roe Eric E versdijk zegeviert De Jonghe is oppermachtig Fraaie winst Olympia-heren Liesbeth Voeten en Jan Goense behalen winst STEPHANIE ROTTIER MAAKT STERKE INDRUK IN SMASH-TOERNOOI Toernooi Volharding met superieur Pogon IINSDAG 20 AUGUSTUS 1985 INA SPORT 1 nd wint e van ado o haalt gram jles rie ïlona TENNISTOERNOOI JEUGD NOORD-BEVELAND Trainings- avond damesvoetbal GSC oefent tegen HVSV TENNISTOERNOOI GOES Goes blijkt goed in vorm Terneuzense crossers succesvol tennisser Ivan eerde ATP-we- Enroe verdron- paradoxaal, want oor de afgelopen keer van McEn- inales van de toer- Stratton Mountain 1. De cijfers wijzen >rs uit. Lendl komt beter gemiddelde, de laatste twaalf eertien toernooien IcEnroe kwam een in actie. Op de -lijst van dit sei hij onveranderd ind op U juni ste op de wereld zijn overwinning Frans kampioen- weed Mats Wilan- nenteel derde, ge- Jimmy Connors, er bleef maar net ip-tien. ijst van 19 augustus: 1. 2. John MCEnroe (VSt), er (Zwe), 4. Jimmy Con- evin Curren (VSt), 6. An- Zwe), 7. Yannick Noah Gomez (Equ), 9. Boris Miloslav Mecir (Tsj). (AFP) - De Ameri- Lemond heeft de Colorado gewon- laatste etappe, ge »r zijn ploeggenoot ;es Steve Bauer, eerste plaats in het klassement niet aar. Ie plaats was voor rijder uit de Ver en, Andrew Hamp- g Shapiro uit de an Raas, die in 1984 won, eindigde als de laatste etappe er Hoondert voor ucces door als ze de eindstreep te etappe: 1. Steve Bauer neter in 2 uur, 56 minuten 2 Olaf Jentzsch (DDR) op seconden 3. Ron Kiefel Davis Phinney (VSt) op ida (Can) z.t. 6. Greg Le- 7. Peter Hoondert (Ned) 2 (VSt) z.t. 9. Steve Tilford b Roll (VSt) z.t. Eindklu- Lemond (VSt) 35 uur, 21 1 seconden 2. Andrew op 1.51 3. Doug Shapiro Jeff Pierce (VSt) op 8.355. FTa) op 9.33 6. Glenn San- 47 7. Roy Knickman (VSt) Whitesel (VSt) op 10.379. lit (Fra) op 11.02 10. Bob i.45. De klasseringen vin ■s zijn: laatste etappe: 49. p 4.38 02. Eric Breukink op _)gers z.t 67. Jan Siemons ssement: 44. Breukink op r op 1.37.33 (AFP/Reuter) - in de Ronde van door de Italiaanse ins, heeft Jeannie e Ronde van Colo- ram gehaald, aise was, bij afwe- de Italiaanse, op- Zij won vijf van en veroverde in de ir dat er gereden voorsprong van ninuten op de Inga De Amerikaanse zondag in de laat- door na 55 kilome- >rint de Nieuwzee- idonna Harris te ria Oomen won de het peloton dat een had van tien se- Nederlandse da- diging in Colorado voller dan de man- Corrie Timmer en etappe en in het rent werd Heieen <JA (DPA) - De En- ïr Terry Venable* idag een contra" lat hem nog drie C Barcelona ver jaarsalaris koWj niljoen gulden v ding van Venabte5 iarcelona voor de in elf jaar weer van Spanje. ^08 halen van die tit® bles van de Cata- het aanbod een ract te ondertek^ nht daarbij zijn sa- rullen. T14 PAGINA SPORT 2 ■ORTGENE - Het voor de jrste keer gehouden jeugd- yyiistoernooi van de tennis- lUb Noord-Beveland, werd in e categorie bij de 12-jarige jngens gewonnen door Eric versdijk uit Goes, terwijl jricka Ouwehand het sterkste ieisje was in deze leeftijdsca- ,gorie. Goesenaar Eric Evers- üjlt, als eerste geplaatste fa- uriet voor de eindzege, kende n zijn weg naar de finale »einig problemen. Hij reken- Ie in de kwartfinales af met gareel Verwei via de cijfers 14,6-1 om daarna de verras- iend ver doorgedrongen Ivo Idioots te verslaan met 6-3,6- Schoots was verantwoorde- lijk