Herselman-jeugdtennistoernooi Hockeytoernooi Rapide in Hulst kwartfinalisten ïekend in oernooi Goes T 10 KUNDIGE irtklaai ifrit. ipte zege Hontenisse Zeeuws elftal tegen Australische jeugd ZEEUWS KAMPIOENSCHAP PAARDEN IN KAMPERLAND Theo Tange twijfelachtige winnaar IERK Moeizame Baecke ilESBROECK ID GOED B.V. acht, die angsten levert Oost deren landbal- oernooi olharding ïGoes terk bezet Individueel Toernooi van De Schelde in Vlissingen Recreatief element geweld aangedaan in Breskense triathlon Verbolgen Uitslagen zege ^TERDAG 17 AUGUSTUS 1985 T14 PAGINA SPORT 2 Van onze tennismedewerker OVERWEGEND ZEEUWSE BELANGSTELLING ellekloetinge - bij toerbeurten door vier isclubs te houden Hersel- .jeugdtennistoernooi kent seizoen overwegend he rstelling vanuit Zeeland. keer op de tennispar ken De Bongerd uit Kloe- ,e en Kapelle te spelen [„ooi, mag dan weinig of inschrijvingen van bui- ui hebben ontvangen, het }al aantal aanmeldingen zo'n 230 rechtvaardigt te ]len dat het toernooi het Kitste jeugdtoernooi van eland is. Zoals gebruikelijk (jit toernooi wordt er eerst peeld in poules, waarna er rdt overgegaan op het af- Isysteem. Voor wat de plaatsingen be- PARAGE DO m2 haard en terras- ligbad en douche Imte en '68 HULST 01140-14797 treft, wekt het geen verwon dering dat bij de 16-jarige jon gens Middelburger Walter Montenarie als favoriet is be stempeld. Hij schreef deze zo mer het Animo-jeugdtoernooi (met sterke Drentse deelname) op zijn naam en mag zich dan ook terecht de sterkste noe men in dit gezelschap. Jos Verschuure uit Yerseke kreeg een tweede plaats toebedeeld, maar zal in de halve finale de degens moeten kruisen met Vlissinger Marcel Wolfert als er eerder geen verrassingen optreden. Gillis van de Gruiter werd als vierde getipt. Bij de oudste meisjes wordt Bongerd-speelster Rosemarie Voeten de favorietenrol toebe dacht met Souburgse Elisa beth Buijs op een tweede plaats. Dezelfde Elisabeth Buijs is tevens favoriete bij de 14-jarige meisjes, terwijl Elly Cijvat als tweede werd ge plaatst. Stephanie Rottier uit St.-Jansteen werd als derde geplaatst, vóór Jenny Kuijs. Stefan Havermans uit Sou burg kreeg de voorkeur boven Frédérick Ouwehand bij de jongens, terwijl in deze leef tijdsgroep Harold Schipper en Dennis de Jong de overige ge plaatsten zijn. Hoewel Stephanie Rottier niet als de eerste favoriete bij de 14-jarige meisjes geldt, is zij dat zeker wel bij de 12-jari- gen. Het krachtsverschil met de overige geplaatsten, Erick Ouwehand, Nathaly Tijssen en Mirella van Rooyen zal zij duidelijk tot uitdrukking moe ten kunnen brengen. Hoewel Sander Jobse het DOS-jeugd- toernooi te Vlissingen op zijn naam schreef door in de finale Harold Schipper te verslaan, werd hij als derde geplaatst. Niet zo verwonderlijk echter, want de plaatsingen zullen wel verricht zijn voordat het DOS-toernooi zijn beslag had gekregen. Of er een revanche voor Schipper mogelijk is, staat nog allerminst vast, want de als tweede geplaatste Eric Eversdijk krijgt eerst met Jobse te maken. Na een favorietenrol van Smash-speelster Stephanie Rottier, staan er in de jongste leeftijdscategorieën nog twee vertegenwoordigers van Smash uit St.