m °g Johan Scheele weer onklopbaar IVV24 krijgt )ak slaag van' Serooskerke Zeeuwse renners favoriet in amateurkoers Heikant Wieme wint in Zierikzee Blok verrassende halve fïnaliste Schlosser aan kop in ECI-toernooi RONDE VAN NEDERLAND VOLGEND JAAR IN PROBLEMEN festdorp aatste ^K-punten Adrie de Ridder wint historische Grand Prix SPORT 1 oetbal luis nog dizzy OENSDAG 14 AUGUSTUS 1985 coort Mateurs Vierde plaats Siereveld Jac Hanegraaf in ronde van Nederland Dey en De Mey winnen weer pswielrenner ag de proloog ebracht. (Bel) 5.48 65. De Keu- Jakobs (Ned) z.t. 68. 5.50 76. MacKay (Ned) anke (Ned)5.58. Normandië, etappe _r: 1. Adam (Fra) in oondert, 5. Rudi van njo van Loon, 42. Pa- hel Legrand, 72. Henk us-Excelsior 2-9 (2-6). s Excelsior: Beukers 'an Goosen, Ridderhof, Lutuheru. Aeolus: Van euw. Scheidsrechter: chouwers: 500. wijk-Haarlem 1-2 (0- ers Haarlem: Talan en wijk: Van Hensberg. Van den Broek; toe- el '38-PSV 0-8 (0-3). rs: Gullit (4), Lokhof (3) oeschouwers: 1750. Mönchengladbach 3-5 p: Prinkall 0-1, Ver- riens 2-2, Prinkall 2-3, ens 2-5, Reinierse 3-5 heidsrechter: Thomas; es'29-NEC 0-3 (0-2). rs: Hoekman (2) en An- "houwers: 1200. ead Eagles-Israel 4-3 p: Dhana 0-1 en 0-2, strafschop), Oude Wes- er 2-3 (strafschop), Be- een 4-3. Scheidsrechter: schouwers: 1200. ente-FC Köln 1-1 (0-1). rs: FC Twente: Sanchez Allofs. Scheidsrechter: "schouwers: 8000. RKAW-FC Den Haag untenmakers: RKAW: etters. Den Haag: Boe- Bouwens, Otto, De Roo- 1200. Zwervers-DS '79 1-4 (1- kers: De Zwerver: Jul- rtelinks, Hoogendoorn, r Velde. Toeschouwers; burgse Boys-AZ '67 1-4 nmakersRij ns burgse Blom. AZ: Loggie (2), chouwers: 1000. dhoven 1-6 (1-5). Doel- udel: Van Kessel. Eind- (2), Van Rijsingen (2), ers. Toeschouwers: 400. FC Wageningen 1-4 (1- akers: Vorden: Ooste- n: Van Zanten (2), Nij- endijk. Toeschouwers: terhoe ks S treekelf tal-De (1-1). Doelpuntenma- "1: Slot en Elschot. De neman en Cooke. Toe- geveen-FC Groningen 1- ntenmakers: Hoogeveen: Groningen: Huizingh, Koek. Toeschouwers: kjax 1-4 (1-2). Doelpun- ek: Van der Tuin. Ajax: Bosman en Gasselich. 5000. oekster Boys-Cambuur •untenmakers: Van der ma. Van Bwnthem, Run- intuma (e.d.). Toeschiu- i-MVV 0-6 (0-3). Doel- Smeets (3), Hautvast, De- Staveren (strafschop). >00. a-Fortuna Sittard 0-1 (0- maker: Holverda. Toe- nzer verslaggevers AM - Peter Bont- lermanager die za ag in Kamerik Steenbergen K.O. erd, heeft zich op zijn huisarts op- specialisten van huis in Rotterdam erzoeken wegens de klachten over verminderd ge- ire hoofdpijnen, cialisten hebben oorverwezen naar igisch centrum in waar onderzocht of het verminderd n van het linker- |an een blijvend ka ft. Bonthuis heeft ie Rotterdamse ad- J. Vandervoodt tem te vertegen bij de komende wegens mishande- nieuwe skiseizoen as Lenas in Argen- le training voor de ling tellend voor de :r. De Zwitser Peter s de snelste voor .noot Karl Alpiger stenrijker Helmut De afdaling van s donderdag. Lotto 32 heeft een winna«r i de eerste prijs, die bru*° raagt. rspel waren twee deelne- inmerking komen voor ae 2; eerste prijs: 1 winna<^ 8.816,00 ontvangt Tweed® irs die elk bruto 50.000,09 de prijs: 120 winnaars tu® 104,20 ontvangen Vierde maars die elk 25,60 ont- prijs: 74.310 winnaars ngen pel 32; het winnend nu»1" >-8-0-4 Zes cijfers goed cijfers goed: 2 winnaars