Oostenrijkse wijn proeven DESTEM Nieuw cursusprogramma ZIKV afdeling Oostburg OOK FORSE TOENAME BACTERIEVUUR IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN Groedenaar provinciale winnaar marathon Voor 91e keer schuttersfeest in St.-Jansteen Plaatselijk nieuws Wagenschuur Axel 31 augustus open UIT HET ZAKENLEVEN Eeuwfeest Hulster modezaak fc2!n: Rein van CoCdemnaG°eS;AadVan PvdA wil betere bescherming Deltawateren P. de Blaey uit Terneuzen wint provinciaal Parkestone Schietingen DINSDAG 20 AUGUSTUS 1985 VAN ZEELAND NU OOK VOOR MIDDELBARE SCHOLIEREN Jaarcursus Korte cursus KLoosterzande Lamswaarde Nieuw-Namen Sint-Jansteen Spui Clinge Graauw Heikant Hengstdijk Hulst Van een cmzer verslaggevers AXEL GOES - Hoewel de situatie nog niet in detail in kaart is gebracht kan nu al gesproken worden van een forse uitbreiding van bacte- rievuur en iepziekte in Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze balans maakt de Plantenziektenkundige Dienst (PD) in Goes op na de eerste opsporingsronde van Oost naar West die deze maand is afgesloten. „Het is moeilijk om in dit stadium al met concrete cijfers naar buiten te komen, maar we hebben een forse toename geconstateerd. We hadden na de laatste ronde van vorig j aar gedacht een gemakkelijk sei zoen tegemoet te gaan maar dat is tegengevallen", zei R. Mulder, rayon-ambtenaar van PD, gisteren in Axel, waar hij met zijn veldmensen, me dewerkers van Staatsbosbe heer en de aannemers de ac tuele stand van zaken door- Van een onzer verslaggevers AXEL - De door leerlingen ge bouwde wagenschuur achter het streekmuseum 'Het Land van Axel' in Axel wordt zater- g 31 augustus officieel ge opend. De opening valt samen met de open dag, die de ver eniging Den Ouwen Waogen diezelfde zaterdag houdt. De open dag begint om 10.30 uur met demonstraties van oude ambachten. Om 10.45 uur beginnen de voorbereidingen van de opening; burgemeester A. Hack wordt met een oude Axelse sjees vanaf zijn huis opgehaald voor een ritje naar het stadhuis. Daar wacht een officiële ontvangst voor geno digden. Om 11.30 uur vertrekt het gezelschap naar het mu seum waar de open dag wordt ingeluid. Los van die activiteiten rijdt om 11.00 uur en 13.30 uur een oude boerenwagen met rogge door Axel. De festiviteiten worden om 17.00 uur afgeslo ten. Met de bouw van de wagen schuur, die in juli al voltooid is, is een bedrag van 46.300 gulden gemoeid. De provincie betaalt daarvan 18.000 gulden, de gemeente de rest. HULST - De firma Reiss van de Berghe aan de Korte Nieuwstraat in Hulst bestaat 100 jaar. Een grote bijdrage aan dit succes heeft de heer F. de Meuriehy geleverd die vijf envijftig jaar geleden in de fa miliezaak kwam. Hij transfor meerde ook de oorspronkelijke manufacturen zaak tot een damesspeciaalzaak met exclu sieve merkartikelen. Sinds het begin van dit jaar is de leiding in handen van nj n zoon Kees en diens vrouw Antoinette. Het jubileum wordt gevierd met een recep tie op vrijdag 23 augustus in restaurant Tiffany, van 17.00 tot 19.00 uur. Op 26 september volgen grote