Karei van Goethem snelste amateur Verrassing van Richard Thijs SSÉOIÏTBUTEII Japanse Bo 6Anti-aids bank in A 'OUDJES' VOORAAN IN RONDE VAN 'S-HEERENHOEK Jac van der Poel zegeviert 24 DAGEN Merijntje MAANDAG 12 AUGUSTUS 1985 OVERWINNING IN AMATEURRONDE VAN HEERLE VEEL UITVALLER OUD-VOSSEMEER >r kostwi •li DE STEM „de 4 in1 krant 125ste jaargang Kantor ik Hardnekkig virus heerst onder honden in Breda 'S HEERENHOEK - Voordat de profs s' Heerenhoek in actie kwamen, werd voor veel toe schouwers een actractief voor programma afgewerktKarel van Goethem zegevierde bij de amateurs. De Zeeuwsch-Vla- ming klopte in de eindsprint zijn medevluchter Martin Stroosnijder met gering ver schil. Het Zeeuwse duo was met nog 20 kilometer te rijden, ont snapt uit een kopgroep van 8 en goed samenwerkend werd dit uitstapje bekroond. Al vroeg in de wedstrijd formeer de zich een hoofdmacht van negen man, bestaande uit: Ge rard van Antwerpen, Karei van Goethem, Wim van Koo- ten, Wim Lugtenburg, Peter Mol, Martin Stroosnijder, Werner Wieme, Corné Tak en Jac van de Poel. Laatstge noemde moest vooraan door pech als eerste afhaken. Karei van Goethem (links) zegeviert in 's-Heerenhoek voor Martin Stroonijder. - foto willem mieras Van der Poel, die niet al te snel van fiets kon verwisselen, deed nog wel een moedige po ging om terug te keren in de spits, maar zijn achterstand was te groot geworden. Daar om liet de Westbrabander zich terugvallen in groep twee die inmiddels al op een geruime achterstand was gezet (1.25 min). Een van de plaatselijke fa vorieten, Pierre Raas, was ziek afgestapt. Vooraan bleef men het tempo hoog houden. Er werd eendrachtig samen gewerkt en de voorsprong liep zelfs op tot 1.45 min. Corné Tak, die lek reed, moest toen de leidersgroep even in de steek laten, maar de sterke Westbrabander ging furieus in de achtervolging en slaagde in z'n opzet om de spits weer te bereiken. Martin Stroosnijder en Ka- rel van Goethem, die beiden een sterke indruk achterlieten, vonden uiteindelijk het beslis sende gaatje. In een mum van tijd pakten zij 200 meter, de winst werd geleidelijk wat groter en vooral de naaste vol gers bleven te lang naar el kaar kijken. De finale werd echter toch nog boeiend, omdat de achter volgende groep, onder aanvoe ring van Wieme in de slotfase bepaald geen krimp gaf. Wer ner Wieme, die ook de leiders- prijs won en de andere achter volgers slaagden er echter toch niet meer in om zich nog vooraan te melden. Van Goethem pakte zijn vierde seizoen-zege in een fel le eindsprint. Van de naaste volgers was Werner Wieme de rapste. Drie Westbrabanders kwa men op het podium bij de ju nioren. Kees Smits was de snelste. Bij de nieuwelingen sorteerden uitstapjes van Re- né Hellemons, Wilfred Raas, Tonnie Moonen en wat later van Vital Timmermans geen effect. Het draaide dan ook uit op een eindsprint met een gro te groep en Vital Timmermans etaleerde het sterkste eind- schot. Uitslagen: amateurs: 1. K. van Goethem (Kloosterzande) 80 km in 1.49.07, 2. M. Stroosnijder (Kruiningen), 3. op 15 sec. W. Wieme (IJzendijke), 4. C. Tak (Oud- Gastel), 