Krachtpatser Zanoli wint ronde Welberg 5 winnaar artier te Luctor Deelen wint 'Teterings Treffen' ANJO VAN LOON WINNAARBIESBOSCHKLASSEMENT Rob Sienders sterkste in De Heen aten in vorm OOI DE BRUINVIS IT Zeeuws-Vlaamse titelstrijd al van start TÏR SZTVMfS/DCrit 19 PAGINA SPORT 7 Schaaktitel dames onbeslist 8 PAGINA SPORT 6 üAANDAG 26 AUGUSTUS 1985 edewerker de GentseZwemvereniging eworden van het La Bourse- at. De Gentenaren zetten alle nst om en toonden aan dat het ik is dan de gedachtengang indigde het organiserende De an te pas kwam, maar voorts tegen Stormvogel. Dik de Braai voor één keer tot iet veteranenkorps gerekend werd, wat zeker een slok op een borrel scheelde. Uitslagen: Bruinvls-Scheldes- room 7-1, Krabben-GZV 2-10 iruinvis-Stormvogel 3-3, Krab- aen-Scheldestroom 2-3, Stormvo- ;el-GZV 4-8, Bruinvis-Krabben 7- Stormvogel-Scheldestrooam 5-5 Bruin vis-GZV 2-10, Krabben- Stormvogel 1-5, Scheldestroom- DZV 3-5. Eindstand: 1. GZV 8 pun- ten, 2. Bruinvis 5, 3. Stormvogel 1. Scheldestroom 3, 5. Krabben, 0 punten. ewerker e vrije fietscrosswedstrijd in Dutchman-renners deelgeno ten, Monique Schouten bij de Jytdenwilligen bij de categorie Beiden werden in hun groep igen bij de jongens van 15 aar. Zijn stadgenoot John de Fongh werd hier negende. Een tevende stek was er bij de 16- arigen voor Alex de Koning lit Axel. Iets dichter bij de winnaar eindigde Danny de Muynck uit Sas van Gent. Bij de 17-jarigen werd hij derde. Aangezien er in deze wedstrijd een clubtrofee te verdienen viel, werd er in elke categorie hard geknokt voor de punten. Flying Dutchman werd in de ze strijd zevende met 138 pun ten. In de meetellende tien klassementen kwamen de re gionale crossers slechts zeven keer op de startheuvel. En dat maakte hen bij voorbaat kansloos voor de clubtrofee. Van onze tennismedewerker VOGELWAARDE - Gezien het aantal partijen en het aan tal daarvoor bestemde banen, was men genoodzaakt al in het voorbije weekeinde partijen te spelen voor de eerste Zeeuws- Vlaamse jeugdtenniskam- poenschappen. Zoals werd verwacht waren er nog geen verrassingen te noteren in de verschillende leeftijdscatego rieën. Bij de 16-jarige meisjes liet zowel Annemarie de Blok als Daniella de Schepper een forse overwinning voor zich noteren op respectievelijk Ka rin van Goethem (6-1, 6-1) en Andrea Hamelink (6-0, 6-0) en zij plaatsten zij zich hierdoor al voor de halve finales. Bij de 18-jarige meisjes, die elkaar in een poule van vier bekampen, boekte Monique Baecke een 6-0, 6-2-zege op Chan tal de Dijcker. Bij de jon gens rot en met 18 jaar plaatste Arjen Elderson zich voor de halve finale door met 6-0, 6-0 Tom Willaert kansloos te ver slaan, terwijl bij de 16-jarige jongens zowel Ronald van Re- mortel als Gyon Asselman geen fouten maakte in hun openingspartij. Van Remortel won van Bart van Kampen met 6-0, 6-2 en Asselman liet Patrick Vonk achter zich met 5-3,6-1. Overige uitslagen: JE 10 jaar: Martin Elderson-Guido van Pouc- ke 6-1, 7-5; ME 12: Angeliek Coe- nen-Maijon Rademakers 6-0, 6-0, Francesca Adriaansens-Ilse De Deckere 6-0, 6-0, Joyce de Booy- Yvonne Cox 6-4, 7-6; JE 14: Gyon Asselman-Paul van den Berg 6-1, 6-0, Jeroen Verstraeten-Norbert Elderson walk-over Verstraeten, Tim van Veldhoven-Gerben Geus 6-2, 6-0; ME 14: Danielle van Zweeden-Wendy de Schepper 6-1. 