NODIG? 1L0KS b.v. 5348 URGEMEESTER VERBIEDT DUEL DS-DEN HAAG IE DIK? PLO MA lannon bewijst zijn waarde Post en Raas liever niet in een auto GALJÉ WIL WEG ROTTERDAMMERS SLECHTS EEN HALF UUR OP DREEF isurella :ébedrijf doen! auto's gevr. estelwagens ïrgen op Zoom Jrijf ,,'t Vliegveld" te circus van Europa XALLEIDSTER 076-222356 AJAC geeft 3-O-voorsprong bijna geheel prijs m aan de top bij uitstek! A83 aat 166, Bosschenhoofd. an i.v.m. familie-omstandigheden gseweg 207, Breda, tel. 877803. ups, personenbusjes. fd, Ruchpensebaan 15a Rijksweg Leur, tel. 01654-1485. R.C U s JORDRECHT (ANP) - Burgemeester J. Noorland van Dor drecht heeft zaterdagavond de eerste divisie wedstrijd DS '79 - fC Den Haag van zondag uit een oogpunt van openbare orde (erboden. Het besluit is genomen, omdat op het terrein van DS'79 een Irlbune wordt afgebroken, waardoor veel bouwmateriaal ver breid ligt- De korpsleiding van de gemeentepolitie achtte het daarom niet verantwoord de wedstrijd te laten spelen. Tijdens een bespreking met het bestuur van DS '79 bleek de Dordtse club evenmin het risico van het laten doorgaan van de wedstrijd te nemen. Het bestuur van DS '79 heeft daarop de competitieleider van de KNVB, Jan Huybregts, gevraagd de wedstrijd uit te stellen. Deze weigerde dat. Na een inspectie van het terrein besloot burgemeester Noor- land van Dordrecht, zaterdagavond, mede gelet op het verhoog de risico van de wedstrijd het duel DS'79 - FC Den Haag uit een oogpunt van openbare orde te verbieden. Enkele maanden geleden richtten supporters van FC Den Haag enorme vernielingen aan in het stadion van DS '79 bij het competitieduel van het vorig seizoen. Roda licht Feyenoord weer beentje rièr»- maandag 2 septomber om 20.00 uur; 3 septembar 16.15 en 20.00 uur; g 4 september. 15 00 en 20.00 uur; 19 5 september, 16.15 en 20.00 uur Spronk, Veemarktstraat 54, Breda; WV-Breda, V V-bespreekbureaus, telefonisch bij VW-TBB 020-273181 I ijks v a. 9 00 uur doorlopend geofind RONE - TELEFOON 076-224007 Een nieuwe naam voor damesmode. Wij zijn een piepjong bedrijf met 7 filialen. i zoeken nu voor ons nieuw te openen thousiaste met de leiding, haar werk is haar hobby, zij representatief, 30 jaar en heeft een op- niveau. welkom op 27 augustus in hotel Van Ham 10 en 21,00 uur. Vragen naar de heer Van Amici mode B.V., 13 PB GOUDA, telefoon 01820-20211. Tob niet langer over Uw omvang of gewicht. Figurella biedt U de afslankmethode mèt SCHRIFTELIJKE garantie. Bel nu voor een GRATIS figuuranalyse. De Limburgers zagen welis waar na drie minuten Van de Ven al stranden op doelman Hiele, maar in de volgende pe riode moest doelman Smits Djn ploeg meerdere malen noor een achterstand behoe den. Kennelijk raakten de Rotterdammers ontmoedigd door het werk van Smits, want zo'n dertig minuten gaven ij het op. Daarvoor kreeg de ploeg snel de rekening gepresen teerd. In de 33stminuut be diende Gorter middenvelder Van de Ven op het juiste mo ment. Alleen voor Hiele maak te Van de Ven geen fout: 1-0. jurcorrectie en schoonheidsstudio N: ma. t/mdo. 10-20u. vr. 10-16u. ■LINGE/SCHRIFTELIJKE 5RECA-OPLEIDING N EEN GOEDE TOEKOMST! ecialist voor de opleiding cafébedrijf de diploma's en wordt zelfstandig café- of louder, disco-eigenaar of kantine- er '85 starten de mondelinge avond- »r in Alkmaar, Almelo, Amersfoort, >eldoorn, Arnhem, Assen, Breda, Den ig, Doetinchem, Dordrecht, Eindhoven, ede, Groningen, Haarlem, Heerenveen, jmegen, Rotterdam, Rozendaal, Tilburg, Een vooropleiding is niet vereist. 