HuZaVo kiest voor recreatief voetbal >mt om CHTSTE SEIZOENZEGE WERD MOOISTE ZYA'81 start met bekervoetbal "Méditerranée zo blauw! 'i\ Car don blijft goed presteren Reggie Bun in kwart finale Smash-toernooi Willem Verplanke: „Er moet aan gewerkt worden lancieel illem II Onbezorgd op vakantie? Dan eerst naar de Rabobank. >ij Kwantum Zomertrio Breskens PAGINASPORTT John McEnroe in oude doen Ga, vóór u op vakantie gaat, nog even naar uw Rabobank. En regel er in één keer al uw vakantiezaken. Buitenlands geld, reisverzekeringen, hulpverlening in het buitenland, reis- en/of Eurocheques, safeloketten. n CMÊÊii U gaat dan een stuk geruster op vakantie. IfOlinnOll V Wielerkoers Koudekerke Wendy Hendrikse wint in de M-klas WEINIG OF GEEN AANVOER VOOR WIELERVERENIGING ZEEUWSCH-VLAANDEREN j DINSDAG 13 AUGUSTUS 1385 BjagBSF T14 PAGINA SPORT 2 actie li, het jaar dat de club 90 ja_ ■1de voorzitter Groels van m n tijdens de presentatie voor Is beloopt de schuld van i pmenteel nog 300.000 guldek ken met een achtergesteld Ivoetbalorganisatie Willem]] iciële dieptepunt beliepen dj |iging en andere crediteuren veer winst wordt gemaakt |>ing van een gedeelte van do Tilburgse club plannen. GeJ en jeugdschool. Eerder uitge stuur omtrent een hernieuwd poor Willem U's nieuwe trai- beste is om pas te promove In een ééndagsvlieg heeft nie-j Ludo Peeters, Adrie van di Poel, Twan Poels, Cees Prier Jerrit Solleveld, Leo var 'liet, Ad Wijnands en Jooj Zoetemelk. Jan Raas: „Wij gaan ons voon weer specialiseren o[ kortere etappewedstrijden, of Ie klassiekers en op het win nen van etappes in de grot |onden. Het aantrekken var en toprenner voor het algeJ neen klassement in de Tour vas voor ons financieel niei [taalbaar. Het is besproker net onze sponsors, zij hebber Er van afgezien en voor Itandpunt moet je respect nebben". Van onze sportmedewerker fjÜ'LST - In het Hulsterse zaalvoetbal Leen scheiding ontstaan tussen de zo genaamde op prestaties gerichte clubs len recreatieve verenigingen. Een ken- llering die tot gevolg heeft gehad dat Ije HuZaVo over is gestapt naar het Irecreatief spelen en de meer prestatie I gerichte clubs zich inschreven in de ijfgionale competitie. I Het een en ander heeft er toe geleid Idat er in plaats van twee klassen de [Ita); 1953: Felice Bonetto Pita); 1954: Onofre Marimom lArg); 1955: Albert Ascari [Ita), Bill Vukovich (VSt), 3ierre Levegh (Fra) en jouis Rosier (Fra); 1956: Pe- Collins (GBr) en Stewart swis-Evans (GBr); 1959: Tean Behra (Fra); 1961: Tony lettenhausen (VSt), Wolf gang Berghe von Trips fWDl); 1962: Ricardo Rodri guez (Mex); 1964: Karei Go- iin de Beauford (Ned) en Cddie Sachs (GBr); 1967: Lo renzo Bandini (Ita); 1968: Jim Clark (GBr), Mike Spence (GBr), Ludovico Scarfiotti (Ita), Jo Schlesser |(Fra); 1969: Lucien Bianchi l(Bel), Paul Hawkins (Aus), ïerhard Mitter (WD1); 1970: iBruce McLaren (GBr), Piers Icourage (GBr), Jochen lRindt (Oos); 1971: Ignazio iGiunti (Ita), Pedro Rodri- Iguez (Mex), Jo Siffert (Zwi); 1972: Joakim Bonnier (Zwe); 1973: Roger Williamson (GBr), Francois Cevert (Fra); 1974: Peter Revson (VSt), Silvio Moser (Zwi); 1983: Rolf Stommelen (WDl); 1985: Manfred Winkelhock (WDl). HuZaVo-heren een competitie spelen met zestien teams in één poule. Deze groep werkt een zogenaamde halve competitie af. Daarna wordt deze groep gesplitst in twee poules van acht teams, die onderling voor een titel gaan strijden. Naast deze nieuwe vormgeving is het