17e BRADERIE IN HULST AL Diamanten paar in Hulst P STEM Speld van verdienste voor Koewachtse duivensporters SIRE wereld aan. Geen subsidie voor duivenclub Herleving naar uithoek, drukke baan en rustig at, eveneens, enzaam. Dat 't Maar wat doe beseft, dat "die elfde situatie enzaam gevoel, ■kt, komt u wel- ii, volleybal, een samen gezellig tmen koken schoolkantine? Ie eenzaamheid De een pakt een vriendin, uurt en als u et nummer van p de achterzijde rale nummer veg wijst naar de formatie over de aats. DINSDAG 13 AUGUSTUS 1985 t22 PAGINA ZEELAND 2 VAN ZEELAND hulst - De midden- tand van Hulst wil tiet laatste weekeinde van augustus het ivinkelend publiek van de Reynaertstad vier dagen lang ver gasten op allerlei acti viteiten. BEN W KLOOSTERZANDE: Statiekermis Hulst trok duizenden CITROÈN^ W. DE BLOCK WISSE B.V. Schietingen R. Danckaert wint vlucht uit Dourdan Plaatselijk nieuws Axel Heikant Noordstraat Ossenisse St.-Jansteen Al 2 bouwen rs entie- op en ok het voor n adres. krant. eling van arbeid e 't wel eens. Man dezelfde rechten, chtop gelijke kan- ij de wet geregeld, is? ook arbeid, ok dat werk eerlijk Reclame. Ie Stichting Ideële Reclame. SfflE Groots jaarlijks promotiegebeuren Van onze correspondente Het is voor de 17e keer dat ie BIVO (Bierkaaistraat, Vis markt en Overdamstraat) het Trefpunt, het Hart van Hulst en de Gentsestraat een tot in puntjes georganiseerde braderie verzorgen. „Onze opzet is duidelijk an ders dan die van de statieker mis", verklaart Bert Brood, „dit is een promotiegebeuren voor de Hulster middenstand en de stad Hulst zelf. Wij bie den de enkele tienduizenden mensen die jaarlijks onze bra derie volgen een uitgebalan ceerd programma aan met veel straatanimatie. Volwas senen en kinderen, iedereen kan bij ons terecht". De komende braderie, op 23, 24, 25 en 26 augustus, wordt gehouden in de sfeer van de aloude volksspelen. Zo zal burgemeester J. Jacobs de of ficiële opening volledig in deze stijl moeten verrichten. Een heel oud vervoermiddel wordt dan voor hem van stal ge haald. Vier dagen lang zal er volop leven zijn in de Hulster bin nenstad. De stunten zijn niet van de lucht. Het publiek krijgt gratis waardebonnen en loten, de kinderen kunnen re kenen op een gratis ijsje en zich goed uitleven tijdens de attractieve middag (zaterdag 24 augustus) op het 's-Graven- hofplein. Muziekkorpsen, ma jorettes en volkszangers zor gen voor een licht muzikaal accentje. Natuurlijk ontbre ken ook dit jaar de steppenra- ce, de ballonwedstrijden, de mode- en autoshows en het amusante mastklimmen niet. De vlooien- en rommelmarkt vindt op het 's-Gravenhof- plein plaats. De kinderen mo gen alleen op drie vaste plek ken in Hulst hun spulletjes aanbieden en zich niet zomaar langs de straat neervlijen. De straat is voor de standwerkers en de vaste kraampjes. Nieuw dit jaar is het afsluiten op zon dag van de Gentsestraat. Het binnenkomend verkeer wordt via een aangegeven route van uit Kapellebrug en de Tivoli- weg naar de binnenstad ge leid. Spectaculair als steeds zijn de volksspelen, als het ringrij- den met een rijtuig en de spannende zeskamp. Kortom, een vat vol verras singen en attracties tijdens de echte Hulster braderie. Van ome correspondent