1-3, Angeliek Coenen-Danny Geus 5-1, 6-1; JE 16: Erwin Deij-Norbert Elderson 7-6, 6-1, Evert van Kaïfl" pen-Harold de Poorter 6-1, 6-1. Alain Hiel-Marcel van Zweeden 6- 6-0; ME 16: Mireille Antheunis- Chantal Verschueren 6-3,6-3. Imedewerker jd van Luctor tegen het Lcidsc ïervolle 5-8-nederlaag voor de twartier legde Zuiderkwartier wil op. Aanvallend was de be- Zuiderkwartier zette de Luc- verkeerde been. /olledig en zo kon Luctor zelis emen. Daarmee brak de score kaar in snel tempo op. Telkens lat Zuiderkwartier de kansen ■uststand wist Luctor de drie «1 weg te poetsen, al kwam he' jak. Tot 3-7 moest het Zuider- ij k op 5-8 te finishen. raan de vele toeschouwers vee' irin Korstanje (2x), Kees Haak, aart. Door Peter van Bergen TETERINGEN - Harrie Deelen uit Zwijndrecht is op overtuigende wijze winnaar geworden van het Teterings Treffen. Het betekende de eerste zege van dit seizoen voor Deelen, die zeventien ronden voor het einde weg sprong uit een kopgroep van veertien renners. In een machtige solo bouwde de Zwijndrechtse amateur een voorsprong op van vijftig seconden. Voor de achter volgende groep, waarin ge vestigde namen als de ge broeders Pirard, Jos Gevers en Arie Versluys, restte slechts de tweede plaats. Het was John Pirard, aanvanke lijk mee met de demarrage van Deelen, die iets meer over had dan zijn mede vluchters. In feite werd de strijd bij de amateurs al in een vroeg stadium beslist. Jos Gevers uit Rijsbergen, duidelijk geïnteresseerd in de leiders- prijs en in het incasseren van de vele premies, was de grote animator in het eerste deel van de koers. Samen met de plaatselijke favoriet Jac Brouwers, die tot het einde toe een prima wed strijd reed, forceerde hij een vroege afsplitsing. Met nog veertig ronden te fietsen konden veertien renners van het peloton een geslagen groep maken. Jos Gevers nam in deze kopgroep met afstand de lei ding in de competitie om de leidersprijs, maar zou zich later danig verslikken in Deelen, die in een zetel naar zijn overwinning werd ge loodst. Toen de kopgroep al een voorsprong van veertig seconden had, probeerde een terugvechtend peloton ter rein terug te winnen. Dat leidde tot een grote verbrok keling, bijzonder in het voordeel van Harrie Deelen. Deelen was namelijk zeven tien ronden voor het einde gedemarreerd, samen met John Pirard, die zich snel weer in de kopgroep liet te rugzakken. Deelen kon vrij eenvoudig tussen alle af- sprintende groepjes door naar een voorsprong fietsen van 50 seconden. Gevers werd het slachtoffer, want de solo van Deelen was net lang genoeg om de Rijsber- genaar voor te blijven in de leidersprijs. Deelen ver klaarde na afloop, dat hij door het uitblijven van een zege in dit seizoen zonder veel zelfvertrouwen was ge start. Zijn wanhoopspoging pakte eindelijk eens goed uit. Gevers miste de kracht om alsnog de zaken naar zijn hand te zetten. UITSLAGEN Liefhebbers 45 km tijd 1.00.43. 