Vakantiewerk draait op volle toeren Eilandfeesten weer groot succes Wie moet de TOLVERLAGING VOOR REGELMATIGE GEBRUIKERS Nog maar eens Freewheel Geboortehuis Terneuzense schrijver Jacques Hamelink wordt opgeknapt Philippine kan de lucht in tijdens mosselfeesten DINSDAG 20 AUGUSTUS 1985 Plaatselijk nieuws Westdorpe F ietsv ierdaagse Westdorpe trok 70 deelnemers Man zwaar gewond na ongeval MIDDELBURG - Regelmatige gebruikers van de Zeelandbrug, de verbinding van Midden- Zeeland met Noord-Zeeland en de rest van Nederland, gaan minder tol betalen. Inciden tele gebruikers daarentegen meer. BRADERIE AARDENBURG 'Alle verenigingen doen deze keer mee' STERRITTENCOMPETITIE VAN ZEELAND T16 PAGINA ZEELAND 3 plNSDAG 20 AUGUSTUS Overleg tussen ilatenmaatschappijen en omroep VOOR HET EERST OOK VOOR ZEER MOEILIJK LERENDE KINDEREN ALS HET WEER MEEZIT VELE DUIZENDEN BEZOEKERS IN SAS Tut en Tat stelen show op spelweek in Hoofdplaat markten politierapport Schietingen Nederlandse programma's NEDERLAND 1 Buitenlandse Programma's DUITSLAND 1 [21.45J sfeSht»'Die maakt het oproeDTTedingen b'j hem oept. i„ deze situatie js 'Enkele reis' Zeelandbrug stuk duurder Hengelsport - Op het viswater De Molenkreek hield de West- dorpse hengelsportvereniging Platzak de jeugdkampioen schappen voor de clubleden. Vooral de kleinsten hadden veel belangstelling voor dit kampioenschap. Bij de A-ca tegorie 12 tot en met 15 jaar werd Peter van den Abeele met ruime voorsprong op zijn concurrenten clubkampioen. Tijdens de anderhalf uur du rende wedstrijd ving hij 1360 gram vis. Verdere uitslag: 2. Kurt van Vooren 410 gram; 3. Ronny Speel 390; 4. Shane Hil- brink 350; 5. Anton Dik 340 gram. Bij de groep tot en met elf jaar toonde Frank Meche- linck zich de beste. Hij ving 740 gram vis. Na afloop was in Het Oude Raedhuys de prijs uitreiking. Naast een mooie beker voor de kampioenen waren er ook veel andere prij zen beschikbaar gesteld voor dit jeugdkampioenschap sportvissen in Westdorpe. Ossewei - Adrie Kalle heeft een van de mooiste verjaar dagsfeestjes in zijn leven mee gemaakt. Kort geleden is hij dertig jaar geworden en een aantal van zijn vrienden vond dat de Ossewei-traditie de no dige eer moest worden aange daan. Dat gebeurde afgelopen weekeinde tijdens een druk bezocht Ossewei-feest. Spelendag - Woensdag 21 augustus staat" de laatste va kantie-activiteit van de stich ting Sociaal Kultureel Werk op het programma, 's Morgens om tien uur gaan de deuren van verenigingsgebouw Con cordia open voor een lang pro gramma voor de jeugd. Voor de jongens en meisjes zijn er die dag de volgende ontspan ningsmogelijkheden: vossen jacht, picknick/barbecue, volksdansen, volksspelen en andere groepspelletjes. De dag wordt besloten met activitei ten op het speelterrein bij de brandweerkazerne aan de Mo lenstraat. Van onze correspondent WESTDORPE - Evenals vorig jaar is de door de Toerclub Westdorpe gehouden avond- fietsvierdaags een sportief succes geworden. Niet minder dan 70 wielrijders, in leeftijd variërend van 6 tot 75 jaar, lie ten zich inschrijven. Iedere avond werd een andere route gefietst, telkens met het Oude Raedhuys als vertrekpunt. De tochten voerden voorna melijk langs de Nederlands- Belgische grens en door het fraaie