Terug naar klassieker OOR BLESSURES DEELNEM Van Loenhout schittert in Oudenbosch BON lOEG\F; LIBERA. LOODZWARE SEMI-KLASSIEKER EEN SUCCES m ';*sr LEKKER 3 WEKEN SPORTEN WAARVAN TWEE WEKEN KADO Uitslagen Havenschap Vlissingen lonkt naar atoomafval Merijntje Mr fRpiV E STEM „de 4in1 krant MAANDAG 26 AUGUSTUS 1985 POP-SPORT TENNIS-GEK ONDEUGEND ONDEUGEND '■'it Van een wielermedewerker BERGEN OP ZOOM - De eerste profronde van Bergen op Zoom was, qua bezoekersaantal misschien niet het ecla tante succes dat ver wacht werd, algemeen werd toch gesproken van een evenement dat in Bergen op Zoom voor herhaling vatbaar moet zijn. Camiel Matheussens. voorzitter van het wie- Iercomité Ossendrecht en tevens 'first-man' van de werkgroep die uit de drie comité's gevormd werd nadat het Scheldewed- strijd in Ossendrecht en Hoogerheide niet haal baar bleek, sprak echter over een terugkeer naar het Scheldeweekeinde dat dan de plaatsen Hoo gerheide, Ossendrecht, Wouw en Bergen op Zoom aan zou moeten doen. Matheussens: „Het Scheldeweekeinde moet blijven. Dat er dit jaar te weinig politie was om het aanvankelijk geplan de parkoers af te grende len, wil niet zeggen dat er volgend jaar opnieuw te weinig politie is." De eeuwige optimist Matheussens: „Volgend jaar moet het Scheldecri- terium weer een echte klassieker worden en daarbij is mijn plan dat de renners via Wouw en Huij bergen - daar heb ben ze immers ook poli tie- naar Bergen op Zoom rijden. Daar kun nen de renners dan nog zo'n vijftig tot zestig ki lometer afwerken." Op de vraag waarom in Bergen op Zoom dan nog enkele rondjes gere den moeten worden, ant woordde Matheussens: „Aan de sponsors moeten we ook denken.". Van der Poel wint in Bengen op Zoom 'W Door Kare l Pleunis BERGEN OP ZOOM - Als amateur won Adrie van der Poel zeven j aar geleden de Ronde van de Bergse binnenstad. Gistermiddag herhaal- *de hij dat huzarenstukje, nu echter als prof. Met nog tien kilometer voor de boeg flitste de blonde fpjijl uit Hoogerheide weg uit een kopgroep van acht en aangezien zowel Valkenburg, Pirard, Broers, Tak, Jan van Houwelingen, Harris en logisch Zoetemelk niet bereid bleken de achtervolging te leiden kon Neer- lands hoop in Italië met een straatlengte voorsprong de finish halen. Met Van der Poel kregen de t drie organiserende wielerco- 'lvmités, die van Bergen op .Zoom, Hoogerheide en Ossen- idrecht, een winnaar waarvan 'd^fheren alleen maar konden .dromen. .ja Immers, de Ronde van Ne- jdS^kind had het deelnemers- SMtïtfaan deze eerste profronde '0$n de binnenstad aardig uit- 'ge'dünd. Zo ontbraken Teun ''Vhn Vliet (zware enkelkneu zing), Hennie Rovers (heup uit de kom), Theo de Rooy (gebro ken vinger),Maarten Ducrot, Luc Colijn, Jef Lieckens, Ru- die Rogiers, Frits van Bins- bergen en Ad van Peer. Ver- dér bleek de complete ploeg Van van Wintermans niet op "komen draven. Na zeven ronden van 2400 •rheter gaf plaatselijk favoriet ï.Johan Lammerts (rugklach- ten) de pij p eveneens aan j Maarten en zijn voorbeeld *werd halverwege de wedstrijd .gevolgd door Nederlands kampioen Jacques Hanegraaf, die de zware inspanningen in de Ronde van Nederland nog niet te boven bleek. f Zo bleven er niet al te veel prominenten over. Joop Zoete- ■melk en Phil Anderson, die Éegrepen dat het deelnemers- eld aardig gedevalueerd was, eden daarom misschien wel '«meer dan van hen verwacht mocht worden. Met name Neerlands beste Tourrenner aller tijden, ontpopte zich gis- l' termiddag