voor de uitschakeling van Marcel Schouw (6-3, 2-6, 6-2) en bond ook Jochem de Klerk aan zijn zegekar met 6-2, 1-6, 6-1. Onderin het schema was Sander Jobse, winnaar van het DOS-jeugdtoernooi, de fa voriet, maar hij had duidelijk moeite met zijn respectievelij ke tegenstanders. In drie sets versloeg hij Wouter Labruye- re (0-6, 6-0, 6-2), om daarna René Montenarie in de halve finale met 7-6, 6-2 moeizaam tegen te houden. Zowel Labruyere als Mon tenarie had tevoren voor ver rassingen gezorgd. Labruyere schakelde Menno Sanderse in drie sets uit met 2-6, 6-1, 6-2, terwijl Middelburger Monte narie goed presteerde door Kees Oostrom het zwijgen op te leggen met 1-6, 6-4, 6-2. In de finale bleek Eversdijk ech ter over de langste adem te be schikken en bestreed Jobse met succes: 6-1,6-4. Ericka Ouwehand legde be slag op de titel bij de 12-jarige meisjes. Overwinningen op Bianca de Oude en Miranda de Veij lagen aan de basis van haar finaleplaats, terwijl de als tweede geplaatste Mirella van Rooyen evenmin weinig obstakels had te overwinnen. Duidelijke uitslagen tegen Pascal Dingemanse en Maris- ka Ouwehand waren voor de andere finaleplaats, waarin Ericka Ouwehand duidelijk overheerste. Zij versloeg Van Rooyen met 6-1,6-1. Bij de 10-jarige jongens ging de finalestrijd tussen de Rot terdammer Patrick van Saus, onlangs winnaar van het DOS-toernooi en Hans Hui- bregtse. Van Saus versloeg Joost Rijk in de halve finale met 6-0, 6-1, terwijl Huibregt- se op het nippertje winnaar werd van het duel tegen Len- nard van der Boom: 6-7,6-3,6- 4. Met 6-0, 6-1 werd Van Saus de duidelijke winnaar tegen Huibregtse. Bij de jongste meisjes ging de eindzege naar Femke Clerx. Zij versloeg in de finale Annemieke Ouwe hand met 6-3,6-2. Uitslagen finales verliezersron de: JE tot en met 10 jaar: Roderi- que van de Weele-Pascal van Driel 6-4,6-4. ME tot en met 10 jaar: Lin da Meeuwissen-Joke Janse 6-4, 6- 3. JE tot en met 12 jaar: Eugene de Kok-Armand Tournois 1-6, 6-1, 6- 1. ME tot en met 12 jaar: Gwen Me- lis-Sandra Spelier 6-1,6-1. Van onze motarsportmedewerker TERNEUZEN - Hoewel de BLB-motorcross te Aalter dit jaar niet op de bekende zware zandomloop werd verreden, was het circuit toch van dien aard dat de Nederlandse mo torcrossers zondag weer uit stekend uit de bus kwamen. Vooral in de 250 cc-categorie junioren stond er geen maat op het tempo dat Gino de Jan Willen Bartz revancheert zich Door Kees Hamelink 5T.-JANSTEEN - Het gezegde 'drie keer is scheeps recht' ging in ieder geval niet op voor Ronald van Re- mortel en Jan de Klerk tijdens het succesvol verlopen tennistoernooi van de tennisvereniging Smash de af gelopen week. Plaatselijk favoriet Ronald van Re- mortel bleek niet bij machte het totaal van zijn toer nooizeges in de C-categorie op drie te brengen. Hetzelfde geldt voor Hontenisse-speler Jan de Klerk, die na zijn overwinningen bij Hulster Am- gacht en Hontenisse evenmin het totaal kon uitbrei den. Ronald van Remortel leek iverigens een eind op de goede mg te zijn. Bekwaam had hij de aanvallen eerder deze week afgeslagen van William Assel- nan en Mark Leenknegt, tiaar de halve finale tegen Menno van den Hout was op lapier de moeilijkste. Ook dit larwei klaarde Van Remortel joed, want met ruime cijfers ileef hij Van den Hout voor 6-2,6-3) om zich zodoende een inaleplaats te verwerven. Jan