ed: 19 winnaars Drie ctp winnaars Twee cij'er naars. Van onze rnotorsportmedewerker pESTELDONK - Op het wei- «ircuit van Desteldonk, ,jar de Belgische Liefheb- lisbond afgelopen zondag jjn tenten had opgeslagen, jUken verschillende Zeeuws- llaamse motorcrossers weer j do uitstekende vorm. De taolute topper in de Interna ten 250 cc-categorie was «ieuw Johan Scheele uil ijanislag die met een dubbele i(lisoverwinning zijn inmid- l,ls vertrouwde stek op hel lodium weer kon opzoeken. In beide reeksen maakte Scheele snel korte metten met ,T14 PAGINA SPORT 2 zijn concurrenten. In de eerste waren dat Kees Sep, Patrick van Poelvoorde en Dieudonné Stouvenaeckers, maar geen van allen kon beletten dat Scheele zich doodeenvoudig losreed. In de tweede reeks zorgde Scheele voor een her haling door achtereenvolgens Van Poelvoorde en Lieven de Vijlder in de openingsfase te passeren om vervolgens ronde na ronde verder van zijn ach tervolgers weg te lopen. In de Junioren 250 cc-klasse waren de Zeeuwen ook niet erg 'zuunig' wat de kopposities betrof, maar niettemin ging er toch een Belg met de eindover winning strijken. In de eerste reeks pakte Frank van Kruys- sen uit Kloosterzande verras send de overwinning, met Chris Marcusse op de derde en Eric Blaeke op de vijfde plaats. In de tweede reeks zat dit groepje opnieuw in de voorste gelederen. Chris Mar cusse werd ditmaal tweede achter eindwinnaar Franc- kaert terwijl Frank van Kruyssen zijn tweede plaats in de eindstand veilig stelde door Blaeke van de derde plaats te verdringen. In de Junioren 500 cc-cate gorie reed ook Alex Warrens uti Ossenisse weer een uitste kende wedstrijd. Nadat hij in de eerste reeks als vierde de meet was gepasseerd, wist hij de tweede reeks volledig naar zijn hand te zetten. Vanuit de zevende positie rukte hij snel op om in de vierde ronde de koppositie over te nemen, een offensief dat door niemand kon worden beantwoord. Met vijf totaalpunten kwam War rens op gelijke hoogte met de Belg Hebbelinck, maar kwam met een verschil van tienden van seconden toch op de derde plaats terecht. Belangrijker waren echter de punten in de ze wedstrijd want de Junioren 500 cc-categorie reed in Des teldonk de zevende kampioen- sproef. UITSLAGEN Debutanten 125 cc: 1. Luc van Clapdorp (België), 8. Ad Colijn (Axel), 9. Jacco Bol (Yerseke), 12. Patrick Sponselee (Kloos terzande), 24. Marco de Smet (Terneu zen) Junioren 250 cc: I. Gian Franckaert (België), 2. Frank van Kruyssen (Kloos terzande), 3. Chris Marcusse ('s-Heer Abtskerke), 4. Eric Blaeke (Sluis), 19. Ro nald Doens (Biervliet). Junioren 500 cc: 1. Guy Dhaene (België), 3. Alex Warrens (Ossenisse), 8. Herman van de Bos (Koe wacht). Nationalen 250 cc: 1. Kurt Bus- sens (België) Nationalen 500 cc: 1. Peter Dhauwe (België), 2. Peter Nefs (Ossen- drecht), 6. Peter van de Ree (Zaamslag). Internationalen 250 cc: 1. Johan Scheele (Zaamslag), 5. Kees Sep (Axel), 7. Ad Va- lentijn (Rucphen), 10. Martien Jansen (Sluiskil), 13. Marinus Valentijn (Ruc phen). Internationalen 500 cc: 1. René van der Made (Oosterhout). voor profs zit 'in de weg' Van onze motorsportmedewerker GOLDBACH - In de laatste wedstrijd om het Wereldkam- lioenschap Motorcross in de 50 cc klasse, die zondag in het 6 Goldbach werd verre- heeft Jacky Westdorp oeleen vijftiende en een elfde toch nog