s terug port RBC strijdend ten onder in Den Haag TWEEDE ETAPPE SLAAPVERWEKKENDE VERTONING Nijdam begint tegen Oersted DS'79 blijft op hetzelfde terrein DE Vriesekoop eerste op Europese ranglijst Van Meer en Rovers uit de profronde Soeoen wint vierde etappe Grote Prijs Wilhelm Teil RKC verliest in Helmond PAGINA SPORT 3 uwen sterk fïetscross chtebeke SPORT IN 'T KORT lario van aarle tart in )udenbosch Selmeyer leidt in NK schaken dames Wereldtitel moderne vijfkamp Albert Mizser Manager al na vijf dagen ontslagen Ajax wint Profronde van Nederland Westduitse hockeyjeugd in halve finales Nederlaag Willem II SPORT IN 'T KORT Clerc blijft aan de kop worden toevertrouwd" Hendriks voordat hij op. e hoofdtrainer, deze si. is nu enigszins gewij. Piet Dekker, hoofd van technische commissie de supervisie over dè ers, die dan op hun beun cvoegdheden krijgen. Van onze sportredactie UZEN - Een fiks aan- uws-Vlaamse fietscros- was in het afgelopen einde present in een ross in het Belgische tebeke. In totaal kwa- daar 191 crossers aan het ek. De Zeeuws-Vlamin. orgden weer voor enkele ende successen, lagen: jongens 7 jaar: l. Mi- ey, Oostburg. 10 jaar: 1. Jim. ermeire, Hoek. 12 jaar: 2. Ai- e Mey, Westdorpe; 6. Davy ulle, Oostburg. 13 jaar: 4. pe. ermeire, Hoek. 16 jaar en 1. Eric Fijnaut, Oostburg es B: 3. Judith de Mey, West- Meisjes C: 1. Claudia Dey, urg. Dagvergunninghouders 1. Mario de Ritter, Hoek. 15 1. Mario Hamelink, Schoon- iterdag 24 en zondag 25 augus- "n deze crossers actief op het parkoers van EZFVA in DE TAEYE uit Eede in de juniorenkoers te -Eeklo naar een tweede JAN MOBACH uit kil zat eveneens in de roep van acht en werd er e. De zege was voor Nico 'en Abeele. Er gingen 27 rs van start. IE KOOLS is dinsdag e geworden in een ama- "oers in Haasdonk (B). VAN DEN DRIES gen) werd daar zevende, S FASE (Oud-Vosse- achtste en WOUTER EN (Etten-leur) zeven- e. JOCKEY - De Westduitse rckeykampioen Rosen- heeft dinsdagavond voor enorme verrassding ge- d door wereldkampioen choslowakije te verslaan 5-4. De periodestanden :n 1-1, 3-0 en 1-3. Na 52 Jten leidde Rosenheim met 5-1 door onder meer doelpunten van Kamme- Voor de Tsjechoslowaken, e dinsdagochtend gecon- eerd werden met de ge- 'de vluchtpoging van aller Petr Klima, scoor- Dornic (2), Valek en Pa- 1TBAL - Het voetbalelftal Chili heeft in Djakarta toernooi om de Onafhan- kheidsbeker gewonnen, e finale wonnen de Chile- door een doelpunt van Po- met 1-0 van Zuid-Korea. land werd derde door ia met 2-1 te verslaan. Van een sportmedewerker UDENBOSCH - Mario n Baarle, de renner die ïlangs voor de rest van t jaar werd geschorst, art zaterdag toch in de leuwe wielerklassieker tn Oudenbosch. De sportcommissie van KNWU gaat zijn zaak inieuw onderzoeken en t die tijd is de schorsing in Van Baarle opge- hort. Mario van Baarle kreeg schorsing aan zijn broek dat hij tijdens baanwed- •ijden in Oudenbosch de ry in een emotionele bui et grind had bekogeld, e jury droeg hem daarop >or voor een schorsing- KNWU schorste hem nvankelijk tot eind 1985- rganisator Jan Kerre- ans was een van de jury den die tijdens de baan- edstrijden bekogeld erd. „Ik heb mijn handte- ning onder het juryrap- >rt gezet. Die schorsing as terecht. Wanneer de lortcommissie besluit tot :n herziening van de ak, dan heb ik daar vre- mee. Die jongen heeft ik zijn rechten. Van mU ag hij dus starten." DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1985 T19 PAGINA SPORT 2 door Léon Krijnen PEN HAAG - Het verhaal „ver het nieuwe FC Den Haag