opnieuw als een I smaakmaker die z'n startgeld Ariubbel en dik waard is. jfT Hij was het ook die al na 'jRwee ronden de eerste ont snapping inluidde. Samen met Jan Jonkers, Adrie van Hou- ^Vyelingen en Frits Pirard Smaakte hij 'het gat' en aange- izien een snelle reactie uitbleef, bouwde hij aan een voor sprong die maximaal vijftig Seconden bedroeg. Tot van Van Meer reageer- 'de en Van der Poel meesprong. Het tweetal reed naar de kop groep toe, maar diende tevens als springplank voor het pelo- 3 toh dat onder aanvoering van yeldscholten en Anderson fbpde na ronde dichterbij .llteop verwachte hergroepe- volgde na dertig kilome ter! Toen achtte Nico Verhoe ven de tijd rijp om op avon- tuiïr te gaan. Hij kreeg het ge zelschap van Phil Anderson, pok deze vlucht bleek geen jjiang leven beschoren omdat sfPirard, Van der Poel en de tot top dat moment onzichtbare Valkenburg, hun zinnen op de eerste Bergse profronde had den gezet. Geen enkele vluch ter kreeg dan ook veel ruimte. Daardoor kreeg de wed strijd tussen de vijftigste en honderste kilometer een vrij vlak verloop. Geen enkele vlucht droeg langer dan enke le rondjes. Pas toen Adrie Van der Poel, Rainier Valkenburg, Joop Zoetemelk, Frits Pirard, Johnny Broers, Jan van Hou welingen, Tim Harris en Ad Tak elkaar vonden, was weer sprake van een serieuze ont snapping. Eendrachtig samen werkend bouwde het achttal aan een grote voorsDrong. Weliswaar kwam via Veld- scholten, Van Dongen, Nieuw- dorp, Kerstens, Apeldoorn en Van Meer de achtervolging op gang, maar de kracht van dat gezelschap bleek te gering om de kopgroep, waarin Zoete melk de zege van Van der Poel voorbereidde, nog maar te be dreigen. Geheel volgens het scenario vertrok de blonde pijl tien ki lometer voor de streep uit het wiel van ploeggenoot Zoete melk die vervolgens alleen nog als tempobreker de wedstrijd uitreed. Valkenburg, Pirard en Broers konden een paar ronden voor het einde dan nog de rest van zich afschudden, de Nederlandse troef voor het WK raasde toen al lang in de hoogste versnelling door "het Adrie van der Poel passeert juichend de finish in Bergen op Zoom. - FOTO MARCEL BEKKEN. bochtige Bergen op Zoom. Uitslag: 1. A. v.d. Poel, Hoogerheide; (130 km in 2.53.46 u.) 2. R. Valkenburg, Bergen op Zoom; 3. F. Pirard, Dorst; 4 J. Broers, Maartensdijk; 5. J. Van Houwe lingen, Heeselt; 6. T. Harris, Zegge; 7. A. Tak, Oud-Gastel; 8. J. Zoetemelk, Ger- miny L'Evec; 9. M. van Vlimmeren, Hoe ven; 10. W. van Dongen, Breda; 11, T. Apeldoorn, Zegge, 12. H. Nieuwdorp, Wemeldinge; 13. G. Veldscholten, Olden- zaal; 14. J. van Meer, Wouw; 15. E. Ker stens, Rijsbergen; 16. P. Anderson, Australië; 17. J. Jonkers, Oud-Gastel; 18. W. Tackaert, België; 19. J. Jacobs, België, 20. R. Snijders, Halfweg; 21. J.P. Van Poppel, Tilburg; 22. S. Aarts. Kruinin- gen; 23. A. v. Houwelingen, Zaltbommel; 24. J. van Asten, Valkenswaard; 25. H. Frison, België; 26. A Polak, Goes; 27. D. Fobert, Belgie, 28. N. Verhoeven, Berkel- Enschot, 29. K. Moritz, Amsterdam; 30. P. Heeren, Sprundel. Door Ad Pertijs OUDENBOSCH - Het foutje van Achtmaal is rechtgetrokken. Tijdens de loodzware semi-klassieker De Omloop van Ouden bosch liet Willem-Jan van Loenhout zien, dat hij tot de meest getalenteerde jonge amateurs van ons land behoord. Verkeek hij zich tijdens ue klassieker voor jonge ama teurs in Achtmaal nog op het aantal te rijden ronden, in Oudenbosch liet hij niets aan het toeval over. Drie demarrages