enkele punten ninnen scoren, waardoor hij de eindstand van het we- leldkampioenschap opschoof naar de twintigste plaats. De motorcrosser uit Schoon- dijke verspeelde door valpar- ijen op het harde en heuvel achtige circuit echter betere lasseringen. In de eerste eeks lag Westdorp in elfde ositie toen een val hem te eg naar de vijftiende Jaats; in de tweede reeks ging even onderuit toen hij in egende positie lag. De Oostenrijker Heinz Kini- adner prolongeerde zijn titel de kwartliter-klasse door Franse Jacky Vimond op et nippertje nog met twee anten verschil te kloppen. iert-Jan van Doorn won de eerste reeks in Goldbach maar moest met pech naar de kant nde tweede reeks en eindigde als derde in de WK-eindstand. Door Rob van Deursen BREDA - De profronde van Nederland, die van maandag 19 augustus tot en met zaterdag 24 augustus voor de elfde maal in de 'nieuwe' vorm sinds 1975 wordt verreden, moet voor volgend jaar op zoek naar andere data. Volgend wielerseizoen namelijk rijdens de profs hun wereldkampioenschap in het Amerikaanse Colo rado. En dat houdt in dat de Nederlandse afvaardi ging zeker veertien dagen tevoren naar de Verenigde Staten zal afreizen om aan het tijdsverschil te kunnen wennen en om op hoogte te kunnen trainen. Dat zou betekenen, als de profronde van Nederland de zelfde plaats op de internatio nale wielerkalender als nu zou behouden, dat de rondgang over de vaderlandse dreven het zonder de twaalf (of der tien als een Nederlander op 1 september in Mestre bij Vene tië eventueel wereldkampioen zou worden) beste profs zou moeten stellen. „En dat kan natuurlijk niet", aldus Wim Breukink, de voorzitter van de Stichting Profronde van Ne derland tijdens de persconfe rentie gisteren in Breda. Breu kink heeft inmiddels contact gezocht met Hein Verbruggen, de voorzitter van de FICP (profsectie van de internatio nale wielerbond) om tot een oplossing te komen. Breukink zelf voelt het meest voor uit wijken naar de week na de strijd om de regenboogtrui in de VS. „Dan zouden we een soort revanche van het WK in el kaar kunnen zetten", aldus de directeur van een rijwielenfa- briek. Ideaal is de oplossing in zijn ogen echter niet. „Er gaan allerlei geruchten dat Amstel de totale sponsoring in de wie lersport stop wil zetten als de Van onze sportmedewerker s VAN GENT - HW'24 «ft een opvallende 2-7-ne- derlaag geleden tegen Seroos kerke. Terneuzen daarentegen won roet 2-5 de vriendschappelijke ontmoeting van het Belgische wndegem. HVY"24_SEROOSKERKE 2-7 Hoofdzakelijk slordigheden Wren er debet aan dat HW'24 met dergelijke cijfers ferloor. Vooral in verdedigend opzicht tastte de Hulsterse fo- 'amtie nogal eens mis. In de «ste helft ging de strijd ge- "llt op en die kon dan ook af- Verplanke uit IJzendijke 'e™Knesselare naar de ze- Zijn plaatsgenoot Werner leme eindigde tweede en onno van de Sande, eveneens IJzendijke, werd veertien- Dit op 45 deelnemers. Adrie e "aesschalck werd in Loke- vijftiende op een veld van aar liefst 109 deelnemers, trik Vereecken (St. Jan- n) werd twaalfde in Tielt aar 45 deelnemers werden senoteerdjn Essenbeek-Halle ea Joop Brooymans (Kui- 'rtlnaar de zevende plaats P 44 deelnemers. Eveneens TOde werd 'Brooy' in Ottig- J-Wrvain waar dertig ren- sJL inschrijvingstafel pas- IAvi Adri Maesschalck xei) reecj jn Drongen .naar 'ronde plaats. Cyriel Hoef- .