'Niet falen op beslissende moment' Koewacht nimmer in problemen 4 IMu eens lekker meedraaien" Hoofdplai weer een mee gaan Van de Broeke versterking voor RIA DE STEM^Qg^ /4%ei-cCoe£*tt4Ut *7o*uty *?7ttcUle*ive£den, lieten vtut S>e6e£e*t: tfa* 'Suy&uHpye; Kernspelers Pluspunt Doelpunten Verjongen Capaciteiten Bestuur AXEL „Ik reken er niet op dat we dit seizoen kampioen worden. Daar voor hebben we het in het verleden teveel laten afweten op de beslissen de momenten. Of dat nu door angst of spanning kwam, ik weet het niet. Zeker is dat we het niet aankonden", aldus een voorzichtige vooruitblik van Axel-doelman Tonny Gommers over de kan sen van zijn formatie in de nieuwe competitie. Dat Gommers, die voor het vierde seizoen bij de oranje- witten onder lat staat na een uitstapje naar Clinge, voor zichtig is in zijn prognose, is PAGINA ZEELAND DINSDAG 27 AUGUSTUS 1985 verklaarbaar. „Dit jaar had den we steeds op het kam pioenschap gerekend. Trou wens, het werd de hoogste tijd dat we het eens werden. Toch liep het voor de tweede achtereenvolgende keer mis. Een koude doche die zijn oorsprong vindt in het ont breken van rust in het team op cruciale momenten. Jam mer, erg jammer, maar het was niet anders", verduide- VIERDE KLAS H Axel Biervliet Hontenisse Hoofdplaat HW Koewacht Noormannen Philippine RCS RIAW Steen IJzendijke lijkt 'de beer' van het Axelse bos het falen van zijn Axel team. Met name het gelijke spel tegen Hontenisse en het ver lies tegen degradant Jong Ambon zijn missers die Gommers nog zwaar op de maag liggen. „Vooral tegen die ploegen hebben we de competitie verloren", zegt hij met een ondertoon van spijt in zijn stem. Naast het minder goed uit de verf komen op beslissende momenten, kent Axel het verlies van drie kernspelers. Jan van de Broeke verruilde zijn oranje shirt voor het ro de RIA-tricot, terwijl Rik Wauters overschrijving aan vroeg naar plaatsgenoot AZW en Adrie van Bremen verhuisde naar Hoek. Al met al een aderlating die de 'bos- bewoners' uit eigen jeugd op moeten vangen. „In principe moeten we dat kunnen. Zeker nu Jacco Dekker weer terug is en kna pen als Eric Deij en Alexan der de Visser op doorbreken staan. Daarmee is het 'gat' gedicht, al blijft de basis uitermate klein", weet de 25- jarige Tonny Gommers, die als doelman een familietra ditie voortzet. Immers, vader Jo was jarenlang keeper in één van de Axel-teams ach ter doelman nummer één Piet Verpoorte. Deze neemt nu wekelijks Tonny Gom mers, zoals hij laat weten: „Tot volle tevredenheid", on der handen. Dicht Gommers zijn Axel geen hoofdrol toe, wie dan wel voor de titel in aanmer king komt, weet hij eveneens niet. „Alle ploegen zijn aan elkaar gewaagd. Dus wie nu een uitgesproken hoofdrol gaat vertolken is koffiedik kijken. Mogelijk een ploeg als Hoofdplaat, zij het dat ook die formatie te vaak selvallig speelt. Het is eiget lijk beter geen team te noe- men. Voor mij springt er nj mand echt uit", aldus de sluitpost van de formatie van trainer Rudy Steel. Een oefenmeester die hei heft voor de vijfde achter eenvolgende keer bij de A» laars in handen heeft geno. men. Eveneens een trainer die kan putten uit een small basis, want naast voornoen trio en doelman Gommers komen zoals Tonny Gom mers laat weten voor de se lectie in aanmerking: Mels Verhelst, Dick de Pooter, nato Ambrosini, Fonny Ver. straeten, Henk Michels, Cees Samen, Glen Hoffman en Eric Rijckaert. 