Pers heei 6Alleen achterblijvers hadden flink 9 SKW-vakantie-activiteiten in kernen van Sas van Gent CDA EN PVDA WILLEN VISIE OOSTBURG Distels kwelling voor akkerbouwers markten Enquête Retranchement over leefbaarheid dorp pERSPROMOTi WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1985 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND OENSDAG 14 AUGUSTUS 19 ROND MARKIZAA TSG AMERIKA-TRIP VOETBALLERTJES SLUISKIL: Te druk Erbarmelijk Ontheffing Schietingen Biervliet Plaatselijk nieuws Kloosterzande Koewacht Oostburg Retranchement Sluis Terneuzen NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 T16 Van onze correspondent SAS VAN GENT - De stich ting Sociaal Kultureel Werk in Sas van Gent heeft de reste rende vakantieweken een at tractief vakantieprogramma opgezet voor de jeugd van de Sasse kernen. Op vier data kan de schooljeugd terecht voor delename aan een groot aantal spel- en vakantie-acti viteiten, steeds in een van de kernen van Sas Gent. Alle ac tiviteiten zijn gratis toeganke lijk. Een toegangskaart is ver krijgbaar bij de drie clubge bouwen van het SKW. Het vakantieprogramma start woensdag 14 augustus in Sas van Gent, waar op het ter rein aan de Prinsenkade spe len gedaan worden als koek happen, reuzememory, super mikado, skippyballenrace en een grote hindernisestafette. De spelen beginnen om 14.00 uur en bij slecht weer wijkt men uit naar De Roselaer. Philippine is vrijdag 16 augustus aan de beurt, waar men in het Spuikompark hut ten gaat bouwen (zelf hamer meenemen) en pannekoeken gaat bakken. Voor de jongeren en kleuters zijn er spelen als levend ganzebord, een teken en schilderwedstrijd, handen arbeid en nog veel meer. Bij slecht weer trekt men naar De Meerpaal. Ook in Philippine begint men om 14.00 uur. Woensdag 21 augustus staan de deuren van Concordia in Westdorpe vanaf 10.00 uur ooen voor onder meer een vos- senajcht, volksdansen, pick nick-barbecue, gezelschaps- en volksspelen. De dag eindigt op het speelveld aan de brand weerkazerne. Voor de pick nick dient men wel zelf een lunchpakket mee te nemen. Ter afsluiting van het SKW-vakantieprogramma is er vrijdag 23 augustus een grootse spelenkermis op het Keizer Karelplein in Sas van Gent met attracties als een op treden van het poppentheater 'Opgepast', boetseren, schmin ken, tekenen en schilderen, lo- lo- en skippyballen, sieraden maken, looping-bal, snoepjes rad van avontuur en nog veel andere verrassingen. GOES - De gemeentepolitie te Goes heeft maandagavond omstreeks half 11 op de Joa- chimkade te Goes een bestel busje aangehouden met daar in drie inwoners uit Breda. De man, J. M. (27), N. B. (25) en de eveneens 25-jarige A. S., had den op het Industrieterrein te Goes een vijftal houten pallets gestolen en in het voertuig ge laden. Na een nachtje gratis logies op het politiebureau en na het opmaken van het pro ces verbaal, werden ze giste ren weer op vrije voeten ge steld. GOES - Maandagnacht om streeks 2 uur ging de gemeen tepolitie over tot arrestatie van de 20-jarige R. F. en de 17- jarige F. W. beiden uit Goes. Ze werden ervan verdacht kort daarvoor aan de Noord- hoeklaan te Goes een tiental jonge boompjes te hebben ver nield. De jongens bekenden en werden na het opmaken van een proces verbaal gistermid dag weer in vrijheid gesteld. De aangebrachte