elli pie IJPELINK ÜG 99. AEG BART PEETERS (24) WACHT MET SPANNING OP ENT DAT HIJ WAT OUDER IS JONGE loe ELASTIEKEN KOUSEN ^traat 1 ;el DINSDAG 27 AUGUSTUS 1985 ■1735 isettes Ideocassettes SUPP HOSE v.d. Walle Blommaert programma's NEDERLAND 1 DUITSLAND 2 programma s BELGIE NED 1 NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 DUITSLAND 3 T NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 BELGIE NED 1 BELGIE FRANS 1 DUITSLAND 1 DUITSLAND 2 DUITSLAND 3 SKY CHANNEL HILVERSUM 1 HILVERSUM 2 HILVERSUM 3 HILVERSUM 4 HILVERSUM 5 Ab] 15-47 -Axel 382 ^tofzuiger Door Raoul van den Booren De verschijning van Bart Peeters is op het eerste gezicht van een inmiskenbare somber heid. Zwart krullend haar, een zwart colbert jasje, zwarte broek, zwarte spitse schoenen. (Puur toeval", zegt de jonge „jg verlegen. Zijn donkere zonnebril en een pakje half- zware shag houdt hij voortdu rend bij de hand. Voor het ma ken van de foto's zoekt Bart Peeters een somber zijstraatje uit. Professioneel poseert hij voor de fotograaf, alsof hij al jaren fotomodel is. Voor het interview leidt Bart Peeters ons vervolgens naar café 'Het Goede Voor beeld' in de plaats Lier onder de rook van Antwerpen. Een maal aan tafel draait de pre sentator/entertainer nerveus zijn shagjes. Om het vloeitje nat te maken laat hij de com plete sigaret in de mond ver dwijnen om het rookstaafje er vervolgens weer drijfnat uit uit te halen. Zijn gelaatsuit drukking heeft nu eens iets droefgeestigs, dan weer iets paljas-achtigs. Als de achter grondmuziek in de kroeg wat te luid wordt vraagt Bart Pee ters beleefd of het wat stiller kan. Hij bestelt koffie met een koekje. Bart Peeters maakte op 11- jarige leeftijd zijn debuut op de televisie. „Samen met mijn broertje en zusje speelde ik in onze garage hele zware stuk van Shakespeare. Mac- Beth en King Lear en zo. We waren ervan overtuigd dat we ongelooflijk goed waren. Mijn vader was een bekend acteur en al snel had iedereen van ons gehoord als 'de kleine mannen van Marcel Peeters'. Acteurs en regisseurs uit het hele land kwamen naar ons kijken en lachten zich een breuk. Onder hen was een re gisseur van de BRT die iemand zocht voor de rol van een helderziend jongetje in #n tv-feuilleton. Dat werd ik Ik ben al aardig ZOWEL OP de Belgische als de Nederlandse televisie beleefde Bart Peeters de afgelopen twee jaar een enorme opmars. Zelf rekende hij uit dat hij in Nederland gemiddeld één keer per maand te zien was en in België drie keer. Ook het komend seizoen zal het weer 'raak' zijn. Zo start de NOS in januari de door hem geschreven serie 'Sterven in Holland' over een Belg die op een vreemde manier in Nederland terecht komt. In 1986 zal zijn produktie 'Vliegen' te zien zijn. In december starten de KRO en BRT met 'Jan en Piet van het betere lied', een serie van Bart Peeters over een kwart eeuw kleinkunst. En in België staat een 'waanzinnige reeks' Villa Tempo programma's op stapel. Bart Peeters is precies 24 jaar. „Ik heb nog één jaar te gaan. Dan reken ik mij niet meer tot de jongeren. De afgelopen jaren heb ik teveel meegemaakt". Een ontmoeting met de opmerkelijkste Belg ter wereld. Bart Peeters: „Ik heb te veel meegemaakt in twee jaar tijd - FOTO ARCHIEF DE STEM dus. Het was een afschuwelij ke serie, maar blijkbaar re gende het