'Pers heeft voor de popmuziek vooral een signalerende functie' mmmmm ment wers PERSPROMOTOR JOS LAUWERS: orp ZEELAND ^ENSDAG 14 AUGUSTUS 1985 EBIED „JE KAN nog zo mooi opschrijven wat iemand met muziek doet, pas als iemand het gehoord heeft, weet hij waarover je het hebt. POP IN NORLAND ng tingen Kas NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 programma s BELGIE NED 1 DUITSLAND 2 NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 BELGIE NED 1 BELGIE FRANS 1 DUITSLAND 1 DUITSLAND 2 DUITSLAND 3 SKY CHANNEL HILVERSUM 1 HILVERSUM 2 HILVERSUM 3 HILVERSUM 4 HILVERSUM 5 anchement is Va ners van het dot nsen er leven ra, t deelde voorzit^ maand bij een vragenformulier aan een speelter. n. Gedacht wor<j| blijkt dat er be. ragen daar enkele de oudere jeug( rp ontbreekt eet de najaar enkele] is uit te nodige, TEM larkizaatsgebied I kwart Zeeuws ettl art Brabants ge.| n het slachtoffer n een distelplaag. ordt dat de plui'. I le duizenden cM I ooggevallen Mari I t komen in de gei I de aangrenzende celen. die pluizen, dati e akkerbouwers rk op en wellicht e gewassen. Boe- un beklag al ge-' brief hebben zé Landschap, als' I n het gebied, in! f r. J. van der Peilt ksdienst voor de olders (RIJP), die atsgebied beheert, distels in dit na- als paddestoelep „Dat is in droog- ieden een beker® ok in de Lauwers- Flevopolder had- last van. We kun- lgroei niet afrem- t in een gebied van oeilijk met een aan de slag gaan. een distelverorde- in paal en perk ld aan de distel- dat is voor ons gelijk om daaraan aldus de heer Van Door Wim van Leest Er zijn mensen, die als ze iets over een plaat of artiest lezen naar een platenzaak gaan om te luisteren. Eerst luisteren, want ze kopen niet blindelings. Er is geen re eensent die zoveel gezag beeft dat hij dat voor elkaar krijgt. Via de schrijvende pers platen onder de aan dacht brengen is een omweg, maar je moet die omweg ge bruiken, als je iets voor een artiest aan de gang wilt brengen." Jos Lauwers, perspromo tor bij de platenmaatschap pij CBS, geeft daarmee de plaats aan die de schrijven de pers als 'hulpmiddel' bij het aan de man brengen van platen en artiesten inneemt. Niet de belangrijkste scha kel dus in de keten, maar ze ker geen bijkomstigheid. Jos Lauwers: „Het is nog niet of nauwelijks voorge komen dat een groep die breeduit in de pers gestaan heeft alleen daardoor door gebroken is. Het gebeurt steeds in combinatie met ra dio en televisie en in sommi ge gevallen kun je met radio en televisie volstaan. De bla den en kranten hebben over het algemeen wel een meer signalerende functie dan de andere media. Neem je bij voorbeeld het geval Springsteen, dan zie je dat de pers al heel lang over tuigd is van zijn kwaliteiten en met zijn muziek als het ware aan het freaken is ge slagen. Als dan 5 of 6 jaar la ter het gelijk wordt gehaald en zo'n Springsteen een fe nomeen wordt dan is dat een mooi bewijs van de rol van de pers. Simple Minds is nog zo'n act die het in eerste in stantie van de pers moest hebben. Je kunt dus probe ren via de pers de aandacht op iets te vestigen, een voor zet geven en dan maar ho pen dat de andere media be langstelling hebben." Het werk van Lauwers bestaat eruit, contacten met de schrijvende pers te on derhouden en informatie te verstrekken over artiesten, platen en concerten. Daar naast moet hij mensen pro beren te interesseren voor interviews, kortom het ver zorgen van zoveel mogelijk publiciteit voor artiesten. Vaak reizen artiesten voor een promotietoernee Europa af en doen daarbij ook Ne derland aan. Een middag of twee worden er dan aan de lopende band interviews ge geven en dingen gedaan voor