schade be draagt ongeveer 4.000 GOES - In het kader van de actie Open Auto werden gis termorgen door de gemeente politie te Goes tussen 10 en 12 uur op parkeerterreinen in het centrum van Goes 1.157 voer tuigen gecontroleerd. Dat ge beurde in samenwerking met leden van het Bureau Voorko ming Misdrijven te Middel burg. 54 Geparkeerdstaande auto's bleken niet voldoende te zijn afgesloten. Ongeveer 4,7 procent. In 2 daarvan lagen waardevolle voorwerpen zo maar voor het grijpen. Verder werden in nog 3, overigens in wel afgesloten voertuigen, waardevolle voorwerpen ge zien. Er werd geen proces ver baal opgemaakt, maar de on voorzichtige eigenaars van de betrokken auto's vonden wei een folder van het Bureau Voorkoming Misdrijven op hun voertuigen bevestigd. AMSTERDAM, 13 aug. - Aardap- peltermijnmarkt. In Bintje 35- 50mm werden 2 contracten ver handeld voor levering april tegen ƒ16,50 per 100 kg. De stemming was kalm. In Bintje 50mm werden 212 contracten verhandel voor leve ring april bij een prijs van ƒ27,00 tot ƒ26,50 per 100 kg. Hier was de stemming goed prijshoudend. KAPELLE - 13 Augustus. Vanaf volgende week veiling in Kapelle op maandag, woensdag en vrijdag 11.30 uur; Goes, dinsdag en donder dag 1 uur; Krabbendijke, dinsdag 10 uur. Pruimen: Opal I 120-139, II 32-36, IB 75-100, grof 60-110, fa briek 25. Czar: 1 102-105, II 35-37, IB 70-85, grof 40-70, fabr. 25. Ontario: I 50-90, II 25-30, grof 75-80. St. Hu- bertus: I 30-35, II 25. Frambozen: I Schöneman 210-230, I 220. Rode bessen: Rondom pondsdoos 120- 160, 200 gr. doos 55, kilo's 220-280. Bramen: natuur 260-350, kas 380 per doos. Aardbeien: doosjes 75- 150, kilo's 130-350. Kruisbessen: doosjes 55-75. Appelen: Discouve- ry: 170/80 264,165/70 200,160/65 139, 155/60 37, 1180 103-166, 1170/80 117- 218, 1165/70 98-167, 1160 60-116, 1155/60 35. Benoni: 180/90 133,170/80 175. Mantet: 1170/80 73-118, 1160/70 49-58. Rode Mantet: 1170/80 133-139, 1160/70 81-86, 1180 97. Vista Bella: 170/80 146,160/70 77. Stark Earliest: 1160/70 44. Golden Delicious: 1170/ 80 53. Yellow Transparant: 170/80 67, 160/70 37-52, 1170/80 39-54, 1160/ 70 20-28. Peren: Super Trévoux: 170 71-75, 160-76, 155 52, 1180/90 42-54, 1170/80 51-71,1160/70 35-68,1155/760 27-29. Précoce de Trévoux: 160/65 71-74, 155/60 59-60, 1160 66, 1155 61. Groente: Princessebonen I 111-119, 11 62-65, snijbonen 150-290, knolsel derij 16 per stuk, tomaten IA 330- 370, IB 350, aardappelen 15-23, kriel 22-28. Beheersraad bespreekt overdracht jachthaven BRESKENS - De mo gelijke overdracht van de Breskense j achthaven aan een particuliere stichting komt volgende week woensdag aan de orde tijdens een vergade ring van de beheers raad van de haven. De jachthaven is mo menteel nog eigendom van de gemeente Oost burg, maar het college van B en W speelt al eni ge jaren met het idee om tot overdracht aan een particulier over te gaan. Volgens burgemeester C. Spijkerboer is nog niet bekend of B en W met een voorstel hiertoe komen of dat eerst een discussienota over de privati sering wordt afgewacht. Ook is nog niet rond of het college enkel het beheer wil uitbeste den of dat zowel eigendom als beheer in andere handen over gaan. Bij enkele raadsfracties is het voornemen van het college niet in zulke goede aarde ge vallen. Metname CDA en PvdA verwijten