shows in de zaak. - VOOR zucwEST npRi flhjt Het verergerde ziektebeeld is overigens nauwelijks van invloed op de bestrijding. „Meestal zit er tussen het mo ment van opsporing en oprui ming van de aangetaste mei doorns en iepen twee tot drie weken. Dat is nog zo, maar wat je wel hebt is dat, als we bijvoorbeeld ergens tien zieke iepen constateren, dit aantal op het moment dat de rooiers er aankomen is uitgebreid tot 30 of 40". De bestrijding van de aan getaste iepen is een zaak van Staatsbosbeheer, bacterievuur moeten de eigenaren, in de meeste gevallen zijn dat boe ren, zelf bestrijden. Wat dat betreft heeft Mulder, wiens taak het ook is te controleren of boeren de zaak inderdaad opruimen, geen klagen. „Op ruimen is wettelijk verplicht. Dus veel keus is er niet. In Zeeuwsch-Vlaanderen ge beurt dat zonder al te veel problemen. Een boer krijgt na opsporing tien dagen de tijd de aangetaste meidoom op te rui men. Mijn ervaring is dat dat in de meeste gevallen ook ge beurt". De komende maand wordt een begin gemaakt met de tweede helft van de campagne. Ook nu weer wordt eerst in het oostelijk deel rondgekeken en dan pas in het westen. Kantoren 'n Terneuzen, Hulst en Goes. Aaressen en telefoonnum- mers op pagina 2. Openingstijden: 8 30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Helm (editie-chef), Jan Jan- Cn u chef>' Emile Calon, (fotm 6?rtenS' Cor de Boer L°' I°n Hoornen (sport). fc*ank Deij, Eugène u'Srften Middelburg: ^vertentle-expl. 'nspecteur Zeeland: C. Me- 1 ^0-95839. DEN HAAG - De PvdA wü de komende jaren een betere be scherming van de Deltawate ren en andere grote, waarde volle wateroppervlakten, zoals de Noordzee, Waddenzee en het IJsselmeer. Dat blijkt uit het ontwerp-verkiezingspro- gram van de PvdA dat vol gend jaar februari wordt vastgesteld. De PvdA wil, ter bescher ming van deze wateren, een indicatief meerjarenprogram natuurbeheer, dat onderdeel zou moeten worden van het door minister Winsemius in gevoerde meerjarenprogram ma Milieu. Over de Oosterschelde zegt het ontwerpprogram dat de werken zodanig moeten wor den afgerond, „dat geen onom keerbare schadelijke effecten optreden voor het milieu". Aangenomen mag worden dat deze passage vooral slaat op de sluiting met zand van de Oes ter- en Philipsdam en de tijde lijke sluiting ten behoeve van de werken van de primaire dam. Tegen beide heeft de PvdA zich in de Tweede Ka mer steeds met hand en tand verzet. RW De Oostburgse vinoloog F. de Paauw proeft een gif vrij Oostenrijks wijntje. - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER Van een onzer verslaggevers GROEDE - In hotel Het Vlaemsche Duyn in Groede werd gis teren een Oostenrijkse wijnproeverij gehouden. Het hotel staat de hele maand in het teken van Oostenrijk. Deze proeverij vond plaats om te bewijzen dat niet alle wijn, die afkomstig is uit dat land, bij het anti-vriesschan- daal is betrokken. De aanwezige gasten lieten zich de drank goed smaken. Wijnimporteur Kerstens uit Tilburg vertelde dat Neder landers nog steeds geen echte wijndrinkers