'HVV'24 moet nu titel pakken' HULST Het Hulsterse HW'24 vormde in de afgelo pen competitie regelmatig het gesprek van de dag. In het begin was daar die bijzonder matige start, die bij sceptici het vermoeden deed ontstaan dat HW'24 een van de degradatiekandidaten zou worden. Toen kwam, eigenlijk onvermijdelijk met zoveel kwaliteit, die sterke opleving. Uit 14 wedstrijden pakte HW'24 24 punten en werd een van de titelkandidaten, maar liet het in de slotfase toch weer afweten. „In die openingsfase, toen we uit zes wedstrijden maar een of twee punten behaal den, hadden we een paar wedstrijden in winst om moeten zetten, dan waren we kampioen geworden", laat Peter van Eekelen, de 24-ja- rig middenvelder, zich ont vallen. „Toen lieten we het eigenlijk afweten. Maar ja, tegen het einde hebben we nog een herkansing gehad en toen lieten we het ook zitten. Waaraan dat lag? Dat had verschillende oorzaken. De machine haperde. We speel den op de beslissende mo menten niet compact, niet als collectief. Sommigen zochten het meer in individuele ac ties, waardoor het teamver band wegviel. En daarnaast zal ook de spanning wel een rol ge speeld hebben. Hoewel ik toch bij dat laatste mijn twijfels heb, want er moet zo langzamerhand toch vol doende routine op het veld staan bij ons om dergelijke spanningen te kunnen ver werken. Nog een punt dat in ons nadeel uitviel was onze houding als er hard gespeeld werd. Dat konden wij niet beantwoorden en moesten dan het loodje leggen. Dat al lemaal bij elkaar heeft er toe bijgedragen dat we het niet gered hebben. Nu mag dat niet meer het geval zijn. We hebben goede afspraken ge maakt. Iedereen weet nu waar hij zich aan moet hou den en als er eens hard ge speeld wordt dan moeten wij op dezelfde manier antwoor den. Kunnen we dat opbren gen dan worden we kam pioen. HW'24-middenvelder Peter van Eekelen: „Als we dit sei zoen het kampioenschap niet pakken in de vierde klas, dan ge beurt het nooit meer - foto de stem/cor j. de boer Nee, ik durf het nog anders te stellen, we moeten gewoon kampioen worden. Deze ploeg, allemaal jongens uit Hulst op Luc Dehulsters na en dat is ook een pluspunt, VIERDE KLAS H Axel Biervliet Hontenisse Hoofdplaat HW Koewacht Noormannen Philippine RCS RIAW Steen IJzendijke want er is gewoon meer bin ding, heeft voldoende kwali teit om kampioen te worden. Iedere plaats minder dan de eerste is een verloren sei zoen. Vorig seizoen werden we immers ook tweede". Een krasse uitspraak. Pe ter van Eekelen: „Dat weet ik, maar het zou toch niet reëel zijn als we met dit ma teriaal de favorietenrol opzij schuiven en vanuit een un derdog-positie willen star ten. Nee, nu moet het gebeu ren. We hebben een team met een ideale leeftijdmix. Er staat een aantal jongens in van ongeveer 25 jaar die al zo'n zeven jaar samen spelen. Daarnaast talentvolle jonge ren zoals Angelo Verbraeken en Theo Warrens en de trai ningen worden optimaal be zocht. Er kan toch geen bete re basis zijn voor succes. Als het nu niet lukt, lukt het nooit meer". Even stippen we het gege ven aan dat Theo Warrens, na zijn vijf doelpunten tegen Axel en de publiciteit die hij daardoor kreeg, flink terug viel en in de overige wed strijden zijn naam als goal- getter niet of nauwelijks nog waar kon maken. „Dat is niet onbegrijpelijk. Iedere jonge voetballer kent zo'n terugval. Ook al omdat, nu hij naam heeft gemaakt, de tegenstan der beter op hem gaat letten. Hij wordt harder aangepakt en dan lukt het allemaal niet zo gemakkelijk meer. Een te rugval is het logische gevolg. Het afgelopen seizoen was een leerjaar voor Theo. Ik verwacht dan ook dat hij er nu weer zal staan". KOEWACHT - Koe wacht kwam in feite geen moment in de pro blemen. Handhaven was de lijfspreuk en daar slaagde de ploeg uit het vlassersdorp in. Con stant bezette Koewacht een plaats in de midden moot en het was dan ook allerminst verras send dat de ploeg een plaatsje in die veilige middenmoot aan het slot bemachtigde. Helemaal niet gek als je voor het eerste seizoen terug bent in de vierde klas H. Met die constatering heeft men bij