Willem Bartz, vorig aar de verliezend finalist te len Mark Albers in dit toer nooi, startte in deze categorie als de tweede geplaatste, maar moest lastige obstakels nemen n de personen van Eric Her man en Gyon Asselman, maar ilaatste zich toch voor de iindstrijd tegenover Van Re- fnortel. Voor Bartz de moge- Van onze sportmedewerker PHILIPPINE - De KNVB af deling Zeeland houdt woens- iagavond 21 augustus een in formatie- en trainingsavond voor dames op het sportpark 'an Philippine. Om half zeven tegint deze avond met een training voor de jeugd en om half acht komen de senioren dames in actie. Na dat praktijkgedeelte ligt er aansluitend om negen uur een hearing in de kantine van Philippine, waarin diver ss facetten van het dames voetbal uiteen worden gezet. lijkheid om zich voor de sma delijke nederlaag die hij leed in het toernooi van Hulster Ambacht, tegen Van Remortel te revancheren. Hij leek in het finaleduel op de goede weg door in de eerste set steeds een ruime voor sprong op zijn tegenstander te behouden, hetgeen goed bleek te zijn voor de eerste setwint. Van Remortel vocht terug en opende de tweede set met een 1-0-voorsprong, die hij na 1-1 wist uit te bouwen tot 5-1. Bartz sputterde nog wat tegen, maar meer dan twee games tegen kon hij niet scoren. De derde set liet een sterkere Bartz zien, die dit uitdrukte via een 6-2-setstand, hetgeen resulteerde in een eindstand van 6-3, 2-6, 6-2, zodat de re vanche van Bartz een feit was. C-dames Evenals vorig jaar werd Chantal Baecke de winnares bij de C-dames. En ook dit jaar was haar zus Monique haar tegenstandster. Ofschoon Chantal met 6-4,6-4 in dit duel zegevierde, was Monique in deze partij zeker niet kansloos. Een 3-1- voorsprong in de eer ste set kon zij echter niet ver zilveren en ook in de tweede set was de 4-1-voorsprong voor haar niet voldoende. Eric Herman van Vogel vlucht kon eveneens terugzien op een succesvol verloop. Na dat hij eerder in Hulst moest buigen in de halve finale voor Jan de Klerk en tijdens het Hontenisse-toernooi in de fi nale zijn meerdere moest er kennen in De klerk, stonden beiden in de finale tegenover elkaar. De Klerk had zich ont- Van owe handbalmedewerker GOES - Het sterk bezette in ternationale zaaihandbaltoer- aooi van het Goese Volhar- nng, heeft een klasserijke Minnaar opgeleverd. Het Pool- Pogon toonde aan over de teste handballers te beschik ten en won terecht in dit toer nooi. Door deze zege kunnen Polen de wisselbokaal hou- Van owe handbalmedewerker ■O-GtNEUZEN - Als voorberei- op de zaalhandbalcompe- 'e ziJn sommige handbal- omgingen ai met het oefen- opamma begonnen. Vooral i», die °P landelijk ni- u noteren, hebben de draad pn J!c0pgepakt via trainingen e» oefenduels. Zaterdag stonden de dames- van GSC en HVSV te sta ?r e'kaar v°or hun eer- r,^fenduel, dat in drie pe- v-J^van elk 25 minuten was In» In de eerste periode HVSV, dat net als GSC mr*. aantal basisspeelsters verf ms'sen, iets beter uit de h," ,en stond het 2-5. In de GSpi.e.periode liep het bij mica en kwamen er som- maat patronen al mondjes mat Deze Periode werd 26afgesloten. De laatste SDah'n^en gaf een rommelig in teid,Na afl0°P waa me" vraria kampen redelijk te genover dit eerste duel. den, want dit was de derde keer op rij dat de zege naar Pogon ging. Tijdens de poulewedstrijden bleek Pogon in poule A een klasse