Oostburg: Geen herinvoering van subsidies 'Respons uit IJzendijke is veel minder geworden9 Sluis ziet wereld kampioenschap biljarten wel zitten Plaatselijk nieuws voor ooster rganist an weden J)eel raad wil wel 'steunverlening' Waterstanden in Oosterschelde zeker anderhalf jaar 'van slag' i Zwemmen voor ouderen Clubwerk IJzendijke zoekt vrijwilligers Bevelanden holen t nieuwe •susseizoen ZATERDAG 10 AUGUSTUS 1985 BIBTIM VAN ZEELAND examens OOSTBURG - Het Oostburgse college van B en W voelt er niets voor de in 1983 afgeschafte waarderingssubsidies opnieuw in te voeren. FORSE SUBSIDIE BESCHIKBAAR Vluchtweg Peugeot-onderdelen steeds uit voorraad leverbaar r.k. kerkdiensten p.c. kerkdiensten ALS AFSLUITING ZEEARMEN VOLTOOID IS DUO DE BIE-TERMONT UIT DORPSRAAD: Successen Kritiek 'Bewaking' IN AARDENBURG Kunsten antiekbeurs Aardenburg Hoofdplaat Eede bestuur past 100.000 ude Klooster in Sas t project rond. Het rijf Vernaeve in de provinciale bijdrage ngen (werkgelegen- n bijna 7 ton. De ter i.o. zal daarvan en. Het Rijksmonu- ciaal monumenten- e voor de leerling- rganist Arie Karre- e concertreis naar Kyrka te Linköping, ria Kyrka te Ystad ~t), de Domkyrka te rg, de Nicolaikyrka te ing, de Stora Koppar- kyrka te Falun, de heli- faldighet Kyrka te Ga- stkust) en de Baptist- te Sandviken. inköping speelde Karr- 'e première van een compositie van de jon- eedse componist Tho- org, op verzoek van de ist. Van deze compo- lde Karreman gedu- zijn toernee ook andere waarop enthousiast eerd werd. In Gavle j een van de solisten van ernationale orgeldagen ie eens in de twee jaar gehouden. Daar speel- k organisten uit Zwe- uitsland, Italië, Spanje eland. Ook bij dit festi- "lde hij op het histori- orgel van Sandviken ens deze orgeldagen Karreman lovende kri- en uitnodigingen in di- plaatsen in Zweden en a (onder andere in Ma- oor de komende jaren, 't Italië, waar Karreman i speelde, kwamen lo- kritieken (Verona, Aso- "erano). Voor de komen- en staan concerten op rogramma in Zweden, nd, Denemarken en i een onzer verslaggevers -De afdelings Ver werk van het Regionaal tief Centrum (REC) De inden en Tholen start half september met een aantal oude en nieuwe sen in de regio. uw is het project Studie- waarin een vijftiental sleden wekelijks bijeen- n, om te praten ovber ac- zaken in de politiek, cul- en levensbeschouwingen, ij eenkomsten aangevuld video-opnamen, excur- m opdrachten. Zowel in als op Tholen wordt de 'leren spreken in een aangeboden. iteimerswaal staan enke- sussen voor en in samen- ng met ouderen op het amma. In samenwerking e Stichting Opbouw Bor- irganiseert het REC in nde de cursus vergader- iek. Vanaf dit jaar komt ursus ook in Yerseke. wen op Noord-Beveland en terecht op de c irsus aat het met u Dit is pen amma van vi. f ochtend- komsten, 1 /aarin de ont- ng met am teren centraal N i e ige tijd gaat de c >k in wemeldinge van r de ouders, die actie- het nieuwe basisonder- begint dit seizoen een ?paste opleiding. Mede- nschap, schoolwerkplan e functie van de ouder zijn in deze cursus de be- •ijkste ondewerpen. Voor jfde keer gaat in samen- ing met het NIVON de al voor Vrijwilligers van De cursus kent vier ver ende onderdelen, waar- r publiciteit, financiën en ïisatie. langstellenden voor de issen geven zich voorat ;t REC op. Deze instelling haft ook uitvoerige ih- atie over het uitgebreide ispakket. T6 PAGINA ZEELAND 4 TERNEUZEN - Infra