1986 examen onder toezicht van het Min en 't V.O.M. verzorgt deze cursussen Hg als ook schriftelijk tegen de goedkoop gratis brochure de onderstaande coupon )p zonder postzegel naar 't V.O M., ner 1060, 3800 WB Amersfoort of bel: 033-805254 il vrijblijvend de brochure zenden? J.M. Horeca Instituut 196,3828 GE Amersfoort-Hoogland K.v.K. te Amersfoort nr. S189012 postgiro rijkspostspaarbank A. Zomethofsiraat 68, 3032 CM Rotterdam, om van maanden te doen afschreven f 10,- wegens loterij Nederland Van onze spportredactie KERKRADE - Vroeg in het seizoen weet Roda IC wel raad met Feyenoord. Vorig jaar, op de openingsdag van de competitie, kregen de Rot- ;erdammers, als titelverdediger nota bene, een ederlaag van 2-1 te verwerken in Kerkrade. Zaterdagavond, bij het ingaan van de tweede competitieweek, was het nauwelijks beter en werden de titelkandidaten naar huis gestuurd met een verlies van 2-0. Zonder de geblesseerde Ling en Sörensen had Feyenoord in het eerste half uur het beste van het spel. Amateur Acht minuten later had Gorter het verschil al kunnen verdubbelen. Doelman Hiele wilde buiten het strafschopge bied een verre pass onder scheppen, maar maaide als een beginnende amateur over het leer heen. Nielsen kon de inzet van Van de Ven vervol gens wel nog reglementair stoppen, maar bij de poging van Van Geel moest hij zijn hand gebruiken. Hiele maakte zijn fout echter goed door na de strafschop van Gorter naar de juiste hoek te duiken. De schuld voor de achter stand bij de rust moest Feyen oord in eigen gelederen zoe ken. De voorhoede speelde ver beneden de maat en op het middenveld kwam Been er ook niet aan te pas. Dat de ploeg na rust toch een over wicht kon creëren, was vooral te danken aan de speelwijze van Roda JC. Met de snelheid van Meyer en Hofman in de voorste gelederen en de voor sprong op het scorebord kon de thuisploeg het zich veroor loven de tegenstander zijn gang te laten gaan. Halverwege de tweede helft leverde die taktiek het ge wenste succes op, al was de tweede goal niet direct het ge volg van een snelle aanval. Bij een uitval van Roda verwerk te Troost de bal tot hoekschop. Hofman mikte de bal precies op het hoofd van de aanstor mende Daerden. Tegen zijn Doelman Jos Smits, de grote uitblinker van Roda JC, keert een aanval van Feyenoord. keiharde en precies geplaatste kopstoot, laag in de hoek, had Hiele geen enkel verweer. De invloed van de wissels die de Rotterdamse trainer Fafie toepaste (Rep voor Kwidama en Hoekstra voor Eriksen) was te gering. Geluk Hoekstra had overigens ge luk, dat hij niet door scheids rechter Van Ettekoven voor tijdig naar de kleedkamer werd gestuurd. Veertien mi nuten voor tijd schopte hij Ro- da-doelman Smits gewoon omver, hetgeen hem niet meer dan de gele kaart opleverde. Naarmate het einde van duel naderde, werden de gaten in de Feyenoord-defensie steeds groter. De Rotterdammers probeerden de achterstand nog weg te werken, maar dat had bijna een averechtse uit werking. Hofman schoot voor een leeg doel naast en ook Meyer miste het juiste richtingsge- voel om Feyenoord naar een grotere nederlaag te spelen. De vreugde was er na afloop echter niet minder om. Feyenoord kan ondertussen misschien competitieleider Jan Huibrechts vragen om volgend jaar later in de com petitie de reis naar Kerkrade te mogen maken. Wellicht kan de ploeg dan wel revanche ne men voor de twee nederlagen op rij en ziet wellicht ook de bondscoach, Leo Beenhakker was zaterdagavond in Kerk rade aanwezig, meer dan hij nu voorgeschoteld kreeg van de kandidaten voor de selectie van het Nederlands elftal. RODA JC - FEYENOORD 2-0 (1-0). 