Wantoestand bij ongeluk Winkelhock Jelle Nijdam wint proloog in België Onderhandelingen NOS-KNVB stukgelopen Jc HVV'24 ld pak slaag Seroosker GEEN DERTIGERS MEER BIJ DE LAATSTE ZESTIEN Sparta naar De Kuip, Utrecht naar Groningen RONDE VAN Mechelen start met verlies POPGROEP GAAT HET VOETBAL VERKOPEN Oefenvoetbal Westdorp scoort laatste WK-punten kleintje intje WOENSDAG 14 AUGUSTUS 3 1985 T26 Belle nog zonder puntenverlies Gerets voor drie jaar naar PSV Bonthuis nog steeds dizzy LOTTO WOENSDAG 14 AUGUSTUS ^nioren Yiei Sier DE STEM.S£X2fc£ T26 PAGINA SPORT 1 4 TORONTO (SID) - Ooggetuigen van het onge luk op het circuit van Mosport in Canada, waarbij de Westduitser Manfred Winkelhock de dood vond, hebben ernstige beschuldigingen uitgesproken tegen de organisatoren van de 1000-kilometerrace. Willy Kauhsen, een West- duitse oud-coureur die in Canada woont, sprak van ongelooflijke wantoestanden. Winkelhock zou bijna een uur lang in het wrak van zijn auto beklemd hebben gezeten, omdat het reddingspersoneel niet was uitge rust met gereedschap. Kauhsen verklaarde: „Winkelhock werd de dood in gered. Het duur de een eeuwigheid voor er een helicopter was om hem naar het ziekenhuis te vliegen". Kauhsen stond tijdens de race in de bocht waar de wagen van Winkelhock van het cir cuit raakte en een betonnen muur ramde. Hij sloot een klapband uit. De oorzaak was eerder een mechanisch defect. „Winkelhock reed de ideale lijn zuiver. Plotseling maakte de wagen een korte slingering en reed vervolgens, zon der te remmen, rechtdoor tegen de muur". De snelheid lag op dat moment boven de 200 kilo meter per uur. „Het gruwelijkste en meest dillettantische, dat ik ooit heb meegemaakt", noemde Kauhsen de pogingen van de baancommissarissen Win kelhock uit het wrak te bevrijden. De red dingsauto was een normale sleepwagen. In plaats van met tangen en blikscharen was het personeel alleen uitgerust met een ijzerzaag. Kauhsen: „Het was een drama. Drie mon teurs van Winkelhocks stal stonden met blote handen aan het wrak te rukken om de coureur er uit te halen. Hij hing bewusteloos in de gor dels. Ons werd duidelijk dat zijn benen gebro ken waren. Er was geen aanwijzing van hoofdletsel, omdat zijn helm vrijwel onbescha digd was". De wedstrijd werd na het ongeluk niet on derbroken, wel enige tijd geneutraliseerd. Winkelhocks teamleider Manfred Kremer uit Keulen, die met Winkelhocks landgenoot Hans Heyer naar de plaats van het ongeluk was ge rend, nam een van de auto's van de baancom missarissen en reed plankgas langs de pits om gereedschap voor het reddingswerk op te ha len. In de pits werd Kremer tegengehouden. Hij mocht niet meer terug naar'het wrak. Na meer dan een half uur, volgens Kauhsen, werd Winkelhock met hulp van hydraulische werktuigen uit het wrak getrokken. Pas toen kon de helm van zijn hoofd worden gehaald. Op een draagbaar werd de bewusteloze Winkelhock naar een ambulancewagen, die er volgens Kauhsen niet was, gebracht. Op weg naar de pits zou Winkelhock verschillende ke ren van de draagbaar zijn gevallen, omdat het niet mogelijk was hem vast te binden. De dok ter had als waanzinnig naar de chauffeur ge schreeuwd langzamer te rijden. Kauhsen zei later: „Het was een nachtmerrie. Ik ben bereid voor de rechtbank te getuigen". Twee uur na het ongeluk werd Winkelhock in het 90 kilometer van het Mosport-circuit ge legen Sunnybrook-ziekenhuis van Toronto af geleverd. Op dat moment bestond er niet veel hoop voor zijn