radio en televisie. Bij die gelegenheden fungeert Lauwers als een tussenper soon tussen pers en artiest. Valt het mee om artiesten te overtuigen van het nut van interviews? Jos Lauwers: „Er hoeft niet vaak druk uitgeoefend te worden, maar je hebt ar tiesten, die weinig willen doen. Je hebt eigenlijk drie categorieën. Categorie 1 zijn de artiesten, die helemaal niets willen doen en dat weet zowel de platenmaat schappij als de pers. Springsteen is er een voor beeld van en je weet dat het zinloos is iets te proberen. De tweede categorie zijn de artiesten die een paar din gen willen doen. Dan ga je als promotieman kijken welke bladen het meest ge schikt zijn voor de betref fende artiest, welk lezerspu bliek het best aangesproken kan worden. Categorie 3 zijn de artiesten, die nergens een probleem van maken en ge woon alle interviews doen." „In principe bekijk ik de bladen en kranten zonder onderscheid. Maar je weet dat je met een bepaalde groep bij bepaalde bladen niet hoeft aan te komen. Een obscuur hardrock-groepje kun je niet kwijt bij de Hit- Perspromotor Jos Lauwers (midden) met John Hiatt en Marianne Comelisse van CBS-tv-promotie. - fotocbs krant, maar wel in Aard schok. Je moet vooral met onbekende groepen probe ren meteen bij het goede le zerspubliek te zitten. Daar naast heb je dingen waar van je niet zeker bent. Die ga je checken door bij de di verse journalisten te vragen of ze belangstelling hebben. Als er een groot verhaal over een volstrekt onbeken de groep in De Telegraaf zou staan, dan is dat meegeno men, maar in eerste instan tie zal ik toch een selectiever publiek zoeken. Oor en Vi nyl zijn van die gespeciali seerde bladen. Het effect van een publicatie in een ge specialiseerd blad met een kleine .oplqge kan op een be paald moment groter zijn dan een verhaal in een grote krant. Zodra er bekendheid is voor een groep dan wor den kranten ook interes sant." Als platenmaatschappij word je vaak geconfronteerd met recensies van platen en concerten. Er zijn hele nega tieve recensies bij. Trek je je daar als promotieman iets van aan? Jos Lauwers: „Alleen als ik de indruk hebt dat zo'n recensie misplaatst is, wil ik er wel eens met de schrijver over bellen. Maar het blijft een kwestie van smaak dat recenseren en over die smaak valt niet te twisten. Je ziet wel eens dat een plaat over de hele linie posi tief beoordeeld wordt en dat er toch één recensent is, die zo'n plaat genadeloos neer sabelt. Dat blijft dan de er varing van die recensent, het is niet iets waar ik ach teraan ga om hem van zijn ongelijk te overtuigen. Je zou het kunnen vergelijken met filmrecensies. Aan de ene kant worden er films ge nadeloos afgekraakt, maar toch komen daar tiendui zenden mensen op af. Aan de andere kant heb je films, die de hemel in geschreven wor den en waar geen hond op af komt. Als iedereen positief is over muziek is dat nog geen garantie voor verkoop van zo'n plaat. Er is geen wetmatigheid. Het is on voorstelbaar en dat maakt dit werk zo aantrekkelijk. Je weet nooit hoe het uitpakt en dat houdt het spannend." Popmuziek is er in de pers op verschillende manieren. Je hebt de hitparade-bladen, die elk nieuwtje over de po pulaire artiest groot bren gen. Je hebt ook de serieuze bladen, die pop behandelen als een volwassen cultuurui ting. Het is met popmuziek net als met voetballen, ieder een heeft er verstand van. Neem jij de popmuziek se rieus? Jos Lauwers: „Ja. Ik zie het betrekkelijke er wel van in, maar popmuziek hoort zo bij het dagelijkse leven, hele generaties zijn er mee bezig. Het zou arrogant zijn om popmuziek niet serieus te nemen. Het nieuwe singletje van