Scal- dem, opleiding gezondheids zorg voor Zeeuwsch-Vlaande ren. Diploma A-verpleegkun- dige: Ingrid Baars, Sandra Baas, Shirley Bakker, Yolanda Bouman, Jacqueline Boyer, Marleen Engels Inge Heer spink, Mieke Janssens, Lilian Koole, Anne de Loof, Ankie de Meijer, Marie-Jeanne van Pottelberghe, Heieen Ribbink, Sandra Smolenaars, Ina Wis se, Betsie Wolff, Cockey van der Wouw, Walter Brugge- man, Erik van Eek, Lein van Hoeve, Jan Kats, Hans van Kessel, Peter de Roeck. Van een onzer verslaggevers Tijdens de raadsvergadering van 20 juni bleek een aantal raadsleden deze vorm van 'steunverlening' op nieuw te willen invoeren. Indertijd werd deze vorm van subsidie afgeschaft we gens gedwongen besparingen naar aanleiding van structu rele ombuigingen in de rijks uitkering aan gemeenten. Uit onderzoek is gebleken dat indertijd aan 23 vereni gingen een totale waarde ringssubsidie van 1.725 werd gegeven. „Het is de vraag of de waarderingssubsidie als adhe siebetuiging in de vorm van Van een onzer verslaggevers SLUIS - Van 7 tot 10 november wordt in Sluis het we reldkampioenschap Billard Artistique gehouden. De biljartvereniging Sluis mag dit grootscheepse evene ment organiseren in het kader van haar 25-jarig be staan, gecombineerd met het 75-jarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Biljartbond. De kosten voor dit evene ment zijn niet gering, bijna j 95.000. Aan inkomsten ziet de vereniging kans ruim 70 mille op tafel te krijgen, waardoor een tekort resteert van onge veer 25.000. De vereniging heeft zowel bij de provincie Zeeland als bij de gemeente Sluis aangeklopt voor subsidiëring van dit te kort. B. en W. van Sluis, die goede hoop hebben dat de pro vincie de helft van het tekort zal financieren, zijn bereid de andere helft van het verwach te tekort te betalen, als de raad hiermee op 29 augustus in stemt. Men vindt het een uitzon derlijke gebeurtenis die een bijzondere promotie van Sluis kan betekenen. „Het kam pioenschap, waaraan ook spe lers van buiten Europa deel nemen, zal zeker de nodige aandacht krijgen van de pers, radio en televisie", aldus het college in zijn voorstel aan de raad. De basisschool Sint-Jan in de Brugstraat van Sluis krijgt, als de gemeenteraad een hier voor gevraagd krediet van 8100 verleent, een nieuwe vluchtweg als brandpreven- tieve voorziening. De huidige vluchtweg loopt via het voormalige zus terklooster en geeft zowel voor het schoolbestuur als voor de eigenaar van dit gebouw een aantal problemen van organi satorische aard. Bedoeling is dat langs de ge vel een buitenbordes wordt aangebracht dat aansluit op het bordes van de bestaande brandtrap. een zeer geringe geldelij ke bij - drage, doelmatig en doeltref fend is. Immers bij waarderings subsidies wordt geen koppe ling gelegd met de exploitatie of het benodigde bedrag. Het aantal instellingen dat hier voor in aanmerking komt is onbeperkt, terwijl het nut van een geldelijke bijdrage niet in alle gevallen aantoonbaar is", aldus het college in een ont- werp-raadsvoorstel, dat 27 augustus wordt besproken door de Welzij nscommissie. Het college vindt herinvoe ring van het subsidiestelsel 'een automatisme, zonder dat het nut daadwerkelijk wordt aangetoond'. Voorgesteld wordt daarom niet tot herin voering over te gaan. Met uitzondering van wet houder Jan Vergouwe voelt het Oostburgse college er ook niets voor 150 gulden subsidie te geven aan de