leven meer. Een drie uur duren de operatie, tijdens welke een bloedstolsel uit de hersenen werd verwijderd, kon zijn leven niet meer redden. Zijn dood werd maandag om zes uur 's middags officieel bekend gemaakt. Het is niet uitgesloten dat het circuit van Mosport na dit ongeluk door de Internationale Autopsport Federatie in de ban wordt gedaan. De formule 1-wereld boycot het circuit reeds sinds 1978. Aanleiding daartoe was het ongeluk met de Engelsman Ian Ashley. Tijdens de trai ningen voor de Grote Prijs van Canada in 1977 zat Ashley eveneens een uur lang ingeklemd in een wrak. Jeugd slaat toe bi] NK tennis BRUSSEL (ANP) - KV Me chelen, dat zich als een van de weinige clubs in de hoogste Belgische voetbalafdeling nogal opzienbarende aanko pen veroorloofde voor de nieu we competitie, heeft daar dinsdag in de openingswed strijd van het seizoen nog niet van kunnen profiteren. Het vooruitgespeelde duel in Luik tegen FC Seraing ging met 1-2 verloren. De Neder landse aanwinsten Erwin Koeman (ex-Groningen) en Graeme Rutjes (ex-Excelsior) drukten wel een positieve stempel op het spel van Me chelen, maar konden de ne derlaag niet afwenden. Mechelen nam door de Ita liaanse aankoop Silvano Go- retti voor rust een voorsprong. De voorbereiding werd ge daan door Koeman. Na rust zorgden de Zairezen van Se raing, Mayamba en Kimoni, ervoor, dat beide punten in Luik bleven. FC Antwerp begon de com petitie voortvarend door voor eigen publiek SK Beveren te verslaan met 4-2. Bij rust stond Antwerp, waar Piet Wildschut terug mag zien op een geslaagd debuut in de de- fenise, al met 3-1 voor. De Antwerpse doelpunten wer den gemaakt door Verlinden (2), Deferm en Muller. Voor Beveren scoorden Christiaens en Albert. ARNHEM (ANP) - Na twee ronden van de strijd om het Nederlands kampioenschap schaken voor dames in Arn hem is alleen Erica Belle nog zonder puntverlies. Dinsdag versloeg zij in de tweede zitting debutante Pa tricia de Wit. Belle wordt op een half punt gevolgd door oud-kampioene Corrie Vree ken. De Groningse kwam al na zestien zetten remise overeen met een andere favoriete in Arnhem, Hanneke van Parre- ren. Ook Arjette Cameron en Mariëtte Drewes hadden niet lang nodig om tot een deling van het punt te komen. Na ne gentien zetten was het zover. Uitslagen tweede ronde: Mieke van Elst- Pernette Cameron 0-1 Hanneke van Par- reren-Corrie Vreeken Vi-Vt Ada van der Giessen-Jessica Harmsen 1-0 Franziska Selmeijer-Jeannette Mulder 0-1, Erica Belle-Patrica de Wit 1-0 Arjette Came- ron-Mariette Drewes Mi - "A Stand: 1. Erica Belle 2 punten 2. Corrie Vreeken IVfe 3. Arjette Cameron, Pernet- te Cameron, Patricia de Wit, Jeanette Mulder, Hanneke van Parreren, Ada van der Giessen en Franziska Selmeijer 1 10. Mariëtte Drewes, Jessica Harmsen en Mieke van Eist Vi SCHEVENINGEN - „Het McEnroe-effect". Zo noemde Michiel Schapers zijn woede-uitbar sting aan het slot van zijn slepende partij te gen Maarten Koopman, die de verdediger van de nationale tennistitel uiteindelijk na ruim twee uur met 7-5,7-6 won. De twee meter lange Rotterdammer doelde daarmee op de momenten, die volgden op zijn minutenlange, met luide vloeken doorspekte tirade tegen scheids rechter Fons Niessen, die het had bestaan een scherp geslagen bal van Koopman in te geven, terwijl die in de ogen van Schapers, en in die van heel wat toe schouwers, duidelijk uit was geweest. Hoofdscheidsrechter Nico de Wit werd er bij gehaald, maar was niet bij machte het oordeel