NAC laat zich afbluffen STERK FC DEN BOSCH WINT MET 2-0 Kraay: „Ik ken de oorzaak niet". Feyenoords 'face-lift' nog zonder enige glans WERELDRECORD MARY DECKER X X X X X X X X DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1985 kleintje intje NAC-supporter bewusteloos EREDIVISIE EERSTE DIVISIE FC Ltrecht in Galgenwaard tegen Kiev S^peelt'T'd F£ DEN BOSCH - De competitie is pas twee wedstrijden oud. PSV, een van ti telkandidaten, weet zich nu echter al op achterstand. UITSLAGEN SPORT IN 'T KORT X EREDIVISIE STAND PROGRAMMA EERSTE DIVISIE STAND PROGRAMMA DALING HYPOTHEEKRENTE De rente van de RPS Hypotheken is gedaald en is nu vanaf: Door Chris van Nijnatten ttAGENINGEN - NAC heeft het eerste verlies van dit sei zoen achter de kiezen. Met 2-0 ging het afgrijselijke schouw spel tegen en in Wageningen verloren. De Bredanaars wil den negentig minuten lang doen waarvoor ze gecontrac teerd zijn, gewoon voetballen, maar dat bleek tegen de horde woeste dorpelingen uit de Ve- luwezoom onmogelijk. Geen wonder, want oefen- meester Arie Schans had zijn discipelen na het in Schiedam met 4-1 van SVV verloren duel vermanend toegesproken. „Het resultaat is belangrijker dan mooi voetbal", zo meldde de Wageninger ook na afloop nog. Daarmee toont nieuwko mer Schans aan, de wérkelijke voetbalvandaal te zijn. Het soort waartoe Schans behoort, sloopt het voetbal en j aagt toe schouwers de stadions uit. En inderdaad, tegen NAC zaten er nauwelijks duizend mensen fijn langs de lijn, van wie de meesten dan nog uit Breda kwamen. Twee lichtpuntjes waren er aan de zijde van de Breda- naars te ontwaren. Guus van der Borgt toont na een verlo ren seizoen eindelijk agressie en is gevaarlijk voor het doel. Daarnaast heeft Ton van Een- ennaam juist op tijd de goede vorm te pakken. Voor het ove rige tikte NAC vaak aardig en rolden er af en toe leuke com binaties uit. Daar kwamen ge noeg kansen uit voort. Maar omdat er geen Bannon op het veld stond, vloog de bal er niet in. Guus van Schijndel en de voor Marcel van Helmond in gevallen Peter Remie waren nog het dichtst bij een treffer. Van Schijndel kopte halver wege de tweede helft tegen de paal. Remie schoot vlak voor tijd eveneens tegen de doel- post. Na twintig minuten spelen, nam Wageningen al een voor sprong. Geert Meyer leed op het middenveld balverlies. Via Van Zanten en Buddingh kwam de bal bij Lok, die door Van onze sportredactie ARNHEM/WAGENINGEN - Een man uit Breda is gis teravond na een vechtpartij tussen de Wageningse politie en een groep supporters van NAC op weg naar Arnhem buiten bewustzijn geraakt. De politie van Arnhem haalde de man uit de bus en liet hem overbrengen naar het Elisabeth's Gasthuis. De voetbalsupporters werden na de 2-0 nederlaag van hun ploeg in en tegen Wageningen wat opdringerig en begonnen onder meer aan hekken te wrikken. Er volgde een felle botsing tussen de politie en het Bredase gezel schap. Met veel moeite kreeg men de groep uiteindelijk in de bus, die ze naar het Arnhemse NS-station bracht. Johan van de Laar slecht werd afgedekt, en liet Van Eenen- naam kansloos. Het tweede doelpunt van de Gelderlan ders viel in een periode, vlak voor tijd, waarin NAC een enorme pressie uitoefende op de