Vragen over optreden raadslid A. Keijmel LEU TV* KIN bi. - Drukte en sfeer op de eerste dag van Sasse Eilandfeesten WIJK SERLIPPENS ALS EERSTE AANSLUITEN Deel natuurgebied De Reep wordt bouwland Voor derde maal Sasse zwemweek Muziektheater rond Bredero door Camerata Trajectina flNGEN REGISTER] J Burg.Geillstr. 36 Klh len oude munten. >epareren en aanlegge,i ferlenen van advies op h« Ineumatische- en mecha I lallaties. 1 Vierdaagse op de fiets in Zaamslag Uitslagen wedvluchten Compiègne -Asf^UPAG 16 AUGUSTUS 1985 VAN ZEELAND N1EUWE BRIEF OVER SCHOOLKWESTIE AARDENBURG FELLE DISCUSSIE IN RAAD OOSTBURG te* rte* Door de storm gestrand jacht vlot getrokken VANDAAG IN N.H.-KERK GROEDE ZONDAG VAN START Clowns Tut en Tat treden op in West- Zeeuwsch-Vlaanderen politierapport Plaatselijk nieuws Oostburg Westdorpe Stanny Bonte St. Kruis in de ossewei markten T16 PAGINA ZEELAND 3 1 Onroerend Goed Bv Iweg 5-9. Verkrijgen, ver Terende goederen. bek, Seydlitzweg 2 land. I in de landb.; verh. van liud van sloten; bagge, I grondwerken. Van een onzer verslaggevers ,utDENBURG - De Aarden- Lger J. Geurtz beschuldigt L plaatselijk PvdA raadslid üeijmel-Cambier van in- freuk oP de persoonlijke le venssfeer. Verder vindt hij dat het aadslid persoonlijke en poli- Mee belangen onvoldoende Wheiden heeft gehouden. In brief, gericht aan de ge- neenteraad, deelt hij deze be- thuldigingen mee. Hij vraagt de raad een Landpunt in deze zaak te tie nen en zo bij te dragen tot een olitiek klimaat waarin bur ners die kritiek wensen te liten, niet langer angst hoeven hebben dat ze door politici hun persoonlijke belangen geschaad worden. Geurtz heeft enige tijd gele- den in een brief aan de raad kritische kanttekeningen ge plaatst bij de kwaliteit van het openbaar onderwijs dat gege ven wordt op de openbare la gere school Vorsterman van Oyen in Aardenburg. A. Keij mel is de echtgenote van het hoofd van deze school. Volgens Geurtz heeft A. Keymel na het versturen van de eerste brief contact opgeno men met zijn werkgever, de Streekschool voor Beroepsbe geleidend Onderwijs in Mid delburg. „Zij heeft in het tele foongesprek met de directeur van deze school gesuggereerd dat het feit dat ik uitvoerige kritiek heb geuit op de kwali teit van het openbaar onder wijs in Aardenburg, onvere nigbaar is met mijn status van tijdelijk arbeidsongeschikte", aldus de schrijver. Verder deelt hij mee dat hij met veel ouders in contact is gekomen die het deels of ge heel met zijn kritiek eens zijn. „Maar die tevens die kritiek niet openlijk durven te uiten uit angst dat zijzelf of hun kinderen hierdoor benadeeld zouden worden. Uit de han delswijze van mevrouw Keij mel moet men wel haast con cluderen dat de angst van deze ouders niet ongegrond is", schrijft hij. „Daarnaast zou men het iro nisch kunnen noemen dat een methode die doorgaans geas socieerd wordt met de vorige burgemeester van Aarden burg, nu ook gehanteerd blijkt te worden door een raadslid uit het politieke kamp dat al tijd oppositie heeft gevoerd te gen die burgemeester, en tegen dergelijke methodes in het al gemeen", zo schrijft Geurtz in zijn brief. Hij richt zich met dit schrij ven tot de raad omdat deze in uiterste instantie de politieke verantwoordelijkheid draagt voor het bestuur van de ge meente. Mevrouw Keijmel was gisteren niet voor com mentaar bereikbaar. 