33. Van de Ven 1-0,67. Daerden 2-0. Scheids rechter: Van Ettekoven. Toeschouwers: 8000. Gele kaart: Hoekstra (Feyenoord). RODA JC: Smits; Hanssen, Klein, Daer den en De Jong; Van de Ven, Van Geel, Gorter en Jans; Hofman en Meijer. FEYENOORD: Hiele; Wijnstekers, Niel sen, Duut en Troost; Molenaar, Been en Stafleu; Kwidama (Rep), Eriksen (Hoek stra) en Tahamata. Door Chris van Nijnatten BREDA - Vijf doelpunten, een beetje goed voetbal en een «verwinning van NAC, daar mee moesten zegge en schrijve toeschouwers het zater dagavond doen in het Bredase stadion. De wedstrijd tussen NAC en Volendam (uitslag 3-2) had «est voor 'half geld' gespeeld "togen worden. Niet dat de he ten voetballers een unieke Wanprestatie neerzetten, maar beide teams konden op geen stukken na in de gewenste op stelling aantreden. Bij Volen- dbiii ontbraken middenvel- ,J,'t/aanvoerder Dave Bennett spits Ton Blanker. Bij NAC nam de absentie in Ge loop van zaterdag dramati sche vormen aan. Marcel van Helmond, Tom Smits en Dan- "ySchrijvers waren al gebles seerd. Edy de Schepper meld- Ge zich af vanwege een hevige jthepaanval en vijf minuten oor het begin van de wed- bid bleken Adri van Kraay n Hans van den Dungen hun erwondingen van het spij- erharde treffen met Wage- ™igen nog niet voldoende te oven. Paul Bannon was wel van zijn koortsaan- Rr a' Dat zou later voor de edanaars een meevaller L n' want de Ierse aanval- r maakte de eerste twee °y punten voor zijn ploeg, rift n et. al verschenen beide tallen in een fantasieopstel- rnr' vertilden Sjef de Kort Johan van der Laar de cen- verdediging bij NAC en rica Peter Remie als ver- derrv1^6 rechtermiddenvel- ie rol ging de jonge bui- T Pe'er opvallend goed af. za' Het moeilijk krij- zic*i in de basis te ''andhaven als Van den Dun gen hersteld is. Remie zou dan weer naar voren moeten schuiven en blokkeert dan de eveneens vaak buitenom op komende Van den Dungen. Verstrikt NAC kwam zaterdagavond enigszins gelukkig aan een ruime voorsprong. Vooral in de eerste helft voetbalden de Volendammers een stuk ver zorgder dan de zenuwachtige Bredanaars. De ploeg van Hughes raakte echter steeds vaker verstrikt in de eigen spelpatronen omdat Bennett en Blanker, twee belangrijke aanspeelpunten toch, danig gemist werden. In de twaalfde minuut werd een actie van NAC wèl effectief afgerond. Jac Sweres nam een vrije trap scherp op het hoofd van Ban non en deze kopte slim in. Ver volgens daalde het voetbal tot een niveau, dat in de betaalde competitie eigenlijk meteen afgefloten zou moeten worden, omdat er anders weieens pro blemen met de Consumenten bond van kunnen komen. Bij NAC leverde men met een verontrustende regelmaat ballen in bij de tegenstander. Een activiteit waarbij Geert Meyer onbedreigd een hoofd rol voor zich opeiste. Aardiger De tweede helft liet aan merkelijk aardiger voetbal zien. Die speelperiode was nog geen minuut oud of Bannon maakte zijn tweede treffer. Na een pass van Flight schoot hij eerst tegen doelman Klouwer om daarna beheerst in te tik ken. Niet veel later kopte de Ier een verre uittrap van Van Eenennaam door op Guus van de Borgt. De spits aarzelde geen moment en bracht de stand op 3-0. Normaal gespro ken moet een elftal dan, met nog een half uur te gaan, de wedstrijd kalm uit kunnen spelen. Niets daarvan bij de Bredanaars. De ongekende voorsprong verhoogde de ner vositeit slechts. Niet echter bij Geert Meyer. Hij deed een slechte eerste helft vergeten met een aantal ouderwetse 'rushes' langs de zijlijn en een kwistig strooien met passes en sublieme voorzetten. Zijn ar beid mocht helaas voor NAC niet baten. Sterker nog; de riante