1 M. den Hoed Pijnacker, 2 J. van Baal Breda, 3 M. Dij kwel Yerse- ke, 4 J. Kuyl Groot-Ammers, 5 A. Blomberg Kedichem, 6 Chr. van de Berg Oud Gastel, 7 N. Westerbeke Westkapelle, 8 G. van de Pluym Nieuwendijk, 9 L. van de Wiel Breda, 10 A. de Haan Eethen, 11 S. Hofma Hoog vliet, 12 J. Stam Oud Beijerland, 13 E. Smit Leusden, 14 M. van Nispen Breda, 15 P. Sager 's Gravendeel. Nieuwelingen 40 km 1.00.34. 1 D. Overgaag 's Gravezande, 2 M. v. Steen Dongen, 3 M. Sjoukes Oostvoorne, 4 C. Wouters Zeven bergen, 5 R. Hellemons Bos- schenhoofd, 6 J. v.d. Boom Roosendaal, 7 D. de Jong Raamsdonksveer, 8 T. Steyger Delft, 9 P. de Bruin Andel, 10 H. de Rooy Schiedam, 11 R. Gerrit sen Hooglanderveen, 12 A. Roks Breda, 13 H. Roeven Oosterhout, 14 E. Donders Babeloniënbroek, 15 M. Kooyman Hoogvliet, 16 L. Keyzers Baarle Nassau, 17 E. Brouwers Dordrecht, 18 R. Am- mersdorffer Raamsdonksveer, 19 R. Minneboo Spijkenisse, 20 F. Rasenberg Terheijden. Junioren 60 km 1.24.20. 1 J. Ver schuren Raamsdonksveer, 2 M. Gerritsen Hooglanderveen, 3 A. v. Dongen Dongen, 4 A. v. Boeyen Baarn, 5 W. v. Holsteyn Lier, 6 W. Veenendaal Zeist, 7 J. Oerlemans Dongen, 8 R. Tak Oudenbosch, 9 H. Jansen Heiloo, 10 J. Kruythof Alblasserdam, 11 P. v. Gils Oosterhout, 12 R. Lex- mond Zoetermeer, 13 W. van Gorkum Bavel, 14 A. Zuidhof St. Willebrord, 15 P. v. Dijk Schie dam, 16 R. Spapen Gilze, 17 H. Becks Rotterdam, 18 R. Westhof Soest, 19 J. Smink Barneveld, 20 R. Luyks St. Willebrord. Amateurs 90 km tijd 2.06.28. 1 H. Deelen Zwijndrecht, 2 J. Pirard Breda, 3 J. de Vries Etten-Leur, 4 F. Pirard Breda, 5 J. Nieuw koop Roosendaal, 6 A. Versluys Ameide, 7 L. v. Mook Ooster hout, 8 J. Gevers Rijsbergen, 9 W. Oldenburg Uitwijk, 10 T. Post Oosterhout, 11 J. Brouwers Teteringen, 12 H. v. Vught Gies- sen, 13 A. Huysmans Stampers gat, 14 H. v. Kuyk Geertruiden- berg, 15 J. Goededorp Ouden hoorn, 16 M. v.d. Korput Breda, 17 P. Kentie Sliedrecht, 18 J. En gelen Terheijden, 19 F. Timmers Prinsenbeek, 20 R. v. IJzendoorn Tiel. Belg Verstappen wint In Hank Door Kees Pellenaars jr. HANK - Het is geen alledaags gebeuren dat Belgische wieleramateurs over de Nederland se grenzen trekken om aan de rondjes rond de kerk deel te nemen. In Hank is het organise rende comité een vijftal jaar geleden begonnen om het criterium een internationaal tintje te geven. Met succes. De Belgen maakten vaak de koers hard en gingen vervolgens aan de haal met de ereprijzen. Dat was ook gisteren het ge val. Een spannende finale met spetterende demarrages vormden de apotheose van een wedstrijd die in een vroeg sta dium een vluchtersgroep van tien renners kende. De meest opmerkzame figuren hierin waren de latere winnaar Rudy Verstappen (tweede vorig jaar) en Anjo van Loon. Voor al Van Loon was een bepalen de factor in de koers, omdat htj ten eerste beresterk reed en ten tweede met twee ploeg- makkers vooraan het 'verbo den' ploegenspel speelde. Dat ploegenspel werkte eveneens door in het peloton, waar Arie Overbeeke -voor de start in Hank nog leider in het Biesboschklassement met slechts twee puntjes voor sprong op Van Loon- geen me ter ruimte werd gegund in zijn streven om de slag ongedaan te maken. Bij enkele wieler- liefhebbers wekte dat nogal wat wrevel op, zeker toen Van Loon na