HULST - Gisteren vierde het echtpaar A. van Giesen- Claessens het diamanten hu welijksfeest. Dat gebeurde onder meer met een druk be zochte receptie in het bejaar dencentrum De Blaauwe Hoeve te Hulst, waar het echtpaar Van Giesen onge veer acht jaar geleden haar intrek nam. Van Giesen zelf is een rasechte Hulstenaar en heeft daar altijd gewoond. Hij is 88 jaar en geniet nog een redelijke gezondheid, evenals zijn vier jaar jongere echtgenote, die echter slecht ter been is. Zij is geboren in Lamswaarde. Het echtpaar heeft zes kinderen, 12 klein en vier achterkleinkinderen. Het beroep wat Van Giesen heeft uitgeoefend was in hoofdzaak dat van manden maker. Daarnaast was hij ook nog fruitkweker. Zijn grootste hobby was de schut terij. Jarenlang trok hij er in de weekeinden op uit, gewa pend met pijl en boog om deel te nemen aan de sdchie- tingen op de liggende wip en wist menige vogel te be machtigen. Dat deed hij tot op hoge leeftijd, maar nu ontbreekt het hem aan armkracht om de boog te spannen. Vandaar dat hij zich nu beperkt tot het leggen van een kaartje. Velen kwamen gistermiddag het echtpaar gelukwensen - FOTO DE STEM/COR J DE BOER Het diamanten echtpaar Van Giessen-Claessens uit Hulst met deze mijlpaal en tal van post bracht heel wat felicita- gelukstelegrammen va nde planten en bloemstukken tiekaarten binnen. Verder koningin en de commissaris werden aangeboden. Ook de waren er de gebruikelijke van de koningin in Zeeland. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Dui venclub Herleving in Kloos terzande bestaat dit jaar 65 jaar. Ter gelegenheid hiervan zijn allerlei jubileumactivitei ten gepland waarvoor de club Van onze correspondente HULST - Zowel zondag als gisteren wasset een hele klus om de auto in Hulst gepar keerd te kfoJjAi. De statieker mis trok deze twee dagen vele duizenden belangstellenden. Niet alleen de Rainbowgiris of de Hawaïaanse schonen trok ken veel bekijks, maar ook het ringrijden met een aantal sje zen viel in de smaak. De vele kleurige kraampjes boden de kermisbezoekers al lerlei waar aan en de veiling meester kon in zijn zondagse pak heel wat curiosa erdoor draaien. De dansavond in de feesttent was voor de echte kenners van de New Orleans- muziek een uitgelezen gele genheid. De band La Vida zorgde voor een prima sfeer. Ook de frisse Brabantse band Rotation bracht voor een bom volle zaal enkele stevige, goe de nummers. De laatste dag werd geken merkt door een gezellige en 'och rustige sfeer. De bejaar den beleefden een geweldige middag met gratis bitterballen ijs eten in de feesttent, ®aar ze een gaaibolwedstrijd kaartsessie hielden. De touwtrekwedstrijden waren spectaculair en spannend. 1 wat ploegen, waaronder v'jf vrouwelijke groepen, vochten en trokken om de togste prijzen. In de Beurs, waar de huis dierenkeuring jammer genoeg te weinig klanten kende, werd vanaf 20.00 uur een aantal kle dingstukken gratis door een Sroene kikker uitgedeeld. De 'aatste avond trok een dweil- wkest langs de verschillende horecabedrijven, waar een ge ldige sfeer hing. De Day- weamers speelden tijdens de aatste dansavond in de feest- waar tropisch gekleed Personeel de dorstigen laafde. 