hard lositie Knap gelijk spel van AZYY Open Zeeuws kampioenschap anglijst meerkamp Fraaie zege van Gino de Jonghe DE STEM weer Trimkoers Hengstdijk VOORWEDSTRIJDEN NK EERSTEKLAS BANDSTOTEN GROOT Siereveld succesvol Ericka Ouwehand in halve finales IVRIJDAG 23 AUGUSTUS 1985 DE STEM3/XZM- T14 PAGINA SPORT 2 vrijdag AUGUSTUS 198s >AGlNA SPORTil VRIENDSCHAPPELIJKE VOETBAL WEDSTRIJDEN \L4TERDAG EN ZONDAG IN VLISSINGEN Hulster se Volksloop jEnFOe en Evert I Vwonzeatletiekmedewerker 1 HULST - De Hulsterse atle tiekvereniging RKHAV houdt I zaterdag 24 augustus de eerste J Hulsterse Volksloop. tipt voor ushing Meadow Terneuzen-Hoek TERNEUZEN - Het nieuwe biljartseizoen staat voor de deur. De eerste voorwedstrijden komen er aan. Bijzonder vroeg, maar gezien de drukke wedstrijdkalender bestaat er geen an dere mogelijkheid dan nu al te beginnen. Cees Konings winnaar in Rilland-Bath Verpoorte baas over De Pooter MaHiimm'iTO Kampioenschap in Vlissingen Toernooi van Blauw Wit in Kloetinge Toernooien voor Corn Boys-jeugd Zaamslag houdt korfbaltoernooi [V. n de Grote Prijs Wilhelm plaats in het algemeen digde in de door de Sov-1 vierde op 51 seconden. Yaxler (Oos) op 8.43 8. Jan Goes- el) z.t. 9. Marek Szerszynskl (Pon I Michael Schenk (BRD) z.t. 30. Pa. I an Passel (Ned) op 10.09 43. Marc 1 rsouw (Ned) op 11.18 47. Daan I (Ned) z.t. 62. Eddy Schurer (Ned) I Algemeen klassement: 1. ft. I 4.59.54 2. Soeoen op 3 minuten ei iden. ïen klassement: 1. Richard 14.59.59 1 en op 3.15 3. Corredor op 12.14 4.1 n Hodge (Gbr) op 13.13 5. Bruno I ann (Zwi) op 14.23 6. Traxler on f Lutz Lótzsch (DDR) op 15.04 8. Pa- I uchs (Zwi) op 16.45 9. Jan Koba l p 16.47 10. Norbert Huber (Oos) on I Van Orsouw op 32.20 29. Van I op 33.17 51. Schurer op 53.44 op 1.08.59. Fransman Marc Gom« I donderdag de eerste I ie van de 'Open' Ronde imousin gewonnen. versloeg na de 160 kilo-1 van Limoges naar Brive I nedevluchters Hubert Li-1 Dominique Garde en I ai Poisson. Het viertal I ;en voorsprong van 47 se-1 en op de eerste achtervol-1 Het grote peloton had een irstand van bijna drie mi- n. eerste etappe: 1 Marc Gomez 160 kilometer in 3.42.30 2. Hubert (Fra) z.t. 3. Dominique Garde z.t. 4. Pascal Poisson (Fra) z.t. 5 pe Leleu (Fra) op 47 seconden 6. Duclos-Lassalle (Fra) 7. Jean- Bagot (Fra) 8. Dominique Ar- Fra) 9. Gilles Mas (Fra) 10. Thierry (Fra) allen in dezelfde tijd als Le- Francis Castaing (Fra) op 2.5212. De Lauraire (Fra) 13. Kim Eriksen 4. Yvan Freibert (Fra) 15. Vincent u (Fra) allen in dezelfde tijd als ng Van onze sportmedewerker |gAS VAN GENT - Woensdag avond werd er weer volop vriendschappelijk gevoetbald. nnvallend was het knappe 3- l-eelijke spel dat AZW bij hoofdklasser Rood Wit in St.- yvillebrord behaalde en de 4- 1-zege van Breskens op Goes. Tevens sprong de ruime 6-0- lzege van Hoek op Hoofdplaat in het oog en ook het 2-2-gelij- j i.e spel van Groede tegen Bier vliet. ROOD WIT-AZW 3-3 - Een soed voetballend AZW, dat vooral voor rust en in de be ginfase na de pauze zich met jood Wit kon meten. Door Wim van Langevelde kwam op voorsprong, maar kort daarna scoorde Gerry «jutsers de gelijkmaker voor je thuisploeg. Nico Bouwman zorgde er voor dat AZW met /oorsprong kon gaan rusten. Na de pauze was het opnieuw Joerry Mutsers die Rood Wit gelijke hoogte bracht en weer Nico Bouwman die de bezoekers naar de positieve kant van de score schoot. Door een jammerlijk eigen doelpunt van AZW kon Rood Wit langszij komen. BRESKENS-GOES 4-1 - Een voorzichtig spelend Goes was toch geen partij voor Bres kens, dat veel kansen kreeg. Voor rust werd dat nog niet tot uitdrukking gebracht en bleef de score beperkt tot 1-0 door Rudie Snouwaert op aangeven van Henk Ottens. Na de pauze liep een steeds sterker wor dend Breskens uit naar 3-0 door twee treffers van Robby de Muynck. Marcel