steeds tijdens de uit zendingen want iedereen heeft mij daarin gezien en ik word daar nu nog mee geplaagd". Kleine Bart wilde aanvan kelijk piloot of kraanmachi nist worden maar zijn ouders stuurden hem naar de univer siteit om germanistiek te gaan studeren. Enkele maanden na zijn studie belde de BRT of Bart interesse had presentator te worden. Dat had hij en Bart Peeters ging 'Elektron' pre senteren, een opmerkelijk pro gramma waarin wetenschap en popmuziek gecombineerd werden. Dat bezorgde hem al gauw de nodige bekendheid in Nederland en binnen de kort ste tijd werd Bart Peeters overspoeld door telefoontjes en aanbiedingen. „Ik deed van alles. Shows, kwissen, als het maar gek was. Zo belde André Hazes een keer om samen iets te gaan doen voor de Vara op zaterdag avond. Ik heb meteen ja ge zegd. Maar dat programma, haha, dat sloeg werkelijk ner gens op! Net zoals een aantal freak-programma's die ik heb gedaan voor de NOS. Daar zat kop noch staart aan. De kij kers begrepen er niets van". Toppop Het meest populair werd Bart Peeters met 'Villa Tem po', een Belgisch popprogram ma dat al snel alle andere pro gramma's in dit genre ver achter zich liet, inclusief de buitenlandse. „Kijk, ik heb best respect voor al die hitpa rade-toestanden als Toppop en Countdown. Daar ben ik zelf mee opgegroeid en ik heb er van genoten. In Nederland proberen ze me steeds in het harnas te jagen tegen presen tatoren als Ad Visser en Erik de Zwart. Maar dat is nergens voor nodig. Het is bij de gratie van die mensen dat mijn pro gramma ontstaan is". „Alleen die videoclips, daar heb ik het niet zo op. De markt loopt daar nu echt wel een tik keltje van over. Ik vind het trouwens een heel vervelende taal, die videotaai. Behalve Madonna, ja, dat is natuurlijk fantastisch. Hoezo? Om de sex. Ik juich het toe dat we na Mi chael Jackson en Prince nu eens een vrouw hebben. Het barst in die wereld van de ho mofiele mannen. Bij Madonna barst het ook, maar dan op de juiste plaatsen". Radio Freedom Als een van de 'aardige' pro gramma's die hij voor de Ne derlandse televisie presen teerde noemt Bart Peeters de show ten bate van Radio Free dom in Zuid-Afrika. „Die sa menwerking met mensen als Freek de Jonge en Kees van Kooten. Dat was heel in drukwekkend. Gewoon om het feit dat ze mij niet uitlachten. Ik bedoel, je staat daar toch maar als kleine Belg ergens in een hoekske. Freek had tegen een kennis van mij iets ge murmeld van 'nou, dat man neke kan wel wat'. Ik natuur lijk heel fier. Dat zijn toch echt wel dingen om over naar huis te schrijven". Je hebt het vaker over die kleine, onbeduidende Belg die zowaar geaccepteerd wordt in het Grote Nederland. Is dat het gevolg van een typisch Bel gisch minderwaardigheids complex? „Niet echt. Alleen: ik vind mezelf niet zo fantastisch. Jul lie hebben uiteindelijk onge looflijk bekwame mensen. Zo veelzijdig. Je weet, het ergste wat kan gebeuren zijn twee Belgen die met elkaar gaan praten op de televisie in een talkshow als 'Mike aan zee'. Belgen zijn gruwelijk stugge en moeilijke praters, zeker wanneer dat in standaardtaal moet gebeuren op de televisie. Volgende week moet ik zelf naar Mike Verdrengh en ik zit nu al te bibberen. En dat ter wijl ik toch ook al wat talk shows in Nederland heb ge daan". Voelt Bart Peeters zichzelf als 