tegenstander. Echter, bij een uittrap van doelman Dor- restijn werkte de buitenspel- val bij de Brabanders niet af doende. Dat bracht Morren in een vrije positie en daarvan profiteerde hij koelbloedig. Voor de NAC-aanhang ach ter het noordelijke doel was dat aanleiding om een potje te gaan knokken met een hand vol politie-agenten. Dat is na tuurlijk niet erg fijn, maar van Bob Maaskant had er in ieder geval binnen de lijnen door de geelzwarten toch wat meer geschoffeld mogen wor den. „Kijk, wij verliezen te recht want we creëren een reeks kansen en maken geen doelpunt. Maar aan de andere kant moet je de schade bij ons bekijken. Marcel van Hel mond moet waarschijnlijk vanavond in het ziekenhuis geopereerd worden. Bij hem is er een spier van zijn heup ge scheurd. Van den Dungen moest eruit omdat hij keihard een knie in zijn rug kreeg. Daarmee waren mijn wissels op. Maar ook Van Kraay had er van mij uitgemogen. Die kreeg in de eerste minuut van de tweede helft een klap en was vervolgens uitgeteld. Moet je dan maar blijven toe kijken? Je kunt zeggen dat het voetbal eraan kapot gaat, maar wij zullen mee moeten NAC'er Van der Laar in duel met Wageningen-speler Krommedijk. - foto de Gelderlander doen met dit gedoe. In de eer ste divisie wordt bijna overal zo hard gespeeld." WAGENINGEN-NAC: 2-0 (1-0) 21. Lok 1-0, 89. Morren 2-0, scheidsrechter: De Vrieze, gele kaarten: Van Kraay (NAC) en Lok (Wageningen), toeschouwers: 1100. Wageningen: Dorrestijn; Van Tamelen, Van der Ley, Tollenaar, Mannen; Van Zanten, Goodings, Van Angeren; Bud ding, Lok (79. Nijhuis), Krommedijk (70. Morren). NAC: Van Eenennaam; Van den Dungen (46. Sweres), Van Kraay, Van der Laar, Flight; De Schepper, Van Helmond (32. Remie), Van Dongen, Meyer; Van der Borgt, Van Schijndel. FC Haarlem - FC Groningen 0-3 (0-1), 45. Huizing (0-1), 88.Houtman 0-2, 90. Hout man 0-3. Scheidsrechter: Blankenstein, toeschouwers: 3.000. Gele kaart: Hui- zingh (FC Groningen). FC Haarlem: Metgod; Masefield, Ver kalk, Baas en Leysner; Matthaei (Moniz), Liesdek en Balm; Atteveld, Keur en Col- lewijn (Talan). FC Groningen: Storm; S"ollner, De Wolf, Van Tiggelen en Verkuyl; Mason, Van Di]k en Van den Berg, Huizingh, Hout man en Bakker (De Koek). FC Twente - Excelsior 1-1 (0-1) 34. Jalink 0-1, 53. Koopman 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Van der Niet. Toeschou wers: 6.000. FC Twente: Snelders; Birkedal, Koop man, Scheve (Ten Caat), Wilson; Schoen aker, Rutten, Willems, Roord; Janssen (Paus), Carbo. Excelsior: Stroomberg; Leenheer, Van der Padt, Van Eek, Steve Wasiman, Ja- link, André Wasiman, Van Tour, Snoei; Beukers, Van Goozen. FC Utrecht - WV 2-0 (0-0) 74. Wouters 1-0. 78. Kruys 2-0. Scheidsrechter: Tho mas, toeschouwers: 6000. FC Utrecht: Van Ede; Lecker, Du Chati mer, Rijsbergen en Verrips; Kruys, Wouters en Adelaar; Van der Waart, Van Loen (Rietveld) en Van der Linden (Van der Hooft). WV: Roox; Nijssen, Libregts, Valckx en Hutten, Versleeuwen, Verbeek, Reynier- se en Van Rosmalen; Taihuttu (Köpp), Verbeek en Corbijn (Coort). Go Ahead Eagles - Roda JC 3-1 (1-0) 26. Eykelkamp 1-0,70. Brouwer 2-0,83. Smit 3-0, 85. Hofman 3-1. Scheidsrechter: Bannet. Toeschouwers: 3.500. Gele kaart: Witbaard (GA Eagles). Go Ahead Eagles: Jongbloed; Witteveen, Back, Oude Wesselink, Witbaard, Woudsma, Smit, Voskamp, Brouwer (Dekker), Ten Cate (Boerebach) en Eykelkamp. Roda JC: Smits; Hanssen, Grassi (Ver west), Daerden, De Jong, Van de Ven, Jans, Van Geel, Hofman, Gorter en Meij er FORTUNA - AZ'67 1-1 (1-0). 