natuurschoon bij de bossen van Wachtebeke. Na de vierde rit ontving elke deelne mer een herinneringsmedaille. De oudste deelneemsters was M. Jonkheijm-van Dommelen, de oudsten bij de heren waren Urbain de Bakker en Jan de Guchteneire. De chauffeur van de bezemwagen kreeg tij dens de vier tochten slechts één lekke bandmelding. De toerclub is van plan om ook volgend jaar een avondfiets- vierdaagse te houden. Van een onzer verslaggevers HENGSTDIJK - De 81-jarige C. van E. uit Hengstdijk is gis teravond ernstig gewond ge raakt bij een bedrijfsongeval met een landbouwtractor. Dit gebeurde tijdens het maaien van erwten, maar om dat de toedracht nog onbekend is, zal de Rijkspolitie in sa menwerking met de arbeids inspectie een onderzoek instel len. De man werd met onder meer enkele botbreuken over gebracht naar het academisch ziekenhuis in Gent. Het dagelijks provinciebestuur is met dit voorstel 'in belangrijke mate' tegemoet gekomen aan een op dracht van de Zeeuwse staten. Dat gebeurde overigens te gen heug en meug. Het college wijst de staten namelijk op het 'toeristisch onvriendelijke ka rakter' van de maatregel. De prijzen van de meerrit- tenkaarten gaan 30 procent naar beneden, de prijzen voor een enkele rit gaan fors om hoog. Voor personenauto's moet men 5,50 gulden gaan be talen (was 3,50 gulden), voor lichte vrachtauto's 7,50 gulden (was 5 gulden) en voor zware vrachtauto's 10 gulden (was 6 gulden). De staten eisten onlangs 40 procent tolverlaging voor in woners van Schouwen-Duive- land en frequente gebruikers van de burg. Dat zou leiden tot een exploitatietekort, waar voor Gedeputeerde Staten de provincie niet wil laten op draaien. Vandaar de verho ging voor de incidentele ge bruikers. Uitgangspunt voor de nieu we tariefstructuur zijn de ver houdingen zoals die gelden voor de Westerschelde-veren. Dat houdt in dat de enkele rit prijs niet meer mag kosten dan drie maal de prijs van een rit met een meerrittenkaart. De nieuwe tarieven gaan op 1 juli in, althans wanneer dé" staten er genoegen mee ne men. Het dagelijks provinciebe stuur is inmiddels met een of ficiéél statenvoorstel gekomen om 3 ton te steken in de ex ploitatie van het veer Anna- Jacobapolder/Zijpe, de ver binding tussen St.-Philipsland en Schouwen-Duiveland. Ook het rijk zal een dergelijk ge baar maken. Het geld is nodig om het veer nog drie jaar lang in de vaart te houden. Daarna kan het verkeer over de Phi- lipsdam. De exploitant van het veer, de N.V. Streekvervoer ZWN, verwacht dat het veer de komende drie jaar een ver lies van 1,4 miljoen met zich meebrengt en was niet langer bereid daar alleen voor te blij ven opdraaien. AARDENBURG - Voor de tiende keer vindt in Aarden burg de jaarlijkse braderie plaats. Dit festijn wordt het komende weekend gehou den. Grote spektakelstukken ontbreken tijdens het feest gedruis. „Maar het wordt in elk geval een groots volks feest. Alle verenigingen zijn bij de festiviteiten betrok ken", zegt les van Haneg- hem, vice-voorzitter van WARVO, de plaatselijke winkeliersverening. Zaterdag om 14 uur wordt de braderie officieel geopend met medewerking van de plaatselijke fanfare. Beide dagen rijden antieke rijtui gen door de straten van de Kikkerstad. Verder staan er verschillende