verheije, 10. J. van de Neste. De Getrouwe Duif Cadzand' duiven, 1689,48 mpm: 1. Abr seur, 2,4,6 en 9. J. Kools, 3. M. g vo, 5. B. de Groote, 7. W. Goosseo. A. Fremouw, 10. Aart Vasseur Recht voor Allen Sluis, 100 dm 1688,22 mpm: 1,3 en 5. CopP's' Focke, 2. A Crooijmans, 4. M- A de Bussche, 6 en 7. M. Baart, Dierickx, 9. J. de Meijer, 10 A Hoorn. BlgflM VAN ZEELAND T20 Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - Het aangeduid fondkampioenschap 111 de kring Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen is dit jaar gewonnen door Koch-Riemens uit Terneuzen met een puntentotaal van 3867. 2. J. Giele, Axel 3335; 3. R. van de Veeke, Terneuzen 3262; 4. D. Dieleman, Axel 3156; 5. J. Verstraeten, Axel 3072; 6. J. Dooms, Terneuzen 3039; 7. A. Arens, Terneuzen 3022; 8. G. Begijn, Sas van Gent 21993; 9. W. Winne, Sas van Gent 2603; 10. W. den Hamer, Philippine 2467 pun ten. Onaangeduid: 1. A. Arens 6343 2. E. en L. Bree- poel. Hoek 5654 3. Koch-Riemens 5633; 4. D. Diele man 5374; 5. G. Begijn, 5288; 6. R. van de Veeke 4769; 7. J. Verstraeten 4431; 8. G. Snelders, Sas van Gent 4398; 9. R. van de Berghe, Sas van Gent 4099; 10. F. Verschelden, Axel 3983 punten. De concoursbond Zuid-Beveland hield met een deelname van 2460 jonge duiven een concours van uit Orleans. 1. H. Beulens en zoon, Kwadendamme 1344,41 mpm; 2. L. van Ertvelde, Hansweert; 3. Wa genaar-Toonder, Kloetinge; 4. A. Arrebout, Nisse; 5. J. Verhaagen, Goes; 6. J. van Maldegem, Heinkens- zand; 7. P. van Leeuwen, Goes; 8. J. Dekker, Kapel- Ie; 9. R. Pekaar, Yerseke; 10. M. Poley, Kapelle. Vriendenkring 's-Heerenhoek, 219 jonge duiven, 1268 mpm: 1 en 9. A. van de Dries,. 2,3 en 8. Sj. van Eijkeren, 4 en 10. C. en-A, 5. C. Westdorp,.6. P. van de Waart, 7. H. Janse. De Uiver 's-Heer Aréndskerkë, 252 jonge duiven, 1303 mpm: 1,6 en 9. J. van Maldegem, 2 en 7. F. West dorp, 3. D. Rijk, 4. B. de Jonge, 5. Joh. van de Velde, 8. C. van Zijl, 10. Joh. Poelman. De Postduif Lewedorp, 133 jonge duiven, 1268 mpm: 1 en 8. J. Polfliet, 2,5,6 en 7. A. Hazen, 3. C. Hermes, 4. G. van Strien, 9. P. van 't Westeinde, 10. C. Rijk. Overvliegers Ovezande, 91 j onge duiven, 1264 mpth: 1. J. Kievit jr, 2,4 en 8. J. Kievit, 3 eri 7. Joh. Rent meester, 5,6 en 10. P. Oele, 9. C. Polfligt. 4 Stel gemeentehuizen ook één avond open' Van onze correspodente OOSTBURG - De konijnen en pluimveefokkersvereni- ging Oostburg en omstreken (de O en O) houdt de jaar lijkse tentoonstelling dit keer van 13 tot en met 15 september in de sporthal te Sluis. Toni Dierendonck, secre taris van de O en O zegt: „Het is de kleinste, maar mooiste tentoonstelling van Zeeland. We hebben in Sluis zo'n 500 dieren op de ten toonstelling, zoals kippen, watervogels, cavia's, duiven en konijnen. De dieren zijn allemaal zuiver van ras". De tentoonstelling wordt 13 september officieel geopend door burgemeester Assel- bergs. O en O bestaat al 31 jaar. Voor 1954 had iedere ge meente een eigen vereni ging, de verenigingen wer den echter steeds kleiner. De koppen werden bij elkaar gestoken en daaruit is de huidige vereniging O en O ontstaan voor West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Het doel van de vereniging is om fokkers te helpen aan nieu we rassen en het veredelen van de rassen.De vereniging telt momenteel 75 leden. „Veel oudere mensen zijn lid van onze vereniging. Het is moeilijk om jongeren bij onze vereniging te betrek ken. De meeste jongeren trekken na de middelbare school weg uit Zeeuwsch- Vlaanderen. De verzorging van de dieren vergt veel tijd en dat is vaak een probleem voor veel mensen. Een ander probleem is ruimtegebrek. In bepaalde wijken