'et in de vroege uurtjes bleef wt zuidelijke sfeertje aanwe zig. Daarna viel voor iedereen het tentzeil. tt-AAD voor zij|DWEST NEDERLAND >ren ferneuzen, Hulst en Goes, d'essen en telefoonnum- s °P pagina 2. Openingstijden: '0-12.3O/13.3O-17.OO uur. Redactie ^neuzen: Rein van der eim (editie-chef), Jan Jan- f> )P'V chef), Emile Calon, 2 Meertens, Cor de Boer Huist I°n Koomen (sport). Vers nk Deil' Eogène H0n. ®eten Middelburg: der ui ,ma' Goes: Aad van erVVoüden. ^ertenfie-expl. hspecteur Zeeland: C. Me- ■Pnvé 01150-95839. een subsidie van 1.000 heeft gevraagd aan het gemeentebe stuur. Het college van B en W voelt niets voor subsidiëring omdat de duivensport een liefhebbe rij, een hobby is die door de le den zelf betaald moet worden. Men vindt subsidiëring geen taak voor de gemeente. Wel stelt men de commissie financiën, die 14 augustus over de raadsvoorstellen moet ad viseren, voor honderd gulden toe te kennen uit de post 'Be schikbaarstelling prijzen'. De niet meer in gebruik zijnde H. Hartschool in Kloos terzande blijkt ongeschikt voor andere doeleinden. Er re^heLge^teentebestuur niets anders dan slopen. De raad wordt hiervoor een krediet van ruim 40 mille gevraagd. Het dorpshuis in Terhole is hard aan een nieuwe dakbe dekking toe, dat leerde de er- vringen van afgelopens stren ge winter. Voor bijna 10 mille kan de zaak afdoende verhol pen worden. Geld is ook nodig om 110 woningen binnen de gemeente aan te sluiten op het aardgasnet van de PZEM. Het betreft 47 woningen in Vogel waarde en 63 woningen in Kloosterzande. De gemeente lijke bijdrage wordt op rond 37.000 geraamd. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tivollweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Het bestuur van de jubilerende postduivenvereniging Nieuw Leven uit Koewacht FOTO ERIK OSSEWAARDE Van onze correspondent KOEWACHT - Tijdens een zaterdagmiddag gehouden receptie in café De Vliegher in verband met het 95-jarig bestaan van de postduiven vereniging Nieuw Leven te Koewacht zijn vijf leden on derscheiden. Het speldje van verdien ste werd hen uitgereikt door de heer M. A. de Roo uit Ter- neuzen in zijn functie van voorzitter van de afdeling Zeeland van de Zuidneder landse Bond van Postdui- venhouders. Dat waren: C. Suy, meer dan 50 jaar voor zitter; P. van Goethem, se cretaris; mevrouw J. M. de Kind-Ceelaert, penning meester; R. de Laruelle en het oudste lid van de vereni ging A. Martens. Daarvoor reeds waren in het eigen clublokaal café De Kind, dat voor de receptie te klein was bevonden, enkele leden onderscheiden. Na mens het gemeentebestuur van Axel deed dat de wet houder van sportzaken P. Apers. De door de gemeente Axel beschikbaar gestelde wa penschilden voor de win naars van de onlangs gevlo gen wedvluchten vanuit Compiègne kwamen in het bezit van mevrouw J. M. de Kind, A. Kips en de gebroe ders Van Hove. Na de druk bezochte re ceptie toog men opnieuw naar de sociëteit, waar het jubileumfeest tot diep in de nacht werd voortgezet. De vereniging is daar ook 95 jaar gehuisvest, hetgeen toch wel als een unicum mag worden gezien. Met ingang van 1 november van dit jaar verlaat de huidige eigena resse, mevrouw De Kind, het café. Als blijk van waarde ring voor wat ook zij voor de duivensport in Koewacht heeft gedaan