„'S. uit Clinge werd er m ronde. Dit op 72 deelne- s- In Klerken een tweede "ats voor Werner Wieme. DNIOREN q. 'n van Hecke uit Sas van j eindigde in Evergem op ae„ "vaalfde plaats. Hier gin- tenners van start gesloten worden met een 2-2- stand. Na rust werd het vonnis over HVV'24 voltrokken. Luc Cleyman scoorde voor HVV'24 en de tweede treffer voor die club werd gemaakt door een verdediger van Serooskerke. Voor Serooskerke scoorden Jan Vermunt (2x), Hans Adriaansen (2x), Ronald Jon- gelings, Hans Wattel en Bert Riemens. LANDEGEM-TERNEUZEN 2-5 - Vooral in aanvallend op zicht een gemakkelijk spelend Terneuzen. Verdedigend ver liep het niet al te soepel, maar omdat de aanval op volle toe ren draaide kon toch een forse zege in de wacht worden ge sleept tegen deze Belgische derde klas provinciaal spelen de ploeg. Bij rust was het 0-2 door doelpunten van Onno Ribbens en Hans van de Beid. Na de pauze liep Terneuzen uit naar 0-4 door goals van Frank Bo- gaart en Jan Huismanm. Lan- degem kwam terug door twee goals van Michel van Waes, maar Hans van de Beid scoor de opnieuw voor Terneuzen en liet daarmee de eindcijfers op het bord verschijnen. Van ome sportmedewerker GOES - De jeugdlicentiehou- ders Richard Siereveld (Theo Middelkamp) en Johnny van Cadzand (WV Zeeuws-Vlaan- deren) waren de meest succes volle Zeeuwen in het afgelo pen weekend tijdens de jeugd- ronde van Sprang-Capelle. Bij de 13-jarigen finishte Siereveld als vierde en Van Cadzand werd vijfde. Als elfde klasseerde zich Randy van Gils (T.M.). Bij de 10-jarigen reikte Richard van Cadzand (Z.VL) naar een achtste plaats. KNWU de plannen doorzet van één nationale amateur selectie en voor de rest dis- trictsploegen. Het opheffen van de gastrennersverenigin- gen dus. Amstel dreigt zelfs de Gold Race op te doeken. Mocht dat gebeuren dan zou er in april een opening voor ons ontstaan. Maar daar ben ik persoonlijk niet zo gelukkig mee. Wij willen rond de datum van het WK op de weg blijven zitten". Komt er geen oplossing uit de bus, dan zal volgend jaar de profronde van Nederland on danks het gemis van de natio nale toppers toch doorgaan. „Als je een keer overslaat en je verdwijnt van de internatio nale kalender dan kom je daar zeer moeilijk op terug. Dus we moeten wel", zo beredeneerde Breukink voor zich zelf. Breukink zal voor die twaalfde uitgave als die met aangepaste data verreden wordt, pleiten bij de KNWU voor het opnieuw invoeren van de laatste selectie voor het wereldkampioenschap. Dit jaar wees de wielrenunie di rect na afloop van de Tour de France de ploeg van twaalf plus de twee reserves aan, ter wijl in voorgaande jaren ln de profronde van Nederland werd gestreden om de laatste twee plaatsen in de WK-for- matie. „Het wegvallen van die selectie betekent een verlies aan sportieve waarde van on ze ronde. Daarom zal bij ik de KNWU bepleiten dat dat weer terugkomt. Zeker omdat deze beslissing nu is gevallen zon der dat wij geraadpleegd zijn". Ondanks dat verlies gaat Breukink er vanuit dat 'zijn' zesdaagse etappewedstrijd dit keer toch genoeg spektakel zal brengen. In totaal zullen ne gentig renners (negen ploegen van tien man elk) op maandag 19 augutus in Winschoten aan het karwei over in totaal 1067 kilometers beginnen. Die ploe gen zijn Panasonic (met