op rij de den erkende kleppers als Mi chel Cornelisse, Patrick Eijk en Arjan van de Dries eerbie dig het hoofd buigen voor de eerste jaars amateur uit Nieuw-Vossemeer. Met een voorsprong van maar liefst een minuut en 48 seconden (opgebouwd tijdens een solo over tien kilometer) passeerde Willem-Jan van Loenhout als winnaar de finishlijn in Oudenbosch. Hi f de4in1 krant De Stem, de 4-in-l-krant: Lekker 3 weken krant... waarvan twee weken kado. Noteer mij dus maar voor zo'n vrijblijvend 3-weken-abonnement voor 4,95. Geldig tot 15 september 1985 Naam: Adres: Postkode en woonplaats: Deze een open enveloppe zonder postzegel naar DafWad De Stem. Antwoordnummer 112, 4800 VB BREDA Bellen kan ook: 076-236911. Afstappen De eerste Omloop van Oudenbosch toonde ai direct het gelijk van organisator Jan Kerremans aan. Hij wilde wel eens wat anders dan rondjes rijden om de kerk. De deelne mers hebben dat geweten. Hen werd een loodzware, schitte rende 140 kilometer lange koers door weer en wind voor geschoteld. Een wedstrijd waarin alleen de allersterk- sten overeind konden blijven. Vanaf het begin scheurde het deelnemersveld in vele stuk ken. Bij de eerste passage (na 21 kilometer) stapte het gros van de renners al af. Half- koers bereden nog maar 22 renners de smalle dijkjes en polder weggetjes ten noorden van Oudenbosch. Pech Al in de eerste ronde ont stond een sterke kopgroep met Van Loenhout, Suijkerbuijk, De Baat, Wouters, Van den Dries, Van de Vleuten en Post. Matti de Baat viel door pech terug in de tweede groep, maar die jachtgroep sloot na 45 kilometer aan bij de koplo pers. Op de zware passage door de Hoevense Beemden dunde de kopgroep vervolgens weer sterk uit. Ryan Post werd geveld door kramp, De Baat kreeg andermaal stuk ken en Slijters, Kuijten, Pol- verosa, Lagerweij en Haast konden het temoo niet meer De kopgroep op weg in de loodzware semi-klassieker in Oudenbosch. - FOTO JAN ZOM bijbenen. Een lekke band van de Oostbrabander Hubers bracht uitkomst voor de drie laatst genoemden. Tesamen met Hubers vonden ze weer aansluiting. maar later in de koers brak het de Terheijdenaar danig op. Samen met Polverosa zag hij de kopgroep in sneltreinvaart wegrijden. Stijlvol Negen Super Na zo'n 70 kilometer ging Niels Schrauwen aan de haal. Toen diens voorsprong be hoorlijk uitliep, ging Van Loenhout in de tegenaanval. Hij dichtte het gat snel en sa men bouwden ze een voor sprong op van 25 seconden. In de jachtgroep zat echter te veel kwaliteit om zo vroeg een beslissing te forceren en tien kilometer verder was de kop groep weer compleet. Die groep was inmiddels geslon ken tot negen renners: Wou ters, Schrauwen, Van de Dries, Cornelisse, Eijk, Van Loen hout, Polverosa, Van de Vleu ten en Suijkerbuijk. Een lekke band noopte Niels Schrauwen tot een immense krachtsin spanning om weer bij de kop te komen Dat lukte hem. Dat was op iets meer dan een ronde van het einde, juist op het moment dat Mario van Baarle en Lagerweij een su per-achtervolging bekroonden met een plaats in de kop. Op dat moment ging Suijkerbuijk er bij de beklimming van de Goudbloemsedij k vandoor. Het was aan de renners van De Bataaf (Cornelisse en Eijk) om te reageren. Dat deden ze aanvankelij k ook, waardoor Schrauwen, Polvorosa en de net aangesloten Van Baarle en Lagerweij gelost werden. Een lekke band van Eijk strooide roet in het Bataaf eten. Cornelisse wilde op Eijk wachten, waarop Van Loen hout achter zijn ploegmakker