"ers Regen zorgt voor fikse achterstand in toernooi Smash tweedejaars-junior bezig aan sterk seizoen ing Verrassingen tijdens oefenduels ACHTSTE VISSERIJTOER IN BRESKENS Eric Janse kan ereplaats in ECl-toeraooi vergeten Trimmers in Boekweitkoers Organisatoren streven naar nationale erkenning Edwin Koning klasse apart in promotieklas :11a [er leef nONDERDAG 15 AUGUSTUS 1985 PAGINA SPORT 2 [SPORTTI ïr wint mwijk Belle Geruisloos Junioren voor districtswedstrijd Oostkapelle bedwingt RBC De Windt twintigste in Maasmechelen TWEEDE BRAAKMAN TRIATHLON T14 van die dingen ver- Van onze tennismedewerker la jaNSTEEN - De flinke regen- en onweers buien speelden gisteren het Smash-tennistoer- i st Jansteen dusdanig parten, dat er pas lnaf 7 uur 's avonds enkele partijen gespeeld onden worden. „We trachten de opgelopen •riiterstand in te halen bij onze buurtvereni- ,jng maar bijna een dag niet spelen betekent Ie,, fikse achterstand", aldus wedstrijdleider ddie Francken. De enkele partijen die wel werden gespeeld, brachten geen verrassingen teweeg. Normaal was het dan ook dat Smash-speler Harold de Puijsseleijr als derde geplaatste speler op het schema bij de heren D zijn eerste partij met winst afsloot. Wim Nijsse uit Biervliet, was het slachtoffer van de dadendrang van De Puijs seleijr. Hij stond Nijsse dan ook geen enkele game toe. Leo van Hooije van Game'78 uit Clinge had het niet gemakkelijk in zijn vervolgpartij te gen Erik van Tatenhove. Van Hooije was ech ter aan zijn plaatsing verplicht (vijfde ge plaatst) dat hij niettemin als winnaar uit de strijd kwam, hoewel de cijfers boekdelen spra ken, 7-6,7-5. Bij de dames kon in de D-categerie slechts een uitslag worden bijgeschreven. Tjo Wee- maes kende alleen in de eerste set enige tegen stand van betekenis van Conchita van Hape ren, maar de tweede set maakte zij eenvoudig uit (7-5,6-1). In het dubbelspel bij de heren D boekte het duo Herman/Renique een forse 6-1, 6-1-zege op Verstraeten/Compiet en ook Francken/De Kerf sloten het duel met winst af tegen Molt- hoff/Naessens (6-3,7-6). Enkele uitslagen: dames dubbel D: Molthoff/Mast - Van Broeck/Koeman 6-4, 6-1, Danckaert/Silverans - Sterrenberg/ Kegels 6-3,6-4. Gemengd dubbel D: Naessens/Molthoff - Tijs- sen/Tij ssen 3-6,1-6. jeugdhoc. i de wereld. I ikt met een Peede achter-1 idag eerder I Lsveld met 2-1 Niek de Taeye: 'Hard rijden is nog geen koersen' l(ANP) - Jac, I eft woensdag, rofronde van bnnen. De Bra- I ontsnapte tien I het einde met Bert Wekemal streep de snel- Ekse ronde, die I kal publiek trok, f Ptot 85 kilometer echte weersom-1 Idie eerder had-1 |n tot het afbre-1 nateurwedstrijd fgramma. [profronde van Steen-1 I Meer (Wouw), 85 ki-1 ■minuten en 12 secon- r ■(Wemeldinge), 3. Bert I elfde tijd, 4. Pons I o) op 20 seconden, 5.1 Inselersdijk), 6. Theo I i,7. Henk Lubberding I J Houwelingen (Ophe-1 Imp (Made), 10. Gerrie I nd) zelfde tyd als Van I (APP/RTR) feker komt steeds I p. Dinsdag slaag- er in de eerste ét internationale ■i in Mahwah in lende geplaatste Elise Burgin uit ^d dat op niet mis I 'ijze: 6-1, 6-2. De bten in de middag half uur worden I omdat bij de or- I J een telefonische I [was binnengeko- een intensief on- [■echter niets ge- Irop de wedstrij- rvat konden wor- ..P) - Erika Belle p alleen aan kop de strijd