wedstrijden op het programma zoals paalklimmen, eieren gooien, touwtrekken en een behen- digheidsproef met auto's. Nieuw onderdeel in het braderiegebeuren zijn de or kesten die optreden in de straten van Aardenburg. Ook de plaatselijke vuurvre ter Johan Sylewko zal zijn kunsten laten zien. Over medewerking aan de braderie hebben de organi satoren niet te klagen. „We hebben erg veel hulp gekre gen van de plaatselijke ver enigingen. We hebben zelfs bepaalde activiteiten moeten schrappen, vanwege een te late reactie. Alleen de horeca is wat tam gebleven. Hier van had ik toch verschillen de activiteiten verwacht", aldus les van Haneghem. Van onze correspondent SCHOONDIJKE - Ook de Cornelissterrit in Schoondijke bracht geen verrassing in de West-Zeeuws-Vlamase sterrittencompe- titie. De onaantastbare leider in het klassement, Freewheel, nam ook in de eigen rit met grote overmacht de zege. De Schoondijkse formatie trapte maar liefst 490 kilometer meer bij elkaar dan de naaste concurrentie die deze keer be stond uit SV Aloy en TC Breskens. Voor deze negende rit, met nog drie te gaan, kwamen vijftig deelnemers hun stempel halen, verdeeld over 13 clubs. Uitslag: 1. Freewheel, Schoondijke 850 kilometer; 2. SV Aloy, Graauw en TC Breskens, 360; 3. TIO, Oostburg 300; 4. TC Sas van Gent 240 kilome ter. Stand na 9 ritten: 1. Freewheel 8800 kilometer; 2. Wielertoerist 3810; 3. TC Sas van Gent 3290; 4. TC Breskens 2960; 5. SV Aloy 2810 kilometer. Van onze correspondent TERNEUZEN - Het geboor tehuis van de bekende schrijver Jacques Hamelink aan de Hogendijk te Driewe gen (Terneuzen) wordt mo menteel gerestaureerd. In deze woning begon de in 1939 geboren Hamelink met schrijven en las hij de boe ken van z'n grote voorbeel den Guido Gezelle en Hugo Claus. Het 'huis met de perebo men' was vroeger een sme- derij. De huidige eigenaar wil er, na de verbouwing, gaan wonen. Vrienden en bewonde raars van de schrijver zijn van mening dat het boeren huis te zijner tijd uitstekend geschikt zou kumien zijn als een klein museum, gewijd aan het werk van Jacques Hamelink. Vooral diens vroegere boeken, met titels als 'De eeuwige dag' en 'Het plantaardig bewind', herin neren sterk aan Zeeuwsch- Vlaanderen. In het huis aan de Hogendijk bevinden zich nog restanten van een muurschildering, die Hame link daar eind jaren vijftig heeft gemaakt. Hamelink was in de vroe ge jaren zestig als leraar Ne derlands verbonden aan het Petrus Hondius Lyceum te Terneuzen. In 1963 verhuisde hij naar Amsterdam, waar hij ging werken voor het li teraire tijdschrift Merlijn en de uitgeverij Polak Van Gennep. Later trok hij naar Drente, waar hij 'Ranonkel' schreef en enkele minder be kende dichtwerken. Tegen woordig woont Hamelink - die dit jaar nog een belang rijke literaire prijs kreeg - weer in Amsterdam. CT Van een onzer verslaggevers PHILIPPINE - De traditio nele Mosselfeesten in Philip pine staan voor het komend weekeinde weer op het pro gramma. Met veel muziek, ballonvaarten en uiteraard mosselen. Zaterdag om 15.00 uur wordt het feest officieel ge opend door burgemeester W. Dusarduyn van de gemeente Sas van Gent, een kwartier later gevolgd door een optre den van de jubilerende plaatselijke fanfare St.