24-jarige een spreekbuis voor de jeugd? „Ik wou dat het waar was. ,De jonge generatie is in prin cipe hopeloos. Zelf ben ik maar zes maanden werkloos geweest. Dat zijn bovendien de maanden geweest waarin ik het hardst gewerkt heb. Sce nario's geschreven en zo. Dat gevoel van hopeloosheid heb ik nooit gekend. Ik moet me dus nu niet gaan uitgeven als de spreekbuis voor mijn gene ratie. Tot mijn schande moet ik toegeven dat ik iedere dag een reden heb om uit mijn bed te komen". Het is in ieder geval wel zo dat je door veel jonge mensen bewonderd wordt. Je bent zelfs aardig op weg naar de status van idool. Bart Peeters zucht diep en bestelt een nieuwe kop koffie. Het gezicht staat droef en be denkelijk. „Vroeger reisde ik het land door met een poppen theater. Daar ben ik een jaar geleden mee moeten stoppen. Het ging gewoon niet meer. Er kwamen allemaal 16-jarige meisjes naar kijken om heel andere redenen dan die voor stelling. Kijk, ik zou graag mijn eigen generatie uit het slop willen helpen. Maar ik vrees dat ik daarvoor de macht niet heb. Als ze me bo vendien gaan zien als een idool, dan ontnemen ze me die macht al helemaal. Een idool is een papieren ventje. Een idool is niks waard. Dat pro beer ik dus zoveel mogelijk te gen te houden door mij als an- ti-held op te stellen. Maar ik maak het natuurlijk regelma tig mee dat meisjes van 17 jaar. Bart Peeters stopt plotseling om diep na te denken. „Het ge beurde mij gisteren nog..een meisje die in een soort wan hoopspoging haar hele jonge leven in mijn handen wierp. Wat moet ik dan zeggen? Hoe schandalig zijn die kinderen gemanipuleerd door tijd schriften en zo. Het is walge lijk waartoe idolatrie kan lei den. Kijk maar naar de popin dustrie. Wat is er niet voor een imago gekweekt rond die zan ger Bono Vox van U2. Dat jongske is ocherm net zo oud is als ik. Ik ken Bono nog van vroeger. Dat is gewoon unne simpele gast. Nee, ik heb abso luut geen respect meer voor de manier waarop die ego's wor den opgeblazen zodat jonge mensen totaal in de war gera ken". Van wie heeft Bart Peeters zelf een foto boven zijn bed hangen? Peeters twijfelt even en bijt in zijn koekje. Langzaam komt het antwoord. „Groucho Marx, Raymond van het Groe- newoud, Elvis Costello en Da vid Bowie. Begrijp me goed. De muziek van U2 vind ik nog altijd fantastisch. Tijdens hun optreden in Werchter heb ik staan huilen. Op de een of an dere manier kan ik begrijpen wat die jongens is overkomen. Die simpele mannekes die tot wereldsterren zijn gebombar- 'deerd omdat Bono bij toeval een geweldige stem heeft en The Edge een schitterende gi taarstijl". Hoe wordt er in België ge dacht over je succes in Neder land? „Ach, in België gaan zo die verhalen van: 'en je had ge zegd dat je België trouw zou blijven'. Ze vinden dat ik te veel doe, op de Nederlandse tv. Maar ik heb uitgerekend dat ik vaker in België dan in Ne derland op de buis ben ver schenen. Ik heb gewoon nogal veel gedaan vorig jaar, dus lijkt het alsof ik overgelopen ben". „Volgend jaar hou ik me meer gedeisd. Uit de enorme reeks aanbiedingen die ik nu al heb kies ik alleen de inte ressantste. Dat zij n niet alleen die welke me de snelste weg naar de grootste populariteit bezorgen. Ik accepteer alleen dingen waarbij ik in de clinch kan gaan met mezelf, waarbij ik het hardste