om het kampioenschap or dames door baar I Jeanette Mulder prlaag van Corrie gen Ada van der In de partijen uit de derde liette Drewes - Mieke va ■ia de Wit - Arjette Came* Jeanette Mulder - Eri*» iica Harmsen - Franzisca Korrie Vreeken - Ada va 1-1, Pernette Cameron - Barreren 0-1. oU *ie ronden is: 1. Belle Ben, Van der Giessen 2, len, Vreeken, Van Eist 1 Iron, De Wit 1 1 af&J* lette Cameron 1," 12. ur Door Fred Rabout EEDE - Insiders van de wie lersport beweren dat men in i het tweede juniorenjaar kan bepalen of 'er wat in zit'. Als dit zo is lijkt Eedenaar Niek j de Taeye op het juiste spoor te zitten, al wuift hij zelf alle complimentjes en groot- i spraak weg. „Het gaat op dit moment redelijk, maar dat betekent allemaal nog zo weinig. Als ik volgend jaar «verstap naar de amateurs, begint het weer helemaal opnieuw en dan begint het eigenlijk pas echt te wor- I den", stelt hij uiterst nuch- ter. De zes overwinningen die hij de afgelopen maanden binnen wist te halen, hebben zijn hoofd zeker niet op hol gebracht. „Ik besef wel de gelijk dat er nog veel geleerd moet worden. Je kan wel goed rijden, maar in de wie lersport is dit nog geen vrij brief om de bloemen te pak ken. Er spelen in een koers nog zoveel andere factoren mee en ik weet ook dat je er met je verstand op nul niet komt. De laatste tijd ben ik bewuster gaan koersen. Ook eens het vuile werk aan een ander overlaten. Niet dat ik me tijdens een ontsnapping spaar, maar ook niet meer dat ondoordachte beuls werk, wat me in het verle den al meerdere korte prijs heeft gekost". Toch hoefde hij niet lang op succes te wachten, want nadat een voetblessure zijn korstondige voetballoop baan (bij de Aardenburgse C-junioren) beëindigde, zocht hij aansluiting bij de Zeeuws-Vlaamse Trimfede- ratie, waar hij als 16-jarige bij de C-categorie vrij vlug vier bloementuilen mee naar de Eedese Dorpsstraat bracht. Dit hield wel in dat hij al vlug moest overstap pen naar de A-categorie. „Je komt dan tegenover mannen te staan die al in de kracht van hun leven zijn en ik be sefte al vlug dat zoiets voor de opbouw van een sport- loopbaan niet de meest idea le situatie is. Het daaropvol gende seizoen heb ik dan ook een licentie als nieuweling aangevraagd". Ook die overgang verliep vrij geruisloos. Immers, in de eerste de beste wedstrijd, het clubkampioenschap van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen, liet hij de concurrentie een hal ve ronde achter zich. Het zou overigens bij deze enige zege blijven. Altijd wel kreeg hij bij de prijsuitreiking de 'en velop' overhandigd, maar winnen was er niet bij. Ook in zijn eerste juniorenjaar ontpopte hij zich als een sterke prijsrijder, maar al leen in het Belgische Anze- gem mocht hij op de 'miss' afstappen. Anders werd het dit seizoen. Een gedegen voorbereiding zorgde er voor dat hij in april al naar een vijfde plaats reed in Al- mere, waar de elite van het nationale juniorenkorps present was. Dit in een tijd rit over 36 kilometer. Tijdens de loodware drie daagse van Axel bevestigde hij met een derde plaats in het eindklassement, met als predikaat beste Zeeuw, zijn groeiende vorm. De eerste bloementuil kwam in eigen gemeente en wel in Aarden burg, al hecht hij meer waarde aan een dertigste plaats in een klassieker dan deze zege. De