B en W dat een visie over privatisering ontbreekt. Deze twee fracties hebben het gemeentebestuur gevraagd eerst een beleid over privatisering van - nu nog - gemeentelijke eigendommen, zoals zwembaden, tennisba nen en sportvelden, uit te wer ken. „Wij zijn in principe niet te gen privatisering, maar er moet wel aan enkele voor waarden worden voldaan", al dus de fractieleider van de PvdA in de Oostburgse ge meenteraad, J. de Vries. „Ten eerste moeten B en W met een duidelijke visie komen, ten tweede willen we weten hoe de operatie wordt uitgevoerd en ten derde mag de overdracht niet gaan over de ruggen van de mensen die in de jachtha ven werken", deelde De Vries mee. Hij doelt hiermee op het mogelijk verlies van arbeids plaatsen. Het CDA deelt deze mening en vraagt zich verder af waar om een winstgevend object als de jachthaven zo nodig uit ge meentelijke handen moet, ter wijl verliesgevende zaken, zo als bijvoorbeeld het zwembad van Breskens, eigendom van de gemeente blijven. B en W denken dat de jacht haven in de toekomst een ver lies gaat opleveren. Met name het onderhoud, bijvoorbeeld het uitbaggeren, zou veel geld gaan kosten. CDA-fractielei- der G. van Schaick denkt dat die kosten wel mee zullen val len als men het baggeren in de winter laat gebeuren. De vergadering van de be heersraad vindt 21 augustus plaats in het kantoor van de jachthavenmeester te Bres kens, aanvang 13.00 uur. RETRANCHEMENT - De dorpsraad van Retranchement plan binnenkort een enquête onder alle inwoners van het (J te houden. De dorpsraad wil vragen welke wensen er leven m betrekking tot de leefbaarheid van de kern. Dit deelde voorzin J. Schillemann mee. De leden van de dorpsraad komen eind deze maand bijeen: gaan dan de enquêtevragen opstellen. Met het vragenformulli willen ze bijvoorbeeld nagaan of er behoefte is aan een speelt,, rein voor kinderen die de lagere school bezoeken. Gedacht wor; aan het veldje aan de Mauritsstraat. Wanneer blijkt dat erin langstelling is gaat men de gemeente Sluis vragen daar enkel houten klimrekken te plaatsen. Het veldje wordt momenteel gebruikt door de oudere jeuj, als racebaan voor hun brommers. In het dorp ontbreekt ee speelterrein voor kinderen. De dorpsraad is ook van plan het komende najaar enk, mensen van het waterschap 't Vrije van Sluis uit te nodigt voor een spreekbeurt. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG/BERGEN OP ZOOM - Boeren aan de rand Van onze correspondent SLUISKIL - Nauwelijks be komen van de lange reis en de vele emoties is het in hui ze Agterhuis nog steeds een drukte van belang. De tele foon rinkelt meer dan eens en dan verontschuldigt Ron nie Agterhuis voor de zo veelste keer het bestuur van de w Sluiskil, omdat dit af gelopen zondagmiddag 'we gens vakanties en een toer nooi' niet aanwezig kon zijn bij de terugkeer van de eigen voetbaljeugd uit de Verenigde Staten. Bloemen en planten van dankbare ouders, vaak ver gezeld van een persoonlijk briefje, worden bezorgd. Zichtbaar aangedaan door al deze dankbetuigingen zegt Agterhuis tegen zijn ploegleider Herman Visser: „Er zijn momenten geweest dat we het bijltje er bij neer wilden gooiden. Vooral na de strubbelingen binnen de jeugdcommissie van de w Sluiskil. Gelukkig hebben we toch doorgezet en zo doende de 15 jeugdspelers een