Suijkerbuijk aansprong. Ge- zamelijk gingen ze de laatste ronde in. Cornelisse ging met ATiT/-»i ïfnro in Ho foopfio In vlot tempo haalden ze het leidende duo bij. Van Loen hout vond dat met de snelle fi nisher Cornelisse in de kop groep maar niets en demar reerde voor een tweede keer. Wouters ging mee en Suijker buijk bleef zitten, Cornelisse voor het blok zettend. Corne lisse: „Omdat die Suijkerbuijk niet op kop kwam, moest ik in mijn eentje die jump naar Van Loenhout en Wouters maken. Toen ik ze bijhaalde ging die Van Loenhout weer maar eens weg. Kijk toen was bij mij de kracht op om hem voor een derde keer terug te pakken". De laatste tien kilometer was een pure Van Loenhout- exhibitie. In soepele stijl reed hij Cornelisse en Wouters op bijna twee minuten. „En om nou te zeggen dat ik moe ben, nee. Waar blijven die twee trouwens?". Van Loenhout was inderdaad al lang opgef rist, eer Michel Cornelisse de spurt om de tweede plaats voor de sterk rijdende Patrick T1 AF EN toe stort een top sporter zich met hart en ziel in het popwezen. Niet de spelers van het Neder lands elftal, of de bonds- coaches die een plaatje vol 'zingen', maar over spor ters die het serieus aan pakken. En succes hebben, zoals bijvoorbeeld Julio Iglesias, eertijds doelman bij Real Madrid is overko men. Carl Lewis wil ook zijn geluk in de amusements sector beproeven. De vier voudige Olympische win naar is al een tijdje bezig met de opnamen voor een langspeelplaat. Hij wordt daarop begeleid door een groep, die zich The Electric Storm noemt, een naam die hoogstwaarschijnlijk is ontleend aan de sprint snelheid van Lewis. Al viel daar afgelopen week tij dens atletiekwedstrijden in Zürich, Berlijn en Keu len weinig van te merken. Lewis vervulde bij die ge legenheden eigenlijk een figurantenrol en baarde slechts opzien door zijn kapsel, model 'Bloempot'. Al valt een telefoonreke ning van 3600 Dmark, die hij zaterdag in zijn hotel in Berlijn diende te voldoen ook niet weg te cijferen. Hopelijk voor Lewis heb ben zijn discodeuntjes enig succes en wordt zijn pop- avontuur geen nachtmer rie. Francisco Gonzales droomt er ook van een pop-ster te zijn. De Davis- cup-tennisser uit Para guay was onlangs in To ronto om deel te nemen aan de Open Canadese kampioenschappen. Gon zales haalde de baan ech ter niet, omdat hij gebles seerd raakte. En wel op een bijzondere manier. Francisco had het in zijn hoofd gezet om een num mertje te drummen bij de band, die optrad in het ho tel waar hij verbleef. Tij dens een pauze nam hij heimelijk achter het slag werk plaats, maar Gonza les had nauwelijks een rof fel gegeven of hij was al door enkele boze bandle den van het podium ge smeten. En brak daarbij zijn hand. Eén keer had Francisco pop-ster willen zijn, maar helaas. En tennissen kan hij ook voorlopig niet. BORIS BECKER heeft wat los gemaakt met zijn Wim- bledon-zege. Bij onze oos terburen zijn ze sindsdien helemaal tennis-gek. 'Boem, Boem' hoeft maar ergens een tennis-optreden te verzorgen en de Duitse media staan er bol van. Een nieuw toppunt van gekte werd gisteren be reikt. Becker bereikte de finale van een doodgewoon Grand Prix-toernooi in Cincinnati, zoals er per week wel drie worden ge houden. Maar dat zal de Duitsers een zorg zijn. Sat 1, een commerciële kabel exploitant, die vergelijk baar is met het Nederland se FilmNet, kocht voor 100.000 D-mark de rechten om deze finale uit te zen den. Dat hield in, dat gis teravond in 500.000 