chtbij' tiering "Raffinaderij op Curasao kan rendabel werken' Karima Ouchen is weer tegen haar wil in Marokko I Jesreiyd. Nederlandse initiatieven in ontwapeningsconferentie ONTWIKKELING VAN INKOMEN IS EEN VAN DE OORZAKEN: Regenverzekeraar van de regen in de drup Colombia wil in Den Haag drugsagent 'Inspraak over details' Herdenking van Japanse capitulatie Melchior zoekt goud op Aruba PAGINA VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1985 PAGINA 3 1 BINNENLAND Visser gedood zeemijn door Geen onderzoek naar 4duivelse boodschap op pop-elpees MINISTERIE GARANT VOOR TRANSPORT NAAR SOEDAN BINNENLAND T5 of bepaalde bevol- sgroepen te verplichten n bloedproef, et enig mogelijke is een sale voorlichtjngscam- e", meent dr. Fritz Ka- in Los Angeles. „Dit is moralistische uit- ak, maar de sexuele re- tie is thans waarschijn- afgelopen. Sex met een le partner en beperking exuele variaties is een stie van overleven ge- den, zolang een middel n aids niet is gevonden", lloze Amerikaanse we- chappers zoeken koorts ig naar een vaccin. Maar ids-virus blijkt van een woon sluw soort, dat ns van uiterlijke ge- te kan veranderen om uun te blijven tegen an- ffen. Het is een verbeten d tussen een nieuw do- 'k organisme en de aller- wste medische technolo ge ter beschikking is. olang die strijd niet door etenschap is gewonnen, en de individuele aids- edies zich binnen en bui de VS blijven vermenig- igen. Zoals het drama het gezin Burk in Los eles, waarvan vader, der en het vijftien nden jonge zoonte hope- ziek zijn en alleen doch- e Nicole geen aids heeft, van de militair Bernard ij wie aids ontdekt werd ie ten bate van de we- chap zijn homofilie ont- de, hetgeen hem op ge- telijke vervolging kwam taan omdat „onnatuurlij- leeselijke gemeenschap" het Amerikaanse leger misdrijf is. Of van de dige gevangene in New k, die door een celgenoot d verkracht en nu ver- s tegen de dood vecht in isoleerruimte van de ge- genis. Of van Robert le (32), die door niemand r werd opgevangen en enlang in een motel in timore lag. Alle andere "ten waren gevlucht en de eerder zette elke dag een burger en een cola voor "rt's deur. Hij werd ont- t door een plaatselijke -werkgroep van homo en, die na lang zoeken ziekenhuis bereid vond op te nemen. Na een andenlange lijdensweg angst, pijn en verstoting Robert, met nog maar ele dagen te leven, een ats gevonden om te ster- en Saoedi-Arabië te ver- n. Tegen die achter- nd werd in Jeruzalem met t veel vreugde kennis ge en van de ontmoeting die rphy gisteren voor zijn trek uit Amman met de daanse stafchef Zaid Ben aker hield. Koning Hoes- n heeft op de Arabische in Casablanca zijn ui ter best voor de zaak van de e gedaan zodat meester rphy in Washington met de rapportcijfers van de daanse leerling voor de kan komen. e Israëlische leiders be ren intussen dat zij geen en hebben om aan de nerikaanse visie te twijfe- dat Hoessein eerlijk voor t eind van dit jaar een orbraak in het vredespro- probeert te bereiken. In zelfde adem voegen zij araan toe dat Hoessein pas het juiste spoor is als hij de conclusie is gekomen t met Arafat geen vooruit- ng in het vredesproces valt bereiken. Met die consen- 3-filosofie van de Israëli- ïe regering van Nationale nheid is het laatste rankje hoop op vredeson- rhandelingen tussen Is- él, Jordanië en de Palestij- n vrijwel vervlogen en emt het spook weer op van voortdurende impasse in t Arabisch-Israëlisch con- ct. jdragen aan de partijen )k fiscaal aftrekbaar ma in. Illegale omwegfinan- eringen zijn daardoor /erbodig geworden. De roenen, de enige partij die gen stemde, zijn naar het onstitutionele Hof in arlsruhe gestapt. Ze willen at de wet ongrondwettig fordt verklaard. Het schandaal rond de artijenfinanciering staat, ij het niet geheel, los van de eel bekendere Flick-affai- e. Door niet alleen partijen, naar ook politici persoonlijk rote geldbedragen toe te toppen, probeerde grootin- ustrieel Flick een belas- ingvrij stelling van 850 mil- >en mark in de wacht