'Opnieuw een zware klus' AUTO in eerste klas kwadendamme terug Moeilijke opgave trainer Schotman tiassr" ST""«die 1.5 GLX DE STEMSQQlt IINGEN 8 Quiate metttaêe Hansweertse Boys met nieuwe oefenmeester cowicU neolttect own fëent 'Peeten& een ikers zen. Junioren Verdiensten Subdealer AUTO YABO *%et#t6e*t4f4Utft 31140-14951. 1.995. <n HEINKENSZAND Voor de sportvereni ging Heinkenszand in tweede klas van de zondagafdeling - men ontsnapte vorig jaar op het nippertje aan de- - wordt het ongetwijfeld opnieuw oen zware klus zich te iandhaven. Nadat Jan (ees de Jonge vorig aar opstapte naar jostkapelle, kreeg men ook deze keer weer te maken met pelersverlies. De talentvolle spits An- TWEEDE KLAS AFDELING Volharding Sluis Schoondljke Graauw Heinkenszand Ouwerkerk Terhole Liberty Dreischor Groede Hansweertse B. SDO dré Krijger vertrok naar Lewedorpse Boys, terwijl Carlos de Jonge weliswaar lid bleef van SV Heinkens zand, maar besloot om op zaterdag te gaan spelen. Daarnaast is Eddy Priem gestopt met zijn voetbal carrière. „En omdat we toch al een krappe selectie hadden, betekent dit een geduchte aderlating", laat wedstrijdsecretaris Rinus Verdaasdonk weten. „We zullen dus alle zei len bij moeten zetten om het hoofd boven water te houden", voegt hij er aan toe. „Veel zal er van afhan gen van het feit hoe snel een aantal jonge spelers dat we aan de selectie heb ben toegevoegd, geaccli matiseerd zal zijn". Nieuwkomers in de selec tie zijn Ronald de Jonge, Johnny Traas, Jaap Wisse en Kees Engelberts, alle maal jongens van rond de twintig jaar, terwijl Frans Zuidhof van de zaterdag afdeling overkwam. Met een in hoofdzaak jonge ploeg, waarin de 38- jarige Chris Wijs toch nog een seizoen doorgaat, zal trainer Piet Baart trachten er alles uit te halen wat er in zit. Vijftien spelers ma ken voorlopig deel uit van de selectie. „Niet te veel", geeft Verdaasdonk toe, „maar we moeten nu een maal roeien met de riemen die we hebben en we blij ven optimistisch. Wanneer alle spelers vooral inspira tie en motivatie kunnen opbrengen, moet het te doen zijn om zonder kleer scheuren het einde van de competitie te halen". Voor een overigens ge zonde vereniging als Hein kenszand zou het trouwens een deceptie betekenen als men op lager niveau moest gaan spelen, lijkt ons. De groen-witten beschikken over een goede accommo datie namelijk en dan is men wat aan zijn stand verplicht. Tijdens het sei zoen hoopt men een vierde speelveld in gebruik te ne men en door de inzet van de leden is in december van het vorige j aar ook een nieuwe kantine in gebruik genomen. „De handen in een slaan kan men dus in Heinkenszand en daarom hoop ik dat dit in het ko mende seizoen ook gestalte krijgt op het voetbalveld", aldus Rinus Verdaasdonk. PAGINA ZEELAND DINSDAG 27 AUGUSTUS 1985 HEINKENSZAND - De zaterdagafdeling van SV Heinkenszand gaat in de eerste klas afdeling aan treden zonder Cees Hui- ge, die voor Kwadendam- me gaat spelen. Daar staaat tegenover dat uit eigen gelederen overkwa men Carlos de Jonge en Adrie de Jonge, die voorheen ope reerden in de zondagselectie. „Voor ons zijn dat bruikbare krachten", meent middenvel der Loek Schipper, die vorig seizoen de aanvoerdersband droeg en niet best te spreken is over de toen geleverde presta ties. „Als collectief kwamen we toen zeker niet uit de verf en hoewel het na de winterstop wat beter ging, bleven we in feite strijden om uit de geva renzone te raken. We haalden de finish tenslotte, maar slechts met moeite". Omdat evenals bij de zondagvoetbal lers van Heinkenszand de za- "r¥eut&€*U^l*td terdagselectie maar op een smalle basis berust en de spe lerscapaciteiten beperkt zijn, wordt het ongetwijfeld voor trainer Herman Schotman op nieuw een moeilijke taak een elftal met perspectief binnen de lijnen te krijgen. Voor Loek Schipper staat het vast dat een middenmoot- plaats het hoogst bereikbare zal zijn. Temeer nu een paar Ie KLAS AFD. ZATERDAG Colljnspl. B. Krulningen Hoedekenskerke Heinkenszand SSV Apollo Middelburg Rillandia SKNWK ZSC Arendskerke Bevelanders sterke clubs als 's-Heer Arendskerke en Schoondijke er bij zijn gekomen in die eer ste Was. Schipper: „Vorig sei zoen zij n wat nieuwe j eugdige spelers getest, die niet direct hun draai konden vinden, maar toch wat routine