de Nijs verkleinde de achterstand voor Goes, maar invaller Eric Bronnenberg zorgde er voor dat de marge opnieuw drie goals werd. HOEK-HOOFDPLAAT 6-0 - Een optimaal draaiend Hoek, nota bene met vier invallers wat toch duidt op een brede en sterke basis, had geen kind aan Hoofdplaat. Tot de pauze kon Hoofdplaat de schade be perken tot één doelpunt van Guido van Boom. Na rust was het bekende hek van de dam en stoomde Hoek door naar 6-0 door twee doelpunten van Jan de Block, waarvan een uit een strafschop, Guido van Boom, Jan Hamelink, na een 1-2- combinatie met Mark van Vugt en Peter Hamelink, na voorbereidend werk van Jan de Block. HONTENISSE-TERHOLE 4-0 - In de eerste helft was het krachtsverschil nog niet zo groot. Hontenisse was wel iets meer aan de bal, maar Terhole bood goed tegenstand. In die periode scoorde Guino Buys- rogge ietwat gelukkig via een tegenstander. Na de pauze toen Sjef Pauwels er 2-0 van maakte, was de weerstand bij Terhole gebroken. Die ploeg ging wat meer risico's nemen, kreeg wat kansjes, maar wist die niet te benutten. Dat deed Hontenisse wel. Peter Cam- been, met een mooi afstands schot en Robbie van Meelen uit een strafschop, brachten de eindstand op 4-0. RIA-SPUI 3-0 - RIA, dat slechts met vijf eerste elftal krachten aan kon treden, was nog te sterk voor Spui. Het was omdat de thuisploeg slor dig met de kansen omsprong, anders had er bij rust al een grotere score op het bord kun nen staan. Nu was het 1-0 door een doelpunt van Mario Soe- thaert. Na de pauze scoorden Patrick Dhondt en Peter Rom- pa voor RIA en werd het veld- overwicht uitgedrukt in een 3- 0-eindstand. AXEL-AXEL A-JUNIOREN 4-2 - Een verdienstelijk resul taat voor de A-junioren, die wel minder in balbezit waren, maar voetballend knap tegen spel boden. De A-junioren kwamen zelfs op voorsprong door Marco van de Bilt, maar bij rust was die stand al omge bogen in 3-1 voor de senioren. Eric Deij, Fonny Verstraeten en Roger Platjouw scoorden die doelpunten. Nadat Fonny Verstraeten 4-1 scoorde, liet Alexander de Visser de eind stand noteren. BIERVLIET-GROEDE 2-2 - Biervliet draaide niet zoals het moet, was wel iets sterker, maar moest attent zijn bij de gevaarlijke Groede-uitvallen. Jan de Bruin bracht Biervliet op voorsprong, maar bij de rust was de stand in even wicht door Bram Kools. Ook in de tweede helft kwam Bier vliet op voorsprong. Nu door Erwin Duysserinck, maar weer had Groede een ant woord klaar. Milco van der Hooft scoorde de gelijkmaker. Biljaittoppers beginnen seizoen Van onze sportmedewerker GOES - Tijdens wedstrijden voor jeugdlicentiehouders, die in Gorinchem werden gehouden, incasseerde Richard Siere veld van de ZR TC Theo Middelkamp zijn vierde overwin ning in dit seizoen bij de 13-jarigen. In dezelfde categorie werd Johnny van Cadzand van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen vierde, Randy van Gils van Middelkamp zevende, Jean Pierre Fortrei van Zeeuwsch-Vlaanderen achtste en Wilmar van de Berge, eveneens van Zeeuwsch-Vlaanderen, finishte als dertiende bij de 11-jarigen. Bij de 14-jarigen klasseerde Frank Zoete- Iwei van Theo Middelkamp zich als negentiende en Mark van I Loo van de wielervereniging Zeeland werd 21e. leeft haar eerste plaats op 4tennisspeelsters terug. die in 1984 naar de vijfde ng was gezakt, heeft door celona de leidende positie Popova. Tot januari van =en van Europa, met wie Vriesekoop bij de erland de vierde plaats in op de ranglijst de benarde heeft Kloppenburg geen j alf, met de Europese titel- ret komende seizoen, rubba, de dubbelspelpart- et Europese tafeltennis. Dames: 1. Bettine Vriesekoop (Ned) 4. Olga Nemes (Brd) 5. Zsuzsa Olan 'c (Joe) 8. Marie Lindblad (Zwe)9 Gordana Perkucin (Joe) 12. Maria „T (Zwe) 3. Mikael Appelgren (Zwe) rbr) 6. Erik Lindh (Zwe) 7 Jacques i Surbek (Joe) 