-Jansteen op het favorietenlijstje. Bij de jon gens is dat Sebastien Rottier en bij de meisjes Nathaly Tijs sen. Richard Hamelink, Hans Huibregtse en Jacco Filius zijn bij de jongens de overige ge plaatsten, terwijl bij de meis jes de overige plaatsen worden opgevuld door Femke Clerx, Cora Cijvat en Annemieke Ouwehand. Het toernooi be gint maandag 19 augustus, terwijl de finales zondag 25 augustus hun beslag krijgen. e Kruisvereniging deren vraagt voor taat per 1 novem- ienst een brdt roulerend ver en. Gewerkt wordt ende avonden Per eke werkbegelej- Het werkgebied Hulst en Honte- iwijs BE en de be- ito. erk en Tuberculo- iepassing. vinnen bij mw. M kverpleegkundige' Dinnen 10 dag uur van bovenge* Postbus 73, 4530 Van onze handbalmedewerker JES - De Goese handbalver- jging Volharding houdt zon- j 18 augustus het interna- maal sterk bezette Marskra- (r-zaalhandbaltoernooi. De jrnooicommissie is er, on- inks de vakantieperiode, in slaagd een sterk deelne- jrsveld bij elkaar te krijgen. jTrekpleister is zonder meer winnaar van de vorige edi- het Poolse Pogon, dat bij imooiwinst de wisselbokaal ig houden, maar niet alleen tteam zal hoge ogen gooien. Het Nederlandse militaire jarr. en de Belgische deelne- jrs Sascha en Initia Hasselt ioren zeker tot de kansheb- irs. Outsider is het Zeeuwse maar zoals zo vaak ge kken is, kan dit team, dat Ider leiding staat van John pssen, voor een stunt zor- h. Spanning volop, want als Izico/Swift, Hermes en Ta bs voluit gaan, is de win ter vooraf zeker nog niet aan 'wijzen. Dit sterk bezette toernooi igint om 09.15 uur en alle itrijden worden gespeeld het Sportcentrum in Goes, teams zijn in twee poules ;edeeld. Na afloop van de lulewedstrijden zijn er atsingswedstrijden, waar de finale omstreeks 17.30 wordt gespeeld. De prijs- eiking, die in de kantine in het Sportcentrum wordt ihouden, verricht Piet Re- ijn. ilnemers aan dit interna- ihale toernooi zijn: Zeeuws i; Tachos, Waalwijk; Po- Polen; Initia Hasselt, Bel- Sascha, België; Enzico/ ift, Hermes en het Neder - ids militaire team. Suzan Malcorps grootste troef Van onze hockeymedewerker TERNEUZEN - De Hulsterse hockeyvereniging Rapi de houdt zaterdag 17 en zondag 18 augustus het tradi tionele Reynaert-veldhockeytoernooi voor dames- en heren-senioren. De toernooicommissie, bestaande uit Tonnie Hillaert, Sjaak Beckers, Hans van Bommel en Hans Smits, is er weer in geslaagd een aantrekkelijk deelnemersveld bij elkaar te krijgen. Van onze paardesportmedewerker KAMPERLAND - In Kamperland worden za terdag 17 augustus op de terreinen van de fa milie Van 't Westeinde de provinciale kam pioenschappen voor paarden gehouden. Voor de organisatie tekent de landelijke rijvereni- ging en ponyclub Noord-Beveland uit Kortgene. Alle wedstrijdcombinaties in de klassen L.MenZ uit Zee land en West-Brabant zijn hiervoor uitgenodigd. Voorts de B-klassers uit de kring Noord- en Zuid-Be veland. Zo'n 200 combinaties komen vanaf negen uur 's morgens in actie. Centraal in deze kam pioenschappen staat traditio neel de strijd om de vereni- gingstitel. Dat betreft maxi maal tien combinaties die een achttal dressuurnummers rij den, drie combinaties voor de groepsdressuur en drie springruiters. Nog nooit was het aantal inschrijvingen voor deze rubriek zo groot. In actie