Werkgroep Kernenergie Zeeuws-Vlaan- deren. Hoewel men waarde ring heeft voor de doelstelling van deze vereniging (strijd voor een wereld zonder kern wapens en zonder kernener gie) meent men dat dit soort vraagstukken in eerste in stantie behoort tot het beleid van de rijksoverheid. Wethou der Vergouwe erkent dit maar vindt dat lagere overheden best een beleid kunnen voeren dat gericht is op het informe ren, bewustworden en active ren van de plaatselijke bevol king. (ADVERTENTIE) CAPPENDIJK AUTO'S TERNEUZEN Hr. F.J. Nurmwm NOORD - ZUID - BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdalena: zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Zierikzee - H. Willebrord, Mo- ienstr. 62, zat. 9 u. zond. 11 u. Hansweert - O. L. Vrouw Onbe- vlekte Ontvangenis, zat 17 u. zond. 11 u. Maria-oord, zat. 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat. 19 u. zond. 10.30 u. Rilland-BattL- H. Jozef, ofwel zat. om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H Anna: ofwel zat. 19 u. Ofwel zond. 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemel vaart, zat. 19 u. zond. 9.30 u. deken zeeuwsch - vlaan- Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat 19 u., zond. 8 en 10 u. ,,rvl'et - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. zond., 10 Breskens - H. Barbara, zat 19 u. zond. 10 u. ®ade - H. Maria Hemelvaartzat J9 u. zond 10 u. '■roede - H. Bavo. zat 19 u. zond. 9 Hoofdplaat - H. Eligius. zat 17 u. zona. 9 u. »nd"io"u.H- EUgiUS' Z3t 19 U' andS® H' PetrUS ApOStel' SUjbplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. l^düke - H. Maria Hemelvaart. 19 u. zond. 10.30. Huize Em- kjaus. zond. 11.15 u. luis - H. Johannes de Doper. zat. 19 d zond. 10 u. Walcheren Middelburg - H. Petrus en Paulus, combardstr. zat. 19 u. zond 10 u. kerkcentrum De Hoeksteen, Ro- zonburglaan, zond. 11.30 u. vussingen: Paauwenburg. Kerk- Open Hof, A. Gogelweg: u en 19 u. Lieve Vrouwe- «oyk, Singel: zat. 19 en zond. 9.30 u. souburg - Martinuskerk. zond. 10 Domburg- zond. 8.45 u. deren zeeuwsch - vlaan- - H- Hendrikus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Sjjjï4 H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11.30 u ÏW Maria ten Hemelope- ng zat. 19 u. zond. 9 u. Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. zond. 10 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau lus. zat. 19 u. en zond. 9.00 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat 19 u. zond. 8 en 10 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat 17 u. en zond. 11.30 u. Heikant - H. Theresia. zat. 19 u. zond. 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9 en 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Ja cobus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zat. 19 u. zond. 10 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Sluiskil - St. Antonius. zat. 19 u. zond. 11 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zat 17 u. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 9 en 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars, zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Tri- niteitskerk). zat 19 u. zond. 9.15 en 10.30 u. Verrezen Christus: Maand, tm. zat. 19 u, zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 10.30 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. W illibrorduskerk- zaterdag 24 augustus ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. H.v. Rijn. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. ds. G. Altink, Vlissingen ('t Anker): 9.15 u. ds. G. Altink. zondag 25 augustus HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg: 10.30 u. ds. J. de Vries (gezam. dienst). Axel: 10 u. ds. H.v.d. Berg. Biervliet: 9.30 u. ds. Meeuse. Breskens: 14.30 u. ds. M.v. Manen. Cadzand: 9.30 u. ds. C. Balk. Groede: 9.30 u. ds. J. Meiners (Evang. Luth. dienst in Herv. Kerk). Hoek: 10 u. dhr. E. Rietveld, Ter neuzen. Hoofdplaat: 14.30 u. Zie Breskens. Hontenisse: 10.30 u. dhr. M. Rouw. Hulst: 9 u. dhr. M. Rouw. Nieuwvliet: 11 u. dhr. J. de Haan. Oostburg: 10 u. ds. J. de Vries, Utrecht (Gezam. dienst met Geref. in Herv. Kerk). Philippine: 10.30 u. dhr. A, Senf, Retranchement: dienst te Cadzand. Schoondijke: 9.30 u. dhr. M. Lorier (interk. dienst in Geref. Kerk). St. Anna ter Muiden11 u. ds. C. Balk. St. Kruis: dienst te Aardenburg. Sluis: dienst te St. Anna. Sluiskil: 9 u. dhr. A. Senf. Terneuzen (Goede Herderkerk) 10.30 a ds. D. Koelman. 19 u. ds. e. Hoogendoorn. (Opstandingskerk): 9 u. ds. D. Koelman. (Grote Kerk): 10.30 u. ds. C. Hoogendoorn. Waterlandkerkje: 11 u. dhr. M. Lo rier. IJzendijke: 11 u. ds. Geers. Zaamslag: 10 u. ds. R. de Jonge. Zuidzande: 9.30 u. dhr. J. de Haan. GEREFORMEERDE KERKDIEN STEN Axel: 10 en 17 u. ds. M. Voet, Zaam slag. Hoek: 10 u. ds. E. Carp, Antwerpen. 15 u. ds. L. de Nood, Gent Terneuzen Noordstraatkerk): 9 u. dhr. de Best. (Opstandingskerk): 10.30 en 17 u. dhr. d. de Best. Zaamslag: 10 en 15 u. ds. J. Jorrits- ma. Ede. Aardenburg: 10.45 u. ds. J. Noord- hof, 's-Gravenpolder. Breskens: 9.30 en 19 u. dhr. R. Goe- maere, Brugge. Oostburg: 10 u. ds. J. Ytsma, Mid delburg (in Ned. Herv. Kerk). Schoondijke: 9.30 u. dhr. M. Lorier, Souburg. 14.30 u. leesdienst. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. ds. J. Verkade. Hoek: 10 en 15 u. leesdienst. Terneuzen: 10 en 15 u. ds. C. Mewe. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. A. Krui- zinga. CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK Zaamslag: 10 en 15 u. ds. L.v.d. Meij. EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen (De Kandelaar): 10 it, dhr. Koops. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.30 u. ds. J. Klan- derman. LEGER DES HEILS Terneuzen (gebouw donze Vis- serstr.): 9.30 u. bidstond. 10 u. heili gingssamenkomst. 17 u. verlos singssamenkomst. Van een onzer verslaggevers ZIERIKZEE - Rijkswater staat wil vanaf begin vol gend jaar ondermeer via de in zuidwest-Nederland ver schijnende dag- en nieuws bladen frequent informatie gaan geven over de water standen in het Oosterschel- degebied, die door de af bouw van de stormvloedke ring en de compartimente- ringsdammen gedurende een periode van zeker an derhalf jaar 'van slag' zullen zijn. In die periode zal het zelfs voorkomen dat er in de Oos- terschelde geen of nauwe lijks nog hoogwater is. Wordt door het plaatsen van de drempel in de storm vloedkering het getij in de Oosterschelde al flink 'ge knepen' door het sluiten van de kering in de eindfase van de bouw - eerste helft '86 - veranderen de waterstanden ingrijpend. Men wil dan en kele keren alle of bijna alle 62 stalen schuiven laten zak ken omdat er gewerkt moet worden bij rustig vaarwa ter. Alleen dan kan de stormvloedkering najaar volgend jaar operationeel zijn. Doet men dat niet, dan komt het werk-van-de- eeuw maanden later