ontving zij uit handen van voorzitter Suy een fraaie kapstok. AXEL - Staande wip, Ons Ver maak, 84 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: Ch. Willemsen, Knok- ke; tweede hoge en eerste zij vogel: M. Suy, Zuiddorpe; tweede zij vo gel: A. Rijniers, Kaprijke; derde zij vogel: R. van de Velde, Saffela- re; vierde zij vogel: J. Jansen, Beersel. Wip 2: eerste hoge vogel: G. Baart, Axel; tweede hoge vogel: G. Suy, Zuiddorpe; eerste zij vogel: W. van Drongelen, Gilze; tweede zij vogel: A. de Vos, Saffelare; der de zijvogel: W. de Vrieze, Westdor- pe; vierde zij vogel: J. de Wolf, Axel, Wip 3: hoge vogel: R. Waits, Gilze; eerste zijvogel: J. Brugge- man, Westdorpe; tweede zij vogel: Ch. Willemsen, Knokke; derde zij- vogel: W. Schelle, Aardenburg; vierde zij vogel: R. van de Velde, Mqerbeke. PAAL - Zaal P. Verras, 62 schut ters: Wip 1: hoge vogel: P. Scheer ders; eerste zij vogel: M. de Koning, beiden Hulst; tweede zijvogel: F. de Blok, Paal. Wip 2: hoge vogel: E. Burm, Graauw; eerste zij vogel: M. Heyens, St.-Jansteen; tweede zij vogel: W. de Bruyn, Baalhoek; grootste aantal (6): J. de Blok, Hei kant. KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 75 schuttes: eerste hoge vogel: L. de Kint, Kemzeke; tweede hoge vogel: A. de Saeger, Chicago; eerste zij vo gel: R. Colleman, St.-Pauwels; tweede zij vogel: F. Dankaert; der de zij vogel: A. de Bakker, beiden De Klinge; vierde zij vogel: A. van Remortel; grootste aantal (6): L. Cammaert, beiden Kapellebrug. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 19 schutters: eerste hoge en tweede zij vogel: A. Verhoeven; tweede hoge vogel en grootste aan tal (6): A. Pica vet, beiden Klooster zande; eerste zij vogel: P. Boeter, Vogelwaarde. GRAAUW - Staande wip, De Frie zen, 45 schutters: hoge vogel: N. Goossen; eerste zij vogel: J. van Waterschoot, beiden Kloosterzan de; tweede zij vogel: J. Verberk- moes, Terneuzen; derde zij vogel: E. Savoye, St.-Jansteen; vierde zijvo gel: R. Roels, Axel. HULST - Zaal De Kroon, 24 schut ters: hoge vogel: W. Blommert, Hulst; eerste zij vogel: J. de Waal, Koewacht; tweede zij vogel: W. Kuyper, Hulst; grootste aantal (4): H. de Vos, Heikant en mevrouw Remiin, Ossenisse. KLOOSTERZANDE - Bejaarden- schieting, zaal De Reizende man, 27 schutters: hoge en eerste zij vogel: F. Reunis, St.-Jansteen; tweede zij vogel: A. Burm; derde zij vogel; F. de Rijk; vierde zij vogel: P. de Waal; grootste aantal (5): P. van Gassen, allen Kloosterzande. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 35 schutters: hoge vogel: F. Mar tens; beide zij vogels: O. Saman, beiden Koewacht; grootste aantal (4)E. Fiers, Lokeren. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 39 schutters: hoge vogel: F. de Waal, Kloosterzande; eerste zijvo gel: E. Jansens, Moerbeke; tweede zij vogel: C. van Gassen, Hulst; grootste aantal (4): mevrouw De Waal, Kloosterzande. KOEWACHT - ZAal P. van Stee- ne, 42 schutters: hoge en eerste zij- vogel: R. Smet; tweede zij vogel: F. Visser; grootste aantal (5): P. van Steene, allen Koewacht. OSSENISSE - Zaal De Herberg, 25 schutters: hoge vogel: A. Remijn, Ossenisse; eerste zij vogel: A. Ver hoeven, Kloosterzande; tweede zij- vogel: F. de Meyer; grootste aantal (6): J. Fleze, beiden Ossenisse. PAAL - Zaal P. Verras, 48 schut ters: Wip 1: hoge vogel: M. de Ko ning; eerste zij vogel: P. Scheer ders, beiden Hulst; tweede zij vo gel: R. Roels, Graauw; grootste aantal (4): A. de Bruyn, Baalhoek. Wip 2: hoge vogel: P. Stentle r, Rotterdam; eerste zij vogel: R. Roels, Graauw; tweede zij vogel: A. van Kruyssen, Kloosterzande; grootste aantal (6): C. Boenne, Graauw. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 50 schutters: hoge vogel: J. van Kerkhoven, St.-Jansteen; eerste zij vogel: R. Herwegh, Heikant; tweede zij vogel: J. Cocqheyt, Abs- dale; grootste aantal (7): W. Kuy per, Hulst en D. de Vrieze, West dorpe. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 40 schutters: hoge vogel: J. van Dam, Moerbeke; beide zij vogels: C. Stentler, Rotterdam; grootste aan tal (5): F. Stentler, Rotterdam en O. de Jaeger, Westdorpe. ZUIDDORPE - Staande wip, St.- Sebastiaan, 90 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: H. de Bakker, Graauw; tweede hoge en eerste zij vogel: A. de la Ruelle, Overslag; tweede zij vogel: C. de Kort, St.- Jansteen; derde zij vogel: J. de Vis ser, Axel; vierde zij vogel: W. Her man, Zuiddorpe. Wip 2: eerste hoge vogel: W. Cock, Axel; tweede hoge vogel: G. Poppe, Stekene; eerste zij vogel: F. Herwegh, Hulst; twee de zij vogel: W. de Vrieze, Westdor pe; derde zij vogel: J. Merkx, St.- Jansteen; vierde zijvogel: R. van Remortel, Koewacht. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - De kring Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen hield met een deelname van 1860 jonge duiven een kring- oergeniC concours vanuit Dourdan. Winnaar werd een duif van R. Danckaert uit St.-Jansteen met een gemiddelde snelheid van 1579,28 meter per minuut. De Postduif Lewedorp, 201 jonge dui ven, 1520 mpm: 1. C. Rijk, 2. P. van 't Westeinde, 3,4 en 6. J. Polfliet, 5. C. Steenbakker, 7. M. De Jonge, 8. P. Pie- ters, 9. J. Buise en zoon, 10. A. Hazen. Met 103 oude duiven, 1600 mpm: 1 en 3. G. van Strien, 2 en 5. P. van 't Westein de, 4. P. Pieters. Overviiegers Ovezande, 84 jonge dui ven, 1531 mpm: 1. J. Kievit, 2,7 en 9. C. Polfliet, 3,4 en 5. P. Rentmeester, 6. J. Oele, 8 en 10. J. Kievit jr. De Zeeuw Goes, 653 jonge duiven, 1593,61 mpm: 1,2,3,4 en 5. Wagenaar- Toonder, 6. C. van de Broek, 7. W. de Witte, 8. R. Remijnse, 9. J. Verhaagen, 10. A. Mulders. 2 en 9. G. van Daalen, Graauw; 3. R. van de Vijver, Koewacht; 4. Ed de Cock, Hulst; 5. F. de Maaier, Koewacht; 6 en 7. gebroeders De Koster, Graauw; 8. Ch. de Bruijn en zoon, Heikant; 10. L. van Dorsselaer, St.-Jansteen. Concours bond Zuid-Beveland, 2848 jonge duiven, 1597,06 mpm: 1. F. Gle- rum, Kruiningen; 2,3,4,5 en 10. Wage naar-Toonder, Kloetinge; 6. J. Blom, Hansweert; 7. J. Philipsen en zoon, Yer- seke; 8 en 9. M. van Iwaarden, Kruinin gen. Met 551 oude duiven, 1616,8 mpm: 1 en 8. M. van Iwaarden, 2,6 en 9. M. Jere- miasse, Wemeldinge; 3. G. van Strien, Wolphaartsdijk; 4 en 10. P. Oele, Oude- lande; 5. J. Philipsen en zoon; 7. J. Blom. Vriendenkring 's-Heerenhoek, 252 jon- te duiven, 1519 mpm: 1. J. van Eykeren, ,3 en 5. A. van Bremen, 4. Sj. van Eyke ren, ,6. P. De Vos, 7. L. Claessens, 8. P. Rijk, 9 en 10. A. Westdorp. Met 