riEF LS Forse nederlaag voor STEEN PUBLIEK LAAT TC HULST IN DE KOU STAAN Marathoncross Axel geslaagd evenement voriet Goes Wies van Avermaete: 'Dit is ongelooflijk' Philippine erslaat Roda JC GINA SPORT? MAANDAG 12 AUGUSTUS 1985 de ltaten ppertjes VRIENDSCHAPPELIJKE VOETBAL WEDSTRIJDEN IN TRIMKLASSEMENT Verplanke en Bosman aan kop DOSKO winnaar Breskens in Schoondijke de sterkste BELGISCHE ARTS LAPTE SLUISKILSE TRAINER IN DRIE DAGEN OP Uitslagi en C-team van Roda JC sterkste Paniek ereniging't Halve ndag 12 augustus, ~r de C- en D-ca- het er op dat de te- voor Goense minder Rob Lindenberg werd Je ingeschat, terwijl rsteeg en Max de Ra- kwartet geplaatsten ren op het 22 namen schema. Het aantal ingen bij de dames is "getrouw wat minder. tien inschrijvingen Marion Meewiss de geacht, vóór Liesbeth hetgeen enigszins te- ig overkomt, gezien "at Voeten de Zeeuwse or zich opeiste door 'nst in de finale tegen Martine van Ligten id Duson werden res- lijk als derde en vier- atst. T8 PAGINA SPORT 6 Van onze rdesportmedewerker Doordat er in de Zeeuwsch-Vlaanderen kringconcoursen ge worden en men toch e nodige ervaring wil gingen de ponyclubs sterzande (De Honte- en Axel (De Klep- naar het Brabantse waar werd deelgeno- n een concours hippi- organiserende vereni- de ponyclub Heerle, een fiks aantal combi- nschrijven. de deelnemers aan de rwedstrijden waren er iefst twintig ringen be ar en er waren voor de ombinaties twee arkoersen uitgezet, n achttallen kwam uit afdelingsdressuurwed- aarvan vijf in de klas- Z. Deze klasse werd in :ap verreden. Alleen het achttal van De Klep- kwam uit in de Z-klas- formatie van instructri- Scheele-De Feijter zé* "e met grote overmacht punten. pringruiters in de Z- beginnen ook in vorm te n. Dit is vooral belang- èt het oog op de provin- ampioenschappen, die erdag 24 augustus in orden gehouden. Het Z- rs was gebouwd door kende parkoersbouwer Kommers uit Halste- glooiend terrein en met tersloot in het parkoers men. cel Knoester met Moes- n John den Hamer met no lieten een foutloos ~rs zien. Hun clubgenoot e Axelse Kleppertjes, er Murre met Til's Jip- m een balkje mee. Het in de barrage blijkt een kunst, die de Westbra- rs beter onder de knie n dan de Zeeuws-Vla- n, die er in die barrage r niet aan te pas kwa- De Brabantse ruiters en ones blijken duidelijk een grotere ervaring te ikken. Jagen: B-dressuur ring 12:® Groosman met Casper, ve :rtjes; 6. Margo Kerckhaeri imondo, De Honteruiters. B- ur ring 13: 2. Pim Vinke met De Kleppertjes. L2-dres- ing 17: 3. Karin Peeters mei De Kleppertjes; 5. Job van elen, De Kleppertjes. l' ur ring 20: 3. Marja Kielman >njto, De Kleppertjes. ïg en die werd na rust bouwd door doelpunten Frank van de Vijver en van Poucke. Jos Dhont e de eer voor de thuis* waarna Norbert van Hemel de l-4-eindcijfers egde. .ELWAARDE-NIEUW GVLIET 2-0 - Vogel' rde ging goed van start, daarna iets terug, maar een veldoverwicht be ien. Dat werd halverwege serste helft beloond tne i ioelpunt. Na een knap °P' tte aanval scoorde Ronal uit een voorzet van ;t. Na de pauze was NieUy ;vliet wat meer in de wem J, maar kon niet voorko* dat Vogelwaarde naar 2- :p toen Gert Sponsele hoekschop direct in ooe ot. Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Het vriendschappelijk en tevens gefenvoetbal begint steeds vastere vormen aan te ne men. Afgelopen weekeinde werd er op grote schaal ge- aefend. Een aantal van die duels is samengevat in het volgende overzicht. Opval lend waren vooral de neder lagen van STEEN (4-0 tegen pOSKO) en Zaamslag, dat klop kreeg van Colijnsplaat- seBoys. BEVELANDERS-HONTE- UISSE 3-4 - Een levendige, wisselende en dus aantrek kelijke wedstrijd. Bevelan ders nam een 2-0-voor- sprong, maar nog voor rust kreeg Hontenisse aanslui ting en liep na de pauze zelfs uit tot 2-3, voordat Bevelan ders langszij kwam. In de slotfase greep Hontenisse nipt de winst. Voor Honte nisse scoorden Arnold Mor- cus (2x), Jos en Robbie van Jleelen. Voor Bevelanders tekenden Martin Versluis (2x) en Jan Leendertse voor de doelpunten. VOGELWAARDE-TER- NEUZENSE BOYS 1-0 - Een iets beter Vogelwaarde greep verdiend de overwin ning. De ploeg kreeg de bes te scoringskansen en wist er daarvan, halverwege de tweede helft, één te benutten via Cor de Jonge. Jammer lijk incident in dit overigens vrij sportieve duel, was de beenbreuk die Terneuzense Boys-speler Hesse Sutter- land opliep na een ongeluk kige botsing. AZVV-SLUISKIL 1-3 - On danks de harde wind die in vloed had op het spel, toch een anatrekkelijk duel. De winst kwam verdiend bij Sluiskil terecht. Die ploeg was sterker en zeker ook ge vaarlijker. Na een 0-0-rust- stand liep Sluiskil in de tweede helft uit naar 0-2 door treffers van Paul van der Hooft en Mark de Kun- der. Door Theo Hanny kreeg AZW aansluiting, maar Dennis de Bruijne bracht de marge terug naar twee goals en bepaalde daarmee de eindstand op 1-3. HOEK-KLOETINGE 4-1 - Een simpel, regelmatig tot stand gekomen zege voor een duidelijk beter Hoek, dat meer in balbezit was eif de beste kansen kreeg. Op aangeven van Guido van Boom scoorde Niek van Houten 1-0 en nog voor rust werd het 2-0 toen Jan de Block een penalty verzilver de. In de tweede helft zorgde André Schillemans voor aansluiting, maar Franz van der Pijl en opnieuw Jan de Block (rechtstreeks uit een corner) drukten via doel punten het krachtsverschil uit. COLIJNSPLAATSE BOYS- ZAAMSLAG 4-2 - Een iet wat verrassende zege. Zaamslag was in het veld de betere ploeg. Meer in balbe zit en vrijwel constant in de aanval, maar de thuisploeg counterde bijzonder gevaar lijk. Dat kwam al tot uiting in de eerste helft toen Wim Siereveld (uitblinker in deze wedstrijd) en Marco de Loof Colijnplaatse Boys een 2-0- voorsprong bezorgden. Uit een strafschop van Ko de Putter kwam Zaamslag nog wel iets terug, maar Wim Hoogerheide verruimde de marge weer. Opnieuw had Zaamslag een antwoord klaar via een goal van Cees Ruytenburg, maar ook de thuisploeg liet zich niet on betuigd en zag opnieuw Wim Siereveld scoren. OOSTBURG-CADZAND 3- 1 - Met goed verzorgd voet bal was Oostburg de gehele wedstrijd sterker. In de eer ste helft scoorde Frank van Veen voor Oostburg, maar kort na rust kwam Cadzand langszij via Peter Reinierse. Opnieuw Frank van Veen en tot slot Rinie Boidin zorg den er voor dat Oostburg nog afgetekend won. DOSKO-STEEN 4-0 - De uitslag spreekt voor zich. DOSKO was een stuk ster ker. In feite had er nog een grotere score in kunnen zit ten, als DOSKO wat zorg vuldiger met de kansen om gesprongen was. Bij de pau ze was het nog maar 1-0 en kon STEEN nog hopen op een goed resultaat. Toen Corné van Dort er echter 2-0 en 3-0 van maakte was het pleit