gereed, wat ook betekent dat de eindafrekening enkele tien tallen miljoenen hoger zal uitvallen. En dat wil minis ter Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) onder geen be ding. Omdat de jaarlijks ver schijnende almanak over deze periode voor het Oos- terscheldegebied geen exac te waterstand-opgave kun nen verstrekken - de situa tie kan volgens een woord voerder van Rijkswater staat met de dag veanderen - wil men ondermeer de kranten inschakelen om scheepvaart, visserij en wa terbeheerders van de veran deringen op de hoogte te brengen. Ook wordt overwogen om in deze periode telefonisch inlichtingen te geven over de verwachte waterstanden in het Oosterscheldegebied. Er wordt eveneens gedacht aan het houden van een of meer informatieve bijeenkomsten voor alle belanghebbenden. FOTO WIM KOOYMAN Ferdi de Bie - rechts - en Turry Termont trekken zich terug uit de dorpsraad van IJzendijke. Van onze correspondent IJZENDIJKE - De dorpsraad IJzendij ke raakt twee belangrijke 'pionnen' kwijt: Ferdi de Bie en Turry Termont. Beiden hadden in de afgelopen jaren talrijke functies binnen dit orgaan, maar hebben besloten hun dorpsraad- werk neer te leggen. Voor de resteren de leden een teleurstelling. Zonder de overige leden tekort te doen, kan toch wel gesteld worden, dat het duo De Bie en Termont de 'draaien de motor' van de dorpsraad was. De Bie nam in mei 1978 zitting in dit adviesorgaan, terwijl Termont onge veer vijf jaar geleden de gelederen kwam versterken. „Ik wilde contact opdoen met de bevolking, ik kwam van buiten IJzendijke en wilde me inzetten voor de belangen van de gemeen schap", vertelt De Bie. Termont kan zich bij het laatste zeker aansluiten. De dorpsraad maakte een gunstige ontwikkeling door. De Bie: „Naarmate de tijd vorderde liepen de vergaderin gen beter". Termont: „Vroeger waren de vergaderingen besloten. Alles ge beurde in een soort taboe-sfeer. Daar is verandering in gekomen. De besluit vorming is nu openbaar. De motivatie van de leden van de dorpsraad werd daardoor groter". Door de dorpsraad werden in het verleden diverse successen geboekt. Zo werd de zaak Doens-Vermue uitvoerig behandeld. Er werd zelfs een hoorzit ting gehouden, bezocht door 70 perso nen. Hetzelfde gold voor de affaire rond de Nieuwstraat. Termont: „Dat was een moeilijke zaak. Aan de ene kant werkgelegenheid, aan de andere kant woningbouw. Het veroorzaakte trouwens onder de bevolking een twee strijd". Een leuk resultaat werd behaald in het nieuwe plan Kleine Jonkvrouw 3, waar de gemeente niet voornemens was een extra ontsluitingsweg aan te leggen met alle gevaren vandien. „Toch zijn we altijd omzichtig met de proble men omgegaan", zeggen beiden. „Hoewel alles veel vlotter liep bin nen de dorpsraad, werd de publieke be langstelling toch minder", aldus De Bie. Zowel De Bie als Termont hebben er geen verklaring voor. „We houden het maar op een maatschapppelijk ver schijnsel". Hoewel beiden hun zittingsperiode in de dorpsraad als leuk en interessant ervaren hebben, valt ook kritiek te be luisteren. De Bie: „Vooral de respons vanuit de bevolking viel op den duur tegen. Ik vond ook dat de gemeente wel eens dwars lag. Met hen is het moeilijk om tot discussie te komen, want als zij iets in het hoofd hadden, dan viel er weinig meer in te brengen. Dan ga je je afvragen, waar doe je het voor", ver volgt Ferdi de Bie. „Als je iets dergelijks doet, weet