5. W. Lugtenburg (Goederede), 6. G. van Antwerpen (Driewegen), 7. W. van Kooten (Bruinisse), 8. P. Mol ('s Gra venpolder), 9. op 1 ronde R. de Jonge' (Ovezande), 10. J. van der Poel (Hooger heide), 11. H. Akkermans (Zevenbergen), 12. C. Schouwenaar (Goes), 13. C. Maas (Dordrecht), 14. J. van der Reijdt (Gorin- chem), 15. S. Kole ('s Heerenhoek), 16. B. Hiel (Ossenisse), 17. M. Meulenburg (Hel- levoetsluis), 18. C. de Bont (Klundert), 19. F. van Watershoot (Graauw), 20. A. Cee- len (Oud-Gastel). junioren; 1. K. Smits (Zundert) 60 km in 1.25.08, 2. A. Tak (Oud-Gastel), 3. J. Elen (Dongen), 4. A. Goense (Ovezande), 5. H. Vis ('s Gravenpolder), 6. J. Mobach (Sluiskil), 7. A. Vermue (Kapelle), 8. op 47 sec. J. Bol (Hoeven), 9. C. Nuijten (Fij naart), 10. K. Oranje (Oost-Voorne), 11. P. Haast (Rijsbergen), 12. J. van de Ameele (Terneuzen), 13. M. Remijn (Wilhelm dorp), 14. R. de Vrieze (Goes), 15 F Ges sen (Terneuzen), 16. T. Keiler (Steenbö gen), 17. R. Bakker (Udenhout) ie Zuidhof (St.Willebrord), 19. M, Some (Zoetermeer), 20. op 1 ronde R de Jon, (Lewedorp). nieuwelingen: 1. V. Timmermans (H& gerheide) 40 km in 59.18 min., 2. P. 4 sing (Noordwijk), 3. H. Laterveer (Nlft werkerk a/d IJsel), 4. M. Martens Heerenhoek), 5. W. Geijs (Kwadenda- me), 6. R. Lockefeir (Oudenbosch) Moonen ('s Heerenhoek), 8 T. de Gr* (Bergen op Zoom), 9. H. de Hondt (Hul? 10. R. Rabout (Zifidzande), 11 R. Re]], mons (Bosschenft'oofd), 12. H Roer! (Oudenbosch), 13. W. van de Vrede (te pelle), 14. G. van Oirschot (Veghel), 151 Nieuwpoort (Rotterdam), 16. J Bram (Zoetermeer), 17. T. Broeders (dorst) 11 W. Raas ('s Heerenhoek), 19. W. Schoor» (Oudenbosch), 20. G. Claessens ('s Hef. renhoek). Zoetemelk kloot Hennie Kuiper Van onze wielermedewerker 's-HEERENHOEK - Joop Zoetemelk, al vele j aren achtereen deelnemer aan de profkoers in 's Heerenhoek, is er dan eindelijk in geslaagd om plaats te nemen op de hoogste treden van het erepodium in het Zuidbevelandse dorp. In een enerverende eindsprint wist Zoetemelk met gering verschil Hennie Kuiper achter zich te houden. De 10.000 toeschouwers bij deze 38e regenboogkoers, raakten dol enthousiast toen genoemd duo met nog enkele kilometers voor de boeg zich los wist te maken van Sean Kelly, Walter Planckaert, Lu- do Peters, Heddie Nieuwdorp en Jan Jonkers, het vijftal dat zich met nog 4 ronden te gaan eveneens van de leiding had verzekerd. Walter Planckaert was de derde man die op het erepo dium kwam, omdat hij zich de rapste toonde van de volgers. Van de 60 vertrekkers, waar onder ook de drievoudig etap pe-winnaar in de Tour, Rudy Matthijs, die zich overigens weinig in de kijker reed, wa ren Sean Kelly, Hans Daams en Jac van Meer de mannen die al vroeg tekenden voor een uitstapje. Genoemd trio bleef geruime tijd voorop draven met lichte voorsprong en het publiek moest dan ook genoe gen nemen met slechts wat vuurwerk voor de jury-wagen tijdens het betwisten van de premiesprints. Na 50 kilometer raakte het peloton echter goed op drift en werden de drie leiders in de kraag gevat. Toen was het de beurt aan Maarten Ducrot om voelhorens