in het vernieuwde Zuiderpark lijkt paralell te gaan lopen met de successtory van Remco Boere. De 23-jarige Rotter dammer, die via Excelsior, Ro- JC en Cambuupptenslotte in Den Haag belandde, is het nieuwe seizoen begonnen, waar hij in het vorige gestopt is: seoren, scoren en nog eens scoren. Zondag besliste hij in Em- men de wedstrijd tegen de plaatselijke debutant in de laatste vijf minuten, gisteren schopte hij na vijf minuten de eerste de beste bal die hij voor ain voeten kreeg achter RBC- düelman Frank Brugel. Vanaf het moment dat hij zich bij de op dat moment in Koorwegen oefenende Haagse selectie voegde, heeft Boere in iedere wedstrijd gescoord. En kele weken geleden stapthe hij Iaat in de middag in Noorwe gen als kersverse 'Hagenees' uit het vliegtuig om een uur later tegen een Noors dis trictsteam, de lezer raadt het wellicht al, te scoren. Een be tere vervanging voor zijn naar MW vertrokken spits Huub Smeets heeft trainer Rob Baan zich dus nauwelijks kunnen wensen. De schade voor RBC bleef in de eerste helft nog beperkt tot een treffer, vooral doordat het Haagse middenveld door de vroege openingstreffer van Boere te hautain en te noncha lant het balletje rond bleef tikken. Dat zeer tot de woede van routinier en laatste man Mar tin Jol die een paar keer stevig in moest grijpen om onheil te voorkomen. Vooral na het eer ste kwartier van de wedstrijd waren er de nodige kansen voor RBC, waarbij Peter Pij pers op slag van rust een dot van een mogelijkheid om zeep hielp. Stijvol ontweek hij de buitenspel om vervolgens de voor de hand liggende lob over de uitlopende Stam te verge ten en de bal via de keeper naast te schieten. Een eerste helft waarin ver der niet veel gebeurde en waarin zich over het algemeen netjes en aardig tegen elkaar gedroeg. Dat scheidsrechter Luinge desondanks meende om drie gele kaarten uit te moeten delen (Van Ham, Gor- ree, Tolsma), zegt meer over de kwaliteiten van de man zelf dan over wat er op het veld gebeurde. Vijf minuten na de hervat ting werd de marge een doel- punlje groter. Groenendijk joeg een vrije trap vanaf een meter of dertig, er stond nota- bene niet eens een muur opge steld, loeihard achter de kans loze Brugel. Een treffer die, net als het openingsdoelpunt, veel te vroeg^ viel, want op nieuw verzandde het duel in een overloos heen en weer ge loop. Wel viel er weer een gele kaart voor een Roosendaler te noteren, en ditmaal overigens terecht. Gerrie Jumelet moest op de rand van het strafschop gebied hard aan de noodrem trekken om Ron de Roode de doorgang te beletten en zag die kamikaze-actie door Luinge met een prentje beloond, zijn derde overigens. In tegenstelling tot afgelo pen zondag, toen RBC thuis door PEC Zwolle de boot in ging doordat er achterin niet al te veel van klopte, maakte de verdediging ditmaal een vrij gedegen indruk. Bij het doelpunt van Broere stond die eigenlijk zlef op het verkeerde been om vervolgens de bal via een rare stuiter voor het in schieten te krijgen, aan de poeier van Groenendijk viel door de verdedigers ook niet veel af te dingen. In dat licht bezien mag dan ook aangenomen worden dat RBC de goede weg is ingesla gen. Weliswaar staat de club na twee wedstrijden met lege handen, maar daarbij moet in aanmerking genomen worden dat de competitie-indeling voor de club van trainer Hans Verel niet al te gelukkig ge noemd mag worden. Want zo wel Den Haag als PEC-Zwolle zijn nou niet bepaald de zwak ste ploegen van de eerste divi sie te noemen. Ook Verel was best te spre ken