onvergetelijke ervaring bezorgd". Al snel komen de foto's op tafel. Tien mapjes in totaal. Maar van de drie wekende durende reis naar Modesto (Californië) is ook vijf uur video-film gemaakt, die tij dens de komende Gildefees- ten aan de Sluiskilse bevol king zal worden vertoond. Wat de Sluiskillenaars tijdens hun verblijf vooral is opgevallen is de gemoedelij ke houding van de gastge zinnen in tegenstelling tot de algemeen harde mentaliteit in het land. Herman Visser: „Die mensen hebben zich enorm uitgesloofd voor ons, niets was hun teveel. Maar in het voetbal gaat het ech ter heel anders toe. Bij ons kan iedereen die wil voet ballen zich opgeven en hij speelt zijn partijtje mee. Maar daar hebben we ge voetbald tegen een team dat was geselecteerd uit zo'n 1600 spelertjes". En Loek van Hecke: „On ze jongens daar hadden een veel te druk programma af te werken om veel aan huis te denken. Met de achter blijvers was het anders ge steld. Ouders hadden heim wee en soms spijt dat ze toch niet met hun kroost mee wa ren gegaan. Er moesten dan ook menigmaal troostende woorden worden gespro ken". Maar de Sluiskilse jeugd deed in de States meer dan voetballen. Bezoeken aan het Yosemite National Park, Disneyland en de Universal Studios (waar opnamen worden gemaakt voor be faamde tv-series als Knigh- trider en The A-team) maakten de trip tot een on vergetelijke gebeurtenis. Over het Amerikaanse voetbal is Ronnie Agterhuis minder positief. „De velden zijn er erbarmelijk, kleedlo kalen en kantines ontbre- De begeleiders van de Sluiskilse voetballertjes op hun USA-trip. - FOTO DE STEM/CORJ. DE BOER ken, de scheidsrechters zijn van bedenkelijke kwaliteit en van de buitenspelval hebben ze daar nog geen kaas gegeten. Maar onze wedstrijden werden druk bezocht en er is door de pers en zelfs door de tv veel aan dacht aan besteed. Van de negen gespeelde partijen hebben onze C-voetballers er toch mooi vijf gewonnen". Voor in totaal 38.000 ge kost, een bedrag dat via een oud papier-actie en enkele sponsors kon worden opge bracht, reisde de Sluiskilse voetbaljeugd voor de eerste maal naar de USA. Maar ze ker niet voor de laatste maal, zo verwacht Agter huis. „Er worden door ouders nu al rekeningen ge opend om te sparen voor een volgende trip naar Modes to". van het Markizaatsgebied voor een kwart Zeeuws J voor driekwart Brabants J bied - dreigen het slachtoffl te worden van een distelplaa J Gevreesd wordt dat de nJ| zen van de vele duizenden diti tels in het drooggevallen Mari kizaat terecht komen in de wassen van de aangrenzend) lanabouwpercelen. Ontkiemen die pluizen, dan levert dat de akkerbouwer) handenvol werk op en wellich schade aan de gewassen Boe, ren hebben hun beklag al i daan. In een brief hebben zi het Brabants Landschap al erfpachter van het gebied id gebreke gesteld. Volgens ir. J. van der Per van de Rijksdienst voor IJsselmeerpolders (RIJP), het Markizaatsgebied beheer schieten de distels in dit na| tuurgebied als paddestoel uit de grond. „Dat is in dr< gevallen gebieden een beker probleem. Ook in de Lauweri| zee en in de Flevopolder den we daar last van. We kr nen die distelgroei niet afrei men. Je kunt in een gebied vi 1000 ha moeilijk met handmaaier aan de slag Er bestaan een distelverorr ning waarin paal en per wordt gesteld aan de diste) groei, maar