je dat er teleurstellingen te verwerken zijn", zeggen voorzitter en secretaris. „Als je vijftien onderwerpen behandelt en je boekt met drie succes, ben je te vreden. We hebben wel de indruk, dat er bij de gemeente enige weerstand is ten aanzien van het functioneren van onze dorpsraad. Hoewel de gemeente de dorpsraden subsidieert, zien ze ons toch als een bedreiging". Volgens Termont ligt er voor de ge meente toch een bepaalde taak in het verschiet, wat de dorpsraden betreft. „Er zou een bepaalde structuur moeten worden aangebracht.Daarnaast zou den de dorpsraden meer betrokken moeten worden bij de commisieverga- deringen. Daar heeft IJzendijke jaren voor gestreden, maar zonder resul taat". Hoewel het bovenstaande op kritiek lijkt en als een schop achteraf kan worden uitgelegd, is het zo door De Bie en Termont zeker niet bedoeld. Ter mont: „Wij hebben nooit iets gekraakt zonder dat we wisten dat het beter zou kunnen. We hebben altijd alternatie ven aangedragen, die met veel zorg werden bepaald". De Bie knikt instem mend. Toch vinden beiden dat de dorpsraad in IJzendijke zeker moet blijven be staan, ondanks de huidige problemen. „Door het meer delegeren van functies naar de gemeente, maar ook door de bezuiningingsdrift, dient iedere kern zelf voor zijn 'bewaking' te zorgen, an ders wordt het op langere termijn duur betaald". En doorn in het oog was beiden ze ker, dat de gemeente in zijn antwoor den altijd summier is en was. „Nooit werd duidelijk geargumenteerd, maar misschien hadden wij te hoge ver wachtingen. Betrokkenheid van de burger met het gemeentelijk beleid, in spraak dat is belangrijk, maar daar wordt totaal niets aan gedaan". Toch zien Termont en De Bie niets in het verlenen van bevoegdheden aan dorps raden, waar wel eens over wordt ge sproken. Nog enkele maanden zijn De Bie en Termont actief voor de IJzendijkse dorpsraad, totdat het dorpsplan hele maal is afgewerkt. Zowel De Bie als Termont waren enige weken geleden teleurgesteld over de animo onder de bevolking om deel te nemen aan de wedstrijd: 'Een kern waar pit in zit'. Voor de dorpsraad is het vertrek van De Bie en Termont een groot verlies. Nieuwe leden zullen dan zeker met open armen worden ontvangen, voor de nog vier resterende leden: Rob de Vies, Annelies Ingels, Nelly de Braai en Max Hendriks. Ze zitten pas een paar jaar in de dorpsraad, maar ze zetten zich helemaal in voor het werk. De dorpsraad IJzendijke moet blijven functioneren, zo lang dat mogelijk is. Van onze correspondent AARDENBURG - Omdat de gemeente Aardenburg niet over een overdekt zwembad beschikt wordt door de oude ren uit die gemeente nauwe lijks gezwommen. Woensdag 11 september zal daarom om 14.00 uur in het Dorpshuis aan de Westmolen straat een voorlichtingsmid dag beginnen, verzorgd door de Stichting Welzijn voor Ouderen in West-Zeeuwsch- Vlaanderen en de consulent Meer Bewegen voor Ouderen van het Zeeuwse Kruis, de heer J. Eversdijk. Er zal ook een functionaris van een zwembad aanwezig zijn om toelichting te geven en voorts wordt dan gewezen op de mogelijkheden die er in de regio zijn voor ouderen om toch te kunnen zwemmen. De bijeenkomst staat open voor iedere belangstellende oudere. Van onze correspondent IJZENDIJKE - De stichting Klubwerk IJzendijke, die al jarenlang de plaatselijke jeugd amuseert, heeft drin gend nieuwe vrijwillig(st)ers nodig. In september wil men met het nieuwe