is het verboden om kippen te houden, vanwege geluidsoverlast. Als ik 's morgens de haan hoor kraaien, denk ik helemaal niet aan geluidsoverlast. Het is puur natuur", aldus Toni Dierendonck. O en O komt acht keer per jaar voor een vergadering bijeen. Aan deze avonden is altijd een thema verbonden; keurmeesters houden lezin gen over bepaalde onder werpen, zoals erfelijkheids leer of bepaalde ziekten. Er bestaat veel animo voor deze activiteiten. De vereniging is lid van de federatie Kleindieren- bond. Regionaal houdt O en O een levendig contact. Planning van een tentoon- De expositie in Sluis vorig jaar. Een keurmeester bekijkt enkele konijnen. - FOTO DE STEM COR J DE BOER stelling is zeer belangrijk voor de fokkers. Als de die ren nog te jong zijn voor de ene tentoonstelling richt de fokker zich op de volgende. Op de landelijke tentoon stellingen is O en O altijd vertegenwoordigd. Een hele eer is het om het „erecertifi- caat" te mogen ontvangen. De vader van Toni Dieren donck heeft zo'n erecertifi- caat in zijn bezit. Dierendonck: „Ik ben in de wereld van het fokken van pluimvee opgegroeid. Het is net een besmettelijke ziekte. Je kunt er niet mee ophouden. De een spaart postzegels; dat is dood mate riaal, ik verzamel levend materiaal. Het is een dure hobby, maar dat heb ik er graag voor over". De vereniging draait vol ledig zelfstandig zonder eni ge subsidie. Veel medewer king krijgt O en O van de middenstand uit Sluis, Oost burg en Breskens. De vereniging is altijd aanwezig op de braderie in Sluis en de landbouwdag in Oostburg. Met een tevreden gevoel kijkt Toni terug op een tentoonstelling in het verzorgingstehuis „De Stel le" te Oostburg. „Dit was werkelijk een succes. Van onze mooiste en dikste kip kon je heerlijke soep maken, werd me verteld". De tentoonstelling in Sluis trekt jaarlijks zo'n tweedui zend bezoekers. Niet alleen fokkers, maar veel gezinnen maken er een dagje uit van. Vooral kinderen genieten van de zeldzame en ver schillende rassen, die er te zien zijn. Bekers zijn be schikbaar gesteld door de gemeente Sluis en Oostburg. AARDENBURG - St.-Sebastiaan: hoge vogels: Ph. Lampaert, M. verploeg en D. van Hermon; zijvo- pls j Jansen (3x), J. Cattoor, F. Lampaert en Ph. Lampaert; trofee: Jaap van Iwaarden; prijsvogels: P. van Vooren, W. Buzeijn, R. Pielaet, N. van Daele, J. van Iwaarden en F Lampaert; blokvogel: N. van Daele. OVEZANDE - Willem Teil, staan- oe wippen, 49 schutters: Wip 1ho ge vogel: mevrouw M. Verbeem, Spes Nostra; eerste zij vogel: J. van Steenbergen, Willem Teil; tweede zij vogel: W. Remijnse, Edele Handboog; kleppen: P. Boonman, J- Rentmeester Cz, beiden Willem Loll en J. Harinck, Diana; grootste aantal (6): Ilona Rentmeester, Wil- Toll. Wip 2: eerste hoge en eer ste zij vogel - J. van Steenbergen; Jweede hoge vogel: A. Rentmeester Lz; tweede zij vogel: H. Rentmees ter, derde zij vogel: C. Rentmeester Lz; vierde zij vogel: J. Rentmeester Gz, allen Willem teil; vliegende vo gels, H. Rentmeester en J. Rent meester Cz. kwadendamme - Staande wip, Keizers en koningen van Zuid-Be veland. C. Raas moest zijn titel ^rdedigen. Kampioen 1985-1986: Verdonk. Of zijn belofte, als hij "et kampioenschap zou winnen lJn baard af te scheren waarheid wordt, ziet men volgende week. kwadendamme - Diana, staande wippen 93 schutters: Wip e®rste hoge vogel: Paula Putte, a broek; tweede hoge vogel: Saefs, Merksem; derde hoge vogel: W. Huige en W. de Jonge, ADLM; eerste zij vogel: W. de Jonge; twee de zij vogel: P. de Jonge, Willem teil; derde zij vogel: M. Verdonck, Concordia; vierde zij vogel: Ver hulst, Merksem; grootste aantal (8): mevrouw J. de Jonge, ADLM. Wip 2: eerste hoge vogel: R. Be- laert, Diana; tweede hoge vogel: J. Rentmeester, Willem Teil; eerste zij vogel: M. Steenbakker, Victoria; tweede zij vogel: R. Blancke, Merk sem; derde zij vogel: W. Nije, Zorg- vlied; vierde zij vogel: K. Schipper, St.