DE MAAT OMA Hulster handelsbeurs wordt attractiever dan vorig jaar NIET WACHTEN OP PR FNV: geen bezwaar tegen vrijwilligers voor natuurbehoud RT ZEEUWS 'EZIG BEDRIJF fERING! WEN THUIS. SIRE Veel belangstelling voor speelweek Axel t/m 15 sept. igconsulent Kapellestraat 1 Telefoon 01178-1221 VRIJDAG 23 AUGUSTUS 1985 VAN ZEELAND VAN 5 TOT 9 SEPTEMBER IN DE DULLAERT BEDREIGD WERKGELEGENHEID NIET Tijdag koopavond. UIT HET ZAKENLEVEN t dagelijks voor nen van de krant. 'Hummeltjes4 in Hulst bij an Duyse-Mahu Oud-raads- en statenlid Van Ruijmbeke overleden Zeskamp tijdens braderie Hulst Plaatselijk nieuws Clinge Hulst Sint-Jansteen Uitslagen wedvluchten Eerste kaarten Unicef weer voor Boertien Acht weken (bij verstek) voor notoire oplichter weekenddiensten A1 College voor Jilenten Tivoliweg 93, 01140-13102 lelastingadviesbureau Ide Maat-Kas ge/schriftelijke ;a-opleiding IN GOEDE TOEKOMST! 1st voor de opleiding cafébedrijf de *na's en wordt zelfstandig café- of r, disco-eigenaar of kantine- 1 starten de mondelinge avond- Alkmaar, Almelo, Amersfoort, irn, Arnhem, Assen, Breda, Den letinchem, Dordrecht, Eindhoven, kroningen, Haarlem, Heerenveen, Jn, Rotterdam, Rozendaaf, Tilburg, |ooropleiding is niet vereist ixamen onder toezicht van het Min IvOM. verzorgt deze cursussen lok schriftelijk tegen degoedkoop- Ibrochure de onderstaande coupon Inder postzegel naar 't V.O M., "1, 3800 WB Amersfoort of bel k3-805254 Blijvend de brochure zenden? Horeca Instituut 328 GE Amersfoort-Hoogland C. te Amersfoort nr. S 189012 Instructies maakt het 3t gemakkelijk. Laat u jorlichten voor u een [tend degelijke, kunt u verzekerd zijn tl lefwoenng op(j(uK. •)penzoo\ T22 PAGINA ZEELAND 2 Van onze correspondente hulst - Bijna de gehele op pervlakte van de Zuidhal in [Juist is reeds ingedeeld voor beurs voor Handel en Ge- jin, die van 5 tot 9 september nordt gehouden. We hebben er dit jaar iets anders van gemaakt dan ver leden jaar", verklaart direc teur H. de Gucht, ,je leert veel van zo'n eerste keer en daar om zijn er nu vele attractieve voorstellingen in de beurshal en in de grote zaal". In de Zuidhal worden de be- zoekers, die een rijksdaalder entree moeten betalen, vergast op optredens van Piet Brak man, het Termenieke en dans groepen. Ook zijn er mode shows, kindervoorstellingen en dagelijkse demonstraties van glasgraveren tot poppen maken en glas en lood verv- vaardigen. De vereniging 'Groei en Bloei' hoopt tijdens de beurs haar zeshonderste lid in te schrijven. Stoelenmatters en bootbou wers laten ook zien hoe ze hun handigheid onder de knie heb ben gekregen. Terwijl in de beurshal verschillende groe pen al een voorproefje geven van hun kunnen treden zij de inde grote zaal met een wat uitgebreider programma op. Vrijdagavond verzorgen om 20.00 uur Hava Naguila, Avo- gro en de Grutmoole een volksdansavond. Zaterdag middag is er een grote varieté- show Jacona. Deze begint om 14.00 uur en is vooral voor de jeugd bestemd. De oudere jeugd komt om 20.00 uur aan haar trekken. Dan volgt een discoavond met medewerking van radio Verata. De beurs wordt donderdag 5 september om 19.00 uur officieel geopend door burgemeester F. Jacobs. Baanlozen Axel en Sas starten zelf cursussen Van een onzer verslaggeefsters GOES - Hoewel steeds meer jongeren op vrijwillige basis de natuur intrekken om zich in te spannen voor het behoud en verbetering van