1,1 Kabel-tv in oktober in Terneuzense raad Van een onzer veslaggevers OOSTBURG - Het beroepschrift van J. Ego is giste ren door de meerderheid van de Oostburgse raad ge grond verklaard. Hiermee heeft de raad goedgekeurd dat een stuk natuurgebied, zoals dat in het bestem mingsplan staat aangegeven, veranderd is in bouw land. TERNEUZEN - Het college van B en W van Terneuzen zal in oktober een voorstel doen aan de gemeenteraad over de aanleg van ka bel-tv in de gemeente. Wordt daar positief op gereageerd, dan zal de wijk Serlippens in Terneuzen-stad - waar de tv-ontvangst als vele jaren zeer slecht is - als eerste op de kabel worden aangesloten. Dit deelde wethouder A. Doorduyn (openbare werken) gisteravond tijdens een verga dering van de Terneuzense raadscommissie voor openba re werken en volkshuisvesting mee in antwoord op diverse vragen over de kabel-kwestie. Volgens Doorduyn zijn er op dit moment 'geen technische belemmeringen' meer die de aanleg van een kabelnet in de weg kunnen staan. „Daarover is inmiddels via de PTT duide lijkheid verkregen". Wel be nadrukte de wethouder dat, mocht de raad in oktober 'ja' zeggen tegen de plannen, het enkel nog maar zal gaan om een principe-besluit. „Want er zal op dat moment nog geen volledige klaarheid zijn over alle details, zoals bijvoorbeeld de overname van het centrale antenne-net van de woning bouwvereniging". En ook al neemt de raad een positieve beslissing, dan nog is daadwerkelijke aanleg van Aan de stemming ging een emotioneel debat vooraf. De zaak Ego speelt nu al sinds eind vorig jaar. Toen liet Ego grondwerkzaamheden ver richten op een weiland dat zijn eigendom is. Dat weiland ligt in het natuurgebied De Reep, ten noorden van Oostburg. Nadat natuurbeschermers alarm sloegen, verbood het college de werkzaamheden. Daarna heeft Ego een aanleg- vergunning gevraagd voor het alsnog ploegen van het stuk grond. Het college weigerde die, waarop hij in beroep ging. De commissie Beroep- en Be zwaarschriften kon zich in de argumenten van de landbou wer vinden, maar de meerder heid van het college stelde voor het beroepschrift onge grond te verklaren. Het raadslid H. v. d. Weegen (D en T) opende de discussie het net - zeker in de buiten kernen- afhankelijk van de interesse van de inwoners. Doorduyn; „In totaal zal toch 70 a 75 procent van alle huizen moeten worden aangesloten, wil het een financieel haalba re zaak worden. Daarommoet eerst de belangstelling worden gepeild, waarbij niet vergeten mag worden dat het tarief voor Terneuzen-stad met en kele guldens per maand moet worden verhoogd om een ge lijk tarief voor alle kernen in de gemeente te krijgen". Of B en W van Terneuzen, evenals de besturen van de drie andere grote Zeeuwse ge meenten (Middelburg, Vlissin- gen en Goes), zal voorstellen met de PZEM-dochter Zekatel als exploitant van het kabel net in zee te gaan wilde Door duyn gisteravond bevestigen noch ontkennen. „Zover zijn we op dit moment nog niet", aldus de wethouder. HANSWEERT - Het woens dagmiddag in de hevige storm gestrande Nederlandse zeil jacht Du Nadain is gistermor gen omstreeks kwart voor drie door sleepboot Alpha van het bergingsbedrijf Polderman uit Hansweert van de Molenplaat Setrokken. Het 15 meter lange jacht raakte woensdagmiddag door de storm in moeilijkheden en strandde ter hoogte van boei Alpha in de overloop van Hansweert bovenop de Molen- Plaat. De schipper riep via de ma- f'foon aan Scheveningen-Ra- t10 om assistentie, waarop de Neepboot Alpha uit Hans- *eert naar de plaats van stranding voer. Een poging om 'iet jacht, met aan boord vier °pvarenden (twee volwasse nen en