apart en werd de eerste plaats bezet. Verrassend was dat het Belgische Sascha be slag legde op de tweede plaats. De Belgische afvaardiging bleek toch goed voor de dag te komen, want in poule B legde Initia Hasselt beslag op de eerste plaats. Hermes werd tweede in deze poule. In de finale toonde Pogon nogmaals aan dat het als enige aanspraak mocht maken op de toernooizege, want tegenstan der Initia Hasselt werd met duidelijke 20-13-cijfers versla gen. In de strijd om de derde en vierde plaats klopte Her mes met 17-10 het Belgische Sascha. De overige deelnemers speelden in een verliezerspou le om de vijfde tot en met achtste plaats. Teleurstellend was het optreden van het Ne derlandse militaire team, dat niet verder reikte dan de»aat- ste plaats en ook in de verlie zerspoule weinig potten kon breken. Het Zeeuwse team kwam eveneens niet uit de verf en kon niet voor een verassing zorgen. Meer dan een zevende plaats zat er niet in. Enzico/ Swift werd zesde en het Waal wij kse Tachos, dat in de eerste divisie uitkomt, won de verlie zerspoule en legde beslag op de vijfde plaats. Na afloop kon de toernooicommissie van Volharding op een geslaagd en bij vlagen hoogstaand toernooi terugkijken. Een vijftal halve finalisten van het tennistoernooi van Smash in St.-Jansteen. Van links naar rechts: Stehpanie Rottier, Chantal Baecke, Ronald van Remortel, Eric Her man en Jan de Klerk. - FOTO ERIK OSSEWMRDE. daan van Reggie Bun met 6-3, 6-2, terwijl Herman de weg had vrijgemaakt via een 6-3, 6-1-zege op Harold de Puijsse- leyr. Het spel van beide spelers in de finale ontliep elkaar niet veel. Beiden maakten gebruik van hun sliced-backhand om zodoende met scherp geslagen ballen de openingen te force ren. Eten gelijk opgaande eer ste set besliste Herman in zijn voordeel met 7-5, en hij leek in de tweede set af te gaan op de eindzege, gezien zijn voor sprong van 5-3. De Klerk scoorde echter vier games op rij en dat betekende een derde set, waarin Herman weer een 5-3-voorsprong creëerde. Drie match-points zag hij echter aan zijn neus voorbij gaan, maar werd tenslotte toch win naar met 7-6,5-7,6-4. Een sterke indruk maakte de 11-jarige Stepahnie Rottier. Een eervolle nederlaag in de halve finale van de C-catego rie tegen Monique Baecke was al een voorteken van haar grote vorm, hetgeen werd be nadrukt door een grote over macht in de D-categorie, die zij langzamerhand ontgroeid lijkt te zijn. Na haar 6-0, 6-1- overwinning in de finale tegen Marie-José Baggen, kan zij de balans opmaken: twee games leverde zij in totaal in. De B-categorie vormde tij dens dit toernooi een nieuw element. In totaal schreven twee B- spelers in: Coen Dob- beleir en Richard Bral, aange vuld met enkele C-spelers. Coen Dobbeleir legde beslag op de titel in deze categorie, maar zeker niet moeiteloos. Na een 6-2, 6-3-zege op Jan Willem Bartz, werd de 15-jari- ge Belg Dieter Calle zijn te genstander in de finale, nadat deze een mat spelende Richard Bral met 6-1, 6-3 had uitge schakeld. Dobbeleir maakte aanvankelijk een zekere in druk en dwong de eerste set af, maar verzuimde het karwei in twee sets af te maken: 6-3,5-7, 6-2. Uitslagen finales dubbelspelen: HD-C: Deltour/Van Remortel-Al- bers/Elderson 6-2, 6-3. GD-C: Ch. Baecke/Bartz-M. Baecke/Van Re mortel 6-3, 6-4. HD-D: Herman/ Renique-De Klerk/De Blok 6-4, 6- 1. DD- D: Molthoff/Mast-De Klerk/Asselman 6-4, 6-3. GD-D: Rottier/De Brouwer-Vergauwen/ Van Hoye 6-4,6-0. Van onze hockeymedewerker HULST - Het internationale Reynaert-veldhockeytoernooi van het Hulsterse Rapide heeft twee terechte winnaars opgeleverd. Bij de heren ging de toernooizege naar Olympia uit Terneuzen en bij de dames bleek het Engelse Pembrokes hire net iets sterker dan het organiserende Rapide. De overwinning van Olym pia kwam vrij regelmatig tot stand. Nadat de wedstrijden in de vier poules waren afge werkt, bleven Beauvais, Pem- Van onze tennismedewerker GOES - Volgens verwachting schreef Jan Goense het door 't Halve Maantje uit Goes ge houden tennistoernooi op zijn naam voor wat betreft de C- categorie, terwijl Liesbeth Voeten in Goes de sterkste da me bleek te zijn in deze cate gorie. Deze overwinningen be tekenden niet zozeer een ver rassing, hoewel Goense het op zijn weg naar de eindzege niet cadeau kreeg. Gemakkelijer was het voor Liesbeth Voeten, die merkwaardigerwijs vooraf als tweede geplaatste van start was gegaan, maar toch de titel gemakkelijk in de wacht sleepte. Jan Goense, die dit seizoen de Zeeuwse titel aan zijn neus voorbij zag gaan, kwalificeer de zich moeiteloos voor de hal ve finale via een overwinning op Peter Jan Manten (6-2, 6-0), maar kreeg het in de halve fi nale bijzonder lastig tegen Max de Rave, die daarvoor Jaap den Engelsman had te ruggewezen met 6-3, 6-2. Goense won weliswaar de eer ste set van De Rave, maar moest lijdzaam toezien dat de tweede set naar zijn tegen stander ging. Uiteindelijk ze gevierde hij via de cijfers 7-5, 4-6, 6-2 en stuitte in de finale op Jacco Nieuwenhuijze, die achtereenvolgens de geplaats ten Rob Lindenberg en Chris Versteeg achter zich liet. Goense had het tegen Nieu wenhuijze gemakkelijker dan in zijn halve eindstrijd tegen De Rave. Met 6-3, 6-0 pakte hij de eindzege. Hoewel Marion Meewiss als eerste was geplaatst, waren alle ogen gericht op Liesbeth Voeten, die voor deze categorie de duidelijke favoriete was. Voor Liesbeth Voeten kostte het dan ook niet veel moeite haar finaleplaats waar te ma ken. Via Janny Traas speelde zij zich in de halve finale, waarin zij Ann de Maat af strafte met 6-4, 6-0. De Maat op haar beurt had daarvoor al voor een verrassende uitscha keling gezorgd van de als der de geplaatste Martine van Ligten (6-7,6-4, 7-6), hoewel de grootste verrassing viel bo venin het schema. De onge plaatste Els Ars was verant woordelijk voor de uitschake ling van Marion Meewiss in drie sets: 7-6, 2-6, 6-2, maar had daarna in de finale tegen Voeten weinig in te brengen. Met 6-0, 6-3 werd Liesbeth Voeten dan ook de terechte winnares. Een D-categorie betekent tijdens een toernooi veelal de nodige verrassingen. Verras singen in zoverre dat de plaat singen hierin altijd een moei lijke zaak blijven. Dit bleek ook in Goes weer het geval te zijn, want van de vier ge plaatsten in deze categorie bleek geen van allen in staat hun plaatsing waar te maken. De als eerste geplaatste Jeroen Gelok moest vroegtijdig het toernooi verlaten, terwijl ook de als tweede geplaatste Jan van de Weele moest afhaken door zijn verlies tegen Vincent Wisse. Peter van de Veer, als derde getipt, was evenmin bij machte Richard van de Vrie met succes te bestrijden. Uit eindelijk waren het Jaap Moerman en Richard van de Vrie die de fel begeerde