voorsprong ging bijna om zeep. Eerst knalde Johan Steur een vrije trap dwars door een muur van NAC-spelers 3-1 binnen en drie minuten voor tijd mocht een geheel vrij staande Jo Böckling, NAC had vorig seizoen nog belangstel ling voor hem, het doelpunten- verschil tot één reduceren. Verder kwamen de Volen dammers niet en daar was de gedurende de wedstrijd op zichtig brullende en briesende Maaskant helemaal blij mee: „Ik heb me nog nooit zo druk gemaakt tijdens een wedstrijd. Maar wat wil je met zoveel in vallers. Ik ben ook erg tevre den over Bannon. Er zijn men sen die kritiek op zijn spel hebben. Vooral op de tribune achter mijn rug worden daar de meest vervelende opmer kingen over gemaakt. Bela chelijk, Bannon is gewoon een goede voetballer". Bannon mag dan een goede voetballer zijn, zijn spel oogt wat sloom. „Maar dat geeft toch niks", merkte de Ier za terdagavond op. „Ik ben hier aangenomen om doelpunten te maken, niet om Olympische tijden te lopen. Nou, kijk maar, ik heb er twee gemaakt Op sierlijke wijze ontwijkt Geert Meyer de Volendammer Hans Bakker. - FOTO DE STEM JOHAN VAN GUHP in mijn eerste officiële wed strijd". NAC-VOLENDAM 3-2 (1-0). 12. Bannon 1-0, 46. Bannon 2-0, 57. Van de Borgt 3-0, 72. Steur 3-1, 87. Böckling 3-2. Scheids rechter: Bakker. Toeschouwers: 3400 NAC: Van Eenennaam; Koumans, Van der Laar, De Kort, Flight; Remie, Swe res, Van Dongen, Meyer; Van de Borgt Bannon (79. Van Schijndel). VOLENDAM: Klouwer; Zwarthoed, Klepper, Schokker, Bakker; Steur, Hols- huyzen (77. Vijent), Bont, Silven; Böck ling, Plugboer. MÊÊmiÊÊÊÊÊKBQ t Door Rob van Deursen DEN BOSCH - Peter Post en Jan Raas hebben niet erg enthousiast gereageerd op het aanbod van de KNWU om komende zon dag tijdens het wereld kampioenschap voor profs op de weg gezamenlijk plaats te nemen in de ploegleidersauto van de Nederlandse afvaardiging. Beiden zien grote bezwa ren in de onderlinge sa menwerking voor één dag. De Nederlandse wiel- renunie heeft het voorstel gelanceerd, omdat coach Piet Liebregts zich niet ge roepen voelt om, zoals de laatste jaren gebeurde, voor scheidsrechter te spe len tussen de kampen van Panasonic en Kwantum. Inzicht „En daarnaast hebben Post en Raas veel meer in zicht in de mogelijkheden van hun coureurs. Zeker dit seizoen heb ik me nau welijks met de profs be moeid. Ik vervulde wat be treft de samenstelling van de WK-equipe meer een coördinerende functie, al had ik bij de selectie dan wel de laatste, beslissende stem. Post en Raas zijn het hele jaar met deze jongens bezig. Dus die twee kunnen er eventueel voor zorgen om van de Nederlands profploeg een eenheid te maken", aldus Piet Lie- regts.die zaterdag het trai ningskamp in de Ardennen van de Nederlandse ama teur-ploeg voor het WK op de weg even verliet om een bezoek te brengen aan de karavaan van de profron de van Nederland en te in formeren naar de stand van zaken rond de twaalf 'uitverkoren' Hollandse professionals, die het WK gaan betwisten. Bereid Jan Raas, de ploegleider van Kwantum, die Lie bregts in Den Bosch wat betreft de bemanning van de Nederlandse ploeglei derswagen in Italië mis liep, verklaarde zich bereid om na aankomst in het ho tel van de ploeg (Raas en Post hebben beiden een uitnodiging van de KNWU gekregen om op kosten van de wielrenunie naar het WK te gaan) rond de tafel te gaan zitten. Raas, niet al te enthousiast: „Ik heb eer lijk gezegd het liefst dat Post net als vorig jaar de Australische wagen rijdt. Dan kan ik met Libregts in de Nederlandse plaatsne men. Of ik doe het alleen, dat maakt mij niets uit. Maar als het