-Ce- cilia. Om 14.00 uur zijn dan al de markt en het mosselen koken op het Philipsplein van start gegaan en de ten toonstelling en demonstra ties handvaardigheid door het SKW. Verder zijn er die dag op tredens van drum-fanafare Hosanna uit Axel (16.15 uur) en de muziekvereniging Boekhoute (18.15 uur), waar na er een muzikale rondgang volgt door drumband De Ar- no's uit Sas van Gent (19.15 uur). Om 19.30 uur gaan - als het weer tenminste meezit - de vier hete luchtballonnen omhoog vanaf het Spuikom- park en kunnen belangstel lenden van daaruit Philippi ne eens van bovenaf bekij ken. In de feesttent aan de J. Hobeinstraat wordt vanaf 21.00 uur een dansavond ver zorgd met medewerking van het orkest van Nico Sylves ter. Het zondag-programma begint al om 8.30 uur, wan neer de fiets-toertocht voor trimmers bij café Marinet wordt weggeschoten. Een uur later start de Waterlo- opleinmarkt op het Philips plein en om 11.00 uur de 'nor male' markt. Tussen 11.00 en 14.00 uur verzorgen de Schel de Dixies een streetparade en rond 12.00 uur wordt in het Spuikompark een de monstratie gegeven van het oplaten van de hete lucht ballonnen. De Mossel-rally gaat om 13.00 uur van start, diverse muziekkorpsen treden tij dens de middaguren weer op en om 15.00 uur vangt in de feesttent een playback-show aan. Na het slotconcert door de Vereenigde Vrienden uit Sas van Gent (19.15 uur) worden de Mosselfeesten 1985 in de feesttent afgesloten met een avondvullende voorstelling door Vader Abraham en diens showorkest The Sonny Boys. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De derde editie van de Sasse Eiland feesten heeft ruimschoots be wezen dat dit vierdaagse fes tijn een begrip aan het worden is voor Sas van Gent en de Ka naalzone. Vele duizenden be zoekers namen het voorbije weekend een kijkje bij de vele evenementen die de organise rende stichting 't Eiland in haar programma voor dit feest had opgenomen. Niet in de laatste plaats door het fraaie weer van de laatste dagen zijn de Eilandfeesten tot een succes geworden. Persvoorlichter Frans Ha melij nek: „De Eilandfeesten zijn één grote happening ge weest. We hebben enorm veel publiek mogen ontvangen en de vele evenementen zijn pri ma aangeslagen. Laten we zeggen dat alles prima geolied was". Daarmee doelde Ham lij nek op het succes van de eigen organisatie. „Met een kleine groep mensen, waar tussen een hechte samenwer king is, zijn we erin geslaagd 't Eiland bij velen bekend te ma ken en dat was ook de bedoe ling toen we drie jaar terug met dit festijn begonnen". Vrijdagmiddag was er een gezellig bal voor ouderen, waarbij zo'n 50 aanwezigen, en een touwtrekwedstrijd met 19 ploegen. Zowel in de sport- klasse als bij de dames won de ploeg van Atlanta uit Sluiskil. De prijs voor de vechtlustigste ploeg ging naar de ploeg Sa- mijn en de Verex bleek de sportiefste ploeg. Veel talent was vrijdagavond aanwezig tijdens de playback- en soundmixwedstrijden in een afgeladen feesttent. Zaterdag stond een schat aan activiteiten op het pro gramma, die de gehele dag veel volk trokken. Harmonie De Vereenigde Vrienden brachten een muzikale ode aan mevrouw Vergauwen en de heer Van Vooren, de oudste bewoners van het Eiland. Ook het admiraal-zeilen op het ka naal, het oplaten van een