56 oude duiven, 1556 mpm: 1,4 en 5. H. Janse, 2. A. Westdorp, 3. P. de Vos.. De Uiver 's-Heer Arendskerke, 194 jon ge duiven, 1539 mpm: 1 en 3. C. van Zijl, 2. L. Goedegebure, 4 H. Tijdens, 5. F. Westdorp, 6. P. van Bremen, 7 en 9. D. Rijk, 9. B. de Jonge, 10. J. van Malde- gem. Met 70 oude duiven, 1566 mpm: 1 en 4. D. Rijk, 2 en 5. Joh. Poelman, 3. L. Goedegebure. Inkorfcentrum Sas- van Gent, 261 duiven, 1433,86 mpm: 1 en 2. Koch-Riemens, Terneuzen; 3. C. en B. van de Berghe, 4. A. Gerritse, beiden Sas van Gent; 5. C. Willem- se, Terneuzen; 6. J. Haak, Hoek; 7. J. Verplanke, 8. J. Doorns, 9. A. Baart, allen Terneuzen; 10. R. van de Berghe, Sas van Gent. CC Zuid-Beveland, 736 duiven, 1636,23 mpm: 1. P. Schrijver, 's- Heer Hendrikskinderen; 2. Steen- hard-Princen, 3. M. Nelisse, beiden Goes; 4 en 6. F. Hillebrand, Ril land; 5. P. van 't Westeinde, Lewe dorp; 7. C. Witte, 8. C. van de Velde, beiden Goes; 9. F. Vette, Hans- weert; 10. Joh. Poelman, 's-Heer Arendskerke. De Zeeuw Goes, 196 duiven, 1636 mpm: 1. P. Schrijver, 2. Steenhard - Princen, 3. M. Nelisse, 4. C. Witte, 5 en 8. C. van de Velde, 6. W. Muller, 7 en 9. Weststrate-Martens. Kring West-Zeeuwsch-Vlaande ren/Walcheren, 615 duiven, 1476,97 mpm: 1. D. van Kerkhoven, Re- tranchement; 2. W. Daansen, Bres- kens; 3. A. Wille, Groede; 4. J. Dan- man, Middelburg; 5. S. de Putter, Cadzand; 6. M. Coppens en zoon, Sluis; 7. A. van Hijfte, Oostburg; 8. G. Dusarduijn, Groede; 9. G. van Hee, Oostburg; 10. G. de Boevere, IJzendiike. Wegwijzers - B en W van Axel willen in de gemeente unifor me bordjes die de weg moeten wijzen naar allerlei gebouwen, zoals politiebureau,postkan toor, museum, cultureel cen trum, e.d. De raad wordt hier voor een krediet van 8.000 gul den gevraagd. Als eerste zal de commissie financiën zich 14 augustus over dit verzoek bui gen. De commissie komt vanaf 19.00 uur bijeen in het gemeen tehuis. Aan de orde komen ook hetvoorstel mee te werken aan de bouw van 6 woningen in Axel en een stimuleringssub sidie toe te kennen aan Jong Showband Axel. Fietstweedaagse - Woensdag 14 en donderdag 15 augustus houdt TC Heikant de jaarlijk se fietstweedaagse. De beide afstanden zijn 25 kilometer. Deze tochten zijn speciaal be doeld voor de recreatiefietsers. Wie beide tochten tot een goed einde brengt krijgt een herin nering. Men kan inschrijven vanaf half zeven in 't Heike. Het vertrek is om zeven uur. Voor pechgevallen wordt een bezemwagen ingezet. Gaaibolien - In zaai R. de Jon ge werd een gaaibolling ge houden waaraan 52 personen deelnamen. Uitslag', hoge vo gel: S. Weemaes, St.-Jansteen; linker zijvogel: E. Picavet; rechter zijvogel: P. Arens, bei den Kloosterzande; grootste aantal (5): Judith Bisschop, Hengstdijk. Gaaibolien - In zaal De Her berg werd een gaaibolling ge houden waaraan 40 personen deelnamen. Uitslag: hoge vo gel: R. Lauwers, St.-Pauwels; extra hoge vogel: J. Kouijzer, Kloosterzande; rechter zij vo gel: H. de Waal; extra rechter zijvogel: H. Verdurmen; linker zijvogel: P. de Waai, allen Os senisse; extra linker zijvogel: L. Kouijzer; grootste aantal (7): J. de Guytenaer, beiden Kloosterzande. St.-Jan - Nog twee schietingen op 15 en 29 augustus en de kampioenen op de staande wip van schuttersvereniging St.