Roberto Jacketti wordt net zo bediscussieerd als de verrichtingen van Ajax en Feijenoord, of zoals vroeger op de middelbare school over de Beatles en de Sto nes." Popjournalisten willen nog wel eens blasé worden. Ze hebben alles al gezien en niets is er goed meer. Heb jij daar ook last van? „Ik ben een leeg persoon en daarom sta ik in principe open voor alle denkbare rollen" Richard Gere, filmacteur T2 PAGINA GIDS 1 Popmuziek 'leeft' bij de gratie van de bekendheid. Een groot pu bliek bereiken is voor velen, zo niet voor iedereen het streven en om dat te bereiken is er reclame en aandacht voor de betreffende artiest nodig. Een manier om dat te bereiken is via promotie. Pluggers hebben er een dagtaak aan om de disc-jockeys in Hil versum te bestoken met de nieuwste releases van hun platenfir ma. Een gedraaide plaat is zowat een verkochte plaat en aan dacht voor het produkt is niet alleen mooi meegenomen, maar zelfs onontbeerlijk. Jos Lauwers (31) is perspromoter bij de pla tenmaatschappij CBS. Hij onderhoudt voor zijn firma de contac ten met popbladen en kranten om zo de nodige aandacht voor de artiesten uit de CBS-stal los te peuteren Jos Lauwers: „Ik redeneer niet van 'ik heb alles al ge zien'. Dat is niet zo. Het is el ke keer otch weer anders. Je kunt voorspellen dat die en die plaat gigantisch gaat verkopen, maar die voor spellingen komen bijna nooit uit. Daarom word ik niet zo gauw blasé. Er zit weliswaar veel muziek tus sen waarvan je kunt zeggen ,dat zit in dat en dat straatje, maar zo af en toe komt er iemand tussen door waaien, die het toch weer interessant maakt." Wat is het vervelendste dat je als perspromotor mee kunt maken, en wat is het leukste? Jos Lauwers: „Als je din gen af moet zeggen, dat is heel vervelend. Naar twee kanten. Als een artiest wei gert om afspraken na te ko men dan is dat soms moei lijk te verteren voor de wachtende journalisten. En als je artiesten moet meede len dat de desbetreffende journalisten verhinderd zijn, dan wordt aan die kant aan je inspanningen als pro motor getwijfeld. Paul Young is een uitgesproken voorbeeld wat beide kanten van die medaille betreft. Bij zijn eerste bezoek aan ons landen waren er afspraken voor interviews, die door journalisten op het laatste nippertje afgezegd werden. Toen hij later terug kwam voor concerten wilde hij niets meer aan interviews doen. Grote artiesten zijn wat meer geneigd om weinig interviews te doen. Dat is jammer, maar wel te begrij pen. Soms is het gewoon on doenlijk, want een middag lang interviews gegeven is een zeer intensieve bezig heid en niet meteen de meest lucratieve. Vier uur lang in terviews doen levert mis schien wel minder op dan een kwartiertje op tv en dat is een afweging, die zeker de grote artiesten maken. Bij beginnende acts is het geen probleem, die zijn nog be reid elk uurtje van de dag aan hun status te werken. Het leukste is wanneer alles loopt zoals het moet lopen, als de inspanning om een ar tiest in Nederland te 'brea- ken' ook succes heeft." Je ontmoet veel artiesten in je werk. Krijg je daardoor een speciale band met hen? Jos Lauwers: „Met bui tenlandse artiesten heb je niet zo gauw een band. Ze komen hier een dagje voor promotie en daarna zijn ze weer weg. De tijd die er is wordt hooguit besteed om uit te leggen hoe ons systeem werkt en om over hun mu ziek te praten. Met Neder landse groepen zijn er wel goede contacten. Er is niet zozeer een vriendschaps band als wel een vriend schappelijke band. Je hebt vaak met elkaar te maken en dan leer je elkaar beter kennen. Met bepaalde bui tenlandse artiesten heb je ook zo'n band. Dat zijn dan artiesten, voor