komen maar liefst vier Z- achttallen, vijf L-achttallen en drie viertallen. Voor de viertallen is voor het eerst een kampioenschap te verrijden, speciaal ingesteld voor de kleine verenigingen in Zee land, die op deze manier ook aan hun trekken kunnen ko men. In de Z-klasse, waarin De Zwinruiters uit Nieuwvliet vele jaren alleen acteerden en geen enkele concurrentie on dervonden, nu dus voor het eerste vier achttallen present. Te weten Noord-Beveland uit Kortgene, Oranjezon uit Vrouwenpolder (vorig jaar kampioen in de L-klasse), De Zwinruiters uit Nieuwvliet en De Weelruiters uit Borsele. De Zwinruiters, dat zijn titel ver dedigt, zou het wel eens bij zonder moeilijk kunnen krij- Van onze sportmedewerker IhlSWAARDE - SDO heeft maar nipt met 2-3 het vriend- pppelijke duel tegen Hontenisse verloren. In de eerste helft ld Hontenisse een overwicht, dat uitgedrukt werd in twee Wpunten van Luc Thuy en Jos van Meele. Nog voor rust ech- thad SDO de aansluitingstreffer geproduceerd via Jos Dhont. Na de pauze was SDO de gelijke van Hontenisse, maar kwam [at ongelukkig op een 1-3-achterstand toen Jef Pauwels (wel of letin buitenspelpositie) door mocht gaan. Door Rudie van Wa- fschoot kwam een aandrngend SDO nog terug tot 2-3, maar Tder liet Hontenisse het niet komen. Van onze tennismedewerker L f De C-categorie van het door 't Halve Maantje Does georganiseerde tennistoernooi, kent zijn srtfinalisten gedeeltelijk. cm a's,eerste geplaatste Jan keling van de als derde ge- se kwam daarin zonder plaatste Martine van Ligten moeite terecht via zijn S"nning °P Peter Jan 1 n (6;2' terwijl Max ave z'cb in de kwartfina- speelde via een 6-3, 6-2- C"nn,J?g °P Jaap den En- L.,an' Den Engelsman had JSf E!l Birnbaum uitge beld met 6-0,7-5, lI6,??n0Ver Max de Rave srlai Zlcd Pans Verhaagen, eha HlH06 een moeiMme zege paalde op Glen MacGilla- tee„ 6' 6-1- Chris Ver- loew." acco Nieuwenhuijze u-art? ai.tmaken wie zich erstei uSt kan n°emen. ltmanf daarvoor Ron ptians met 6-2, 6-1 versla- fevierH Nieuwenhuijze ze- l« 6-3e7!5erHerman Manten ab/e1mCrd?mes zi^n de vier issenH en .heiend. Ver- ls hierbij de uitscha- door Ann de Maat uit Kapelle. Zij versloeg Van Ligten in drie sets met 6-7, 6-4, 7-6. Marion Meewiss had overigens in Ro sa Iwema geen gemakkelijke tegenstandster, hoewel zij na drie sets als winnares uit de strijd kwam: 6-2, 3-6, 6-4. Zij krijgt overigens niet de als vierde geplaatste Astrid Du- son tegenover zich, maar Els Ars (via een walk-over). Lies- beth Voeten is de vierde halve finaliste door haar zege op Janny Traas: 6-2,6-2. In de D-categorie bij de he ren sneuvelde de als tweede geplaatste Jan van de Weele. Hij verloor van Vincent Wisse met 6-3, 6-7, 1-6, terwijl ook de als derde geplaaste vroegtijdig afscheid moest nemen. Ri chard van de Vrie was hier voor verantwoordelijk, door dat hij Peter van de Veer met 6-4,6-3 terugwees. gen in Kamperland die titel te prolongeren. Vijf achttallen komen uit in de L-klasse en wel Gouwe Reyers uit Serooskerke, De Zwinruiters uit Nieuwvliet, Oranjeruiters uit Willemstad, Luctor et Emergo uit Zaam- slag en de Biervlietse Haring- ruiters. Het belooft een open strijd te worden, want de kampioen van vorig jaar, Oranjezon, komt nu in de Z- klasse