uit te steken. De Middelburger kreeg Gert Ja- kobs en de Belg Ongenae mee, maar de maximale winst die genoemd drietal bereikte, be droeg toch niet meer dan 15 se conden. En zonder al te veel inspanning zorgde het peloton voor een nieuwe her-groepe ring. Nieuwe schermutselingen werden ingeluid door Kees Priem, Theo Appeldoorn en Peter Heeren. Toen dit drietal een tijdje voorop draafde, scoorde Kees Priem driftig punten voor de leidersprijs, die hij trouwens ook zou in casseren. Maar buitenschot raakten ook Priem, Heeren en Appeldoorn niet. Met nog vier ronden voor de wielen werd dan de finale in geluid. De winnaar van de groene trui in de Tour, Sean Kelly, sprong op het vinken touw, maar kreeg Zoetemelk en Walter Planckaert in het wiel, terwijl ook Hennie Kui per, Ludo Peters, Jan Jonkers en de Zeeuwse kemphaan Heddie Nieuwdorp, tijdig in de lift wipten. Dit zevental wist een kleine bres te slaan, on danks hevig verweer van het peloton, waarin onder andere Adrie van Houwelingen en Jac van Meer de mouwen flink op stroopten. Joop Zoetemelk (rechts) klopt Hennie Kuiper in de eindsprint van de profkoers van 's-Heerenhoek. foto willem mieras Tevergeefs echter. De zeven genoemden bleven de frontlijn vormen en even voor het in gaan van de laatste ronde ko zen Zoetemelk en Kuiper het hazenpad. En dit sorteerde ef fect. Achter hen etaleerde Walter Planckaert het sterk ste eindschot en het peloton werd over de streep gevoerd onder aanvoering van Maar ten Ducrot. Uitslag: 1. Joop Zoetemelk 100 km in 2.16.28, 2. Hennie Kuiper, 3. Walter Planckaert, 4. op 7 sec. Jan Jonkers, 5. Ludo Peters, 6. Sean Kelly, 7. Heddie Nieuwdorp, 8. op 16 sec. Maarten Ducrot, 9. Jac van Meer, 10. Gerrie van Gerwen, 11. Adrie van Houwelingen, 12. Rudie Rogiers, 13. Martin Kemp, 14. Ron Snij ders, 15. Jan van Houwelingen, 16. Theo Appeldoorn, 17. Roger Decnijf, 18. Wim Beckers, 19. Johan Bogaert, 20. Teun van Vliet, 21. Kees Priem, 22. Hans Daams, 23. Hennie Rovers, 24. Jean Habets, 25. Mare Sergeant, 26. Henri Manders, 27. Ludo de Keulenaar, 28. Gerrit Solleveld, 29. Ves- ter Aarts, 30. Ad Tak. Van onze wie lersportmedewerker HEERLE - Een verras sende zege. Dat was de sprintoverwinning van Richard Thijs zonder meer te noemen. Niet alleen zijn directe te genstanders keken er van op door de Etten-Leurse amateur in de spurt geklopt te worden, maar de winnaar was zelf nog meer - zij het aangenaam - verrast door zijn snelheid in de laatste meters. Per slot van rekening hield hij met schijn baar groot gemak toch snelle jongens als Cools, Van de Klundert en Van Loenhout, die meedraaiden in de zeven man sterke kopgroep, van zijn wiel. De twee voornaamste ge- klopten - John Cools en Nico van de Klundert - voelden zich in de eindsprint toch enigszins belemmerd en voor de oorzaak keken zij toch met een schuin oog naar Luc Suykerbuyk. Hij kwam in de laatste bocht voor de finish aan de leiding, maar wilde zijn concurrenten niet mee in het wiel naar de meet loodsen en week uit, waarbij de twee niet op volle snelheid mee konden gaan met een al les gevende Thijs. Cools was bijzonder