kan vechten voor kwaliteit. Of dingen die ik gewoon voor mezelf wil uit proberen. Ook al blijven ze on begrepen i/itte TURNAMAT 3ARAGE I VERVAET A. WESTEN Uw MERCEDES-DEALER TERNEUZEN Lange Reksestr. II Tel. 01150-20400 OOSTBURG Bredestraat 23 Tel. 01170-2255 Tevens Drogisterij Parfumerie Stationsweg 9 Hulst Tel.nr. 13093 betrouwbare AAMIN6SINSTALUTIE 1148-1243 - Kloosterzande fel. 01148-2095 4 20.28 Waarom hebben ze het Evans Een week na het Duitse ZDF start de KRO met een her haling van de vierdelige de tectiveserie 'Waarom heb ben ze het Evans niet ge vraagd?'. Dit verhaal van Agatha Christie dateert uit 1934. De speurneuzen Hercu- le Poirot en Miss Marple waren toen nog niet gebo ren, wel domineeszoon Bob by Jones en zijn vriendin la dy Frankie Derwent, die door James Warwick en Francesca Annis worden ge speeld, ook bekend als het detective-duo Tommy en Tuppence. Bobby Jones, de zoon van de dominee in Marchboit, een dorpje in Wales, vindt onder aan de rotsen een zwaargewonde man. York alleen al een miljoen joden onder zeer armoedige omstandigheden. De vreem delingenhaat groeide sterk en om te voorkomen, dat de autoriteiten de immigratie zouden beperken, besloten de joodse leiders een sprei dingsregeling op te stellen. Er moesten vestigingsplaat sen ver van de oostkust ge vonden worden en men koos Galveston in Texas als de eerste vestiging. Dit was het begin van de Galveston-be- weging. cm groot. Voordat zij met haar man, die maar 30 cm groter is, in 1965 een burger lijk bestaan ging leiden, leefde ze in een wereld van glamour en glitter. Als 22- jarige trad ze voor het eerst in een kermistent in het Prater te Wenen op, waarna vele toernees door West- Duitsland en het buitenland volgden. Mitzi Weiland ver telt haar levensverhaal zon der pathos, of het een nor male geschiedenis is. 22.05 Filme von Frauen: 20.50 Made in Kerala 21.45 De nieuwe Pacific be laatste aflevering van deze serie is gewijd aan de technische vooruitgang van Japan. Opgegroeid met het Confucianisme, dat als prin- c'pes het aanvaarden van autoriteit, hard werken en zelfopoffering kent, is de economische vooruitgang in landen als Japan, China, Korea en Singapore een haast vanzelfsprekende zaak. De technische ontwik keling in Japan staat echter op een hoger peil, dan in alle overige landen. Het westen ej> de Verenigde Staten slaan zelfs met de grootste bezorgheid de electronische revolutie in Japan gade. Wanneer Japan in de toe komst de slag in de compu- «rrace wint, wordt zelfs een electronische Pearl Harbor verwacht. De film 'Made in Kerala' van de Nederlander Louk Vreeswijk geeft inzicht in het leven van ongeveer 24 miljoen mensen in een ge bied, dat weinig groter is dan Nederland. In toeristi sche folders wordt de India se deelstaat Kerala afge schilderd als een exotische paradijs met prachtige stranden, kokospalmen en tropische regenwouden. Maar de arme bevolking moet het voornamelijk heb ben van de export van cas hewnoten en kokosvezels. Onregelmatig werk, lage lo nen en kinderarbeid vormen de harde realiteit van de on derontwikkeling in dit ge bied. Anna en Regine wonen sinds een jaar samen. Als blijkt, dat de verwachtingen, die ze ten aanzien van elkaar heb ben, niet beantwoord wor den, is een scheiding onver mijdelijk, temeer daar Regi ne op een