Faalangst beheerst spel van PSV Hit- Ssgï**, Brugge pas in verlenging langs Diegem WEINI Schuiten Profronde Ic Amateurs MAANDAG 26 AUGUSTUS 1985 PAGINA SPORT; MAANDAG 26 AU uitslagen plus standen buitenlands voetbal engeland west-duitsland frankrijk Portugal EREDIVISIE EERSTE DIVISIE EERSTE DIVISIE Assen niet ha T4 T5 door Theo Vaessen EINDHOVEN - Slechts negen minuten was PSV zaterdag avond van een tweede debacle verwijderd. Dank zij een mis greep van Fortuna-doelman Chris Körver, tot dan met de moed van een leeuw zijn doel verdedigend, en één attent moment van Thoresen, kon de Eindhovense ploeg alsnog op gelucht adem halen en zich de gramschap van veel toeschou wers besparen. PSV dat op de bank (Hysén, Lokhoff en Van der Gijp) meer waarde, in geld uitgedrukt, had zitten dan Fortuna in zijn gehele selectie heeft geïnvesteerd, kon tegen Fortuna (nog) geen moment waarmaken dat het dit seizoen zoveel beter is dan vorig jaar. Thoresen werd aan banden gelegd door René Maessen, die zijn vroegere vorm al een heel eind heeft teruggevonden. Ruud Gullit kon zich niet los maken van de stugge Mario Eleveld. Rob McDonald bleef onzichtbaar tegen Willy Boes- sen. Daarmee bleken de angels uit de PSV-aanval te zijn ge trokken. Natuurlijk, en wie had an ders verwacht, bepaalde PSV negentig minuten het spel. Maar dat was zo doorzichtig en ging langs zoveel schijven, dat Fortuna er steeds een been of lichaam tussen kreeg. „Het is duidelijk dat we de juiste vorm nog niet te pakken heb ben", was hjet enige waarop Jan Reker kon komen toen hij het ondermaatse spel van zijn ploeg moest analyseren. PSV gooide zijn tegenvallende ver toning op het conto van Fortu na. „Een negatief spelende ploeg", vond Huub Stevens die kon terugzien op een goede co me-back. „Je ziet, zelfs als je zo verdedigt, verlies je toch." Hoewel PSV al na negen minuten via Gullit en na een vrije trap van Van Rooy (PSV's beste man) op 1-0 kwam, raakte Fortuna geen moment in paniek. Het verde digde manmoedig, clean en vooral de jonge verdedigers raakten niet onder de indruk van namen. Suvrijn leverde een heroische strijd met Van Rooy enverloor op punten. „Hij is erg beweeglijk en je weet niet wat hij doet", com plimenteerde Suvrijn zijn een jaar jongere collega. „Later ben ik op Valke gaan spelen en hij is gemakkelijker uit te schakelen. Je weet precies wat hij gaat doen." Suvrijn was eigenlijk de enige Fortuna-middenvelder die zich zichtbaar leeg knokte. Arthur Hoyer was opnieuw geen schim van hetgeen hij kan, Reijners en Mordang de den hun best maar hun acties sorteerden weinig effect. Om dat Fortuna's middenveld waarin Thijssen ontbrak) de strijd niet aankon, kwamen de aanvallers Linford (vrij rustig ditmaal) en Holverda weinig aan de bal. Daarom sloeg de kopbal van Holverda, in de 59ste minuut, als een bom in in het PSV- kamp. Boessen dropte het leer op het hoofd van Holverda. Van zeker 15 meter klopte hij doelman Van Breukelen (1-1). „Leuk, dit doelpunt, maar wat koop je er voor", verzuchtte Holverda na afloop. Een wan hopige zucht slaakte ook Chris Körver ondanks zijn katachti ge reactie op de strafschop van Thoresen. Invaller Ruys had Thoresen, meende arbiter Hobé, te hard aangepakt in het strafschop gebied, hetgeen Ruys ten stel ligste ontkende. Körver: „Ik keek naar het standbeen van .Thoresen en toen wist ik dat de bal zou pakken. Leuk, maar dat mooie moment werd teniet gedaan door mijn fout." Twaalf minuten voor tijd mocht René van der Gijp op draven in plaats van Stevens. Van der Gijp zorgde ervoor dat Fortuna nog meer moest tegenhouden. Hij bracht ook de bal voor het doel waarop Körver mistastte. „Toen ik Kraay twee minuten voor tijd van de tribune zag komen, dacht ik dat nog gewisseld zou worden", lachte Van der Gijp later zijn onzekerheid weg. En die sterk levende onzekerheid is PSV ook tegen Fortuna niet kwijt geraakt. PSV - Fortuna Sittard 2-1 (1-0). 