45. Linford 1-0,57. Lens 1-1. Scheidsrechter: Geurds, toeschouwers: 6.000. Gele kaart: Koever- mans (For tuna). Fortuna: Körver; Boessen, Evers (Ele- veld), Schrijnemakers en Maassen; Su- vryn, Koevermans en Hoyer; Reijners (Ruys), Holverda en Linford. AZ'67: De Koning, Patrick, Reynders, Guyt en Nortan; Arntz, te Paske en Kle- ton; Tol, Kist en Lens. NEC - Sparta 1-0 (0-0). 76. Aalbers 1-0. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Toe schouwers: 5.200. Gele kaart: Aalbers (NEC). NEC: Brookhuis; Van Geenen, Mom- mertz, Van Rossum en Visser; Aalbers, Vievermans en A. Janssen; F. Janssen (Hasselbach), Van de Pol (Grim) en Hoekman. Sparta: Van Noortwijk; Blind, Van de Weel, Veldhoen (Fraser) en Wijnberg; Tiktak (Diliberto), Van Gaal en Leng- keek; Schmidt, Olde Riekerink en Eijer. PEC Zwolle - DS'79 5-1 (3-0). 11. en 15. Kamstra 1-0 en 2-0; 32. Alex Booy 3-0; 70. toeke Booy 4-0, 74. Lems 4-1; 85. Foeke 5-1 Scheidsrechter: Van Vliet, roeschouwers: 3000. Cambuur - Vitesse 2-1 (1-0). 26. Runder- Kamp l-o. 58. Koetje 2-0. 60. Koenen 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 5000. Gele kaarten: Pay- den Vitesse^'Smand en Gerritsen (bei- (LwT 1' T<,|slar «-2 (0-2). 21. Achmad (strafschop, 23. Schaap 0-2. Scheids- 50^ Slikkerveer. Toeschouwers: Gele kaarten: Busio en Feskens (Willem Oosterveer (Telstar). He'fond Sport - RKC 1-0 (0-0). 90. Stok- 2f. Scheidsrechter: Hobé. Toe- «raouwere: 2500. Heerenveen 3-0 (1-0). 2. en 1-0 en 2-0. 90. Maas 3-0. ««eidsrechter: Bulthuis. Toeschouwers: (FinrUs kaarten: Lumbantobing ttSX). en Akkerman fe" "P? Gr»afschap 2-2 (2-1). 27. 2-1 JW?an Hlddir*k 1-1. 42. Nijgh hoef T uens 2-2 Scheidsrechter: Ver- Pi>Lm)eschouwers: 425°- Gele kaarten: schap?an en Cooke (beiden De Graaf- VoJendt 0 39 SVV 4-1 21- Blanker 1- enl'-l ï'"!,1-' en Böcklinf 2-1 VanMioH ^anker 4_1- Scheidsrechter: ,erl°- Toeschouwers: 3500. JJ.Moïlf? ;1AC 2-° <»-»)• 21. Lok 1-0. ze TnJó u Scheidsrechter: De Vrie- Vanff?2500- Gele kaarten: aay (NAC); Lok (Wageningen). rnnd„ sPeelt in de eerste EeronaVo? dC Strijd °m de naar? p voor bekerwin- het °P 18 september toch in Woencri heeft dat send besloten. ZÜri°h V6rraS~ PSV nu al onderuit Door Gerard Hachmang De miljoenenformatie van PSV kreeg gister avond een gevoelige tik te incasseren door in het Brabantse onderonsje met FC Den Bosch met 2-0 kopje onder te gaan. Op de overwinning van de thuisclub viel niets af te din gen. PSV was een stuurloos schip dat geen moment de indruk wekte dit seizoen eindelijk weer eens aan spraak te kunnen maken op de nationale voetbaltitel. Nadat Schouwenaar voor de rust een lelijke misstap van Valke had afgestraft, besliste de absolute uitblin ker, Ton Pattinama, de wed strijd vlak voor tijd in het voordeel van de Bosschena ren door een schitterende so lo met een gave treffer te be kronen. In een poging de onder maatse vertoning van afge lopen zaterdagavond tegen Haarlem uit te wissen, had Hans Kraay