Cor Verplanke is succesvol Succes voor Montenarie en Buijs Rob Si< BESTE LANGEBAANZWEMMER VAN ZEELAND GZV sterke winnaar Zuiderkwartier te sterk voor Luctor ANJO V. Zaamslag winnaar eigen toernooi Monique Schouten in vorm Buitenlust zonder spelen geplaatst MAANDAG 26 AUGUSTUS 1985 toü ïnvvMfsnoTC IN TRIMKOERS HENGSTDIJK Vandaag van start Recreatief zaalvoetbal in Oostburg Van Schilt op tweede plaats HERSELMAN - JEUGDTOERNOOI IN KAPELLE EN KLOETINGE WATERPOLOTOERNOOI DE BRUINVIS FIETSCROSS ZUNDERT Zeeuws-Vlaamse titelstrijd al van start SPORT IN 'T KORT T8 PAGINA SPORTIuiAANDAG 26 AUGU Van onze sportmedewerker HENGSTDIJK - Cor Ver- planke soleerde zaterdag avond naar de zege in de trimkoers van Hengstdijk. Johan Le poe ter werd twee de en Peter van Straten spurtte zich naar de derde plaats. In de C-categorie won Klaas Maayen, terwijl Brigitte Wieles de zege voor zich opeiste in de damesca tegorie. De trimkoers in Hengst dijk kende bij de A-catego- rie een magere opkomst. Slechts vijftien trimmers gaven acte de presence. Henk Peters viel al in een vroeg stadium uit het pelo ton weg door pech. Eerder deze dag was hij in Dor drecht bij de 'douaniers' kampioen van Nederland geworden. Het was ondanks de ge ringe deelname een span nende koers met wereld kampioen Cor Verplanke als laureaat. Verplanke uit Biervliet kwam alleen aan. Johan Lepoeter bolde als tweede over de streep met in zijn kielzog Peter van Stra ten uit Terneuzen. Peter van 't Westeinde stayerde achter een volgauto van de organi satie en werd enkele plaat sen in het klassement terug gezet. Bij de C-trimmers ging de overwinning naar Klaas Maayen. De beroepsmilitair was een klasse apart en spurtte naar de eerste plaats. Jac Bosma werd tweede en Mark Boelens veroverde de derde plaats, terwijl Leenhouts zich naar de vierde stek reed. Bij de dames ging de overwinning naar de blonde Brigitte Wieles uit Sluiskil. Zij spurtte zich naar de zege met de Belgische Regnart op de tweede plaats. UITSLAGEN: A-trimmers: 1. C. Verplanke, Biervliet; 2. J. Le poeter, Oost-Souburg; 3. P. van Straten, Terneuzen; 4. J. Moes, Terneuzen; 5. F. Gommers, Phi lippine; 6. W. de Feber, Hoek; 7. P. van Hulle, Sas van Gent; 8. T. Wullems, Heikant; 9. R. Hey- boer, Terneuzen; 10. H. Dees, Terneuzen; 11. P. Harms, Ter neuzen; 12. P. van 't Westeinde, Biervliet. C-trimmers: 1. K. Maayen, Kloosterzande; 2. J. Bosma, Philippine; 3. M. Boe lens, Oostburg; 4. A. Leenhouts, Aalter; 5. H. de Bruyne, Terneu zen; 6. R. Lammens, Oostburg; 7. C. de Rooy, Terneuzen; 8. B. van Bunder, Kloosterzande; 9. P. van Bendegem, Sluiskil; 10. R. Trévi- san. Sluiskil. Dames: 1. B. Wie les, Sluiskil; 2. A. Regnart, Kort- rjjk; 3. T. Herentals, Terneuzen; 4. N. Gommers, Philippine; 5. C. Versluys, Maldegem; 6. J. Ver- sluys, Maldegem; 7. C. Goessine, Wortegem-Petegem; 8. M, Deb- baut, Celles; 9. C. Tollenaar, Hoek; 10. J. Tollenaar, Hoek. Peter Claes sterk in 'Ganzetrek' Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Het recreatieve zaalvoetbal in Oostburg gaat vandaag, maandag 26 augus tus, weer van start. Dit met dezelfde 24 teams die ook het afgelopen seizoen van de par tij waren. Dit betekent dat men ook dit seizoen nog een aantal ploegen heeft moeten teleurstellen en op de wacht lijst plaatsen. Competitielei der Rinus van de Voorde: „We hebben