driepuntensysteem, dat voorheen in de tweede klas werd gehanteerd, afgeschaft. Deze nieuwe opzet maakt het voor de spelers goed koper om te spelen onder de KNVB- vlag, maar houdt eveneens in dat er niet gepromoveerd kan worden naar de regionale klassen. Het bekervoetbal blijft eveneens beperkt tot eigen kring. De competitie in de Hulsterse sport hal begint voor de dames 6 september. De heren starten een dag later. Com petitieleider is evenals vorig seizoen Henk de Weers. De overige bestuurs leden zijn Patrick Mac Taggert (hij volgde Walter Voet op), Rob Claer- houdt, Paul Ysebaert, Carlo van Aver- maete, Francien Verschelden en Frans Fleurbaay. De formaties die deelnemen aan het recreatieve voetbal zijn: Walhout/De Visser, De Meerpaal, Neckermann, Shing Garden, Vervaet, PZS, The Movies, De Snor, Biesbroeck, Bogaert, Storme, BLZ/Bilderbeek, Klaus/Biesbroeck, GTI, Witte Huis en Torro. De equipes die al speelden in het re gionale zaalvoetbal of daar naar toe overstapten zijn: Van Westen, De Ster, De Smickel 1 en 2, Goos- sen en Klaus/Biesbroeck. De damesteams die in de HuZaVo uitkomen zijn Ko Jansen, Paul de Vliège- re, Stadsherberg, Van Jole/Anthonis, Biesbroeck/ Klaus, Marco's Gym, Disco Love, Neckermann en AZWZ. Hucces voor Cor Verplanko Door Fred Rabout [BIERVLIET - Op 23 oktober 1982 plofte Cor IVerplanke tijdens de Ronde van Zuid-Afrika [voor vrije liefhebbers dusdanig tegen het as falt, dat zijn wieier loopbaan verleden tijd leek. Buiten bewustzijn werd hij opgeraapt en naar een [liekenhuis in Bloemfontein gevoerd. Een gedenk waardige dag in. het dagboek van de Biervlietse trim mer of vrije liefhebber zoals onze zuiderburen deze |categorie noemen. STRATTON MOUN TAIN (RTR) - Korte tijd voor het US Open, één van de vier grote tennis toernooien in d* wereld, is John McEnroe in oude doen. De 26-jarige Ame rikaan won voor het eerst sinds april een toernooi, dat van Stratton Moun tain. McEnroe veisloeg in de eindstrijd Ivan Lendl in twee sets: 7-6 (1-4), 6-2. In de onderlinge confron taties met de Tsjechoslo- waakse rivaal leidt McEnroe nu met 12-11. De nukkige nummer één van de wereld, die de hoofdprijs verdiende van ongeveer 130.000 gulden plus een auto, maakte na afloop een voldant in druk. „Het serveren tn de, volley waren uitstekend, maar ook vanaf de base line liep het spel, zoals ik wenste", zei hij. In de door de regen vertraagde en onderbroken partij kon Lendl alleen in de eerste set volwaardige tegenstand bieden. De uitslagen zijn: enkel spel: John McEnroe (VSt)-Ivan Lendl (Tsj) 7" 6 (7-4), 6-2; dubbelspd: Davis/Pate (VSfi- Flach/Seguso (VSt) 3-6. 7-6 (7-5), 7-6 (7-0). Niet minder gedenkwaardig zondag 4 augustus 1985 en [dan gelukkig in positievere in. Cor Verplanke wordt we reldkampioen in eerderge noemde categorie te St.- Jiklaas. Een regenboogtrui, jie in de Biervlietse Haven straat terecht gekoesterd [wordt en die mede door de [lange weg die afgelegd moest lorden na de valpartij een ex- [tra dimensie krijgt. Cor zelf, 35 jaar en al 11 jaar actief in de wielersport, blijft nuchter onder. Net zo emo- Seloos als hij praat over de Valpartijpraat hij over het ehalen van de wereldtitel, raar ze met zo'n 145 renners en gooi naar deden. Een titel lie hij zeker niet gestolen heeft, want een 'zweetdief kan ij niet genoemd worden. Men heeft in het peloton altijd een [edegen werkkracht aan Ver planke. Zo ook op de gedenkwaardi- 1 zondag in de hoofdstad van het Belgische Waasland, Tien