andere vrouw ver liefd wordt. Anna rijdt met een VW-busje naar Zuid- Frankrijk om te vergeten en vooral om uit te vinden of ze haar ideeën over liefde en geluk moet herzien, of ze zichzelf moet veranderen om weer een relatie aan te kunnen gaan. 21.00 Rückblende 16.10 K- Frauen- geschichte Vanmiddag een portret van de kleinste vrouw van West- Duitsland: Mitzi Weiland, 99 Tussen 1920 en 1960 was Charles-Edouard Jeanneret, die zich Le Courbusier noemde, de belangrijkste fi guur in de moderne archi tectuur. De in Zwitserland geboren Fransman gaf voorkeur aan kubistische grondvormen en accen tueerde de functionele kant van zijn bouwwerken, ook bij woningen. Door hem ont stond het begrip 'woonma chine'. 23 no I Ten westen van ö0 Hester Street Aan het begin van deze eeuw trokken duizenden jo uen naar de Verenigde Sta ten om te ontkomen aan de Pogroms, de discriminatie en ae armoede in Europa. In woonden er in New Connie Booth en Leigh Lawson in 'Waarom hebben ze het Evans niet gevraagd?' (Nederland 1, 20.28 uur). - FOTO ARCHIEF DE STEM NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 RVU: Levensloop (2). Afl.: Ouderen vertellen over hun wonen in het verzorgingstehuis 'De Drie Hoven' in Amsterdam. KRO 15.30 De wereld in oorlog (12), serie over de Tweede Wereldoorlog. Afl.: Rassenmoord 1941-1945 (herh.). 16.15 Een dag in Dungu, film over het werk van de MIVA. 16.40 Het nestkuiken (2), jeugdserie. Afl.: Op de boerderij. 17.30 Journaal (NOS). 17.40 Alias Smith en Jones, westernserie. Afl.: Cowboys in Mexico (herh.). 19.00 Natuur in eigen land (5), serie documentaires. Afl. Kerkuil en ooievaar (herh.). 19.25 Cijfers en letters, spelprogramma. 20.00 Journaal (NOS). 20,28 Waarom hebben ze het Evans niet gevraagd?, herhaling Engelse detectiveserie naar Agatha Christie. Met: James Warwick, Francesca Annis, Eric Porter e.a. O 21.20 Brandpunt. 21.45 De nieuwe Pacific (slot), documentaire serie. Afl.De Japanse vooruitgang. NOS 22.50 Journaal. 22.55 Studio Sport. WK Wielrennen op de baan in Italië. 23.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. EO 15.30 Handelingen ter plekke (10), herh. 16.05 Het kleine huis, Amerikaanse tv-serie. 16.53 Het verhaal van Petrus (13). NOS 17.45 Feduco: Open Universiteit. Democratie en rechtstaat (cursus: inleiding staatsrecht), herh. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.40 Sesamstraat. 19.00 Journaal. EO 19.12 Anders is ook gewoon (9), serie over kinderen. Afl.: Zeg ken jij de mosselman? 19.37 De vlucht van de Condor (slot), Engelse natuurserie. 20.32 Muzikale groeten uit Scandinavië, het EO- huisorkest Psalter en Waine Nigrini in Zweden. 20.52 Catastrofes, BBC- programma over natuurverschij nselen. 21.22 God verandert mensen, gespreksprogramma. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag EO 23.00-00.02 Ten Westen van Hester Street, Amerikaanse tv-film van Allen Mondell en Cynthia Salzman-Mondell. O 15.30 Waregemse Koerse, de jaarlijkse steeplechase te Waregem. 18.10 Journaal. 18.15 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.). 18.20 Klein, klein kleutertje: Peter en Robbie (herh.). 18.35 Candy, Candy. Afl.: Een reis naar een onbekend land. 18.55 Frank Buck (13), Amerikaanse tv-serie. 19.40 Lotto-winnaars, mededelingen en programma overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Kunst-Zaken. 