wie Neder land het eerste land was waar ze doorbraken. Jimmy Cliff is zo iemand en ook John Hiatt ken ik inmiddels beter. Die mensen zijn hier al zo vaak geweest, dat je ook eens over iets anders te praten komt dan alleen maar muziek." bij de provinciebe-1 iddelburg en Dqn I ëffing van die ver-1 ngevraagd. Van de I stuurders kreeg fing, maar van de niet. „Men kent in I ontheffingsmogq-1 de distelverordé- aldus Van dér I een stuk tegen de 'jk distel vrij ge landbouwgrond in thans schoon. Wje wachten wat hét n gaat", zegt Van verwacht dat de volgend jaar geejn r ondervinden va/i „De natuurlijke sé drijft de distel' itten als beheerd^ ag: hoe voorkom Je se distelpluizen op akkerbouwgrorrd en?" _i| Andries uit WemeJding61 -'ting op de staande wippen l 7 deelnemers. Uitslag VP I ofdvogel J. Korstanje Sp# I e hoofd vogel H. Boonmpn j ïerste zijvogel J. de Jon|e' I el C. van 't Westeinde b$i- I derde zij vogel R. Bela^ i wee: eerste hoofdvogel I em Teil, tweede hoofdvoge' j teinde Soranus, eerste zj] nge Soranus, tweede ZiJY kinders Victoria, derde w Soranus. Er werd ook ep gehouden. Op de eer|» vogel geschoten door Andries, W Boudens wij* V de Jonge A.D.L.M. Inf d W. Boudens door een vOj' ar. Op de tweede wip drie maal afgeschoten clo° J ordia, H. de Jonge SoraW Spes Nostra. Hier werd amping winnaar. Westdorpe; W' E. de Bruin en M- n, Sluiskil; Helen, oene Zaamslag. wd: Isaac van Hoe* tburg en Tea Onge* erneuzen; Anthonie 41, Terneuzen en Meijns, 36, Zaan- ien Hamer, 23, Te1" Christina Kiel, 21 Karei 't Gilde, mina Duerink, 20 Andreas Fransseh »rijke Brand, 24 Peter Woudstra. garetha de Hullu. zen; Adriaan B&ver n Lydian de Meye" ;uzen. i Antonius van Taf Hoek; Janna De» van Sweeden, Axej van Son, 55, Sas van De roos van Bagdad De KRO tracteert de jeugd vanmiddag op de bekroonde Italiaanse film 'De roos van Bagdad', een sprookje in de stijl van de 1001 nacht-ver halen. Heel lang geleden leefde er in Bagdad, de stad van de duizend tuinen en minaretten, een gelukkig en ijverig volk, dat genoot van vrede en welvaart onder de wijze kalief Omar de Derde. Op een dag maakte de be volking zich op voor een groot feest. De zon moest nog drie keer ondergaan en dan zou prinses Sheila, de kleindochter van de kalief, een echtgenoot kiezen. 20.33 Mijn vriend België kende halverwege de zeventiger jaren de sensa- tionale zaak tegen de Gentse rechter Jespers, die zijn Mhtgenote vermoord zou hebben. Hoewel zijn schuld I nooit afdoende kwam vast te >n, werd de rechter op getuigenverklaringen tot 'wintig jaar dwangarbeid I veroordeeld. In 1978 inter preteerde Fons Rademakers °P eigen wijze de affaire, waarbij hij de namen van de hoofdpersonen veranderde. Op zekere dag vindt de Bel- gische politie bij een routi- De-onderzoek een grote hoe veelheid effecten, juwelen en spaarbrieven, die later van twee roofovervallen af komstig blijken te zijn. Er is eo* een mapje papieren bij, "at hen op het spoor brengt van onderzoeksrechter John Jensens, die in Gent een zeer belangrijk man is. [19.12^ Julius Caesar a Baar officiële afscheid I ^an Bet theater heeft Chan el Four de Engelse zange rs Janet Baker nog een- Jnaal kunnen strikken een an de beste rollen uit haar arrière voor de televisieca mera's te vertolken. Van avond zien we haar als Ju lius Caesar in Handels ge lijknamige opera, een rol, die vroeger door castraten werd gezongen. Handel si tueerde zijn opera in het jaar 48 voor Christus in Egypte. Het land is in een strijd gewikkeld om de macht tussen farao Ptole- maeus en zijn zuster Cleo patra. De Romeinse bezet ters onder leiding van Julius Caesar weten Cleopatra op de troon te krijgen en tot ko ningin van Egypte te kro nen. Julius Caesar zelf wordt tot keizer van het Ro meinse rijk uitgeroepen. 