san reden na negentig kilo seter van de 145, die stonden orgeschreven, in de front lijn. Onder hen Peter van 't testeinde, ploegmaat en [plaatsgenoot van Verplanke. cintig kilometer verder bracht Cor Verplanke zelf de egenaanval op gang. Een iertal met zijn clubmakker Henk Peters steunden hem zo |oed mogelijk bij deze actie, «intig kilometer moest dit [ajftal jagen om de kloof van nntig seconden te overbrug den. Nadat de Belg Van der lerle vooraan was weggeval- en, dook men dus met 14 ren ders de finale in. Verplanke: „We hadden met rieman vooraan afgesproken iat we om de beurt zouden Proberen weg te komen, want net mannen als Roger Belaert |n Serge van Daele vooraan •isten we dat we geen schijn |an kans zouden maken. Een fpzet die leek te mislukken, "ant amper een kilometer roor de streep zat alles nog sa wn. Met Van Daele, Belaert [a Oelibrandt, drie mannen pn dezelfde ploeg waarvan eerste twee rassprinters "11, leken onze kansen tot nul teeduceerd. Op dat moment ben ik echter vertrokken, ge bruik makend van de rivali teit tussen de ploegmaats Van Dale en Belaert. Meer dan vijftig meter heb ik nooit ge had en op de streep had ik am per een fietslengte over. Tien meter na de streep kwam alles over me heen gebold". Aan de meet worden de prijzen verdeeld is een gezeg de zo oud als de wielersport en Cor Verplanke mag zich een jaar in het tricot met de verti cale banden hijsen. Een te rechte kampioen, want hij nam het grootste deel van het werk op zijn schouders tijdens de achtervolging. Hoe het komt dat hij dit jaar zo sterk rijdt, is voor hem ook een raadsel. „Na mijn val heb ik in 1983 totaal niet kunnen koersen. Vorig jaar kwam de moeizame weg terug met een zege tijdens een koppeltijdrit met Pieter Harms als lichtpuntje. Begin dit» jaar ben ik nog geopereerd aan eenuaogaeouw, een gevolg van de tuimelpartijzodat ik pas met maart op de fiets ben geklommen. Misschien ligt het daaraan dat het de laatste we ken zo voortreffelijk gaat". Zo voortreffelijk zelfs dat hij nog met de gedachte heeft gespeeld om het voorbeeld van Frans van Waterschoot en Paul Hiel te volgen en over te stappen naar de KNWU. Een gedachte die nog steeds speelt, maar nu toch wat naar de ach tergrond is verschoven. „Ik zal op zijn minst toch een jaar mijn trui kleur moeten geven bij de vrije liefhebbers. Daar na zien we wel verder". Het zou niet de eerste keer zijn dat hij een KNWU-licen- tie in zijn bezit heeft, want hij begon bij de wielerunie als liefhebber nadat hij op 24-ja- rige leeftijd via de '24 Uur van Oostburg' in aanraking kwam met de wielersport, die hem tot nu toe de zon- maar ook de schaduwzijde liet zien. On-, danks zijn wrange nasmaak van zijn Zuidafrikaans avon tuur zijn de kansen volop aan wezig dat hij daar dit jaar weer van de partij is. „In Bel gië hebben ze me weer gepolst voor deelname aan die Ronde Zo lag Cor Verplanke drie jaar geleden voor Pampus in een Zuidafrikaans ziekenhuis. en ik zie dat wel zitten. Voor- en richt ik me op het klasse- truien zijn voorlopig in bestel- lopig ga ik eerst naar de vier ment van de Zeeuws-Vlaamse ling, want aan één tricot heeft dagen durende Ronde van Trimfederatie, waarin ik de een wielrenner nu eenmaal Luik met een Belgische ploeg leiding heb". De regenboog- niet veel. Van onze sportmedewerker AXEL - In het Axelse zaalvoetbal is de discussie over het al dan niet recreatief spelen aan de vooravond van het komen de seizoen nog niet