dat is voor or schier onmogelijk om daaraat] te voldoen", aldus de heer Var! der Perk" SSF I GOES - St. Andries uit WemeWl hield een schieting op de staande wipPj te Goes met 57 deelnemers. Uitslag een: eerste hoofdvogel J. KorstanjeS* Nostra, tweede hoofdvogel H. Booniï Willem Teil, eerste zij vogel J. de JojfB tweede zij vogel C. van 't Westeinde t+J den Soranus, derde zij vogel R. Belaf- Diana. Wip twee: eerste hoofdvogelf Boelman Willem Teil, tweede hoofdvor C. van 't Westeinde Soranus, eerste zj vogel J. de Jonge Soranus, tweede a)| gel M. Allemekinders Victoria, derde vogel J. Crucq Soranus. Er werd ook| blokschieting gehouden. Op de wip werd de vogel geschoten door Schipper St Andries, W. Boudens W' lem Tel! en W. de Jonge A.D.L.M. Iffl kamping werd W. Boudens door een w treffer winnaar. Op de tweede wip de vogel ook drie maal afgeschoten d| P. Vette Concordia, H. de Jonge Sow en H. Koens Spes Nostra. Hier wertP de Jonge na kamping winnaar. Speeldagen - Woensdag 14 en donderdag 15 augustus wor den in Biervliet speeldagen gehouden, 't Thema is zee rovers. Woensdag om 9.00 uur is er een optocht door het dorp waarbij iedereen mag aan sluiten. Om 10.00 uur start op het veldje bij 't Haring schooltje het timmeren, zagen, etcetera om een piratenschip te bouwen. Om 12.00 uur is het lunchpauze. En van 14.00-16.00 uur kan er weer verder ge bouwd worden. Donderdag wordt er om 10.00 uur een film vertoond en kunnen de kinderen verder bouwen aan hun schip. Om 14.00 uur wordt 't bekende spel Zeeslag gespeeld. Om 17.00 uur wordt er gezamenlijk op de speelweide gegeten. Daarna wordt er om 19.00 uur, als het weer meezit, een kampvuur gehouden tot ongeveer 21.00 uur. De kosten van deze dagen zijn zo laag mogelijk gehou den. De speeldagen zijn voor kinderen van 4-12 jaar. Zeehengelwedstrijd - De zee- hengelclub De Vogel houdt za terdag 17 augustus de vijfde wedstrijd in de Westerschelde. Er wordt gevist van 15.15 tot 18.15 uur aan het Zeedorp te Ossenisse. Inschrijving en prijsuitreiking vinden plaats in het café De Kastanje te Kloosterzande. EHBO-cursus - Ook dit jaar zal er bij voldoende belang stelling weer een EHBO-cur sus worden gegeven door dok ter Van Berkel en de kaderle den van de EHBO-afdeling Koewacht. Diegene die inte resse hebben deze cursus te volgen, kunnen zich opgeven voor 14 september bij de heer A. van Poecke, Kerklaan 71, Koewacht, telefoon 01146-1272. Bolling - Op de banen aan de Q. van Uffordstraat 10, tussen de Helsinkistraat en de Kot kastraat wordt zaterdag 17 een augustus een toeristenbol- ling gehouden voor het Neder lands clubkampioenschap krulbollen 1985. Keizersbolling - Op de banen van Raak tegen Staak wordt zaterdag 17 augustus de twin tigste keizersbolling gehouden tussen de keizer 1984 en de ko ningen 1985. Gevonden voorwerpen - Hor loge, filmrolletje, contactlen zen in etui, fiets, diverse por temonnees, herenhorloge, blauwe Bermuda, kenteken plaat FH-32-ZL, wieldop In- terard, diverse sleutels en sleutelbossen, zakmes, Opel- sleutel, fototoestel, adressen- boekje, f ietssleutel, Quartz horloge, damesfiets, wollen vest, wit vest, ampul, regen broek, regenjas, houten surf plank, herenhorloge, nummer plaat IJ-30-HG, regenpak, da meszonnebril, damessport- fiets, Esso-creditkaart, diverse autosleutels, regenjack