een nieuwe truc uit de hoge hoed getoverd. Omdat Rob McDonald licht geblesseerd was, mocht Ruud Gullit zijn plaats in het centrum van de frontli nie overnemen. Een comple te miskleun van Kraay. Kraay had dat kunnen we ten, want ook in de finale van het eigen toernooi, enke le weken geleden tegen An- derlecht, was die gok be paald geen succes gebleken. De tactische manoeuvre zette ook nu geen zoden aan de dijk. Gullit voelde zich in de punt van de aanval hele maal niet op zijn gemak en hij werd bovendien door Cor Adriaanse bekwaam onder de duim gehouden. Naarmate de wedstrijd vorderde en PSV totaal geen vat had op het stugge spel van FC Den Bosch, ging Gullit zich nadrukkelijk met de opbouw bemoeien. Maar ook die handelingen sorteer den geen effect. De kam pioenspretendent prutste maar wat aan, hetgeen het best tot uitdrukking kwam in de wijze waarop Michel Valke zich over het veld be woog. Ruud Gullit raakt niet voorbij FC Den Bosch-doelman Van Grinsven. De Eindhovense midden velder werd stevig aange pakt door zijn directe bewa ker Ton Pattinama en was daardoor kennelijk zo van de kaart dat hij werkelijk fout op fout stapelde. Een van zijn zonderlijke dwalingen vormde ook de inleiding tot de eerste Bos sche treffer voor de pauze. Valke speelde dermate on deskundig terug op zijn kee per Van Breukelen dat Gill- haus net iets eerder bij de bal was dan de Oranje-doel man. Van Breukelen had geen andere oplossing voor handen dan de Bossche spits neer te leggen. Voordat scheidsrechter Mulder, die de zieke Keizer verving, de gelegenheid had de bal op de witte stip te deponeren, was Schouwenaar al ter plekke om de bal tegen het net te schuiven: 1-0. Nauwelijks vijf minuten later vergaloppeerde Valke zich andermaal. Nu kon Van de Horst profiteren, maar zijn inzet was te zacht, zodat Van Breukelen zijn ploeg nog enigszins op de been hield. PSV had nauwelijks weerwoord op het gedegen spel van de thuisclub. De Eindhovenaren kregen in het eerste bedrijf zegge en schrijve één uitgelezen mo gelijkheid om tot scoren te komen. Maar met een reflex pareerde Van Grinsven de kopbal van Gullit. Voor het overige was het gênant om te zien hoe PSV bij tijd en wijle volledig werd weggetikt. Er moeten tijdens de rust ongetwijfeld harde woorden gevallen zijn in de kleedkamer van PSV. De manschappen van het duo Kraay/Reker voerden het tempo na de rust dusda nig op dat de Bossche defen sie de handen flink uit de mouwen moest steken om de gelijkmaker te voorkomen. Maar van sprankelend voet bal aan PSV-zijde was geen sprake. Dat de blessure van McDonald toch niet van dien aard was, als Kraay had wil len doen geloven, bleek hal verwege de tweede helft. De Engelsman maakte namelijk alsnog zijn opwachting. Er nie Brandts moest voor hem wijken. Gullit nam zijn ge liefde stekje op het midden veld in en Willy van de Kerkhof ging zich met de leiding van de defensie be moeien. In de chaotische slotfase verwierf PSV wel een veldoverwicht, maar tij dens een van de snel uitge voerde counters maakte Pat tinama aan alle Eindhovense illusies een einde door num mer twee te laten aanteke nen. FC Den Bosch - PSV 2-0 (1-0) 21. Schouwenaar 1-0,88. Pat tinama 2-0. Scheidsrechter: Mulder. Toeschouwers: 16.000. FC