te sle- en. Minister van Economi se Zaken Otto Graf ■ambsdorff, die in verband iet de affaire moest aftre- en, staat eind deze maand oor de rechtbank in Bonn ïrecht wegens omkoping oor Flick. T28 PEN HAAG (ANP) - De Ne derlandse afgevaardigde naar de Geneefse ontwapenings- onferentie, ambassadeur Van Schaik. heeft donderdag voor stellen gedaan om een verdrag 0ver een verbod van chemi sche wapens dichter bij te brengen en om een wapen wedloop in de ruimte te voor komen. Nederland is van plan in ju ni 1986 in Nederland een werkbijeenkomst voor leden van de ontwapeningsconfe rentie te organiseren, over de mogelijkheden en moeilijkhe den van verificatie van de na leving van een verbod van de produktie van chemische wa pens in de civiele industrie. In Genève is men het er over eens dat de naleving van een verdrag over een verbod van de produktie en het in bezit hebben van chemische wa pens, en over de vernietiging van bestaande voorraden che mische wapens, goed moet worden gecontroleerd. Ook de Sovjet-Unie aanvaart het be ginsel van vernietiging van bestaande voorraden, onder internationale plaatselijke in spectie. Over een wapenwedloop in de ruimte merkte ambassa deur Van Schaik op, dat het nog lang zal duren voordat een definitief oordeel kan worden geveld over de bijdrage van het Amerikaanse Strategisch Defensie Initiatief (Star Wars) aan de internationale veilig heid en stabiliteit. Dit bete kent echter niet dat de ont wikkelingen maar op hun be loop moeten worden gelaten. Nederland, aldus de ambassa deur, denkt aan een voorlopige beperking van bepaalde anti satellietsystemen, wellicht in combinatie met een verbod op proefnemingen met dergelijke systemen. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM-De regenverzekeraar raakt deze zomer van de regen in de drup. Maar: We eten er geen boterham minder om", zegt H. van Ommen jr. van Lugt en Slobbe, beursmakelaar en assuradeur te Amsterdam, „hoewel we dit jaar minstens met een netto schade zitten van honderdvijftig procent." „Anders gezegd: van elke honderd gulden netto premie die we voor de 'Slechtweer-polissen' binnenkrijgen moeten we er honderdvijftig uitkeren. Die regenpolis voor particulieren is echter vooral een reclame-verzekering. Daarmee krijgen we meer bekendheid. Bijvoorbeeld voor onze verzekering voor openlucht-evenementen, zoals wielerronden. We liggen er dus niet wakker van." Nadat het natte startjaar 1983 al meteen een netto verlies van tweehonderd procent had opgeleverd en 1984 een winstje vanf 10.000 in de boeken achterliet lijkt deze zomer 'erg slecht te worden'. In de regenverzekering wordt op basis van regenmetingen van het KNMI aan slechtweerdagen punten gegeven. Die puntentelling gebeurt op zeven aaneengesloten dagen. Als er op één van de KNMI- stations (naar keuze) op een dag 1 millimeter regen wordt gemeten betekent dat één punt. Twee punten worden gegeven als er 3 mm of meer valt en drie punten voor een dag met 13 mm of meer. Als iemand in die zeven dagen minimaal zeven punten aan nattigheid heeft verzameld volgt er een uitkering van f250. De polis kost per zeven dagen f32, inclusief alle kosten. DEN HAAG (ANP) - Colombia wil een narcotica-agent bij zijn ambassade in Den Haag stationeren, die de diplomatie ke status moet krijgen. Een verzoek hiertoe is initujldels ingediend bij het ministerie van buitenlandse zaken, die het in beraad heeft genomen. Volgens een woordvoerder van de Colombiaanse ambas sade moet de narcotia-agent gezien worden als verbin dingsman tussen Nederland en Colombia, die het thuisland moet voorzien van informatie over drugszaken in Nederland. 