twee kinderen), na de storm vlot te trekken misluk- e, omdat het water reeds te ijer gezakt was.Door de stran- lnê was de stuurinrichting an het uit beton gebouwde l dat een gewicht heeft an 25 ton, kapot gegaan. ln de nacht van woensdag T donderdag slaagde de virl ot A1Pha erin het jacht Mal 'rekken en werd De ',™ain naar Hansweert ge steld waar de schade is her- ZAAMSLAG - Trimclub Mai- son Magdalena te Zaamslag verzorgt van maandag 19 tot en met donderdag 22 augustus weer een avond-fietsvier daagse. Per avond dient 25 kilome ter te worden afgelegd, telkens via een andere route. De start vindt elke avond plaats tussen 18.30 uur en 19.00 uur bij 't Klupuus aan de Sportlaan. Via het oude ophaalbruggetje togen duizenden bezoekers naar het feestterrein, waar de Sasse Eilandfeesten worden ge houden FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Van onze correspondent SAS VAN GENT - „Het zag zwart van het volk". Dat was de niet mis te ver stane reactie van persvoorlichter Frans Hamelijnck van de stichting 't Eiland, organisator van de vier dagen durende Sasse Eilandfeesten. Frans Hamelijnck deed die medede ling gisteravond tijdens de laatste uren van de midzomeravondmarkt met 60 standhouders, een nieuw programma onderdeel van de Eilandfeesten. Kort na de openingshandeling gis termiddag door het echtpaar Marqui- nie stroomde het publiek via het oude ophaalbruggetje het feestterrein op. De Oostdam, de Prinsenkade en het aan grenzende terrein waren bezet met tal van feestelijke kramen. Onder het pu bliek veel Belgen, die op hun nationale feestdag een kijkje kwamen nemen bij de Sasse Eilandfeesten. Sfeer en gezelligheid in de feesttent en op terrassen waren gisteravond tot in de late uurtjes troef. „Ook de markt- mensen zelf toonden zich bijzonder te vreden", aldus Hamelijnck. „Zelfs zo danig dat wij verzoeken mochten ont vangen van standhouders om de ko mende dagen te mogen blijven staan. Voor ons een teken aan de wand". De parkeerruimte in Sas werd gis termiddag en -avond volledig benut. Het succes van de eerste midzomer avondmarkt zal volgens de organisatie de volgende Eilandfeesten - dan viert het Eiland een jubileum - een vervolg krijgen. Gistermiddag werd het stich tingsbestuur met medewerkers offi cieel ontvangen op het Sasse gemeente huis door loco-burgemeester Marqui- nie. Vandaag staan een zestigplusbal voor mensen van de derde leeftijd, een touwtrekwedstrijd en een playback en soundmixfestijn op het programma. Van onze dmvensjxyrtmedeiverker TERNEUZEN - De Concours Combinatie Hulst nam met 197 deelnemers aan een wedvlucht deel vanuit Compiègne. Win naar werd een duif van J. Erpelinck met een snelheid van 1412,52 meter per mi nuut. 2. W. Vergouwen, 3 en 10. Adriaan- sen en zoon, 4. J. Dhanis, 5. J. Everaard, 6. F. Jansen en zoon, 7. Ed Roelands, 8. L. de Wilde, 9. F. Kroes met 22 oude duiven 1366,46 mpm. 1 en 2. H. Berkelmans, 3. Ed van de Walle. De Postduif te Heikant met 262 jonge duiven 1432 mpm. 1 en 8. J. Gijsel, 2,4,6 en 10. L. Thuy, 3 en 9. J. Verschuren, 5. gebr. Sturm, 7. gebr. Van Houten. Nieuw Leven te Koewacht met 226 jonge duiven 1429,2 mpm. 1. J.M. de Kind, 2. R. Clapdorp, 3. L. Seghers, 4. Th. Enghels, 5. R. van Hijfte, 6 en 8. P. Matthijs, 7. Jac. Eiegeert, 9. R. van Damme, 10. J. van Gassen. Herleving te Kloosterzande met 180 jon ge duiven 1452,82 mpm. 1 en 4. E. de Ke ver, 2. Renè van Goethem, 3. Verschu- ren-Andriessen, 5. P. Verschuren, 6. A. Hulshout, 7. A. Hemelaar, 8. R. Mahu, 