zijn. „Wanneer men hier een fles koopt, let men het meest op de prijs. Mensen moeten echter afgaan op hun smaak. Nederlanders zijn er trots op dat ze drie flessen wijn voor een tientje kunnen ko pen en ze vertellen dat nog aan hun gasten ook. Er is dan al tijd wel een gast die een nog goedkoper winkeltje weet. In het buitenland zal een gastheer nooit de prijs noemen, maar zegt dat de wijn goed is", aldus Kerstens. „Let wel, goedkope wijn kan erg goed zijn, maar ik vind dat de prijs niet bepalend mag zijn. De smaak van de drank moet dat zijn". Van onze duixxnsportmedewerker TERNEUZEN - G. (Staf) Du- sarduijn uit Groede is win naar geworden van marathon 2, de vier onvemachtfond- vluchten voor oude duiven. In de concoursen, gehouden vanuit Sint-Vincent, Dax, Barcelona en Bergerac, wist hij steeds zijn eerste of tweede getekende deelnemende duif op de uitslag te krijgen, wat hem een totaal coëfficiënt op leverde van 16.171. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - Het provin ciale concours vanuit Parkes tone is gewonnen door een duif van P. de Blaey uit Ter- neuzen. De winnende duif kwam tot een snelheid van 1494 meter per minuut en werd zaterdagmiddag om 12.54 uur geklokt. Aan het concours werd door 660 duiven deelge nomen. De verdere vroegste meldingen kwamen van: B. de Smet, Terneu zen, 12.55 uur, 1474 mpm; J. den Exter, Terneuzen, 12.56 uur, 1462 mpm; Jos Elegeert, Koewacht, 13.07 uur, 1440 mpm; R. Herman, Axel, 13.02 uur, 1454 mpm; J. Ze- gers, Terneuzen, 12.58 uur, 1436 mpm; combinatie Gijsel, Westdor- pe, 13.01 uur, 1435 mpm; gebroeders Thijs, St.-Jansteen, 13.13 uur, 1401 mpm; D. van Kerkhoven, Retran- chement, 12.41 uur, 1400 mpm; C. Daane, Middelburg, 12.47 uur, 1393 mpm. Inkorfcentrum Terneuzen, van uit München, 1170,08 mpm: 1. K. Verbunt, Axel; 2. Koch-Riemens, Terneuzen; 3. Verschuren-An- driessen, Kloosterzande; 4 en 7. A. Baart, Terneuzen; 5 en 8. H. Wij- nacker, Paul us polder; s. w. weg man, 9. J. Verplanke, beiden Ter neuzen; 10. H. de Dobbelare, Bier vliet Orleans Verwachting Axel, 349 jonge duiven, 1398,6 mpm;: 1. combinatie De Mui-Kop, 2,3 en 4. J. Nolet, 5. M. Dieleman, 6 en 9. R. Herman, 7. P. van de Veke, 8. G. Koekkoek, 10. Visser-Lensen. Eerlijk Vreest Niemand Stoppel dijk, 90 jonge duiven, 1312,5 mpm; 1. J. Boeijkens, 2,5,6 en 9. R. Due- rinck, 3 en 8. J van Belle, 4 en 10. T. Boogaard, 7. B. van Leemput. CC Hulst, 243 jonge duiven, 1384,38 mpm: 1 en 9. Ed de Cock, 2. L. de Wilde, 3. Th. Casteels, 4. L. van Landeghem, 5. J. Erpelinck, 6. J. Dhanis, 7. R. van Kerkhoven, 8. J. Goossens, 10. Aif. Nijs. De Postduif Heikant, 285 jonge duiven, 1391,3 mpmn: 1,2,3,4 7 en 8 Adrie Thijs, 5. Cl. Thuy, 6. W. Lau- ret, 9. H. van de Branden, 10. Ed Verschuren. VZV Hoofdplaat, 321 jonge duiven 1339,08 mpm: 1. A. Martens en zoon 2 en 10. Temmerman-Krocké, 3. H. Calon, 4. B. Thomaes, 5. Th. van de Velde, 6. W. van Grol, 7. C. Tem merman, 8. B. de Poorter, 9. M. Vermeere. Nog twee van de 69 deelne mers lukte het vier prijzen te behalen. Dat waren W. Muller uit