teleurgesteld, maar Van de Klundert was na zijn zaterdagzege in Sint Pancras en in Heerle met zijn derde klassering, leidersprijs en di verse premies best content. Het peloton hield direct vanaf de start een straf tempo aan en het was pas na 30 kilo meter dat er een eerste serieu ze aanvalspoging ontstond. John Cools leidde daarmee te gelijk de beslissende ontsnap ping in, want met eerst Thijs, Suykerbuyk, De Jong, Holle mans, Van Loenhout, Van de Klundert en Oomen in zijn kielzog sloten later nog De Crom, Hage, Sep, Jonkers, Jaspers, Raats en Verheyen aan. Te laat gingen Den Bra- ber en Van Loon nog in de te genaanval, terwijl het gedeci meerde peloton vervolgens verloren over het parkoers zwalkte. Vervroegd afsprinten werd hun lot. De kopgroep trok flink van leer en met nog 36 kilometer voor de boeg waagde Van Loenhout eens een demarrage. Op het puntje van het zadel gezeten wilde hij een lange so lo forceren, maar enkele rond jes later bracht Corrie de Jong in gestrekte draf de kopgroep weer bijeen. De stevige struc tuur van de vluchtersgroep was echter aangetast en het wachten was op nieuwe scher mutselingen. Die kwamen 15 kilometer later. Jaspers, Thijs, Cools, Van Loenhout en Van de Klundert maakten er eigenlijk geen echte demarra ge van, wat reden genoeg was voor de jonge Suykerbuyk om toch maar mee in het wiel te sluipen. Een reactie die voor de overige koplopers te laat kwam en onmiddellijk met een fikse achterstand werd af gestraft. Ad Verheyen weerde zich nog een tijdje, maar was niet opgewassen tegen de kracht die de coureurs aan de leiding uitstraalden. Een De verrassende zege van Richard Thijs in Heerle in beeld. Achter hem John Cools (tweede) en Nico van de Klundert (derde). - foto jan zom sprintzege van Van de Klun dert of een korte solo van Van Loenhout lag in de lijn van de verwachting, maar Richard Thijs doorkruiste alle voor spellingen. Bij de junioren werd een nieuwe zege opgetekend voor Paul Barten uit Zevenbergen. Hij was de snelste van een zes man sterk kopgroepje, dat ruim één minuut voorsprong had genomen op het peloton. Amsterdamse Linda van de Berg soleerde vanaf halfkoers naar de overwinning. Uitslagen: amateurs: 1. Richard Thijs (Etten-Leur) 85 km in 2.01.15, 2. J. Cools (Roosendaal), 3. N. van de Klundert (Hoogerheide), 4 L. Suykerbuyk (Nis pen), 5. W. J. van Loenhout (Nieuw-Vos- semeer), 6. C. de Jong (Schijf), 7. P. Jas pers (St. Willebrord), 8. op 48 sec. H. Oomen (Etten-Leur), 9. J. Sep (Roosen daal), 10. N. Hage (St. Maartensdijk), 11. K. Jonkers (Oud-Gastel), 12. J. de Crom (Hoogerheide), 13. K. Raats, 14. op 1 ronde A. Verheyen (Oud-Gastel), 15. C. Holle mans (Hoeven), 16. J. Nieuwkoop (Roosendaal), 17. A. Polvorosa (Roosen daal), 18. B. de Wit (Zegge), 19. D. Uijl (Poortvliet), 20. T. van Loon (Zegge). Junioren: 1. P. Barten (Zevenbergen) 60 km in 1.29.41, 2. M. van de Sman (Den Haag), 3. J. Melsen (Roosendaal), 4. H. Bogers (Fijnaart), 5. G. Tilleman (Helle- voetsluis), 6. H. Suykerbuyk (Nispen), 7. op 1.03 minuut J. van de Steen (Fijnaart), 8. H. Biemans (Hoeven), 9. op 1.36 minuut P. Hermus (Wouw). 