Van- deraerden, Anderson, Lam- merts), Kwantum (Zoetemelk, Van der Poel, waarschijnlijk Hanegraaf plus de drie etap pe-winnaars in de Tour Man- ders, Solleveld en Ducrot), Skala (Verhoeven, Van Pop- pel, Slendebroek), Nikon (Ap peldoorn, Kemp), Verandalux (Kuiper, Van Vliet), Ski] (Kel ly, Knetemann, Van Meer), Fangio (Tackaert, Van Lanc- ker, Valkenburg), Orbea (Ca- bestany, Murga, Hermans) en Safir (Van Holen, De Vos). De onderhandelingen met Re nault liepen op niets uit. De organisatie van de prof ronde van Nederland vergt een bedrag van iets meer dan een half miljoen gulden. Een som geld, die geheel gedekt wordt door sponsors en de bij dragen van de organiserende comité's in de start- en finish- plaatsen. Duidelijk is in ieder geval dat het bedrijfsleven in Nederland meer en meer 'brood' ziet in de sponsoring van wielerevenementen. Breukink; „We hebben een re cord aantal van sponsors bin nen". Het etappe-schema van de profronde van Nederland ziet er als volgt uit: maandag 19 augustus; proloog Winschoten 6.6 km; dinsdag 20 augustus: eerste etappe As- sen-Nijmegen 242 km; woens dag 21 augustus: tweede etap pe Nijmegen-Schagen 251 km; donderdag 23 augustus; derde etappe Schagen-Kijkduin/ Den Haag 181 km; vrijdag 23 augustus: veirde atppe Den Haag-Zundert 227 km; zater dag 24 augustus; vijfde etappe Breda-Den Bosch 123 km; ploegentijdrit Oss-Den Bosch 4 krr> BREDA - Na tionaal kam pioen Jac Ha negraaf, die daags na het veroveren van zijn titel in het criterium van Woerden zwaar ten val kwam en sindsdien ge blesseerd is, zal zijn rentree maken in de profronde van Nederland. Hanegraaf, die met een manchet van gips rond zijn linker-onder- arm zal rijden, probeert in de ronde van Ne derland de vorm te pak ken te krijgen voor zijn deel name aan het wereldkam pioenschap op 1 september in Mestre bij Ve netië. Lukt dat dan reist Ha negraaf met de Nederlandse ploeg af naar Italië. Voelt Hanegraaf dat het in de prof ronde minder gaat dan zal hij zijn plaats beschikbaar stellen. FOTO DE STEM/ BEN STEFFEN HEIKANT - Zondag staat in Heikant de 19e Grote Prijs van Heikant voor amateurs en liefhebbers op het programma. Het ziet er naar uit dat de Zeeuwen weer een kans krijgen de overwinningsbloemen dicht bij huis te houden. De laatste koersen zijn mannen als Van Goe- them, Verplanke en Stroosnijder niet te stuiten en ook deze renners komen in Heikant aan het vertrek. De liefhebbers bijten in Heikant de spits af. Zij moeten 60 kilometer afleggen en de start is om 13.30 uur. Siep van Dongen, Ad van der Ploeg, Frans Meyaard, Sam Broersma en Ed win Koets zijn favoriet voor de overwinning. In totaal komt een dertigtal liefhebbers naar Heikant. Bij de amateurs hebben tot nu toe meer dan 40 renners hun startkaart ingestuurd. „Maar het blijft afwachten hoeveel renners je dan aan het vertrek krijgt. Ik weet ook niet hoe dat komt. Op een grote ronde zouden we graag meer renners zien vertrekken, maar of nu Hei kant te ver is weet ik niet. Als we de renners allemaal vijftig gulden zouden geven, dan stonden er misschien wel 60 aan de streep. Maar daar kun je als comité niet aan begin nen", stelt de heer Weemaes van het wielerco- mitè Heikant. In Heikant rijden onder anderen Eric Ver eecken, Guus Barhorst, Hans Moens, Ceriel Hoefnagels, Werner Wieme, Pierre Raas, Cor Vervaet, Frans van