van Niessen aan te vechten, zodat Koopman het doorbraakpunt in de elfde ga me van de tweede set kreeg toegeworpen en met 6-5 voor kwam te staan. De ineens tot het uiterste geladen Schapers gaf zijn tegenstander hierna geen punt meer. Hij maakte gelijk op love en won de tie break met 7-0. Op de tweede dag van de nationale titelstrijd op de Mets-banen in Scheveningen, waar de betonnen tribune voornamelij k door bloeiend onkruid in beslag werd geno men, moest één geplaatste speler afhaken. De Limburger Marc Albert, die dit seizoen weinig pres teerde, maar om ondoorgron delijke redenen zevende was geplaatst, liet zich gedwee naar de slachtbank leiden door de Twentenaar Marcel Lasonder (3-6, 4-6). Bij de da mes bleef de top-vier over eind, maar verdwenen de ge talenteerde jeugdspeelsters Hester Witvoet en en de jarige Digna Ketelaar uit beeld tegen respectievelijk Yvonne der Kinderen en Manon Bollegraf. Voor het eerst in jaren zit er bij de heren geen rond-de- dertiger meer bij de laatste zestien. Integendeel, Frank Lapré is met zijn 26 jaar en vijf maanden de oudste, Scha pers (die 11 oktober 26 jaar wordt) de een na oudste. Aan de andere kant van de leeftijd- schaal staan drie 17-jarigen (Koevermans, Van Eekeren en Schaap) en de 19-jarige Simon. Daarnaast bereikten nog zes spelers van 20 of 21 jaar de achtste finales: Vos, Veke- mans, Oosting, Lasonder, Nijssen en Stienen. „Er begint een beetje schot in de door stroming te komen", consta teerde Schapers. „Jongens als Albert, Van Boeckel en Vletter waren er vroeger ook al heel snel bij, maar ik geloof niet, dat er ooit zoveel jongere spe lers tegelijk zo ver zijn geko men. In vind dat een verande ring ten goede, al moet je na tuurlijk altijd nog maar af wachten of er ook iemand doorbreekt. En ik denk toch, dat het te danken is aan het grotere aantal individuele trainers, als bijvoorbeeld een Cees Houweling en een Frits Don, die heel goed werk doen". In alle vroegte, nog eventjes onderbroken door een buitje, schakelde B-speler Marcel La sonder de ervaren Mare Al- bert uit. Lasonder is nog een van de weinige spelers, die de aanval predikt. „In Nederland leggen de trainers te veel het accent op verdedigen. Daar hou ik niet van. Geef mij maar een lekker potje rammen. Dat is toch het mooiste, wat er is". Bij de dames was het een treurige dag voor Hester Wit voet en Digna Ketelaar, de fi nalisten in de strijd om de na tionale jeugdtitel tot en met 18 jaar van afgelopen zondag in Den Bosch, met Witvoet als winnares. Nu ging Witvoet ten onder tegen de 19-jarige Yvonne der Kinderen uit Best, een pupil van Henk van Hulst in Geldrop, die pas na lang aandringen tot het toernooi werd toegelaten. Met 7-5, 6-4 won de Bra bantse, die verklaarde al te vreden te zijn geweest met een setje. Digna Ketelaar beleefde een droevige achttiende ver jaardag. Ze kwam tegen de stugge Manon Bollegraf, de 21-jarige Assense, die in 1983 met Jolanda van der Harst na tionaal dubbelkampioene werd, absoluut niet in haar spel4-6 3-6. Heren enkelspel, tweede ronde: Johan Vekemans (5e geplaatst)-Ron Dirri- wachter 6-2, 6-4 Michiel Schapers (lei- Maarten Koopman 7-5, 7-6 Chris Ver ineeren (6e)-Rob Mentink 6-2, 6-1 René Moos (8e)-Joost van de Marei 7-6, 6-2 Glen Schaap-Mike Oosterveen 6-1, 6-4 Marcel Lasonder-Marc Albert (7e) 6-4,6- 3 Tom Nijssen (3e)-Jan Willem Lodder 7- 6, 6-1 Wim Groeneveld-Stefan Faas 6-4, 6-1 Mark Koeverman- Christian Feen- stra 6-2, 6-0 Marc van Eekeren-Wim