uit. De viertallen die het tegen elkaar op gaan ne men zijn: Vroonruiters uit Westkapelle, Walcheren uit Arnemuiden en Schouwse Ruiters uit Dreischor. Na twee voorwedstrijden voor de individuele Zeeuwse titels in de Z-klassen springen en dressuur en het mennen, liggen de tickets voor de Leva- de, de nationale kampioen schappen, die zaterdag 7 sep tember in Apeldoorn worden gehouden, voor de belangrijk ste troeven binnen bereik. Boeiend belooft de Zeeuwse ti telstrijd in de Z-klasse sprin gen te worden. Een kleine fout betekent vaak al uitschake ling. Immers, slechts één balk je meenemen betekent vier strafpunten en dat tikt aan. Uitstekende uitgangspositie hebben Piet Huige met Saler no van De Weelruiters en San dy den Exter met Uranka van Noord-Beveland. Uit twee voorwedstrijden scoorden de ze combinaties ieder één punt. Titelverdedigster Liesbeth Schijve met Nicolette van De Zwinruiters reed slechts een voorwedstrijd en reikte daarin naar de tweede plaats. De combinaties met drie punten zijn Bram Klaasse met Polstar van Walcheren en Albert Ver- mue met Butterfly van De Weelruiters. Dit belooft dus een geweldig spannende ru briek te worden. Deze wed strijd begint om half drie en gaat over twee manches. In de Z-dressuurklasse zul len de verschuivingen waar schijnlijk niet opzienbarend zijn. Titelhoudster Suzan Mal corps met Onda van De Zwin ruiters heeft één voorwed strijd gereden en gewonnen. Centien Krijger met Urgento van Jacoba van Beieren reed twee voor wedstrijden en werd beide keren tweede. Kees Steendijk met Boy van Rei- merswaal, die een goed sei zoen rijdt, scoorde een eerste en derde plaats. De winnende combinatie moet uit dit drietal troeven tevoorschijn komen, met de beste winstkansen voor sterke Suzan Malcorps. Van de tien combinaties die in actie komen in het Zeeuws kampioenschap mennen heb ben er zes nog kansen op de titel na de voorwedstrijden. Dat zijn Anita Timmerman met Saskia van Westelijk Schouwen, Adri Louwerse met Zepfyr van Scheldestad, Krijn Coppoolse met Udona van Oranjezon, Nicoline Vos met Tramenta van Oranjezon, Christian Provoost met Viola van Oranjezon en Peter Hanse met Sunny van Schouwse Rui ters. Christiaan Provoost is ti telverdediger, met één punt uit de voorwedstrijd in Uddel, maar Peter Hanse zegevierde verrassend in de tweede voor wedstrijd in Tholen. Ook hier dus een open strijd. De moge lijkheid dat er verrassende Zeeuwse kampioenscombina ties naar voren komen in Kamnerland is sroot Suzan Malcorps met Onda van De Zwinruiters uit Nieuwvliet is de grote favoriete voor de Zeeuwse dressuurtitel in de Z-klasse. - foto de stem/corj. de boer KAREL VAN GOETHEM uit Kloosterzande is aan een bijzonder sterk seizoen bezig. In het Belgische Evergem- Langerbrugge onderstreepte Van Goethem zijn vorm. Hij soleerde naar de overwin ning en dat betekende zijn vijfde seizoenzege. Op de streep had Van Goethem twintig seconden voorsprong op de rest van het 53-koppige deelnemersveld. JOOP BROOYMANS uit Terhole reed zich in Bleid naar een verdienstelijke vierde plaats in een interna tionaal getinte wedstrijd. Brooijmans reed zich in de kijker tussen de Denen en Itialianen. De Deen Per Pe- dersen won de wedstrijd. Er waren 49 vertrekkers