beslecht. Ritchie Sal- ters scoorde de vierde DOS- KO-treffer en de eerste kwam op naam van Kees de Rooy. AXEL-GOES 1-1 - Twee ploegen die elkaar in even wicht hielden. Een wedstrijd met veel middenveldspel, ietwat rommelig en weinig kansen. Na een 0-0-rust- stand opende Goes de score via Warnica. Dat gebeurde 20 minuten na rust. Tien mi nuten later scoorde Henk Michels vanuit de tweede lijn de gelijkmaker. HULST - Cor Verplanke en Jac Bosma staan momenteel op de eerste plaats in het trimklassement van de Zeeuws-Vlaamse Trimfedera- tie in respectievelijk de A- en C-categorie. Met nog drie wedstrijden te gaan lijkt er voor Verplanke geen vuiltje meer aan de lucht. Bosma kan nog worden bijgehaald. Zijn voorsprong op de nummer twee, Bennie de Smit, be draagt slechts negen punten. De standen lulden: A-categorie: 1. C. Verplanke, Biervliet 293 punten; 2. F. Gommers, Philippine 230; 3. P. van Hulle, Sas van Gent 213; 4. P. van 't Westeinde 204; 5. W. de Waal, Axel 195; 6. J. Moes, TerneuzerTl92; 7. J. Dubbeldam, Sas van Gent t 96. Crcategorie: 1. J. Bosma, Phi lippine 99; 2. B. de Smit, Sluiskil 91; 3. R. Trevisan, Sluiskil 74; 4. P. van Bende- gem, Sluiskil 65; 5. S. Brooijmans, Terho le 55; 6. B, Dees, Terneuzen 53; 7. B. de Ruysscher, Aardenburg 52; 8. J. de Rit- ter, Hoek 46; 9. B. Wieles, Sluiskil 43; 10. L. de Feyter, Hoek 39; 11. R. Buyzeyn, Eede 38; 12. M. Dieleman, Terneuzen en C. de Rooy Terneuzen 35; 14. E. de Schrij ver, Vogelwaarde 34; 15. W. van Poeeke, Axel 32. heersen in 'Vijf uur van Hulst' Van onze sportmedewerker PHILIPPINE - Philippine heeft voor een daverende ver rassing gezorgd door het C- elftal van Roda JC met 1-0 te verslaan. Was de Limburgse ploeg afgelopen vrijdag duide lijk te sterk voor Nieuwdorp 1) en won men zaterdag overtuigend het toernooi van Krabbendijke, nu moest deze lormatie de meerdere erken nen in Philippine. Een zeer ge motiveerd Philippine, dat al direct goed uit de startblokken kwam. Peter Ploegaert testte het reactievermogen van de Roda JC-doelman en even later had Peter Veldhoven pech dat een kopbal op de lat belandde. Philippine opende ook na rust sterk en de Roda JC-doelman moest opnieuw knap in actie komen om een inzet van Wer ner Corijn onschadelijk te ma ken. Diezelfde Corijn lanceer de vlak daarna Peter Veldho ven. Die omspeelde een Roda JC-verdediger en schoof de bal langs de uitkomende doel man' binnen: 1-0. Daarna g een ietwat mat opere rend C-team van Roda JC nog «el aan, maar een eveneens reagerende Cees Pladdet voorkwam de gelijkmaker. Van onze sportmedewerker GOES - DOSKO uit Delft is taterdag winnaar geworden 'au het toernooi dat de sport vereniging Parbo in Goes hield. De aftrap werd verricht htor de heer Fasler, directeur tan Perfecta Chemie en drs. J. Dijkgraaf, wethouder van tportzaken in de gemeente reikte na afloop van het sportief verlopen toernooi de Prijzen uit. Eindstand: 1. DOSKO, Delft, beter ^'gemiddelde; 2. Del Monte, Alkmaar; Sporting Brasil, Bergen op Zoom; 4, 5. Liberty, Vlissingen; 6. Nieuw- rj'7. Flora, Goes; 8. Toreador, Goes; 9. Eindhoven; 10. selectie zomer- jondvoetbal, Goes; 11. Santos, Bergen PZoom; 12, Biezentrappers, Kapelle; 13. ^oinatie NS, Goes; 14. Perfecta Che- Hie, Goes. Van onze sportmedewerker HULST - De jubileumuitgave van de Vijf uur van Hulst is gewonnen door de rappe