materiaalpech steun kreeg van zijn ploegmaats om ATLETIEK- De uitslagen van zaterdag gehouden weg wedstrijden zijn: Giethoorn (halve marathon): 1. Chris Semplonius (Lionitas, Leew- arden) 1.05.54, 2. Gerrit Voortman (AV Goor) 1.09.10, 3. Jan van Essen (De Gem zen, Heerde) 1.09.45, 4. Theo Kooyman (De Gemzen) 1.10.14, 5. Jan Roeters (Argo h, Groningen) 1.10.19, 6. Jan ae Lange (Start 78, Steen- wijk) 1.10.42. Dames: 1. Joke Menkveld (AV 34, Apel doorn) 1.35.09. snel zijn plaats weer in de kopgroep in te nemen. Wan neer Van Loon de ronde van Hank als profiteur afgewerkt zou hebben, zou deze handel wijze bijzonder discutabel zijn geweest. Maar Van Loon streed mee was niet te beroerd om aan te vallen. Ondanks dat Anjo van Loon dus een hoofdrol (leidersprijs) vertolkte, ging hij niet met de hoogste eer strijken. Na eerde re overwinningen in de ronde van Made, Geertruidenberg, Nieuwendijk en Waspik, die meetelden voor het Bies boschklassement, was een tweede plek wel voldoende om in dit klassement als winnaar uit de bus te komen. Zoals gezegd kwamen vroeg in de koers tien man aan de leiding. Anjo van Loon, Henk Klomp, Theo Akkermans, Louis van Wey, Jack van Louw, Corné van Rijen, Ruud Zijlmans, Patrick Bol en de Belgen Luc van de Vel en Ru dy Verstappen, twee jaar gele den al gevierd als overwin naar, werkten uitstekend sa men. Het peloton werd op steeds grotere achterstand ge zet. Hoe Overbeeke, Van Mook, Gevers, Versluis, Tol- hoek en Egas ook probeerden, het gat werd niet kleiner. Egas waagde in zijn eentje in de neerstromende regen een moedige poging, maar de lei ders waren te sterk. In de fi nale kwam er in de kopgroep nog een schifting waarbij van Weiy, Bol, Klomp en Verstap pen 15 seconden uitliepen op hun collega's die echter na hard zwoegen onder impuls van Ruud Zijlmans terug aan sluiting kregen. Verstappen bleef onvermoeibaar en waag de nogmaals een kans, ditmaal met Anjo van Loon in zijn wiel. Van Loon moest vervol- De kopgroep in de ronde van Hank. Anjo van Loon steekt zijn arm omhoog. Hij wil een andere fiets. - foto de stem/johan van gurp gens buigen voor de rappe Belg. Uitslagen amateurs: 1. Rudy Verstappen (België) 100 kilometer in 2.15.47 uur, 2. Anjo van Loon (St. Willebrord), 3. Pa trick Bol (Hoeven), 4. Theo Akkermans (Nieuw-Vossemeer), 5. Ruud Zijlmans (Oud-Gastel), 6. Luc van de Vel (België), 7. Corné van Rijen (Hoeven), 8. Louis van Wely (Vugt), 9. Henk Klomp (Groot Am- mers), 10. Jack Verlouw (Ammerzoden), 11. Pim Bosch (Gorichem), 12. Adri Harks (St. Oedenrode), 13. Louis van Mook (Oosterhout), 14. John van de Akker (Veldhoven), 15. Jos Gevers (Rijsbergen), 16. Eddy de Meijer (België), 17. Arie Overbeeke (Dordrecht), 18. Arno Bloks (Hees), 19 Assen Egas (Woudrichem) 20. Eddy Vaes (België). Junioren: 1. J. de H Haas (Aalst), 2. A. van Boeyen (Baarn), 3. N. Piels (Rosmalen), 4. A. van Dongen (Dongen), 5. J. Verschu ren (Raamsdonksveer), 6. J. Hanemaayer (Moerdijk), 7. B. Vermunt (Etten-Leur), 8. J. Muis (Giessenburg), 9. W. Veenen daal (Zeist), 10. J. Smits (Oosterhout), 11. J. van Ginneken (Etten-Leur), 12. R. van Rijswijk (Rijswijk), 13. J. Oerlemans (Dongen), 15. M. Hermes (Herkei), 