gewoon niet meer uren beschikbaar, dus dan houdt alles op, hoezeer ik het ook be treur". De competitieleider heeft overigens problemen met de beschikbaarheid van de scheidsrechters. „Arbiters hebben we nu nog niet vol doende. Daar zullen we nog een oplossing voor moeten be denken". De 24 teams zijn evenals vorig seizoen, inge deeld in twee klassen en zullen weer een volledige competitie afwerken. In de eerste klas treedt aan het trio dat gepromoveerd is, bestaande uit Jansen/Tele- post, De Cocq en Chez René/ Ster en de oudgedienden OBV, Gemeente Oostburg, Le- liaert/Leekens, Veteranen, FC'83, Oud Sluis, Albert Heijn, De Corner en Aers. De tweede klas wordt bevolkt door GL Shop, Rabo 1, OBS Breskens, Administratief Personeel, Mijnders, Riemens, Van Looy/Groosman, Rabo 2, De Block, Kombuis, PZEM en Ro de Leeuw. TERNEUZEN - Een viertal Zeeuws-Vlaamse jeugdwiel- renners heeft met succes deel genomen aan een wedstrijd van de Westbrabantse Jeugd- wielerbond, die in Bergen op Zoom werd gehouden. Het viertal is aangesloten bij de jeugdwielervereniging Veloci- tas uit Steenbergen. Bart van Schilt uit Sas van Gent legde beslag op een fraaie tweede plaats bij de 7- jarigen. Bij de 8-jarigen fi nishte Angelique van Schilt uit Sas van Gent als tiende. Robert Nijs uit Axel kwam als 26e over de meet in de catego rie 12-jarigen en Serge van Boven uit Axel werd zevende in de leeftijdsgroep 13-jarigen. Van onze korfbalmedewerker ZAAMSLAG - het toernooi, gehouden ter voorbereiding op de komende veldkorfbalcom- petitie door de korfbalvereni ging Zaamslag, is door de or ganiserende vereniging zelf gewonnen. Zaamslag won alle wedstrij den en werd daarmee automa tisch nummer één. Jammer was dat het Belgische Voor waarts zonder enig afbericht wegbleef. Er viel daardoor een gat in het programma, dat door eni ge omzettingen en een ingelas te pauze moest worden opge vangen. Ondanks die tegen valler en het slechte weer be antwoordde het toernooi toch aan zijn doel. Er werd fel om de punten gestreden. Achter eenvolgens bond Zaamslag Luctor 2 met 4-3, Wilrijk met 4-0, Rapid Eeklo met 3-1 en Lyra met 1-0 aan de zegekar. De overige prijzen werden als volgt verdeeld: 2. Rapid Eeklo, 3. Wilrijk, 4. Luctor 2 en 5. Ly ra. Van onze zwemmedewerker WILHELMINADORP - Peter Claes, de lange- baanzwemspecialist van De Bruinvis uit Sas van Gent, heeft in de 2 km lange 'Ganzetrek' duidelijk gemaakt dat hij de sterkste lange- baanzwemmer van Zeeland is. Vorige week zwom hij in de Breskense Havenwed strijd een verkeerde route, waardoor hem de zege bij na nog ontging, maar nu in Wilhelminadorp liet hij het zover niet komen. Direct na de start kwam hij aan de leiding met naast hem de Goesenaar Arco Wagen voort. Deze twee maakten ver der de dienst uit, want op rui me afstand volgde het 'pelo ton'. Claes probeerde Wagen voort m,et korte tussen- sprintjes los te zwemmen, maar dat lukte aanvankelijk niet omdat Wagenvoort tel kens attent reageerde. De ster ke Wagenvoort kon echter na ongeveer 800 meter zwemmen de volgende demarrage van Claes niet meer beantwoor den. Hij moest een 'gat' laten vallen en kon dit niet meer dichten. Trainer Goethals wist dat dit zou gaan gebeuren. „Peter Claes is een ijzersterke vent, die in de training dit spelletje ook speelt met de overige Bruinvis-jongens en - meisjes. Hij