over het vertoonde spel van zijn duppie, ook al was hij van mening dat het eerste doelpunt een 'weggevertje' was. „Maar al met al ben ik niet ontevreden", aldus Verel, „ik heb toch een aantal posi tieve punten gezien. Als die Boere niet zo vroeg een kansje krijgt wil ik nog zien hoe het verder loopt. Nu groeven die gasten zich lekker in en moes ten wij komen. Als je dan aan vallend balverlies lijdt, kom je lelijk in de problemen. We zijn in ieder geval strijdend ten onder gegaan". FC Den Haag-RBC 2-0 (1-0) 5. Boere 1-0, 50. Groenendijk 2-0. Scheidsrechter: Luinge, toeschouwers: 5000, gele kaarten: Van Ham, Gorree, Mario Molenaar (RBC), Tolsma (FC Den Haag). FC Den Haag: Stam, Purvis, Jol, Plak, Lankhaar, Groenendijk, Van Alphen, Otto, De Roode, Boere en Tolsma. RBC: Brugel, Pijpers, Van Ham, Brood, Mario Molenaar, Gorree, Jumelet Van der Steene, Johan Molenaar, Romijn en Van der Laan (46. Kuyt). Ploeg Post oppermachtig in prafronde bassano del grappe (ANP) - Jelle Nijdam begint donderdag het achtervol- gingstocrnooi van de profes sionals met een serie tegen Hans Henrik Oersted, de we reldkampioen. Om niet ingehaald -en dus voortijdig uitgeschakeld te worden- mag Nijdam iets minder dan veertien seconden verliezen. Grof gemeten bete kent het dat hij een tijd zal moeten maken van 5 minuten en 58 seconden om te overle ven. Dat is wat van een rede lijk goede achtervolger mag worden verwacht. De Neder landse kampioen kan dus al leen maar voordeel hebben van zijn zware indeling. Peter Pieters gaat van start tegen Maurizio Bidinost, een van de vijf Italianen in het achtervol- gersveld van zestien man. De indeling voor de kwalificatie- ritten ziet er als volgt uit: Malcolm Elliott (GBr) - Walter Delle Case (Ita); Maurizio Colombo (Ita) - Christian Goldschagg (WD1), Maurizio Bidinost (Ita) - Peter Pieters (Ned), Alan Peiper (Aus) - Raniero Gradi (Ita), Stefan Schropfer (WD1) - Alain Bondue (Era), Francesco Moser (Ita) - Jean-Luc Vandenbroucke (Bel), Anthony Doyle (GBr) - Gregor Braun (WD1), Hans-Henrik Oer sted (Den) - Jelle Nijdam (Ned). ARNHEM (ANP) - Franziska Selmeyer heeft door een zege met zwart in de achtste ronde |'P Mieke van Eist voorlopig de leiding in het schaaktoernooi om het Nederlands kampioen schap voor dames, dat in Arn hem wordt gehouden. Ze heeft nu 5(4 punten, een ™lf punt meer dan Jessica Harmsen en Hanneke van "arreren, die echter nog een afgebroken partij uit moeten spelen. De uitslagen van de partijen voor Si ,a™ste ronde zijn: Mieke van fft- Franziska Selmeyer 0-1, Eri- jri f; Ada van der Giessen 1-0, nette Cameron - Hanneke van arreren afgebroken, Mariëtte pS®5 - Pernette Cameron (4-%, tncia de Wit - Corrie Vreeken Jeanette Mulder - Jessica narmsen afgebroken. mevS°sd,na acht tonden is: 1. Sel- Van d Punten, 2. Harmsen en 5 Vr«trreren 5 en 1 af6" 4- Belle 5, tonvn6' De P. Came- 3en 1 3I4, 9- A- Cameron GiPs.l„ l'J. ,„Drewes 3. van der «essen 214.12. Mulder 2 en 1 afg. PARIJS (AFP) - Veelvoudig nationaal tafeltenniskampioe- ne Bettine Vriesekoop bezet op de woensdag gepubliceerde Europese ranglijst de eerste plaats. Mirjam Kloppenburg is door haar prestaties van het afgelopen seizoen als dertien de geklasseerd. Bij de heren is de Pooi Andrzej Gruba eerste. De Europese ranglijsten bepa len de reekshoofden bij de in ternationale toernooien tot ja nuari 1986. De Europese top-tien is: Dames - 1. Bet tine Vriesekoop (Ned); 2. Marie Hracho- va (Tsj); 3. Valentina Popova (Sov); 4. Ol- ga Nemes (WD1); 5. Zsuzsa Olah (Hon); 6. Fliura