9. Gullit 1-0, 59. Holverda 1-1, 81. Thoresen 2-1. Scheidsrechter: Hobe. Toeschouwers: 17.000. PSV: Van Breukelen; Van Aerle, Stevens (Van der Gijp), Brandts en Heinze; Van Rooy, Valke en Van de Kerkhof; Mcdo nald (Lokhoff), Gullit en Thoresen. Fortuna Sittard: Körver; Eleveld, Boes sen, Koevermans en Maessen; Suvrijn, Mordang (Ruys) en Reijnders; Hoyer, Holverda en Linford. Max moeizaam langs negatief APG7 Door Ted van Leeuwen) ALKMAAR - Komende woensdag al staat de 'topper' Ajax-PSV op de agenda. Competitieleider Jan Huijbregts had bijna geen ongelukkiger moment kunnen uitkiezen, want voor de liefhebbers komt het duel in het Olympisch Stadion be paald te vroeg. Ajax noch PSV namelijk, bevindt zich op dit moment in de vorm die voor een dergelijk evenement gewenst is. PSV, dat al twee punten kwijtraakte, strompelde zaterdag nog net voorbij Fortuna, Ajax kwam gisteren niet los van het negatief spelende AZ'67, maar won uiteindelijk toch in de Alkmaarderhout: 1-2. Werden tijdens de oefenpe riode zogenaamd grote tegen standers via flitsende exerci ties op indrukwekkende wijze opgerold, in de praktijk van de competitie blijkt de oppositie niet mee te willen werken aan de show van Cruijff en diens profeten van het aanvalsspel. De twee lichte tegenstan ders die Ajax tot nu toe in de competitie ontmoette, werden niet vermalen zoals dat de oefenende gezelschappen van Hellas Verona, Atletico Minei- ro en Rapid Wien wel was overkomen. Maar waar Excel sior vorige week zich nog posi tief opstelde, daar deed AZ'67 gistermiddag een geslaagde poging de wedstrijd te beder ven. Al was het een veeg teken dat Ajax het stijve verdedi gingsduo Guyt-Reynders geen moment in verlegenheid kon brengen. Er werd vrijwel uitsluitend voor het doel van AZ gespeeld. Pas in de voorlaatste minuut van de wedstrijd, die het ge duld van de 13.000 kijkers ern stig op de proef gesteld had, stuurde AZ-trainer Joop Brand zijn aanvallers Kist en Tol van de middenlinie weg om in een ultieme poging een wending te forceren. In de me dia pleegt Brand zich immer als een 'grote Positivo' te ge dragen, maar gisteren liet hij zijn ploeg als grauwsluier fungeren. Omdat het spel van Ajax zich op het middenveld be hoort te ontwikkelen, had Brand het gepast gevonden daar zoveel mogelijk spelers samen te trekken. Maar in te genstelling tot Ajax, dat zijn spelers vanuit de achterhoede pleegt op te schuiven, had Brand ze aan zijn voorhoede onttrokken. Kees Kist en Pier Tol, ex-internationals die faam verwierven dankzij aan vallende kwaliteiten, vonden zich op het middenveld of voor hun eigen defensie terug. Het gevolg was dat Ajax ge vreesde 'extra man in de com binatie' niet kon vinden maar tevens dat AZ met de spaarza me uitvallen het alleen moest hebben van de artistieke inge vingen van de jonge Siegfried Lenz en die derhalve van enig gevaar ontbloot bleven. Technisch directeur Johan Cruijff had geen goed woord over voor AZ: „Wij hebben ge probeerd er een attractieve wedstrijd van te maken, maar AZ heeft alleen maar verde digd. Zij hebben met 10 man voor het eigen doel gespeeld. Dat vind ik onbegrijpelijk, want het was vooral hun pu bliek dat op de tribunes zat. Ajax kan