hete luchtballon en het avondbal, alsmede de inname van Sas trokken flinke publieke be langstelling. Gistermorgen was er een gezamenlijk ontbijt voor alle betrokkenen en gistermiddag verzorgden artiesten een soort sterrenslag. Verder was er een schieting en een trapautorace. Het afscheidsbal gisteravond duurde tot in de late uurtjes. Uitslagen: touwtrekken: sportklasse: 1. Atlanta, 2. Wal- hout, 3. Lucassen. ama teurklasse: 1. café Boo, 2. No zems, 3. de Herberg. Dames: 1. Atlanta, 2. Rabo. Playback- wedstrijd: groep ouder dan 12 jaar: 1. jongensgroep uit Zei- zate, 2. Tina Turner, 3. Jean- Pierre de Vriend, groep tot 12 jaar: 1. M. Schreurs, 2. C. Beu- mer, 3. R. Fokker. Soundmix wedstrijden: 1. D. Schreurs, 2. A. Chapelier, 3. D. van Oost. Waterdraagwedstrijden: 1. J. Block, 2. P. Roos, 3. R. Velle- man. Volleybal: 1. Eiland 1, 2. Eiland 2, 3. Ploeg Samijn. Gaaibollen: 1. De Smet. Ver kleed bal: 1. C. de Roek, 2. V. Pironti, 3. A. Deutema. In De Peuterhof in Terneuzen-Zuid begon gisteren voor het eerst een speelweek voor leerlingen van zmlk- scholen. - FOTO DE STEM COR J. DE BOER Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Zeventien leerlingen van de drie scholen voor zeer moeilijk lerende kinderen in Zeeuwsch-Vlaan deren hebben zich gisteren uitstekend vermaakt tijdens de openingsdag van de eerste speelweek voor zmlk-kin- deren. In en om De Peuterhof in Terneuzen-Zuid werkten de kinderen (die in leeftijd variëren van 6 tot 20 jaar) een programma af, waarbij het begrip 'circus' centraal stond. Er werden clowns-kostuums en maskers ontworpen, hoe den gemaakt en verder veel gewerkt met verf, plaksel en papier. Ook uiteraard veel spelletjes, voetbal, een wande ling langs de Otheens Kreek en een gezamenlijke soep maaltijd. Maar ook het vakantiewerk voor de 'gewone' school jeugd gaat nog steeds door. In de Terneuzense binnenstad en 'de buitenkernen Hoek, Zaamslag en Sluiksil gingen gisteren speelweken van start. Op het parkeerterrein bij de speeltuin in het Terneu zense stadscentrum werd gisterochtend een zeer druk be zochte rommelmarkt gehouden. In Sluiskil werden de kinderen met een boerenkar opgehaald en naar het Gil- dehuis gebracht, waar de rest van de week zal worden gewerkt aan het thema 'beroepen'. Met het bouwen van hutten bij de buurthuizen De Hoekse Rakkers en 't Klu- puus begonnen gisteren eveneens de speelweken in Hoek en Zaamslag. Van onze correspondent HOOFDPLAAT De clowns Tut en Tat - beter bekend als het Vlaamse tv-duo Geert Waldo - stalen gisterochtend duidelijk de show met hun uitstekende optreden tijdens de opening van de speeldagen in Hoofdplaat, de enige va kantie-activiteiten voor de schooljeugd die dit jaar in West-Zeeuwsch-Vlaanderen plaatsvinden. Ruim 60 kinderen, waaron der ook jeugd uit Breskens en IJzendijke, woonden het op treden in het Hoofdplaatse dorpshuis bij. Ook de andere activiteiten hadden niet te klagen over be langstelling. Zowel voor het straattekenen, de gezamenlij ke picknick en de foto-puzzel- tocht kwamen heel wat kinde ren opdraven. De eerste dag van het tweedaagse gebeuren werd gisteravond afgesloten met een optreden van de Hoofdplaatse groep De Kon- sumpties op het plein voor het dorpshuis. AMSTERDAM - Aardappel termijn- markt, 