15. A. Kraan (Gouda), 16. J. Kruithof (Alblas serdam), 17. P.d 3.de Leersnijder (Papen- drecht), 18. M. Oldam (Amijde), iy. n. van Empes (Tricht), 20. P. Kok (Loenen). Liefhebbers: 1. Johan van Baal (Breda), 40 kilometer in 58.50 minuut, 2. H. Thijs- sen (Bladel) 3. P. van Leeuwen (Nieuwe- gein), 4. C. van de Made (Moerdijk), 5. G. Plier (Amijde), 6. L. van de Wiel (Breda)., 7. A. Blomberg (Kedrichem), 8. W. Vlaan deren (Maarsen), 9. P. van de Pluym (Nieuwendijk), 10. N. den Hoed (Pijnak ker), 11. A. Kraan (Gouda), 12. H. Bou- man (Almkerk), 13. M. Kortegem (Uden), 14. A. van Straven (Giessen), 15. T. van Wijk (Giessenburg). Uitslagen ploegenachtervolging ama teurs: 1. Wielervereniging Heist België 6 kilometer in 7.50.98 minuut, 2. Van de Heijden Meubelen 7.52.01, 3. Gazelle 7.57.42, 4. Van Meer Isolatie/De Jonge Renner 7.58.24, 5. Jo van Aarle-Ecko 8.17.15,6. KLB-club (Belgie) 8.41.10. Trimmers: 1. L. Krijnen (Hank), 2. J. Roelands (oosterhout),3. J. Scheeren (Hank), 4. K. Baayens (Genderen), 5. J. van Teteringen (Terheijden), 6. P. van de Pluym (hank), 7 J. van Schalken (Dus- sen), 8. M. van Steen (Oosterhout), 9. P. Koertjes (Rijen), 10. P. Donkersloot (Almkerk), 11, J.J. Roubos (Almkerk), 12. S. Kloonen (Hank), 13. J. Nooten (ooster hout) 14. c. van Ginneken (Made), 15. W. Gorissen (Oosterbout). Uitslag Bies boschklassement: 1. Anjo van Loon, 2. Arie Overbeeke, 3. Jos Gevers. Door Romain van Damme WELBERG - Vooraf werden de toeschouwers in Wel berg geattendeerd op de aanwezigheid van Michel Za noli. De krachtpatser uit het Utrechtse Wilnis werd gezien als een van de voornaamste kandidaten voor de eindzege in de eerste juniorenronde van Welberg. Ongeveer anderhalf uur la ter klom de boomlange Zanoli de jury wagen op om daar de bloemen en de overwinnings kussen van de rondemiss in ontvangst te nemen. De num mer vijf van het wereldkam pioenschap voor junioren op de weg verdiende de zege in het kletsnatte Welberg. Zanoli verdeelde zijn krachten goed, reed attent en begon reeds ver voor de finish aan de beslis sende sprint. Niemand kon Zanoli, die ook de leidersprijs op zak stak, bedreigen. Het slot van een boeiende koers die door de slechte weersomstandigheden weinig toeschouwers trok. De liefheb bers die regen en wind trot seerden, konden echter genie ten van een snelle koers. En een zware koers. Met name in de polderwegen rond Welberg was het knokken geblazen. Heel wat junioren kwamen daar in moeilijkheden. Dat ge beurde ook omdat het tempo vooraan uitermate hoog lag. Steeds waren er renners, on der meer de Zeeuw Goense, die de sprintkracht van Zanoli wilden ontlopen. Ondanks de vele pogingen lukte het nie mand een beslissende kloof te slaan. Aanvankelijk zag het er naar uit dat De Koning uit Heenvliet wel zou slagen. Maar ook hij moest uiteinde lijke buigen voor de jagende meute waarna Zanoli de con currentie geen schijn van kans gaf. Voor de start van het crite rium hadden de meeste junio ren al ruim zestien kilometer in de benen zitten. De wieier- middag in Welberg werd na melijk geopend met een ploe gentijdrit. Zestien ploegen waren van de partij. De win nende tijd werd gemaakt door het