Duitse huiskamers afgestemd kon worden op een recht streeks verslag van de par tij Becker-Wilander. De rest het land moest het la ter op de avond doen met een samenvatting. Dat zouden we na 1 sep tember dus ook in Neder land kunnen verwachten, wanneer de KNVB en de NOS niet tot een vergelijk kunnen komen over de voetbalreportages op tv. FilmNet, met 100.000 abon nees, zou dan het uitzend recht van één hele wed strijd uit het betaald voet- Oudenbosch amateurs: 1. W.J. van Loenhout (Nieuw-Vossemeer) 140,7 kilometer in 3 uur, 39 min. en 55 sec., 2. M. Cornelisse (Amsterdam) op 1.48, 3. P. Wouters (Zundert), 4. Luuk Suij kerbuijk (Nispen) op 2.31, 5. Johan van de Vleuten (Veldhoven) op 4.01, 6. P. Eijk (Badhoevedorp), 7. A. van de Dries (Dongen), 8. H Lagerweij (Woubrugge), 9. C. Schouwenaar (Goes), 10. R. Bril (Ossendrecht), 11. C. Lute (Rotterdam), 12. M. Derix (Horst), 13. M. van Baarle, 14. J. Dekker (Purmerend), 15. J. Brand- hoff (Hoorn), 16. A. Polvorosa (Roosendaal),de rest werd voortij dig uit koers gehaald: 17. H. Hubers (Vinkei), 18. N. Schrauwen (Ter- heijden), 19. J. Haast (Rijsbergen), 20. F. Timmers (Prinsenbeek), 21. D. Witkamp (Heemstede), 22. J. Cools (Roosendaal), 23. K. Jonkers (Oud-Gastel), 24. H. Oomen (Etten- Leur), 25. H. Woltman (Giessen- burg), 26. R. Feijns (Standdaarbui- ten), 27. F. Kramer (Sliedrecht), 28. M. de Baat (Steenbergen), 29. T. EIMIIfDICTIE bal per week kunnen krij gen, de rest van tv-kijkend Nederland moet het met samenvattingen van hoog uit drie minuten doen. Een weinig aanlokkelijk vooruitzicht. Tenzij Evert ten Napel naar FilmNet gaat. EEN VAN de atleten, die het op het atletiekgala van Zürich afgelopen woens dag liet afweten, was Ser gei Boebka. De Russische polsstokhoogspringer is wereldrecordhouder met een sprong van zes meter en zou op het 1,2 miljoen Zwitserse francs tellende gala van Res Brügger een van de vele absolute top pers zijn. Maar Boebka schitterde door afwezigheid, hij moest van de Russische bond in de hoek staan, om dat hij ondeugend was ge weest. Wat is er gebeurd? Op 12 juli kwam de 21- jarige Boebka naar Parijs met het voornemen daar een nieuw wereldrecord op zijn specialiteit te vestigen. In de Franse hoofdstad kwam hij immers altijd tot uitstekende prestaties. Toen de atleet tegen de or ganisatoren zei, dat er wel eens een sprong van zes meter in zou kunnen zitten werd ook zijn startgeld tot een droomhoogte opgedre ven. Aanvankelijk kreeg Boebka zijn gebruikelijke startgeld aangeboden: 1000 Amerikaanse dollar voor hem, 2000 voor de Russi sche atletiekbond. Maar vervolgens bood organisator Raymond Lor re aan Boebka bij een rea lisering van zijn zes meter- sprong 10.000 dollar extra te betalen. Stiekem recht streeks aan de atleet, niet aan de Russische bond zo als gebruikelijk is. Boebka sprong zes meter en ont ving 10.000 dollar. KORT HIERNA wilde de organisator van het atle tiekgala in Nice Boebka contracteren voor zijn 'Ni- kaia'. Hij informeerde bij Lorre hoeveel dat zou gaan kosten en kreeg het bedrag genoemd wat Lorre kwijt was voor Boebka's record. En toen gebeurde het. De man wendde zich zoals verplicht is, tot de Russi sche bond om een startver gunning voor Boebka los te krijgen. Hij vertelde daar bij, dat hij 1000 dollar meer wilde betalen dan de orga nisator van 'Parijs'. De Russische functionaris vroeg toen, hoeveel dat was. '14.000 dollar', ant woordde de ander. En daarmee was het lot van Boebka bezegeld. Hij