Bulatova (Sov); 7. Branka Batinic (Joe); 8. Marie Lindblad (Zwe); 9. Csilla Batorfi (Hon); 10. Nadine Antonian (Sov). Heren: 1. Andrzej gruba (Pol); 2. Jan- Ove Waldner (Zwe); 3. Mikael Appelgren (Zwe); 4. Leszek Kucharski (Pol); 5. Des- mond Douglas (GBr); 6. Erik Lindh (Zwe); 7. Jacques Secretin (Fra); 8. Milan Orlowski (Tsj); 9. Dragutin Surbek (Joe); 10. Jindrich Pansky (Tg). MELBOURNE (Reuter/Sid) - De Hongaarse student Attila Mizser is woensdag wereld kampioen moderne vijfkamp geworden. De 24-jarige atleet uit Boedapest, die al bij het eerste onderdeel - de paarde- sport - de leiding nam, bleef bij de 4000 meter veldloop zijn naaste belager Anatali Staros- tin twee seconden voor. Deze laatste discipline werd gewonnen door de Tsjechoslo- waak Milan Kadlec, die de af stand aflegde in 12 minuten en 48 seconden. In de eindrang schikking werd de Sovjetrus Igor Schwartz derde. Hij dankte die positie vooral aan zijn verrichtingen bij het pi stoolschieten. Schwartz verza melde 197 punten, een minder dan de Italiaanse winnaar Da- niele Massala. De Sovjetunie was na het vierde onderdeel al zeker van de eerste plaats in het landenklassement. TORQUAY (RTR/SID) - Ma nager David Webb van de vierde divisie-club Torquay United is de eerste trainer, die in het nog prille Engelse voet balseizoen de laan is uitgevlo gen. Die twijfelachtige eer viel Webb al na precies vijf dagen te beurt. In die periode leed Torquay, dat vorig seizoen ook al onderaan de ranglijst ein digde, twee nederlagen. De voormalige verdediger van Chelsea mag zich van het be stuur van Torquay nu gaan bezig houden met de financiële aangelegenheden van de club. wa:f,Kf CHT (ANP) - Het DFC-stadion aan de Kromme Dijk, e«ste divisieclub DS'79 speelt, zal de komende maanden eel worden gerenoveerd. n anvankelijk was de Dordtse eerste-divisieclub van plan een Der )W utac'lon betrekken, maar het blijkt aanzienlijk goedko- club np V6n spelen °P be huidige accommodatie en amateur- e6n vervangende speelgelegenheid aan te bieden. Voor kostri Sn-met een caPaciteit van twaalfduizend toeschouwers flat drie miljoen gulden tegenover volledige nieuwbouw op et Tvrere plaats vier miljoen, irecht h'Sterie van WVC en het college van B en W van Dor- bort» jen reeds toestemming gegeven. De gemeente staat V00,r twee miljoen gulden. WVC fourneert gelden uit de zo- faamdeterugploegregeling. Eddy Planckaert gaat als eerste over de finish in Schagen. Van onze sportredactie SCHAGEN - Jac van Meer heeft gisteren in Amsterdam met griep de Profronde van Nederland moeten verlaten. De Westbrabander, die dit seizoen op het laatste mo ment aan de Tour-ploeg van Skil werd toegevoegd, voelde zich te zwak om verder te koersen. Voor Amsterdam had hij al drie maal een stil plekje in een bos moeten zoeken om dat hij door buikkrampen werd geplaagd. „Ik liep hele maal leeg. En dan houd je weinig krachten over", aldus Van Meer, die de komende dagen gaat rusten omdat hij weet dat hij als vierde reser ve geen enkele kans meer heeft op een eventuele ver kiezing voor de Nederlandse WK-ploeg. Jos Elen slaat voor vol gend seizoen een geheel nieuwe weg in wat betreft zijn wielerploeg. Als ten minste zaterdag Nikon nog niet over de brug is met de toezegging dat ook volgend seizoen op financiële steun gerekend kan worden. De Dongense ploegleider zou dat in het geheel niet be treuren want hij heeft ver gaande contacten om een ge combineerde Nederland- Belgische ploeg op poten te zetten. Elen krijgt daarbij de steun van Lomme Driessens en