viertal van de wielervere niging Diana I uit Zundert. Het kwartet junioren had voor de 16.4 kilometer 21.39.99 mi nuten nodig. Ruim dertien se conden minder dan de eerste ploeg van WV de Viking uit Purmerend. Na die ploegentijdrit werd het parkoers vrijgemaakt voor de liefhebbers waarna de nieuwelingen van start gin gen. Winnaar in die categorie werd Dongenaar Martin van Steen die zich in een sprint van drie, in de laatste ronde moest plaatselijk favoriet Mare Castelij ns afhaken, de sterkste toonde. De ronde van Welberg, dit jaar voor het eerst verreden en georganiseerd door de WV Steenbergen en de Stichting Ontspanning Welberg, zal ook volgend seizoen op de kalen der prijken. Gedacht wordt aan een tweedaagse voor ju nioren. Naast een ploegentijd rit en een criterium wordt er dan wellicht ook een indivi duele tijdrit verreden. De uitslagen: ploegentijdrit 16.4 ki- lomter: 1. ZW Diana I Zundert Kei ler, Smits, Bol, Haast) 21.39.99; 2. WV Viking I Purmerend 21.53.33; 3. Theo Middelkamp I (Goense, De Vrieze, De Jonge, Remijn) 22.06-56; 4. HRTC Hoorn 22.23.26; 5. DOK Den Helder 22.28.31; 6. WV Het Zuiden Eindho ven 22.29.59; 7. WV Viking II 22.51.44; 8. De Nieuwe Hoop Tielen (B) 22.52.80; 9. WV Swift Leiden 22.52.81; 10. Willebrord Wil Vooruit (Tak, Luyks, Van der Luytgaarden, Hop- man)22.55.86: 11. Theo Middelkmap II (Goeree, Vermue, Hoogesteger, Van Schaik) 23.04.06; 12. ZW Diana II (Hermus, Frijters, R.Tak, Van de Berk) 23.13.09; 13. WV Steenbergen I (Castelijns, Breure, Heykoop, De Geus) 23.16.56; 14. DTS Zaandam 23.30.52; 15. WV Zeeland (Havelaar, Somers, Van Stel, Van Kunder) 23.49.6116. WV Zeeuwsch-Vlaande ren (Van Heek, Sijsemal, Jansen, Vaes) 23.51.73. Junioren criterium 60 kilometer: 1 Michel Zanoli (Wilnis), 2. Niels Boogaart (Zwaag), 3. Paul Barten (Zevenbergen), 4. Anton Goense Ovezande), 5. Louis de Koning (Heenvliet), 6. Paul Castelijns Steenbergen), 7. Walter Butter (Pur merend), 8. Johan Melsen Roosen daal), 9. Jos van Schaik (Oost-Sou burg), 10. Adrïe Frijters Rijsber gen), 11. Jan van Steen (Fijnaart), 12. Maarten Remijn Wilhelminadorp), 13. Anton Tak (Oud-Gastel), 14. Rob Wassenberg (Den Helder), 15. Rini Tak (Oudenbosch), 16. Rini Luyks (Sint Willebrord), 17. Erik Jan van Loon (Eindhoven), 18. Ricardo Hop man (Den Haag), 19. Jan van der Luytgaarden (Sint Willebrord), 20. Arno van Hattum (Best) Niewelingen 40 kilometer: 1. Martin van Steen (Dongen), 2. Freddy van Son (Zevenbergen), 3. Michel Kooy man (Hoogvliet), 4. Mare Castelijns Steenbergen), 5. Bouters, 6, Mike Coumans (Maastricht), 7. Pierre de Bruin(Andel), 8. Robert van Kappel (Made), 9. Ed Paulissen (Langeweg), 10. John Akkermans (Nieuw Vos meer), 11. Ferry Rasenberg (Terhey- den), 12. Patrick van Dongen (Don gen), 13. Ronald Franssen (Uden), 14. Hans Laterveer (Nieuwerkerk aan de Ijssel), 15. Strooken. Liefhebbers: 1. Tesselaar (Warmen- huizen), 2. Van Gaanderen (Zalt- bommel 3. Jacobs (Heerle), 4. De Jong (Nispen), 5. Buuron (Steenber gen), 6. Verlaarense (Halsteren), 7. Wassenburg (Den Helder), 8. Van Steenis' (Gorinchem), 9. Van Hoof (Wouwse Plantage), 10. Potappel (St. Maartensdijk). ARNHEM (ANP) - Han- neke van Parreren