Van onze tennismedewerker VLISSINGEN - Het traditio nele invitatietoernooi van ten nisvereniging De Schelde in Vlissingen start vandaag, za terdag, zonder een damescate gorie. Het voor A- en B-spelers bestemde toernooi ontving in de A-categorie slechts zes in schrijvingen, waarvan Wim Groeneveld uit Reeuwijk en Frank Stienen uit Nuenen als favorieten worden geacht. In de B-categorie gaat men van start met een schema van 16, met Cor Kwast als eerste geplaatste en Berend Betz van het Bredase BLTV als de an dere mogelij ke finalist. Mike Simon en Joost Thoor- enaar zijn de overige geplaats ten. Zondagmiddag zijn de fi nales penland Vooral bij de heren is de be langstelling groot. De twintig herenteams zijn dan ook in vier poules ingedeeld en in el ke poule wordt gestreden om de eerste plaats via poulewed strijden. De winnaars van elke poule komen kruislings tegen elkaar uit. De verliezers van deze duels spelen om de derde en vierde plaats en de win naars spelen de grote finale. Bij de dames is de deelname kleiner. Negen damesteams zijn verdeeld in twee poules. De nummers een en twee van elke poule spelen kruiswed- strijden. De winnaars van de ze wedstrijden spelen de grote finale en de verliezers spelen om de derde en vierde plaats. De organisatie heeft via een strak speelschema bereikt, dat alle teams plaatsingswedstrij den kunnen spelen. Zaterdag beginnen de wed strijden, allemaal op de velden aan de Grote Kreekweg te Hulst, om 10.30 uur en zondag wordt om 10.00 uur begonnen. De finales zijn zondag om streeks 16.00 uur, waarna om 17.00 uur de prijsuitreiking ge beurt in het clubhuis. De deelnemende damesteams zijn: Om moord, Push, Olympia, Pembrokeshire (Engeland), Leopard, Hoorn, ROL, Rapi de 1 en 2. De herenteams zijn: Ommoord, Middelburg, Push, Olympia, Leopard, Pembrokeshire, Hoorn, ROL, Derby, Oude Maas, Beauvias (Frankrijk), Har row Town 1 en 2 (Engeland), ZOW, Ho- pefull, De Warande, De Terriers Heiloo, Enschede, Rapide 1 en 2. Van oTize sportmedewerker AXEL - Het Zeeuwse KNVB-elftal speelt zondag 18 augustus een wedstrijd tegen het Australische jeugd- team. Deze ontmoeting in Middelburg begint om 14.30 uur. zijn op te komen draven naar het Nadorst-terrein zijn: Johnny Jasperse (Arnemui den), Peter den Doelder (Nieuwland), Rinus Kolijn (Terneuzen), Taco van de Vel de (clubioos), Hans de Nooyer (Middelburg), Johnny Spaans (Vlissingen), Eugène Fagg (Oostkapelle), Nico Bouman (AZW), Jimmy Pentury (Middelburg), Stoffel en Ge rard Schipper (Oostkapelle), Jaap Meerman (Vlissingen), Theo Hanny (AZW) en Paul van der Hooft (Sluiskil). Arbi ter is de Middelburger Eiken hout. De Australische jeugd tot 21 jaar van coach Shoulder ver blijft momenteel in Nederland ter voorbereiding op de we reldkampioenschappen in Moskou. In deze aanloop scha kelden de Australiërs Taiwan, Israël, Nieuw-Zeeland en de Piji-eilanden uit. Zodoende drongen zij door tot de eind ronden, waarin zij het op moe ten nemen tegen de selecties van Rusland, Canada en Nige ria. De Zeeuwse formatie van coach Jo de Waal kent voor dit treffen met de Australische ploeg enkele wijzigingen. Mannen die ontbreken zijn Harrie Koster, Ron van Dam, Willie de Jaeger, Paul van Kouteren en Rob Grüben. Laatstgenoemde