10. od 1 ronde P. van Dijk (Schiedam), 11. R. Luijkx (St. Wille brord), 12. R. Tak (Oudenbosch), 13. A. Ha velaar (Zwijndrecht), 14. F. Breure (St. Maartensdijk), 15. J. Beks (Heerle), 16. K. Roks (Hoeven), 17. E. de Crom (Hoogerheide), 18. J. van Bedaf (Rijsber gen), 19. R. Broosus (Huijbergen), 20. P. Potappel (Stavenisse). Dames: 1. Linda van de Berg (Am sterdam), 2. op 1.22 minuut H. Lieverse (Hillegom), 3. C. Meijer (Vlaardingen), 4. P. Groen (Nieuw-Lekkerland), 5. M. Kaufmann (Kijkduin), 6. G. Brouwer (Mantgem), 7. A. Valen (Noorwegen), 8. J. Spitters (Roosendaal), 9. M. Schurink (Rotterdam), 10 J. van de Mosselaar (Schijndel), 11. M. Hereijgers (België), 12. R. de Haas (Den Haag), 13. B. van IJken (Baarn), 14. J. Alting (Zevenbergen), 15. A. Otting (Den Hoorn), 16. H Stendahl (Noorwegen), 17. T. van Rijnsoever (Breukelen), 18. A. Barrie (Sittard), 19. A. Danielse (Noorwegen), 20. A. van Geffen (Hoorn). OUD-VOSSEMEER - Jac van der Poel kon zaterdag als ver diende winnaar worden ge huldigd na de 37e ronde van Oud-Vossemeer. De broer van professional Adrie van der Poel ontsnapte in de laatste kilometer uit een kopgroepje van vijf en bereikte met kleine voorsprong de eindstreep. Traditiegetrouw werd het ook deze keer een slijtageslag in het Thoolse plaatsje en al heel vroeg moesten vele renners een flinke achterstand incas seren. Van hen gaven de mees ten de bekende pijp aan Maar ten. Van de ruim negentig ver trekkers waren na 25 kilome ter al zo'n 45 man afgestapt. Het dubbelkwartet dat toen aan de leiding reed, bestond uit Kees de Nooyer, Martin Stroosnijder, Jac van der Poel, John Leijs, Frank Pirard, Wim van Loenhout, Jac- Nieuwkoop en Karei van Goe them. Zij bleven geruime tijd voorop met 20 seconden winst, maar op dat moment formeer de zich een jachtgroep, be staande uit Toon van der Steen, Gerard van Antwerpen, Nap Hage, Twan den Braber en Luc Suijkerbuijk, en als snel bleek dat men in de front lijn voorlopig nog niet op flu weel zat. De achtervolgers kropen steeds dichterbij en maakten na 55 kilometer de aansluiting. Dertien man nu voorop, maar het spel kwam pas na 70 kilo meter goed op de wagen. Van der Poel en Stroosnijder voer den toen het tempo op in de spits en samen met Van Goe them, Van Loenhout, De Nooyer en Pirard werd een nieuwe bres geslagen. De ze ven gelosten. uit de hoofd macht vielen terug in een groep, waarin plaatselijk fa voriet Thijs Fase al diverse keren had getracht een tegen offensief op gang te brengen. Zonder succes overigens. Vooraan boterde het even niet al te best tussen Kees de Nooyer en Frank Piard, van wie laatstgenoemde zich vrij wel niet op kop liet zien. Het gehakketak tussen dit tweetal had tot gevolg dat beiden wat achterop raakten, maar wat later toch weer de aansluiting vonden. Met nog vijf ronden te gaan demarreerde Wilem-Jan van Loenhout en nu moest Frank Pirard definitief afha ken. De anderen pareerden de sprong van Van Loenhout en Jac van der Poel bleek tenslot te de sterkste. Karei van Goe- them won de leidersprijs. Bij de junioren incasseert- Frank Kerstens uit Geldrof