het milieu, ziet de FNV hier vooralsnog geen bedreiging voor de werkgele genheid in. Zoals gemeld bestaan in Zeeland zo langzamerhand in vrijwel alle regio's project groepen - opgezet door de Stichting Landschapsverzor ging - waarin natuurliefheb bers geconfronteerd worden met verschillende aspecten van het milieu. Een onderdeel hiervan is de werkgroep die zich bezighoudt met het knot ten van wilgen, het maaien van de dijken en het bijhouden van houtwallen. Dit gebeurt voornamelijk in het weekein de, maar de belangstelling is zo groot dat op bepaalde Van onze correspondent AXEL SAS VAN GENT - In de eerste helft van september beginnen in het kader van het baanlozenproject Axel/Sas vier nieuwe cur sussen: maquettebouw, Engels, Frans en 'Pech Onderweg'. De cursussen kunnen enkel door baanlozen worden gevolgd. Omdat een nieuwe project leider nog steeds niet is aange steld - de sollicitatieprocedure is overigens wel in gang ge zet- menen de werklozen het initiatief in eigen hand te moeten nemen. I „De cursussen zijn namelijk ons aller verantwoordelijk heid", aldus de initiatiefne mers in de baanlozenkrant Den Dopper. Het doel van de cursus maquettebouw is de nodige handvaardigheid aan te leren om een nieuwe start te maken. De maquettebouwers krijgen zowel theorie- als praktijklessen in de Lts in Axel op dinsdagmorgen en donderdagmiddag. Bedoeling is om in de leerperiode enige modellen te vervaardigen, waarmee dan eventueel be langstellende scholen langs gegaan wordt voor educatief gebruik. Voorwaarde voor het begin nen van de cursus is dat er minstens tien deelnemers moeten zijn. Momenteel zit men op de rand van deze grens. Geïnteresseerden kun nen zich aanmelden bij R. van zondags geopend Veen, Kerklaan 29 te Koe wacht of op het gemeentehuis, ter attentie van het baanio- zenproject. Dinsdag 27 augus tus om 10.00 uur is er een bij eenkomst voor geïnteresseer den voor de maquettebouw- cursus in De Halle te Axel. Donderdag 5 september van 13.30 tot 15.30 uur start een be ginnerscursus Engels in De Speye te Sas van Gent. Gevor derden kunnen woensdag 4 september starten van 9.00 tot 11.00 uur, eveneens in Sas van Gent. De cursus Frans, zowel voor beginners als gevor derden, begint dinsdag 3 sep tember van 9.00 tot 11.30 uur in De Halle te Axel. Cursusleid ster Frans is Jorien Broos en leidster Engels is Renee Swen- nen-de Vogel. De cursus pech onderweg start slechts bij vol doende belangstelling. Een be gindatum wordt nader vastge steld. verdeling van arbeid ■ijn we 't wel eens. Man iben dezelfde rechten, en recht op gelijke kan- 'ens bij de wet geregeld, 't thuis? imers ook arbeid, om ook dat werk eerlijk deële Reclame. HULST- Tijdens de braderie- dagen houdt de firma Van Duyse-Mahu in Hulst een de monstratie van de bekende 'Hummeltjes'. Beierse vak- mensen uit de ateliers van de firma Goebel laten zien hoe deze beeldjes met de hand worden vervaardigd. De firma Goebel maakte vijftig jaar geleden de eerste beeldjes naar de tekeningen van zuster Hummel, die sinds dien wereldwijd beroemd zijn geworden. Ook wordt ook de bele collectie met de hand ge maakte en geschilderde Goe- belfiguren getoond. Van een onzer verslaggevers HULST - Op 79-jarige leeftijd 's woensdag het oud-Statenlid en "ud-raadslid van de ge meente Hulst E.J. van Ruijm beke aan de gevolgen van een auto-ongeluk overleden. Af komstig yan Nieuw-Namen