Bruin 6-4, 7-6 Frank Lapré-Vincent van Gelderen 3-6, 6-3, 7-5 Rob Simon-Hugo Ekker 6-1, 6-1 Marco Winter-Jacky Lie- wes 6-2, 6-1 Frank Stienen-Bemhard van Poelgeest 7-6, 7-6 Menno Oosting (2e)-Jan Siemerink 6-1, 6-3 Marcel Vos- Ton Sie walk over wegens blessure van Sie (Alle geplaatste spelers hadden een bye in de eerste ronde). Tweede ronde damesenkelspel: Hellas ter Riet (3e)- Henriette Knols 6-4, 1-6, 6- 2, Nanette Schutte (le)-Annemarie Rad- stake 6-4 6-3 Karin Moos (2e)-Manon Beltgens 6-1 6-2 Marianne van der Torre (4e)-Mariëtte Verbruggen 6-0 6-2 Manon Bollegraf-Digna Ketelaar 6-4 6-3 Pasca- le Druyts-Xandra Weller 6-1 6-3 Yvonne der Kinderen-Hester Witvoet 7-5 6-4 In- geliseDriehuis-Carin Bakkum 7-5 3-6 6- 4. Michiel Schapers in actie tegen Marcel Koopman. EEKLO (Belga) - Jelle Nijdam, de beroepswielrenner uit de ploeg van Jan Raas, heeft dinsdag de proloog van de Ronde van België op zijn naam gebracht. Hij had na de vijf kilometer lange tijdrit in de straten van Eeklo, een voorsprong van an derhalve seconde op de Australiër Phil Anderson. De renner uit de ploeg van Peter Post bleef zijn teamgenoten Eric Vanderaerden en Bert Oosterbosch net voor. De uitslag van de proloog is: 1. Nijdam (Ned) 5 kilometer in 5 minuten en 17 se conden 2. Anderson (Aus) 5.19 3. Vande- raerden (Bel) 5.19 4. Oosterbosch (Ned) 5.24 5. Matthijs (Bel) 5.27 6. Vandenhaute (Bel) 5.28 7. Frison (Bel) 5.30 8. Groen (Ned) 5.31 9. Van Oyen (Bel) 5.31 10. Veld- scholten (Ned) 5.33 11. Vermote (Bel) z.t. 12. McKenzie (Nzl) z.t. 13. Somers (Bel) z.t. 14. De Wilde (Bel) 5.34 15. Ducrot (Ned) z.t. 17. Solleveld (Ned) z.t. 24. Van Vliet (Ned) 5.38 26. Van Lancker (Bel) z.t. 28. Daams (Ned) 5.39 32. Lammerts (Ned) 5.40 34. Nevels (Ned) 5.41 35. Van Binds- bergen (Ned) z.t. 38. Van Poppel (Ned) z.t. 42. Poels (Ned) 5.43 50. Peeters (Bel) 5.45 53. Eddy Planckaert (Bel) z.t. 59. Heeren (Ned) 5.47 60. Hanegraaf (Ned) z.t. 64. ZEIST (ANP) - Drukwerk, de Nederlandstalige popgroep uit Amsterdam-Noord, is door de betaalde clubs, gebundeld in de FBO, ingehuurd om het aanzien van de voetbalsport te verbeteren. Binnenkort verschijnt een grammofoonplaatje op de markt met als titel: 't is weer fijn langs de lijn. De plaat is onderdeel van de gelijknamige promotiecampagne van de FBO, die vooral 'voetbal vriendelijkheid' in, en rond de stadions nastreeft.' Op de video-clip, die onder meer wedstrijdbeelden bevat, fungeert het Nederlands elftal onder leiding van Rinus Mi- chels en Leo Beenhakker als achtergrondkoor. De werk groep marketing van de FBO heeft berekend, dat bij een on gewijzigd beleid dit seizoen 250.000 bezoekers minder zijn te verwachten bij wedstrijden in het betaalde voetbal. „We wilden geen dikke rap porten meer, maar gewoon iets doen", aldus Arie van Eyden, de voorzitter van de werk groep, waarin ook een marke tingbedrijf was vertegen woordigd. De clubs betalen 160.000 gulden voor de cam pagne, de KNVB de helft van dat bedrag. In totaal is onge veer vier ton met de actie ge moeid. UTRECHT (ANP) - FC Utrecht speelt op 18 september de wedstrijd tegen Dinamo Kiev uit de Sovjetunie in de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor beker winnaars in het Oosterpakstadion te Groningen. De besturen van FC Utrecht en FC Groningen zijn dit overeen gekomen. Het gemeentebestuur van de stad Gronin gen heeft geen bezwaar. FC Utrecht mag niet in eigen sta dion spelen, omdat de club nog een straf heeft lopen naar aanleiding