22.05 West Side Story Het is bijna vijfentwintig jaar geleden, dat de filmver sie van de beroemde Broad- way-musical 'West Side Story' de wereld veroverde, waardoor iedereen plotse ling en masse Leonard Bernsteins muziek leerde kennen. Het Romeo en Ju- liet-verhaal uit de jaren vijftig is altijd een van de meest populaire musicals gebleven, maar nu eerst zijn er van 'West Side Story' nieuwe plaatopnamen ge maakt, waarbij Bernstein zijn eigen compositie diri geerde. Voor de hoofdrollen van Maria en Tony koos Bernstein twee van de beste operavertolkers van deze tijd: Kiri Te Kanawaka en José Carreras. In deze re portage beelden van de re petities en de plaatopnamen. 20.15 Laura Er is een mysterieuze moord gepleegd. Tijdens zijn on derzoek stuit commissaris Mark McPherson op het probleem, dat hij geen hoofdverdachten kan vin den. Is het de lichtzinnige Shelby Carpenter, die met het vermoorde meisje ver loofd was, maar desondanks ook nog een andere vriendin had? Of is het haar vaderlij ke vriend Waldo Lydecker, een kunstverzamelaar en estheet, voor wie wapens al leen maar verzamelwaarde hebben? Buiten deze twee zouden nog drie personen voor de moord in aanmer king kunnen komen. 22.35 Tagediebe Marcel Gislers tv-film schetst het portret van drie jonge mensen, die een leven lijden, zoals dat alleen in West-Berlijn mogeljk is. Max, Lola en Laurids heb ben samen een driekamer woning betrokken, waarvan de hoofdhuurder in het bui tenland verblijft. Er is afge sproken, dat ze naar iets an ders zullen uitkijken, als hij terugkomt, maar die af spraak schijnt spoedig ver geten te zijn. Van het begin af aan is het duidelijk, dat er tussen Max en Lola een ver houding heeft bestaan, die Max probeert te prolonge ren, maar Lola daarentegen wil zich liever niet vastleg gen. Peter Faber, Pleuni Touw en André van den Heuvel in 'Mijn vriend' (Nederland 1, 20.33 uur). - foto archief de stem 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. KRO 14.30 De roos van Bagdad, Italiaanse jeugdfilm. TROS 16.00 Caeeilia Consort (1), programma rond het Caeeilia Consort. 16.20 Calimero, tekenfilm. 16.32 Suske en Wiske en de Windbrekers (1), herh. 16.53 Sons and daughters, Australische tv-serie. 17.16 Muziek miniatuur (slot). Muziek van Telemann, Mancini en Boccherini. 17.30 Journaal (NOS). 17.40 De dinosaurus, nog steeds opzienbarend, Canadese film. 18.30 Danny dubbel, muziekspecial rond Danny de Munk (herh.). 19.00 Rosco, kinderprogramma. 19.05 Knight Rider, tv-serie. 20.00 Journaal (NOS). 20.28 Garage in Afrika. Missie Verkeersmiddelen Aktie - 50 jaar (Miva). 20.33 Mijn vriend, speelfilm van Fons Rademakers uit 1978 over de geruchtmakende rechtszaak tegen de Belgische rechter Jespers. Met: Peter Faber, André van den Heuvel en Pleuni Touw. 22.40 TROS Aktua. 23.10 Music-all-in, compilatie van de programma's van Pim Jacobs en Ralph Inbar uit 1973-74. M.m.v. Ella Fitzgerald, Lionel Hampton, The Pointer Sisters, Toots Thielemans, Dionne Warwick, Charles Aznavour en Cleo Laine. 00.05 Journaal (NOS). NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.35 Staatsloterij, le trekking 748ste loterij. 18.40 Sesamstraat. 19.00 Journaal. 19.12 Julius Caesar, opera in drie bedrijven van Handel, uitgevoerd door het Orkest en Koor van de English National Opera o.l.v. Sir Charles Mackerras, m.m.v. Janet Baker, Valerie Masterson e.a. (gelijktijdig in stereo via Hilversum 4). 22.30 Journaal. 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma. 18.05 Tom en Tina, kleuterserie. 