is lang en sterk en dat is zo belangrijk voor een zwemmer. Bovendien is hij goed gemotiveerd bezig. Ik ben dan ook uitermate blij voor hem dat het dit jaar zo goed gaat", aldus de Bruinvis-trai ner die met genoegen zijn pu pil zag winnen. Hij zag tot zijn groot genoe gen ook dat 'zijn meisjes' op het onderdeel vrijeslag de race volkomen beheersten. De gro te verrassing was wel het zwemmen van de 13-jarige Silvia Schmitt. Zij ging bru taal mee met Els van Haelst en Miranda de Zeeuw, die inmid dels al enkele jaren tot de ge vestigde orde behoren. Maar Silvia stak deze dag in een topvorm. „Ik weet het ook niet, het ging gewoon erg fijn en ik houd van wind en golfslag", verklaarde zij na afloop. Zij won de wedstrijd weliswaar niet, maar ze werd tweede voor de duidelijk zichtbaar te leurgestelde Miranda de Zeeuw. Els van Haelst was in de slotfase wat uitgelopen en bracht de twaalfde 'Ganze trek' op haar naam. Op het onderdeel schoolslag had De Bruinvis nog een troef in handen in de persoon van Ilse Schram. Maar vorige week in de Havenwedstrijd van Breskens was al gebleken dat de Vlissingse Inge Logghe praktisch even sterk was. Welnu, deze meisjes maakten er ook nu weer een attractieve wedstrijd van, die uiteindelijk de winst opleverde voor Inge Logghe, die vanaf de start het veld had aangevoerd en dus terecht won. Vreugde en verdriet liggen soms erg dicht bij elkaar. En die vreugde heerste er in het kamp van de Zwemclub Koe wacht vanwege de zege van Anton Thoen. Verdriet en een stukje onbegrip was er bij Wim den Engelsman, die in de slotfase zijn clubgenoot niet kon volgen en nog werd voor bij gezwommen door Bonnewei en Verdonck. Onbegrip was er vooral omdat Thoen zo ver voor de finish zijn eindsprint inzette, waardoor de moege streden Den Engelsman moest afhaken met het reeds vermel de gevolg. „De eindsprint was veel te vroeg, dat was niet no dig geweest. De uitslag zou voor de Zwemclub Koewacht De drie topzwemsters van De Bruinvis uit Sas van Gent die voor uitstekende prestaties zorgden in de Ganzetrek, de langebaanwedstrijd in Wilhelminadorp. Van links naar rechts: Miranda de Zeeuw, Els van Haelst en Sylvia Schmitt. - foto willem mieras. nog mooier zijn geweest als Anton nog 100 meter had ge wacht. Dan had ik nog kunnen bijblijven. Nu kon ik niet meer, ik was bijna op", aldus het lichte verwijt van Den En gelsman aan zijn wat onerva ren clubgenoot. „Inderdaad heb ik niet zo tactvol gezwom men", meende Anton Thoen. „Maar Henk Bonnewei kwam steeds dichterbij en Wim is ook sterk in de eindsprint. Daarom besloot ik om vroeg te gaan sprinten. Ik speelde op zeker". Den Engelsman kon echter niet meer omdat hij even tevo ren ook was gestart in de 2 km vrije slag en dus al veel van zijn toch al niet geringe krachten had verspeeld.Hij viel echter toch nog in de prij zen omdat Stefan Verdonck, die als derde was gefinisht, werd gediskwalificeerd. En zo kwam er een einde aan een uitermate boeiende 'Ganze trek'. In het voorprogramma won Jeroen de Zeeuw van De Bruinvis de 800 meter bij de jongens onder de 12 jaar. Sandra van Zijp van Luctor won dit nummer bij de meis jes. De uitslagen waren: 800 meter vrijeslag jongens onder 12 jaar: 1. J. de Zeeuw (De Bruinvis) 12.42, 2. A. de Maat (ZC Koe wacht) 12.50, 3. C. de Ridder (ZC Koe wacht) 14.20, 4. D. Vonhout (De Braak man) 14.25,5. M. Schouwenaar (De Beve landers) 14.57,6. T. Segboer (De Bevelan ders) 16.02, 7. J. Borgt (ZC Koewacht) 16.13, 8. P. Verhoeve (ZC Koewacht) 16.19. 