Koewacht ook wel vrede, maar toch beroept men zich op het feit dat er meer in had kunnen zitten. Trainer George de Bakker, aan zijn zesde seizoen toe, steekt dat niet onder stoelen of banken: „We hadden ho ger kunnen, nee moeten ein digen. Ik weet wel, voordat we aan het afgelopen seizoen begonnen, waren we content als we goed mee zouden VIERDE KLAS H Axel Biervliet Hontenisse Hoofdplaat HW Koewacht Noormannen Philippine RCS RIAW Steen IJzendijke draaien zonder in de proble men te komen. Wat dat be treft is er dus wel tevreden heid, maar als je terugblikt en alles op een rijtje zet, dan blijven er nog wel enkele wensen over. Een opvallend detail was het gegeven dat we tegen topploegen veel punten pakten en juist tegen laag geklasseerd staande teams veel punten verloren. Dat is gen kwestie van in stelling. Een goede instelling tegen topformaties, maar te gemakkelijk tegen de onder ste ploegen. Als je aan de top mee wilt draaien, mag dat niet. Dan moet je zeker tegen de on derste ploegen punten pak ken. En dan was onze groot ste tekortkoming scoren. Ik heb alle eindklasseringen van de vierde klassen in heel Nederland eens nagekeken en kwam tot de constatering dat er maar een enkele ploeg was die minder dan ons scoorde. En die degradeerde dan ook. Kijk, negentien doel punten, zoals wij die ge scoord hebben, is te weinig. Dat kan ik nog accepteren als je maar 35 tot 40 kansen krijgt. Dan zeg ik zelfs datje met een sterk gemiddelde af gerond hebt, maar als je 188 kansen krijgt en je scoort er dan maar 19, dan klopt er iets niet. Twaalf keer hebben we gelijk gespeeld. Zes keer met de cijfers 1-1 en zes keer met 0-0. Dat spreekt voor zich. We wisten van tevoren dat als we een goal tegen zouden krijgen, het dan voor ons bij zonder moeilijk werd nog te winnen. Dat is direct geen verwijt aan de ploeg, want er is bij vlagen hard gewerkt, maar scoren is iets, dat kun je of niet. En wij konden dat dus duidelijk niet. Was dat niet het geval, dan hadden we beslist in de kopgroep meegedraaid". Toch, en dat is tekenend voor de optimistische instel ling van George de Bakker, ziet hij de komende competi tie weer helemaal zitten. „Ik heb er vertrouwen in. Eric de Block van Graauw, toch een vaste kandidaat in het Zeeuwse afdelingsteam, is onze gelederen komen ver sterken en in hem zie ik wel een man die er mede voor kan zorgen dat de produkti- viteit omhoog gaat. Ik ver wacht dan ook dat hij in de voorhoede geposteerd zal worden, want op het mid denveld zijn er weinig pro blemen bij ons. Daarnaast komen er A-ju- nioren zoals Dennis en Bou- dewijn Rietjens en Karei de Waele over en komt doelman Marc van Gremberghe, die in het buitenland gestatio neerd geweest is voor mili taire dienst, weer terug. Vooral in de breedte gezien aanwinsten en daar komt nog bij dat er niemand weg gaat. We hoeven direct niet voor de titel mee te draaien, maar een rol van betekenis in de sub-top zou ik graag willen spelen". Hontenisse-spits Gino Buysrogge. - foto de stem/cor j 01 KLOOSTERZANDE Hontenisse kreeg een nieuwe kapitein op het schip in de persoon van Wilfried Bogaert. Geen onbekende op het Hontenisse-honk, want Bo gaert trainde al eerder de A- junioren in Kloosterzande. Daarna zette hij zijn schre den op het pad van Terhole en de laatste jaren was Bo gaert in dienst van IJzendij ke. De komst van hem bete kent voor de meeste spelers een duidelijke motivatie. „Ik ken Wilfried wel en zijn komst betekent echt wel een stimulans. Misschien dat hij het elftal wel door elkaar gaat halen. Bij trainer Neefs was dat niet het geval, maar ik wil zeker niet natrappen. Elke trainer heeft z'n eigen aanpak", vertelt Gino Buys rogge, spits van Hontenisse. De PABO-student in Mid delburg kan zijn opleiding voor