'Grenzen aan toeristische groei' BREDA (ANP) - Het is duidelijk'dat er gren zen aan de groei van het toerisme zijn en het zal de komende jaren over de gehele linie een pas op de plaats maken. Dit concludeert drs M.J. Kosters in zijn onlangs ge publiceerde boek 'Focus op toerisme'. Koster is docent toerisme aan het Nederlands Wetenschappelijk Insti tuut voor Toerisme en Recreatie (NWIT) in Breda. Belangrijke factoren die een rol spelen zijn de ontwikkeling in het inkomen van de men sen, de aantasting van natuur en milieu en het ontbreken van een politieke visie op toe risme. Zorgelijke ontwikkelingen doen zich voor ten aanzien van het gebruik van ruimte en de aantasting van natuur en landschap, aldus Koster. Mi lieu- en natuurverontreini- ging nemen vormen aan die de mens in zijn bestaan kunnen bedreigen. Het toerisme levert in die problemen ook een bij - drage. Tot overmaat van ramp liggen de gebieden met de grootste toeristische aantrek kingskracht, zoals het Mid- denlandse Zee-bekken, rela tief ver weg van de dichtbe volkte gebieden in Europa. In de landen die de grote aantallen vakantiegangers le veren is een aanzienlijke werkloosheid ontstaan, die KERNCENTRALES: Van een onzer verslaggevers DEN HAAG - Minister Van Aardenne (Economische Za ken) zou hebben getracht in spraak bij de bouw van nieu we kerncentrales te mijden. Uiteindelijk heeft hij gekozen voor een inspraak-procedure waarin de hoofdlijnen van het beleid vast liggen en de bevol king alleen over de details mag meepraten. Dat blijkt uit publicaties van de actiegroep 'De Wraak van Jonkeer De Brauw' die voor de vierde keer put uit do cumenten die eerder werden gestolen uit het ministerie van Economische Zaken. De publi catie verscheen in het Amster damse krakersblad Bluf. Volgens de actiegroep zou Van Aardenne getracht heb ben om geen inspraak toe te Passen bij de Planologische Kern Beslissing-procedure en bij de Milieu Effecten Rappor- iP' Volgens de minister zou alleen in Moerdijk en in Bor- sele inspraak mogelijk moeten 2i] n, omdat de bestuurderen in Eeeland en Brabant positief tegenover kernenergie staan, aldus De Wraak van Jonkeer De Brauw. k"? 'ANP) - De dertigjarige k de Keizer uit Kornwerd is "uderdagmiddag om het le- b kekomen toen een mijn ontplofte aan boord van het r vissersschip waarop hij i r- Twee andere beman- n van het sch»p hpftO n ernsti8 gewond. Dit s„i?- de eigenaar van het «h'P, de UK 368, donderdag- jmd bevestigd. cwj* onk>eval gebeurde don- ag aan het begin van de de UK 368 OP vijf" "I'D ten westen van Hel- and in de Duitse Bocht aan zat Vlssen. was. In de netten om 8en m'in. die meteen na het ?r aan boord explodeer- dood L^eiZer was op slag I don n wee gewonden, bei- n afkomstig uit Urk, zijn Eehae?j helikopter van boord I hui» en naar een zieken- tn Cuxhaven gebracht. niet alleen economische maar ook sociale consequenties heeft. Bovendien ondervinden veel langdurig werklozen ook psychische moeilijkheden en zelfs een vakantie kan de ge deprimeerde situatie dan am per compenseren. Vanuit die hoek wordt het toerisme de komende jaren ongetwijfeld enigermate geremd, vooral doordat langdurige werkloos heid de inkomenspositie even eens aantast, schrijft Koster. Om deze problemen in Ne derland enigszins op te vangen is een toeristisch/ recreatieve politiek nodig, die sterker dan tot nu toe is georiënteerd op de mens en zijn milieu, zo consta teert hij. De politieke belang stelling voor het toerisme in Nederland is echter minimaal of zelfs nihil en in vele andere landen laat de toeristische po litiek eveneens veel te wensen over. Ook de vakbeweging laat het afweten, concludeert Kos ter. Het is betreurenswaardig dat de belangstelling van de vakbeweging zo 'keihard en materialistisch gericht is op de loonontwikkeling en de zeg genschapstructuur in de on dernemingen'. Druk van vak bondszijde op de politiek voor een betere toeristische ont plooiing van de werknemers noemt Koster voorlopig zeker niet te verwachten. Hiermee loopt de Neder landse vakbeweging ver ach ter bij de Belgische en Franse, aldus Koster. In die landen worden volgens hem zelfs in belangrijke mate fondsen ge reserveerd, die worden geïn vesteerd in vakantieaccom modaties die ook door minder- draagkrachtigen kunnen wor den gebruikt. Hierbij komt soms de formule voor dat de gast betaalt naar rato van zijn bruto j