Wilhelmindadorp, coëffi ciënt 25.293 en op de derde plaats kwam H. Vermeulen uit Schore met 49.166. De verdere klassering was als volgt: allen met drie prijzen 4. Koch-Riemens, Terneuzen 6.314; 5. Joh. Buijze en zoon, Terneuzen 8.920; 6. M. Coppens en zoon, Sluis 9.067; 7. A. Arens en dochter, Ter neuzen 13.806; 8. W. den Hamer, Philip pine 14.685; 9. P. Antheunis, Hulst 17.038; 10. J. van de Branden, dinge 17.370. Uitslag wedvlucht vanuit Dourdan van kring West-Zeeuwsch-Vlaande ren/Walcheren, 2758 jonge duiven, 1577,12 mpm: 1. M. Baert, Sluis; 2. E. Rijckaert, Eede; 3. A. Schipper, Middel burg; 4. L. van de Velde, IJzendijke; 5. H. ten Hoor, Sluis; 6 en 9. M. de Lijser, Cadzand; 7. J. Reijnvoet, Breskens; 8. A. Aamoutse en zoon, Groede; 10. H. Nij- sen, Middelburg. Compiègne CC Zuid-Beveland, 2627 jonge dui ven, 1480,91 mpm: 1. Sfj. van Eykeren, 2. G. Verbart, beiden 's-Heerenhoek; 3. P. Driedijk, Lewedorp: 4. F. Voois, Goes; 5. D. van de Dries jr, 's-Heerenhoek; 6. A. Mulders, 7. N. de Nooyer, beiden Goes; 8. F. Vette, Hans weert; 9. Wagenaar- Toonder, Kloetinge; 10. P. Butler, Ka- pelle. De Zeeuw Goes, 607 jonge duiven, 1468 mpm: 1. F. Voois, 2. A. Mulders, 3. N. de Nooyer, 4,5,6 en 8. Wagenaar-Toonder, 7. Steenhard-Princen, 9. W. de Witte, 10. C. van de Broek. Vriendenkring 's-Heerenhoek, 192 jon ge duiven, 1480 mpm; 1 en 4. S>j. van Eykeren, 2. G. Verbart, 3. D. van de Dries jr, 5. combinatie C en A, 6. H. Jan- se, 7 en 9. A. Moison, 8. A. van de Dries, 10. L. Claessens. De Postduif Lewedorp, 163 jonge dui ven, 1471 mpm: 1 en 10. P. Driedijk, 2 en 3. P. Pieters, 4. J. Buise en zoon, 5 en 6. C. Rijk, 7. A. Hazen, 8. G. Steenbakker, 9. G. van Strien. Overvliegers Ovezande, 126 jonge dui ven, 1418 mpm: 1,4 en 10. J. Kievit, 2. J. Doene, 3 en 9. J. Kievit jr, 5 en 6. P. Rentmeester, 7. gebroeders Den Toon der jr. 9. Joh. Rentmeester. De Üiver 's-Heer Arendskerke, 178 jon ge duiven, 1435 mpm: 1 en 7. J. van Mal- degem, 2,3,5,6,8 en 9. D. Rijk, 4. Joh. Poelman, 10. C. van Zijl. Volharding Westdorpe, 100 jonge dui ven, 1497,5 mpm: 1,2 en 4. H. van de Veeke, 3 en 6. P. Baecke, 5 en 9. G. Gij sel, 7. A. Verhaegen, 8. C. van Acker, 10. René van Kwikkelberghe. Met 47 oude duiven, 1408,42 mpm: 1. A. van Mol, 2. R van Acker, 3 en 5. W. Verhaegen en zoon, 4. R. Soethaert. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 19 schutters: hoge vogel: J. Mei; eerste zij vogel: A. van Dijk; tweede zijvogel; B. Visser; grootste aantal (5): E. Lambert, allen Vogel waarde. HENGSTDIJK - De Vogel, 42 schutters: hoge vogel; G. Bosman, Beveren; eerste zij vogel; Ch. Roos- sens, Antwerpen; tweede zijvogel: R Dhanis, Merksem; derde zijvo gel: M. de Poorter, Nieuw-Namen; grootste aantal (6): E. Vereertbrug- ge, Hengstdijk. HULST - Zaal De Kroon, 31 schut ters: eerste hoge en tweede zij vo gel: R. de Sterke, Zelzate; tweede hoge vogel: J. Dobbelaar, Boschka- pelle; eerste zij vogel: R. Stentler; derde zijvogel: A. Stentler; groot ste aantal (5): F. Stentler, allen Rotterdam. HULST - OZO, 30 schutters: hoge vogel: F. van Swaal, Hulst; beide zij vogels: J. Dobbelaar, Boschka- peile; grootste aantal (5); J. Schelf hout, Zandberg en mevrouw Koe mans, Terneuzen. HULST - Zaal De Kroon, 31 schut ters: hoge vogel: A. de Vos, Kiel- drecht; eerste zijvogel: J. Kiekens; tweede zijvogel: R. Meerschaert, beiden De Klinge; grootste aantal (4): H. de Vos, Heikant. KLOOSTERZANDE - Zaal De Reizende Man, 24 schutters: hoge vogel: J. van Da mme, Walsoorden; eerste zijvogel: A. Verhoeven, Kloosterzande; tweede zijvogel: F. Reunis, St.-Jansteen; grootste aan tal (5): Ph. Dierick, Walsoorden. KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastanje, 47 schutters: Wip 1: hoge vogel: E. Warrens; eerste zijvogel; F. van Kruyssen, beiden Klooster zande; tweede zij vogel mevrouw Rottier, Ossenisse; derde zijvogel: H. van Rijt, Kloosterzande; groot ste aantal (5); mevrouw Hermans, Ossenisse. Wip 2: hoge vogel: A. Rottier, Ossenisse; eerste zijvogel: P. Maas, Kloosterzande; tweede zijvogel; E. Luykx, Kloosterzande; derde zij vogel; C. de Kort, Hengst dijk; grootste aantal (4): G. de Block, Koewacht. KLOOSTERZANDE - Bejaarden- schieting, zaai De Reizende Man, 27 schutters: hoge vogel: P. D'Hondt, Kloosterzande; eerste zij vogel: F. Reunis, St.-Jansteen; tweede zijvogel: R. de Rijk, Hulst; grootste aantal (5): L. Heyens, Boschkapelle. KOEWACHT - Zaal P. van Steene, SS schutters- hope voeel: R Smet Koewacht; eerste zij vogel: F. Veer man, Eksaarde; tweede zijvogel: J. Bolleman, Axel; grootste aantal (4); E. Fiers, Lokeren. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 34 schutters; hoge en eerste zijvo gel: F. Martens, Koewacht; tweede zijvogel: L. Dullaert, St.-Pauwels; grootste aantal (4): O. Saman, Koe wacht. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 40 schutters: hoge en eerste zij vo gel: F. de Waal, Koewacht; tweede zij vogel: F. Saye, Moerbeke; groot ste aantal (4); C. Baart, Koewacht en C. van Gassen, Hulst. KOEWACHT - Zaal, P. van Stee ne, 40 schutters: hoge vogel: P. van Steene, Koewacht; eerste zijvogel: A. Bolleman, Axel; tweede zij vo gel: P. Martens; grootste aantal (4): B. van Steene, beiden Koewacht. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 32 schutters: hoge vogel: P. de Clerk, St.-Pauwels; beide zij vo gels; F. Martens; grootste aantal (4): A. de Bock, beiden Koewacht. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal Oude Molen, 42 schut ters: hoge vogel: E. Rottier; eerste zij vogel: A. van de Branden, bei den St.-Jansteen; tweede zij vogel: G. Gijsel, Koewacht; grootste aan tal (4): R. Baart, Koewacht. NIEUW-NAMEN - Bejaarden- schieting, zaal Picavet, 22 schut ters: hoge en eerste zij vogel: A. van de Branden, St.-Jansteen; tweede zijvogel: A. Roels, Graauw; groot ste aantal (4): P. Strobbe, Lams- waarde en A. de Poorter, Nieuw- Namen. ST.-JANSTEEN - Staande wippen, zaal Sport, St.