Belg Francois Devroe. Deze 24-jarige trimmer uit Onze Lieve Vrouwe Water toonde zo'n goede vorm, dat er voor de concurrentie niet veel meer overbleef dan een figurantenrol. De basis voor zijn zege legde Devroe al in de eerste disci pline, namelijk de tijdrit. Hierin zette hij een tijd neer die veruit de beste was, door de 800 meter af te leggen in 1.12.6. Zijn landgenoot Degroen benaderde hem nog het dichtst door de chrono's op 1.13.7 te la ten stoppen. De eerste Hollan der in de strijd tegen de klok werd Eddy de Schrijver uit Lamswaarde met 1.14.2, ge volgd door Westdorpenaar Danny Soethaert met 1.14.5. Met deze vier op kop van het klassement begonnen de 42 op gekomen wielerliefhebbers aan de tweede krachtproef. Een afvalkoers die in twee koersen betwist werd. De eerst werd gewonnen door Stan Brooymans uit Terhole, vóór Maurice Degroen en Henk Pieters uit Terneuzen. De tweede schreef Francois Devroe op zijn naam, vóór Danny Soethaert en Domin Peeters uit België. In de tus senstand betekende dit een leidende positie voor Devroe met 100 punten, vóór Maurice Degroen met 97, Danny Soe thaert met 95 en Eddy de Schrijver met 90 punten. Een klassement dat alleen nog in de laatste ontmoeting, een rit in lijn over 32 kilometer, door elkaar gegooid kon worden. Deze verrassende ontkno ping kreeg de tiende editie van de Vijf uur niet. De enige die nog een poging deed Devroe van zijn zetel af te gooien, was Westdorpenar Soethaert via een aanval die hij samen met Van Haver uit België en De Rechter uit Terneuzen op sta pel zette. Een krachtsinspan ning die echter niet het beoog de doel, achterlaten van De vroe, bereikte. Zodoende kwam, nadat Van Haver nog rondenlang solo op kop had gereden, een hergroepering tot stand. Dit samen rondtoeren over het parkoers, dat weinig bezoekers kende, duurde ech ter niet lang. Het duo Brooymans-De Cauwer zette uiteindelijk hal verwege de koers de beslissen de ontsnapping op poten. Klassementsleider Devroe on derkende dit op tijd en reed zonder pardon naar het twee tal toe. Met deze drie op kop was de strijd eigenlijk zo goed als gestreden. Het wachten was alleen nog op de ritwina- nar en die was vele kilometers voor de finish al bekend. „In de laatste ronde trekt Devroe zijn schoenen uit en komt met zijn vingers in zijn neusgaten winnend over de meet", stelden zijn ploegmaats zelfverzekerd vast. Zover kwam het niet. De zege ging echter wel naar de krachtpat ser uit België, die daarmee het maximum aantal punten tota liseerde en afgescheiden won. Voor hem schreef zijn broer Floor de zege bij de verliezers - de laatste 20 van het tussen- klassement reden de koers in lijn over 25 kilometer - op zijn naam. Naast voornoemde discipli nes had de organisatie van de Vijf uur van Hulst een vierde krachtproef in het programma opgenomen. Deze sur-place telde echter niet mee voor het algemeen klassement. Voor de winnaar van deze 'stilstand' jammer. Temeer daar deze Maurice Degroen heette. Een man die in de finale Hulste naar Dennis Steyaert (hij stapte na 3.10 af) versloeg en tweede werd achter zijn land genoot Devroe op drie punten. Ondanks deze Belgische overheersing mag gerust ge steld worden dat de Vijf uur van Hulst, met een prijzenpot van 1500 gulden, voor de ren ners een aardige en sportieve ontmoeting is geworden. Het publiek liet het trimspektakel