10. Jundrich PansKy (Zwe). Een titelstrijd die vooral bij |de heren-senioren een massale 1(32 inschrijvingen) belangstel- lling kent. Het organisaerende IAWOC denkt er dan ook aan Ivoor het volgend seizoen li- Imieten te stellen, omdat een [dergelijk veld vooral op de [technische nummers veei tijd [in beslag neemt. Deze volksloop, een recrea tieloop, neemt de plaats in van ide braderieloop, een wedstrijd waarvoor in het verleden heel wat bekende atleten naar de [Reinaertstad kwamen, maar ®e helaas om fianciële rede- |nen van de kalender moest [worden afgevoerd. ..We konden dit jaar niet roeer op de steun rekenen van re|®meente en de plaatselijke [middenstand, dus krijgen we [?e e'r'd]es niet meer aan el- [Kaar geknoopt", stelt een iet- f teleurgestelde Bob [tdddman, voorzitter van IKHAV. Wel heeft de Hul- ®rse atletiekvereniging nu een groot postorderbedrijf be- eid gevonden het nieuwe eve- ement financieel te steunen. Voor de Volksloop heeft en dan ook een uitgebreide P'jzentafel bijeen gekregen. C aan vier afstanden op het L?g,.ramma> te weten twee, lit.' if" en veer'ten kilometer, w allen tegelijkertijd om half en worden weggeschoten. Parkoers omvat een ronde an twee kilometer met start L!ankomt °P de atletiek- Iran worden inge- Vh Kn Vanaf half zes in het dbgebouw van RKHAV aan tenh nabij het zie- W VORK (AFP) - John I Enroe en Chris Evert zij" eerste geplaatst voor hel nistoernooi om de open erikaanse feampioensehap- dat dinsdag op de banen i Flushing Meadow in New rk begint. ieide plaatsingslijsten bie- i geen verrassingen. De gorde van de wereldrang' t is bij de mannen en vrou- i aangehouden. Boris Bec- de 17-jarige winnaar van nbledon, staat daarom :hts als achtste favorie' ïgeschreven. Nummer twee de dames is Martina Na- rtilova. Bij de heren word' :n Lendl als tweede getipt- De Australiër Pat Casn ldde zich geblesseerd de Ecuadoriaan Andre rnez en de Amerikaans vis-bekerspelers Eliot Tell ier en Aaron Klickstei» lurden de organisatoren ee -icht van verhindering en: 1. McEnroe (VSt). 2. Lendl (TslJ, ander (Zwe), 4. Connors (VSt), (VSt), 6. Jarryd (Zwe), 7. Noah ecker (BRD), 9. Mecir (Tsj), l&Jv k n (Zwee), 11. Edberg (Zwe), 12-"V t), 13. Tim Mayotte (VSt), n (Zwe), 15. Davis (VSt), pes: 1, Evert (VSt), 2. NavratjM" t), 3. Mandlikova (Tsj), 4. snt,r.\ t)i öT KÖhdê (BRD), 6. Garrison (VS»; ukova (VSt), 8. Malejeva (Bul). cü (VSt), 10. Sabatini (Argh LD), 12. Turnbull (Aus), Van onze atletiekmedewerker I VLISSINGEN - Op de kunststofbaan Baskensburg te Vlissingen staan zaterdag 24 en zondag 25 augustus de iopen Zeeuwse meerkampkampioenschappen op het programma. Ondanks de grote belang stelling bij de heren is de Zeeuwse inbreng beperkt. Daar het open kampioen schappen betreft kunnen im mers ook atleten van buiten de provincie meedingen. Afgaan de op de inschrijvingslij st moeten Ton de koning, John van Loon en Paul de Koning, alle drie van De Spartaan uit Lisse en met respectievelijke puntentotalen van 6816, 5909 en 6114 achter hun naam, in de favorietenrol van start gaan. De Zeeuwse inbreng komt in deze categorie van Gerben Rodts van Marathon, Roel van Laere van Marathan, Bob van Laere van Scheldesport, Kees Hovingh van Scheldesport, Gert Zweedijk van AV'56 en Bart van Heringen van Delta Sport. Bij de A-jongens, die evenals de heren een tienkamp afwerken, komen van Zeeuw se zijde in actie: Koen Loghhe van Marathon, Erik Stigter en André Verwei van AV'56, waarvan met name laatstge noemde hoge ogen moet gooi en. De B-jongens krijgen een negenkamp te verwerken (zij doen geen 400 meter). Onder de 16 inschrijvingen de Zeeuwen Marco Boekema en Peter van Oeveren van Dynamo, het Scheldesport-trio Jeroen Pop- pe, Bertus van Iwaarden en Wilco Philipse, terwijl Mark van de Riet van Delta Sport zeker niet vergeten mag wor den. Is de deelname bij de heren boven verwachting, bij de da mes kwam slechts één in schrijving binnen en aange zien er volgens de reglementen vier moeten zijn om een Zeeuws kampioenschap af te kunnen werken, vervalt deze categorie. De meisjes A en B doen een zevenkamp. Bij de A- meisjes komen uit de provin cie in actie Brenda van Essen van Dynamo, Use Murre van Scheldesport, Margreet den Boer en Annemieke Goedhart van Delta Sport en Janette Mastenbroek van Marathon. 