van rellen met supporters uit de Europa Cup ontmoeting van drie jaar geleden tegen Hamburger SV. Utrecht heeft de UEFA om kwijtschelding van de straf gevraagd, maar daar nog geen uitsluitsel over verkregen. Twee jaar geleden speelde FC Utrecht de, verloren, wed strijd tegen FC Porto eveneens in Groningen. Sparta zal Hamburger SV in de eerste ronde van de strijd om de UEFA-beker, op 18 september in Rotterdam, niet in het eigen stadion op Spangen ontvangen. Gezien de belangstelling voor het duel zowel uit binnen land als de Bondsrepubliek Duitsland en de extra voor zorgsmaatregelen, die door de UEFA worden geëist, heeft het bestuur van de Rotterdamse vereniging besloten uit te wijken naar De Kuip, de accommodatie van stadgenoot Het Nederlandse elftal speelt op dinsdag 24 september in stadion Nieuw Monnikenhuize een oefenwedstrijd tegen de Arnhemse eerste divisie-club Vitesse. Aanvankelijk zou Oranje op 25 september een interland afwerken tegen Roemenië, maar op verzoek van de KNVB gaat deze wedstrijd niet door. Als argumentatie voor het schrappen van dit duel voert de KNVB het treffen met Bul garije aan, dat op 4 september in Heerenveen gespeeld wordt. Volgens 'Zeist' zou de speelwijze van Roemenië te veel op die van Bulgarije lijken. Bovendien wilden de Roemenen op korte termijn een revanche-partij en die past niet in de agenda van het Nederlands elftal. Het aanvangstijdstip van het duel tussen Oranje en Vitesse moet nog worden vastge steld. EINDHOVEN (ANP) - De Belgische international Eric Gerets heeft dinsdag een drie-jarig contract getekend bij PSV. De rechtervleugelverdediger was het afgelopen sei zoen in dienst van MVV en speelde daarvoor geruime tijd voor de Belgische vereniging Standard Luik. Na het omkopingsschandaal in de hoogste afdeling van de Belgische competitie werd Gerets geschorst. Hij maakte zijn rentree in de voetbalwereld bij MVV. Erik-Jan van de Boogaard maakte dinsdag de omge keerde stap. De aanvaller werd door de Eindhovense ver eniging verkocht aan MVV, waar hij een tweej arige ver bintenis tekende. Hij debuteerde 's avonds al tegen Eijs- den. Een ruil met dichte beurzen was het volgens PSV- manager Kees Ploegsma echter geenszins. HILVERSUM (ANP) - De on derhandelingen tussen de NOS en de sectie betaald voet bal van de KNVB zijn dins dagavond volledig stukgelo pen. Het hoofd van de dienst televisieprogramma's van de NOS, Van Westerloo, zei dins dagavond tijdens een perscon ferentie in Hilversum „bedu veld te zijn door de KNVB". „De voetbalbond heeft ach ter mijn rug om een contract afgesloten met de abonneete- levisieorganisatie Filmnet, terwijl wij door de bond aan het lijntje werden gehouden. Ze willen van alle walletjes eten. Maar wij hebben ons niet willen laten uitspelen omdat daardoor de belangen van de kijker op langere termijn schade zou worden berok kend", aldus Van Westerloo. De situatie die nu is ont staan kan betekenen dat het komend weekeinde als het voetbalseizoen van start gaat, de abonnees van Filmnet in Den Haag en Rotterdam enke le voetbalwedstrijden inte graal krijgen voorgeschoteld, terwijl de publieke omroep verstoken zal blijven van va derlands voetbal. Zoals de situatie nu is, is vrije nieuwsgaring, korte flit sen van maximaal drie minu ten, de enige mogelijkheid. Maar hoewel de KNVB tot nu toe dat recht op vrije nieuws garing heeft erkend, is maan dagavond al door de bond ge suggereerd dat de NOS daar nog niet al te zeker van moet zijn. De NOS