-Andries; groitste aantal (7): J. Koens, Victoria en L. de Jonge. KWADENDAMME - Verenigde sociëteiten, staande wip, 33 schut ters: eerste hoge vogel: Jos Goense, Eensgezindheid; tweede hoge vo gel: C. van de Guchte, Spes Nostra; derde hoge vogel: Jac. Traas, Eens gezindheid; eerste zij vogel: Ch. Korstanje, Doel naar Hoger; twee de zij vogel: Jac. Vermuë, Jacoba van Beieren; derde zij vogel: C. van 't Westeinde, Soranus; vierde zij- vogel: J. van de Dries; vijfde en zesde zij vogel: Jos Goense, beiden Eensgezindheid; grootste aantal (8): B. Looy, Victoria. 'S-HEERENHOEK Bejaarden- schieting, zaal De Korenbeurs, lig gende wip, 31 schutters: eerste ho ge vogel: I. Helmstrijd, Juliana; tweede hoge vogel: C. van Weele, Juliana; eerste zijvogel: P. Daal- man, ADLM; tweede zij vogel: C. van de Dries, Soranus; derde zij vo gel: M. Koens, Spes Nostra:; vierde zij vogel: J. de Jonge, Willem Teil; grootste aantal (7): P. Daalman, ADLM; vliegende vogel: J. de Baar, Willem Teil. De volgende schieting is dinsdag 3 september. Bolling - Tijdens de braderie werd een bolling gehouden. Uitslag: 1. E. Rijckaert-W. de Baets-W. van Hoecke, 2. W. Rogiers-A. Coppens-P. de Geeter, 3. P. Laridaen-W. Sie- rens-J. van Hoecke, 4. J. Foc- ke-E. de Vreede-E. Minnaert, 5. A. Breijaert-E. de Sloover- W. Coppejans. Bolling - Uitslag bolling: 1. E. Rijckaert-A. Eecke-L. van Poecke, 2. R. van Rie-G. van Waes-E. Minnaert, 3. R. Lampo-R. Haverbeke-R. de Clerck, 4. Rita de Crane-B. Bauwens-O. de Langhe, 5. P. Staelens-L. Rogge-J. Scher- beijn. Kikkers - Volleybalvereniging De Kikkers houdt vrijdag 30 augustus, om 20.00 uur een al gemene ledenvergadering in De Jonge Leeuw aan De Kaai. Op de agenda prijken de ge bruikelijke jaarverslagen en het vaststellen van de contri buties voor het speelj aar 1985- 1986. Er wordt een bestuurs verkiezing gehouden, waarbij Anja de Rijcke, Adrie Worst en Freddy Moens periodiek af- treden. Zij zijn herkiesbaar. De Kikkers bespreekt verder ook de plannen voor het sei zoen 1985-1986. Strandkerk - Het komende weekeinde zijn er in de Strandkerk voor het laatst twee diensten. Zaterdag om 19.00 uur en zondag om 10.00 uur. Daarna zijn er slechts eucharistievieringen om 10.00 uur op zondagmorgen. Eind september sluit de Strandkerk om in de lente van 1986 weer open te gaan. Soosavond De soos voor al leenstaanden houdt zaterdag 31 augustus een contactbijeen komst in zaal Wijffels. Er wordt bingo gespeeld, een ver loting gheouden, terwijl een orkest zorgt voor gezellige dansmuziek. De avond begint om acht uur en iedereen is welkom. TERNEUZEN - Infra Scal- dem, ziekenverzorgende: Ca- rolien Buyze, Lucia Roelse, Henriëtte Verdurmen en Frank Hoogstraate. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG/ OOSTBURG/SLUIS - De afdeling West- Zeeuwsch-Vlaande ren van D'66 heeft de colleges van B en W in deze regio opgeroepen de gemeentehuizen minstens één avond in de een of twee weken voor het publiek open te stellen. De gemeentesecreta rieën zijn gewoonlijk uit sluitend in de ochtendu ren geopend. Volgens D'66 komt de dienstverlening aan de bevol king hierdoor in het gedrang mede door de maatschappelij ke ontwikkeling dat partners vaak beiden werken of andere verplichtingen hebben tijdens kantooruren. „De dienstverle ning dreigt dan ook onderge schikt te worden gemaakt aan de toenemende bureaucratise ring van de gemeentelijke overheid", aldus