18.10 (ZW) Kapitein Zeppos (3), Vlaamse jeugdserie. 18.40 Juke Box. 18.55 Tijdrover: Doe-het-zelf. Vandaag: Van de regen in de drop. 19.10 Programma van de KRTO. 19.40 Paardekoersen, mededelingen en programma- overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kijk uit! Af 1: File parkeren. 20.15 Met Mike in zee. In het Casino van Blankenberge ontvangt Mike Verdrengh Frans Verleyen, Jo de Meyere, Guy Thijs e.a. 21.40 Zakenmensen (2), Amerikaanse tv-serie. Met: Dennis Dugan, Patrick Macnee, Maureen Arthur e.a. 22.05 Westside Story, reportage over de nieuwe plaatopname van 'West Side Story'. Met o.a. Kiri Te Kanawa (Maria) en José Carreras (Tony). Koor en orkest o.l.v. Leonard Bernstein. 23.35 Sport extra. 23.50 Nationale Loterij: Trekking van de hoge loten. Aansl.: Paardekoersen, Journaal en Coda. 11.30 Teletekst-magazine. 17.30 Mededelingen ONEm. 17.45 Ciné vacances: Le petit Cid. 18.10 Lollipop, kinderprogramma. 18.45 Clip Club, videoclips. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.23 Bonjour la fête, spelprogramma 19.30 Journaal. 20.00 Le grain de sable, spelprogramma. 20.40 Les rues de San Francisco, Amerikaanse serie met o.a. Karl Malden. 21.30 Portraits musicaux: De wereld van Charles Dutoit. 22.30 Journaal. 22.45 Informations, réflexions et interrogations laïques. 10.00 Heute. 10.03 WISO. 10.35 Schatten des Ruhmes (herh.). 12.10 Report. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-overzicht. 14.40 Teletekst-overzicht. 15.00 (ZW) Fury, avonturen van een paard. 15.25 Fauna Iberica, jeugdserie. Afl.: Familie Wolf. 15.50 Wolff undRüffel, kinderprogramma. 16.00 Tagesschau. 16.10 Arme Welt - Reiche Welt. Dubbelreportage vanuit Genève en Oppervolta over de ziekenzorg (herh.). 16.55 Janosik, Held der Berge (7), Poolse avonturenserie. 17.40 Nach Tomi Ungerer: Die Mellops bauen ein Flugzeug, tekenfilm. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.15 Meister Eder und sein Pumuckl. 18.40 Sprungbrett. 19.00 Monaco Franze - Der ewige Stenz. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 Tagesschau. 20.15 Laura, misdaadfilm van Vera Caspari en Georg Sklar. Met: Hildegard Knef, Helmut Lang, John van Dreelen e.a. (herh.). E3 22.10 Brennpunkt. 22.40 Tagesthemen. 23.10 Einsatz in Manhatten (Kojak), tv-serie. 23.55 Tagesschau. 00.00 Heute. 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15-13.30 Teletekst-overzicht 14.55 Programma-overzicht. 15.00 Heute. 15.03 Der Waschbar Rascal, tekenfilmserie. 15.30 Ferienkalender. 16.05 Flugboot 121 SP, tv-serie. 16.30 Babbelgamm, amusementsprogramma voor kinderen. 17.00 Heute. Aansl.Aus den Landern. 17.15 Tele-Illustrierte. 17.50 Rauchende Colts (Gunsmoke), Amerikaanse westernserie. 18.20 Rauchende Colts, vervolg. 18.53 Midlotto. 18.56 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Direkt, magazine met bijdragen van jonge kijkers. 20.15 Kennzeichen D. Nieuws uit Oost en West. 21.00 Polizeirevier Hill Street, Amerikaanse politieserie. 21.45 Heute-journal. 22.05 Ghetto der Frommen oder Heimat für viele. 22.35 Das kleine Femsehspiel: (ZW) Tagediebe, tv-film van Marcel Gisler. 08.00 Tele-Gymnastik. 08.10-11.40 Schooltelevisie. 18.30 Kindergartenkonzert: lm wilden Westen, uitgevoerd door het Radio Symfonie Orkest van Basel o.l.v. Matthias Bamert. 19.00 Aktuelle Stunde. Met om 19.45 Raamprogramma van de regionale studio's. 20.00 Tagesschau. 20.15 Mittwochs im III, gespreksprogramma vanuit Rüsselsheim. 21.45 Neuesvom Kleidermarkt. Antonia Hilke met de herfst- en wintermode 1985/86. 22.30 (ZW) Menschenraub (Ransom), Amerikaanse speelfilm van Alex Segal (1955). Met: Glenn Ford, Donna Reed en Leslie Nielsen. 