niets verweten wor den. Het feit dat de doelman van AZ de beste speler op het veld was, bewijst dat. Wij heb ben alle risico's genomen. Het negatieve spel van AZ kost ons tegen PSV zeker 10.000 toe schouwers." In de eerste helft was de wedstrijd het aanzien nog wel waard. Er werden veel per soonlijke duels uitgevochten en Ajax zorgde ervoor dat doelman De Koning zich niet behoefde te vervelen. Hoewel alle doelpunten (kort) na rust vielen, was het tweede bedrijf slaapverwekkend. AZ nam daarin al na 2 minuten een voorsprong, toen doelman Menzo weer eens onnodig zijn positie als libero ingenomen had en Lenz na een vrije trap van Nortan over 50 meter slechts zijn hoofd onder de bal hoefde te zetten om het verla ten doel te vinden: 1-0. De Alkmaarse euforie was van korte duur. Binnen 300 se conden stond Ajax voor. Beide doelpunten waren echter niet des systeems, maar kwamen uit spelhervattingen voort. Eerst knikte Rijkaard een vrije trap van Mühren tegen het net en even later draaide Vanenburg de bal om de AZ- muur: 1-2. Merkwaardig genoeg liet AZ zijn defensieve houding niet varen. Pas in de voorlaat ste minuut dirigeerde Brand Rob de Wit gaat als een stervende zwaan onderuit na een tackle van Fred Patrick, maar een penalty opleveren. zijn toekomstloze stel naar vo ren. Derhalve was het betreu renswaardig dat arbiter Blan- kenstein in de 64e minuut een zuivere treffer van Rijkaard geannuleerd had wegens du wen. Het was er anders zeker leuker op geworden. Eerder had de arbiter al twee keer ge weigerd Ajax een strafschop toe te kennen nadat De Wit en Van Basten gevloerd waren. De coming-man van het scheidsrechters wereldje had zich gisteren even laf gedra gen als de thuisclub en het pu bliek was daarvan het slacht offer geworden. AZ'67-Ajax 1-2 (0-0). 47. Lens 1-0, 49. Rijkaard 1-1, 52. Vanenburg 1-2. ou die eenakter niet - foto anp Scheidsrechter: Blankenstein. Toeschou wers: 12.000. Gele kaarten: Boeve en De Wit (Ajax). AZ'67: De Koning; Patrick, Guyt, Reyn- ders en Nortan; Arntz, Te Paske (Heus) en Kleton (Castelijn); Lens, Kist en Tol. Ajax: Menzo; Silooy, Ophof en Boeve (Rijnink); Van 't Schip, Koeman, Rijk aard en Mühren; Vanenburg, Van Bas ten en De Wit. BRUSSEL (ANP) - De meeste eersteklassers hebben zich zonder al te veel inspanning kunnen plaatsen voor de tweede ronde van de strijd om de Belgische voetbalbeker. Tot de ploegen die het moei lijk hadden, behoorde KV Me- chelen. De licht geblesserde Erwin Koeman en zijn elftal genoten kwamen pas in de verlenging langs Diegem Sport: 4-1. Na negentig minu ten was het 1-1. Koeman, in de tweede helft ingevallen voor Goretti, be reidde de twee treffers van Boeckstans voor. Koen wij ns verzorgde de andere helft van de Mechelse produktie. Ook Sporting Charleroi, nieuwkomer in de hoogste af deling, en Waterschei hadden extra tijd nodig. Charleroi versloeg VK Tienen met 2-1, Waterschei won met 3-1 van Assent. Toppers als Ander- lecht (6-1 tegen Merchtem) en Club Brugge (3-0 tegen Geel) bereikten de tweede ronde op hun gemak. De belangrijkste uitslagen uit de eerste ronde zijn: Sporting Charleroi-VK Tie nen 2-1, Waregem-Looi Sport 5-1, Lierse SK-SV Bornem 7-0, SK Lokeren-Jong Lede 3-0, Anderlecht-Merchtem 6-1, FC Assent-Waterschei 1-3, SK Beveren- Lommel 4-2, KV Mecbelen-Diegem Sport 4-1, AA Gent-SK Halle 6-0, Hoe- selt-Cercle Brugge 0-2, SC Menen-Beer schot 2-5, FC Seraing-Germinal Ekeren 2-1, Standard Luik- Wetteren 2-0, Een dracht Zele-RWDM 0-1, Geel-Club Brugge 0-3, Mormont-KV Kortrijk 0-3, FC Antwerp-FC Turnhout 4-1. De