Florent van Vaerenbergh. „Het wordt tijd dat we het over een andere boeg gooien. Ik ben veel te lief. Als de plannen doorgaan dan zul len er van mijn huidige ploeg veel sneuvelen. Ik heb het gevoel dat ze nu met mijn voeten spelen", aldus Elen. Een valpartij, veroorzaakt door met het voorwiel in een tramrails in Amsterdam te recht te komen, heeft giste ren vroegtijdig een einde ge maakt aan de profstatus van Hennie Rovers uit Roosen daal. Rovers, die toch al van plan was eind dit seizoen zijn proflicentie in te ruilen voor die van amateur, liep bij de valpartij (ook Jzuzki- za, Bolten en Van Peer gin gen onderuit) een scheurtje in het bot van zijn linker dij - been op. Hij werd vervoerd naar het Burgerziekenhuis in Amsterdam. Het herstel zal waarschijnlijk enkele weken duren. En dan is het wegseizoen voorbij Zaterdag hoopt Henny Li- bregts, de directeur van de Stichting Skala Sport, voor het einde van de profronde van Nederland de onderhan delingen met Hennie Kuiper over diens komst naar de ploeg van Ben van Erp defi nitief te hebben afgerond. Libregts gisteren in Scha gen: „Als je het mij vraagt komt Kuiper voor 99,9 pro cent volgend seizoen bij ons. Ik heb vanmorgen nog met hem gesproken en op enkele zakelijke details na zijn we rond." Doetinchem zal volgend seizoen als startplaats van de profronde van Nederland fungeren. In verband met het 700-jarig bestaan van het stadje in de Achterhoek heeft het bestuur van de Stichting Profronde van Ne derland de proloog en de start van de eerste etappe aan Doetinchem toegezegd. De rest van het parkoers voor volgend jaar staat nog niet vast. Onderhandelingen zijn gaande met het Lim burgse Gulpen, maar vol gens de secretaris van de Stichting Eef de Vries zal het moeilijk worden de Lim burgse heuvels in het route schema in te passen. Van onze sportredactie BARCELONA - Dankzij een schitterend gespeelde tweede helft heeft Ajax woensdag avond een in de eerste helft opgelopen 0-2 achterstand te gen Rapid Wien omgezet in een klaterende 2-4 overwin ning. Het flitsende aanvalsspel van de jonge Ajax-ploeg werd in die tweede helft begeleid door het onophoudelijke ap plaus van het 120.000 man kop pige publiek. Na afloop kreeg Ajax zelfs een staande ovatie. De Amsterdamse treffers werden gemaakt door Vanen burg, Koeman en Mühren (strafschop). CONTONE (SIZ) - Rikho Soeoen uit de Sovjetunie heeft woensdag de vierde etappe van de Grote Prijs Wilhelm Teil gewonnen. De rit ging over 165 kilometer van Sankt Moritz naar Contone. De Zwitser Pascal Richard behield de leiding in het alge meen klassement. Soeoen had op de eindstreep acht seconden voorsprong op de Oostduitser Lutz Lötsch. Het eerste pelo tonnetje, met Richard, bestond uit zestien renners en had bij na vier minuten achterstand. De Zwitser Rocco Cattaneo, tweede in de algemene rang schikking, moest na een val partij de strijd staken. De uitslag van de vierde etappe is: 1. Rikho Soeoen (Sov) 165 km in 4.29.48; 2. Lutz Lötsch (DDR) op 8 sec.; 3. Johann Traxler (Zwi) op 3.53; 4. Jan Koba (Aus) z.t.; 5. Oleg Jarosjenko (Sov) z.t 6. Ri chard Trinkler (Zwi) z.t.; 7. Mauro Gia- netti (Zwi) it.; 8. Heribert Weber (Zwi) z.t.; 9. Peter Lammer (Oos) z.t.; 10. Ste phen Hodge (Aus) z.t.; 13. Pascal Richard (Zwi) z.t. De klasseringen van de Neder landers zijn: 34. Marc van Orsouw op 13.30; 38. Patrick van Passel z.t.; 54. Eddy Schurer op z.t; 75. Daan Luykx op 32.28. Het algemeen klassement is: 1. Richard 11.22.01; 2. Trinkler op 1.57; 3. Soeoen op 3.15; 4. Hürlimann op 