onderwijzer moeilijk combineren met z'n hobby, maar hij heeft er veel voor VIERDE KLAS H Axel Biervliet Hontenisse Hoofdplaat HW Koewacht Noormannen Philippine RCS RIAW Steen IJzendijke over. Vorig seizoen trainde hij vaak bij RCS in Oost- Souburg en ook dit jaar zal dat wel het geval zijn. „Doordat ik studeer kan ik in de week onmogelijk naar Kloosterzande komen. Ik houd mijn conditie op peil door bij RCS te trainen. Ho pelijk kan dat dit jaar ook", legt Buysrogge uit. De doelpuntenmachine bleef haperen het afgelopen seizoen. Hij miste bijvoor beeld Jan van Jole en Harry Kindt. Twee spelers die voor de nodige snelheid en aan speelpunten zorgden, maar zij verzeilden in een langdu rige lappenmand. Beide spe lers zullen er mogelijk dit seizoen opnieuw niet bij zijn, hetgeen voor Hontenisse toch een verlies betekent. Aan Bogaert de taak dit op te vangen. Hontenisse wil trouwens toch wat gaan verjongen. Een tendens die zich de laat ste seizoenen al openbaarde. „Maar een speler als bijvoor beeld Frans van Meele - de stofzuiger op het middenveld - is nog moeilijk te missen. Een dergelijke speler is veel waard voor de ploeg", laat Buysrogge weten. Het laatste seizoen kwam er opnieuw niet uit wat er bij Hontenisse toch kwalitatief in moet zitten. Het werd wel iswaar geen degradatievoet bal, maar echt meedraaien in de top van het klassement was er niet bij. Buysrogge: „Er moet voor Hontenisse veel meer inzitten dan er tot nu toe is uitgekomen. We spelen bijzonder wisselval lig. Neem maar de wedstrijd tegen Vogelwaarde. Dan loopt het prima en het voet bal was van niveau, maar er zitten ook wedstrijden bij dat we ver beneden ons nor male peil spelen. Ik weet ets niet waar dat aan ligt en ht is een taak voor Bogaert ons zover te brengen dat® er elke zondag tegenaan» len gaan. Motivatie speelt een belangrijke factor. Als; een trainer hebt die daarop hamert dan zal de instelling van de spelers ook wel ver anderen. We hebben mis schien wel een trainer nodij die ons daar op wijst", Buysrogge uit. „Als de noot aan de man komt staat Hor- tenisse er wel. In moeilijk! perioden spelen we altijd goed. Dat komt omdat de spelers allemaal aan elkaar hangen en dan willen we echt het onderste uit de kast halen", voegt hij er aan toe Buysrogge hoopt dat Hot tenisse dit seizoen een woordje meespreekt: „Geel degradatievoetbal, maarM eens lekker meedraaien, STEEN en RCS zullen wel voor de titel strijden en mi-1 schien kan Hontenisse zich daar eveneens in mengen.' '..irfiji-S'i::.'.® WESTDORPE - Hij zal dit seizoen niet in de ver trouwde oranje-witte kleuren te zien zijn. Nee, die kleuren en daar mee 23 jaar Axel, heeft hij achter zich gelaten. De rood zwarte en tegenwoordig voornamelijk rode kleuren van RIA, zal hij met ingang van dit seizoen verdedigen. Het gaat over Jan van de Broeke, de boomlange voor stopper, die dus bijna een kwart eeuw deel uitmaakte van de voetbalvereniging Axel. Voordat de naderende competitie ter sprake werd gebracht, even een terugblik op zijn toch verrassende overgang. Jan van de Broe ke: „Vorig seizoen kon ik al naar een andere vereniging, maar toen vond ik het ver standiger nog maar bij Axel te blijven. Ook nu, toen de belangstelling van RIA voor mij bekend was, heb ik ge- VIERDE KLAS H Axel Biervliet Hontenisse Hoofdplaat HW Koewacht Noormannen Philippine RCS RIAW Steen aarzeld. Tenslotte is het geen kattepies na zoveel jaar een vereniging te verlaten. In zo'n periode ontstaat toch een vorm van clubliefde, of misschien beter gezegd ge bondenheid. Ik wilde echter wel eens wat anders, eens onder een andere oefenmees ter trainen". Het was bekend dat Axel trainer Rudie Steel en Jan van de Broeke niet op dezelf de golflengte zaten. Toch wil de 30-jarige verdediger