wil nu individue le clubs benaderen om na te gaan wat de mogelijkheden zijn om met radio- en/of tele visieploegen het veld te betre den. Woensdag loopt het drieja rig contract dat de NOS nog exclusief met de KNVB had af. Volgens Van Westerloo is be gin juni de eerste officiële ope ning naar de KNVB gemaakt om te komen tot een nieuw contract. Er is toen alleen ge praat over de mogelijkheden op radio en televisie meer aan lacht aan voetbal te besteden. Half juli kwam er een kaper op de kust in de gedaante van Filmnet. De NOS werd echter pas op 5 augustus ingelicht over het feit dat deze abonnee- televisieorganisatie eveneens belangstelling had getoond voor een overeenkomst met de KNVB. Van Westerloo zegt dat de NOS vervolgens met het voor stel is gekomen om gezamen lijk met Filmnet tot een to taalpakket te komen. Dit bod hield in dat de publieke om roep wekelijks op vrijdag of zaterdag een live-verslag van een voetbalwedstrijd zou mo gen uitzenden plus samenvat tingen van gespeelde wedstrij - den op zaterdag- en zondag avonden. Daarnaast zou het NOS-ra- dioprogramma Langs de Lijn ook flitsen mogen verzorgen van de eerste helft van de wedstrijd. Filmnet kreeg dan het recht om op de zaterdag middag een live-uitzending van een voetbalwedstrijd te brengen, plus uitgestelde uit zendingen op bijvoorbeeld maandagmiddag van één of meer integrale wedstrijden. De NOS zou dan het beeld signaal voor haar rekening nemen en met Filmnet een overeenkomst sluiten voor de afname voor door hen ge wenste wedstrijden. Voor dit pakket had de NOS drie mil joen gulden per jaar over voor een periode van vijfjaar. Daar zou bovendien nog bijkomen een winstdeling tussen de KNVB en de NOS van de ba ten van de doorverkoop van de signalen aan Filmnet. Walter Planckaert (Bel) 5.48 65. De Keu- lenaer (Bel) z.t. 66. Jakobs (Ned) z.t Slendebroek (Ned) 5.50 76. MacKay (Ned) 5.55 81. Kolkhuis-Tanke (Ned)5.58. Uitslag Ronde van Normandië, etappe over 154 kilometer: 1. Adam (Fra) in 3.30.27, 4. Peter Hoondert, 5. Rudi van Vlimmeren, 26. Anjo van Loon, 42. Pa trick Bol, 69. Michel Legrand, 72. Henk van Weers. Rotterdam: Aeolus-Excelsior 2-9 (2-6). Doelpuntenmakers Excelsior: Beukers (3), Van Tour (2), Van Goosen, Ridderhof, Van der Padt en Lutuheru. Aeolus: Van der Lely en De Leeuw. Scheidsrechter: Lams bergen; toeschouwers: 500. Noordwijk: Noordwijk-Haarlem 1-2 (0- 1. Doelpuntenmakers Haarlem: Talanen Collewijn. Noordwijk: Van Hensberg, Scheidsrechter: Van den Broek; toe schouwers: 1000. Veghel: Blauw Geel '38-PSV 0-8 (0-3). Doelpuntenmakers: Gullit (4), Lokhof (3) en Van der Gijp. Toeschouwers: 1750. Venlo: WV-Bor. Mönchengladbach (2-1). Scoreverloop: Prinkall 0-1, Ver beek 1-1 en 2-1, Criens 2-2, Prinkall 2-3, Lienen 2-4, Criens 2-5, Reinierse 3-5 (strafschop). Scheidsrechter: Thomas; toeschouwers: 5500. Groesbeek: Achilles'29-NEC 0-3 (0-2) Doelpuntenmakers: Hoekman (2) en An ton Janssen. Toeschouwers: 1200. Deventer: Go Ahead Eagles-Israel 4-3 (0-2). Scoreverloop: Dhana 0-1 en 0-2, Malmilyan 0-3 (strafschop), Oude Wes- selink 1-3, Brouwer 2-3 (strafschop), Be rends 3-3, Witte veen 4-3. Scheidsrechter: Van der Niet; toeschouwers: 1200. Enschede: FC Twente-FC Köln 1-1 (0-1). Doelpuntenmakers: FC Twente: Sanchez Torres. FC Köln: Allofs. Scheidsrechter. Van Ettekoven, toeschouwers: 8000. Leidschendam: RKAW-FC Den Haag 2-10 (1-4). Doelpuntenmakers: RKAW Van der Valk, Kwetters. Den Haag: Boe- re (5), Purvis (2), Bouwens, Otto, De