9. Th. Voet, 10. L. de Waal en zoon met 100 oude duiven 1451,19 mpm. 1. F. Roctus, 2. A. Hoefijzers, 3 en 9. A. Beaurain, 4. L. de- Waal en zoon, 5. M. Bisschop, 6. P. Ver schuren, 7 en 10. A. Eijsackers, 8. P. der Weduwe. De Zwaluw te Sint Jansteen met 170 jon ge duiven 1437,37 pm. 1. R. Danckaert, 2 en 7, E. vn Deursen, 3. L. van Dorsselaar, 4. J. van Daele, 5. A. Mattens, 6 en 8. G. Vlaminck, 9. P. Rottier, 10. A. Jansens en zoon. De Reisduif te Graauw in samenspel met De Postduif te Lamswaarde met 170 jon ge duiven 1389,96 mpm. 1. L. Harms, 2. L. van Vliemberghen, 3. J. Pardon, 4. Jos van Laere, 5 en 10. P. de Booij, 6. De Baer-De Roeck, 7. Alf Maes, 8. Ed van Damme, 9. Ed. Mattheijssen. Verwachting te Axel met 194 jonge dui ven 1424,8 mpm. 1. H. de Waal, 2. J. Nolet, 3 en 5. J. de Waal, 4. A. de Waal, 6 en 10. G. Koekkoek, 7. G. Meijer, 8. P. van de Veke, 9. C. de Poorter met 71 oude duiven 1445,4 mpm. 1 en 3. J. Giele, 2. J. Nolet, 4. De Mui-Kop, 5. C. de Poorter. De Eendracht te Terneuzen met 289 dui ven 1534,97 mpm. 1,2,3,4 en 10. R. de Schoolmeester, 5. J. de Smidt, 6. M. de Roo, 7. J. den Hamer, 8. G. van Houdt, 9. A. de Meijer. Eerlijk Vreest Niemand te Stoppeldijk met 69 jonge duiven 1392 mpm. 1,3 en 4. L. van Leuven, 2 en 5. R. Duerinck met 40 oude duiven 1491,4 mpm. 1. J. Duerinck, 2 en 3. R. Duerinck, 4. J. Wentzler, 5. P. Duerinck. Met Moed Vooruit te Boschkapelle met 129 duiven 1454,75 mpm. 1 en 8. A. Wau- ters, 2,4 en 10. D. Dobbelaar, 3,6 en 7. F, Dobbelaar, 5. R Herman, 9. W. Dobbe laar. De Vrede te Sas van Gent met 178 jonge duiven 1488,03 mpm. 1,2 en 10. C. en B. van de Berghe, 3. R. van de Berghe, 4. R. Cappaert, 5 en 6. Th. van Zeele, 7 en 8. P. Koers, 9. gebr. Martens met 40 oude dui ven 1534,39 mpm. 1,4 en 5. C. en B. van de Berghe, 2. Combinatie Eiegeert, 3. P. Koers. De Reisduif te Sluiskil met 111 oude dui ven 1485,43 mpm. 1. J. Dane, 2. A. Bou- chaut en zoon, 3. F. de Beule, 4. gebr. Vis ser, 5 en 7. A. de Caluwé, 6 en 9. Du Puy- Biezen, 8. Feber-Maas met 93 jonge dui ven 1423,63 mpm. 1. A. Snoek, 2. A. van Kerkhoven, 3. A. Bouchaut en zoon, 4. P. Claes, 5. A. de Caluwé. Eendracht Maakt Macht te Terneuzen vanuit Meaux met 294 jonge duiven 1540,17 mpm. 1. P. Leunis, 2,3,4,5,6,7 en 9. gebr. Scheele, 8. P. Zegers, 10. A. de Bree. Van OTize correspondente '•Hoede - In de Nederlands tr«!i0rmde kerk te Groede fat vandaag het gezelschap J^ata Trajectina op. Ze ngei) een scala aan teksten '"uziek van en over Brede- t°ud Liedboeck'. Het is begin?"°Ut' d'e 0m 20'00 uur hr?'1 ^aar is ^et 4°0e 8e~ wortejaar van Bredero. Het uwenoude kerkgebouw van oede was voor Camerata out ^ac"na Hé reden om de try- to i !n ZeeiJwsch-Vlaanderen «wten plaats vinden. e muziek en de teksten van programma zijn het Bredero de originele melodieën en cou pletten van bijna vier eeuwen geleden. Men bespeelt louter instrumenten uit die tijd. In haar theatrale presenatie be dient het ensemble zich van eigentijdse middelen. Deze bijzondere combinatie leverde Camerata Trajectina een steeds breder publiek op. Zowel liefhebbers van oude muziek en literatuur als men sen die van modern theater houden. In een decor vol dia- schermen zullen de spelers steeds wisselende oude en he dendaagse kostuums dragen. De ln razend tempo geprojec teerde dia's geven overeen- komsterr-tussen het Amster dam van de Gouden Eeuw en het Amsterdam van nu. Deze dia's vormen tesamen met de muziek en de teksten uit Brederode's Oud Lied- boeck de basis van het mu ziektheater dat in Groede wordt opgevoerd. Een avondje met humor, dynamiek, goede teksten en vooral muziek. De toegangsprijs is f7,50. Kinderen tot en met 12 jaar kunnen gratis naar binnen. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De Sasse zwem- en poloclub De Bruinvis houdt van 18 tot en met 24 augustus de zwemweek 1985, een all round zwemgebeuren. De zwemweek, dit jaar voor derde keer, start zondag 18 augustus met twee zwemwedstrijden. Om tien uur zwemmen de niet-startvergunninghouders en 's middags strijden vanaf twee uur de startvergunninghouders om de Piet de Vries-trofee. vierdaagse kunnen, wanneer zij op een van de voorgaande dagen verstek moeten laten gaan, vrijdag om 17.00 uur in halen. Om 19.00 uur diezelfde dag worden de herinneringen aan de zwemvierdaagse-deel- nemers uitgereikt. Deelne mers aan de recordpoging plank hangen krijgen dan eveneens een laatste kans. Vrijdag 23 augustus is er te vens een ludieke waterpolo- wedstrijd tussen De Bruinvis en Corn Boys. Zaterdag 24 augustus, de laatste dag van het zwemfes- tijn, is gereserveerd voor het waterpolo. Om 12.30 uur gaat het Hotel de la Bourse-water- polotoernooi van start en om 17.00 uur liggen de veteranen in het water. De zwemweek wordt afgesloten met een groots Bruinvis-bal in De la Bourse, aanvang 20.00 uur. Al le evenementen zijn toeganke- Maandag 19 augustus begint om 17.00 uur de zwemvier- daagse (verder elke avond tot 19.00 uur) met daarna de re cordpoging plank-hangen. Doel hiervan is om hangend aan de grote duikplank in het Sasse zwembad zo lang moge lijk een droog pak te houden. De inschrijving voor dit eve nement is vrij. Deelnemers aan dit record plank-hangen kunnen ook woensdag 21 en vrijdag 23 augustus terecht. Dinsdag 20 augustus is er om 19.30 uur een zwem-in. Ab soluut hoogtepunt van het doordeweekse zwemgebeuren is de verenigingsestafette op donderdag 22 augustus, aan vang 19.30 uur. Een groot aan tal Sasse verenigingen en ge- legenheidsgroepen strijden dan in het Sasse zwembad op ludieke wijze tegen elkaar tij dens een geanimeerde estafet te te water. met de stelling, dat als de raad de handelwijze van Ego alsnog goedkeurde, het vaststellen van bestemmingsplannen overbodig geworden is. „Ik be grijp niet veel van politiek, maar als het zo gaat snap ik er niets meer van". Hij kreeg steun van de PvdA-fractie. „We moeten het bestemmingsplan handhaven. Het is vastgesteld en het heeft zijn rechtskracht. Je moet de waarden beschermen die daarin zijn opgenomen", aldus J. v. d. Ree. Van de kant van de VVD was echter een ander geluid te horen. K. Malcorps verklaar de, dat het gebied vroeger ak kerland is geweest en dat het in 1978 ten onrechte de be stemming natuurgebied kreeg. Hij kreeg steun van wethou der J. Thomaes. Hij verklaar de ook dat er een verkeerde bestemming aan de grond was gegeven. „Als we volharden in deze fout, wordt het steeds er ger", zei hij. Verder zei de wet houder, dat in onze streek al een natuurgebied is ontstaan dankzij de landbouwers en dat deze nooit een financiële ver goeding krijgen als hun grond een natuurbestemming krijgt. Het CDA en I. de Hullu en A. Verhage van D en T konden zich in deze beweringen vin den. Burgemeester C. Spijker boer vertolkte de mening van de meerderheid van het colle ge. Hij zei, dat wat vroeger bouwland was, nu door om standigheden natuurgebied geworden kan zijn. Tevens zei hij, dat de wet ruimte biedt om vergoedingen te geven als een gebied de