Den Bosch: Van Grins ven; Bijnen, Adriaanse (Van de Hoorn), Van Herpen, Aichorn, Steinmann, Patti nama, Scholten, Gillhaus, Van der Horst, Schouwenaar (Kaiser). PSV: Van Breukelen; Ge- rets, Brandts (McDonald), Hysen, Heintze, Lokhoff (Van Rooy), Valke, Van de Kerkhof, Van der Gijp, Gul lit, Thoresen. West-Duitsland De uitslagen van de Bundesliga zijn: FC Saarbrücken-Werder Bremen 1-1 FC NUrnberg-FC Kaiserslautern 3-1 FC Köln-Borussia Dortmund 2-0 Han- nover'96-Borussia Mönchengladbach 2-3 Schalke'04-Bayern München 0-1 Ürdin- gen-VFB Stuttgart 1-4 België De uitslagen van de woensdag gespeelde wedstrijden in de Belgische competitie zijn: Lierse SK - AA Gent 0-3, Beerschot - Charleroi 2-0, Standard Luik - KV Me- chelen 0-0, SK Lokeren - SK Beveren 0-1, Waregem - Cerkel Brugge 3-1, Water schei - RWD Molenbeek 0-0, Anderlecht - FC Luik 4-1, FC Brugge - Kortrijk 3-1, Seraing - Antwerp 0-0. De stand aan kop is: 1. Anderlecht 5 pun ten, 2. Beerschot 5, 3. FC Luik 4, 4. FC Antwerp 4. Engeland De uitslagen van de woensdagavond in de Engelse eerste divisie gespeelde wed strijden zijn: Aston Villa - Liverpool 2-2, Manchester City - Leicester City 1-2, Newcastle Uni ted - Luton Town 2-2, Nottingham Forest - Sheffield Wednesday 0-1, Oxford - Tot tenham Hotspur 1-1. Schotland De uitslagen van de wedstrijden in de tweede ronde van het toernooi om de Schotse league-beker zijn: Aberdeen - Ayr 5-0, Alloa - Dundee Uni ted 0-2, Brechin - Falkirk 3-1, Clydebank - Raith 7-2, Hibernian - Cowdenbeath 6- 0, Morton - Dunfermline 2-2, Motherwell - Partick 1-0, Queen of South - Celtic 1-4, Rangers - Clyde 5-0, Stirling - Dumbar ton 1-1, St Johnstone - Airdrieonians 1-0, Stranrear - Dundee 2-3. V Voti onze sportredactie DEN BOSCH - Jan Reker, de trainer van PSV, was na af loop een gedesillusioneerd man. Maar desondanks wilde de Eindhovense coach na de 2-0 nederlaag tegen FC Den Bosch nog niet op de zaken vooruitlopen. „Ik wil nu nog niet over strafmaatregelen praten. We moeten dit verlies maar eerst eens laten bezinken. Dan moeten we de wedstrijd tegen FC Den Bosch nog maar eens intern doornemen, maar het is in ieder wel zo dat we oorzaak van de nederlaag niet bij FC Den Bosch, maar bij onszelf moeten zoeken. Als je geen persoonlijk duel wint, kun je ook geen wedstrijd winnen." Hans Kraay, technisch directeur bij PSV, kon daar weinig aan toevoegen. „We hebben verdiend verloren. En dan hoor je weer dat de spelers verzadigd zijn, te veel verdienen. Onzin allemaal. Als je de spelers voor de wed strijd ziet, weet je dat ze er alles voor over hebben. Maar het lukt niet. De oorzaak kennen we niet. Wij, de techni sche staf moeten er nu voor zorgen dat het vertrouwen zo snel mogelijk terug komt en zaterdag eindelijk eens een goede wedstrijd spelen". De winnende trainer Rinus Israel was natuurlijk uiterst content met de fraaie 2-0 zege op PSV. „Zeker ge zien het zware programma met wedstrijden tegen AZ'67, PSV en FC Groningen in het begin, had ik er een zwaar hoofd in. Maar nu hebben we in ieder geval al vier pun ten op zak." Israel was vooral bijzonder te spreken over de inbreng van Scholten en Pattinama. „Die twee hebben het werke lijk voortreffelijk gedaan. Zij zijn in staat om in moeilij