-Jan, 78 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: M. Wisse, Terneuzen; tweede hoge vogel: P. Roels, Kemseke; eerste zij vogel: M. van Houte, Waasmunster; tweede zijvogel: L. van Kampen, Elverse- Ie; derde zijvogel: H. Dielen; vierde zijvogel: H. Rubens, beiden Merk sem. Wip 2: eerste hoge vogel: H. Dellaert, Sleidinge; tweede hoge vogel: N. van Houte, Waasmun ster; eerste zij vogel: F. van Kerck- hoven, Kemseke; tweede zijvogel: J. Leeraert; derde zijvogel: J. de Letter; vierde zij vogel: R. van Es sen, allen SL-Jansteen. ZUIDDORPE - Zaal M. de Cock, 35 schutters: hoge vogel: A. Droes- beek, Westdorpe; eerste zijvogel; mevrouw Bil, Terneuzen; tweede zij vogel: W. de Munk; grootste aantal (5): R. D'Hondt en P. de Rid der, allen Zuiddorpe. Van onze correspondent ST.-JANSTEEN - Zaterdag 24 Augustus houdt de schutters- sociëteit St.-Jan de traditione le jaarlijkse Wilhelminaschie- tiag op de staande wippen. Dit geschiedt al sinds 1894 en het is nu de 91e keer. In de aard van je schieting is in de loop van de jaren wel enige wijziging gekomen. Zo waren er vele ja ren geleden twee schietingen met als hoofdprijzen twee me dailles. Nu is er 's morgens een blokvogelschieting en na de middag een gewone schieting. De Wilhelminaschieting is een begrip bij de vele schut ters en er komen dan ook uit Zeeuwsch-Vlaanderen, Bra bant en België veel goede schutters af op de prachtige prijzen die St.-Jan ter be schikking stelt. Zo is er dit jaar op wip 1 als prijs een gou den tientje, een medaille van de commissaris van de konin gin in Zeeland en een trofee van de gemeente Hulst. Op wip 2 is als prijs een katrol- boog te winnen. Deze prijzen zijn te winnen bij de blokvo gelschieting die om 11.00 be gint en om 14.00 uur eindigt Hierna begint om 15.00 uur een gewone schieting, waarbij eveneens mooie prijzen te winnen zijn. Op wip 1 is er een polshorloge te winnen en op wip 2 een strijkijzer, terwijl voor de schutters nog eens 100,- gratis wordt beschik baar gesteld. Diverse bedrij ven en middenstanders steu nen St.-Jan bij het organise ren van deze schietingen. T22 PAGINA ZEELAND 2 Iepziekte breidt snel uit Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Het Zeeuws In stituut voor Kunstzinnige Vorming (ZIKV) afdeling Oostburg begint 2 september met het nieuwe cursuspro gramma in het cultureel cen trum Den Hoekzak in Oost burg. Traditiegetrouw biedt het instituut enkele nieuwe cursussen aan. Het complete aanbod van het ZIKV staat in een krantje dat binnenkort huis-aan-huis verspreid wordt binnen de ge meente Oostburg en Aarden- burg. In Sluis komt het krantje niet omdat in die ge meente geen cursussen wor den gegeven. De inwoners van Sluis zijn aangewezen op Oostburg om zich te bekwa men in beeldende vorming. Het instituut geeft jaarcursus sen (33 lessen), werkdagen (één hele dag) en korte cursussen (10 lessen). De middelbare scholieren kunnen dit jaar voor het eerst ook les krijgen. Tot nu toe was het in Oostburg zo dat jonge kinderen en volwassenen de lessen in beeldende vorming konden volgen. Tijdens de cursus kunnen scholieren ken nis maken met verschillende technieken, zoals tekenen, schilderen, zeefdrukken en et sen. De les is opgezet omdat op de middelbare scholen