werd enkele dagen later door twee Russische 'apparats jiks' in Nice opgehaald, waar hij verbleef voor de 'Nikaia'. Terug in Moskou moest Boebka de 10.000 dollar afstaan en kreeg te horen, dat hij voorlopig niet naar het buitenland mag. Vorige week nam Boeb ka deel aan de Europa Cup-wedstrijden in Mos kou, waar hij tevergeefs probeerde zijn wereldre cord te verbeteren. Dat stemde de Russische bond mild en derhalve bleef het bij één gala schorsing. In Berlijn was Boebka er weer bij. Maar aan het in casseren van extraatjes waagt hij zich voorlopig niet meer. van Loon (Zegge), 30. K. Raats (Nispen). PI Off) en klassement: 1. De Bataal Halfweg, 2. Roosendaal, 3. ZW Dia na Zunder ert. NIEUWELINGEN: 1. E. van Zoe ten (Culemborg), 2. M. Vink (Schijndel), 3 K. Kools (Ouden bosch). 4 E. Paauwse (Koog a/d Zaan), 5. A. Arp (Hilversum), 6. M. Kokkelkoren (Woerden), 7 R. The bes (Rosmalen), 8. C. van Boekholt (Boxmeer), 9 M. Faas (Warmen- huizen), 10, R. Verweij (Schalk wijk). 11. J. Valentijn (St.-Wille- brord), 12. R. van de Donk (Schijn del), 13. A. de Ridder (Amemui- den), 14. R. Jansen (Veldhoven). 15- W. Geijs (Kwadendamme), 16. H. de Rooij (Schiedam), 17. T. Steijger (Delft), 18. H. Roeven (Oosterhout), 19. A. Kroon (Oud-Gastel), 20. G Hommes (Delft), 21. R. Lockefeir (Oudenbosch), 22. W. Aarts (Wan- rooij), 23. D. Hoopman (Koog a/d Zaan), 24. A. Roks (Breda), 25. W Raas (Yerseke). Ploegenklassement: 1 RTS Jan van Riebeeck (Culemborg), 2. W.V. Maaskant (Cuijk), 3. ZW Diana (Zundert). IMODIG? r>«« probleem lost u hot boste lp met een ..Kleintje in de Gtem Immers met minstens f van de lien Stemlozere an lezeressen die speciaal ttfjlangstelliixi hebben voor °Klt*nt jes' - rubriek "personeelgevraagd" ligt het voor de hand. dat er snel en veel reacties komen. 125ste jaargang Evelien Brink, Evert Lou de start. CD Van onze DEN HAAG - Het Cl het gisteren geprese: zingsplan van coalitie Het CDA verwijt de V steden aan de zwakkeren kens plaats de partij bij ren en uitkeringstrekke niet op achteruit zullen g Het meest opvallende pui in het VVD-program is de bt lofte aan de kiezers dat or danks nieuwe bezuinigingf de belasting- en premiedru de komende regeerperiode e jaar met 1 procent moet dale Dat kost jaarlijks zo'n 3,5 mi jard gulden. De VVD wil ook doorgaa met bezuinigen: tot 1990 10 t 20 miljard gulden. Dat is mei dan het dubbele dat het CD in haar progl'am heeft staan. Door het jaarlijks verlagf Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN - Het dagelijk bestuur van het havenscha Vlissingen heeft het Sloege bied kandidaat gesteld voo opslag van (hoog)-radio-actie afval. Volgens gedeputeerde Bar bé (CDA, havenschapper heeft het bestuur aan de Lof ra-commissie (die mogelijk opslagplaatsen in het land se lecteert) gemeld dat een aantc plekken in het havenschapgei bied technisch gezien voor op slag in aanmerking komen. Het havenschap heeft da geconludeerd op grond van d technische informatie die he dagelijks provinciebestuu eerder al aan de Lofra-com missie gaf. De commissie heeft zelf he betrokken gebied al geruim tijd op het lijstje staan. Daar bij wordt zowel gedacht aar grondgebied van Borsele van Vlissingen. Vlissingen heeft meteen eer Planologische barrière opge worpen voor de eventueh komst van de opslag-fabriek Maar het provinciebestuur ei Borsele tonen zich toeschiete lijker. (ADVERTENTIE) bindstraat 10. Breda,Tel.076-13546 Grondig onderwijs

de Stem | 1985 | | pagina 16