voor wat het was. En dat is SCHOONDIJKE - Breskens heeft het traditionele en ook deze keer sterk bezette 'Oogst- toernooi' voor eerste elftallen, dat de voetbalvereniging Schoondijke hield, gewonnen. In de finale trof het mede- tweedeklasser Sluiskil. Beide ploegen ontliepen elkaar niet veel qua sterke, maar door een goal van Henk Ottens trok Breskens toch aan het langste eind. Daarvoor had Breskens trouwens de handen vol gehad om deze finale te bereiken. Te gen Walcheren reikte Bres kens niet verder dan 1-1 en moest zich via strafschoppen kwalificeren, voor de eind strijd. Sluiskil plaatste zich overtuigender. Na evenals Breskens poulewinnaar te zijn geworden, moest Sluiskil in de kruisfinale tegen Clinge aan treden. Vrij gemakkelijk (3-0) werd die ploeg opzij geschoven. Datzelfde Clinge nam de derde plaats in beslag door Walche ren met 1-0 te verslaan. Te vens viel Clinge de fair play- cup ten deel, omdat de scheidsrechters William Roe- giest, Willy van Gremberghe, Peter Bogaert en Johan van Espen unaniem van mening waren dat die ploeg zich het sportiefst gedragen had. Eindstand: 1. Breskens, 2. Sluis kil, 3. Clinge, 4. Walcheren, 5. Jong Ambon, 6. RCS, 7. Schoondijke, 8. Hoofdplaat. Van onze sportmedewerker SLUISKIL - „Dit is ongelooflijk", stelt Wies van Avermaete, nadat hij bij de Antwerpse sportarts Martens een aantal dagen eerder aan de rechter binnenmeniscus is geholpen. „Een jongen die voor zoiets wordt geholpen is zes weken zoet en ik loop na drie dagen weer normaal rond". Van Avermaete, tijdens zijn 40- jarige actieve voetballoopbaan nergens last van, verdraaide op zijn werk in april zijn knie. Trimmers op weg in de 'Vijf uur van Hulst', een spektakel dat helaas weinig publiek trok. - FOTO DE STEM/COR J DE BOER jammer, want juist daardoor ontbrak het aan sfeer. Met ja loerse blikken keek TC Hulst dan ook terug naar trimspek- takels als de Tour du Flic in Terneuzen en de 24.uur van Oostburg. Tijdrit: 1. Francois Devroe, Bel gië 1.12.6; 2. Maurice Degroen, Bel gië 1.13.7; 3. Eddy de Schrijver, Lamswaarde 1.14.2; 4. Danny Soe thaert, Westdorpe 1.14.5; 5. Herman van Haver, Kemzeke 1.14.9; 6. Mar- nix van Laere, Axel 1.16.3; 7. Guido de Rechter, Terneuzen 1.16.6. Af valkoers eerste reeks: 1. Stan Brooymans, Terhole, 2. Maurice Degroen, 3. Henk Pieters, Heikant; 4. Harry de Bree, Terneuzen; 5. Gerrit de Cauwer, Dendermonde; 6. Johan Esseling, Hulst; 7. Dennis Steyaert, Hulst; 8. Koen Raffo, Bel gië; 9. Wim Haspenslag, België; 10. Charley Meyer, Axel. Tweede reeks: 1. Francois Devroe, 2. Danny Soethaert, 3. Domin Peeters, Bel gië; 4. Benny Smit, Sluiskil; 5. Ed dy de Schrijver, Lamswaarde; 6. Herman van Haver, België; 7. Mare Wouters, België; 8. Edwin van Poeeke, Axel; 9. Marnix van Laere, Axel; 10. Francois Smets, België. Rit in lijn: 1. Francois De vroe, 2. Gerrit de Cauwer, België; 3. Stan Brooymans, 4. Benny Smit, 5. Danny Soethaert, 6. Herman van Haver, 7. Maurice De Groen, 8. Ed dy de Schrijver, 9. Henk Pieters, 10. Harry de Bree. Eindstand: 1. Fran cois Devroe 150 punten; 2. Degroen 140, 3. Danny Soethaert 140,4. Eddy de Schrijver 132, 5. Gerrit de Cau wer 132, 6. Herman van Haver 130, 7. Henk Pieters 127, 8. Harry de Bree 126,9. Stan Brooymans 125,10. Benny de Smit 122 punten. Zoals gewoonlijk wrijf je er en paar keer over, de pijn neemt af en