Roo- de. Toeschouwers: 1200. IJsselmonde: De Zwervers-DS '791-4 (1- 3). Doelpuntenmakers: De Zwerver: Jul- licher. DS: Bartelinks, Hoogendoorn, Stout en Van der Velde. Toeschouwers: 800. Rijnsburg: Rijnsburgse Boys-AZ '671-4 (0-0). Doelpuntenmakers: Rijnsburgse Boys: Van der Blom. AZ: Loggie Amtz en Tol. Toeschouwers: 1000. Budel: Budel-Eindhoven 1-6 (1-5). Doel puntenmakers: Budel: Van Kessel. Eind hoven: Vregen (2), Van Rijsingen (2), Steenmets en Bogers. Toeschouwers: 400. Vorden: Vorden-FC Wageningen 1-4 (1- 3) Doelpuntenmakers^ Vorden: Ooste rink. Wageningen: Van Zanten (2), Nij- huis en Krommendijk. Toeschouwers: 500. Vragender: Achterhoeks Str eekelf tal-Dt Graafschap 2-2 (1-1). Doelpuntenma kers: Streekelftal: Slot en Elschot. De Graafschap: Pieneman en Cooke. Toe schouwers: 600. Hoogeveen: Hoogeveen-FC Groningen 1- 3 (0-3). Doelpuntenmakers: Hoogeveen: Louhenapessy. Groningen: Huizingh, Huistra en De Koek. Toeschouwers: 2500.. Sneek: Sneek-Ajax 1-4 (1-2). Doelpun tenmakers: Sneek: Van der Tuin. Ajax: Van 't Schip (2), Bosman en Gasselich. Toeschouwers: 6000. Damwoude: Broekster Boys-Cambuur 0-6 (0-4). Doelpuntenmakers: Van der Ark. Douma, Alma, Van Bwnthem, Run derkamp en Dantuma (e.d.). Toeschiu- wers: 750. Eijsden: Eijsden-MW 0-6 (0-3). Doel puntenmakers: Smeets (3), Hautvast, De- lahaye en Van Staveren (strafschop). Toeschouwers: 600. Sittard: Almania-Fortuna Sittard 0-1 (0- 0). Doelpuntenmaker: Holverda. Toe-, schouwers: 500. van een onzer verslaggevers ROTTERDAM - Peter Bont huis, de wielermanager die za terdagmiddag in Kamerik door Joop Steenbergen K.0. geslagen werd, heeft zich op advies van zijn huisarts op nieuw door specialisten vao een ziekenhuis in Rotterdam laten onderzoeken wegens aanhoudende klachten over duizeligheid, verminderd ge hoor en zware hoofdpijnen. De specialisten hebben Bonthuis doorverwezen naar het audiologisch centrum in Rotterdam waar onderzocht zal worden of het verminderd functioneren van het linker gehoororgaan een blijvend ka rakter heeft. Bonthuis heeft' inmiddels de Rotterdamse ad vocaat mr. J. Vandervoodt verzocht hem te vertegen woordigen bij de komende rechtzaak wegens mishande ling. SKI - Het nieuwe skiseizoen begon in Las Lenas in Argen tinië met de training voor de eerste afdaling tellend voor de wereldbeker. De Zwitser Peter Muller was de snelste voor zijn landgenoot Karl Alpig® en de Oostenrijker Helmut Höflehner. De afdaling van Las Lenas is donderdag. DEN HAAG - Lotto 32 heelt een wlnDO) opgeleverd van de eerste prijs, die bruW 338.816,00 bedraagt. Bij het cijferspel waren twee deelne mers, die in aanmerking komen voor eerste prijs. Uitslag lotto 32; eerste prijs: 1 winnaar die bruto ƒ338.816,00 ontvangt Twe#* prijs: 3 winnaars die elk bruto 50.000,^ ontvangen Derde prijs: 120 winnaars djj elk bruto 1.104,20 ontvangen View' prijs: 5.171 winnaars die elk ƒ25,60 ont vangen Vijfde prijs: 74.310 winnaars o»e elk 5,00 ontvangen. Uitslag cijferspel 32; het winnend nu®' mer was: 9-1-5-8-0-4 Zes cijfers go^j winnaars Vijf cijfers goed: 2 winnaars Vier cijfers goed: 19 winnaars Drie cU' fers goed: 174 winnaars Twee cij*er® goed: 1.625 winnaars. Van onze rnotorsportmedewerker nESTELDONK - Op het wei- decireuit van Desteldonk, «aar de Belgische Liefheb- bersbond afgelopen zondag jin tenten had opgeslagen, staken verschillende Zeeuws- ylaamse motorcrossers weer in een uitstekende vorm. De al,solute topper in de Interna tionalen 250 cc-categorie