- Jan zijn bekend. Momenteel gaat E. Savooy aan de leiding met 38 punten, gevolgd door E. van Hove met 33 en E. Ver- schueren en J. de Letter met 28 punten. Alles is nog mogelijk. Bij de beginnende schutters gaat E. Segers aan de leiding met 20 punten. Schieting - Door de schutters vereniging St.-Jan wordt vrij dag 16 augustus een vakantie- schieting gheouden op twee staande wippen. Bij het inval len van de duisternis worden de wippen verlicht. Dagreis - De rk Bond van Ouderen, afdeling St.-Jan steen, houdt woensdag 28 augustus een reis naar Maas tricht. Vandaar uit wordt met de boot gevaren naar Luik. Deze boottocht begint om 9.45 uur en duurt tot 13.00 uur. Op de boot wordt, koffe met gebak geserveerd en wordt een kof fietafel aangeboden. Vanuit Luik wordt een rondrit door de Ardennen gemaakt en na afloop wordt naar Scherpen- heuvel gereden waar een diner wordt gebruikt. De totale kos ten bedragen ƒ71,-. Voor deze reis kan men zich opgeven bij alle bestuursleden van de Ouderenbond. GOES - Collecte - Een tiental verenigingen in de gemeente Goes heeft gezamenlijk ƒ5.601,95 opgehaald ten bate van het Anjerfonds. De gemeente had hiervoor enige tijd geleden een beroep gedaan op de organisaties om met de geldbus langs de huizen te gaan. Als dank hiervoor ontvangen de verenigingen ieder een premie van 134 gulden van de gemeente. HANSWEERT Steun ondernemer - De staatssecretaris van Economische Zaken heeft ten onrechte C. M. de Pauw uit Hans- weert geen bedrijfsbeëindigigingshulp verleend. Dat heeft de afdeling Rechtspraak van de Raad van State be paald na een beroep van De Pauw. Volgens de staatssecretaris was de omzet van De Pauw te gering om nieuwe ondernemers een kans van bestaan te bieden, maar volgens De Pauw moet niet alleen worden gekeken naar de omzet, maar ook naar de bruto-winst. De afdeling Rechtspraak vond in ieder geval dat de staatssecretaris zijn afwijzende besluit beter had moeten onder bouwen. Voor de afdeling was dat voldoende om het bewuste besluit te vernietigen. YERSEKE - Wielrennen - De Yersekse wielrenner Patrick Tol- hoek heeft onlangs tijdens het nationaal militair wielerkam pioenschap de titel voor zich opgeeist. Hij reed hij zware traject in Amersfoort in 3 uur, 52 minuten en 31 seconden. Het parcours besloeg ongeveer 150 kilometer. MIDDELBURG - Programmaboekje - De voorzitter van de Zeeuwse Volksuniversiteit, mr. G. André de la Porte, biedt maandag 19 augustus het eerste programmaboekje van de ZVU aan commissaris dr. C. Boertien aan. Eén en ander gebeurt in het provinciehuis vanaf 14.00 uur. VEERE - Concert - Het Noord Hollands Jeugd Orkest uit Alk maar verzorgt vrijdag 16 augustus een optreden in de Neder lands hervormde kerk te Veere. Het concert, dat om 20.00 uur begint, omvat ondermeer werken van Brahms, Fauré en Moes- sorgsky. VLISSINGEN - Braderie - Burgemeester drs. T. Westerhout van Vlissingen opent donderdag 22 augustus de Braderie Mari tiem 1985. De organisatie van het toeristische activiteit is in han den van Winkeliersvereniging Winkelcentrum Vlissingen. Wes terhout verricht de officiële handeling aan het begin van de Walstraatpromenade om ongeveer 10.00 uur.

de Stem | 1985 | | pagina 11