800 meter vrijeslag meisjes onder 12 jaar: 1. S. van Zijp (Luctor) 13.23, 2. C. Martens (Luctor) 13.53, 3. L. Lievense (Stormvogel) 14.49, 4. H. Ramselaar (De Braakman) 14.54, 5. M. van Rijswijk (Stormvogel) 14.58,6. K. de Kerf (ZC Koe wacht) 15.55, 7. F. Fukken (De Braak man) 15.58, 8. C. Meulblok (De Bevelan ders) 16.01. 2000 meter vrijeslag heren: 1. P. Claes (De Bruinvis) 26.45,2. A. Wagen voort (Luctor) 27.41, 3. P. van de Ruit (Schelde) 28.08, 4. M. Willaert (De Bruin vis) 28.17, 5. T. Vinke (Scheldestroom) 28.25, 6. L. Claes (De Bruinvis) 28.32, 7. W. den Engelsman (ZC Koewacht) 29.00,8. P. Braam (Luctor) 29.31, 9. B. Eckhardt (Stormvogel) 32.02, 10. T. Gelissen (De Bruinvis) 32.18, 11. S. Veraart (Scheldes troom) 32.28,12. H. Riemens (Stormvogel) 34.21, 13. M. Blomme (De Braakman) 35.46, 14. E. Philipse (De Bevelanders) 35.59, 15. P. Kuipers (De Ganzen) 37.18. 2000 meter vrijeslag dames: 1. E. van Haelst (De Bruinvis) 27.42, 2. S. Schmitt (De Bruinvis) 28.03, 3. M. de Zeeuw (De Bruinvis) 28.05, 4. N. van Haelst (De Bruinvis) 29.19, 5. L. Sierevogel (Luctor) 30.24, 6. R. Geervliet (Luctor) 30.25, 7. M. Tuinman (Luctor) 31.43, 8. A. Willemsen (De Ganzen) 31.46, 9. M. Buijs (Luctor) 33.26, 10. T. de Munck (De Bevelanders) 33.44, 11. E. Wagenvoort (De Ganzen) 33.49, 12. M. van Vossen (De Ganzen) 33.51, 13. D. de Rijbel (ZC Koewacht) 33.52, 14. M. Kanse (De Braakman) 34.07, 15. A. van Gils (De Bevelanders) 34.31. 2000 meter schoolslag heren: 1. A. Thoen (ZC Koewacht) 35.21, 2. H. Bonnewei (Scheldestroom) 35.38, 3. W. den Engels man (ZC Koewacht) 35.57, 4. A. van Zijp (Luctor) 37.30, 5. F. Smit (De Bevelan ders) 38.14, 6. R. van Ombergen (Storm vogel) 38.16, 7. R. Huijgens (Luctor) 38.33, B. A. Dekker (ZC Koewacht) 39.26, 9. M. van Hese (Stormvogel) 39.31,10. A. van de Hemel (De Bevelanders) 44.42. 2000 meter schoolslag dames: 1.1. Logghe (Stormvo gel) 37.32,2.1. Schram (De Bruinvis) 37.44, 3. C. Navest (Stormvogel) 38.58, 4. G. de Maat (ZC Koewacht) 42.36, 5. A. Bertram (ZC Koewacht) 40.45 (gediskwalificeerd). Door Kees Hamelink KAPELLE/KLOETINGE - Met het Herselman-jeugdtoer- nooi, waarvoor dit jaar De Bongerd in Kloetinge en Kapelle voor de organisatie tekenden, werd de toernooienreeks afge sloten. Een overvolle toernooika- lender betekende voor de te- ninssende jeugd bijna zeven weken onafgebroken pres- tatietennis, want voor velen betekent het nu eenmaal dat het geleerde in de praktijk moet worden gebracht. On danks dat was er in de di verse leeftijdscategorieën sprake van de nodige strijd, hoewel Middelburger Wal ter Montenarie ook in dit toernooi bij de 16-jarige jon gens niet te kloppen bleek. Opnieuw demonstreerde hij een grote overmacht te gen zijn respectievelijke te genstanders. Jos Verschuure moest dat al in de tweede ronde ervaren en ook Gillis van de Gruiter werd in de halve finale met zijn neus op de feiten gedrukt: 6-2, 6-2. Wie Montenarie in de finale moest gaan bestrijden, was vooraf een open boek. Ra mon de Jong bleek niet bij machte zijn eerder verover de plaats met succes te ver dedigen, maar ook Stefan Havermans moest in de hal ve eindstrijd lijdzaam toe zien hoe Sjaak