Waterschoot, Paul Hiel, Chris Goeree, Werner d'Hondt -pas hersteld- Toon van der Steen en de Du Prie-renners Van Passel, Verplanke, Van Goethem en Sienders hun koers over 100 kilometer met start en fi nish in de Julianastraat. De lengte van het parkoers bedraagt 4100 meter de amateurs vertrekken om 15.30 uur. Mogelijk komen er ook enkele sterke Belgische amateurs naar Heikant. Van onze sportmedewerker MELSELE (B.) - Op de fietscrosswedstrijd te Melsele (B.) zijn de Zeeuwse crossers weer goed voor de dag geko men met overwinningen voor Claudia Dey, Judith de Mey, Mishel Dey, Jim my Vermeire en Eric Fij- nauth. UITSLAG 6 jaar: 1. Michel Dey, Oost- burg. 10 jaar: 1. Jimmy Ver meire, Hoek. 12 jaar: 2. Ayande Mey, Westdorpe, 7. Davy van Hulle, Oostburg. 13 jaar: 4. Peter Vermeire, Hoek. 16 jaar: 1. Eric Fij- nauth, Oostburg. Meisjes B: 1. Judith de Mey, Westdorpe. Meisjes C: 1. Claudia Dey, Oostburg. Volgende week moeten deze Zeeuwse cros sers naar Wachtebeke. ZOLDER - Op het circuit van Zolder werd afgelopen weekeinde de Historische Grand Prix van België verreden, een enorm po pulair evenement onder de liefhebbers van het racemateriaal uit de tijd dat de Engelse motoren hoogtij vierden. Grote overwinnaar in de zwaarste klasse werd Adrie de Rid der uit Terneuzen, die met zijn nieuwste aanwinst, een 750 cc TRITON, iedereen het nakijken gaf. De Ridder kwam ook aan de start in de 350 cc-klasse. Hierin behoorde hij eveneens tot de voornaamste kanshebbers voor de eindzege maar mechanische pech wierp hier roet in het eten. Tijdens de eerste reeks, die op zaterdag werd verreden, lag De Ridder in de laatste ronde nog op de tweede plaats toen een ge broken klep hem voortijdig uit de strijd haalde. In de zwaarste klasse kwam De Ridder aan de start met zijn Triumph-Norton maar dat belette hem niet om meteen de eerste reeks van start tot finish aan de leiding te gaan. In de tweede reeks kon De Ridder het zich permitteren om het iets rustiger aan te doen. Na zes ronden kopwerk gaf hij het ini tiatief over aan twee achtervolgers die hem in de eindstand niet meer konden bedreigen, zodat hij met die derde plaats zijn tweede Grand Prix-zege binnenhaalde. Rinus Scheele uit Sluiskil behaalde in beide reeksen de vijfde plaats, wat hem de vierde plaats in de eindstand opleverde. Het succes van De Ridder was voor hem onmiddellijk aanleiding om zich aan te melden voor de volgende Historische Grand Prix, die komend weekeinde on de Duitse Nürburgring wordt verreden. Van onze wielersportmedewerker ZIERIKZEE - Werner Wieme wist dinsdagavond een fraaie triomf te behalen tijdens de amateurkoers door de binnenstad van Zierikzee. Samen met Ad Verplan ke en Nico van de Klundert dicteerde Wieme de wed strijd vanaf het beginstadium. Het trio ging reeds in de tweede ronde aan de haal en pakte in korte tijd een halve minuut winst. Omdat de reac tie in het peloton uitbleef wis ten de drie koplopers steeds meer voorsprong te nemen. Reeds na 25 km was het duide lijk, dat de mannen in de frontlijn aasden op een ronde winst. Die kwam er ook, want even na half koers werd het gehele restant van het veld gedub beld. Voor de 4000 toeschou wers werd het dan ook deze avond geen boeiend spektakel, al kon men wel bewondering opbrengen voor de wwijze waarop de drie de wedstrijd naar hun hand wisten te