'e), 14. Gadusek (VSt), i), 16. Temesvari (Hon). tbaltoto 33 a van afgelopen woensMj ft geen winnaar opgeleverd." tb£, erspel kende geen winnaar. ngenzijn: 9j> vrip- p 33 a; le prijs: geen winnaar innaars, die elk 536,60 onty®*?# ont- id: 240 winnaars, die elk J eüfert igen cijferspel nr. 33 en 33®?. ?^jn' d: geen winnaar 5 cijfers goed- cjj-, r, die bruto 10.000,- ontvangt*^. goed: 17 winnaars, die eIK „ars, vangen 3 cijfers goed: 162 elk 100,- ontvangen 2 7 winnaars, die elk 10,- ontvang Van onze sportmedewerker - Het vriend- lleü t e v<*tbalduel tus- i"J~en en Hoek' wordt lerdag 24 augustus niet om JL^en' maar om half zes Ifli^ ul P'aats van han- fcneuzèn" sportpark in Bij de B-meisjes bestaat de Zeeuwse inbreng uit het Dy namo-trio Leonie van Sluys, Ivette Vuijk en Cornie Peute, het kwartet Scheldesporters, bestaande uit Mirjam de Vos, Bianca de Klerk, Esther Schrier en Ingrid de Feyter en Chantal Logghe, Karin Gle- rum en Annemiek Landsber gen, alle drie van Marathon. Zaterdag begint de titel strijd om 12.00 uur. Zondag be gint men om 10.00 uur aan de tweede dag. Van onze sportmedewerker De spits wordt afgebeten door de subtoppers. Want vrijdag 23, zaterdag 24 en zondag 25 augustus worden de nationale voorwedstrijden eerste klas bandstoten groot biljart gehouden. Aan deze voorwedstrijden wordt door maar liefst drie Zeeuws-Vlaamse biljarters deelgenomen. Een ongekende weelde, die duidelijk garant staat voor de kwalitatieve verbetering in het district Zeeuwsch-Vlaanderen. Er had zelfs nog een vierde speler van de partij kunnen zijn, maar Theo Platjouw schreef nu niet in voor deze, toch hem goed liggende, discipline. Van onze spaortmedewerker BATH - In Bath bij Rilland zijn de jaarlijkse wielerwed strijden voor trimmers verre den. In de A-categorie zege vierde de Brabander Cees Ko nings. Hij versloeg in de eind sprint drie medevluchters. Bij de B-renners soleerde Rien van de Horst naar de overwinning. In de C-groep was Rien de Jong de snelste. Hans Vreeke behaalde een fraaie zege bij de veteranen en Ina van Otzel imponeerde weer bij de dames. Uitslag A-categorie: 1. C. Konings, Hoogerheide, 80 kilometer in 1.51.30; 2. W. Hoondert, Heinkenszand; 3. R. Slegt, Raamsdonksveer4. J. de Bruine, Kort- gene; 5. F. van de Berge, Krabbendijke; 6. A. van Trijen, Halsteren; 7. J. Backx, Bergen op Zoom; 8. C. van de Corput, Os- sendrecht; 9. C. Boden, Wouwse Planta ge; 10. J. de Koning, Breda. B-categorie: 1. R. van der Horst, Standdaarbuiten, 50 kilometer in 1.18.30; 2. J. Gijzel, Yerseke; 3. P. van Eekelen, Nispen; 4. K. van der Horst, Standdaarbuiten; 5. S. Rommers, Rilland; 6. P. Legierse, Achthuizen; 7. J. de Punder, Ovezande; 8. P. van de Berg, Teteringen; 9. J. Boshuijer, Zuidland; 10. A. van de Ree, Willemstad. C-categorie: 1. R. de Jong, Etten-Leur, 40 kilometer in 1.05.16; 2. J. Verreghem, Made; 3. R. Schuller, Rotterdam; 4. K. Schrier, Ka- pelle; 5. K Bastiaanse, Bergen op Zoom; 6. J. Knappers, Roosendaal; 7. W. de Koeijer, Biezelinge; 8. E. van Hoof, Wouw; 9. R. Haast, Zegge; 10. J. van de Bliek, Etten-Leur. Veteranen: 1. H. Vree ke, Krabbendijke, 35 kilometer in 49 mi nuten; 2. B. Tolhoek, Kapelle; 3. J. He rentals, Terneuzen; 4. U. de Marco, Goes; 5. J. van Kampen, Oude Tonge; 6. A. de Wolf, Kattendijke; 7. A. Raas, 's-Heeren- hoek; 8. P. Jopse, Kruiningen; 9. P. Wisse, Souburg; 