20.25 Bill Cosby Show, Amerikaanse serie. Afl.: Is Rudy ziek? 20.50 Made in Kerala, Nederlandse documentaire over de sociale toestanden in de Indiase deelstaat Kerala. 21.35 Programma van de SO. 22.15 Paardekoersen en Journaal. 22.30 WK Wielrennen op de baan te Bassano. 23.00 Coda: Adagio uit de serenade nr. 11, van Mozart. 17.30 Mededelingen ONEM. 17.45 Ciné-vacances. 18.10 Lollipop, kinderprogramma. 18.45 Clip Club, videoclips. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.23 Bonjour la fête, spelprogramma. Aansl.: Lotto. 19.30 Journaal. 20.00 Les sentiers du monde, documentaire serie. 21.15 Soirée spéciale Alain Delon. Gesprek met Alain Delon. Aansl.Mort d'un pourri, Franse speelfilm van Georges Lautner (1977). 23.35 Journaal. 08.10-08.50 Schooltelevisie. 10.00 Heute. 10.03 Rad- Weltmeisterschaften. 10.35 (ZW) Alfred Hitchcock: Geheimagent, speelfilm (herh.). 11.55 Umschau. 12.10 Reportage am Montag. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Tagesschau. 13.15 Teletekst-overzicht. 14.40 Teletekst-overzicht. 15.00 (ZW) Fury, avonturen van een paard. 15.25 Jim Knopf und Lukas, der Lokomotivführer (2), poppenspel. 15.50 Wolff und Rüffel, kinderprogramma. 16.00 Tagesschau. 16.10 Frauengeschichten: Mitzi Weiland, de kleinste vrouw van Duitsland. 16.55 Spass am Dienstag, jeugdprogramma. 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute. 18.15 Eigener Herd ist Goldes wert. 18.40 Extra scharf: Horst Haitzinger. 19.00 Falcon Crest, tv-serie. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 Tagesschau. 20.15 Expeditionen ins Tierreich. Vandaag: Egels en muizen. 21.00 Report, actualiteiten. 21.45 Magnum, tv-serie. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Kulturweltspiegel. 23.45 Tagesschau. 14.55 Programma-overzicht. 15.00 Heute. 15.03 Fenn - Hong Kong Pfui, tekenfilmserie. 15.30 Ferienkalender. 16.05 Anna und der König von Siam, Engelse serie. 16.30 Der Wunschfilm für Kinder: Boomer, de zwerver. 17.00 Heute. Aansl.Aus den Landern. 17.15 Tele-Illustrierte. 17.50 Das Haus am Eaton Place, Engelse serie. 18.20 Das Haus am Eaton Place, vervolg. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Hilfe, der Doktor kommt! (Doctor at Large), Engelse speelfilm van Ralph Thomas (1956). Met: Dirk Bogarde. 21.05 Programma-overzicht voor september. 21.15 WISO, sociaal- economisch magazine. 21.45 Heute-journal. 22.05 Filme von Frauen: Weggehen um anzukommen, Duitse speelfilm van Alexandra von Grote (1981). Met: Gebriele Osburg, Ute Cremer, Geneviève Martin e.a. 23.30 Die Sport-Reportage. Met: paardensport en WK Wielrijden op de baan in Italië. 00.10 Heute. 08.00 Tele-Gymnastik. 08.10-08.30 Schooltelevisie. 17.00-18.00 Schooltelevisie. 18.30 Das feuerrote Spielmobil. Das Haus mit der Nummer 30 (8), kinderserie. 19.00 Aktuelle Stunde. Met om 19.45 Raamprogramma van de regionale studio's 20.00 Tagesschau. 20.15 Wanderungen durch die DDR. Afl.Die weisse Flotte. 21.00 Rückblende: 20 Jaar geleden overleden: Le Corbusier. Portret van de architect. Cl 21.15 Der seidene Schuh (2), tv-serie van Manoel de Oliveira. 22.45 Reisewege zur Kunst: Sardinië (1). Van Olbia naar Nuoro. 23.30 Het 19de Duitse Jazzfestival te Frankfort. Albert Mangelsdorff en Wolfgang Dauner. 00.25 Journaal. 