de Democra ten '66. „Terwijl andere dienstver lenende instellingen en bedrij ven zoals banken, bibliothe ken, postkantoren en winkels er alles aan doen de bereik baarheid zo groot mogelijk te maken, kenmerkt de directe overheid (de gemeente) zich door een star en weinig eman cipatorisch openstellingsbe- ieid". Burgers Erop gewezen wordt dat door de decentralisatie van overheidstaken de belangrijk heid van gemeentebesturen voor de burgers toeneemt. „Meer dan in het verleden het geval was is de burger ge noodzaakt zich tot de secreta rie te wenden voor informatie en het verrichten van hande lingen. Daar staat tegenover dat de bereikbaarheid van de ambtenaren ter secretarie steeds kleiner wordt", zo staat te lezen in de brief van de af deling. Daar komt in deze regio nog bij dat ten gevolge van de her indeling alle gemeentelijke functies in één kern van de ge meente geconcentreerd zijn. Voorts gaan ook de arbeids- duurverkortende maatregelen doorwerken. Verwacht wordt dat door de avond-openstelling ook (raads)leden zich voor bepaal de avondvergaderingen beter kunnen voorbereiden. „Zij kunnen dan ter zake doende stukken komen inzien zonder dat daarvoor moet worden verzuimd in de eigen werk kring." SLUIS - Fotokring Pola uit Sluis blijkt met zijn expositie in de Raadhuiskelder in de roos te hebben geschoten. Vo rig weekeinde passeerden zo veel belangstellenden de deu ren dat het bestuur besloot de expositie te verlengen. Daar door zal ook dit weekeinde iedereen kennis kunnen ne men van het werk van de kring. In de ruimte onder het Slui- se Belfort zijn op overzichte lijke wijze een kleine 50 foto's van zes fotografen tentoonge steld. Het zijn landschappen, stillevens en portretten. De expositie is - gratis - toegan kelijk op 31 augustus en 1 sep tember vap,10.00r,19.00 uur. Joost Heeren met de panoramatekening van Middelburg. FOTO WIM KOOYMAN Door Willy van Leeuwen IJZENDIJKE - Tekenen heeft in ieders leven toch een bepaalde betekenis. Iedereen werd er vroeger op school mee geconfronteerd, ter wijl ook nu dit niet meer uit het lesrooster is weg te bannen. Je kunt er iets in kwijt, je eigen ik, maar ook een ander kan je er voor treffelijk mee uitbeelden. Meestal is tekenen een momentopname, wat je op school moet doen. Toch zijn er ook mensen, die er hun le ven mee kunnen en willen vullen. Zo ook Joost Heeren (26) uit IJzendijke, een teke naar in hart en nieren. Zijn liefde voor het tekenen is niet toeval lig. Vader Heeren was zelf schilder, zodat kennisoverdracht een kleinigheid was. Toch bleek Joost een andere richting uit te gaan. Na vier jaar kunstacademie in Groningen (zijn vader was daar leraar) kwam er een verrassende wending. „Schilderen leek me toch niets", zegt de tekenaar. Middelburger van geboorte. „Ik wilde toch wel iets doen in de artistieke kant en dat is tekenen gewor den". Snel pakt hij er zijn tekeningen bij. Vol en thousiasme vertelt hij. Zijn eerste tekening werd de Ameliapolder, tussen IJzendijke en Biervliet. „Ik teken niet precies wat iemand wil, maar toch eigenlijk wel voor een breed publiek. Eigenlijk democratisch, daarmee wil ik zeggen, voor iedereen betaalbaar", ver volgt hij. Zijn Amelia-tekening geeft inder daad een perfect beeld van deze polder. Een brok herkenbaarheid, hetgeen het vooral voor 'bekenden' met dit gebied dubbel inte ressant maakt. komen. Terwijl hij zijn werkwijze uitlegt, toont hij eveneens een aantal 'grapjes' in het panorama. De stad ligt er echt in bij dit pa norama. Middelburg gezien vanaf het ka naal, dat dan ook op de voorgrond staat. „Het was voor mij gewoon lekker om elke morgen naar je werk te kunnen", vult hij