5.31; 5. Fuchs op 7.27; 6. Koba op 7.29; 7. Hodge op 7.53; 8. Rinderknecht op 8.22; 9, Jarosjenko op 9.01; 10. Huber op 9.07. SCHAGEN - Het wordt steeds duidelijker dat Peter Post, met in zijn achterhoofd meer dan waarschijnlijk het gegeven dat zaterdag in Den Bosch -de vestigingsplaats van de hoofd sponsor- de echte finale zal plaatsvinden, zijn zinnen heeft gezet op een totale overheersing van de prof ronde van Nederland. Na de proloog-zege van Bert Oosterbosch, de winst in de eerste etappe Assen-Nijmegen van Eric Vande- raerden was het gisteren in Schagen de 'beurt' aan Eddy Planckaert. De Belg toonde zich na de 251 kilometer tussen Nijmegen en Schagen de snelste van een groep van 44 man. En dat ter wijl het helemaal niet de be doeling was. Opnieuw moest namelijk in opdracht van baas Post de kaart Vanderaerden getrok ken worden. Een afgescheurd riempje in de linker teenhaak was er echter de oorzaak van dat de Belgische ras-finisher zich in dienst moest stellen van Eddy Planckaert. Voor Eddy Planckaert, die in Schagen zijn twaalfde zege van het seizoen boekte, bete kende de eindsprint in het Noordhollandse dorp een ge nerale repetitie voor mogelijk de eindfase van het wereld kampioenschap op de weg in Italië eind deze maand. „Ik denk dat Eric en ik beiden on ze eigen kans zullen gaan, maar zodra de een in een bete re positie zit dan de ander, zul len we elkaar helpen. Daar ben ik van overtuigd. Zeker omdat we van de rest van de Belgen niet veel hoeven te verwachten. Een Matthijs bij voorbeeld zal zeker geen handje willen toesteken. Nee, we zullen het van onze eigen ploeg moeten hebben. Ik geloof dat we met tien man van Pa nasonic in koers zitten. Dat aantal zal uitgespeeld moeten worden. En daar reken ik Mil lar en Peiper al bij." Met de overwinning van Eddy Planckaert in Schagen (hij bleef Teun van Vliet ruim voor. Van Vliet: „Vanderaer den liet ineens een gat vallen achter Panckaert. Daar kon ik nog induiken, maar het was al te laat om een echte kans op de zege te hebben. Daarbij kwam dat ik veel krachten heb moe ten geven in de tweede groep om de na Amsterdam wegge sprongen 22 man te achterha len") staat het tussen Peter Post en Jan Raas in deze prof ronde nu 3-0. Peter Post vindt dat echter kinderachtig. „Iedereen doet zijn best. Voor de ploeg van Jan Raas is het net zo belang rijk om te winnen als voor die van mij. En dat gedoe van: je staat met 3-0 voor ach dat is onzin. Vanaf morgen kan het anders zijn", zo bitste Post. En Jan Raas, die vanavond afreist naar Italië om Jelle Nijdam tijdens het WK op de baan bij te staan en die zater dag in de profronde terug keert: „In de Ronde van België hebben wij veel moeten geven om Ludo Peeters op de eerste plaats te houden. En daar be talen we nu de rekening voor. De pijp is bij de meeste jon gens een beetje leeg." VANCOUVER (ANP) - De ju- niorenploegen van West- Duitsland en Australië hebben de halve finales bereikt bij de strijd om de wereldtitel in Vancouver. De Westduitsers bereikten de laatste vier door een ruime overwinning op België: 9-1. De Australiërs haalden de halve finales door de ruime zege van Pakistan op Engeland (4-1). De Engelsen werden daardoor uitgeschakeld voor één van de eerste twee plaatsen in groep B. Het Nederlands junioren team plaatste zich maandag als eerste ploeg bij de laatste vier. Van de 29, die sinds Nijme gen nog een kans maken op de eindzege in de profronde van Nederland vielen er gisteren twee door de mand. Dat waren dus Nico Verhoeven en Henri Manders. Vooral