fina leplaatsen voor zich opeisten. Moerman kwam als duidelijke winnaar uit de strijd tevoor schijn getuige de cijfers 6-1,6- 2. Bij de dames was het favo riete Marion de Bourgraaf die als eerste geplaatste de halve finale bereikte en daarin in drie sets Johanneke Punt de baas bleef met 6-3,6-7,6-1. Via haar winst op Rosita van Mourik werd Joyce Schol ten de andere finaliste en die ont moette tegen Marion de Bour graaf geen tegenstand van be tekenis: 6-0,6-0. Uitslagen finales dubbelspelen: HD-C: Goense/Versteeg-Koster/ Verhaagen 2-6,6-4,7-5. DD-C: Van Ligten/Voeten-Ars/De Maat 5-7, 6-1,6-3. HD-D: Scholten/Scholten- Van Hoorn/Schrier 1-6, 6-3, 6-3. DD-D: Scholten/Van Dalen-Van Mourik/Van de Dries 6-1.6-3. brokeshire, Harrow Town en Olympia over als winnaar van hun poule. Olympia kwam in de kruisingswedstrijd uit te gen het Franse Beauvais en won met 2-0. Bij de andere kruisingswedstrijd moesten strafballen de beslissing bren gen, omdat de stand op 0-0 bleef steken. Pembrokeshire won na strafballen met 3-1 van Harrow Town. In de finale was Olympia duidelijk sterker dan het En gelse Pembrokeshire. Toch duurde het lang voordat Olympia de score opende, want de keeper van Pembro keshire was van grote klasse. Uiteindelijk was het Harrow Town dat de strafballen beter nam dan Beauvais en beslag legde op de derde plaats. Bij de dames bleven na de poulewedstrijden Hoorn, Pembrokeshire, Rapide 1 en - verrassend - Rapide 2 over. Zij bestreden elkaar in de win- naarspoule. Tijdens deze wed strijden bleken Rapide 1 en het Engelse Pembrokeshire duidelijk sterker, zodat zij in een finale uit moesten maken welk team de toernooizege zou grijpen. Ook in dit duel deden beide teams nauwelijk voor elkaar onder en bij het eind signaal stond het dan ook nog steeds 0-0. Pas in de verlenging slaag den de Engelse dames er in te scoren en zo met 1-0 te win nen. Hoorn werd derde en Ra pide 2 legde beslag op de vier de plaats. Na afloop kon de toernooicommissie terugzien op een geslaagd en vlekkeloos verlopen toernooi. Eindstand heren: 1. Olympia, 2. Pem brokeshire, 3. Harrow Town, 4. Beauvais, 5. Hoorn, 6. Hopefull, 7. Leopard, 8. Der by, 9. Middelburg, 10. Warande, 11 Rapi de 2,12. Oude Maas, 13. Rapide 1,14. DKS Enschede, 15. ZOW, 16. Terriers, 17. Push, 18. Harrow Town 2,19. ROL, 20. Rapide- junioren. Dames: 1. Pembrokeshire, 2. Rapide 1, 3. Hoorn, 4, Rapide 2, 5. ROL, 6. Olympia, 7. Push, 8. Leopard. Jonghe uit Sluiskil er op na hield. In beide reeksen dook De Jonghe gedecideerd als eerste de bocht in, waarna zijn achtervolgers hem pas terug zagen na het vallen van de zwart-wit geblokte vlag. Een van die achtervolgers die verrassend goed in de slip stream van De Jonghe bleef hangen, was Frank van Kruyssen uit Kloosterzande. Net als kampioenskandidaat Goethals scoorde Van Kruys sen een tweede en een derde plaats in de reeksen, waarna de chronometer hem naar de derde plaats verwees. In de 125 cc-klas debutanten behoorde Jansen weer tot de smaakmakers van de lichtste klas en boekte een derde en een tweede plaats in de reek sen. De Brabander Van der Smissen eindigde echter met een snellere totaaltijd op de tweede plaats. In de 250 cc-categorie inter nationalen werd de voorlaat ste kampioensproef verreden. Johan Scheele uit Zaamslag meed tactisch de tweestrijd tussen de twee titelkandidaten Lieven en Valentijn en eindig de in beide reeksen als derde achter beide kemphanen. Uitslagen debutanten 125 cc: 1. Luc van Clapdorp, België; 3. Jan Jansen, Hoek; 12. Jacco Bol, Yerse- ke; 29. Patrick Sponselee, Klooster zande. Junioren 250 cc: 1. Gino de Jonghe, Sluiskil; 3. Frank van Kruyssen, Kloosterzande; 7. Ro nald Doens, Biervliet; 10. Eric Blaeke, Sluis; 11. Ronnie Walhout, Sluiskil: 20. Chris Marcusse, te- Heer Abtskerke. 