aarinkomen. DEN HAAG - Tijdens een plechtige herdenkingsbijeenkomst in het Nederlands Con gresgebouw in Den Haag is een bronzen gedenkplaat onthuld ter gelegenheid van het feit dat op 15 augustus 1945 de Tweede Wereldoorlog ten einde kwam met de Japanse ca pitulatie en daarmee ook het oorlogsgeweld in het toenmalig Nederlands-Indië. Na de onthulling legden voorzitter G. Vrijburg (derde van linksvan het 'herden kingscomité 15 augustus' en de heer Boekholt een krans bij de gedenkplaat. - fotoanp Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Er komt geen formeel onderzoek naar de mogelijk onbewuste invloed van soms duivelse boodschap pen die in de muziek op pop elpees is verwerkt. Staatsse cretaris Van der Reijden (Volksgezondheid) antwoordt dat op schriftelijke vragen van het CDA-Kamerlid Mate- man, die hierom had verzocht. Volgens Van der Reijden, die zich zeer heeft verdiept in het door Mateman gewraakte fenomeen, waren the Beatles de eersten die met behulp van een speciale 'omkeertechniek' hun fans boodschappen over brachten, die slechts uit de muziek waren te halen door de platen omgekeerd af te spelen. Van der Reijden sluit niet uit dat later verschillende compo nisten met duidelijke bedoe lingen pogingen in het werk hebben gesteld de menselijke geest te beïnvloeden, maar een nader wetenschappelij k on derzoek naar dergelijke han delwijzen acht hij - „hoewel, naar ik aanneem, velen pop muziek ook zonder verborgen boodschappen al schadelijk vinden" - te ver gaan. Alleen indien elders verricht onder zoek daartoe aanleiding geeft, zou ook Van der Reijden nader onderzoek in heroverweging willen nemen. DEN HAAG/ZEIST/LONDEN - Het ministerie van Ontwikke lingssamenwerking heeft zich onder strikte voorwaarden ga rant gesteld voor een deel van de financiële risico's die de Hol land Duck Club loopt met zijn vrachtwagentransport naar Soe dan. De garantie van het ministerie betreft met name de financie ring van de vliegreis van de chauffeurs van Italië naar Soedan en terug, tot een bedrag van maximaal 70.000 gulden. De voorwaarden waaraan de Holland Duck Club moet vol doen zijn, dat wagens en goederen heelhuids Soedan bereiken en aldaar worden overgedragen aan een 'te goeder naam en faam bekend staande hulporganisatie'. SCHIPHOL (ANP) - De raffinaderij op Curasao kan rendabel blijven werken. Dit is de indruk van jhr mr E. van Lennep, spe ciale afgezant van de Nederlandse -regering, na besprekingen over de toekomst van deze raffinaderij in de Venezolaanse hoofdstad Caracas. Van Lennep heeft donder dagmiddag na zijn terugkeer op Schiphol verklaard, deze overtuiging te baseren op de voorstellen die van Venezo laanse zijde inzake de oliele veranties aan de raffinaderij zijn gedaan. De grote vraag waarvoor de regeringen zich bij hun beslis sing ten aanzien van het open houden van de raffinaderij ge plaatst zien, betreft volgens Van Lennep het moment waarop zeer forse investerin gen in de modernisering van de raffinaderij nodig zullen zijn. Investeringen die dan volgens hem zouden kunnen oplopen tot 500 a 600 miljoen dollar. Van Lennep wilde zich op Schiphol niet uitlaten over zijn verwachtingen ten aan zien van het open blijven van de raffinaderij. Hij stelde wel dat ook de Nederlandse rege ring haast zal moeten maken met het nemen van een beslis sing. Hij dacht daarbij aan een termijn van enkele weken. Voor wat betreft de overna me van de raffinaderij van Shell, ziet Van Lennep geen deelneming van de Neder landse regering in een daartoe op te richten vennootschap. Het zullen de overheden van de Nederlandse Antillen en van Venezuela zijn, die vol gens Van Lennep de aandeel houders zullen worden. Op de vraag wat dan het Nederland se aandeel wordt, antwoordde Van Lennep de Nederlandse regering te zullen adviseren een extra financiële bijdrage te leveren aan de gezondma king van de economie van Cu rasao, zodat dit eiland in de toekomst niet meer afhanke lijk is van de raffinaderij. Van Lennep bracht nog gis