voor Verhoe ven kwam het hard aan. „Mijn eigen stomme schuld. Na de doorkomst in Amsterdam be gonnen ze op die smalle wegen in Noord-Holland waaiers te vormen en dan moet je van voren zitten. Ik zat te dromen. Ik kan me wel voor mijn kop slaan", aldus Verhoeven. Van Erp had wat betreft die finale gelijk. Na een aanloop van 150 slaapverwekkende ki lometers en na de altijd weer tumulteuze doorkomst in Am sterdam kwam de profronde van Nederland definitief op gang. Met een eerste waaier van eerst 24 (Jonkers en Har- ris moesten lossen) en een tweede van eerst 20 man sterk, maar later met Jonkers en Harris van 22 coureurs. Tus sen de twee groepen ontspon zich een keihard gevecht on der de laag over de weilanden jagende wolken boven het Noordhollandse land. Tot aan de tweede door komst in Schagen (er moesten daar zes plaatselijke rondes worden verreden) leek het er op dat het aantal kanshebbers op de eindzege zou worden uitgedund tot zestien, maar uiteindelijk sloot de jacht- groep zich bij de leiders aan. Met als gevolg dat Eric Van deraerden en Eddy Planckaert hun vaste spel konden gaan spelen. Alleen was dit keer de hoofdrol weggelegd voor Eddy Planckaert. De uitslag is: 1. Eddy Planckaert (Bel, Post) 6.12.41 (met tijd vergoeding 6.12.31), 2. Teun van Vliet (Ned, Swerts) 6.12.41 (6.12.36), 3. Walter Planckaert (Bel, Post) 6.12.41 (6.12.38), 4. Werner de Vos (Bel, Van Vaerenbergh) 6.12.41, 5. Leo van Vliet (Ned, Raas), 6. Eric Vanderaerden (Bel, Post), 7. Jörg Muller (Zwi, De Gri- baldy), 8. Adri van der Poel (Ned, Raas), 9. Rudy Dexters (Bel, Swerts), 10. Ad Wijnands (Ned, Raas), 11. Jacobs (Bel, Swerts), 12. Slendebroek (Ned, Van Erp), 13. Rooks (Ned, Post), 14. Oosterbosch (Ned, Post), 15. Hermans (Ned, Perure- na), 16. Kemps (Ned, Elen), 17. Groen (Ned, Van Erp), 18. Van der Hulst (Ned, Van Erp), 19. De Rooy (Ned, Post), 20. Jan van Houwelingen (Ned, Swerts), 21. Ruiz Cabestany (Spa, Perurena), 22. Hane- graaf (Ned, Raas), 23. Van Holen (Bel, Van Vaerenbergh), 24. Vilamajo (Spa, Perurena), 25. Zoetemelk (Ned, Raas), 26. Broers (Ned, Van Erp), 27. Adri van Hou welingen (Ned, Swerts), 28. Poels (Ned, Raas), 29. Bogaert (Bel, Swerts), 30. Solle- veld (Ned, Raas) allen in dezelfde tijd als De Vos. Opgegeven: Van Meer (Ned, De Gribal- dy), Mackay (Ned, Van Erp) en Rovers (Ned, Elen). Het klassement: 1. Eric Vanderaerden 12.30.40, 2. Bert Oosterbosch op 0.09, 3. Adri van Houwelingen op 0.21, 4. Steven Rooks op 0.24, 5. Theo de Rooy op 0.29, 6. Jörg Muller op 0.31, 7. Teun van Vliet op 0.33, 8. Matthieu Hermans op 0.34,9. Ger- rit Solleveld zelfde tijd, 10. Gerrie Knete- mann op 0.36, 11. Zoetemelk op 0.37, 12. Van der Poel op 0.38,13. Eddy Planckaert op 0.39, 14. Broers zelfde tijd, 15. Jacobs op 0.42,16. Leo van Vliet op 0.44, 17 Wij nands op 0.47, 18. Jan van Houwelingen op 0.48,19. Poels zelfde tijd, 20. Lammerts op 0.52,21. Van Holen op 0.53,22. Ruiz Ca bestany op 0.56,23. De Vos op 1.03,24. Bo gaert zelfde tijd, 25. Kelly zelfde tijd, 26. Lubberding op 1.30, 27. Groen op 7.37, 28. Van der Hulst op 7.43, 29. Daams op 7.49, 30. Kuiper op 7.50, 31. Harris op 7.51, 33. Kemp op 7.56,34. Jonkers op 7.57,37. Du- crot op 8.05, 39. Pirard op 8.10, 43. Hane- graaf op 8.31, 52. Kerstens zelfde tijd, 56. Aerts op 22.52, 60. Van Vlimmeren op 26.19, 65. Tak op 26.34, 66. Van Peer 26.35, 67. Appeldoorn op 26.36, 74. Polak op 26.56, 80. en laatste Van der Knoop op 33.25. Van onze sportredactie TILBURG - Willem II, afgelo pen zondag zo voortvarend van start