oonde hij de laatste jaren in öint-Jansteen. De overledene is van 1945 tot be gemeentelijke herindeling n b'b lid geweest van de raad clinge, in de periode van tot en met 1966 was hij te vens wethouder. Tevens was ®j'us«n 1954 en 1970 voor de wvp lid van provinciale Sta- tr?',üa de herindeling was hij tot 1974 raadslid van de nieu we gemeente Hulst. w heer Van Ruijmbeke be lui tal van maatschappe- iJke functies en was erg actief "net verenigingsleven. Het stoffelijk overschot van lilt ^'an Ruijmbeke, dat g opgebaard in de rouwka- nier van het st Liduinazie- kenhuis, wordt zaterdag 24 ugustus op het kerkhof van «imW"Namen ter aarde be- r»™'u Ultvaartdienst in de Parochiekerk van H. Jozef be gint om 11.00 uur Van een onzer verslaggevers HULST - De stichting Hulster Zeskamp houdt zaterdag tij dens de braderie voor de zesde keer een zeskamp. Dit staat te gebeuren op het 's Gravenhof- plein, aanvang 19.00 uur. 's Middags om 14.30 uur begint de generale repetitie. Ditmaal is de opzet enigzins gewijzigd. Het geheel bevat een afwisselend en sensatio neel programma. De kandida ten moeten zich op de volgen de onderdelen met elkaar me ten: klunen, steltenballet, giet- festijn, tapijtlopen, ringsprin- gen en steekspel. Als finalespel het traditio nele zakkenlopen terwijl de zeephelling als rode draad door het programma heen loopt. De deelnemende ploegen zijn: Den Dullaert, Tivoli, Botje bai Bofje, Nieuw Hulst, de Statie en De Vossen. Voor de muzikale omlijsting zorgt de Sjores Ambrassband. De prijsuitreiking is in zaal Tif fany, gevolgd door een feest avond. Tevens kan de video van de zeskamp bekeken wor den. NKV - De KNV-dames maken dinsdag 27 augustus eeereis naar Brabants België, 's Mor gens om acht uur wordt ver tokken naar Gaasbeke. Hier wordt een bezoek gebracht aan het mooie kasteel. Een gids verzorgt de rondleiding. Daarna bezoeken de dames de 16e eeuwse grote kerk. Na de warme hap wordt het museum van oude rijtuigen en wagens bezichtigd, om tenslotte nog een excursie te maken naar de Lambiek-brouwerij. Ieder die de reis mee wil maken, kan zich aanmelden bij de wijkleidsters. Leo's show - In de podiumru briek van donderdag 21 augustus werd abusievelijk vermeld dat beide shows van Leo Troost op zondag zouden zijn. Dit moet zaterdag 24 augustus zijn in Tiffany in Hulst. Gaaibolling - Zaterdag wordt op het terrein van café De Kroon een gaaibolling voor blinden en slechthorenden ge houden. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur. Aanvang 11.00 uur. 1 Een imitatie van 'kinderen voor kinderen' tijdens de play-backwedstrijden voor de jeugd in Zuiddorpe - fotowimkooijman Van een onzer verslaggevers AXEL - De kinderen in de gemeente Axel hebben zich giste ren niet uit het veld laten slaan door de wisselende weers omstandigheden. In Koewacht hebben zestig kinderen tus sen de buien door hutten gebouwd. In Axel en Zuiddorpe kwamen zo'n 170 kinderen samen. Het thema in Koewacht luidde 'De Romeinen'. De noeste arbeid van de kinderen werd 's avond met een lucifer onge daan gemaakt. Troost was dat de kinderen de brandweer mochten helpen bij het blussen van de brand. In Axel, waar 102 deelnemers werden geteld, dezelfde ta ferelen. Hier konden de huttenbouwers na hun werkzaam heden genieten van een barbecue. Om 19.00 uur werden ook in Axel de hutten in de fik gestoken. Zuiddorpe, evenals andere jaren zeer actief tijdens de speelweek, verzorgde gistermiddag een filmmiddag voor de jeugd. Om 18.30 uur gingen de play-backwedstrijden van start. Voor de wat oudere jeugd volgde 's avonds om 21.00 uur in het Kaaike een optreden van de Zuiddorpse formatie Stuk. Vandaag, de slotdag van de speelweek, komen alle kinde ren samen bij De Halle in Axel. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - Met het thuis- hok praktisch in zicht, is de wedvlucht voor de jonge dui ven vanuit Orelans toch nog een strop geworden. Zware re genval kort na de middag, noodzaakte veel vogels de be schutting op de begane grond of gebouwen op te zoeken. Uit slagen Orleans: De Snelvliegers Oostburg, 339 jonge duiven, 1334,18 mpm: 1. P. Boekhout, 2 en 3. M. Buysse, 4. A. van Hij fte, 5. J. van de Neste, 6. "W. van Hee, 7 en 10. J, de Krijger en zoon, 8. R. van Hee, 9.T. de Jonge. Nog Sneller Breskens, 389 jonge dui ven, 1345,68 mpm: 1. gebroeders Pijc- ke, 2,5 en 7. Iz. den Dekker, 3 en 8. J. van Oostenbrugge, 4. W. Daansen, 6. P. Gemaert, 9. J. Notebaart, 10. A, Ver meulen en zoon. De Getrouwe Duif Cadzand, 347 jonge duiven, 1322,96 mpm: 1 en 6. D. van Kerkhoven, 2. M. de Lijser, 3. W. Goos- sen, 4,9 en 10. J. van de Plasse, 5. B. de Groote, 7. M. Provo, 8. M. van Hee. Hoop Biervliet, 171 jonge duiven, 1336,63 mpm: 1. J. Boeye, 2 en 3. Her. de Dobbelaere, 4 en 9. A. Neve, 5. J. du Puy, 6. M. de Dobbelaere, 7. C. van Be- lois, 8. Ch. de Graaf, 10. P. Dingeman- se. Strijd in Vrede Groede, 178 jonge dui ven, 1322,68 mpm: 1,3,6 en 7. A. Schaap, 2 en 5. G. Dusarduijn Gzoon, 4 en 8. L. van de Wege NS, 9. G. Schautteet, 10. M. Elfrink. Eerste de Beste Schoondijke, 173 jonge duiven, 1273,57 mpm: 1,8 en 10. C. Boogaard, 2. J. de Poorter, 3 en 7. A. de Wever en zoon, 4. E. de Wever, 5. J. Dhont, 6.C. Jansen, 9. S. Huigh. Recht voor Allen Sluis, 122 jonge dui ven, 1333,7 mpm: 1,2,3 en 5. Coppens- Focke, 4 en 10. R. Rijckbost, 6. H. van Damme, 7 en 8. J. de Meijer, 9. H. Al- laart. Steeds Sneller IJzendijke, 364 jonge duiven, 1346 mpm; 1,2 en 5. M. Rodts, 3 en 10. G. de Boevere, 4. A. Dusarduijn, 6. B. Tanghe, 7. B. Provoost, 8. J.L. Groosman, 9. A. du Puy. De Bonte Duif Aardenburg in samen spel met De Grensviiegers Eede, 265 jonge duiven, 1338,4 mpm: 1 en 8. Ph. Rammelaere, 2 en 9. M. Verwulst, 3. O. de Vriend, 4. A. Verstrate, 5. M. de Smet, 6. C. de Cock, 7. R. Braet, 10, J. de Mey en zoon. De Reisduif Philippine, 265 jonge dui ven, 1337,57 mpm: 1 en 4. combinatie Wiskerke, 2. F. Roegiest, 3. J. Kornelis, 5. E. Lauret, 6 en 7. T. de Bruijn en zoon, 8. J. den Hamer, 9. H. van de He mel, 10. D. Siben. De Reisduif Sluiskil, 224 jonge duiven, 1330,43 mpm: 1. Klerk-Dane, 2 en 6. A. de Caluwé, 3 en 4. F. de Beule, 5. J. Sijs, 7 en 10. J. Dane, 8 en 9. W. Bracke. De Vrede Sas van Gent, 311 jonge dui ven, 1358,34 mpm: 1 en 6. G. Dellaert, 2. J. du Puy, 3. R. van de Berghe, 4. C. van Rattingen, 4,5 en 9. H. van Schilt, 7 en 10. P. Koers, 8. P. Goossen. Volharding Westdorpe, 161 jonge dui ven, 1396,48 mpm: 1 en 10. A. Rombout, 2,3,6 en 9. P. Baecke, 4. A. van Paemel, 5. C. van Acker, 7 en 8. A. Verhaegen. De Reisduif Graauw in samenspel met De Postduif Lamswaarde, 253 jonge duiven, 1393,15 mpm: 1. A. Bisschop, 2 en 6. L. van Vliemberghe, 3,4 en 9. R. Heijens, 5. G. van Daalen, 7 en 8. E. Boshuizen, 10. H. Blanckaert. De Zwaluw, St.