19 augustus. In Bintje 35-50 mm werden 5 contracten verhandeld voor levering april tegen 17,50. De stemming was vast. In Bintje 50 mm werden 3 contracten verhandeld voor levering november bij een prijs van ƒ23,50 per 100 kg en voor levering april 1321 contracten tegen 30,30 tot ƒ28,00. De stemming was voor no vember vast en voor april gemakke lijk na vast. GOES, 19 augustus - Pruimen: Opal I 1.17-1.31, II41-53, grof 60-1.30, fabr. 25, Czar I 1.20-1.43, II 34-36, grof 85-1.20, fabr. 25, Ontario I 70-85, grof 40-75, Monsieur Hêtif I 1.70-2.20, grof 80- 1.00, II 45, Rode Washington I 1.60, grof 80-1.00, Washington I 1.20, grof 65-1.00, Vroege Tolse grof 65, Belle de Louvain I 1.10-1.30, II 55, grof 75-1.10. Bramen I 2.70-4.70 per doos, II 2.90- 3.00. Frambozen 3.10, Schöneman 3.70. Rode bessen doosjes 500 gr 1.80, kilo's 2.50. Aardbeien doosjes 80-1.30. Appe len: Benoni 180/90 58-1.17, 170/80 91- 1.46,1180/90 44-93,1170/80 64-1.31. Dis- couvery 180 1.70, 170/80 1.80-1.96, 165/ 70 1.40-1.65, 160/65 98, 1180 1.17-1.70, 1170/80 1.15-1.78, 1165/70 1.10-1.39, 1160/65 85-98, 1155/60 15-21. James Grieves 1180/90 1.11-1.22, 1170/80 1.28- 1.44. Mantet 1170/80 73. Rode Mantet 180 67,170/80 82,160/70 48. Golden De licious 1180/90 42, 1170/80 45. Peren: Précoce de Trevoux 170 71, 160/70 92- 95, 155/60 68, 150/55 34, 1160/70 68-81. 1155/60 46-69, 1150/55 27-31, 1170 58 Super Trévoux 1180/90 35-40, II70/8C 35-39, 1160/70 35-40. Groenten: Prin- cessebonen I 1.20-1.90, II 1.19, snijbo nen 1.70-2.70, komkommer 32-41. BRESKENS - In de Europa- straat is de personenauto van M. J. de P. uit Breskens toen deze daar geparkeerd stoni aangereden. De veroorzaker i: echter doorgereden. BRESKENS - Op de Schelde- kade bemerkte P. M. uit Ter neuzen dat zijn personenauto die aldaar geparkeerd gestaan had was aangereden. De dader is doorgereden. BRESKENS - Van de auto van de heer J. de K. uit Aarden burg, die in de Mercuristraat stond, is een tweetal mist lampen ontvreemd. CADZAND - Uit een kleed hokje op camping W. is een herenhorloge ter waarde van' 270 gulden van de heer C. G. uit Oirschot ontvreemd. DRAAIBRUG - Zondagavond omstreeks 22.30 uur is de mo torrijder D. J. uit Aardenburg zwaar gewond geraakt toen hij met zijn motor achterop een aanhanger van de land bouwtrekker, bestuurd door A. B. uit Aardenburg, reed. Hij kwam hierbij te vallen, liep een zware hersenschuddingen inwendig letsel op. Een pe nenauto, bestuurd door P. S uit St. Martenslatem kwamns dit ongeval aanrijden en kon de motor, die op de weg niet ontwijken. GROEDE - Op de Slikken- burgseweg is J. B. uit Everei toen hij moest uitwijken voo een tegenligger, zijnde ej fietser, in een slip geraakt. ft belandde hierna op zijn kop-- de sloot en de vijf inzittend® kwamen met de schrik vrij KLOETINGE - Mejuffrou» S.T. deed bij de gemeentepoli tie te Goes aangifte van k' braak in haar woning aan® Irenestraat te Kloeting1 Daaruit verdween zondag avond tussen 21 en 22.15 u'-' een kleuren-t.v. en een vide® recorder waarde ongeveer 2'- - gulden. Men was binnengekom® door het vernielen van W ruitje in de achterdeur, waar door men in staat was de sleu tel aan de binnenzijde te ge bruiken om de deur te open®1 'S-HEERENHOEK - Bejaarden- schieting, zaal