teren rapport uit aan premier Lubbers. Van een onzer verslaggevers AMERSFOORT - Op dertien mei sprong Kari ma Ouchen, leerlinge van klas 3 havo van scholen gemeenschap De Schot horst in Amersfoort, in de Middellandse Zee. Met het doel een eind te ma ken aan haar leven - want Karima was tegen haar wil door haar vader ontvoerd en ze wilde ten koste van alles voorko men dat ze hoog in de Marokkaanse bergen aan een 'nieuw leven' zou moeten beginnen. Het drama was jaren éérder begonnen in het gezin van de strenge Islamiet Mohammed Ouchen, produktiemedewer- ker van de Heuga-tapijtfa- briek in Scherpenzeel. Het in Nederland op groeiende meisje wilde zich niet schikken naar de strenge patriarchale opvattingen van haar vader, die met steeds ge welddadiger middelen - politie en kinderbescherming moes ten er aan te pas komen - het meisje in het keurslijf van de 'wet van de profeet' wilde dwingen. HET waren, op een avond in mei, tv-beelden die op het net vlies van velen zijn blijven hangen. Een huilend, donker meis je in de aankomsthal van Schiphol, omringd door juichende klasgenootjes „De dankbaarheid is diep in mijn hart, die kan ik niet in woorden uitdrukken", zegt ze, als de spreekkkoren van 'Karima, Karima' zijn verstomd. Het leek een mooi einde van een familiedrama. Maar drie maanden later blijkt dat het slechts een tussenspel was in een tragedie, waarin een zestienjarig meisje het slachtoffer is ge worden van een botsing tussen twee culturen. Vader Ouchen bleef een man, bepaald door de cultuur van zijn geboorteland, on danks het feit dat hij al tien jaar in Nederland werkte. Maar Karima, meer Neder landse dan Marokkaanse, re belleerde, en liep dit voorjaar tenslotte weg van huis. Daarmee was voor Moham med de grens bereikt. Hij spoorde zijn dochter op, be dreigde haar met een mes, en dwong haar op reis te gaan naar zijn moederland. Daar zou hij zijn dochter uithuwe lijken aan iemand die ze niet kende - naar de zeden van de Berbers. Op de veerboot naar Tanger deed Karima haar keuze: lie ver dood dan dit. Ze sprong overboord om een eind aan haar leven te maken, maar een Spaanse politieman sprong haar na en bracht het meisje op het droge. Inmiddels was de opwin ding op de Amersfoortse school groot, en conrector H. Kruiswijk reisde naar Marok ko. Daar sprak hij uitvoerig met de autoriteiten en met de familie van Karima. Een klein wondertje geschiedde: de le raar mocht het meisje mee te rug nemen naar Nederland. Ook vader Mohammed kwam mee terug en deed de belofte dat Karima voortaan haar eigen weg mocht gaan. Het heeft maar kort geduurd. Kruiswijk, die sinds het Ma rokkaanse avontuur nauw contact hield met zowel vader als dochter, rook onmiddellijk onraad toen Karima hem kort geleden kwam vertellen dat ze door een in Duitsland wonen de nicht was uitgenodigd voor een 'strandvakantie in Marok ko', maar hij kon haar niet van de risico's overtuigen. Dat risico leek des te reëler omdat het meisje met haar vader per auto zou moeten reizen, omdat ze op diens pas staat bijge schreven. Karima wuifde alle bezwa ren weg en het liep zelfs uit op een ruzie met de conrector. Karima vertrok, leraren en klasgenoten met bange voor gevoelens achterlatend. Brief Die zijn snel bewaarheid. Karima heeft vanuit haar ge boorteplaats Beni Touzine in het Rifgebergte een brief ge stuurd aan Kruiswijk. Ze wil hoe dan ook terug naar Neder land maar haar familie wil haar in Marokko houden. 