eerste winst was binnen en de druk op de ketel werd minder. „Als je een keer wint ga je meer ontspannen rijden. De ner vositeit neemt af en dat be vordert gewoon de presta ties. Ik reed in het voorjaar zeker in de klassiekers niet minder, maar de drang om te presteren is te groot. Dat merkte ik ook in het klassie ke voorseizoen. Tot 100 kilo meter ging alles naar wens, maar dan komt de finale en werkt het koppie niet meer eensgezind met de benen". In zijn eigen Eede, waar het spandoek voor zijn voor deur was gespannen, leken zijn kansen op een vervolg van Aardenburg volop aan wezig. In de laatste bocht aan 'Medrake van Rie' ging het echter fout. „Ik nam ge woon te veel risico's, waar door we met vier van de vijf renners tegen de klinkers sloegen", bekent hij nuchter. „Natuurlijk wil je er voor eigen publiek het beste van maken, maar het lot besliste anders en het leven gaat verder". Het ging verder, want in Cortgene, Nazareth, Zomer- gem, Knesselare en Eronde- gem werd hij als winnaar gehuldigd. Vooral in Eron- degem liet hij een sterke in druk achter. In dit gehucht, gelegen midden in de Vlaamse Ardennen, reed hij alles wat zich concurrenten noemde op twee minuten. „Toch zal ik nooit een klim- geit worden. Puur op macht en dan liefst met kasseien zoals daar, dat is mijn lieve lingsterrein". Voorlopig gaat de riem er echter even af. Een weekje vakantie in de Waalse Ardennen onder breekt zijn succesvolle augustusmaand. „Een beetje ontspanning kan toch geen kwaad. Ik denk niet dat je moet rijden tot je sneuvelt. Er komen nog meer seizoe nen en volgend jaar bij de amateurs is het toch weer opnieuw beginnen. Boven dien leg ik volgend jaar de nadruk op mijn studie voor fysiotherapeut, want er zijn er toch al zo weinig uitver koren in de wielersport die er hun beroep van kunnen maken". Niek de Taeye, de ta lentvolle junior uit Eede gaat eerst eens een weekje genieten van een welverdiende va kantie. - FOTO PETER NICOLAI. [NIEUWELINGEN [Frank Verbiest uit Hulst reed |in Assenede naar een zeven- 1 tiende plaats op 26 deelnemers. [Rudi Rabout uit Zuidzande [eindigde in Knesselare als ne gentiende op 46 vertrekkers, [tacky Fortrei (Breskens) pak- [tein Eeklo de twintigste prijs I op een veld van 41 deelnemers. In Lovendegem werd Marco Geensen (Terneuzen) elfde en Harold Dhondt (Hulst) 19de op 47 deelnemers. VWB Theo van de Brande uit Hei kant werd zevende in Ternat waar deze bond hun wereld kampioenschap hiel. Er kwa men 122 renners aan het ver trek. WAOD Brigitte Wieles uit Sluiskil werd vijfde in Asper waar 20 dames van start gingen. Ivendien doe ik he een speciale bespan- Juik, technifiber, "a J staat. Een nadeel lel slijt. En door aue e ik gebruik, gaa rder kapot. Maan* j Kok, verspeelde i» I inningen. Ik c'eI\i leen jaar tachtig ren enkelspel, derde c wart finale: Mark Koe* g„ >Iij ssen (3e geplaatst)/-' iting (2e) - Marco Wint®* Vos - Glen Schaap Z - René Moos (8e) 1-6.6 at van afbreken >artijen bij de heren de n bereikt: Michiel ScnaP^ roeneveld 6-1,5-4; Mark J_a1; óhan Vekemans o. ;ren (5e) - Frank Stien - Marcel Lasonder 5-4. fan OTige imtersportmedeioerker IÏRNEUZEN - De voor laatste surfwedstrijd van de Mrnersurfcompetitie die ge durende zeven zondagen op ue Otheense Kreek in Ter- ueuzen wordt gevaren, heeft Edwin