zakelijk blijft, valt er met mij te praten". hoord over het aanbod van de KNWU, maar officieel wist de Amstelvener nog van niets. „Voorop gesteld dat de verstandhouding tussen Jan Raas en mijn persoontje op het ogenblik beter is dan tussen de ren ners van onze ploegen on derling, weet ik eigenlijk niet wat ik er mee aan moet. Kijk, Raas en ik kunnen tot diep in de nacht afspraken gaan maken, maar als er geen akkoord tussen de renners bestaat, voeren wij ook niets uit. Iedereen in de wielersport weet dat een coureur, zo dra hij op de fiets zit, vaak alles is vergeten. Dat heeft Raas niet in de hand en ik ook niet. Daarom zal ik nog eens diep moeten na denken wat mijn reactie zal zijn als de mensen van de KNWU bij me komen. Ik denk dat er veel van af hangt hoe mijn bui op dat moment er bij staat". Papieren Afspraken Peter Post had in de wandelgangen iets ge- Voor het WK in Italië heeft Post in ieder geval nog geen zekerheid dat hij weer kan plaats nemen in de volgauto van de Austra lische wielerbond. „Vorig jaar had ik de papieren van officieel begeleider van de Australische ploeg al binnen. Nu niet. Ik zal eerst in Italië moeten af wachten of de Australiërs naast Phil Anderson wel genoeg renners aan de start brengen om een plaatsje in de volgers-ka ravaan te kunnen claimen. Zodra ik dat' weet, zal het voor mij makkelijker zijn om op het voorstel van de KNWU te reageren". Piet Liebregts wond zich een tikkeltje op over de af houdende reacties van Raas en Post. „Of ze doen het niet of ze doen het wel. Ik kan me over dat kinder achtige gedoe boos maken. Shell en BP verkopen toch ook olie aan elkaar. Daar om moeten die twee als volwassen kerels rond de tafel gaan zitten en tot een akkoord komen". Liebregts kondigde aan dat de Nederlandse profs voor het WK weer een overeenkomst moeten on dertekenen, waarin zij verklaren tijdens de wed strijd geen hand - en span diensten aan buitenlandse ploeggenoten te zullen ver lenen. Liebregts: „In die overeenkomst is een clau sule opgenomen, die bij overtreding voorziet in een fikse boete of een schor sing". Liebregts wist ech ter niet, als Post en Raas tot overeenstemming zou den mogen komen en in de Nederlandse volgauto zou den gaan zitten, wie bij schending van de door de KNWU opgestelde regels, de sancties zullen gaan be palen.... Van onze sportredactie ALKMAAR - Hoewel Stan ley Menzo in het Ajax-doel gisteren - net als tegen Ex celsior - een paar kardinale fouten maakte, verkiest technisch directeur Johan Cruijff hem voorlopig toch boven Hans Galjé, die de laatste twee jaar tussen de palen gestaan heeft. Cruijff: „Ach, die foutjes van Menzo. Men kan beter op zijn positieve punten let ten". Hans Galjé wil zo snel mogelijk weg bij Ajax. De oud-Hagenaar heeft dinsdag in Barcelona een gesprek met Cruijff gevoerd, dat hem duidelijk gemaakt heeft dat de reservebank voorlopig zijn lot zal zijn. Galjé: „Cruijff geeft de voorkeur aan Menzo, dus wil ik weg. Ik ben 28, te oud voor de bank. Wat moet ik daar nog, bovendien kan ik bij elke club in Nederland meekomen. Ze hadden beter mij naar FC Groningen kunnen verkopen, dan Sjaak Storm. Ik denk niet dat Ajax fijn zal meewerken. Maar wat moet de club nog met een ontevreden reserve-kee per, wiens contract boven dien aan het eind van het seizoen afloopt?" Linksback Peter Boeve sleepte zich kort voor de rust naar de zijlijn en werd door Rob Rijnink vervangen. Boeve, zo bleek na afloop, had een spierblessure in het dijbeen opgelopen. De spe ler: „Een overrekking, ik vrees woensdag tegen PSV niet te kunnen spelen".

de Stem | 1985 | | pagina 9