daar niet over praten, omdat hij dat beschouwt als natrap pen. „Ik had nog wel bij Axel kunnen blijven, maar dan had ik beslist een stap terug gedaan en in een lager elftal gaan spelen", is een van zijn uitspraken waaruit blijkt dat hij het toch niet meer naar zijn zin had. Nu is alle aandacht gericht op RIA. Voor hem, hoewel iedereen intussen zijn capa citeiten kent (sterk in de lucht en veel inzet), betekent het toch weer opnieuw zich zelf waarmaken. Of ziet hij dat niet zo? „In feite wel ja. Ook ik zal gewoon voor een plaats moeten knokken, net als de anderen. Zeker nu er verschillende spelers bijge komen zijn en de basis dus breder is geworden". Dat duidt op een beschei den opstelling. Iedereen weet toch dat RIA om een sterke luchtafweer in de defensie stond te springen. Was het trainer Jaap Lensen niet, die onlangs benadrukte dat RIA teveel goals tegen kreeg? Dat zou met de komst van Ja" van de Broeke moeten ver anderen. Hij zelf zegt daar over: „Ik hoop dat ik daad mijn steentje bij kan drag"- maar het is natuurlijk nie' alleen mijn taak dat te ver hinderen. Daar is in feite" gehele elftal bij betrokken Toch begint hij vol opti misme aan de competitie- „Waarom niet. RIA is act® geweest aan het transfer front. Doelman Ludwig Cortvriend is naar de W' dorpenaren gekomen erU: aanvallers als Peter van Kouteren en Mark van T?' tenhove. Daarnaast heb i» begrepen dat geroutineerd krachten als Staf Martens" Egbert Audenaerd doorga» Dus kwaliteit genoeg. 0ve, gens was me in de wedsW den van vorig seizoen tege» RIA al opgevallen dat W geen ploeg was om te degt» deren. En nu, met die ros» spelers erbijhoeft dat ze» niet het geval te zijn." Ottdottfa fat ventneA ucut HOOFDPLAAT - Hoofd plaat hoopt komend sei zoen weer meer te ver tolken dan een figuran tenrol in de vierde klas. afgelopen jaren waren de geel-zwarten meer dan een volwaardige vierdeklasser. Twee jaar geleden speelde men zelfs een nacompetitie om een plaats in de derde klas en ook afgelopen seizoen draaiden de mannen van de 'Oesterput' voortreffelijk en werd de competitie met een vijfde plaats afgesloten. Een plaats die er volgens Walter Thomaes, de laatste jaren één van de grote steun pilaren bij de karakterploeg van 't Durp, weer in kan zit ten. Dit ondanks dat hij er zelf niet bij zal zijn. Verbou wingswerkzaamheden zijn er de oorzaak van dat men net een j aartje zonder hem moet doen, althans op het veld, want hij nam wel het wedstrijdsecretariaat over. Een belangrijke pion ver trok bij Hoofdplaat, want Henk Ottens, toch vaak de orkestleider' in het team, zocht zijn oude nest Breskens weer op. Thomaes: „Henk was en is natuurlijk een fan tastische voetballer, maar ik denk dat met name Mark Wabeke toch in staat moet zijn de rol die Henk in het elftal vertolkte, over te ne men". Tegenover het vertrek van Ottens kwam de terug keer van Eric Vermeire te staan, die een aantal jaren geleden naar buurman Bier vliet vertrok. Thomaes: „Eric heeft des tijds regelmatig in het eerste meegedraaid en kan in het huidige team zeker een bruikbare kracht worden. Positief is daarnaast de pro motie van ons tweede team haar de reserve derde klas van de KNVB, waardoor de kloof tussen eerste en tweede eiital kleiner is geworden. Ik zeg niet dat Hoofdplaat even kampioen gaat worden, maar met een beetje geluk moeten we toch weer mee kunnen doen in de strijd om het kampioenschap". Waren er weinig spelers- wisselingen, op het bestuur- Jke vlak (les Jacobse volgde Ge op) wij gex en He erv en bit we nei fro ke« I pei ma de nie Rir voc Af het He: jan onv den tegi ste< een woi mai dej het jeu. Vai ten len. pil: ma: wel nin Vo< C kon troi woi beli Wa der iko suil lop< nar ver; hee de i goe nat HV did:

de Stem | 1985 | | pagina 22