Koning uit Terneu- zen zondag weer gewonnen m de promotieklas. Koning, die zonder veel wedstrijdervaring aan de Wedstrijden van de Wind- ?urfvereniging Zeeuwsch- Vlaanderen meedoet, is in aeze groep een klasse apart en staat nu ook in het alge meen klassement, na zes wedstrijddagen, aan de lei- ®n8- Op de tweede plaats «at Sheriff Abdalla, die nu erarongen is van de eerste Plaats. Dit belooft wat voor ae laatste wedstrijd. De wedstrijd werd zondag waren onder haast ideale Wstandigheden, ondanks eet feit dat de zon zich na- Purlijk na de middag niet Pteer liet zien. n de promotieklas, waar «spannende strijd is los- hi„nd tussen Edwin Ko- ni3?.en Sheriff Abdalla, fi- snte Koning, alle vier de anches als eerste. Hij deed uk overtuigend. oning werd nauwelijks ureigd vanuit het achter Aba ,1,ggende veld- Sheriff ualla kon welsiwaar de tweede plaats behouden, maar hij verloor wel kostba re punten in het tussenklas- sement. Egbert Roelofs en Geert Jan Theuns eindigden met evenveel punten. Omdat Roelofs in de laatste manche een beter resultaat vaarde dan Theuns, werd hij derde. Opvallend was de strijd in de gecombineerde divisie 1- en 2-klas. Daar won Carlos de Smet. Rob de Haan kon niet meer voorbij De Smet komen en moest genoegen nemen met de tweede plaats. Pim Dohmen leverde zondag een enigszins tegenvallende prestatie. Hij eindigde slechts op een vierde plaats. Dohmen had te maken met materiaalpech. Tijdens de Sneekweek had hij een aanvaring gehad met als resultaat twee zaten twee gaatjes in zijn plank. De Sneekweek was ook de reden dat er een aantal Sneekweek-deelnemers zondag verstek liet gaan. Zij verkozen rust boven compe- titiesurfen om de vermoeide lichamen, stembanden en pijnlijke hoofden te laten re cupereren voor de laatste wedstrijddag volgende week zondag. Uitslag promotieklas: 1. Edwin Ko ning, 2. Sheriff Abdalla, 3. Egbert Roelofs, 4. Gert Jan Theuns, 5. Michial Theuns. Divisie 1 en 2: 1. Carlos de Smet, 2. Rob de Haan, 3. Frans Boe kamp, 4. Pim Dohmen, 5. Ivo Kriste en. Van onze sport medewerker SAS VAN GENT - Afgelopen dinsdagavond werden er twee vriendschappelijke duels gespeeld en die voetbalwedstrijden leverden net zoveel verrassingen op. Aardenburg won met 4-3 van Terneuzense Boys en Groede wist gelijkspel in en te gen Koewacht in de wacht te slepen. KOEWACHT-GROEDE 1-1 - Een verdienstelijk gelijkspel voor Groede dat vooral in de eerste helft veel werklust en inzet toonde. Eric de Blok mocht Koewacht in die fase nog op voorsprong brngen, het was niet meer dan billijk dat Groede langszij kwam via Jacco van der Hooft, want Groede kreeg de beste kansen. Na de pauze wel een wat beter Koewacht, dat echter een goed gesloten verdedigend Groede op zijn weg vond. Toch had de formatie uit het vlassersdorp kunnen winnen, maar Boudewijn Rietj ens zag een strafschop op de paal belanden. AARDENBURG-TERNEUZENSE BOYS 4-3 - Een aantrek kelijk duel met een wisselend scoreverloop. Twee aanval lend ingestelde ploegen, dat blijkt uit de eindstand. Via Ad Rinkout kwam Terneuzense Boys op voorsprong, maar nog voor de pauze stond Aardenburg aan de positieve stand van de score door goals van Jac Tellier en Henk van Sprundel. Arno Breur bezorgde de Boys na rust de gelijkmaker, maar opnieuw nam de thuisploeg afstand en weer via Henk