00.10 Journaal. 11.30 Sky Trax, popmuziek. 14.00 Mountain Habitat, documentaire. 14.15 Charlie Chaplin: The cure. 14.35 The down under show, documentaire. 15.30 The mudspinner, documentaire. 16.00 Sky Trax, popmuziek. 18.30 Mr. Ed, tv-serie. 19.00 The double life of Henry Phyfe, tv-serie. 19.30 Pathfinders. 20.25 Gaiety George, musicalfilm. 22.05 International motor sports. 23.10-00.15 Sky Trax, popmuziek. Ieder heel uur nieuws. VOO: 7.03 Veronica komt naar je toe.Met om: 7.03 Ook Goeiemorgen (7.30 en 8.30 Nieuwsradio). 9.03 Muziek ter wijl u werkt. 10.03 Nederland Mu ziekland. 10.30 Nieuwsradio. 12.03 Will Wil wel. NCRV: 14.03 Klets majoor. 14.15 Douce Prance. 14.30 Logies en ontbijt. 16.03 Van eigen bodem. 17.03 Hier en Nu-woens dagmiddagmagazine. 17.55 Mede delingen (NOS). 18.06 Met Teddy aan tafel. 19.02 In 't voorbijgaan. 19.07 Leger des Heilskwartier. 19.25 NCRV-woensdag-sport. NOS: 20.03 Hobbyscoop. 20.30 Langs de lijn, sport en muziek. 23.07 Met het oog op morgen. NCRV: 00.02 Volgspot. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Van daag donderdag. VARA: 7.00 Nws. 7.06 De wekker radio (7.06 en 8.11 Dingen van de dag. 7.30 en 8.00 Nws). 8.30 Nws. 8.33 Het archief. 9.00 Muziek, merk Ma- lando. 09.30 Nws. 9.33 Hoor haar! 10.30 Nws. 10.33 Leef-tij d-genoeg. 11.30 Nws. 11.33 VARA's natte zo mer (Overheidsvoorlichting: 12.16 Finaal. 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30, 13.00 en 13.30 Nws). 14.00 De Schuurpapier. 14.30 Nws. 14.33 Opklaringen (14.40 Willem Wilmink's vervolgver haal). 15.30 Nws. 15.33 Leef-tij d-ge noeg. 16.00 Tony van Verre ont moet Leo Uittenbogaard (1). NOS: 16.30 Nws. 16.33 NOS-Ombudsman. EO: 17.30 Nws. 17.36 Tijdsein. NOS: 18.00 Nws. 18.10 NOS-midweekma- gazine (18.13 Frontaal. 18.35 We reldwijzer. 19.10 Randstad en re gio). 19.30 Het verschijnsel liefde (1). 20.00 Nws. EO: 20.03 Licht en uitzicht. 20.40 De bijbel open. 21.05 Van U wil ik zingen. 21.30 EO.in de regio. 22,00 Vragen naar de weg. 22.15 Terugkeer naar Israël. 22.30 Nws. 22.35 Achter de horizon. NOS: 23.30 Verhaal. Ieder heel uur nieuws. EO: 7.03 Ronduit music-time. 9.03 Gospel - sound. 10.03 Muziek motief. 11.03 Country trail. VPRO: 12.03 De wil de wereld. 15.03 Ronflonflon met Jacques Plafond. NOS: 16.04 De nationale hitparade. 18.04 De avondspits. VPRO: 19.02 Gonzo Radio. 20.03 The John Peel Show. 21.02 Frontlijn. 22.30 Liveconcert: Mory Kante. 23.02 Heartlands. NCRV7.00 Het levende woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.02 Progr.- overzicht. 8.05 Platennieuws. 8.45 Te Deum Laudamus. 9.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuz. 10.30 Orkestpalet: Amsterdams Fil- harm. Ork. 12.05 De orkestmuziek van Bach (1). 12.25 Promenade. 13.00 Nws. 13.02 Liederen voor so praan, viool, cello en piano. 13.30 Kerkconcert met Portugese kerk- muz. uit de 16e eeuw. AVRO: 14.00 Telefoonnummer 035-39211. 15.30 Puur cultuur. Bennie Goodman Live (4): 1937-'38.15.45 Muziekthea ter. Fragmenten uit Die Dreigro- schenoper van Kurt Weill. 16.30 Kasteelconcert. Strijkkwartetten voor viool en cello. 18.00 Nws. 18.02 Affiche 4. 18.05 Het betere werk. 19.00 Klavecimbelrecital. 19.12 Ju lius Caesar, opera van Handel (ge lijktijdig op Nederland 2-tv). 22.25 Historische Nederlandse fluitmu- ziek (4). 23.15 Over boeken. NOS: 09.03 NOS-Sportief. 9.25 Wa terstanden. Teleac: 9.30 Onderhoud fiets (3). RVU: 10.00 Leesvoer. TROS: 17.30 Tempo Doeloe extra. TROS: 18.30 De Pina Colada Show. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlan ders (19.00 Turks. 19.10 Berbers. 19.20 Marokkaans/Arabisch. 19.30 Spaans).

de Stem | 1985 | | pagina 13