seizoen van start gaan maar als er geen nieuwe mensen bijkomen ziet het be stuur zich genoodzaakt om de club voor klassen 1 en 2 te la ten vervallen. „Vorig jaar hebben we ook al eens een oproep gedaan maar helaas zonder resultaat", aldus bestuurslid Linda Mar tens De vrijwillig(st)ers zijn iedere week een uurtje gezel lig met de kinderen bezig. Er wordt geknutseld, toneel ge speeld, volksdansen uitge voerd en nog allerhande ande re activiteiten beoefend. „Ik hoop dat er nieuwe mensen bijkomen", aldus Linda. Aan melding voor het clubwerk is mogelijk bij haar of bij Nel Bondewel, Jacqueline Doens en Anneke van Eek. Van onze correspondent VLISSINGEN - Van 30 augustus tot en met 1 september houden de Vlissingse antiquairs Vromans en Kloeg een grote kunst- en antiek beurs in de De Ruyter- zaal van hotel Britannia. Aan deze beurs doen zestien antiekhandelaars uit Zeeland, Brabant, Zuid-Holland en Drente mee. De beurs is geopend: vrijdag van 18.00 toto 22.00 uur, zaterdag van 11.00-22.00 uur en zondag van 11.00-17.00 uur. Plattelandsvrouwen - De Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen, afdeling Aar denburg, maakt maandag 2 september een reis naar Delft en Den Haag. In Den Haag worden het Vredespaleis, het Binnenhof en Panorama Mes dag bezocht. In Delft staat een bezoek aan de Porceleyne Fles op het programma. Toertocht - Trimclub Aarden burg houdt een vrije fiets-ter- tocht Smokkelroute op zondag 1 september. De afstanden zijn 60 of 85 kilometer. Inschrijven en start vanaf 8.30 tot 9.30 uur bij De Zwaan aan de Beek manstraat. Hengelen - Hengelsportvere niging Aardenburg hudt de tweede kampioenswedstrijd op zaterdag 31 augustus in de Stierskreek. Vistijd van 7.30 tot 10.30 uur. Boiling - Uitslag bolling bij De Zwaan. Aantal deelnemers 75. 1. J. Blondeel/P. de Poorter/W. Pauwels, 2. J. Evers/R. de Clerck/R. de Geeter, 3. J. de Vreeze/L. de Baere/P. de Gee ter. Bolling - Uitslag van de bol ling om het Nederlands club kampioenschap met 10 pelo tons. 1. P. Laridaen/R. Goet- hals/G. Dhoore (Cambrinus- bollers), 2. J. Focke/E. de Sloover/Th. Vermeulen (De Ware Vrienden), 3. H. Mar- clé/Eug. Rijckaert/P. de Gee ter (De Ware Vrienden). Voorlichtingsavond - De voor 8 juli geplande, maar tenge volge van een extra-raadsver gadering uitgestelde voorlich tingsavond voor de besturen van plaatselijke vereniging en organisaties, gaat nu door op donderdag 26 september, aan vang 19.30 uur in het gemeen tehuis. Vèn elke vereniging wordt een delegatie, bestaande uit 2 personen, verwacht. Museum - In verband met de braderie in Aardenburg dit weekeinde is het gemeente museum in de Marktstraat opengesteld op zaterdag van treden aan onder leiding van dirigent P. Eekman. Afgelopen twee jaar is OBK nogal uitge breid met jeugdige leden waardoor extra-kosten zijn ontstaan door de aanschaf van nieuwe uniformen en instru menten. Daarom houdt OBK maandag 26 augustus een huis-aan-huis-actie in de kom van Hoofdplaat. 10-12 en 13-17 uur en zondag van 13-17 uur. Buitenconcert - Muziekver eniging OBK geeft vandaag, zaterdag 24 augustus, een bui tenconcert op het plein voor de hervormde kerk. Zowel de fanfare als het tamboerkorps Hof van Eede - Dinsdag 3 sep tember wordt in de Hof van Eede een openbare vergade ring gehouden van de beheers commissie en gebruikers van het multifunctioneel centrum. De bijeenkomst begint om 20.00 uur.

de Stem | 1985 | | pagina 17