afgesloten. „De eerste klas gaat in ieder geval op de oude voet verder. Voor de tweede klas ligt dan nog niet vast. Vermoedelijk wordt dit een recreatieve klas, al is hierover nog geen definitief standpunt ingenomen", al dus ZVA'81-voorzitter Wim Sinke. Deze beslissing valt overigens op korte termijn te ver wachten. Temeer daar de zaalvoetballers al 19 augustus van start gaan met twee ronden voor de beker. De competitie be gint ewn week later, 26 augutus, voor de eersteklassers. De tweede reeks begint twee dagen' daarna. Evenals voraig seizoen worden de twee klassen in het ZVA'81-voetbal geformeerd uit veertien teams. In de hoog ste klas klas komen uit Den Hamer, Groovy, Groosman/ Smulders, Kerckhaert, Kota Radja, Moy Fa 1, Dax, Ratjetoe, De Pooter 2, Reizende Man, Dieleman, Primus/Pluym, Wa pen van Axel/Kesbeke 2 en Corretje. In de tweede groep spelen de formaties van Van Alten, HCG, CITO, De Maayer, Disco Love, Haak, Eeuwige Lente, Elocoat, Markt Boys/ Schoot, De Meyer, La Bourse, Wilton, Moy Fa 2 en Broom- chemie. Uit deze competitie vertrokken Deto en Wagenwiel. Beide clubs komen het volgende seizoen uit in de eerste klas van het regionale zaalvoetbal. Hun thuiswedstrijden worden, evenals die van de hoofdklassers Verpoorte, De Pooter en Wapen van Axel/Kesbeke, in de Axelse sporthal 't Sportuus afgewerkt. (ADVERTENTIE) Van onze sportmedewerker KOUDEKERKE - De negende wielerronde van Koudekerke wordt zaterdag 17 augustus verreden. Bij de amateurs, die 80 kilometer moeten afleggen en om half zeven vertrekken, zijn uiteraard van de partij de regionale favorieten Kees de Nooyer en Jacky van der Horst. Andere bekende Zeeuwen zijn Toon van der Steen, Ge rard van Antwerpen, Wim van Kooten, Peter Mol, Karei van Goethem en Conno van de Sande. Theo Akkermans is een van de belangrijkste kansheb bers bij de renners van buiten Zeeland. Voor de liefhebbers klinkt het startschot om half vijf. Nout Westerbeeke, Sam Broersma en Leo de Jonge be horen bij hen tot de renners die de Zeeuwse eer hoog moe ten houden. Om kwart over drie komen als eersten in actie de nieuwelingen-dames met onder andere Monica de Waal en de zusjes Lutke Schipholt. Aan de jeugdwielerkoers in Breda werd door vier Zeeuws- Vlamingen deelgenomen. Bij de 7-jarigen pakte Bart van Schilt uit Sas van Gent een tweede plaats. Angelique van Schilt was iets minder goed op dreef. Bij de 8-jarigen werd hij negende. Axelaar Robert de Nijs kwam uit bij de 12-jarigen. Hij werd 21e. Serge van Boven ging in de slag bij de 13-jarigen. De Axelaar werd hier achtste. Van onze sportmedewerker BRESKENS - Drie sportver enigingen, te weten de zwem vereniging Scheldestroom, de atletiekclub De Wielingen en de fietstrimclub Breskens, houden donderdag 15 augustus het tweede zomertrio. Dit met het zwembad De Veste aan de Nieuwesluisweg te Breskens als zenuwcentrum. Het personeel van dit zwembad heeft eveneens in grote mate meegewerkt aan de voorbereiding van dit evene ment. Een evenement dat een recreatief karakter heeft, maar het is bekend dat zodra de deelnemers weggeschoten worden het recreatieve vaak naar de achtergrond wordt verwezen. Het deelnemersveld is in twee categorieën inge deeld. De A-categorie, die om 10.00 uur aan de driekamp be gint, doet 250 meter zwemmen, 10 kilometer fietsen en 23 kilo meter lopen. De B-categorie gaat 's avonds om zes uur van start voor 500 meter zwemmen, 25 kilometer fietsen en 5 kilome ter lopen. In laatstgenoemde