steeds minder aandacht wordt gege ven aan creatief bezig zijn. Ook nieuw is de cursus zeef drukken op textiel. Het is een gecombineerd aanbod samen met algemene textiele werk vormen. Ook het onderdeel boetseren/ gebruikskeramiek werd vorig jaar niet in Oost burg gegeven. Deze cursus is bedoeld voor mensen van vijf tig jaar en ouder en het accent komt te liggen op het boetse ren van verschillende onder werpen in klei die daarna in bijvoorbeeld hout uitgewerkt kunnen worden. Verder wordt les gegeven in tekenen/schilderen, grafiek/ etsen/zeefdrukken, handvor men/pottenbakken en boetse ren/beeldhouwen. Ook is er weer een kinderatelier waar de jeugd van zes tot en met twaalf jaar op een speelse ma nier kennis kan maken met verschillende vakonderdelen. Zoals gebruikelijk worden ook danslessen gegeven. Daar is altijd veel belangstelling voor. Men kan dit jaar kiezen uit jazz-ballet en klassiek bal let. In Oostburg worden ook jaarlijks korte cursussen ge geven. Van de vier korte cur sussen die het komende jaar gegeven worden, zijn er drie nieuw. Dat zijn kunstbeschou wing/kunstgeschiedenis, mo deltekenen en zijde-schilde ren. Ook wordt er les gegeven in spinnen en verven van ver schillende stoffen. Vorig jaar was hier veel belangstelling voor. Nieuw in Oostburg is ook het 'open atelier'. Gevorderde deelnemers die per week nog eens willen werken kunnen zonder begeleiding van de lo kalen en materialen gebruik maken. Het ZIKV is van plan het komende jaar weer een of meer busreizen naar bijzonde re tentoonstellingen te organi seren. Naar waar is nog niet bekend. maert werd een kaarting ge houden waaraan 36 personen deelnamen. Uitslag; 1. J. Hau- lez, 2. mevrouw Haulez, 3. J. Freyser, 4. F. van de Branden, allen Hulst; 5. A. Buysse, Clin- ge. Hengelen - Door de zeehengel- club De Vogel werd een hen gel wedstrijd gehouden in de Westerschelde bij Ossenisse. Hieraan namen 42 personen deel. De uitslag werd bekend gemaakt in clubhuis De Kas tanje en luidt als volgt: 1. K. van Kerkhoven, Kloosterzan de 2670punten; 2. D. Thuy,St- Gillis 1895; 3. P. van Bellen, Kloosterzande 1819; 4. J. van de Velde, Sluiskil 1715; 5. me vrouw Van Duysse, Clinge 1425; traditonele pijp: F. van Kampen, Hulst, 945 punten. Bridge - In café De Vier Jaar getijden speelden leden van de bridgeclub de 12e wedstrijd van de zomercompetitie. Het was een draaiende mitchell met 13 paren. Uitslag: 1. me vrouw Van Waterschoot-de heer Wauters, 2. mevrouw Biesbroek-de heer De Waal, 3. dames Goossen-Van Esbroek, 4. heren Rademakers-Van Leeuwen, 5. dames Smulders- Van Puyvelde en heren De Schrijver-Raes. Kaarting - In zaal Tilleman werd een kaarting gehouden waaraan 44 personen deelna men. Uitslag: 1. W. Willaert, Clinge; 2. P. Valent, Heikant; 3. P. Praet, Nieuw-Namen; 4. L. de Vos, Clinge; 5. mevrouw Coene, Nieuw-Namen. Bejaardenschieting - Bejaar- denschieting, café De Kroon, 40 schutters: hoge vogel en eerste zij vogel J. van Kerck- hoven, tweede zij vogel Camiel Rottier, meeste kleine vogels: P. de Bot. Kaarting - De r.