Bleijenberg na twee tie-breaks en een derde set de finaleplaats voor zich opeiste; 7-6, 6-7, 6- 0. De Snale tussen Montena rie en Bleijenberg was dan ook een afspiegeling van de voorgaande reeks. Met 6-2, 6-1 ging de titel naar Monte narie. Elisabeth Buijs uit Sou burg werd de verrassende winnares bij de oudste meis jes, een categorie, waarin Rosemarie Voeten bij voor baat ais favoriete was be stempeld. Beiden stuitten in hun finalepartij op fel ver zet, partijen waarin drie sets ten grondslag lagen. Voeten plaatste zich voor de eind strijd via Chantal van Schelven met 6-3, 3-6, 6-2, terwijl Buijs het knap lastig had tegen Elly Cijvat: 1-6, 6- 3, 6-3. De eindstrijd leverde kennelijk voor Buijs minder problemen op getuige de cij fers 6-3,6-3. Daarmee was de koek echter nog niet op voor Eli sabeth Buijs, want ook bij de 14-jarigen greep zij de titel. De Zeeuws-Vlaamse Ste phanie Rottier werd het slachtoffer van de daden drang van haar opponente, die met een 6-4, 6-0-zege op Ericka Ouwehand de basis had gelegd voor de eind overwinning. Onderin het schema had Stephanie Rot tier zich knap ontdaan van de als tweede geplaatste Elly Sijvat, maar zij kwam in de fnale kracht tekort tegen Buijs, hetgeen het leeftijds verschil van beide meisjes mede accentueerde. Met 6-4, 6-4 pakte Buijs ook deze titel. Wisselende resultaten ge ven de statistieken aan voor wat betreft de strijd tussen Frederick Ouwehand en Stefan Havermans. Winst voor Ouwehand in Terneu zen, maar succes voor Ha vermans in zowel Axel als Vlissingen. Ook deze keer was een confrontatie tussen Vijf van de toppers uit het jeugdtennistoernooi dat in Kloetinge en Kapelle werd af gewerkt. Staande van links naar rechts: Frederick Ouwehand, Harold Schipper en Ro semarie Voeten. Vooraan links Walter Montenarie en rechts Gilles de Gruiter. - foto willem mieras. beide spelers onontkoom baar. De vooraf als favoriet bestempelde Havermans moest nu de winst laten aan Ouwehand met 6-3,6-4. Voor Harold Schipper en Eric Eversdijk, beiden uit Goes, geldt overigens het zelfde v rhaal, want er be staat geen enkel toernooi waarbij zij eikaars tegen stander niet zijn. Deze keer legden zij beiden beslag op een finaleplaats bij de 12-ja- rigen. Schipper plaatste zich via een zege op Kees Oos- trom met 6-2, 6-2, terwijl Eversdijk Marcel Scho'-v slechts één game toestand: 6-1, 6-0. Ofschoon Eversdijk in de eindstrijd even aan de eindzege heeft mogen rui ken, was het ook deze keer weer Harold Schipper die aan het langste eind trok met 7-6,6-4. De drie vertegenwoordi gers van Smash uit St.-Jan steen, Stephanie en Sebas- tien Rottier en Nathaly Tijs- sen, wisten gedrieën beslag te leggen op hun respectie velijke titels. Stephanie Rot tier versloeg Ericka Ouwe hand met 6-1, 6-0 bij de 12- jarige meisjes, terwijl bij de 10-jarigen Nathaly Tijssen te sterk bleek voor Femke Clerx: 6-1, 6-2 en Sebastien Rottier met 6-0, 6-1 heerste over Richard Hamelink. Uitslagen finales dubbelspelen: JD 16 jaar: Verschuure/Wolfert-Van de Gruiter/Bleijenberg 3-6, 6-0, 6-4; MD 14/16: Cijvat/Buijs-Verschoore/Van Schelven 6-4,6-1, Voeten/Montenarie- Kooijman/Van de Gruiter 6-2, 6-2; JD 14: Reijnhout/Schipper-Labruyere/ De Jong 6-1, 4-6, 6-0; GD 14: Kuijs/ Ha vermans-Ouwehand/Ouwehand 5- 7, 6-2 6-3; JD 12: Eversdijk/Oostrom- De Klerk/Sanderse 6-3,7-6; MD 10/12: Ouwehand/Ouwehand-Van Rooyen/ Drenth 3-6, 6-4, 7-6; GD 12: De Veij/ Labruyere-Tijssen/Schouw 7-5, 7-6, JD 10: Rottier/Hamelink-Filius/Hui - bregtse 6-2, 6-1; GD 10: Cijvat/Rijk- Ouwehand/Ouwehand 6-3,5-7,6-1. Van onze waterpolomedewerker SAS VAN GENT - Het team van de Gentse Zwemverenigin, (GZV) is de verdiende winnaar geworden van het La Bourse waterpolotoernooi in Sas van Gent. De Gentenaren zetten alt vier hun partijen in duidelijke winst om en toonden aan dat hei Belgische waterpolo minder zwak is dan de gedachtengan, daarover. Op de tweede plaats eindigde het organiserende t, Bruinvis, dat er tegen GZV niet aan te pas kwam, maar voorii slechts één puntje in moest leveren tegen Stormvogel. Een toernooi, dat de weer goden bepaald niet op de hand had, want de regen viel con stant met bakken tegelijk uit de hemel. Ondanks dat een uiterst geslaagd toernooi, vooral sportief gezien van gro te waarde. Een wedstrijd tus sen de veteranen van De Bruinvis en het huidige team, zorgde voor de afsluiting. Dat de 'oudjes' nog verre van ver sleten zijn, bewees de 9-7-zege, al moet hierbij eerlijkheids halve wel worden vermeld dat Dik de Braai voor één keer n het veteranenkorps gereken; werd, wat zeker een slok een borrel scheelde. Uitslagen: Bruinvis-Scheids, troom 7-1, Krabben-GZV 2-l| Bruinvis-Stormvogel 3-3, Krat ben-Scheldestroom 2-3, Stormvc. gel-GZV 4-8, Bruinvis-Krabben;. 0, Stormvogel-Scheldestrooam 5 j Bruinvis-GZV 2-10, Krabben Stormvogel 1-5, Scheldestrcx» GZV 3-5. Eindstand: 1. GZV 8 pui. ten, 2. Bruinvis 5, 3. Stormvogel; 4. Scheldestroom 3, 5. Krabben, punten. Van onze sportmedewerker ZUNDERT - Aan de zogenaamde vrije fietscrosswedstrijd ii Zundert werd door twaalf Flying Dutchman-renners deelgeno- men. De twee meisjes die meereden, Monique Schouten bij de 16-jarigen en ouder en Tanietha Uytdenwilligen bij de categotit 6-en 7-jarigen, deden het prima. Beiden werden in hun groep eerste. Eveneens winnen deed Mark-Peter van Doorn bij de jongste jongens. Achter deze Terneuzenaar kwam Tristan Verhage uit Sluis als vierde binnen. Eenzelfde klassering pakten de Sassenaar Michel Schellekens bij de 10-jarigen en Walter Finze bij de 11-jari- gen. Jacco Matthijs uit Ter neuzen reed zich goed in de kijker bij de 12-jarigen. Hij werd tweede. Hetzelfde kan gezegd worden van Domini que Schouten uit Oostburg. Bij de 13-jarigen bolde hij als der de over de meet. Eveneens derde werd Marco Uytdenwil- Van onze sportmedewerker OOSTBURG - Afgelopen week ging het Oostburgse KNVB-zaalvoetbal van start met de voorronden voor de strijd om de ZAVIO-beker. Een start die niet zonder pro blemen verliep, want op het laatste moment trokken de teams van Holierook en De Tol zich terug uit de ZAVIO, ter wijl Wiebs Tap en Oude Raed- thuys geen belang hechtten aan de bekercompetitie. Nieuw in de bekercompeti tie is dat eerst de tweedeklas sers in actie komen. Zij zijn in drie poules ingedeeld, waarna de poulewinnaars elkaar be kampen om tegen de eer steklassers en regioteams uit de ZAVIO verder te bekeren. Buitenlust weet zich al verze kerd van de poulewinst. De 'Schrier-boys' hoefden daar voor niet in actie te komen, aangezien ze waren ingedeeld bij Wiebs Tap en Oude Raed- thuys. In poule twee won Jopie met 3-1 van Sikkels, zodat de ploeg uit Sluis vanavond (maandag 26 augustus) tegen