hebben opgedaan en we hopen er nu maar op dat ze doorbreken. In de finale voor de beker tegen SVD, die we na verlenging met 2-1 verloren, bleek trou wens dat eensgezindheid heel wat doen kan. Het gezamen lijk streven naar goede presta ties, ondanks beperkte techni sche mogelijkheden, moet bij ons dacht ik voorop blijven staan. Dan zitten we zeker een eind in de goede richting". Zelzate) lEeklo §C? m{ glfiSi**» 'S-HEERENHOEK Bij Patrijzen staan er diverse jon geren te dringen om een vaste plaats te krijgen in de selectie. „Een goede zaak", vindt aanvoerder Albert de Jonge. „Want door concurrentie toont men vaak meer inspiratie en motivatie". Volgens de 's-Heeren- hoekse libero ontbrak het in het vorige seizoen bij sommige jeugdige spelers aan de juiste mentale instel ling. „Men dacht er al te zijn voordat de competitie goed en wei was begonnen, maar dat is natuurlijk wel een foutieve start", weet De Jonge heel zeker. Overigens schuift hij het slecht presteren van zijn team niet helemaal af op de jeugd. Men miste bij Patrij zen bijvoorbeeld ook een frontlijn met spelers die kunnen scoren als de kansen er zijn. Met een doelsaldo van 25 voor en 36 tegen zou men daaruit ook kunnen concluderen dat er defensief wat mis was bij Patrijzen. „Dat klopt", geeft Albert de Jonge toe. „Ook verdedi gend opereerden we niet sterk'."Zó had bijvoorbeeld doelman Gerard van den Dries een zwak seizoen. Hoe wel ik hem niet als zondebok wil aanwijzen". Voor de start van het nieuwe seizoen ziet het er toch wel wat rooskleu riger uit voor Patrijzen, meent Albert de Jonge, die met zijn 28 lentes, samen met Loet de Jonge (33) en Hans Westdorp (27) tot de oude kern behoort bij zijn club. Van de A-junioren zijn overgekomen naar de selec tie André Smulders, Camiel Rentmeester en Hubert Rentmeester. Men hoopt dat dit trio zich waar zal maken en dat geldt ook voor Jean- Paul van Cranenbroeck en Harold Traas, die vorig sei zoen trouwens reeds zijn in gezet als wisselspelers. Wel licht dat ook Wilfried Klaas- sen zich een plaats kan ver werven in het eerste. Als welkome versterking kon men Chris Bal (voorheen Wolphaartsdijk) aantrekken. Volgens Albert de Jonge is hij als spits agressief en be schikt over een behoorlijke EERSTE KLAS AFDELING Patrijzen Jong Ambon Zeeland Sport Robur Hulsterloo Walcheren Oostburg Corn Boys Aardenburg Domburg Kwadendamme Zeelandia techniek. „Met aanmerkelijk meer initiatief en geldings drang van de zijde van de jeugd, want die moet er be slist komen, zie ik wel meer perspectief dan vorig jaar", zegt De Jonge, die het ook met Adrie Traas, die als trai ner gaat fungeren bij de se lectie, wel ziet zitten. De Jonge: „Traas is voor ons geen nieuw gezicht. Van af 1970 heeft hij de A-junio ren reeds onder zijn hoede gehad en we kennen zijn in zet. Adrie Traas leeft zo ge zegd op het voetbalveld. En wellicht zal zijn inspiratie er toe bijdragen dat Patrijzen dit seizoen niet steeds in de onderste regionen moet ver toeven. Onze trouwe suppor ters langs het lijntje, en dat zijn er toch heel wat, moeten we trouwens vast zien te houden, via het opvijzelen van de prestaties". HANSWEERT - Hans weertse Boys doet de laatste jaren goed mee in de race om de titel in de tweede klas van het af delingsvoetbal op zon dag. Via twee beslissingswed strijden tegen Kwadendam me moest het in het vorige seizoen echter toch weer het kampioenschap en de daar aan verbonden promotie la ten glippen. „Jammer, maar we pakken de draad toch weer enthousiast op en zien met vertrouwen de nieuwe competitite tegemoet", ver klaart secretaris Piet Schel- lekens. Omdat Johan Bruins op doktersadvies moest stoppen als trainer, moest men nood gedwongen naar een plaats vervanger uitzien. Het werd Jan Delfoid uit Vlissingen, die vorig seizoen de jeugd van Walcheren onder zijn hoede had. Schellekens: „We hopen met deze nieuwe oefenmeester in de roos te hebben geschoten". Aan de selectiegroep zijn twee jeugdige spelers toege voegd, namelijk uit eigen ge lederen Toon Zoetewei en André Eckhardt, die voor heen bij Kloetinge opereerde, overigens niet in het eerste team van die club. „Genoemd duo kan voor ons een ver sterking betekenen in de spits", meent Piet Schelle kens. „Wat meer produktivi- teit in de voorste lijn kunnen we trouwens