en Jessica Harmsen zijn in Arnhem samen op de eerste plaats geëindigd in het Nederlands kam pioenschap schaken voor dames. In de elfde en laatste ron de won Van Parreren ge makkelijk van Jeannette Mulder. Jessica Harmsen versloeg de Brabantse Pernette Cameron. Dit duel duurde meer dan ze ven uur en 59 zetten. De derde kandidate voor de titel, Franziska Selmeier, viel af door een remise tegen Mariette Drewes. Hanneke van Parreren uit Amsterdam en de 18- jarige Jessica Harmesen uit Gerwen zullen een beslissingsmatch van vier partijen moeten spe len om de nationale kam pioene aan te wijzen. Plaats en datum zijn nog niet vastgesteld. Uitslagen elfde ronde: Vree ken - Van Eist 1-0, P. Came ron - Harmsen 0-1, Van Par-' reren - Mulder 1-0, Van der Giessen - De Wit 1/2-1/2, Selmeier - Drewes 1/2-1/2, Belle - A. Cameron 1-0. Eindstand: 1. gelijk: Van Parreren en Harmsen 8 pun ten, 3. Vreeken en Selmeier 7,5, 5. Belle 7, 6. De Wit en P. Cameron 5, 8. Drewes 4,5, 9. A. Cameron en Van der Gies sen 4, 11. Van Eist 3,5, 12. Mulder 2. Door Cees Pellenaars jr. DE HEEN - Scherprechter in de zesde ronde van De Heen was opnieuw de wind waartegen de renners op de smalle wegens moesten opboksen. Op net vlakke polderland hebben de na tuurelementen vrij spel en vandaar dat deze wielerkoers een van de meest eer- ujke is die in West-Brabant wordt ge reden. Op het vijf km lange parkoers kun nen slechts renners, die in een goede vorm verkeren, aanspraak maken op de overwinning. Wegsteken in het pe loton lukt niet. De favorieten weten derhalve dat zij zich vanaf de start in de voorste linies moeten plaatsnemen. M Gisteren was het dus niet anders, et het ingaan van de derde ronde re ntten renners weg van een verbrok keld peloton. Mattie de Baat, Patrick ™l, Rob Sienders, René Boeren, Wil lem-Jan van Loenhout, Theo Akker- mans, Anjo van Loon, Corné van Rijen, Luuk Suykerbuyk en Karei van Goe- em hadden zich in een waaier sa mengevoegd. Er was een goede samen- erkingin de groep. Zienderogen ver- giootte het leidende tiental hun voor- prong op achtervolgende groepjes die zich na amper 20 van de 100 af te leggen ometers reeds in verloren positie ge- manoevreerd zagen. hJ^n derSehjke koersontwikkeling betekent dan wel, dat tot aan de finale ae spanning er uit is. In die finale zou Zeeuw Karei van Goethem -onlangs ifinaar van twee Belgische kermis- koersen- vanwege matriaalpech zijn aandeel niet meer kunnen leveren. Dat konden wel De Baat en Van Rijen die met nog 20 km voor de wielen een voor zichtige inleiding van de finale ver zorgden. Er werd in de kopgroep flink gejakkerd. Het achtervolgend vijftal met Stroosnijder, Kayen, Van Est, Van Goethem en Duyvenstein werd meteen op meer dan anderhalve minuut ach terstand gezet. In de leidersgroep kwamen de scher mutselingen dus op gang, maar nie mand durfde echt aan te vallen. Twee ronden werd er nog gewacht. Met nog tien kilometers voor de boeg was het Mattie de Baat, die voor eigen publiek op zoek ging naar een prolongatie van zijn vorig jaar behaalde zege. Een lek ke band gooide echter roet in het eten. Het viertal Van Rijen, Sienders, Van Loon en Boeren nam het initiatief over, waarbij