categorie kwamen dertig voorinschrijvingen binnen, waaronder bekende namen in deze sporttak zoals Sandra Verdonck en Ingrid van As- sche bij de dames en bij de he ren Huib Meerman, Conny Bouman, Rudi van de Broecke, Peter Nicolai, Joop Scheybe- ler, Bram Kools en Adri Ge- rards. Er kan trouwens nog ter plaatse worden ingeschreven. EEKLO - Helmut Cardon uit Sas van Gent heeft ook in de vier de ronde van het Herdenkingstoernooi prof. dr. Max Euwe, dat in het kader van het ECI-toernooi in Eeklo wordt gespeeld, het contact met de kop behouden. Dit is gezien de op papier veel sterkere tegenstanders vooralsnog een knappe prestatie van de Sassenaar. In het jongenshoofdtoernooi doen de Zeeuwsvlamingen het niet overtuigend. Meer dan een rol in de middenmoot lijkt niet voor hen weggelegd. Mas- jenka Dubbeldam uit Terneu- zen, die in de internationale meisjesgroep speelt, staat op een gedeelde tweede plaats met een half punt achterstand op het leidend trio. De Zweed Ferdinand Hel lers staat na vier ronden aan de leiding in het Herdenkings toernooi. Dit mede dankzij het resultaat van de derde ronde. Het afgebroken treffen tussen hem en de Amerikaan Mark Ginsburg is voor de Ameri kaan niet optimaal verlopen. Met de winst in handen kwam hij echter niet verder dan een remise. Hellers kwam ook in de vierde ronde niet echt over tuigend in zijn spel. De partij tegen de Belg Luuc Winants, waarin Hellers reële winst kansen had, bleef bij remise steken. Helmut Cardon zat in de vierde ronde tegenover Her man Grooten. Hoewel het een interessante partij was met vooral van de Sassenaar een op scherp gespeeld eindspel, was ook hier de uitslag een re mise. Cardon staat met een half punt achterstand op een gedeelde tweede plaats. In de hoofdgroep jongens in de Pool Loszek Dubas naast de koplopers Philipps Schlosser en Revi Schea weten te komen. In een onderling duel tussen Schlosser en Schea kwamen beide schakers een salon-re mise overeen. Dubas profi teerde daarvan en via winst op Michael Schlosser kon hij zich aan de kop nestelen. Martin Martens uit Clinge won in de vierde ronde van Peter Petri. Met een fraaie combinatie in het eindspel wist de jonge Clingenaar het punt voor zich op te eisen. Ook Nick Dubbeldam uit Sas van Gent scoorde. In een gevecht met Jan Banis uit Krimpen aan de IJssel strafte Dubbel dam een in-correcte scherpe openingsvariant van Banis af. Masjenka Dubbeldam heeft nog steeds een reeël uitzicht op een goede klassering. Doordat zij en haar tegenstander Es ther, de Kleuver in een theore tisch partijtje elkaar geen kwaad deden, konden beide schakers hun tweede plaats consolideren. In het open seniorentoernooi maakte de Italiaan Bruno Be- lotti, zijn faam volledig waar. Hij heeft het vorige ECI-toer nooi in Sas van Gent gewon nen, in de vierde ronde ver sloeg hij de routinier en Zeeuwse topspeler Adrie den Hamer uit Sas^van Gent. Den Hamer staat nu op een met acht schakers gedeelde tweede plaats. Ook de Sassenaar Mar- nix van der Zalm staat in deze groep. Uitslagenherdenkingstoernooi Adamski - Tomaszewski Vt - ViGinsburg - Ghysels 1-0, Winants - Hellers Vleck - Pedersen Vt-Vt, Grooten - Car don Vz-Vz. Hoofdgroep jongens: P. Schlosser - Schea Vz-Vz, Robovic - Caposciutti Vz-Vz, M. Schlosser - Dubas 0-1, Wians - Nor wood 0-1, Danielsen - Bruin 1-0, Winsnes - Ballmann 0-1, Pisulinski - Dahl Vfe-te, Maxwell - Van deVoort Vi-Vt, Vuletic - Fröberg V4 - VtHampton - Munschi Vz-Vz, De