bestemming natuur niet krijgt. Tijdens een schorsing werd duidelijk dat de meerderheid voor gegrondverklaring van het beroepschrift was. De bur gemeester ontraadde dat, om dat het niet past iemand ach teraf toestemming te geven voor het overtreden van een bestemmingsplan. De meer derheid voelde daar toch voor en met 9 tegen 7 stemmen be sloot de raad Ego's beroep schrift gegrond te verklaren. Tevens vroeg de meerderheid het college om het bestem mingsplan zo te wijzigen dat het bewuste gedeelte van het natuurgebied De Reep de be stemming landbouw krijgt. Van een onzer verslaggevers HOOFDPLAAT - De Belgi sche clowns Tut en Tat treden volgende week vijf maal op met him programma Het lie- gebeest in verschillende ker nen in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Ze doen dit in het kader van de kindervakantie week van de Streek Jeugd Centrale (SJC). Het clownsduo is maandag 19 augustus te zien in het Dorpshuis in Hoofdplaat. Het optreden begint om 10.00 uur. Drie uur later zijn ze in IJzen- dijke waar ze een voorstelling geven in het Jeugdgebouw. De dinsdag zijn de twee grappenmakers om 10.00 uur in de Uitkomst in Breskens. Vanaf 13.00 uur treden ze op in het gemeenschapscentrum 't Zoute Vestje in Sluis en om 15.30 uur geven ze een voor stelling voor de Aardenburgse jeugd in het plaatselijke Dorpshuis. De toegang is over al gratis. TERNEUZEN - De gemeente politie van Terneuzen heeft gistermorgen in het kader van de actie 'open auto' in de Ter neuzense binnenstad 302 ge parkeerd staande auto's ge controleerd. Daarvan bleken er 23 niet te zijn afgesloten; 13 automobilisten hadden - zo bleek bij controle - de portier deuren wel op slot gedaan, doch waren vergeten het raampje te sluiten. Een per centage van bijna 12 procent auto's, die niet voldoende wa ren beveiligd. VLISSINGEN - Woensdag nacht is ingebroken in het in structielokaal van autorij school Van de H. aan de Vin cent van Goghstraat te Vlis- singen. Vermist wordt ge luidsapparatuur ter waarde van ongeveer 3500. Men was binnengekomen door het ver- Jan Cremer - De stichting 'Uit in West-Zeeuwsch-Vlaande- ren' heeft gereduceerde kaar ten voor de rockopera 'Ik Jan Cremer' die woensdag 28 augustus in Oostende (B) te zien is. De voorstelling begint om 21.00 uur en kaarten zijn te bestellen in het cultureel cen trum Den Hoekzak in Oost- burg. Wanneer er voldoende belangstelling is kan men met een bus naar de rockopera. Vogelvrienden - De vogelvere nigingen uit IJzendijke, Bres kens, Oostburg, Sluis, Aarden burg en Biervliet willen de handen ineen slaan, zodat geen enkele van hun activitei ten op eenzelfde datum als van hun collega-vereniging valt. Voor dit doel komen zij maan dag 26 augustus een eerste keer in onderling verband bij een in café De Windt aan de Zuidzandsestraat te Oostburg. De vergadering begint om 20.00 uur. Ossewei - Vanavond, vrijdag, wordt na lange tijd een oud, vrolijk volksgebruik eer aan gedaan. Adrie Kalle, in zijn woonplaats een popualiare jongeman, is dertig jaar ge worden en zijn vele vrienden willen hem eens flink in de bloemetjes zetten. Naar oud gebruik zal hij op feestelijke wijze in de ossewei gaan, waarbij het er ongetwijfeld vrolijk aan toe gaat. Er is zelfs een receptie aan verbonden vrijdagavond van acht uur tot half tien in De Molenkreek aan de Bernhardstraat. Van onze correspondent ST.