Cebeco/ Zuidwest aan een gelijk spel genoeg heeft om zich pouel- winnaar te kunnen noemen. In poule drie werd nog niet ge speeld en door het wegvallen van Holierook blijft alleen de wedstrijd De Ploeg-Victory (eveneens vanavond) over om de poulewinnaar aan te wij zen. ligen bij de jongens van jaar. Zijn stadgenoot John Jongh werd hier negende. I zevende stek was er bij de 1D jarigen voor Alex de Koning uit Axel. Iets dichter bij 4 winnaar eindigde Danny Muynck uit Sas van Gent. de 17-jarigen werd hij derde Aangezien er in deze wedstrijd een clubtrofee te verdienen viel, werd er in elke categorie hard geknokt voor de punten Flying Dutchman werd in de ze strijd zevende met 138 pun ten. In de meetellende tien klassementen kwamen de re gionale crossers slechts zeven keer op de startheuvel. En dal maakte hen bij voorbaat kansloos voor de clubtrofee. Van onze tennismedewerker VOGELWAARDE - Gezien het aantal partijen en het tal daarvoor bestemde banen, was men genoodzaakt al in hel voorbije weekeinde partijen K spelen voor de eerste Zeeuws- Vlaamse jeugdtenniskam- poenschappen. Zoals werd verwacht waren er nog geen verrassingen te noteren in dt verschillende leeftijdscatego rieën. Bij de 16-jarige meisjes liet zowel Annemarie de Blo) als Daniella de Schepper forse overwinning voor ziek noteren op respectievelijk Ka rin van Goethem (6-1, 6-1) en Andrea Hamelink (6-0, 6-0) en zij plaatsten zij zich hierdoor al voor de halve finales. Bij de 18-jarige meisjes, die elkaar in een poule van viel bekampen, boekte Monique Baecke een 6-0, 6-2-zege Chantal de Dijcker. Bij de jon gens rot en met 18 jaar plaatste Arjen Elderson zich voor de halve finale door met 6-0,6-t Tom Willaert kansloos te vei- slaan, terwijl bij de 16-ji jongens zowel Ronald van Re- mortel als Gyon Asselman geen fouten maakte in hun openingspartij. Van Remortel won van Bart van Kampen met 6-0, 6-2 en Asselman lie' Patrick Vonk achter zich mei 6-3,6-1. Overige uitslagen: JE 10 jaar: Martin Elderson-Guido van Pc* ke 6-1, 7-5; ME 12: Angeliek Cee nen-Marjon Kademakers 6-0,64 Francesca Adriaansens-Ilse De Deckere 6-0, 6-0, Joyce de Booy- Yvonne Cox 6-4, 7-6; JE 14: Gyo» Asselman-Paul van den Berg 6-1 6-0, Jeroen Verstraeten-Norben Elderson walk-over Verstraeten, Tim van Veldhoven-Gerben Geus 6-2, 6-0; ME 14; Danielle va" Zweeden-Wendy de Schepper 6-1. 6-3, Angeliek Coenen-Danny Geus 6-1, 6-1; JE 16: Erwin Deij-Norbert Elderson 7-6, 6-1, Evert van Ka»- pen-Harold de Poorter 6-1. 6*' Alain Hiel-Marcel van Zweeden b- 1, 6-0; ME 16: Mireille Antheunis- Chantal Verschueren 6-3,6-3. Van onze korfbalmedewerker TERNEUZEN - De oefenwedstrijd van Luctor tegen het LeWf Zuiderkwartier eindigde in een eervolle 5-8-nederlaag voor thuisclub. Alleen in het eerste kwartier legde ZuiderkvvarW' met een hoog tempo Luctor zijn wil op. Aanvallend was de M' zoekende ploeg bijzonder actief en Zuiderkwartier zette de Bu(' tor-verdediging nogal eens op het verkeerde been. De afwerking ontbrak echter volledig en zo kon Luctor na 25 minuten een voorsprong nemen. Daarmee brak de scor" open en volgden de doelpunten elkaar in snel tempo op. Telken Luctor eerst op voorsprong, omdat Zuiderkwartier de kans®1 dikwijls liet liggen. Na de 3-3-ruststand wist Luctor de dn" klassen verschil voor een groot deel weg te poetsen, al kwam w aanvallend