-k. Bond voor Ouderen afdeling St.-Jansteen begint woensdag 4 september met de wintercompetitie prijs kaarten. De kaarting wordt gehouden in De Warande, aanvang 13.30 uur. Jeugdkamp - De jeugd van Spui, Magrette en Schapen bout gaat vrijdag 23 augustus op jeugdkamp in het recrea tiegebied De Vogel. Het jaar lijks terugkerend kamp geldt voor kinderen van zes tot en met twaalf jaar. De kosten zijn een rijksdaalder. Er wordt vrijdag om 16.30 uur vertrok ken bij de molen. Zaterdag middag om 17.00 uur worden de 'kampeerders voor één nacht' weer terug verwacht. Opgeven kan bij Inge Rie- mens, Spui 42. Barbecue - In het buurthuis De Drie Gehuchten wordt za terdag 31 augustus een barbe cue voor de bevolking van Spui, Magrette en Schapen bout gehouden. Liefhebbers kunnen zich tot en met 24 augustus opgeven bij José Ka lisvaart, Spui 28 en Floor van de Velde. Maerette 50. Kankerbestrijding - Maandag 26 augustus wordt een begin gemaakt met de jaarlijkse col lecte van het Koningin Wil- helmina Fonds voor de kan kerbestrijding. Van tevoren worden brochures huis-aan- huis bezorgd met de nodige in formatie. De brochure heeft ars*slogan: Kankerbestrij ding. misschien zijn we ver der dan u denkt. Toertocht - Toerclub St.-Aloy houdt zondag 25 augustus een toertocht over 130 kilometer. De tocht valt in twee etappes uiteen, s' Morgens wordt 70 ki lometer afgelegd, s' middags de resterende kilometers. Het vertrek is telkens vanuit de Dorpsstraat in Graauw, 's morgens om 9.00 uur, 's mid dags om 13.00 uur. Inschrijven kan vanaf 8.00 uur. Vierdaagse - De fietsvier daagse heeft 140 fietsers aan getrokken. Elke dag werd 25 kilometer gefietst door de om geving van Heikant. Mevrouw Anna de Block uit Sint-Jan steen kreeg als oudeste deel neemster een boeket bloemen. De anderen kregen allemaal een vaantje. Bingo - Op recreatiecentrum De Vogel werd een bingo avond gehouden waaraan 200 personen deelnamen. Uitslag: 1. mevrouw Donkervoort, Driebergen; 2. Ineke van de Bos, Hengstdijk; 3. mevrouw Van Holland, Breda; 4. F, Bak ker, Vogelwaarde; 5. F. Breen, Goes. Kaarting - De prijskaarting in café 't Centrum, waaraan 41 kaarters deelnamen, leverde de volgende winnaars op: 1 A. de Koek, 2 R. v.d. Velde, 3 me vrouw Jonkers, 4 G. de Witte, 5 Van Leemput. Buitendag - De Nederlandse Hervormde Gemeente trekt er zondag 1 september onder het motto 'Samen delen, samen rijk' een dagje op uit. De fiets tocht gaat naar Kapellebrug, waar de lunch gezamenlijk wordt genuttigd. Vertrek is om 10.30 uur van het kerkge bouw aan de Houtenmarkt. De buitendag eindigt om 14.00 uur. Zaalvoetbal - Het tweede De Stadsherberg zaalvoetbal- tournooi voor dames in sport hal Den Dullaert is gewonnen door Klaus Theo Biesbroeck, voor Neckermann, Van Jole Antheunis, De Stadsherberg, Disco Love en Ko Jansen. Scheidsrechter waren Eduard Verbraecken en John Mac- Taggart. Rommelmarkt - Het jongeren centrum Kontrast zoekt nog spulletjes voor de rommel markt die Kontrast traditiege trouw tijdens de Braderie houdt. Kaarting - In zaal W. Blom-

de Stem | 1985 | | pagina 11