11.30 Sky Trax, popmuziek. 14.00 The nature of things, natuurfilm. 15.00 Standby.Lights! Camera! Action!, documentaire. 16.00 Sky Trax, popmuziek. 18.30 Mr. Ed, tv-serie. 19.00 The double life of Henry Phyfe. 19.30 Charlie's Angels. 20.20 A country practice, tv- serie. 21.10 Roving Report. 21.40 Havoc 5, motorsport. 22.40-00.30 Sky Trax, popmuziek. Ieder heel uur nieuws. AVRO: 7.02 AVRO's zomerservice, vervolg. 9.03 Nederlands op AVRO 1. 10.03 Snot neus ahoy! 10.13 Arbeidsvitaminen. 11.03 Speciaal voor u. 11.35 De bre kers, hoorspelserie. EO: 12.03 Lunchtime-magazine. 13.06 Tijd sein. 14.03 Vrouw zijn. 15.03 Voor elk wat wils. 16.03 Een ontmoeting. VPRO: 17.03 Borat. 17.55 Medede lingen (NOS). 18.06 Boeken. '20.03 Het evenement. 21.02 Buiten beeld. 22.02 Het bericht. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. VARA: 00.02 De nacht klinkt anders. 02.02 Groot licht. 05.02 Werklicht. KRO: 7.00 Nws. 7.06 Het levende woord. 7.15 Echo (7.30 en 8.00 Nws. 8.20 Budgetvoorlichting). 8.30 Nws. 8.33 Postbus 900. 8.43 Levenslief en levensleed. 9.30 Nws. 9.33 M/V-ma- gazine. 10.30 Nws. 10.33 Wat heet oud. 11.30 Nws. 11.33 Met de KRO, met Anne. 12.00 Kruispunt. Over heidsvoorlichting: 12.16 Uitzending voor de landbouw. NOS: 12.26 Me dedelingen voor land- en tuin bouw. 12.30 Nws. KRO: 12.36 Echo. 13.00 Nws. 13.10 Echo politiek re gionaal. 13.30 Nws. 13.33 Glas in lood. 14.30 Nws. 14.33 Sporen in het achterland... 15.00 Veertig jaar bevrijding Indië. 15.30 Nws. 15.33 Zo de ouden zongen, piepen de jon gen. TROS: 16.00 Nieuwsshow (16.30 en 17.30 Nws). 18.00 Nws. 18.10 Het journalistenforum. 19.00 TROS Klantenservice. 20.00 Nws. 20.03 Muziek uit mijn schooltijd. 21.00 Om het boek. 21.30 Een leugentje om bestwil, hoorspel. 22.03 Finale. 22.30 Nws. 22.35 De planteneter (21 en 22), hoorspel. 23.00 Proeflokaal. Vandaag: Het dak van de wereld. Ieder heel uur nieuws. VARA: 7.00 De hele dag: Aktualiteiten via Dingen van de dag. 7.03 Gesode- meurders. 9.03 Doorloper. 10.03 Twee meter de lucht in. 12.03 VA- HA's getallenrijk. 14.03 Hollands handwerk. 16.03 De verrukkelijke vijftien. 18.04 De avondspits. VA RA: 19.02 Dubbellisjes. 20.02 Pop krant. 21.02 Moondogs. 23.02 Mor gen gebeurt het. TROS: 7.02 Een goede morgen met Ramses Shaffy (8.00 Nws). 9.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Con certzaal: Orkestmuziek. 12.30 Pri meurs van de matrijs en de con certagenda. 13.00 Nws. 13.02 De klassieke top tien. 13.30 Belcanto- rium; La Sonnambula, opera van Bellini. NCRV16.00 In de schaduw van de meesters: Vioolsonates van Hummel. 17.00 Populaire klassie ken. 18.00 Nws. NCRV: 18.02 Met hart en mond en handen (lied en meditatie). 18.15 Muziek in vrije tijd. 19.15 Sonate voor waldhoorn en piano. 19.35 Pianorecital. 20.00 Internationaal Orgelfestival Haar lem 1985. Orgelmis van Bach. 21.30 Symfonische muziek. 22.00 Piano recital. 22.30 Kerkorgelconcert. 23.10 Kamermuziek: Strijkkwin tetten; Muziek voor blokfluit en luit. NOS: 9,03 NOS-Sportief. 9.25 Wa ters! RVU: 9.30 Allemans Veren. NCRV: 10.00 Onder schooltijd (1). AVRO: 17.30 Hilversum 3 bestond nog niet. 18.30 De berg heeft een muis gebaard. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlanders (19.00 Turks. 19.10 Berbers. 19.20 Marokkaans- Arabisch. 19.30 Spaans).

de Stem | 1985 | | pagina 17