in tas je, herentrouwring, dekzeil met roede, f ietssleuteltje, eurocheques, opblaasbare boei, benzinedop Mercedes, herenhorloge, damesfiets, blauwe regenbroek, zonnebril, motorhandschoen, nylon boodschappentas, trouwring, zonnebril in mapje. Bridge - De Oostburgse brid- gesociëteit speelde een compe titiewedstrijd waarbij zowel de A- als de B-groep een Ho well van 12 paren speelde. De uitslag: Groep A: 1. echtpaar Rietberg, 2. dames Spieren burg-Plasschaert, 3. mevrouw Christiaansen-de heer Wage naar, 4. echtpaar Barendregt. Groep B: 1. heren Eleveld/de Bruyn, 2. echtpaar Legrand, 3. dames Risseeuw/Verstratén, 4. dames Lako/Vergouwe. Touwtrekploegen - Al wie armkracht over heeft gaat naar Retranchement. Daar dreigt de voor woensdag 14 augustus geplande touwtrek wedstrijd in het water te val len bij gebrek aan deelnemers. Tot nu toe heeft zich bij het VVV-bestuur slechts één ploeg aangemeld. Wie nog in teresse heeft kan zich aanmel den tot en met woensdagavond zes uur. Om 19.00 uur begint de wedstrijd op het Marktplein. Dames- en herenploegen zijn welkom, maximaal acht per sonen per ploeg. De deelname kost een tientje per ploeg. Schoenen met uitsteeksels, zo als noppen, zijn niet toege staan. Strandbarbecue - In het eeuwenoude Zwingebied bij het strandpaviljoen De Zee meeuw, houdt de WV-Re- tranchement maandag 19 augustus een grote strandbar becue. Voor 18 gulden per per soon kirjgt men zes variaties voorgeschoteld. In verband met de voorbereiding worden aspirant-deelnemers verzocht zich vooraf te melden en te be talen bij de VW-Retranche- ment. Daar ontvangt men een deelnamebewijs. De barbecue begint om 19.45 uur. Bingo - In 't Hof van Vlaande ren houdt de VW-Retranche- ment vrijdag 16 augustus een bingo-avond, aanvang acht uur. Er zijn fraaie prijzen te winnen. Gevonden voorwerpen - Huis sleutel in bruin etui, autsleutel Fiat, bankbiljet, rode porte monnee met bankpasje, huis sleutels met label, sleutel met houdertje, autosleutels aan le ren sleutelhanger, huissleutels en autosleutel Audi, Belgisch bankpasje en kooppasje, bos sleutels, leren map met inhoud van pen, foto's en kranteknip sels, kinderwagen, bordeaux regenbroek. Burgerlijke stand - Geboren: Dave, zv B. Souwen en M. Ha- merlinck, Sas van Gent; Sa- brina, dv J. Dieleman en M. Talboom, Sas van Gent; Joel, zv M. von Bannisseht en A. Hartman, Terneuzen; Bart, zv J. de Buck en J. Meij, Hoek; Trijntje, dv A. Scheele en M. van Zijtveld, Zaamslag; Mat- thijs, zv W. van der Zee en E. van de Ree, Zaamslag; Wij nand, zv C. van Waes en M. de Dobbelaere, Westdorpe; D| niëlle, dv E. de Bruin en^l Timmerman, Sluiskil; HeW| dv C. de Groene Zaamslag. Ondertrouwd: Isaac van H*| ve, 23, Oostburg en Tea OnSfl nae, 21, Terneuzen; Anthc*l de Doelder, 41, Terneuzen 8'l Hillegonda Meijns, 36, Zaa"! stad; Jan den Hamer, 23, Tej'l neuzen en Christina Kiel, -'1 Heemstede. Getrouwd: Karei 't Gilde, en Wilhelmina Duerink, Zaamslag; Andreas Franss-I 26 en Marijke Brand, 24 'I Rotterdam; Peter WoudstJI 25 en Margaretha de Hullu il te Terneuzen; Adriaan Ba'®| man, 22 en Lydian de Me!'e,l 23 te Terneuzen. Overleden: Antonius van T-1 De RIJP bij de provinciebfl sturen in Middelburg en Del Bosch ontheffing van die vei ordening aangevraagd. Vandr| Zeeuwse bestuurders kreéil men ontheffing, maar