Waal - Van Wonterghem Vz-Vz, Mar tens - Petri 1-0, MkMahon - Van Vooren Vz-Vz, Janse - Van Damme Vz-Vz, Pari- daen - Van Klaveren 0-1, Dubbeldam - Banis 1-0, Amendoeira - Lanckriet 1-0, De Roo - Neyrinck Vz - Hoofdgroep meisjes: Zelen - Hep- worth Vz-Vz, Coull - Siepenkótter 1-0, Dubbeldam - Kleuver Vz-Vt, Sproten - Van Vooren 1-0, Van den Berghe - Klu- sek 0-1, Fruteau - Spiller 1-0, Quinn - Kever 1-0. Van onze sportredactie WOUW - Wendy Hendrikse van De Kleppertjes uit Axel heeft een goede prestatie gele verd. Pas gepromoveerd naar de M-klas, won Wendy Hen drikse bij dressuurwedstrij- den in Wouw met Ramona meteen de eerste wedstrijd, die ze in deze klas reed. Van onze tennismedewerker ST. JANSTEEN - Na zijn op merkelijke resultaten tijdens het Belfort-toernooi te Sluis is de plaatselijke favoriet in het Smash-tennistoernooi te Sint- Jansteen, Reggie Bun, blijk baar niet meer te stuiten. In Sluis haalde hij moeite loos de halve finales van het D-17+ toernooi, waarna hij in de finale wist te zegevieren over de eerste geplaatste Eg- bert Versprille, hoewel de cij fers toen een miniem krachts verschil aangaven: 7-5,7-6. Ook in Sint-Jansteen is hij in de D-categorie nog volop in de race. Gisteren bereikte hij de kwartfinales door Alain Schauwaert gedecideerd te verslaan (6-3, 6-0). Zijn tegen stander in de kwartfinales moet komen uit het duel tus sen Leo van Hoije en Erik van Tatenhove. In dezelfde catego rie voegde ook Reggie van de Berg zich als kwartfinalist bij Bun. Van de Berg elimineerde Theo Misseghers met 7-5, 6-1, zodat deze zevende plaats op het schema nogal aan veran deringen onderhevig is, nadat Misseghers eerder de zevende geplaatste Manfred Löchter had gewipt. Bij de dames D sneuvelde de derde geplaatste Sabine van Gassen. De Hulsterse Gerda de Moor wees haar resoluut terug door met 6-2,6-4 te win nen. In deze categorie onder vond Nancy Blok in de voor ronde geen problemen met Sylvia van der Poel (6-0, 6-0) en behaalde ook Anita van Broeck een gemakkelijke overwinning op Miek Kegels (6-1, 6-0). Een duidelijke verrassing deed zich in de dubbelspelen voor. Het als favoriet bestem pelde duo in de C-categorie Jan-Willem Bartz en Mark Leenknegt werden uitgescha keld door het Terneuzense koppel Arjen Elderson en Ralph Albers (6-4 6-4). Enkele uitslagen: herenenkel C: Eric Herman - Harry Tijssen 6-17- 5, Gyon Asselman - Stefan Haver- mans 6-2 6-3. Herenenkel D: Peter Tijssen - Norbert Elderson 6-2 6-2. Herendubbel C: Elderson/Albers - 1 Bartz/Leenknegt 6-4 6-4, Vermor- ken/Van Remortel - De Klerk/ Herman 6-2 6-0. Herendubbel D: De Puijsseleijr/Van de Walle - De Klerk/Goossen 2-6 6-3 6-3, Van de Berg/Van de Berg - Cotman/Koe- man 6-3 6-1. Damesdubbel D: De Moor/Weemaes - Tijssen/Tijssen 6-16-4. IJZENDIJKE - Willem Verplanke blijft ook volgend jaar begeleider van de nieu welingen bij de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. Zoals het er nu voorstaat, gaat hij een gemakkelijk jaar tegemoet, want alle zes de nieuwelingen die dit jaar nog in het geel-rode tricot rijden, stappen over naar de junioren. Aangezien er dit jaar amper vijf jeugdlicentiehouders zijn aangeslo ten, maar geen enkele volgend jaar oud genoeg is om nieuweling te worden, moet het komen van nieuwe leden. Daarom wil de sportcommissie van de wielervereniging de boer op. Verplanke: „Binnen de sportcommissie spelen we al lang met het plan om dikke banden-wed strijden voor de jeugd te organiseren. Af