'Sprakeloos' moet de conrector bekennen dat hij niet zou we ten welke middelen hem nog ten dienste staan om Karima terug te halen. Zeker niet nu ook vader Mo hammed niet meer van plan is naar Nederland terug te ke ren. De vraag is of er bij de textielfabriek geen alarm lichtje ging branden toen Ouchen na tien jaar ontslag nam. Men kende toch het dra ma rond Karima? „Dat zou zeker zijn gaan branden", zegt men bij Heuga, „maar Ouchen heeft pas van- Karima Ouchen (rechts) toen zij in mei door haar mede leerlingen werd verwelkomd op Schiphol. - fotoanp uit Marokko ontslag genomen. Hij heeft een neef in Neder land een brief laten schrijven. Voor ons was er geen enkele reden om aan te nemen dat Ouchen - waar we hier nooit problemen mee hebben gehad - andere plannen had dan het doorbrengen van de vakantie in zijn moederland." Ouchens werkgever was niet de enige die zich op de si tuatie verkeek. Na de ontvoe ring antwoordden de minis ters van justitie en buiten landse zaken op Kamervragen dat er een nieuwe verhouding was gegroeid voor vader en dochter en dat de kinderrech ter op grond van die 'gunstige ontwikkeling' in juni vader Ouchen weer de volledige ouderlijke macht over zijn dochter - waaruit hij na het mishandelen van Karima was ontzet - had teruggegeven. Alle betrokkenen zijn het er over eens dat een herhaling van de feestelijke terugkeer van Karima op Schiphol uiterst onwaarschijnlijk is. V 15 Het klinkt vreemd, maar de nieuwe voetbalcompetitie be gint met een pauze. Een adem pauze in de het gevecht tussèjn KNVB en NOS. Beelden van voetbalwedstrij den zijn duur. De KNVB vraagt hele kapitalen voor een terugspeelbal op de keeper, een gemiste kans, een knoeiende middenlinie en een halflege tribune. Er is een derde gegadigde in het spel en misschien vist de NOS achter het FilmNet. Ach, dan laten ze die lotto balletjes maar een uurtje lan ger rollen. Niemand hoeft zich zorgen te maken. Dit spelletje wordt elk jaar gespeeld. En elk jaar komt het hoofd van Mart Smeets te rug. Meneer Melchior gaat namens minister De Koning goud zoe ken op Aruba. Er blinkt daar veel, maarOf bedoelt hij de gouden stranden en datge ne wat de morgenstond in de mond heeft? Je zou haast denken dat het hier om zo'n opgeblazen RSV- project gaat. Heeft Melchior al honderd peperdure gouddel vers gekocht? Had ik maar een regen-verze kering afgesloten. Dan had ik nu mijn schaapjes wel op het droge. Bij de verzekerings maatschappijen regent het te lefoontjes. Morgen meer droge humor voor mensen die nattigheid voelen. MERIJN Van een onzer verslaggevers MAASTRICHT - De Maas trichtse zakenman Leon Mel chior laat op Aruba een onder zoek instellen naar het voor komen van goud op het eiland en de eventuele winningsmo gelijkheden daarvan. Melchior heeft dat gisteren bevestigd. „Er zijn vroeger al lerlei mineralen gewonnen op het eiland. Ook goud. Naar bet schijnt zelfs 40.000 ton", aldüs de Maastrichtse zakenman.'^- Volgens Melchior was er in het verleden veel kleinschalige mijnbouw op het eiland.iJDe winning van mineralen rad destij d echter sterk te leidgh onder wateroverlast, zodat veel mijnen na verloop van tijd werden gesloten. Het onderzoek dat nu plaats vindt, en dat onder leiding staat van de Utrechtse geoloog dr. Cruis, richt zich volgens Melchior niet uitsluitend op de winning van goud, maar ook op andere edelmetalen, zoals bijvoorbeeld zilver. Daarnaast moet het onderzoek van Cruis ook opheldering verschaffen over de aanwezig heid en winbaarheid van in dustriële grondstoffen op het eiland, zoals quarts, zand, gra niet en natuursteen. Argentijnen HET ACTIECOMITÉ 'ScjLo moet blijven' heeft besloten hoger beroep in te stellen te gen het vonnis van de Haagse rechtbankpresident, waarin de bevolking van de Noordhoj- landse gemeente Wognum we gens gebrek aan feitelijk be lang niet ontvankelijk werd verklaard in haar eis dat het in Wognum wonende Argen tijnse gezin Scelso niet moet worden uitgewezen. Volgens comité-woordvoerder K. Sijm zal het geding begin oktober dienen voor het gerechtshof in Den Haag. Zeeverbranding HET ROTTERDAMSE bedrijf Ocean Combustion Service (OCS), dat is gespecialiseerd in verbranding op zee van afval stoffen, mag nog tenminste twee jaar Nederlands afval op zee verbranden. Schilderijenroof INBREKERS hebben in de nacht van woensdag op don derdag tien schilderijen van schilders van de Hollandse School gestolen uit een meu belzaak. De ontvreemde doe ken hebben een gezamenlijke waarde van meer dan 200.000 gulden, aldus de politie.

de Stem | 1985 | | pagina 3