Engelse bekerwinnaar Manchester United verkeert aan het begin van het nieuwe seizoen in uitstekende vorm. Na de overwinning van 2-1 op Highbury tegen Arsenal zijn de Mancunians de enigen, die in de eerste divisie in drie wedstrijden nog geen punt hebben afgestaan. Sheffield Wednesday en Chelsea speel den eenmaal gelijk en volgen op een achterstand van twee punten. Hoewel het verschil op het scorebord tussen Manchester United en Arsenal slechts een doelpunt bedroeg was er in het veld maar een ploeg, die over heerste: Manchester United. Van het moment, dat Mark Hughes in de 20e minuut het openingsdoelpunt maakte voor de bezoekers, nadat Whi teside tegen de lat had gekopt, kwam de overwinning van Manchester geen moment meer in gevaar. Halverwege de tweede helft maakte verde diger Paul McGrath er 2-0 van. Toen Ian Allinson in de laatste minuut uit een straf schop tegenscoorde, was Arse nal al lang een geslagen ploeg. Overigens miste Charlie Ni cholas na vijf minuten in de tweede helft van elf meter voor Arsenal. Gerenommeerde clubs als landskampioen Everton, Li verpool en Tottenham Hot spur raakten verder achterop. Everton, dat tot nu toe niet de brille van vorig jaar heeft la ten zien, kwamen thuis niet verder dan 1-1 tegen Coventry City. Het was een droevige dag voor speler-manager Kenny Dalglish van Liverpool. Niet alleen moest hij in de 35e mi nuut van de wedstrijd tegen Newcastle United met een pijnlijke enkelblessure uitval len, de ploeg leed ook een ne derlaag van 0-1. Ook Totten- ham Hotspur ging met 0-1 ten onder. Bij Ipswich Town, dat na twee wedstrijden nog geen punt had en geen doelpunten had kunnen produceren, werd Romeo Zondervan in de 63e minuut de verlosser. De uitslagen: Arsenal-Manchester Uni ted 1-2, Aston Villa- Queen's Park Ran gers 1-2, Chelsea-Birmingham 2-0, Ever- ton-Coventry City 1-1, Ipswich Town- Tottenham Hotspur 1-0, Manchester Ci ty-Sheffield Wednesday 1-3, Newcastle United-Liverpool 1-0, Nottingham Fo rest- Southampton 2-1, Oxford-Leicester City 5-0, Watford-West Bromwich Al bion 5-1, West Ham United-Luton Town 0-1. De stand na drie wedstrijden is: 1. Man chester United 9 punten, 2. Sheffield Wednesday 7,3. Chelsea 7,4. Watford 6,5. Queen's Park Rangers 6, 6. Oxford 5, 7. Luton Town 5, 8. Newcastle 5, 9. Totten ham 4, 10. Liverpool 4, 11. Everton 4, 12. Nottingham Forest 4,13. Leicester City 4, 14. West Ham United 3,15. Ipswich Town 3,16. Arsenal 3,17. Birmingham 3,18. Co ventry 2, 19. Manchester City 2, 20. Sou thampton 1, 21. Aston Villa 1, 22. West Bromwich Albion 1. SCHOTLAND De uitslagen: Aberdeen-Motherwell 1-1, Clydebank- Celtic 0-2, Dundee United- FC Dundee 2-0, Hibernian-St Mirren 2-3, Rangers-Hearts 3-1. De stand na 3 wedstrijden is: 1. Rangers 6 punten, 2. Celtic 5, 3. St. Mirren 4, 4. Aberdeen 4, 5. Clydebank 3, 6. Dundee United 3, 7. Motherwell 2, 8. Dundee 2, 9. Hearts 1,10. Hibernian 0. Voor de tweede achtereenvol gende keer is Hamburger SV, tegenstander van Sparta in het toernooi om de UEF A-be ker, in de eerste ronde van de nationale bekerstrijd uitge schakeld. Zaterdag was de schande weliswaar niet zo groot als vorig seizoen, toen de ploeg van trainer Ernst Hap- pel met 0-2 van de amateur club SC Geislingen verloor. Maar de nederlaag van 2-3 tegen VFL Bochum was te recht. Een ander elftal uit de Bundesliga dat ook niet verder kwam was Eintracht Frank furt, dat met 1-3 verloor van Kaiserslautern. De overige clubs uit de hoogste liga be reikten vrij gemakkelijk de tweede ronde. Uitzonderingen hierop waren Düsseldorf, dat