in Arnhem (1-5), staat weer met beide benen de grond. Gisteren werd voor 4600 toeschouwers in het eigen stadion met 0-2 verloren van Telstar. Willem li-trainer Piet de Visser verweet zijn collega van Telstar, Fred André, het voetbal kapot te maken. De Visser wilde het niet als ex cuus aanvoeren, maar liet fijntjes weten dat het tegen een defensief ingestelde ploeg als Telstar bijzonder moeilijk voetballen is. Telstar begon reeds na 25 minuten in de eerste helft aan verdedigen te denken. Toen stond de Noordhollandse for matie op een comfortabele voorsprong. Dankzij twee blunders in de defensie van de thuisclub. In de negentiende minuut maakte voorstopper Busio hands, waarna Achmad vanaf elf meter simpel raak knalde. Nauwelijks vijf minu ten later liepen doelman Ver kerk en laatste man Haatrecht elkaar in de weg. Schaap zei dankjewel en scoorde 0-2. Vanaf dat moment liet Tel star de aanval voor wat het was en beperkte zich louter tot verdedigen. Willem II viel massaal aan maar miste fan tasie om de defensie van Tel star in verlegenheid te bren gen. Opstelling: Verkerk; Dijkstra (65. T.Soffers), Haatrecht (30. Van Gils), Busio, Cohen; Fes- kens, Van der Ven, Broeken; Maddock, Schilders, Van Straalen. Van onze sportredactie HELMOND - RKC heeft zijn eerste nederlaag binnen. De Waalwijkers, vorig seizoen verrassend sterk debuterend in het betaald voetbal, verlo ren met 1-0 in Helmond. In de laatste minuut van de wed strijd scoorde Helmond Sport- voorstopper Stokmans de win nende treffer. RKC verdiende in Oostbra bant minimaal een punt. De ploeg van trainer Leen Looyen was zeker niet zwakker dan de thuisclub. RKC was zelfs het meest in balbezit, maar kon nauwelijks voor gevaar zor gen in de Helmondse defensie. De Waalwijkers gokten vooral op het 'torinstinct' van spits Peter van Velzen. De ex- SVV'er stond echter op een eiland. Hij kreeg te weinig steun van zijn medespelers. Slechts een keer was Van Vel zen met een vrije trap gevaar lijk. Hij stuitte echter op de voortreffelijke Helmond-doel man Van der Meyden. Helmond Sport stelde daar niet zo erg veel tegenover. Al leen Vincent schoot een keer tegen de lat. Terwijl iedereen zich reeds verzoend had met een puntendeling ging voor stopper Stokmans voor de eer ste keer naar de helft van de tegenstander. Het was meteen raak. Opstelling RKC: Gerards; Bogers, Van Veen, Joore, L. Hutten; Bijsterveld, Brandts, Bruurmijn, Bosch; Lammerts, Van Velzen. VOETBAL - De Westduitse bondscoach Franz Becken- bauer kan voor de interland wedstrijd tegen de Sovjetunie, 28 augustus in Moskou, geen beroep doen op Karl Heinz Rummenigge en Hans-Peter Briegel. Zij krijgen van hun respectieve verenigingen Inter en Hellas Verona geen vrij in verband met bekerwedstrij den. De wedstrijd komt recht streeks op televisie, op het eer ste net (ARD). Aanvang 16.55 NIEUWEGEIN (ANP) - Rob Clerc heeft gisteren zijn voor sprong van één punt op de Sovjet-dammer Aleksander Baljakin behouden. Clerc behaalde in de achtste ronde een voordelige remise (3-1) tegen Jannes van der Wal. Baljakin kwam tot het zelfde resultaat tegen zijn landgenoot Korenevski. De enige winstpartij kwam op naam van oud-wereldkam pioen Gantwarg, die Scholma versloeg. De uitslagen van de achtste ronde zijn: Rob Clerc - Jannes van der Wal 3-1, Auke Scholma - Anatoli Gantwarg 0-4, Aleksander Baljakin - Michael Kore nevski 3-1. De stand is: 1. Clerc 22 punten, 2. Balja kin 21, 3. Korenevski 18, 4. Gantwarg 16, 5. Scholma 10,6. Van der Wal 9.

de Stem | 1985 | | pagina 9