gelopen seizoen heb ik een aantal comi- té's in de regio benaderd om zo'n dikke banden-wedstrijd mee te organiseren. Er waren wel een paar toezeggingen, maar definitief is er nu half augustus nog niets uitgerold. Willen we dit jaar nog tot da den komen op dit gebied, dan zal er toch actie ondernomen moeten worden, want het aanvragen van vergunningen neemt tijd in beslag. Voor mij zijn dit soort wedstrijden nog altijd de basis van de wielersport. Ik her inner me de tijd dat Van de Bunder en De Waal de Zeeuws-Vlaamse wielersport omhoog tilden. Er waren toen legio dikke banden-wedstrijden en er bleven er ook veel hangen. Die tijden zijn voorbij. Op dit moment ontbreekt er een topper en zoals je zo vaak ziet, floreert die sporttak dan ook minder. Kijk het maar na, toen Anton Geesink in Japan goud won bij het judo, konden de judopakken niet aange maakt worden. Toen Henk van der Grift Nederland een wereldtitel bezorgde op de schaats, werd de ene kunstijsbaan na de ander uit de grond gestampt. We moeten niet zo ver van huis gaan, want kijk maar eens naar onze collega's van Theo Mid delkamp, waar het 'Raas-effect' nog steeds zijn sporen nalaat. Daar tegenover staat dat met name het fietscrossen en lopen een tiental jaren te rug in Zeeuwsch-Vlaanderen nog bitter weinig beoefenaren had. Kijk nu eens wat voor aantal er aan de trimlopen deel neemt. Voor mij op dit moment de groot ste concurrent voor de wielersport. Het is immers aantrekkelijk. Men kan er met het hele gezin' aan deelnemen en kan vrijwel wekelijks dicht bij huis terecht. Een factor die zeker niet onderschat mag worden is dat atletiek financieel aantrek kelijker is dan wielrennen. Ik besef best dat veel mensen daar tegenaan hikken, maar ik zou de uitgaven voor het fiets- crossen eens willen zien". Ook de comité's schenken volgens Ver planke te weinig aandacht aan de laagste categorieën van de wielersport. „Als je bekijkt dat er in de maanden juli, augus tus en september geen enkele wedstrijd is voor nieuwelingen en slechts een paar voor junioren, dan denk ik dat er op dit vlak nog verbetering mogelijk is. Ook in het voorseizoen komen deze categorieën amper aan de bak. Je moet dan steeds naar West-Brabant en wees eerlijk, dat spreekt toch niet aan. Daarnaast kregen ze het voor elkaar om in het pinkster- weekeinde drie nieuwelingenkoersen te beleggen. Mits een beetje coördinatie kan hier toch wel wat beters uit tevoorschijn komen. Hier ligt een belangrijke taak voor het district". Dat een aantal coamité's de laatste tijd geconfronteerd werd met een groot aan tal afschrijvingen (Philippine, Schoondij- ke, red.), waardoor ook hier het enthou siasme bepaald niet geprikkeld werd (Schoondijke houdt voorlopig geen KNWU-koers meer) is ook Verplanke niet ontgaan. Toch zegt hij daar niet wakker van te liggen. „Dit betreft altijd amateurs. Afschrijven is nooit goed te praten, maar voor deze categorie is er ge legenheid genoeg. Het gaat om de jongere categorieën, daar meoten we het van hebben. Daarom beleggen we wekelijks trai ningen in Sluiskil op de donderdagavond, waar iedereen welkom is. Ook jongens zonder racefiets. We gaan ons best doen jonge renners op te vissen. We kunnen het echter niet als wielervereniging al leen. Samenwerking met de comité's is daarvoor nodig. Alleen goed samenspel kan de wankele basis weer gezond ma ken", aldus de IJzendijkenaar, altijd al bekommerd om de wielerjeugd.

de Stem | 1985 | | pagina 7