was opnieuw Johan Scheele uil /aamslag die met een dubbele reeksoverwinning zijn inmid dels vertrouwde stek op hel podium weer kon opzoeken. In beide reeksen maakte Scheele snel korte metten met zijn cor waren van Po Stouvei van ai Scheele losreed zorgde haling Van Pc Vijlder passere na ronc tervolgi WK VO Van onze motorsportmedewerker GOLDBACH - In de laatste wedstrijd om het Wereldkam pioenschap Motorcross in de 250 cc klasse, die zondag in het Duitse Goldbach werd verre den, heeft Jacky Westdorp met een vijftiende en een elfde plaats toch nog enkele punten kunnen scoren, waardoor hij in de eindstand van het we reldkampioenschap opschoof naar de twintigste plaats. De motorcrosser uit Schoon- dijke verspeelde door valpar tijen op het harde en heuvel achtige circuit echter betere dasseringen. In de eerste reeks lag Westdorp in elfde lositie toen een val hem te- ugsloeg naar de vijftiende ilaats; in de tweede reeks ging lij even onderuit toen hij in negende positie lag. De Oostenrijker Heinz Kini- ;adner prolongeerde zijn titel n de kwartliter-klasse door ie Franse Jacky Vimond op net nippertje nog met twee lunten verschil te kloppen. Gert-Jan van Doorn won de eerste reeks in Goldbach maar moest met pech naar de kant in de tweede reeks en eindigde als derde in de WK-eindstand. BREE van n 24 auj vorm volgei Volg hun w rado. I ging z« Staten wenne Dat profron zelfde p nale wii behoudt over d< het zon tien als septeml tië ever zou wo moeten natuurt Breukir Stichtin derland rentie g kink ht gezocht de voo (profsec nale wi oplossin zelf voe wijkën strijd oi de VS. „Dan revanch kaar ku directed briek. I( zijn oge allerlei de totalt lersport Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - HW'24 heelt een opvallende 2-7-ne- derlaag geleden tegen Seroos- kerke. Terneuzen daarentegen won met 2-5 de vriendschappelijke ontmoeting van het Belgische Landegem. HVV'24-SEROOSKERKE 2-7 Hoofdzakelijk slordigheden waren er debet aan dat HVV'24 met dergelijke cijfers verloor. Vooral in verdedigend opzicht tastte de Hulsterse fo- famtie nogal eens mis. In de oerste helft ging de strijd ge- ujk op en die kon dan ook af- amateurs Ab Verplanke uit IJzendijke reed in Knesselare naar de ze- So- Zijn plaatsgenoot Werner wieme eindigde tweede en Gonno van de Sande, eveneens uit IJzendijke, werd veertien de. Dit op 45 deelnemers. Adrie e Maesschalck werd in Loke- en vijftiende op een veld van maar liefst 109 deelnemers. Erik Vereecken (St. Jan- men) werd twaalfde in Tielt aar 45 deelnemers werden genoteerd.In Essenbeek-Halle aed j0Op Brooymans (Kui- o-t) naar de zevende plaats P 44 deelnemers. Eveneens vende werd 'Brooy' in Ottig- n ^-Louvain waar dertig ren- rs de inschrijvingstafel pas- <A Adri de Maesschalck dpv reed in Drongen naar tiende plaats. Cyriel Hoef nagels uit Clinge werd er '"«lende. Dit op 72 deelne- rs- i" Klerken een tweede maats voor Werner Wieme. q" 'n Van Hecke uit Sas van n| eindigde in Evergem op Waalfde plaats. Hier gin- eeo an plaats. renners van start gesloten stand. Na r over Ht Cleymai en de t\ club we verdedij Voor S Jan V Adriaan gelings, Riemen: LANDE 2-5 - Vo zicht eei Terneuz liep het omdat c ren dra; zege in sleept derde kl de ploeg Bij ri doelpun en Ham pauze li 0-4 dooi gaart en degem I goals v; maar H; de opnie liet daai het bord Vant GOES - ders Rii Middelk Cadzam deren)v volle Zt pen wee ronde v; Bij Sierevel Cadzam klasseei Gils (T. reikte (Z.VL) n

de Stem | 1985 | | pagina 6