niet meer zo aan de bak. Tot 3-7 moest het Zuide'" vee' kwartier laten gaan, om uiteindelijk op 5-8 te finishen. Een aantrekkelijke partij, waaraan de vele toeschouwers plezier beleefden. Doelpunten: Karin Korstanje (2x), Kees Haak Peter Durinck en Leendert van Waart. Door Peter van Bergen TETERINGEN - Ha Deelen uit Zwijndrecht i overtuigende wijze winn geworden van het Teter' Treffen. Het betekende eerste zege van dit seiz voor Deelen, die zeven ronden voor het einde w sprong uit een kopgroep veertien renners. In machtige solo bouwde Zwijndrechtse amateur voorsprong op van vij seconden. Voor de ach volgende groep, waarin vestigde namen als de broeders Pirard, Jos Ge~ en Arie Versluys, re slechts de tweede plaats, was John Pirard, aanva lijk mee met de demarr van Deelen, die iets n over had dan zijn m vluchters. In feite werd de strijd Belg Door Kee HANK - Het is geen Belgische wielerama se grenzen trekken o kerk deel te nemen, rende comité een vijf om het criterium ee geven. Met succes. De Belgen maakten v vervolgens aan de haal Dat was ook gisteren het ge val. Een spannende finale me spetterende demarrag vormden de apotheose van ee wedstrijd die in een vroeg sta dium een vluchtersgroep va tien renners kende. De mee opmerkzame figuren hieri waren de latere winnaar Rud Verstappen (tweede vori jaar) en Anjo van Loon. Voor al Van Loon was een bepalen de factor in de koers, omd" hij ten eerste beresterk ree en ten tweede met twee ploeg makkers vooraan het 'verb" den' ploegenspel speelde. Dat ploegenspel werkt eveneens door in het peloto waar Arie Overbeeke -voor d start in Hank nog leider in he Biesboschklassement me slechts twee puntjes voor sprong op Van Loon- geen me ter ruimte werd gegund in zij streven om de slag ongedaa te maken. Bij enkele wieier liefhebbers wekte dat noga wat wrevel op, zeker toen Va- Loon na materiaalpech steu kreeg van zijn ploegmaats o~ ATLETIEK- De uitslagei) van zaterdag gehouden wegl wedstrijden zijn: Giethoorn (halve marathon); 1. Chril Semplonius (Lionitas', Leewl arden) 1.05.54, 2. Gerril Voortman (AV Goor) 1.09.1(f 3. Jan van Essen (De Geml zen, Heerde) 1.09.45, 4. The| Kooyman (De Gemzen 1.10.14, 5. Jan Roeters (Argl 17, Groningen) 1.10.19, 6. Jal de Lange (Start 78, Steenl wijk) 1.10.42. Dames; 1. Jok Menkveld (AV 34, Apelf doorn) 1.35.09. Door Cees Pellenaarl DE HEEN - Scherprechte/ ronde van De Heen was I wind waartegen de rem smalle wegens moesten O] het vlakke polderland hel tuurelementen vrij spel en deze wielerkoers een van d lijke is die in West-Brabai reden. Op het vijf km lange pa nen slechts renners, die i vorm verkeren, aanspraal de overwinning. Wegstekei loton lukt niet. De favorieten weten deri zich vanaf de start in de v moeten plaatsnemen. Gisteren was het dus i Met het ingaan van de deri den tien renners weg van e keld peloton. Mattie de B Bol, Rob Sienders, René E lem-Jan van Loenhout, T mans, Anjo van Loon, Corn Ouuk Suykerbuyk en Kar them hadden zich in een mengevoegd. Er was een gt werkingin de groep. Ziend grootte het leidende tienta sprong op achtervolgende j zich na amper 20 van de 100 Kilometers reeds in verlorer manoevreerd zagen. Een dergelijke koersoi betekent dan wel, dat tot a: de spanning er uit is. In dii de Zeeuw Karei van Goethe winnaar van twee Belgisc

de Stem | 1985 | | pagina 14