De Korenbeurs, lig gende wip, 28 schutters: eerste ho ge vogel: F. Ossewaarde, Doel naar Hoger; tweede hoge en eerste zij- vogel: J. Bos, Soranus 2; tweede zij vogel: P. Maat, Zorgvlied; derde zij vogel: A. van de Dries, Soranus 2; vierde zij vogel: H. de Jonge, So ranus; grootste aantal (7): Ch. K°, stanje, Doel naar Hoger; vliegt vogel: J. Baart, Willem Teil- volgende schieting is dinsdag augustus. ZUIDDORPE - Zaal M. de Cock® schutters: hoge vogel: M. Zuiddorpe; eerste zij vogel: R.J tweede zij vogel: M. Bil, beid®1 Terneuzen; grootste aantal den Hamer, Westdorpe en P- R°u' we, Zuiddorpe. Door Tom Smeets HILVERSUM - Er was een jjd dat het hitgevoelige deel ,an de natie elkaar vroeg: Heb je de nieuwe single van je en die al gehoord?' Tegen woordig is de vraag:'Heb je de A jeuwe clip van die en die al clij rezien?' Een sprekender be wijs van de plaats die de vi- eoclip inneemt, is nauwelijks i leveren. Satelliet-stations als Music 3ox en Sky Channel danken un bestaansrecht voor een elangrijk deel aan de video- lip. Maar ook de traditionele imroepen zijn niet vies van eze STER-spot-achtige mu- jkale uiting. Zelfs de EO kon- igde eerder dit jaar met enige rots 'een videoclip-primeur' :an. Het betrof een clip van jospelzanger Steve Archer in ilonduit-muziek'. Toch wordt de stormachtige pmars van de clip niet in elk and zonder meer geaccep- eerd. Er bestaan hier en daar lehoorlijk wat beperkende naatregelen. Vooral in Enge- and, waar de omroepvakbon- len bijvoorbeeld hebben we en te bereiken dat er per tv- irogramma niet meer dan drie lips worden vertoond, die niet oor de betreffende omroep elf zijn gemaakt. Los daarvan komt er een iscussie op gang over het be- alen van clips, die tot nu toe eeial voor niets door platen maatschappijen werden aan- eleverd. Die tijd schijnt voor- ij en nou doet zich het won erlij ke feit voor dat de leve- anciers eerst een markt heb- en gecreëerd door met gulle and videoclips rond te strooi- n, maar nu alsnog de omroe- 16.35 Het Nest kuiken Een nieuwe, Duitse, zesdeli ge jeugdserie, waarin Anne- marie van 6 centraal staat. Annemarie is het jongste kind ('nestkuiken') van een artsengezin in het Berlijn van voor de Eerste Wereld oorlog. Zij is een vrolijk, vriendelijk en in alle opzich ten aardig kind, lieveling van de hele familie en voor al dol op poppen. Annemarie ontpopt zich als een wel doenster, als zij haar liefste pop weggeeft aan een meisje dat haar medelijden wekt. Bovendien zorgt ze er met veel overredingskracht voor, dat haar vader het meisje van haar kinkhoest afhelpt. 19.00 Natuur in eigen land Wat terechte extra aandacht voor het werk van de Lim burgse amateurcineasten Jo Erkens en Maurice Nijsten. Letterlijk en figuurlijk beeldschoon is hun film over de Nederlandse heide-land- schappen. De film toont, hoe ae heide is ontstaan, oor spronkelijk aangeplant door ®e mens, intensief begraasd oor schapen, na het ver dwijnen van de meeste schaapskuddes en de op- Komst van de kunstmest voor het grootste deel ook verdwenen, maar nog altijd natuurgebied be- voiKt door al dan niet zeld zaam wild. Magnum bczoraH maakt zich ernstig v^n Mo °Ver de toestand geiieM. 5? de do°d van zijn tige hen -e' die verdrie-

de Stem | 1985 | | pagina 12