van Sprundel. Nog gaf Terneuzense Boys zich niet gewonnen en kwam opnieuw langszij via Arno Breur en het was weer Henk van Sprundel die Aardenburg op voorsprong bracht en tevens de winst bezorgde. Van onze correspondent BRESKENS - Zondag 18 augustus houdt de Trimclub Breskens de achtste Visserij- toer, een toertocht over 60 ki lometer door het West Zeeuws-Vlaamse landje. Het startschot wordt gegeven om negen uur bij de Kombuis aan de Breskense Boulevard wat tevens het clubhuis is van de organiserende trimclub. Er kan op die plaats worden ingeschreven vanaf acht uur. Er is ook deze keer heel wat eremetaal te verdienen. Zo lig gen er voor de grootste af vaardigingen maar liefst achttien bekers te wachten. Daarnaast is er voor iedere deelnemer die daarvoor in schrijft een speciale herinne ring terwijl natuurlijk ook nu weer de 'gratis visverloting niet ontbreekt, waarbij heel wat kilootjes een eigenaar zul len vinden. Er is al verzekerde deelname vanuit Duitsland een team uit Keulen en vanuit België een team uit Horebeke. Van onze schaakmedewerker EEKLO - De Westduitser Philippe Schlosser heeft met nog drie ronden te spelen in het internationale ECI-jeugdschaaktoernooi nog steeds een half punt voorsprong op zijn naast concurrentie. De Amerikaan Revi Schea, die een sterke toernooistart kende, valt nu terug. In de zes de ronde verloor Schea van de 'coming-man' Henrik Daniel- sen uit Denemarken. Daniel- sen staat nu samen met de Pool Loszec Dubas met slechts een half punt achterstand op de leider Philippe Schlosser. Schlosser had in de zesde ronde geen trek in een lange en moeilijke partij. Ook zijn tegenstander Loszec Dubas gaf snel de indruk meer dan tevreden te zijn met een remi se, wat beide schakers dan ook na 21 zetten besloten. Henrik Danielsen echter schaakte in de hoofdgroep jongens de mooiste partij van deze ronde tegen Revi Schea. Danielsen won dit duel heel knap. Verloren voor een ere plaats met nog drie ronden te gaan, is Eric Janse uit Spui die tegen de Fin Harrie Fröberg het onderspit moest delven. Janse blunderde met een pion waardoor hij kansloos ten on der ging. Martin Martens dacht in zijn duel een beslissende pion winst te kunnen maken, maar niets bleek minder waar. De pion bleek uitermate 'giftig' en de jonge schaker uit Clinge zag zijn partij tegen de Wales- man Ian Maxwel na 21 zetten eindigen in een nederlaag. In het Herdenkingstoernooi prof.dr. Max Euwe legde de spelopvatting van Helmut Cardon hem geen windeieren. Werd vroeger de Sasse top- schaker weieens een te af wachtende houding verweten, in dit toernooi speelt Cardon erg scherp. Dit heeft dan ook geresulteerd in een voorlopige tweede plaats achter Ferdi nand Hellers die voorlopig op hetzelfde puntenaantal als Cardon en nog twee schakers staat, maar Hellers krijgt er waarschijnlijk nog een half punt bij van zijn afgebroken partij tegen Grooten. In de meisjegroep heeft Masjenka Dubbeldam zoals werd verwacht verloren van de sterke Engels Mandy Heps- worth. Masjenka ging in dit duel in vliegende tijdnood ten onder waarin ze een dame verloor en daardoor kansloos werd. Uitslagen: Euwe-toernooi: Adamski - Ginsberg ft-ft, Winants - Tomaszewski afgebroken (prognose ft-ft), Fleck - Gnysels 1-0, Grooten - Hellers afgebro ken (prognose ft-ft), Cardon- Pedersen