zet ten. Met nog 15 km te gaan kwam er toch nog wat leven in de brouwerijomdat acht man de ruimte opzochten. Dat waren; Toon van der Steen, Bob Rasenberg, Twan den Braber, Theo Akkermans, Wim van Loenhout, Louis van Mook en Tijs Fase. Zij vorm den echter geen bedreiging meer voor het eerder genoem de drietal, voor wie het licht reeds na het eerste koersuur op groen stond. Van de drie leiders haakte Verplanke als eerste af toen nog twee ronden voor de wie len lagen en bij het ingaan van de slotronde wist de van strijdlust blakende Werner Wieme ook Nico van de Klun dert te lossen. Wieme, die ook de leidersprijs won, soleerde dus naar de zege en van de acht volgers was Toon van der Steen de rapste. Uitslag;: 1. W. Wieme (IJzendijke) 90 km in 2.04.12, 2. op 5 sec. N. van de Klundert (Hoogerheide), 3. op 42 sec. A. Verplanke (IJzendijke), 4. op 2.38 A. van der Steen (Bruinisse), 5. B. Rasenberg (Terheijden), 6. P. den Braber (Fijnaart), 7. T. Akker- mans (Nieuw-Vossemeer), 8. W. van Loenhout (Nieuw-Vossemeer), 9. L. van Mook (Oosterhout), 10. T. Fase (Oud- Vossemeer), 11. N. Hage (St. Maartens dijk), 12. op 1 ronde J. de Crom (Hooger- heide), 13. C. Schouwenaar (Goes), 14. F. Rijneveld (Dordrecht), 15. G. van Ant werpen (Driewegen), 16. F. Pirard (Bre da), 17. A. Biletzki (Duitsland), 18. A. Pol- vorosa (Roosendaal), 19. H. Wolf (Duits land), 20. H. Oomen (Etten-Leur). Van onze tennismedewerker ST. JANSTEEN - Nancy Blok uit Sluiskil zorgde gis teren in het Smash-tennistoernooi voor een verras sende uitschakeling van de vierde geplaatste Esme ralda Verhagen. De 15-jarige Blok speelde zich on langs in het Oostburgse Eenhoorntoernooi in de kijker door het D-toernooi op haar naam te schrijven via een finalewinst op Bep van de Vijver. Hoewel zij vorige in het Ador-toernooi blijk gaf van minder goede prestaties, wist zij gisteren niettemin de hal- vefinale te bereiken in de C- categorie. Met 6-3 6-0 versloeg zij Esmeralda Verhagen. Ook in de D-categorie strijdt zij nog volop mee, hoe wel zij in haar volgende partij in deze categorie tegen favo riete Stephanie Rottier wel licht op meer tegenstand zal kunnen rekenen. In de D-cate- gorie freewheelde Jan de Klerk naar de kwartfinales. De favoriet voor de eindzege stond Peter Tijssen geen enke le game toe. Eric Herman, als tweede geplaatste voorbe stemd als de andere finalist, had het duidelijk moeilijker. Hoewel hij tegen Henk van de Voorde als winnaar uit de strijd kwam, had hij niettemin drie sets nodig: 6-4 4-6 6-3. Frank Schellekens en Frank Wille worden eikaars tegen stander. Beiden wonnen hun voorgaande partijen tegen resp. Paul van Haelst (7-5 6-3) en Kees Fraanje (6-3 6-2). In de dames D-categorie plaatste Lisette Vervaet zich tegenover Liesbeth de Klerk door haar zege op Adrie Tijs sen (6-0 6-0), terwijl William Asselman zijn voorronde in de C-categorie winnend afsloot tegen Wennie Warrens (7-5 6- 2). Asselman wordt hierdoor de tegenstander van Ronald van Remortel. Enkele uitslagen: gemengddubbel C: Rottier/Deltour-De Blok/De Blok 6-2 6- 1. herendubbel D: Schellekens/ Van Ta- tenhove-Bun/Misseghers 0-6 6-4 7-5. da- mesdubbel D: Vervaet/Adriaansens-De Brouwer/Reijns 6-16-0. EEKLO - Philippe Schlosser uit West-Duitsland gaal na vijf ronden alleen aan de leiding in het internatio nale jongensgroep in het