je denkt het zal wel goed zitten". Eind juli ech ter manifesteerde de pijndui- vel zich weer en met het ko mende seizoen voor de boeg (hij neemt Oostburg onder zijn hoede) maakte lichte paniek zich meester van de Sluiskilse oefenmeester. Met spelers des tijds onder meer van Bres kens, was hij meerdere malen naar de bekende sportarts Martens geweest, maar met een lichaam' van een ander gaat dit allemaal een stuk ge makkelijker dan met de eigen body. Toch nam hij resoluut de telefoon en toog naar het Bel- genland. De diagnose luidde: kapotte meniscus. „Op de foto's was duidelijk een scheurtje in de rechter binnenmeniscus vastgesteld. Ik vroeg of het noodzakelijk was om direct onder het mes te gaan, waarop Martens reso luut met ja antwoorde, daar anders vandaag of morgen mijn knie op slot zou slaan, waardoor de gevolgen nog ernstiger zouden zijn. Hij liet mij echter de ellenlange wachtlijst zien aan de hand waarvan ik het komend sei zoen al in rook zag opgaan. Op zijn vraag of ik, als er een gaatje ontstond, bereid was direct te komen, antwoordde ik dan ook gretig met ja. Ik zou gebeld worden. De donderdagmiddag was het zover. Mijn zoon kwam me op de camping meedelen dat het zo ver was. Gelijk de hoogst noodzakelijke spullen ingepakt en weg was Wies. Ik heb daar zelfs geen tijd gehad afscheid te nemen van mijn vrouw, zo snel werd ik gehol pen. Dit volgens de aller nieuwste methode. Er werden een paar gaatjes geboord in de bewuste knie, waarna de zaak daar binnenin werd schoonge- schraapt. Zonder dat er gesne den moest worden dus. De an dere dag mocht ik al naast mijn bed staan en de derde dag, de zaterdag dus, werd de taxi naar Sluiskil al besteld en mocht ik de knie voor de volle honderd procent belasten. Wat die man met me heeft heeft gepresteerd grenst aan het ongelooflijke", stelt hij nogmaals onomwonden. „Ik heb al heel wat van dit soort blessures tijdens mijn voet bal- en trainersloopbaan mee gemaakt, maar nog nooit zo'n genezingsproces. De mensen die me zien lopen zijn zelfs niet bereid mijn verhaal voor waarheid aan te nemen". Van onze sportmedewerker KRABBENDIJKE - Het C- team van Roda JC is zaterdag winnaar geworden van het toernooi dat de zaterdagvier deklasser Krabbendijke hield. Behalve bovengenoemde clubs namen daar ook aan deel de Zeeuwse UEFA-jeugd en Yer- seke. Uitslagen: Krabbendijke-Roda JC 0- 2, Yerseke-Zeeuws UEFA-team 2-0, Ro da JC-Zeeuws UEFA-team 4-0, Yerseke- Krabberidijke 2-1, Krabbendijke- Zeeuws UEFA-team 2-3, Roda JC-Yer- seke 2-0. Van onze motorsportmedewerker «EL - Hoewel de belang stelling bij publiek en deel nemers voor de eerste drie- nurswedstrijd op het Axelse 'mitschorre-circuit aan de fngere kant was, kon de or- Wnserende stichting RES ™eh terugkijken op een ge slaagd evenement. Bennie f°PPe, Walter Horions en Lrwin Adam vormden het «innende team, dat in drie uJ>f maar liefst 97 ronden aflegde op het Axelse mo torcross-circuit. Bewondering dwong ech- *r ook team vijf af dat al na ronden met mechanische Prch werd geconfronteerd, lack de Feyter moest de r'itl opgeven met een ka potte versnellingsbak, «aardoor Kees den Dekker i'r' Jaap van Cadsand de res- torende 2lfe uur moesten vol maken. Dat zij daarbij ook P°g oprukten van de vierde Paar de tweede plaats, was fP Prestatie die niemand «ad verwacht. "a het vallen van het starthek