10. C. Wisse, Kruiningen. Da mes: 1.1. van Otzel, Oude Tonge, 35 kilo meter in 50 minuten; 2. H. van de Boom, Roosendaal; 3. J. Goeree, Driewegen; 4. B. van Elven, Roosendaal; 5. P. Jonge- neelen, Oudenbosch; 6. T. Herentals, Terneuzen; 7. N. Gommers, Philippine; 8. A. van de Berg, Kalmthout; 9. W. Rijk, Kwadendamme; 10. C. Karremans, Oudenbosch. Het district Zeeuwsch- Vlaanderen wordt nu verte genwoordigd door de coming- man Jean Paul de Bruijn (al ereklasser in de spelsoort li- bre), Louis Dallinga uit Sluis kil en nieuwkomer op dit ni veau Johnny Rottier uit Kloosterzande. Voor Jean Paul de Bruijn uit Hulst zal het hoofdzaak zijn zich te plaatsen voor de nationale eindstrijd. Slaagt hij daarin, dan kan hij ook in deze spel soort doorstoten naar de ereklas. Het resultaat in de voorwedstrijden komt daar voor niet in aanmerking, al leen het algemeen gemiddelde behaald in een eindstrijd geldt voor promotie naar de ereklas. Daarom is voorlopig het plaat sen voor de eindstrijd de be langrijkste zorg voor De Bruijn. Hij mag echter daarvoor op de nodige concurrentie reke nen van zijn eeuwige rivaal Dick Jaspers uit St.-Wille- brord (reeds in twee spelsoor- ten ereklasser) en de eveneens uit die plaats afkomstige Jac van Peer. Brabant wordt ver der ook nog vertegenwoordigd door Frank van Pruijssen uit Tilburg en Frans van Hoey uit Etten-leur. Geen spelers die direct een vooraanstaande rol zullen spelen, maar net als Louis Dallinga en Johnny Rottier wel tot een incidentele verrassing in staat zijn. Op het drietal De Bruijn, Japsers en Van Peer na, lijken de overige deelnemers in eerste instantie te zullen spelen voor een ac ceptabel gemiddelde. Vooral voor Johnny Rottier zal het hoofdzaak zijn om bo ven de drie te eindigen, omdat hij anders direct degradeert, daar zijn plaatsing voor deze klas op verzoek tot stand kwam. De vraag is echter hoe goed de meeste spelers nu al getraind staan, want met de zomermaanden net achter de rug wil de biljartkeu wel eens een aanzienlijke periode in het rek blijven. Na zondag zullen we het weten. Dan hebben de zeven deelnemers hun partijen gespeeld in café Schutjesweg te St.-Willebrord, waar met de regelmaat van de klok wed strijden en voorwedstrijden van importantie worden ge houden. Jean Paul de Bruijn, de talentvolle Hulsterse biljarter, die zich via de voorwedstrijden zal trachten te plaatsen voor de nationale eindstrijd in de eerste klas bandstoten groot bil jart. - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER Van onze sportmedewerker AXEL- Aftrappen, doorgaan en scoren, was wat Verpoorte in het bekerduel tegen De Pooter deed. En daarmee nam het door Theo Hanny binnen vijf seconden een 1-0-voorsprong op mede-hoofdklasser De Pooter. Deze mee valler voor het korps van Verpoorte bekekende een riante ope ning in het startduel van het ZVA-zaalvoetbalgebeuren. Een openingstreffen dat eigenlijk pas veel later in de beker strijd geprojecteerd had moeten zijn. Het lot wilde echter an ders. En zodoende moest er een hoofdklasser uit de bekerstrijd verdwijnen. De pechvogel was deze keer De Pooter. Temeer daar Wauters nog voor de doelwisseling 2-0 had laten noteren, waarna in de tweede helft Piet Gans het verschil tot drie tref fers opvoerde. De Pooter kwam iets terug in de wedstrijd nadat de mee opgerukte doelman Versluys verrassend uithaalde voor een knal die de voortreffelijk keepende Verpoorte-goalie Snoeck moest lossen. Voor Thoen was het daarna een koud kunstje de zaak af te maken. Kort daarna ging dezelfde speler in de fout, waardoor Hanny zijn AZW-maat Wauters aan kon spelen. Deze faalde niet en dat betekende het definitief verslaan van De Pooter. Rooy Scheele maakte er daarna nog wel 5-1 van, maar dat was alleen nog goed voor de statistieken. Overige uitslagen bekervoetbal: Wagenwiel-Haak 