zijn twaalfde zege in dit sei zoen. En dat was er een me glans. Al na drie ronden girj deze Brabander alleen op en besloot zijn langdurige met succes. Bij de nieuwelin gen was Kroon de rapste in d eindsprint en Johan van Baa zegevierde bij de liefhebber door twee medevluchters ach ter zich te houden in de eind sprint. Uitslagen: 1. J. van der Poel, Hoogerhe: 90 kilometer in 2 uur, 12 minuten en seconden; 2. op 5 seconden K. de Nooyer Aagtekerke; 3. K. van Goethem, Kloos terzande; 4. M. Stroosnijder, Kruiningen 5. W. van Loenhout, Nieuw-Voss 6. op 18 seconden T. Akkermans, Nieuw Vossemeer; 7. N. Hage, St-Maartensdijt 8. T. Fase, Oud-Vossemeer; 9. R. Boen St.-Willebrord; 10. F. Pirard, Breda; A. van der Steen, Bruinisse; 12 J. Crom, Hoogerheide; 13. T. den Brabe Fijnaart; 14. P. van Est, Fijnaart; 15.op ronde J. Leijs, Oud-Gastel; 16. L. Sui kerbuijk, Nispen; 17. J. Cools, Rooser daal; 18. J. Nieuwkoop, Roosendaal, G. van Antwerpen, Driewegen; 20. van Kooten, Bruinisse. junioren: 1. F. Kerstens, Geldrop, 60 kilo meter in 1 uur, 15 minuten en 32 secon den; 2. op 45 seconden P. Haast, Rijsber gen; 3. J. van de Luijtgaarden, St.-Willé brord; 4 A. Goense, Ovezande; 5. op 11 C. Nuijten, Fijnaart; 6. op 1.09. H. Suij kerbuijk, Nispen; 7. E. de Crom, Hooga- heide; 8. S. van Teijlingen, Den Haag,S A. Tak, Oud-Gastel; 10. P. Barten, Ze venbergen; 11. J. van de Ameele, Terneu- zen; 12. R. de Vrieze, Goes, 13. J. Bulk mans, Hoeven; 14. H. Rietveld, Alblas serdam; 15. H. Bogers, Fijnaart; 16. Casteleijns, Steenbergen; 17. H. Biema Hoeven; 18. J. van Ginneken, Etta! Leur; 19. T. Keiler, Steenbergen; 20 Wennekes, Den Haag. nieuwelingen: 1. R. Kroon, Oud-Gas!t 38 kilometer in 1.02.35; 2. R. de Vis," del-Schoot; 3. K. Kools, Oudenbosc) op 3 seconden A. de Ridder, Arnemuider 5. F. Neggers, Uden; 6. E. Paci Langeweg; 7. R. van Wesenbeek, Heer* 8. P de Bruin, Andel; 9. V. Timmerman Hoogerheide; 10. F. van Son, Zevert,: gen; 11. W. van Hoof, Hoogerheide, 121 Lockefeir, Oudenbosch; 13. R. van K» pel, Made; 14. op 20 seconden A. RoL Breda; 15. F. van de Velden, Rijsbergf 16. J. Valentijn, St.-Willebrord; 11 Geijs, Kwadendamme; 18. R. Hellen» Bosschenhoofd; 19. H. Brans, Bosscka hoofd; 20. P. Cremers, Valkenswaard liefhebbers: 1. J. van Baal, Breda, 45 k: lometer in 1 uur, 3 minuten en 10 seccr den; 2. R. Bakker, Haarlem; 3. C van4 Bergh, Oud-Gastel; 4. op 18 seconder Broersma, Zoutelande; 5. L, de Jonge Lewedorp; 6. J. Wennekes, Den Haas M. Breure, Ridderkerk; 8. A. Jongej; Rotterdam; 9. W. Wielhouwer, Somn* dijk; 10. N. Westerbeke, Westkapelle; I E, Verstraten. Roosendaal; 12 J T» hoek, Yerseke; 13. P. Sager, 's-Gra«® deel; 14. K. Heijstek, Willemstad, li (ADVERTENTIE) tlf.TV MMtiVraWER «I ffü IS ,4 Naam: Dat kan mei DE STEM GIDS. met z'n onthullende showbizz-inlerviews. dal overzichtelijke radio en t.v.- program. kunst en kuituur. En da's dan nog maar één van die fijne onderdelen van De Stem. die wakkere 4 in I kram met daarnaast - DE STEM ALGEMEEN - DE STEM SPORT - DE STEM REGIO Adres: I Postcode Woonplaats: J BEZORG MIJ DE STEM VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS f 10.