-Jansteen, 169 jonge duiven, 1370,76 mpm: 1 en 2. G. Vla- minck, 3,8 en 10. J. van Spaandonck, 4. J. de Waart, 5. A. Mattens, 6 en 9. P. Sturm, 7. E. van Goethem. Nieuw leven Koewacht, 331 jonge dui ven, 1388,42 mpm: Ï.Th. Inghels, 2 en 8. W. van de Bilt, 5,7,9 en 10. J. de Block, 6. W. Elegeert. Herleving KJLoosterzande, 427 jonge duiven, 1365 mpm: 1. W. Voet en zoon, 2. W. Cambeen, 3. P. Verschuren, 4. M. Bisschop, 5. A. Colpaert, 6. R. van Goe them, 7. F. Roctus, 8. R. de Booij en zoon, 9. J.A. de Waal, 10. A. Beaurain. Moet Moed Vooruit Boschkapelle, 146 jonge duiven, 1340,97 mpm: 1. A. Wau- ters, 2. L. Kerckhaert, 3. W. Dobbelaar, 4. C. de Cock, 5. A. Schuren en zoon, 6. J. Stallaert, 7. R. de Nijs, 8. J. de Rijk, 9. A. Nicolaas, 10. J. Cappendijk. De Reisduif Breskens, vanuit Rouen, 161 duiven, 1283,35 mpm: 1. mevrouw Simpelaar, 2 en 3. J. van de Lijke, 4. Datthijn-Cauwels, 5. W. Taillie, 6. J. de Meester, 7. J. Reinhout, 8. A. Ribbe, 9. J. Buize, 10. J. Versprille. Eendracht Maakt Macht Terneuzen, 226 duiven, 1312,21 mpm: 1. gebroeders Scheele, 2. P. Zegers, 3. D. Deurwaar der, 4. A. de Bree, 5,7 en 10. G. Neels en zoon, 6. De Bruijn-Zegers, 8. J. Bare- man, 9. J. de Jonge. O BORSELE - Circus - Het familiecircus L' Europe treedt binnen kort op in de gemeente Borsele. Het circus heeft zich vooral toe gelegd op dieren- en trapezenummers. De optredens zijn: zater dag 24 augustus om 17.00 uur te s' Heerenhoek, zondag 25 augus tus om 19.00 uur in Ovezande, bij het postkantoor aldaar, maan dag 26 augustus om 16.30 uur op het Stengeplein in Heinkens- zand, en dinsdag 27 augustus om 16.30 uur op het trapveldje aan de Poelvoortsestraat te 's Gravenpolder. GOES - Landbouwcentrum - Het hoofd van de Afdeling van Ci- vieltechniek bij de Provinciale Inspectie Landinrichting Zee land, ing.P.Brinkman neemt in oktober afscheid. Ter gelegen heid hiervan wordt op donderdag 29 augustus om 15.00 uur een receptie gegeven in de kantine van het Landbouwcentrum te Goes. Brinkman heeft zich tijdens zijn loopbaan vooral inge spannen om de landbouwgebieden in het Zeeuwse civieltech nisch te verbeteren. HEINKENSZAND Bretonnen - Een groep Franse echtparen brengt dinsdag 27 augustus een bezoek aan de gemeente Borsele. De groep bestaat uit dertig mensen, allen afkomstig uit Bretag- ne en werkzaam in de argrarische sector. De Fransen zijn in Ne derland om er bezoekjes af te leggen, gesprekken te voeren en lezingen bij te wonen. Op die manier willen ze kennis maken met de Nederlandse cultuur, met name in de agrarische sector. Tijdens hun verblijf, dat een week zal duren, logeert de groep in het Van Eeghenhuis te Aardenburg. In Borsele worden de bui tenlandse gasten op het gemeentehuis ontvangen door burge meester G. van den Heuvel. Ze krijgen er verder een diaserie te zien. Later op de dag volgen onder meer een bezoek aan de open bare basisschool en een rondleiding door de gemeente Hoede- kenskerke. MIDDELBURG - De Zeeuwse Raad voor Ouderen praat op 28 augustus over het rapport 'Goed gegeten voor een redelijke prijs', een eerste globale gedachtenwisseling over de maaltijd voorziening aan ouderen. Dat gebeurt aan de hand van een rap port dat is opgesteld door een speciale werkgroep van de raad. Eerder kwam dit onderwerp al ter sprake aan de hand van de brochure 'Goed gegeten zonder zorgen'. Aan de orde komt ver der de uitbreiding van 'meer bewegen