het enthousiasme van Altona pas in de verlenging kon af remmen (3-2), en FC Köln (4-2 tegen 1860 München). Köln dankte de zege van 4-2 op de amateurs van 1860 Mün chen vooral aan de niet afla tende ijver van Klaus Allots, die de volledige Keulse pro duktie verzorgde. Na twee treffers liet het team Allofs in de steek. Libero Michel van de Korput probeerde de aanvals- woede van München te stop pen door Leitl in het straf schopgebied neer te leggen. Bruckhoff passeerde van elf meter doelman Schumacher. Even later maakte Horsmann zelfs 2-2, waarna Allofs in de slotfase weer twee keer scoor de, waarvan een keer uit een strafschop. De spelers van Köln hadden na afloop politie bescherming nodig, omdat ze werden belaagd door onge- veeer duizend aanhangers van München, die kwaad waren over het door de Bundesliga- club vertoonde spel. De belangrijkste uitslagen uit de eerste ronde zijn: 1. FC Kaiserslautern-Ein- tracht Frankfurt 3-1, VFL Bochum- Hamburger SV 3-2, VFB Stuttgart-Ein- tracht Brauns. 6-3, Hannover 96-SC Freiburg 3-1, Kickers Offenbach-Bayern München 1-3, SV Weil-Werder Bremen 0-7, Ansbach-Waldhof Mannheim 0-3, VFR Biurstadt-Bayer Uerdingen 1-3, 1860 München-1. FC Köln 2-4, Altona - Fortuna Düsseldorf 2-3, Eisbachtal- Schalke 04 1-2, Göttingen 05-1. FC Saar- brücken 1-6, Neukirchen-Borussia Dort mund 2-9, Ebingen-1. FC Nürnberg 2- 7,Wattenscheid 09-Borussia Món- chengladbach 2-5, Hertha BSC Berlin- Bayer Leverkusen 2-5, St. Pauli-Armi- nia Bielefeld 2-0. Ook in de achtste ronde van de Franse eerste voetbaldivisie is Paris Saint Germain ongesla gen gebleven. De hoofdstede lijke ploeg versloeg zaterdag avond het laag geklasseerde Brest met 2-0. Nantes, de voornaamste be lager van de koploper, had meer moeite met het ook in de onderste helft van de ranglijst staande Laval: 1-0. Titelver dediger Bordeaux moet voor lopig genoegen nemen met een positie in de sub-top. Het ver loor met 2-3 van Strasbourg. De uitslagen uit de achtste ronde zijn: Paris SG-Brest 2-0, Lens-Le Havre 4-1, Strasbourg-Bordeaux 3-2, Nantes-Laval 1-0, Monaco-Toulouse 3-0, Rennes- Auxerre 4-1, Toulon-Lille 1-1, Metz- Bastia 3-0, Sochaux-Marseille 1-1. De stand is: Paris Saint Germain 8-15 Nantes 8-13 Lens 8-12 Bordeaux 8-12 Monaco 8-10 Nancy 8-10 Toulon 8-9 Metz 8-8 Rennes 8-8 Strasbourg 8-8 Sochaux 8-7 Lille 8-7 Toulouse 8-6 Laval 8-6 Nice 8-6 Le Havre 8-6 Brest 8-6 AuxerPe 8-5 Marseille 8-4 Bastia 8-3. De Portugese tegenstanders van Ajax en Feyenoord voor de eerste ronde in de Europese bekertoernooien hebben ruime overwinningen behaald. Op de openingsdag van de Portugese competitie maakte Sporting Lissabon,- volgende maand opponent van .Feyen oord, korte metten met FC Pe- nafiel: 6-0. Porto, dat op 18 september en 2 oktober de te genstander is van landskam pioen Ajax, haalde Bertfica onderuit: 2-0. Porto won dan wel van be- Lee (links) van Chelsea delft het onderspit in een kopduel tegen Kennedy van Birmingham City. - fotoap kerwinnaar Benfica, maar verloor international Eurico. Kort voor rust van de door 70.000 toeschouwers bijge woonde wedstrijd brak de verdediger het linker scheen been. Al in de derde minuut van de wedstrijd had de Bra ziliaan Juary Porto op voor sprong gezet. Elf minuten voor tijd bepaalde de voormalige Europese topscorer Gomes de eindstand op 2-0. De uitslagen zijn: Vitoria Guimaraes- Vitoria Setubal 1-0 Maritimo-Sporting Covilha 2-0 FC Porto-Benfica 2-0 Spor ting Lissabon-FC Penafiel 6-0 Belenen- ses-Aves 1-1 Academico Coimbra-Cha- ves 1-1 Portimonense-Sporting Braga 2- 1 