DESTEM-SQgtg" Terneuzense Boys mist nodige inzet' 'STEEI Optimisme in AZVV-kamp 'Clinge '7'KZütet moet f<yiy,evt wwi éomo^eett team DE STEM. 1/oo>i$itten, IRcaud de fettye; /idnc de Sot *Veon4toftfcen ft Talenten Ommekeer TERNEUZEN - „De Ter- neuzënse Boys-mentali teit moet maar eens aan de kant. Hiervoor moet meer inzet en realiteits besef in de plaats ko men. Pas dan kunnen we denken aan een stap je hoger", is de mening van Terneuzense Boys voorzitter Rinus de Jon ge. De boodschap die De Jonge heeft, vraagt om wat nadere uitleg. Want wat is de 'Terneu zense Boys-mentaliteit'? De Jonge: „Hieronder versta ik het wisselvallige optreden dat ons kenmerkt. Een op en neergaan ingege- PAGINA ZEELAND DINSDAG 27 AUGUSTUS 1985 ven aan de ene kant door verlammende angst voor de tegenstander en aan de an dere zijde het te laconiek op treden na enkele overwin ningen. Zaken die punten kosten en die een overgang naar een hogere klas blokke ren". Dringt De Jonge op regel maat aan, tevens is hij de mening toegedaan dat zijn hoofdmacht rijp is voor pro motie. „Zo langzamerhand zijn we toe aan een stapje hoger. Vorig seizoen zat dat er, mede gezien de noodzaak jonge spelers in te passen, niet in. Daarom is voor mij de subtop-klassering van vorig seizoen ook geen te genvaller. Temeer niet, om dat we regelmatig te kam pen hadden met vrij langdu rige blessures van mannen als Dick Buyze, Roy Scheele, Willy Meertens en Ko Si mons. Voor jonge spelers als Jaap Romeynsen, Arnold Breur, Hessel Sutherland en Howard Völke was het toen opdraven geblazen. Een in passing die lesgeld kost", weet De Jonge. De opdracht die Rinus de Jonge, sinds januari voorzit ter als opvolger van Okke Maas, voor zijn hoofdmacht heeft, is vrij vertaald heel simpel: kampioen worden. DERDE KUIS A ZATERDAG BruseB. Tem. B. Kapelle Veere Kloetlnge Wemeldlnge Kogelvang. WHS Nieuwdorp Yerseke Seroosk. Een vertaling die De Jonge ietwat afzwakt door te stel len: „Een plaats bij de eerste drie pakken". De wil om ho gerop te komen, komt bij Terneuzense Boys niet zo maar uit de lucht vallen. Het is bekend dat het be leid dat de Terneuzenaren de laatste j aren voeren, er op gericht is beter voor de dag te komen. Zo ging Terneu zense Boys over op een bete re jeugdopleiding. Een oplei ding die zoals De Jonge stelt: „Zijn vruchten begint af te werpen". Bijzonder spijtig vindt de Terneuzense Boys-voorzit ter het in dit verband dat er spelers uit zijn keurkorps verdwijnen naar andere clubs in de regio. „Met te leurstelling heb ik moeten aanzien dat Dennis de Bruy- ne en Mark de Kunder naar Sluiskil vertrokken en Ko Neels voor Hoek ging spelen. Spelers die ik graag terug bij de Boys zou zien komen". Om goed beslagen de com petitie tegemoet te treden, trokken de Terneuzenaren evenals vorig jaar, naar het Limburgse voor een trai ningskamp. Behalve aan de conditie schaven werden de puntjes op de i gezet, zodat iedereen weet waar hij aan toe is en wat van hem ver wacht wordt. Al met al naast de oefenwedstrijden, een aanpak die aan duidelijk heid niets te wensen over laat. Voor Terneuzense Boys moet er eenvoudigweg een hoofdrol („Naast Seroosker- ke", aldus De Jonge) wegge legd zijn. ST.-J AIM STEEN - „De degradatie van STEEN was een catastrofe van de eerste orde. Ik heb er zelf niets aan kunnen doen wegens een bles sure aan de kruisbanden. Jammer, maar het is niet anders. Dit seizoen be ginnen we met frisse moed. We zullen er flink tegenaan gaan. Dat wordt ook van ons ver wacht", aldus Adri de Bot, de man die z'n voet balschoenen al in de kast wilde opbergen, maar op zijn beslissing te stoppen met voetbal in het eerste elftal terug kwam. Dit overigens sa men met Jo van Remor- tel. sl Het terugdraaien van dit c besluit kwam onverwacht, r maar voor zowel Van Re- r mortel als De Bot was het lj vertrek van Mark Triest en AZW-voorzitter Cor van Hermon ziet de toekomst optimistisch tegemoet voor de Axeise brigade. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER AXEL „Belangrijke taak van een trainer is er voor te zorgen dat er een ho mogeen team op het veld komt", aldus Cor van Her mon, voorzitter van zater dagtweedeklasser AZW. Een uitspraak die type rend is voor een rasechte AZW-er, die het sportie ve laat prevaleren boven het prestatieve. Voor een trainer zodoende een goed klimaat om in te werken. „Ik zeg altijd maar, als een metselaar geen stenen heeft, kan hij niet metselen. Een trainer zonder het goede ma teriaal kan zodoende ook geen team binnen de lijnen brengen dat de sterren van de hemel speelt. Temeer, omdat de jon- TWEEDE KLAS A ZATERDAG Altena Herovlna Arnemulden Heukelum AZW Hoek Dinteloord SSC Eversteln S.S.S. Good Luck Zwerver gens het spel moeten maken. Dat daarbij de trainer een be langrijke rol kan spelen, staat buiten kijf", weet Van Her mon. Een man die van zijn hoofdmacht meer had ver wacht dan het behalen van een stek in de middenmoot met 20 punten uit 22 duels. „Afgelopen seizoen is voor ons ietwat tegengevallen. De verwachtingen waren, gezien de sterkte van het team, hoog gespannen. Dat deze niet inge lost werden is echter ver klaarbaar. Het lange tijd weg vallen van Spaans (inmiddels naar Vlissingen verkast, red.), Rinus Scheele, Nico Bouman en het stoppen van Jaap Klein, waren hier schuldig aan. Za ken die je niet in de hand hebt. Een geluk daarbij was dat good-old Jan Roose de gebles seerde doelman Wim Verpoor- te uitstekend verving, zodat we uiteindelijk toch nog rede lijk terug konden komen. Een terugkeer naar een positie waarin ik de rol van Gerad Maas, die steeds beter ging spelen, als voornaam wil be stempelen", herinnert de AZW-voorzitter zich. Met Maas is tevens een man genoemd die bijna AZW had verlaten om zijn talenten in dienst van Knokke te stellen. Dat deze overgang niet door ging, is mede te danken aan een relativerend gesprek tus sen Maas en Van Hermon. „Op het kritieke punt zijn we rond de tafel gaan zitten. Hebben een prima gesprek gehad dat uiteindelijk Maas van zijn Belgische avontuur heeft af gehouden. Persoonlijk ben ik daar uitermate blij mee", al dus Cor van Hermon. Een man die na jarenlang deel uitgemaakt te hebben van het AZW-bestuur en daarbij voorzitter van de jeugdcom missie was, het nieuwe seizoen voor het derde jaar ingaat als voorzitter. Een voorzitter met een vrij nuchtere kijk op de gang van zaken. Dat hij door deze eigenlschap niet gauw van zijn stuk te krijgen is, pleit voor hem Nieuwe gezichten bij de Axelaars zijn trainer Hans Radt en de spelers Willy Kla- sen en Moens van Corn Boys en Rik Wauters van Axel. Met 111111111 I I I I .Vi ■■i .V.i i i»i name laatstgenoemd trio is een welkome aanvulling voor de toch vrij krappe selectie. Een keurkorps dat Van Her mon zoals hij stelt: „Redelp in de middenmoot mee moet kunnen draaien en als het even kan, thuis wat meer pus ten moet kunnen pakken". Naast het goed functioneren j van de hoofdmacht in de tw«' i de klas, heeft Van Hermon eveneens oog voor het tweede team. „Deze jongens doen het onder coaching van Henk Borgt prima. Afgelopen sei zoen werd het tweede zelfs kampioen in de reserve twee de klas van de KNVB. Daar mee is het voor mij duidelijk dat we in de breedte best goe» 'boeren' en het uiteindelijk z° slecht nog niet doen", besluit Cor van Hermon, die daarin# de AZ W-toekomst optimis tisch tegemoet ziet. g- l CLINGE Johan Ras, al acht jaar voorstopper bij derdeklasser Clinge, plakt er nog een jaartje aan vast. Ras wil zich komend seizoen toch weer in de kijker spelen on hoopt dat de komst van trainer Walter van Duyse zijn vruchten op gaat leveren. „Ik heb een goede indruk van hem over gehouden. Een man met de strakke hand. En dat is juist wat Clinge nodig heeft. Sommige spe lers hebben zich in het verle den te veel in de gunst van de trainer willen spelen. Ik denk dat een Van Duyse dat niet toelaat", vertelt Johan Ras, een rasechte Clingenaar en hij ruilde nooit zijn Clin- ge-shirt om voor een ander tricot. Clinge had het in de derde klasse afgelopen competitie duidelijk bijzonder moeilijk. ^elf s het degradatiespook kwam af en toe gevaarlijk om de hoek kijken. „En