van d:l Brabantse niet. „Men kent ka Brabant de ontheffings lijkheid op de distelve ning niet", aldus Van d(i| Perk. Er is nu een stuk tegen il zuidelijke dijk distelvrij ge| maakt. „De landbouwgrond r de polder is thans schoon, moeten afwachten wat hl: gaat worden gaat", zegt V# der Perk. Hij verwacht dat d boeren na volgend jaar gea hinder meer ondervinden vail de pluizen. „De natuurlijkesl l lectie verdrijft de distel! r Maar wij zitten als beheerd! met de vraag: hoe voorkom! dat Zeeuwse distelpluizen J Brabantse akkerbouwgrcT] terecht komen?" XJ „JE KAN nog zo mooi o] doet, pas als iemand het het hebt. Er zijn mensen, die als ze iets over een plaat of artiest lezen naar een platenzaak gaan om te luisteren. Eerst luisteren, want ze kopen niet blindelings. Er is geen re censent die zoveel gezag heeft dat hij dat voor elkaar krijgt. Via de schrijvende pers platen onder de aan dacht brengen is een omweg, maar je moet die omweg ge bruiken, als je iets voor een artiest aan de gang wilt brengen." Jos Lauwers, perspromo tor bij de platenmaatschap pij CBS, geeft daarmee de plaats aan die de schrijven de pers als 'hulpmiddel' bij het aan de man brengen van platen en artiesten inneemt. Niet de belangrijkste scha kel dus in de keten, maar ze ker geen bijkomstigheid. Jos Lauwers: „Het is nog niet of nauwelijks voorge komen dat een groep die breeduit in de pers gestaan heeft alleen daardoor door gebroken is. Het gebeurt steeds in combinatie met ra dio en televisie en in sommi ge gevallen kun je met radio en televisie volstaan. De bla den en kranten hebben over het algemeen wel een meer signalerende functie dan de andere media. Neem je bij- tenhove, 69, Hoek; Janna D^'l 74, ev C. van Sweeden, A# Antonius van Son, 55, Sas ya Gent. 14.30 De roos van Bagdad De KRO tracteert de jeugd vanmiddag op de bekroonde Italiaanse film 'De roos van Bagdad', een sprookje in de stijl van de 1001 nacht-ver halen. Heel lang geleden leefde er in Bagdad, de stad van de duizend tuinen en minaretten, een gelukkig en ijverig volk, dat genoot van vrede en welvaart onder de wijze kalief Omar de Derde. Op een dag maakte de be volking zich op voor een groot feest. De zon moest nog drie keer ondergaan en dan zou prinses Sheila, de kleindochter van de kalief, een echtgenoot kiezen. 20.33 Mijn vriend België kende halverwege de zeventiger jaren de sensa- tionale zaak tegen de Gentse rechter Jespers, die zijn echtgenote vermoord zou hebben. Hoewel zijn schuld nooit afdoende kwam vast te staan, werd de rechter op getuigenverklaringen tot twintig jaar dwangarbeid veroordeeld. In 1978 inter preteerde Fons Rademakers °P eigen wijze de affaire, waarbij hij de namen van de hoofdpersonen veranderde. Op zekere dag vindt de Bel gische politie bij een routi ne-onderzoek een grote hoe veelheid effecten, juwelen en spaarbrieven, die later van twee roofovervallen af komstig blijken te zijn. Er is °ok een mapje papieren bij, dat hen op het spoor brengt van onderzoeksrechter John Jensens, die in Gent een zeer belangrijk man is. [l9.12^ Julius Caesar Na haar officiële afscheid van het theater heeft Chan- bel Four de Engelse zange- res Janet Baker nog een maal kunnen strikken een van de beste rollen uit haar carrière voor de televisieca mera's te vertolken. Van-

de Stem | 1985 | | pagina 12