is afwezig door een blessure die hij eer der opliep tijdens een Zeeuws optreden tegen Beveren. „Dat was op 20 mei in Vogelwaarde. In dat treffen heb ik mijn kruisband gescheurd, waar door ik problemen kreeg met mijn knie. Momenteel ben ik uiterst licht begonnen met trainen, maar meer is er voor lopig niet bij", aldus de Bres- kens-doelman. Spelers die wel opgeroepen Van onze atletiekmedewerker BRESKENS - Dat het organi seren van een triathlon niet altijd bevredigend werkt, on dervonden de organisatoren van de Breskense triathlon donderdagavond. Bepaald niet wat de deelname betrof, want met 130 in totaal (61 's morgens en 69 's avonds) mochten Jaap Peperstraten en zijn mannen tevreden zijn. Ontevredenheid na afloop van de strijd in de B-categorie, die in de avond uren werd afgewerkt. Na het opmaken van de uit slag immers kwam niet favo riet Ad Gerards uit Zierikzee als winnaar uit de bus, maar Theo Tange uit Middelburg bleek tijdens het opmaken van de eindbalans bijna zes minu ten sneller dan de concurren ten. Toen die einduitslag na diverse keren herberekenen op papier kwam, was Theo Tange dan ook de verrassende, maar twijfelachtige winnaar. De winnaar zelf zat op dat moment al op de boot naar Middelburg, zodat uitleg niet direct mogelijk was. Wel kwam onder meer Patrick Va der, die als vierde eindigde, bij de jury navraag doen hoe dit allemaal mogelijk was. Jaap Peperstraten: „Die jongen heeft alle vereiste stempels, dus wat dat betreft is er geen discussie mogelijk. Wat er onderweg allemaal ge beurd is, kunnen wij op dit moment ook niet meer contro leren. Onze opzet was echter een recreatieve triathlon, dus snap ik niet dat er heisa over gemaakt moet worden. Ik snap dat echt niet als je ziet wat een sfeertje er in de morgenuren heerste toen het deelnemers veld hoofdzakelijk uit jeugd bestond en je ziet nu wat vol wassen mensen er van maken. Dan vraag ik me af of we op deze manier door moeten gaan. Het is toch een recreatief gebeuren. Waarom dan zoveel trammelant over een tijd die Piet Vonck, de ex-atleet van het Hulsterse RKHAV, reikte in de triathlon in Breskens naar een derde plaats in de A-ca tegorie. gemaakt is. Voor mij hoeft dit echt niet meer". Niet alleen bij de heren was er kritiek te beluisteren, ook bij de dames kwam een ver bolgen Ingrid van Assche bin nen. Ondanks dat ze de snelste tijd maakte, was ze verre van tevreden. „Het ging bij het zwemmen en fietsen uitste kend, maar bij het lopen werd ik nota bene de verkeerde kant opgestuurd. In plaats van naar links werd ik namaar wij trainen er toch voor en willen zo goed mogelijk voor de dag komen", aldus de triatlete uit Hoek na afloop. Liep er tijdens de avond uren en met name op het slot- onderdeel het lopen nogal wat mis, in de morgenuren verliep alles voortreffelijk. Terneuze- naar Ronnie Babijn zegevier de. Een basis voor die zege leg de hij tijdens het zwemmen, want daar kwamen Peter Pro voost en Piet Vonck tekort. De beide atleten konden tijdens het lopen nog wel aardig wat minuten terugpakken, maar - foto de stem /johan van gurp bleven toch op ruime afstand van Babijn steken. Knap wa ren hier zeker de prestaties van het damesduo Janette Leunis en Jolanda de Rijke, dat zich tussen de heren