dat is veau gespeeld. Het was dan 'Graag wat meer toeschouwers' Dat het de lauwerkrans uiteindelijk toch aan Dinte- lorod mocht laten, was te wijten aan drie ongelukkige wedstrijden op rij. „Verlies tegen Zwaluwe en Din teloord en een gelijk spel te gen WHS kostte ons de voor sprong. Dat Dinteloord ons uiteindelijk voorbij ging, vind ik overigens niet zo erg. Daarbij klopte het ons twee keer, dus was het in de be slissende wedstrijden toch slagvaardiger. En dan ver dien je de titel. Daarmee wil ik overigens niet zeggen dat ik niet graag met Zaamslag kampioen wilde worden. Niets liever dan dat", aldus de 28-jarige Zaamslag-aan- voerder. Een man die vrijwel altijd rechtstreeks van zijn werk als bakker naar het voetbal- terrein moet om voor zijn formatie aan te kunnen tre den. En dat al tien jaar ach tereen. Eveneens een periode waarin hij nog nooit kam pioen werd of degradeerde en waarin hij met slechts twee oefenmeesters te doen had. Zeven jaar onder de coaching van Ad Versluys en driejaar onder leiding van Gerrit Emans. De nieuwe man waarmee Jan Dees en zijn kornuiten te maken krijgen, is de Kloosterzande- naar Ben Pauwels. Een man waarvan Jan Dees zegt: „Het ook wel mee te zullen red den". Zette zich vorig jaar in de perstatiecruve van de groen- witten een ommekeer in, in de ziekenboeg (voorheen bij Zaamslag altijd overvol) bleef het in diezelfde periode eveneens opmerkelijk rustig. Zo rustig zelfs dat de compe titie slechts met 14 man afge werkt kon worden. „Het jaar daarvoor hadden we aan twintig man nog niet genoeg. Zo zie je maar dat als het eenmaal lekker loopt, het over de hele linie beter gaat", weet de sympatieke Jan Dees, zoon van Zaamslag- voorzitter bakker Kees Dees. Zoals al min of meer ge- DERDE KLAS A ZATERDAG BruseB. Tern.B. Kapelle Veere Kloetlnge Wemeldlnge Kogelvang. WHS Nieuwdorp Yerseke Seroosk. Zaamslag meld, kent Zaamslag geen spelersproblemen. En dat houdt in dat het over een se lectie van vijftien spelers be schikt. Geen grote groep, maar toch een korps dat be wees als eenheid op te kun nen treden. „Voor ons naast hard werken een noodzaak om tot een redelijke prestatie te kunnen komen. Slagen we daarin, dan kunnen we zeker ons partijtje weer redelijk meeblazen", aldus de aan voerder van de Zaamslag- formatie. Gezien zijn ervaring in dit soort zaken, niet zo verwon derlijk. „Vorig jaar tipte nie mand Zaamslag voor een topplaats. Toch gelukte het ons bijna de gehele competi tie op kop te staan. Dus wat dat betreft is het echt koffie dik kijken Daarbij zie ik Se- rooskerke als de belangrijk ste titelkandidaat", voorspelt Jan Dees. ZAAMSLAG „Als het komende seizoen net zo wordt als het vorige, dan teken ik er meteen voor", is de voorzichtige opstelling van Zaamslag-aanvoer- der Jan Dees. Tevens een uitlating die een stuk te vredenheid in zich draagt en die geladen is met een brok hoop en verwachting. Op zich is deze opstel ling positief. Immers, Zaamslag draaide de laatste jaren steeds mee in de dans om de degradatie en zag 'eindelijk' dit spookbeeld vorig jaar veranderen in een triomfboog. Is Jan Dees momenteel best tevreden over het reilen en zeilen in zijn ploegje, één ding wil hij verbeterd zien. En dat is de komst van de plaatselijke voetballiefheb bers naar het Zaamslag-ter rein. Want juist daar lieten ze veelal verstek gaan. „Dat is nu j uist het vreemde er van. Een buitenstaander die bij ons komt, denkt al gauw dat Zaamslag niet meeleeft met de voetbalclub. Het te gendeel is echter waar. Dat merk ik als ik de ronde doe. Iedereen vraagt dan tekst en uitleg, iets watje zeker niet doet als je er niet bij betrok ken bent. Dat ze toch niet ko men heeft met een stuk schuchterheid te maken. Jammer voor ons als voet balclub, maar zo is Zaamslag nu eenmaal", weet Jan Dees. Jan Dees, aanvoerder van Zaamslag, zou graag zien dat er wat meer publiek naar de thuiswedstrij den kwam kijken. Een kwestie van schuchterheid van de Zaamslag-inwoners meent Dees. - FOTO DE STEM/COB J. DE BOE' .•.•i.»'. ,:.-E .i.i

de Stem | 1985 | | pagina 20