- I (Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). Deze'bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen. naar Dagblad De Stem, Antwoordnummer 112, 4800 VB BREDA. Bellen kan ook: 076-236911. i te koop W/at dacht u van het resultaat als u wöten via een „kleintje" in De Stem Bijna 5 van de 10 mannen die De Stem lezen hebben speciale belangstelling voor onze Kleintjes'? rubriek "Auto's en motoren" Uw aanbieding in die rubriek Kan dus niet missen. Van onze Haagse redactie PEN HAAG - De sociale pre mies kunnen volgend jaar met bijna 0,5% omlaag. Ook bij een lagere premie zullen de fond sen, waaruit uitkeringen be taald worden, geld overhou den. Dat staat in een nota die de Sociale Verzekeringsraad donderdag zal vaststellen en dan als advies naar het kabi net gaat. Neemt het kabinet de voor stellen over, dan zal de koop kracht van werkenden vol gendjaar iets vooruit gaan. De raad houdt rekening met een stijging van de totale loonsom me fla I uit var jaa bin aar af Gee Van een onzer verslaggevers BREDA - In een deel van Breda heerst mogelijk onder honden het ge vaarlijke en hardnekkige parvo virus. Dierenarts Henk de Weerd heeft al vijf honden in behande ling, waarvan er een na een dag is overleden. Hij raad hondenbezit ters aan bij constatering van een van de sympto men, die bij het virus ho ren, direct naar een die renarts te gaan. Zijn col lega O. de Clerck beves tigde zijn verhaal. In zijn praktijk zijn de laatste tijd veel mensen met honden geweest, die ver moedelijk ook met het parvo-virus besmet zijn. Dierenarts De Weerd houdt nog een slag om de arm, omdat er ook een hond besmet is, die tegen de ziekete was ingeënt. Het parvo virus is ver want aan het katteziekte virus en is de laatste ja ren sterk opgekomen in Europa. Een hond, die er mee besmet is, krijgt ho ge koorts (40,5 is geen uit zondering), waterdunne diarree, braakt veel en is doodziek. zij me toe aa SYDNEY (AFP) - In Sydney is de c bloedbank geopend. Daar kunnen p zodat in het geval bij hen een tran e'gen bloed gebeurt. De instelling heeft al hon derden aanvragen ontvangen voor inlichtingen en de be langstelling is zeer groot, zo deelde een woordvoerder van de bloedbank mee. Het is voor het eerst dat bloed voor lange tijd kan wor den diepgevroren, aldus de woordvoerder. Voor 360 gul den kunnen patiënten hun bloed voor maximaal 35 dagen laten opslaan. Voor een niet nader bekendgemaakt bedrag «an het bloed op een tempera tuur van minder dan 80 gra den onder nul worden inge vroren voor een periode die Kan uitlopen tot tien jaar. Lenmaal ontdooid, kan het b'oed in de vier dagen die erop volgen worden gebruikt en dus naar welke plaats ook op de wereld worden gestuurd. De opening van deze eerste Particuliere anti-aids-bloed- Pank, waarvan de oprichting tniljoen gulden heeft gekost, °lgt op een opiniepeiling, waaruit bleek dat 20 procent an de ondervraagden vrezen JPet aids besmet te worden bij 'oedtransfusie of in het geval Zo went Rietkerk dus aan tegenwind AW kot ste ma gis ka gu da ge 3,2 be g"

de Stem | 1985 | | pagina 14