Boa vista Porto-Salgueiros 2-0. Go Ahead Eagles - NEC 3-1 (3-0) 11. Mommertz (eigen doel) 1-0,14. Witbaard 2-0, 44. Boerebach 3-0, 69. Frans Janssen (strafschop) 3-1. Scheidsrechter: Ver hoef. Toeschouwers: 4000. Gele kaarten: Mommertz en Aalbers (beiden NEC) en Woudsma (Go Ahead) Go Ahead Eagles: Jongbloed; Oude Wes- selink, Witbaard, Witteveen en Back; Woudsma, Voskamp en Boerebach; Brouwer, Eykelkamp en Smit (Ten Cate, Dekker). NEC: Brookhuis; Mommertz (Wilde beest), Van Geenen, Van Rossem en Vis ser; Aalbers, A. Janssen en Vievermans; Grim, Van de Pol en F. Janssen (Hassel- bach). FC VW - Haarlem 1-1 (0-0) 53. Mase- field'O-l, 60. Verbeek 1-1. Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschouwers: 6.000. FC VW: Roox; Nijssen, Libregts, Rin- gels en Coort; Valckx, Reinierse en Van Rosmalen; Kopp (Corbijn), Verbeek en Taihuttu (Versleeuwen). Haarlem: Metgod; Masefield,'Verkaik, Baas en Leijsner; Peeper (Collewijn), Balm en Liesdek; Keur, Atteveld en Ta- lan (Matthaei). MW - FC Twente 0-0. Scheidsrechter: Bannet. Toeschouwers: 4500. MW: Baetsen; Delahaye, Van Marwijk, Linders en Van Staveren; Adam, Van de Luer (Merk) en Maas; Van Mierlo, Van de Boogaard en Driessen. FC Twente: Snelders; Birkedahl, Koop man, Scheve en Wilson; Rutten, Willems en Jansen (Paus); Carbo, Roord en Schoenaker. FC Groningen - FC Den Bosch 1-0 (1-0). 32. Houtman 1-0. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 11.200. Gele kaarten voor De Wolf en Mason (FC Groningen) en Van de Hoorn (FC Den Bosch). FC Groningen: Storm; Siollner, De Wolf, Van Tiggelen en Verkuyl, Mason, Van Dijk, Huizingh en Van den Berg; Bakker (De Koek) en Houtman. FC Den Bosch: Van Grinsven: Biinen, Van de Hoorn, Van Herpen en Aichorn, Pattinama, Scholten, Steinmann (Van Nielen) en Van der Horst; Schouwenaar (Kaiser) en Gillhaus. Heracles - FC Utrecht 2-3 (0-2). 37. Van Loen 0-1, 44. Van Loen 0-2, 66. Van der Hooft 0-3, 74. Metz 1-3, 86. Wigger 2-3. Scheidsrechter: De Munnik. Toeschou wers: 8500. Gele kaarten: Schulte (Hera cles) en Du Chatinier (FC Utrecht). Heracles: Tukker; Poell, Schulte, Gritter (Oude Wesselink) en Richardson; Sche pers, Dilling en Van Staa (Wigger); Krü- zen, Lalopua en Metz. FC Utrecht: Van Ede; Lecker, Rijsber- gen, Du Chatinier en Verrips; Kruys (De Kruyk), Wouters en Adelaar; Van der Waart, Van Loen (Rietveld) en Van der Hooft. Excelsior - Sparta 1-3 (1-1) 25. Van der Weel 0-1, 38. Van Goozen 1-1, 81. Van der Weel 1-2, 86. Lengkeek 1-3. Scheidsrech ter: Thomas. Toeschouwers: 6000. Excelsior: Stroom berg; Leenheer, Van der Padt, Van Eek en Steve Wasiman; Ridderhof, Van Goozen en Van Tour; Ja- link, Beukers en Snoei (Andre Wasi man). Sparta: Van Noortwijk; Blind, Andries- sen, Wijnberg en Eijer; Olde Riekerink, Van Gaal en Tiktak; Lengkeek, Van der Weel en Schmidt, SVV - Veendam 1-0 (1-0) 3. Wotte 1-0. Gele kaart: Mulder, Treling en Wotte ïw,".. Scheidsrechter: Smeenk. Toeschouwers: 1300. Heerenveen - Helmond Sport 1-3 (0-1) 40. Stokmans 0-1, 70. Bosman 1-1, 77. Van Weert 1-2, 89. Van Tilburg 1-3. Scheids rechter: Reygwart. Toeschouwers: 4000. Telstar - SC Cambuur 1-1 (0-1) 35. De Leeuw 0-1, 60. Buma 1-1. Gele kaart: Er- kelens (Cambuur). Scheidsrechter: Bult huis. Toeschouwers: 3200. I De Graafschap - Eindhoven 3-1 (1-0). 9. Bosveld 1-0,50. Lourens 2-0,61. Tobing 2- 1, 83. Leeuwerik 3-1. Scheidserchter: Kempers.Toeschouwers: 4500. Gele kaart: Buinen (Eindhoven). RKC - Willem II 2-0 (1-0). 40. Bruurmijn 1-0, 62. Lammers 2-0. Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers: 5600. Vitesse - PEC Zwolle 2-1 (0-1). 