de overige flink op de tanden moesten bijten om in het spoor te ko men. Dat lukte dus niet, enkel Patrick Bol bleef zicht houden op de nieuwe leiders. De laatste ronde werd daarop geken merkt door diverse demarages van niet-sprinters als René Boeren en Cor né van Rijen. Ze wisten zich in het ge zelschap van twee rappe spurters en aanvallen luidde het devies. Sienders en Van Loon bleven echter attent. De zelfverzekerde Rob Sienders had tevo ren zijn ogen goed de kost gegeven en besliste voor zichzelf, dat degene die het eerste uit de bocht kwam voor de rechte lijn naar de finish, in deze korte sprint in gewonnen positie lag. En dat had hij goed gezien, want Van Loon reikte nooit verder dan zijn achterwiel. Ook bij de junioren lag het deelne mersveld in stukken uiteengeslagen. Van een groepje van zes renners was het weer eens Paul Barten uit Zeven bergen, die zijn concurenten in een sprint verschalkte. Uitslagen amateurs: 1. Rob Sienders (Zwijndrecht) 100 km in 2.18.29 uur. 2. Anjo van Loon (St.Wille- brord), 3. Corné van Rijen (Hoeven), 4- Patrick Bol (Hoeven), 5. René Boeren (St.Willebrord), 6. op 53 sec. Mattie de Baat (De Heen), 7. op 1.06 min. Willem-Jan van Loenhout (Nieuw-Vossemeer), 8. Theo Akker mans (Nieuw-Vossemeer), 9. Luuk Suykerbuyk (Nispen), 10. op 2.18 min. Karei van Goethem (Zeeuws-Vlaanderen), 11. op 2.51 min. Pierre van Est (Fijnaart), 12. op 3.05 min. M. Duyvestein (Naald wijk), 13. Martin Stroosnijder (Kruiningen). 14. Toon Kaaien (Zevenbergen), 15. John de Crom (Hooger- heide), 16. T. Kooy (Zuid-Beierland), 17. Jack van Trijp (Ossendrecht), 18. Twan den Braber (Fijnaart). 19. Rinie van Hooydonk (roosendaal), 20. Kees Schouwenaar (Goes). Junioren: I Paul Barten (Zevenbergen) 65 km in 1.29.13 uur, 2. P. Haast (Roijsbergen), 3. B. Vermunt (Etten-Leur), 4. A. Goense (Ovezande), 5. M. Piels (Rosmalen), 6. J. Bol (Hoeven), 7. op 25 sec. A. Tak (Oud-Gastel), 8. op 32 sec. J. Melsen (Roosendaal), 9. op 1.02 min. J. van Steen (Fijnaart), 10. L. Overgaag Cs Gravenzande), 11. J. van de Luytgaarden (St.Wil lebrord), 12. T Keiler (Steenbergen), 13. R. van Rijs wijk (Rijswijk), 14. R. Magielsen (Geertruidenberg, 15. K Smits (Zundert), 16. J. van Schaik (Oost-Sou burg), 17. F. Breure (St.Maartensdijk), 18. A. Freij- ters (Rijsbergen), 19. H. Vis ('s Gravenpolder), 20. J. van Wortel (Hoeven). Nieuwelingen: 1. M de Bakker (Abbenbroek) 45 km in 1.11.16 uur, 2. op 12 sec. F. van Son (Zevenbergen), 3. op 1.02 min. K. Kools (Oudenbosch), 4. W. Geijs (Kwadendamme), 5. V. Timmermans (Hoogerheide), 6. R. van Wesenbeek (Heerle), 7. op 1.10 min. J. Va- lentijn (St.Willebrord), 8. L. Brabander, 9. M. Mar tens ('s Heerenhoek), 10. W. Raas ('s Heerenhoek), 11. H. Laterveer (Nieuwerkerk a/d IJsel), 12. T. Moonen ('s Heerenhoek), 13. R. Lockefeir (Oudenbosch), 14. R. van Poortvliet (Oud-Vossemeer), 15. J. Brand (Zoe- :r), 16. op_4.55 min. W. van Hoof (Hoogerhede), 17 op 5.12 min R. Plugge (Zoetrmeer), i8. R. Jeltema (Roosendaal). 19. P. v.d. Meijden (Puttershoek), 20. op 5.30 min. H. Couman (Maastricht). De kopgroep in de ronde van De Heen dendert langs. foto marcel bekken

de Stem | 1985 | | pagina 15