ke situaties oplossingen te bedenken. En daar hebben we vanavond goed van kunnen profiteren." Rotterdam (ANP) - Twee debuterende eredivisieclubs hebben het als nieuw geafficheerde Feyenoord niet kunnen stoppen. Tijdens de seizoenouverture in De Kuip stuurde de kampioenskandidaatniunmer drie Heracles met 5-1 weg, nadat drie dagen eerder WV met 1-0 was verslagen. Dat betekent niet dat de fa- ce-lift van trainer Ab Fafie geslaagd is. De Rotterdamse oefenmeester kondigde voor aanvang van het competitie sierlijk voetbal aan, maar daar kwam mede door het ste vige verzet van de Heraclieden zeker voor rust weinig van te recht. In de eerste helft leidde dat tot drie door scheidsrechter Van Swieten verstrekte gele kaarten, waarvan Schulte en Krüzen het Amelose deel en Troost dat voor de thuisclub mochten ontvangen. Ook de wat al te fanatieke Richardson had een prent mogen krijgen AUTOSPORT - In Boedapest kan volgend jaar augustus de eerste formule I-race in het Oostblok worden gehouden. Het Hongaars ministerie van verkeer liet dat woensdag aan de pers weten. De voorzitter van de Hongaarse autosport bond Tibor Balogh ontmoet op 8 september Bernie Ecclestone. Het circuit zal 20 kilometer ten oosten van Boedapest worden aangelegd. Van onze sportredactie ZURICH - Mary Decker is weer helemaal te rug. Wat ruim een jaar geleden in Los Angeles op de 3000 meter mis ging, lukte gisteravond tijdens het traditionele atletiekgala in Ziirich op de mijl wél. In een rechtstreekse confrontatie met de Olympische 3 km-kampioene Maricia Puica en haar 'kwelgeest' uit die dramatische finale, Zo- la Budd trok Mary Decker niet alleen aan het langste eind, maar verbeterde bovendien het wereldrecord op de mijl. De Amerikaanse deed dat op de wijze waarop zij al haar races pleegt te winnen: van kop af. In stelling gebracht door een haas, nestelde Mary Decker zich hal verwege de race aan de kop van het veld om die positie niet meer af te staan. Hoe zeer Puica zich op de laatste vijftig meter ook inspande, 'Sweetheart Mary' sloeg elke aanval af. Haar tijd van 4.16,70 betekende een verbetering van 0.74 seconden van Puica's wereldrecord. Druppers finishte gisteravond op de 800 me ter als vijfde, maar zijn tijd, 1.44,49, is slechts 0.29 boven zijn nationale record. De 800 meter werd gewonnen door Steve Cram, die in de laatste meters Olympisch kampioen Cruz zijn hielen liet zien. Cram noteerde een zeer scher pe tijd, 1.42,88, maar een ruime seconde verwij derd van Coe's wereldrecord. Die score bleef dus tot één beperkt. Dat van Mary Decker. voor de actie, waardoor Ling met een geblesseerde enkel het veld moest verlaten. Evenals tijdens het Rotterdam-toer nooi was de Hagenaar al na tien minuten in de stadiontun nel verdwenen. Door de komst van Kwida- ma, de rechtsbenige hardloper op links, verhuisde Tahamata naar de rechterkant. Voor de produktie van doelpunten schijnt Feyenoord zijn aanval evenwel niet te hebben gere noveerd. Al te veel stootkracht gaat er van Ling-Eriksen-Ta- hamata niet uit. Door treffers van het hoofd van Duut had Feyenoord in de eerste helft al redelijk afstand genomen. Pas bij de stand 4-1 (een doelpunt van middenvelder Sörensen en een tegentreffer van Krüzen) leek Feyenoord echt