500 cc: 1. Herman Lenaerts, België; 6. Herman van de Bos, Koewacht; 16. Alex Warrens, Ossenisse. Nationalen 250 cc: 1. Rik Claus, België. 500 cc: 1. Peter Dhauwe, België; 2. Peter Nefs, Os- sendrecht; 9. Rudi Vink, Axel; 10. John Feynaut, Oostburg. Interna tionalen 250 cc: 1. Lieven de Vijl- der, België; 2. Ad Valentijn, Ruc- phen; 3. Johan Scheele, Zaamslag; 4. Kees Sep, Bergen op Zoom; 11. Martien Jansen, Sluiskil; 12. Ma- rius Valentijn, Rucphen; 23. Ko Walhout, Sluiskil. 500 cc: 1. Peter Dhanis, België; 4. René van der Made, Oosterhout; 7. Eduard van de Klooster, Hulst. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Goes be haalde een opmerkelijk grote 5-2-zege op IFC uit Hendrik Ido Ambacht tijdens een vriendschappelijke ontmoe ting. Aardenburg won met 0-2 van een verdienstelijk spelend Groede en Philippine speelde met 2-2 gelijk tegen het Belgi sche Lochristi. GOES-IFC 5-2 - Voor rust ging de strijd nog enigszins gelijk op en daar getuigt de 2- 1-ruststand van. De bezoekers kwamen door De Jonge op voorsprong, maar via Paul Lindenburg en Gé Wolters kwam Goes aan de positieve kant van de score. Na de pauze een sterker Goes, dat uitliep naar 4-1 door goals van Marcel de Nijs en Gé Wolters, voordat IFC via De Jonge tegen kon scoren. Ronny Krijger zorgde voor de 5-2-eindstand. GROEDE-AARDENBURG 0- 2 - Aardenburg kreeg de beste kansen. Die ploeg was het meest in de aanval. Een ver diende zege dus, maar het duurde wel tot ruim in de tweede helft voordat Aarden burg op voorsprong kwam. Halverwege die periode open de Frans Quataert de score en vijf minuten voor tijd nam Marnix van Rie de tweede treffer voor zijn rekening. LOCHRISTI-PHILIPPINE 2- 2 - Via goed samenspel kon Philippine met een 0-2-voor- sprong verdiend gaan rusten door doelpunten van Werner Corijn en Noël IJsebaert. Na de pauze een verslappend Phi lippine en een steeds feller wordende Belgische tegen stander, die dan ook terecht langszij kon komen. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De Flying Dutchman-renners waren dit weekeinde actief in een fiets- cross in Goes. In deze wed strijd, meetellend voor de pro motie/degradatie, pakten ze vijf keer een eerste plaats. Aangezien er in totaal zes crossen worden verreden voor dit klassement, ziet het er nu al naar uit dat er diverse ju nioren doorstromen naar de expert-groep. Uitslagen junioren 6 jaar: 1. Stefan Dobbelaar, Terneuzen; 2. Tristan Verha- ge, Sluis; 4. Dennis Ploegaart, Terneu zen. 11 jaar: 1. Walter Finze, Terneuzen. 13 jaar: 1. Richard Maas, Axel. 16 jaar: 2. Alex de Koning, Axel. Open klas 10-11 jaar: 5. Walter Finze. 12-13 jaar: 4. Ri chard Maas. 14-15 jaar: 4. Johnny de Jongh, Terneuzen. 16 jaar en ouder: 4. Alex de Koning. Experts 10 jaar: 6. Erick Vonk, Axel. 16 jaar: 1. Robert de Smet, Terneuzen. Meisjes 16 jaar en ouder: 1. Monique Schouten, Oostburg. In de open klas werd zij zevende.

de Stem | 1985 | | pagina 7