Vt-Vt. Hoofdgroep jongens: Dubas - P. Schlos ser Vt-Vt, Danielsen - Schea 1-0, Ball- mann - Caposciutti afgebroken (progno se 0-1), Norwood - Robovic 1-0, Dahl - Fuletic ft - Bruin - Pisulinski ft - ftM. Schlosser - Hempton 1-0, Janse - Frö berg 0-1, Wians - McMahon 0-1, Winsnes - Van Wonterghem afgebroken (progno se 0-1), Maxwell - Martens 1-0, Van Kla veren - De Waal 1-0, Munschi - Van- damme ft-ft. Dubbeldam - Petri ft-ft, Van de Voort - Paridaen 0-1, Van Vooren - Amendoeira 0-1, Banis - Neyrinck 1-0, Lanckriet - De Roo 1-0. Hoofdgroep meisjes: Dubbeldam - Hep- worth 0-1, Klusek - Coull ft-ft, Fruteau - Zelen ft-ftSproten - Siepenkötter ft - ft, Van Vooren - Van den Berghe ft-ft, Kever - Spiller ft-ft, Quinn - De Kleu- ver 0-1. ZUIDDORPE - In Zuiddorpe wordt zaterdag de eerste Boek- weittrimkoers verreden. Supportersclub De Zwaluw haalt voor het eerst de trimmers naar Zuiddorpe. Dezelfde dag worden ook jeugdwedstrijden gehouden. Om 14.00 uur komen de C- trimmers aan de start, terwijl de kanonnen om 15.30 uur hun voetriempjes mogen dichts noeren. Bij de A-trimmers is het klassement eigenlijk al ge maakt. Wereldkampioen Ver- planke kan weinig meer ge beuren met nog Hengstdijk en Het Zand voor de boeg. Kans hebbers voor de zege zijn Wim de Waal, Johan Lepoeter, Re né Heyboer, Frans Dubbel dam, goed gereden in Jabeeke, Theo Wullems, Peter van 't HOEK - Het trio dat de wie lervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen komende zondag 18 augustus tijdens districts wedstrijden in Bladel zal ver tegenwoordigen bestaat uit: Niek de Taeye, Frank Geensen en John van de Ameele. OOSTKAPELLE - RBC is in de oefenwedstrijd tegen Oost kapelle niet verder gekomen dan een 2-2-gelijkspel. De Roosendalers konden pas in de laatste tien minuten hun 2-0- achterstand wegwerken. Voor de pauze bouwden een Zeeuwen binnen 20 minuten een 2-0-voorsprong op door doelpunten Peter Verburg en Peter Groenewegen. Tien mi nuten voor tijd scoorde Addy Gorree 2-1. Nog geen minuut later tekende Arie Romeijn 2-2 aan. In de slotfase kreeg Oost kapelle nog een aantal moge lijkheden om de gelijk op gaande strijd in haar voordeel te beslissen. Westeinde, Patrick van Hulle en Willy de Feber. De A-trimmers moeten 65 kilometer afleggen op een par koers met een lengte van on geveer 3 kilometer. Bij de C-trimmers worden opnieuw veel deelnemers ver wacht. Hopelijk kunnen de Zeeuwsch-Vlamingen de zege nu eens in eigen huis houden. De Smit, Bosma, Wolfert, Tré- visan, Van Bendegem en Dees zijn de regionale favorieten. De C-trimmers werken een koers van ongeveer 45 kilome ter af. De inschrijving vindt plaats in café In den Herberg te Zuiddorpe. Van onze sportmedewerker MAASMECHELEN - In de Belgische ronde voor het Europese Kampioenschap Rallycross was er voor de Ne derlandse deelnemers ditmaal geen grote rol weggelegd. In Maasmechelen heersten voor al de Scandinaviërs maar het was niettemin een knappe prestatie van Hermie de Windt uit Hulst, dat hij in dit selecte gezelschap nog naar de twintigste plaats koerste. Hiermee werd hij tweede Nederlander achter Piet Dam die als achtste eindigde. De Windt behaalde tweemaal een tweede plaats, namelijk in de eerste en de derde reeks. In de tweede reeks moest hij met een haperende benzinetoevoer voortijdig naar de kant. Pro blemen kende ook Cor van Ham die met een wegvallende oliedruk te kampen kreeg om vervolgens door een defecte benzinepomp te worden uitge schakeld. Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - Komende za terdag 17 augustus houdt de Triathlon Commissie van de Stichting Sportevenementen Zeeuwsch-Vlaanderen de tweede Braakman-triathlon. Dit voor recreanten en trim mers waarvan de eerste cate gorie een achtste triathlon krijgt voorgeschoteld en de tweede categorie een kwart. Het ligt in de bedoeling van de organisatoren om dit evene ment in de nabije toekomst uit te bouwen tot een nationaal gebeuren. Afgelopen jaar heeft men zich met het oog daarop reeds aangesloten bij de 'Stichting triathlon Nederland' waar door men op de nationale ka lender is komen te staan. Vol gend jaar hoopt men in aan merking te komen voor het Super Prestige Circuit. Even als vorig jaar vormt de Ador Hal van het watersportcen trum in het recreatiegebied de Braakman het zenuwcentrum van deze tweede uitgave. Om elf uur zaterdagmorgen wordt het secretariaat geopend. Een uur later worden de recrean ten weggeschoten terwijl om kwart over twaalf de trim mers aan hun karwei begin nen. De recreanten hebben op hun programma: 300 meter zwemmen, 20 kilometer fietsen en 3 kilometer lopen terwijl de afstanden voor de trimmers respectievelijk zijn 950 meter zwemmen, 45 kilometer fietsen en 10 Vi kilometer lopen. De promotie van de organi satoren buiten de provincie grenzen heeft duidelijk al re sultaat afgeworpen. Bestond vorig jaar de deelname uit sluitend uit Zeeuwen, deze keer kreeg men inschrijvingen binnen uit Leiden en Den Haag terwijl zich ook een aan tal Belgen aanmeldde. In to taal kwamen zo'n 90 voorin schrijvingen binnen met een fifty-fifty verdeling over de recreanten en trimmers. In ieder geval dus aanmer kelijk meer dan vorig jaar toen slechts zestien trimmers van start gingen en Tonnie Veerman de openingseditie won. De Oostburger is er dit jaar niet bij aangezien hij het een jaartje rustig aan doet. Wel van de partij is de num mer twee van vorig jaar Jan Louisse uit Kapelle zonder meer het grootste talent dat er op dit moment in de provincie rondloopt. Andere bekende namen die op de voorinschrij- vingslijst staan, zijn Cees Roo- se uit Goes en Karei Meertens uit Hoek. Bij de dames gaan onder anderen van start Jeanette Leunis, Sandra Verdonck, Koos van Rooyen, Ingrid van Assche en Jolanda de Rijke. Een vijftal dat bijzonder wei nig voor elkaar onderdoet en voor een boeiend gevecht kan gaan zorgen. De prijsuitrei king die eveneens in de Ador Hal doorgang vindt, is voor de recreanten een half uur nadat de laatste is binnengekomen terwijl de trimmers om half vijf worden verwacht bij de prijzentafel. Naast eerderge noemde commissie die bestaat uit Gerard Vermeulen voor zitter, Conny de Keyzer secre taresse, Piet Roelands pen ningmeester en de leden Eddy Schoof, Gijs Veerman en Ro nald Roelands reiken ook de atletiekvereniging Schelde- sport, zwemvereniging De Braakman en de Terneuzense Reddingsbrigade hun helpen de hand toe. Ook is er een masseur, Tonny van Kerkho ven, steeds paraat. De wed strijd wordt gehouden met de 'lopende klok', dat wil zeggen dat er tussen de diverse onder delen geen enkele pauze is.

de Stem | 1985 | | pagina 7