best gebrui ken". Omdat er geen spelers zijn gestopt of naar elders zijn vertrokken, zal er voorts niet al te veel veranderen bij de oranje-witten. „Hooguit zul len misschien enkele spelers van plaats verwisselen", denkt Schellekens. „En afge wacht moet natuurlijk wor den hoe de nieuwkomers in de selectiegroep zich zullen ontwikkelen". Schellekens, die als actief voetballer is gestopt en nu als leider van het 'eerste' gaat optreden, is vrij opti mistisch gestemd wat de kansen betreft van Hans weertse Boys in deze nieuwe competitie. Hij zegt: „We beschikken over een kwalitatief behoor lijk team, waarin de jeugd prevaleert en het steeds be ter gaat doen. Ik zie het dan ook wel zitten om opnieuw in de top mee te draaien, maar verder wil ik toch niet gaan in mijn voorspellingen. Dat hangt van teveel factoren af, maar dat bij ons het verlan gen sterk leeft om eindelijk de eerste klas weer eens te bereiken, dat staat als een paal boven water". WK krijgt kans bij EERSTE KLAS AFDELING Patrijzen jong Ambon Zeeland Sport Robur Hulsterloo Walcheren Oostburg Corn Boys Aardenburg Domburg Kwadendamme Zeelandia enige zijn, had ik grote be wondering voor hem. Nu Beulens inmiddels wat taken heeft afgestoten, hij is als voorzitter opgevolgd door Cees de Winter en Cor van Aken nam zijn plaats in als trainer, waait er een wat an dere wind. Ik moet zeggen het was even wennen, maar het viel allemaal best mee". De 28-jarige Bert Peeters, die diverser keren in het Zeeuws afdelingsteam speel de, behoort met Jan Zuidhof tot de oudste spelers bij Kwadendamme. Peeters: „We hebben een in hoofd zaak jonge ploeg, waarmee Cor van Aken dacht ik voor uit kan. Hij heeft een selec tiegroep van achttien man geformeerd. Gert Jan Ver- meule en Alwins Boudens zij n van de j eugd overgeko men, maar voor de rest gaat er niet veel veranderen. We Patrijzen Albert de Jonge:Patrijzen zat zeker een beter prestatie neerzetten dan vorig seizoen, dat teleurstellend voor ons is verlopen - foto tannie de jonge WADENDAMME - Na ertig jaar heeft Kwa- amme de eerste r van het afdelings- °etbal op zondag weer tëfeikt. Via twee beslis- "gswedstrijden tegen iansweertse Boys, "aaiden de geel-zwar- ,n u'teindelijk victorie. Peaters, die zijn "etballoopbaan begon J Kwadendamme en ri9 seizoen terugkeer- I °P 1,61 oude nest, na- "schenk. uit- pro- een welkom a het deed me echt wel want ik had er wel zo'n 'e Van gedroomd, maar de realiteit is vaak anders", zegt Peeters, die als vrije verdediger een groot aandeel had in het succes van zijn club. Bescheiden als hij is geeft hij echter niet zichzelf, maar alle teamgenoten een schouderkopje. „We hebben er keihard voor gewerkt, het hele seizoen door", laat hij weten. „En zeker niet alleen tijdens de wedstrijden. Ook op de training hebben we ge buffeld. Dat trainingsbezoek was trouwens veel beter dan in de voorgaande jaren is me bekend. En dat is volgens mij ook een belangrijke factor geweest om het gestelde doel te bereiken. Ook Cor van Aken, die vo rig seizoen bij ons als trainer in dienst kwam, heeft daar het zijne toe bijgedragen. Ik kende Cor reeds van mijn tijd bij Heinkenszand, maar vele jongens hier bij Kwa dendamme zagen er wel een beetje tegenop dat hij oefen meester werd. Kijk, jaren lang heeft bij Kwadendam me Piet Beulens het gezicht van de vereniging bepaald. Piet was jarenlang voor zitter, tegelijk trainer en ook nog geruime tijd actief spe ler. Een man die beslist grote verdiensten had en zo iemand vergeet je niet direct. Persoonlijk, en ik zal niet de Kwadendamme-routinier Bert Peeters hier met dochter Patricia: Een middenmoot- plaats moet haalbaar zijn dit seizoen". - foto tannie de jonge eugd -af kunnen nu weer volledig gaan beschikken over Kees Franse en Bob Peters, die uit militaire dienst zijn afge zwaaid, dus we kunnen naar ik meen met frisse moed en zonder zorgen aan de compe titie beginnen. Als collectief vormen we een goed team en de vechtersmentaliteit daar mankeert het ook niet aan. Wat techniek en tactiek be treft, dat is een zaak voor Cor van Aken, maar dat is hem wel toevertrouwd". Prognose van Bert Peeters wat Kwadendamme betreft: „Ik denk dat een midden- mootplaats een haalbare kaart is". KLOOSTERLAAN 39 SAS VAN GENT TEL. 01158-3500

de Stem | 1985 | | pagina 27