aan. Joost was namelijk al een hele tijd werkloos geweest. Het panorama is tentoon gesteld in de Abdij van Middelburg, het ori gineel is eigendom van het Genootschap ge worden. Maar toch is er een behoorlijk aantal tekeningen gedrukt, waarvoor vele interesse was. „Je doet voor zo'n panorama veel dub bel. Je weet meestal nog niet hoe alles komt. Meestal gebruik je tien procent van wat er allemaal wordt uitgezet. Toch begin je steeds meer te begrijpen, hoe je het gaat zien". Geen spijt IJzendijke Toch bleef het hier niet bijHij tekende IJ- zendijke met al zijn historische pandjes, maar dan ook echt tot in details. Een lust voor het oog. Dit leverde uiteindelijk een mooi plaatje op voor het plaatselijke dorps blad 't Utklienbord. Ook de ansichtkaarten en nieuwjaarskaarten voor de brillenactie van Jacques van Voorenberghe mogen er zijn. Uiteindelijk leverde dit alles een leuke op dracht op. Via het Zeeuws Documentatiecen trum kwam Joost Heeren terecht bij het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen. De laatste panoramatekening van Middelburg dateert uit 1671 en nu wilde men er ook een hebben van het huidige Middelburg. Aldus geschiedde. Drie maanden lang toog de IJ- zendijkenaar naar de Zeeuwse hoofdstad. Daar keeg hij een werkkamer in de biblio theek, waar hij geconcentreerd heeft kunnen tekenen. Oud „Het is eigenlijk een oude wetenschap. Nu is het meer kunst, hoewel ik wat dit laatste betreft, toch enige reserve wil aanhouden", beweert hij. Natuurlijk is er voor de tekenaar voldoende 'ruimte' om zijn persoonlijke in breng in zo'n panorama naar voren te laten Heeft hij nooit spijt gehad van de beslis sing om het schilderen even te vergeten? „Ze ker niet. Bij tekenen spreek je van een tast bare taak, die voor je ligt. Bij schilderen moet je meer in de ruimte werken". Momenteel is Joost werkzaam bij een Hulsters postorder bedrijf als tekenaar. Hiervan kan hij veel le ren, dat is voor hem nu al duidelijk na enkele dagen daar werken. Toch blijft hij tijd vin den voor het tekenen. Ook financieel is deze baan voor hem aantrekkelijk, want de druk kosten voor zijn tekeningen zijn hoog. De tekenaar heeft echter nog volop ideeën. Momenteel is hij bezig met Brugge te teke nen. Voordat hij werk had, ging hij elke dag naar Brugge om zich te oriënteren en kladte keningen te maken. In de avonduren kon hij zijn dagproduktie in anderhalf uur uitteke nen. Gewapend met zijn technische tekenpen gaat hij dan in de aanval. Vak „Toch lijkt het me leuk om van tekenen je vak te maken. Mijn werken zijn onderhou dend. Simpel, dus niet moeilijker dan het is. Voor al een stuk herkenbaarheid, waarna je uiteindelijk een eigen stijl gaat ontwikkelen, waar je van gaat houden". Voorlopig liggen zijn tekeningen van Brugge even terzijde. Een wens is ooit nog eens een keer Antwer pen vanaf de linkeroever te tekenen. „Dat lijkt me grandioos", zegt hij. Uit zijn werken kan worden geconclu deerd, dat hij over een flinke dosis geduld moet beschikken. „Als ik aan het tekenen ben wel, maar anders in geheel niet. Ik ben kri tisch voor mezelf, maar mijn hart straalt naar dit werk uit en dan accepteer je meer". Hoewel zijn werken nog te gering in aantal zijn om een expositie te houden, de reacties zijn er niet minder om. Zowel zijn tekeningen van de Ameliapolder, IJzendijke en niet in het minst van Middelburg, zijn positief ont vangen. In de Middelburgse boekenwinkels vinden zijn tekeningen nog gretig aftrrek, terwijl in galerij Bellemans te Axel ook zijn werken verkrijgbaar zijn. Natuurlijk kan men altijd terecht op zijn huisadres aan de Waterpoortstraat te IJzendijke.

de Stem | 1985 | | pagina 17