los te komen. De Rotter dammers schroefden het tem po op en zelfs de aanhang leek er aardigheid in te krijgen. Duut en Wijnstekers raakten de paal. De dolende oosterlin gen, die voor rust nog aardig veldspel hadden vertoond, wisten zich kansloos versla gen. Vier minuten voor tijd kon de radioverslaggever uit Curacao, die een rechtstreekse uitzending naar de Antillen verzorgde in gejuich losbar sten. De eerste geslaagde voorzet van Kwidama bereik te Eriksen, die de bal met me dewerking van de ongelukkige Schulte over de doellijn werk te. Feyenoord - Heracles 5-1 (2-0) 22. Duut 1-0, 41. Duut 2-0, 49. Eriksen (strafschop) 3-0, 52. Sörensen 4-0, 55. Krüzen 4-1, 86. Schulte (eigen doel) 5-1. Scheidsrechter: Van Swieten. Toeschouwers: 16.350. Gele kaarten: Troost (Feyenoord), Schulte en Krüzen (beiden Heracles). Feyenoord: Hiele; Wijnstekers, Nielsen, Duut en Troost; Molenaar, Been en S.orensen (Stafleu); Ling (Kwidama), Eriksen en Tahamata. Heracles: Tukker; Poell, Schulte, Dilling en Richardson; Schepers, Van Staa, La- lopua en Krüzen- Metz en Ter Mors (Oude Wesselink). FC Twente - Excelsior Fortuna SC - AZ'67 FC Den Bosch-PSV Haarlem - FC Groningen FC Utrecht-WV Feyenoord - Heracles G.A. Eagles - Roda JC NEC - Sparta PEC Zwolle-RBC Helmond Sport - RKC Eindhoven - Heerenveen Wageningen - NAC Twente-Excelsior 1-1 Fortuna S-AZ '67 1-1 Den Bosch-PSV 2-0 Haarlem-Groningen 0-3 Utrecht-V.V.V. 2-0 Feyenoord-Heracles 5-1 GA Eagles-Roda JC 3-1 NEC-Sparta 1-0 Den Bosch 2 2 0 0 4 6-1 Feyenoord 2 2 0 0 4 6-1 Groningen 2 1 1 0 3 3-0 Utrecht 2 1 1 0 3 2-0 Ajax 1 1 -0 0 2 3-2 Roda JC 2 1 0 1 2 7-4 GA Eagles 2 1 0 1 2 3-2 Fortuna S 2 2 0 2 2-2 PSV 2 1 0 1 2 1-2 Heracles 2 1 0 1 2 2-5 NEC 2 1 0 1 2 2-6 MW 1 0 1 0 1 1-1 Twente 1 0 1 0 1 1-1 Excelsior 2 0 1 1 1 3-4 AZ'67 2 0 1 1 1 2-5 Sparta 1 0 0 1 0 0-1 V.V.V. 2 0 0 2 0 0-3 Haarlem 2 0 0 2 0 0-4 Zaterdag: Roda JC-Feyenoord, FC VW-Haarlem, PSV-Fortuna S, AZ'67-Ajax, MW-FC Twente, Go Ahead Eagles-NEC. Zondag: Heracles-FC Utrecht, FC Groningen-FC Den Bosch, Excel- sior-Sparta. Den Haag-RBC 2-0 PEC Zwolle-DS '79 5-1 Cambuur-Vitesse 2-1 Willem ll-Telstar 0-2 Helmond Sp.-RKC 1-0 Eindhoven-Heerenveen 3-0 Veendam-Graafschap 2-2 Volendam-SW 4-1 Wageningen-NAC 2-0 PEC Zwolle 2 2 0 0 4 10-2 Telstar 2 2 0 0 4 4-1 Den Haag 2 2 0 0 4 3-0 Volendam 2 1 1 0 3 5-2 Veendam 2 1 1 0 3 4-3 Cambuur 2 1 1 0 3 3-2 Willem II 2 1 0 1 2 5-3 RKC 2 1 0 1 2 4-2 SW 2 1 0 1 2 5-5 Eindhoven 2 1 0 1 2 4-4 Graafschap 2 0 2 0 2 3-3 Helmond Sp. 2 1 0 1 2 2-2 Wageningen 2 1 0 1 2 3-4 DS'79 2 0 1 1 1 2-6 Emmen 1 0 0 1 0 0-1 NAC 1 0 0 1 0 0-2 Heerenveen 2 0 0 2 0 1-5 Vitesse 2 0 0 2 0 2-7 RBC 2 0 0 2 0 1-7 Zaterdag: NAC-Volendam, SW- Veendam, Heerenveen-Helmond Sport, Telstar-SC Cambuur. Zondag: De Graafschap-Eindho ven, RKC-Willem II, Vitesse-PEC Zwolle, DS'79-FC Den Haag, RBC- Emmen. (ADVERTENTIE) Rente 2 jaar vast: 7,0% (7,34%) Rente 5 jaar vast; 7,5% (7,87%) Rente 7 jaar vast: 7,7% (8,09%) De rentes gelden voor hypotheken met gemeente garantie en maandbetaling (tussen haakjes staan de effectieve rentes vermeld) Wiltumeerwetenover de RPS Hypotheken? Bel 020-591 8011 of haal de fol ders op het postkantoor. tv/: postgiro rijkspostspaarbank

de Stem | 1985 | | pagina 7