jaarlijks ECI-jeugdtoernooi. Doordat zijn twee medekop lopers Revi Schea en Loszek Dubas in hun onderling duel een salonremise overeenkwa men en Philippe Schlosser de verkeerde stukoffers van de Engelse schaker David Nor wood goed afstrafte, kon hij voorlopig de eerste plaats be zetten. Het jongenstoernooi werd gekenmerkt door, en we heb ben dat tijdens dit toernooi al meer gezien, een enorme vechtlust. De remises die over eengekomen zijn, waren op die van Schea tegen Dubas en Ballmann tegen Robovic na, langdurig en zwaarbevochten uitslagen. Niet alle Zeeuwsvlamingen konden in de vijfde ronde punten bij hun conto teilen. Mark de Waal uit Sluiskil had in zijn duel tegen de Duitser Fladan Vuletic een complete 'off-day'. De anders sterke schaker De Waal kon in dit duel geen kant uit. Zijn reactie op deze minder mooie partij was kort: „Ik zal dit maar snel vergeten, meer valt er niet over te vertellen". Martin Martens uit Clinge hield een remise over aan zijn treffen met Camille Wians. Beide schakers streden voor wat ze waard waren, maar meer dan een remise zat er voor beiden, die in dit duel goed acteerden, niet in. Hoe wel Nick Dubbeldam uit Sas van Gent tegen de Belg Mare Vandamme een half punt scoorde, was dit toch enigszins teleurstellend voor Dubbel dam. Dubbeldam werd vooraf in staat worden geacht Van damme de nederlaag toe te kunnen brengen. Eric Janse uit Spui heeft een sterke partij gespeeld tegen Jan van Voo- ren. Gelukkig voor Janse, want het moest er toch eens van komen de volledige buit binnen te halen in een goed gespeelde partij. De leider in het Herden- kingstoernooi prof.dr. Max Euwe, Ferdinand Hellers uit Zweden, heeft zijn positie na de vijfde ronde weten vast te houden. Hoewel de groep vlak achter hem steeds groter wordt, is Hellers nog steeds een half punt beter dan zijn naast belagers. De Zweed kon overigens zijn voorsprong in de vijfde ronde niet uitbou wen, omdat Jürgen Fleck een solide partij speelde en de koploper niet meer dan een half punt moest toestaan. Helmut Cardon, die met 5 schakers op de tweede plaats geklasseerd staat, heeft in zijn duel met Jan Adamski gedaan wat hij kon, maar de volle winst was voor de Sassenaar, ondanks veelvuldig scherp initiatief te hebben genomen, niet weggelegd. In de meisjesgroep heeft Masjenka Dubbeldam uit Ter neuzen een redelijk goed re sultaat behaald, doot met zwart van de sterke Anita Sie- penkötter een remise te spelen. Dubbeldam staat nu met een vol punt achter de leider Hep- worth op een gedeelde derde plaats. Uitslagen: hoofdgroep jongens: Schea- Dubas Vt-Vi, Norwood-P. Schlosser 0-1, Caposciutti-Danielsen afgebroken, Ball mann- Robovic to-Vfc, Pisulinski-M. Schlosser Fröberg-Winsnes Vi-V Dahl-Van de Voort 1-0, Bruin-Munschi 1-0, Hampton-Maxwell 1-0, De Waal- Vul e tic 0-1, Martens-Wians Vfc-Vi, Van Wonterghem-Van Klaveren 1-0, Van- damme-Dubbeldam Van Vooren- Janse 0-1, Amendoeira-McMahon 0-1, De Roo-Paridaen 0-1, Petri-Banis 1-0, Ney- rinck-Lanckriet 1-0. Herdenkingstoernooi: Cardon-Adamski Pedersen-Grooten 0-1, Hellers- Fleck Vi-Vt, Ghysels-Winants 0-1, To- maszewski-Ginsburg 0-1. Hoofdgroep meisjes: Hepworth-Sproten 1-0, Coull-Zelen De Kleuver-Klu- sek 0-1, Siepenkötter-Dubbeldam Vt, Van Vooren-Fruteau 0-1, Kever-Van rtor> 1-0 Soillpr-Ouinr» 1-0.

de Stem | 1985 | | pagina 7