voor ouderen'. Verder wordt onder meer gesproken over de opvang van bejaarden in verpleeghuizen en thuiszorg. plaatsen ook op gewone dagen de handen uit de mouwen ge stoken worden. De Stichting Landschaps verzorging ervaart deze acti viteiten als zeer nuttig, zelfs in die mate dat op Schouwen- Duiveland eenmaal per week lessen kunnen worden ge volgd. Hierdoor krijgen de mi lieu-geïnteresseerden een nog professionelere kijk op de te verrichten werkzaamheden. Jan de Vries van de Zeeuw se Milieu Federatie gelooft niet dat door het vrijwilligers werk het brood uit de mond gestoten kan worden van de betaalde arbeiders in de groenvoorziening. Deze zijn meestal in dienst van een ge meente. De Vries: „De groepen bestaan uit maximaal 15 deel nemers, die allen hun taken hebben. Dat is voldoende, om dat zo een goed overzicht van de werkzaamheden gewaar borgd blijft". De FNV, die in de meeste gevallen nogal sceptisch te genover vrijwilligerswerk staat, heeft in dit geval weinig problemen met het verschijn sel. Elk project duurt hoog stens een jaar en wordt nauw keurig op zijn waarde geschat of op eventuele branche-ver- vaging beoordeeld. Dit is de taak van de toetsingscommis sie voor het vrijwilligerswerk met behoud van uitkering. In deze commissie hebben ook de vakbonden zitting. „Al le partijen komen hier aan het woord en als er werkelijk ge vaar voor de werkgelegenheid dreigt te onstaan trekken wij zeker aan de bel. Voorlopig kan ik een activiteit als bij voorbeeld het wilgen knotten alleen maar toejuichen. Dit zou anders niet gedaan wor den", vertelt drs. M. Strous, Zeeuws districtsbestuurder van de FNV. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Zoals elk jaar gebruikelijk neemt de Zeeuw se commissaris van de konin gin, dr. C. Boertien, weer de eerste kaarten in ontvangst van de najaarsactie van Uni cef. Hij doet dat maandag 9 sep tember om 15.00 uur in de Ja cob Catsschool te Terneuzen. De organisatie is in handen van het Regionaal Unicef-co- mité Zeeuwsch-Vlaanderen. Van onze correspondente MIDDELBURG - Een profes sionele dief en oplichter, zo noemde officier van justitie mr. Nijmeijer de 20-jarige Vlissinger P.H., die donderdag voor de politierechter had moeten verschijnen, „maar", aldus de officier van justitie, „waarschijnlijk andere dingen te doen heeft", en er dus niet was. Uit de lange lijst vermo gensdelicten was de professio nal deze keer een drietal feiten tenlastegelgd. Zo had hij op 12 december een plaatsgenoot opgelicht voor 500 gulden. H. deed zich bij deze gelegenheid voor als zeeman, die op een goedkope manier aan video-apparatuur kon komen. Een voorschot van 300 gulden was wel gewenst en de man ging op het aanbod in. Volgens afspraak stond hij wat later op de hoek van een Vlissingse straat, waar H. hem de apparatuur zou overhandi gen en hij de resterende 200 gulden zou betalen. H. ver scheen inderdaad, maar de vi deo moest hij 'nog even opha len'. „Geef die 200 gulden maar vast en wacht hier even op mij, ik ben zo terug", zou H. gezegd hebben. „Waarschijn lijk staat die man daar nog steeds te wachten", veronder stelde mr. Nijmeijer, want H. verdween met de noorderzon en staat nu op de lijst van ge zochte personen. Op 17 januari stal hij vijf girobetaalkaarten uit een jaszak in een gardero be van een café en op 30 maart een bedrag van 400 gulden uit de kas van de stationsfietsen stalling in Middelburg. H. werd bij verstek over eenkomstig de eis veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht weken. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter G. de Bruijckere, Brouwerijstr. 8, Oostburg, tel. 01170-2323. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maan dagmorgen 8 u. dokter J. Hoefman, Oranjestr. 10, tel. 01155-1555. Spreek uur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u, Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Dokter Chr. Kalkman, Burg. Maarle- veldstr. 5, Biervliet, tel. 01152-345. Clinge, Koewacht en St. Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter Schulte, Hoofdstr. 34, St. Jansteen, tel. 01140-12928. Breskens en Groede - Dokter A. Her- manides, Dorpsstr. 17, Breskens, tel. 01172-1566. Spreekuur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J. de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o. - Tot maandagmorgen 8 u. dokter S. Wöstmann, Nieuwstr. 18a, Ovezande, tel. 01195-450. Goes - Van vrijd. 19 u. tot zond. 23 u. dokter F.v. Peer, Oostsingel 132, Goes, tel. 01100-15306. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter W. ter Burg, Cloosterstr. 29, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreekuur spoedgevallen zat. om 11.30 u. in praktijk Groenendijk 52. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Miermans wordt waargenomen door dokter J.A. Fortrie, Clara'spad 31, Heinkenszand, tel. 01106-3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arendskerke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waargenomen door dokter G. Aar noutse, Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. 01196-12327. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter B. den Ouden, Glacisweg 50, Hulst, tel. 01140-12060. Spreekuur spoedgevallen za. en zo. om 11 en 17 u. De praktijk van dokter Niesten en dokter Lips, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 01140-13373 wordt door eigen art sen verzorgd. Spreekuur spoedgeval len zat.: 9.30-10 uur en 17.30-18 uur, zond. 12.30-13 uur. Hansweert, Yerseke, Zeeburg 1 en Kruiningen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter J. de Beij, tel. 01130-1344. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11- 11.15 uur en 17-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde en Rilland - Bath - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter A. Constandse, tel. 01134-1444. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11- 11.15 uur en 17-17.15 uur. Middelburg - Zaterdag dokter J. Wortelboer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Zondag dokter M. Reyerse, Seisweg 29, tel. 13456. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur spoedge vallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter M. Dierick, Graaf Jansdijk A.185, Westdorpe, tel. 01158-1366. Spreekuur zat. om 10.30 uur op Bol werk Oranje 2, Sas van Gent. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter M. Jongsma, Julianastr. 2, Hoek, tel. 01154-1356. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter R. Slootweg, van Kinsber- genlaan 2, tel. 01150-13256. Van zond. 8 uur tot maand. 8 uur dokter C. Eph- raim, Mich, de Ruytersingel 1, tel. 01150-94000. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen - Tot zat. 24 u. dokter Thiadens, tel. 01183-64633. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter G. de Greef, tel. 68021. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.3ft=J:8uur, ..^u. Zaamslag - Dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153-1244. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wil- helminadorp - Tel. 01100-12456. Noord-Beveland en Wolphaartsdijk - Tel. 01108-1378. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545 Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106- 1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. Sas van Gent, Westdorpe, Sluiskil, Philippine en Hoek - Tel. 01157-1843. Terneuzen - Tel. 01150-13360. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01173-1367. Zaamslag, Axel, Zuiddorpe, Koe wacht en Overslag - Tel. 01155-1885. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land - Dierenarts M. Karelse, 's-H.H. Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100- 20656. Hulst en Zaamslag - Dierenarts J. de Haas, Axelsestr. 108, Zaamslag, tel. 01153-1366 en R. Versol, Plevierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01148-2365. Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen, Ter neuzen en Axel - Dierenarts M.P. Schaub, W. de Zwijgerlaan 2b, Ter neuzen, tel. 01150-95017, zaterdag; Terneuzen, W. de Zwijgerlaan 2b, tel. 01150-95017, spreekuur 13.30-14 u. en Axel Dierenkliniek, tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Zondag volgens afspraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. - Praktijk J.P. en P. de Vos, Kliniek voor kleine huisdieren en bijzondere dieren, Van Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur: zat. van 12.30-14 u. Verder na telefonische afspraak. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Die renarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, Oost burg, tel. 01170-2103. Spreekuur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts H.v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176- 1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek Minnepoortstr. 14, IJzendijke. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tand arts J. Willemsen, Emmausstr. 5, IJ zendijke, tel. 01176-1756. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tand arts G. de Mey en T. Dusarduyn, Ti voliweg 49, Hulst, tel. 01140-14075. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Sluis en Oostburg - Tandarts J. Schauteet, Grote Maagdenstr. 24, Sluis, tel. 01178-1921. Spreekuur zat. en zond. 9-10 u. Walcheren - Tandarts J. Vaessen, Koepoortstr. 3, Middelburg, tel. 01180- 13403. Spreekuur zat. en zond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts R. du Toy van Hees, Prunusstr. 42, 's- Gravenpolder, tel. 01103-2429. Spreek uur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16- 17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes -- Zeeuwse apotheek, Grote Markt 10, tel. 01100-15255. Hulst - Apotheek Hulst, Steenstr. 35, tel. 01140-4255. Geop. zat. 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Ver der uitsluitend voor spoedgevallen. Middelburg - Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Hamann, tel. 01150-12060. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen - Apotheek Papegaaien burg, Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken; eerst dienstdoende huisarts raadple gen Hulst - St. Liwuinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150-

de Stem | 1985 | | pagina 11