5-1, Kota Radja-Wilton 3-4, Dax-Broomchemie 5-2, Le Feber-Groovy 3-2 (na strafschoppen), Van Alten-Deto 2-8, Moy Fa 1-Markt Boys 16-1, La Bourse-De Maayer 5-0, Bliek en Vos-Wapen van Axel/Kesbeke 3-4, De Meyer-Groosman/Smulders 0-6, Elocoat-Reizende Man 10-3, Wapen van Axel/Kesbeke-Ratjetoe 0-4, Dieleman-Disco Love 3-6, HCG-Den Hamer 2-4, Cito-Corretje 3-7, Primus/Pluym-Eeuwige Lente 11-2, Kerckhaert-De Pooter 2 2- 0. Van onze motorsportrnedeioerker AXEL - In de voorlaatste ronde van het RES-motorcrosskampioenschap voor li centiehouders, die woensdag op het Axelse Smiischorre-circuit verreden werd, laaide de strijd tussen de voor naamste kampioenskandidaten in de kwartliter-klas bijzonder hoog op. Eindoverwinnaar, met een eerste en een tweede plaats in de reeksen, werd Gino de Jonghe, die daarmee zijn uit gangspositie voor de finale duidelijk verbeterde ten opzichte van de concur rentie. In de eerste reeks van de 250 cc-cate- gorie was het in eerste instantie Tonnie Colijn, die met zijn nieuwe Kawasaki de eerste bocht indook, maar het was Ron nie Walhout die met enorme snelheid buitenom kwam en meteen de leiding overnam. Walhout trok op de springheu- vels de hele truckendoos weer open, maar daarmee kon hij zijn achtervolgers toch niet van zich afschudden. Tonnie Colijn bezette lange tijd de tweede posi tie, gevolgd door Zuidhof, De Jonghe en Jansen. Zuidhof moest van dit groepje als eer ste lossen door een lekke achterband en het was Gino de Jonghe die onopvallend op de koplopers inliep. Nadat eerst Ton nie Colijn er aan moest geloven, duurde het niet lang of ook Walhout moest zwichten onder het geweld van de BLB- junior en met ruime voorsprong schreef De Jonghe de eerste reeks op zijn naam. In de tweede reeks was Colijn op nieuw als snelste weg, maar deze keer hield hij de leiding in handen. De Jonghe zat aanvankelijk in vierde positie, maar een val sloeg hem enorm ver terug naar de zesde plaats. Het leek een onmogelij ke opgave die achterstand in te lopen, maar in een weergaloze achtervolging, waarbij De Jonghe de snelste rondetijd neerzette (1.42) kwam hij in de laatste ronde toch nog in het wiel van de koplo pers Colijn en Walhout. Door zijn aan dringen maakte Colijn in de laatste me ters een stuurfout en meteen lag de weg vrij voor De Jonghe om met een tweede plaats naar de einzdege te grijpen. In de 500 cc-klas werd de strijd wat interessanter door de aanwezigheid van oud-international en organisator van de Heerlense avondcross, Arno Bosch, die zich in Axel kwam voorbereiden op de woestijnrace Djerba 500, waaraan hij dit jaar gaat deelnemen. Bosch kon, hoewel hij in de tweede reeks de leiding geruime tijd in handen had, toch niet verhinde ren dat Rossignol uiteindelijk de einde zege greep. Uitslag 125 cc: 1. Patrick Meerschaert, St.-Gillis Waas; 2. Hek Buys, Middelburg; 3. Jan Jansen, Hoek; 4. Kay Hennekens, Spaubeek; 5. Yuri Nolet, Yerseke; 7. Steven Mangnus, Vogelwaarde. 250 cc: 1. Gino de Jonghe, Sluiskil; 2. Ronnie Walhout, Sluiskil; 3. Tonnie Colijn, Axel; 4. Martien Jansen, Sluiskil; 5. Frank van Kruyssen, Kloosterzande; 6. Marlon Hemelsoet, West- dorpe; 7. Johan Schelleman, Axel; 8. Ko Walhout, Sluiskil; 9. Jaap van Cadsand, Axel. 500 cc: 1. Jean Luc Rossignol, Erembodegem; 2. Luc Sommen, Breda; 3. Arno Bosch, Heerlen; 4. André van Sundert, Etten- Leur; 5. Franky van Eecke, Brugge; 6. Jaap van Ta- tenhove, Terneuzen. Amateurs: 1. T. van der Steen, Brui- nisse 654 punten; 2. W. van Loenhout, Nieuw-Vossemeer 548; 3. M. de Baat, De Heen 397; 4. Th. Akkermans, Nieuw-Vossemeer 413; 5. N. van der Klundert, Hoogerheide 371; 6. F. Lau- rijssen, Zundert 352; 7. W. Wieme, IJ- zendijke 338; 8. KL van Goethem, Kloosterzande 337; 9. A. van Loon, St.- Willebrord 324; 10. Th. Fase, Nieuw- Vossemeer 297; 11. R. van Vlimmeren, St.