voor de motor- ossmarathon realiseerde ^middellijk Kees den Dek- uit Goes met een hoog tempo een flinke voorsprong voor team vijf. De eerste teamwissel in de 'pitstraat' werd al na tien minuten wedstrijd gemaakt door Ru- di Dieleman, die plaats maakte voor de kopman van zijn team, Kees Zuidhof. Die slaagde er in om van de vierde naar de tweede plaats op te rukken, maar daarna konden zijn ploeggenoten die stelling niet verdedigen en zakte team zeven lang zaam terug. Na en kwartier wedstrijd werden de andere wissels gemaakt. Bennie Poppe uit Meliskerke kwam voor team twee in de wedstrijd, waar hij de plaats van Erwin Adam uit Westdorpe over nam, die op dat moment de derde positie bezette. Bennie Poppe, op het Axelse circuit voor het eerst op en 500 cc- machine, ging meteen in de aanval en nam na twintig minuten wedstrijd de lei ding over. Na een half uur ontstond er paniek in de pitstraat toen Jack de Feyter voor team vijf niet meer in twee de positie doorkwam. Wissel Jaap van Cadsand stond on geduldig te wachten tot De Feyter stapvoets rijdend binnenkwam en inmiddels was teruggezakt naar de vierde plaats. Die achter stand werd door de boom lange Axelaar echter snel goed gemaakt en in tweede positie mocht Kees den Dek ker zijn plaats weer inne men. Voor het leidende team twee was op dat moment Walter Horions in de wed strijd en tegen Den Dekker was deze Belg niet opgewas sen, zodat team vijf na een uur wedstrijd de leiding weer in handen kreeg. Die positie bleek voor Den Dek ker en Van Cadsand echter niet te handhaven toen eerst Erwin Adam en later Bennie Poppe voor team twee weer in de strijd kwamen en hal verwege de wedstrijd bijna een volle ronde voorsprong kenden op hun achtervol gers. De strijd om de derde, vierde en vijfde plaats was Jaap van Cadsand (nummer 5) neemt de wedstrijd over van Jack de Feyter in de 'pit straat'. De Feyter moest met mechanische pech de strijd staken in deze Axelse mara thoncross. - FOTO ERIK OSSEWAARDE voortdurend aan de gang tussen de teams drie, zes en zeven. Team zes met Peter van de Ree, Jan de Feyter en Wim Roelse slaagde er ver schillende keren in om de derde positie te veroveren, maar het was steeds weer Kees Zuidhof die voor team zeven de meeste terrein winst boekte en daarmee de uiteindelijke derde plaats vaststelde. Terwijl iedereen ver wachtte dat 'de man met de hamer' voor team vijf nog voor een mogelijke uitscha keling zou zorgen, bleven Jaap van Cadsand en Kees den Dekker onvermoeibaar hun rondjes draaien en slaagden er zelfs in om in dezelfde ronde als winnaars te finishen met slechts 1 mi nuut en 9 seconden achter stand. Walter Horions kreeg voor team twee de eer toebe deeld om de laatste minuten vol te maken van de eerste Axelse marathoncross, die volgens het bestuur van de stichting RES zeker een ver volg zal krijgen. Uitslag: 1. Team 2 met Bennie Poppe, Erwin Adam en Walter Horions, 97 ronden; 2. team 5 met Kees den Dekker, Jaap van Cad sand (Jack de Feyter uitgevallen in 24e ronde) op 1 minuut en 9 se conden; 3. team 7 met Kees Zuid hof, Rudi Dieleman en Dimitri Roelse; 4. team 3 met Jaap van Tatenhove, Hans Kolijn en An- gelo Saman; 5. team 6 met Peter van de Ree, Jan de Feyter en Wim Roelse; 6. team 1 met Chris de Pooter, Frank van Kruyssen, Patrick Bellon en Mare Wögin- ger.

de Stem | 1985 | | pagina 13