-KRUIS - Wie niet ho ren wil moet voelen, dach ten de Peperbussenaren en zij stopten woensdag hun dorpsbewoner Stanny Bonte (30) in de ossewei. Voorafgaand aan dit ge beuren hadden vrienden van het feestvarken een nep-huwelijksadvertentie geplaatst, die door velen serieus genomen werd. De telefoon bij Bonte stond de hele dag roodgloeiend en de jarige mocht zelfs enkele felicita- tiekaarten in ontvangst nemen. Na een helse 'Tour de Peperbusse' was er in het dorpshuis een ludieke trouwplechtigheid, die werd opgeluisterd door De Blaosuuln en het gelegen heidskoor De Peperbusse- rakkertjes. AMSTERDAM, 15 aug. - Aardap- peltermijnmarkt. In bintje 35-50mm werden 3 contracten verhandeld voor levering april tegen ƒ16,50. De stemming was kalm. In bintje 50mm werden 13 contracten ver handeld voor levering november bij een prijs van ƒ22,00 per 100 kg en voor levering april 105 contracten tegen ƒ26,40 tot ƒ27,00. De stemming was voor november kalm en voor april goed prijshoudend. GOES - Centrale Tuinbouwveiling Zeeland, 14 aug. - Pruimen: Opal I 1.02-1.15, II 39-51, IB 80-90, grof 35- 1.00, gesch. 30, fabr. 25; Czar I 90-99, II40-54, IB 75-80, grof 70, fabr. 25-26; Washington grof 95-1.20; Ontario I 75-85, II 25-30, grof 25-75; Monsieur Hatif I 1,70, grof 1.10-1.30. Bramen natuur 3.80-4.10, kas 4.30. Kruisbes sen 64 per doos. Frambozen I 2.30, Schöneman I 2,20-2.70. Rode bessen kilo's 2.2-2.70, Rondom 2.60, kilodoos 1.20-1.70. Aardbeien doosjes 1.20- 1.40, kilo's 2.80. Appelen: Benoni I 80/90 1.38, 170/80 1.52-1.96, 1170/90 1.15-1.35, II 70/80 1.29-1.57; Rode Mantet II 70/80 1.42, II 60/70 73; Dis- couvery 170/80 2.41-2.46, 165/70 2.01, 160/65 1.44, 1180/90 1.34-1.69, 1170/80 1.43-2.12, 1165/70 87-F70, 1160/65 49- 1.12, 1155/60 26; Mantet 170/80 1.32, 160/70 76, 1170/80 61-1.05, 1160/70 33- 55; Early Victoria 1170/80 38; Stark Earliest: 170/80 69-1.01, 160/70 31-56, 155/60 23. Peren: Précose de Tré- voux 160/70 57-77, 1155/60 56-63, 150/65 31,1160/70 43-74,1155/60 27-60, 1150/55 27; Super Trévoux: Ii80/90 49-59, 1170/80 58-66, 1160/70 48-58, 1155/60 30. Groente: princessebonen I 1.10-1.22, II 51-78, snijbonen 2.40, komkommers 38-40, prei 97, toma ten IA 3.20-3.40, IB 3.40-3.70, IC 3.40, aardappelen I 16-28, drielingen 5-7, kriel 17-20. KAPELLE - 15 Augustus. Vanaf 19 augustus is de aanvoer toegestaan van alle maten Tydeman en Sum- merred kleiner dan 65 mm. De jo- diumtest blijft gehandhaafd. Prui men: Opal I 116-128, II 47-59, IB 65- 80, grof 85-95, fabr. 28. Czar: 193-106, II 25-44, IB 60-75, grof 30-60. Onta rio: I 55-70, II 25, grof 50-75. Mon sieur Hatif: I 160-220, II 40-95, grof 150. Rode Washington: I 130. Wash ington: grof 60-120. Frambozen: 290- 350, Schönemann 330-350. Rode bes sen: 270-290, Rondom 190 per ponds doos. Bramen doosjes: 390-420. Aardbeien: doosjes 140, kilo's 140. Appelen: James Grieve 180/85 140, 175/80 178-186. Benoni 180/90 100-132, 170/80 118-178, 1180/90 91-125,1170/80 98-147. Discovery 180/90 174-190, 170/80 167-216, 165/70 130-143, 160/65 94-108, 1180/90 113-153, 1170/80 95- 183, 1165/70 73-144, 1160/65 53-102, 1155/60 23-25. Vista Bella 1170/80 109, 1160/70 94. Yellow 1170/80 28. Mantet: 1170/80 86-112, 1160/70 55-66, 1170/80. 68-71, 1160/70 38-45. Stark Earliest 1170/80 36-58, 1160/70 26-39, 1155/60 23. Golden Delicious 1170/80 55-63, 1165 23. Peren: Super Trévoux 1180/ 90 43-61, 1170/80 51-72, 1160/70 37-76, 1155/60 27-33. Précoce de Trévoux 1160/70 64-84, 1155/60 55-65, 1150/55 27, 160/70 82, 155/60 68, 150/55 27. Groente: Princessebonen I 132-133, II 103, snijbonen 210-250, rabarber

de Stem | 1985 | | pagina 11