16. Doufi- kar 0-1,57. Leusink 1-1, 72. Granlund 2-1. Scheidsrechter: Luinge, Toeschouwers: 3100. Rode kaart: Drost (PEC Zwolle, twee maal geel). Gele kaarten: Visser en McNulty (beiden PEC), Smand (Vitesse). RBC - Emmen 1-1 (0-0). 53. Voets 1-0, 84. Postma 1-1. Scheidsrechter: Egbertsen. Toeschouwers: 2500. UITSLAGEN Roda JC-Feyenoord 2-5 Heracles-Utrecht 2-2 V.V.V.-Haarlem l-j Groningen-Den Bosch 14 PSV-FortunaS 2-' AZ '67-Ajax 1 1 MW-Twente Excelsior-Sparta 1-3 GA Eagles-NEC 3-' STAND Groningen 3 2 1 0 5 4-v Utrecht 3 2 1 0 5 5-! Ajax 2 2 0 0 4 54 Roda JC 3 2 0 1 4 Den Bosch 3 2 0 1 4 Feyenoord 3 2 0 1 4 6-2 GA Eagles 3 2 0 1 4 64 PSV 3 2 0 1 4 3-4 Sparta 2 1 0 1 2 3-2 MW 2 0 2 0 2 M Twente 2 0 2 0 2 M Fortuna S 3 0 2 1 2 34 44 Heracles 3 1 0 2 2 NEC 3 1 0 2 2 3-3 Excelsior 3 0 1 2 1 4-? V.V.V. 3 0 1 2 1 14 AZ '67 3 0 1 2 1 3-; Haarlem 3 0 1 2 1 16 CIJFERSPEL ^-2-8-9-5-4 Deelnemers: 217.765, inleg: ƒ326617» vaste prijzen. LOTTO 2-5-13-22-36-40. Reservegetal: 21. Deelnemers: 476.392,., leg: ƒ2.272.725,00, prijzenbecK 1.144.662,00. woensdag 28 augustus: Emmen-DSTi Den Haag-Vitesse PEC Zwolle-Telstai Cambuur-RKC Willem II-Heerenveer. Helmond Sport-De Graafschap Eindho ven- SW Veendam-NAC Volendam- Wageningen. 31 augustus/1 september: NAC-Eindho- ven SW-Helmond Sport De Graal- schap-Willem 2 Heerenveen-CambiM RKC-PEC Zwolle Telstar-Den Haag Vi- tesse-Emmen DS 79-RBC Wageningan- Veendam. TOPSCORERS Peter Houtman en Peter van de Ven de len na de derde speeldag de eerste plaats op de lijst van topscorers met drie trei ters. De door Feyenoord afgedankte Houtman maakte het enige doelpunt voor zijn nieuwe vereniging Groningen tegen Den Bosch. Van de Ven maakte een van de twee treffers voor Roda tegen Feyenoord. De lijst van topscorers luidt als volgt: 1 Houtman (Groningen) en Van der Ven (Roda) 3 doelpunten 3. Rijkaard (Ajax Lens (AZ '67), Gillhaus (Den Bosch] Scholten (Den Bosch), Duut (Feyenoord) Linford (Fortuna Sittard), Metz (Hera cles), Thoresen (PSV), Hofman (Roda JC), Van der Weel (Sparta) en Van Loen (Utrecht) allen 2 doelpunten. UITSLAGEN NAC-Volendam 3-1 SW-Veendam M Graafschap-Eindhoven 3- Heerenveen-Helmond Sp. 14 RKC-Willem II 2-1 Telstar-Cambuur Vilesse-PEC Zwolle 2-1 DS '79-Den Haag RBC-Emmen STAND Telstar Den Haag PEC Zwolle RKC Graafschap Helmond Sp. SW Cambuur Volendam Veendam NAC Wageningen Willem 11 Eindhoven Vitesse Emmen DS'79 RBC Heerenveen 1 0 5 5-2 0 0 4 3-0 0 1 4 0 14 6-2 2 0 4 64 0 1 0 2 1 1 1 1 4 1 4 0 4^-3 3 3 2 2 2 2 5-5 2 5-2 0 0 0 0 - - 0 2 2 4-5 111* 1 1 1 1 2 1 0 3 0 woensdag 28 augustus: Sparta-MV* Twente-AZ'67, Ajax-PSV, Fortuna-G mngen, Den Bosch-VW, Haarlem-nf racles, Utrecht-Roda, Feyenoord*® Ahead, NEC-Excelsior. 31 augustus/1 september: Roda-Haa' lem, Heracles-Den Bosch, VVV-FortuA* Groningen-Ajax, PSV-Twente, Sparta, MW-Excelsior, NEC, Go Ahead-Utrecht. L>uuiinai ck. tiwuiicj tn (RKC) gaven elkaar op de derde comF titiedag van de eerste divisie niets Beiden scoorden zondag eenmaal kwamen op vier treffers BahlmanS' derde topscorer na twee wedstrijddag raakte achterop. m De topscorerslijst in de eerste divis'* er als volgt uit: 1. Lammers (RKU, Doufikar (PEC Zwolle) beiden 4 punten 3. Dahlmans (Eindhoven) 3 o punten 4. Boere (Den Haag), •79), Kamstra (PEC), Booy (PEC), TrejjJ (SW), Kionemann (SW), Biockhngl* lendam), Blanker (Volendam), K# (Vitesse), Van Straalen (Willem 2), w doek (Willem 2), Bannon (NAC), rik (De Graafschap), Lourens (De G« schap), Bosman (Heerenveen), Weert (Helmond), Stokmans (Hein®j Voets (RBC) en Bruurmijn (RKC) a» doelpunten. Van onze sportredactie DEN BOSCH - Pas woe avond zal de definitiev menstelling van de N landse profploeg voor he reldkampioenschap op de bekend zijn. Dan laat Teun van Vlie terdag op het parkoers aankomst van de vijfde e van de profronde van N land in Den Bosch zwaa val gekomen, de KNWU dat hij heeft deelgenome de laatste voorbereidings strijd te Veenendaal, we' hij zich fit genoeg voel aan de strijd om de r boogtrui deel te nemen. Op dat moment zal de renunie inmiddels op de te zijn van het feit of pioen Jac Hanegraaf o Van on DEN BOSCH - De organ gaat komende winter ondd tionale etappe-wedstrijd i kelijk kan maken. Ronde-directeur Willen met het bestuur van de Breukink: „Ik denk aar de Nederlandse amateur-J pen dagen geleerd dat de I voor zijn, maar ik denk dd ten, moet je het juist doenl om de Belgische bond hieJ amateurploegen kan onze] gaan". Van DEN BOSCH - Piet KNWU, heeft een aanbod l gend seizoen te assisteren vormen PDM-equipe. Lib] managers-werk liggen. Piet Libregts heeft in het aanbod pas eind septi men. „Eerst heb ik het w] daarna ga ik met de KNXi we tot een akkoord kunne] nen de wielrennerij tot contract met de bond afl(J bij de KNWU al bekend WK belast met de coach ploeg. Mocht Libregts terugkeJ niet of nauwelijks met hen jaar en daarom ben ik nie] 1 oktober achter het stuu zitten. Dat kan ik niet meel Van DEN BOSCH - Bondseo; leramateurs aangeweze strijd op de weg zullen ri gen, Van Wijk, Talen, Br Liebregts is optimistil die momenteel in traininl beste formatie, die ik ooi| ploeg aangewezen voor kilometer. Dat viertal b Henk Boeve en Rob Har J weest dat Erik Breukink I tijdritspecialist uit Spanlf gers, een dag na de we ploeg van Ben van Erp i de Toekomst. Uitslagen Pre De uitslag van de vijfde etappe is: L vergoeding 2.38.18), 2. Sean Kelly (li (Bel, Van Vaerenbergh) 2.38.28 (2.381 Broers (Ned, Van Erp), 6. Ralf Hol Swerts), 8. Jan Jonkers (Ned, Elen" Muller (Zwi, De Gribaldy), 11. Beckf Mouwelingen (Ned, Swerts), 14. Knel Raas), 16. Manders (Ned, Raas), 17. Jr naer (Ned, Post), 19. De Rooy (Ned, üen (Bel, Swerts) allen in de zelfde JU. 23. Tak (Ned, Elen) op 4.35, 24. wier (Ned, Perurena) op 4.41, 26. Lc Bost), 28. Oosterbosch (Ned, Post), (Bel, Van Vaerenbergh), 32. Zoetemi Birard (Ned, De Gribaldy), 40. Hand merts, 49. Kemp (Ned, Elen), 57. Ker PlanckCaert(Ned' Raas)> 68 Niet gestart: Colijn (Bel, Van Vaere oy), Polak en Van Peer (beiden Ned ven na val: Van Vliet (Ned, Swerts) "e uitslag van de ploegentijdrit Is: Rioeg Raas 44.20,84 (50), 3. Ploeg Sw O- Ploeg Van Erp 45.37,26 (20), 6. Plc Brouwer 51.07,40,9. en laat Uitvallers ploegentijdrit: De Keule ws) en Alberts (Ned, Van Erp). He i beo de Rooy op 50, 3. Adri van H< f*o van Vliet op 1.15, 6. Twan Poels 55®®° °P 1-29. 9. Sean Kelly op 1,36, Rnetemann op 1.57,13. De Vos op 2.1 on S!?.nckaert op 5.43,17. Solleveld «LWijnands op 6.06, 21. Jacobs op 6. rJexters op 8.33, 25. Jonkers op 9.08, g* Kiüper op 13.18, 29. Van der Huls nrard op 14.19, 41. Veldscholten op op 47 03 mmeren °P 3218'531 Tak op Van o ZANDVOORT - De voorzi Jaap Timmer, was gisterei Ecclestone te gast bij de G ®uit van Zandvoort. Jaap Timmer, al jarenlai vol organisator van de Duf eclestone wil onderzoeker zlJn om in Assen Formule I „Wij streven er in ieder Weten. „Ecclestone heeft on torsportfederatie) geïnforn de televisierechten voor de te verzorgen. Aan mijn bezoek aan Za den getrokken, ook al sluit de toekomst, en dan denk ii alsdeprobh

de Stem | 1985 | | pagina 10