-Willebrord 283; 12. J. de Crom, Hoogerheide 271; 13. K. de Nooyer, Aagtekerke 263; 14. R. van Hooydonk, Roosendaal 253; 15. R. Bijvank, Sas van Gent 249 punten. Junioren: 1. P. Barten, Zevenbergen 586 punten; 2. J. van Ginneken, Etten- Leur 463; 3. A. Tak, Oud Gastel 387; 4. A. Goense, Ovezande 331; 5. J. Melsen, Roosendaal 325; 6. P. Haast, Rijsber- gen 319; 7. R. Tak, Oudenbosch 315; 8. H. Bogers, Fijnaart 303; 9. B. Vermunt, Etten-Leur 247; 10. K Smits, Zundert 243; 11. J. Buikmans, Hoeven 220; 12. J. Bol, Hoeven 213; 13. J. van de Ameele, Terneuzen 207; 14. J. van de Luytgaar- den, St.- Willebrord 203; 15. R de Vrieze, Goes 202 punten. Nieuwelingen: 1. J. Valentijn, St.-Wil lebrord 565 punten; 2. K Kools, Oudenbosch 363; 3. J. van der Boom, Roosendaal 332; 4. V. Timmermans, Hoogerheide 319; 5. R. Lockefeir, Oudenbosch 266; 6. R. Kroon, Oud Gastel 260,7. F. van Son, Zevenbergen 244, 8 M. van Steen, Dongen 235; 9. C. Wouters, Zevenbergen 227; 10. W. Geys, Kwadendamme 220; 11. A. de Ridder, Arnemuiden 217; 12. B. van Aarsen, Bosschenhoofd 213; 13. R. Hel- lemons, Bosschenhoofd 189; 14 ex aequo M. Martens, 's-Heerenhoek en J. Akkermans, Nieuw-Vossemeer 161 punten. Van onze sportmedewerker HENGSTDIJK - Het trimwielercircus is zaterdag 24 augustus te gast in Hengstdijk. Alle categorieën komen aan de start tijdens de kermisronde. De dames openen de wielermiddag met een koers over 40 kilo meter. Daarna staan de C- en de A-categorie aan de start. Hengstdijk is een van de plaatsen waar elk jaar traditiege trouw een trimkoers wordt verreden onder auspiciën van de Trimfederatie. Zoals vermeld begint het wielerprogramma met de koers voor de dames. Om 13.30 uur valt het startschot. In Hengstdijk verschijnen alle regionale dames, terwijl mogelijk ook Belgische 'kleppertjes' naar de omgeving van De Vogel ko men afzakken. De Brabantse inbreng zal gering zijn, omdat er in Kruiningen eveneens een koers op het programma staat. De C-trimmers starten om 15.00 uur voor een koers over 50 ki lometer. De bekende gezichten zullen niet ontbreken en er zal hard worden gestreden om de punten voor trimmersVan 't We steinde, Moes, De Feber, Van Hulle, Gommers en Peters strijden om de tweede plaats in het klassement, terwijl Verplanke al op rozen zit. De 'Azen' rijden 70 kilometer. ZOMERA VONDVOETBAL Van ovze sportmedewerker VLISSINGEN - De zomer- avondvoetbalcommissie van het rayon Vlissingen houdt za terdag 24 augustus het kam pioenschap van Zeeland voor zomeravondploegen. Vanaf half één die dag wordt er op het sportpark Baskensburg te Vlissingen strijd geleverd tussen de kam pioenen uit de verschillende rayons. Sas van Gent wordt verte genwoordigd door Philippine- veteranen, Middelburg door Combinatie, Vlissingen door TCV, Zierikzee door PZEM en de kampioen van het rayon Goes is pas vrijdagavond be kend. Via een halve competitie gaan deze ploegen uitmaken wie kampioen wordt. De laat ste wedstrijd wordt omstreeks tien voor vier gespeeld en de prijsuitreiking na afloop in de kantine op het sportpark Bas kensburg wordt om vijf uur verricht. Van onze sportredactie KLOETINGE - Traditiege trouw houdt de Kloetingke korfbalvereniging Blauw Wit voor het begin van de korfbal competitie het jaarlijkse toer nooi. Ondanks de concurrentie van een aantal toernooien el ders in de regio zijn er zater dag 24 augustus zo'n 60 ploe gen present, verdeeld over de categorieën senioren, junioren, aspiranten en pupillen. Zij ko men in actie op het sportcom plex aan de Graaffstraat. De toernooicommissie is er ook dit jaar in geslaagd een zo attractief mogelijk program ma samen te stellen, waarbij men goed en aantrekkelijk korfbal kan zien. Vanaf 's morgens negen uur tot 's mid dags vier uur worden er circa 110 wedstrijden gespeeld en dan zal blijken welke ploegen de prijzen uitgereikt zullen krijgen. Tevens zal er zaterdag ge streden worden om de titel 'schutterskoning(in)'. Deze titel wordt bepaald door vijf ouderwetse strafworpen (op een afstand van vier meter). Hij of zij die de meeste treffers scoort zegeviert en verdient daarmee een wedstrijdbal. De toegang tot het Blauw Wit- toernooi is gratis. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Komend weekeinde houdt de jeugd commissie van de sport- en ontspanningsvereniging Corn Boys uit Sas van Gent de jaar lijkse toernooien voor de jeugd. Plaats van handeling is sportpark De Valcke in Sas van Gent. Zaterdag 24 augustus ko men de A-, B- en C-junioren aan bod en zondag 25 augustus is het de beurt aan de D-, E- en F-pupillen. In totaal 12 ver enigingen uit Zeeuwsch- Vlaanderen nemen beide da gen deel. De wedstrijden be ginnen beide dagen om 11.00 uur. De prijsuitreiking is za terdag rond half zes en zondag omstreeks kwart over vier. Van onze korfbalmedewerker ZAAMSLAG - De korfbalver eniging Zaamslag houdt za terdag 24 augustus een toer nooi ter voorbereiding op de komende competitie. Aan het toernooi wordt deelgenomen door vier Belgi sche verenigingen, te weten Voorwaarts uit Antwerpen, Rapid uit Eeklo, Wilrijk en Lyra. Verder completeren Zaamslag en het reserveteam van het Terneuzense Luctor het toernooi. Als scheidsrechters funge ren Piet Geene en Wim Ba- rentsen uit Terneuzen en Daan Hamelink uit Zaamslag. Het toernooi begint op het sportveld van Zaamslag om 10.30 uur en duurt tot ongeveer 17.00 uur. De prijsuitreiking volgt direct daarna. Van ovze tennismedewerker KAPELLE/KLOETINGE - De aanvangspartijen op de afval- schema's in het Herselman jeugdtoernooi te Kapelle en Kloetinge gingen gepaard met enkele verrassingen. Op het schema bij de 14-jarige meis jes zorgde Ericka Ouwehand voor een verrassing. De als vierde geplaatste Jenny Kuys uit Souburg had weliswaar in de eerste ronde Brigitte Oostrom verslagen met 6-2, 7-5, maar de vervolg- partij tegen Ericka Ouwehand bleek duidelijk moelijker. Met 7-5 ging de eerste set naar Ouwehand, hetgeen voor haar tegenstandster blijkbaar te veel was. De tweede set sloot Ericka Ouwehand dan ook winnend af met de veel zeg gende cijfers 6-0. Ouwehand plaatste zich door deze over winning voor de halve finales. De derde geplaatste bij de 16-jarige jongens, Vlissinger Marcel Wolfert moest het toernooi reeds in de eerste ronde de rug toekeren. Sjaak Bleijenberg elimineerde Wol fert in een spannende drie setter (7-5, 3-6, 6-3) en plaatst zich hierdoor tegenover Peter- Jan Manten die met Kees Ker- stens daarvoor weinig proble men had gekend (6-2,6-0). Op het schema bij de 16-ja- rige meisjes heeft men de hal ve finales reeds bereikt. Vol gens verwachting plaatsten zich Rosemarie Voeten, Chan tal van Schelven, Elisabeth Buijs en Elly Cyvat dankzij overwinningen op respectie velijk Marleen Koeman (6-1, 6-3), Vanessa de Haan (6-2, 6- 1), Sanneke Kooijman (7-6,6-4) en Ellen de Jong (6-3, 6-3). Op vallend was de uitschakeling bij de 12-jarige meisjes van de als derde ingeschatte Nathaly Tijssen. Het 10-jarige Steense meisjes moest de eer laten aan haar 2 jaar oudere opponente Miranda Fey (6-0, 6-1). Enkele uitslagen: jongens enkel t/m 10 jaar: Sebastien Rottier-Niek van Re- mortel 6-0,6-0, Richard Hamelink- Mark Geels 6-3, 6-2, Hans Huibregtse-Bart- Jan Moerland 6-0, 6-1, Michiel Visser- Jacco Filius 6-4, 6-4. Jongens enkel t/m 12: Richard Hamelink-Walter Labruye- re 6-1, 6-2, Sebastien Rottier-Dirk-Jan van der Mey 6-1, 6-0, Eugene de Kok- Lars Krieg 6-2,6-2. Meisjes enkel t/m 12 jaar: Mirella van Rooyen-Patricia Kort 6-2,6-0. Jongens enkel t/m 16 jaar: Gillis van de Gruiter-Frederick Ouwehand 6- 2,7-5, Michel Gorsse-Michel van Gils 6-1, 2-6, 6-4, Stefan Havermans-Michal Ouwehand 6-2,6-1.

de Stem | 1985 | | pagina 7