bin nen de eerste tien (vierde en zesde) wist te nestelen. A-categorie (250 meter zwem men, 10 km fietsen en 3 km lopen): 1. Ronnie Babijn, Terneuzen 32.49; 2. Peter Provoost, Cadzand 36.05; 3. Piet Vonck, Hulst 37.29; 4. Janette Leunis, Terneuzen 37.50; 5. Jeroen Provoost, Cadzand 38.49; 6. Jolanda de Rijke, Terneuzen 40.29; 7. Jur- riaan Bressers, Cadzand 40.59; 8. Marco van Drie, Breskens 43.38; 9. Dicky de Graaf, Terneuzen 43.38; 10. Ronnie Versluys, Oostburg 43.39. B-categorie (500 meter zwemmen, 25 km fietsen en 5 km lopen): 1. Theo Tange, Middelburg 1.11.41; 2. Ad Gerards, Zierikzee 1.17.27; 3. Piet Schotten, Ovezande 1.18.02; 4. Patrick Vader, Middel burg 1.20.50; 5. Jan de Wilde, Oude- lande 1.20.50; 6. Ron Abuijs, Mid delburg 1.22.10; 7. Peter de Lange, Middelburg 1.22.10; 8. Gerard Ver hulst, Souburg 1.22.48; 9. Jan Kok, Souburg 1.22.49; 10. Cor Peute, Domburg 1.25.15. Dames: 1. Ingrid van Assche, Hoek 1.28.00; 2. Ineke van Loo, Middelburg 1.35.03; 3. Sandra Verdonck, IJzendijke 1.39.33. Van onze tennismedewerker ST. JANSTEEN - Het is Moni que Baecke voor de tweede achtereenvolgende maal ge lukt de finale te behalen in het Smash-tennistoernooi te St. Jansteen. Eer het echter giste ren zover was, was zij in strijd gewikkeld met Stephanie Rot tier, die zich niet zomaar ge wonnen gaf. Dit kwam reeds tot uiting in de eerste set, waarin de tie break besliste dat die naar Baecke ging (7-3). Rottier vocht goed terug en dat resul teerde in de tweede set-winst en na 2,5 uur spanning besliste Baecke uiteindelijk het duel in haar voordeel (7-6 3-6 6-4). Of zij zus Chantal weer te genover zich in de finale treft, hangt af van haar partij die zij speelt tegen Nancy Blok. Ove rigens won Chantal Baecke haar voorgaande partij tegen de Duitse Pia Wissing met 6-3, 6-2. Stephanie Rottier lijkt in de D-categorie niet meer te stui ten gezien haar 6-0,6-0 zege op Lisette Vervaet, hetgeen bete kent dat de jeugdige Rottier tot nog toe één game in deze categorie moest afstaan. Ma- rie-José Baggen en T^jo Wee- maes moeten nog strijden voor de andere finaleplaats. In de C-categorie bij de he ren bewees de als eerste ge plaatste Ronald van Remortel zijn grote vorm van dit mo ment door Hulstenaar Mark Leenknegt met 6-1, 6-4 terug te wijzen, maar de tweede ge plaatste Jan-Willem Bartz had het opvallend moeilijker tegen Eric Herman. Bartz, in dit toernooi eerder deze week al met partner Leenknegt in het dubbelspel tegen een ver lies oplopend, kon vooraf te rugzien op een vorig jaar goed gespeeld toernooi, waarin hij Eric Herman met 7-6, 6-0 ge makkelijk terugwees. De verliezend finalist van vorig jaar had het ditmaal moeilijker tegen Herman, of schoon hij na drie sets als de uiteindelijke winnaar uit de strijd kwam: 6-3, 5-7, 6-4. De halve finalestrijd tegen Gyon Asselman zal voor Bartz zeker niet gemakkelijk zijn. Enkele uitslagen: herenenkel D: Reggie Bun - Leo van Hoije 6-2,6-1; Harold de Puijsseleijr - Frank Schellekens 6-1,6-4; Johnny Bleijenberg - Peter de Blok 6- 2,6-4; Eric Herman - Joop Weemaes 6-2, 6-2. Damesenkel D: Marie-José Baggen - Angeliek Coenen 6-2,6-2. Gemengddub- bel C: Baecke/Van Remortel - Rottier/ Del tour 1-6.6-1.7-6 (7-2).

de Stem | 1985 | | pagina 13